OK ZEEUW TWEEDE BLAD. Uit de Pers. Uit de Provincie. VAN DINSDAG 24 NOVEMBER 1925. No. 47. 60-jarig bestaan der A.-R. Kiesvereeni- ging „Voor Nederland en Oranje" te Goes. Gisteravond werd in de groote zaal van de Prins van Oranje het 60-jarig bestaan der A.-R. Kiesvereeniging te Goes fees telijk gevierd. De zaal was geheel bezet met leden en genoodigde A.-R. kiezers uit Goes en Kloetinge, gezellig gegroe peerd om tafels, welke opgefleurd waren door enkele bloemen. Te half acht opende de voorzitter, dhr N. J. Bastmeijer, de samenkomst, liet zin gen Ps. 89 7 en 8, las eenige verzen voor van Ps. 33, ging voor in gebed en sprak daarna een openingswoord. Spr. verwelkomde de leden, de toehoor ders, do afgevaardigden van de Centrale, dltrn Schwartz en do Putter, den afgev. van het Prov. Comité, den heer Laer- noes, de A.-R. Gemeenteraadsleden van Goes en den feestredenaar, den heer mr J. A. de Wilde. De voorz. las daarna voor een telegram van gelukwensch, ingekomen van minis ter H. Colijn en luidende als volgt: „Uw Kiesvereeniging werd opgericht in een tijd, toen hel Anti-Revolutionair be ginsel in het allereerste begin zijner ont wikkeling was. Ketiehenius moest zijn intrede in de Kamer nog doen en Groen had zijn man daat als volksvertegenwoordiger juist neergelegd. Het oprichten Uwer Kiesvereeniging in dien lijd was een daad des geloofs, waarop rijke zegen gezien is. Ook nu staan we voor moeilijke tijden. Veel zorg en weinig licht. Maar als wij dezelfde trouw aan het beginsel blijven toonen als onze vaderen nu zestig jaar geleden, dan mogen we ook op Gods ze gen blijven hopen. COLIJN". De voorz. stelt voor, dit telegram als volgt te beantwoorden: „De A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje", in feestelijke stemming bij een om haar 60-jarig bestaan te herden ken, in het innigst besef dat het Gods goedertierenheden alleen zijn, dat we zijn die we zijn, brengt Uw Excellentie haar diepgevoeld en dank voor Uw hoogveree- rend telegram van gelukwensch en bidt U in deze moeilijke tijden van God Al machtig- genadig toe, dat hij IJ wijsheid schenke om als middel in Zijn hand in Hdezen donkeren chaos licht te ontsteken, @in Naam ter eere en het Nederlandsche volk tot zegen." (Applaus.) De voorzitter zette daarna uiteen, waar om het goed, ja noodig is, dezen avond feestelijk door te brengen. Wat worden we dankbaar gestemd, als we terugdenken aan den tijd, waarin de A.-R. Kiesveree niging alhier werd opgericht. Het was de tijd van onderdrukking door het hoogmoe dige, oppermachtige liberalisme. De op richting dezer vereeniging is een geloofs daad. God de Heere heeft deze vereeniging rijkelijk gezegend. Groote invloed is van haar uitgegaan. Daarna was het woord aan den heer m r J. A. d e W i 1 d e, tot liet uitspreken van zijn feestrede. Spr. beschouwt het als een hooge eere, deze feestrede te mo gen uitspreken. Onwillekeurig rijst echter de vraag op: is liet nu wel de tijd om feest te vieren. Zien we om ons heen niet een hopelooze verwarring? Is de coalitie niet uit elkaar geslagen en is de Chr. regee ring, waar we zoo hard voor gestreden hebben, niet demissionair? We hebben echter na 11 November niet minder reden tot, feestvieren dan vóór dien datum, omdat onze Anti-Revo lutionaire partij nog een en onge deeld slaat. Indien op li Nov. onze partij uiteengeslagen was, dan hadden we een treuravond moeten organiseeren. Naast deze 00-jarige Kiesvereeniging staan er («liter nog meer dan 600 Kiesverenigin gen, die eenzelfde doelwit nastreven. Onze partij is dan ook kerngezond. Het gebeurde op 11 Nov. hoeft twee kanten. Het landsbelang is in hooge mate geschaad. Uit het toen gebeurde kan voor ons va derland niets goeds voortvloeien. Er zal uit voortkomen een grootere invloed van de S. D. A. P. en er is uit voortgevloeid een versterkte eenheid der R.-K. Staats partij. Do vrijz.-dem. en soc.-dem. putten ii uit in vriendschapsbetuigingen aan «tres van de R.-K. In 34.) FEU8LLETON. S^vens branding De mensch't, niets van waaX€Etelden dingen, waar tuiging, dat zij\s> in vaste over hadden. Dat deze bij het rechte eind gelogen, scheen on o'!1 niet opzet had eenvoudig vergist- jfhfh Hij had zich ders voor David 'aanÈad iemand an' de eerlijkheid en veri?11' 1>avid W£lS persoon. uwbaatheid in En zij: waren dus alien heer Wyburn hun veronK^1 de" aan te bieden, voor de wite^uldlgin'g61?- hem hadden behandéd en^aarop Z1} bij David zijn verontsd m°eSt bieden, omdat hij hembe&i w en en Maar Davit ilaii dingen ontdekt - had <iaraera Maar er is ook nog een partijbe- 1 a n g. Een partij kan ook te lang in 't re- geerkasteel zitten. Het optreden van Ker sten en Lingbeek is hieruit te verklaren, dat de broodkruimels bij sommigen gaan steken. Moedwillig gingen sommigen stuk maken de rijke weldaden, die wij hier in Nederland op staatkundig gebied geno ten. Naar alle waarschijnlijkheid zal de A.-R. partij in haar volle vrijheid terug- keeren. Spr. is er tegen op dit oogenblik den boei met lapmiddelen bij elkaar te krijgen. Er is ook nog een eere der A.-R. partij. (Applaus.) Er zal wel een andere partijgroepeering komen, zij het vroeg of laat. Maar het bloed zal toch kruipen, waar het niet gaan kan. Die wijziging van partijgroepeering zal slechts van tijdelijken aard zijn. We mogen dus feestvieren. Daar is zoo'n reusachtig onderscheid tusschen 1865 en 1925. De Kiesvereeni ging is geboren uit druk en tyrannie. Wij weten het niet meer, hoe het Christen volk in die dagen werd gehoond en ge minacht. Onze eere als Calvinisten is weer hersteld geworden. Spr. leest een citaat voor van den heer Groen van Prinsterer uit die dagen (in 1862). De Kiesvereenigingen kwijnden weg. Geen enkel blad stond tot onze be schikking. In 1863 schreef de lib. Arn- liemsche Courant: „De A.-R. Kiesvereenigingen bestaan meer in herinnering dan in w,ei'kelijk- heid." In die sfeer hebben onze vaderen een Kiesvereeniging als deze durven oprich ten. Nog in 1878 geloofde de heer de Sa- vornin Lobman er niet aan, dat ooit een onzer minister zou worden en 10 jaar later trad het ministerie-Mackay reeds op. We hebben gestreden tegen het libera lisme in zijn oppermacht en in zijn ver val. We hebben gezien de opkomst van het socialisme, overeenkomstig de profetie van Groen van Prinsterer. Maarook in deze Kiesvereeniging' is er strijd gevoerd. In 1894 is er zelfs een afscheiding geweest. Maar deze Kies vereeniging is er ook een van historische beleekenis. Er is hier een belangrijk deel van onze politieke geschiedenis afge speeld. En spr. heeft respect voor de lei ders dezer vereen, in die moeilijke tijden. Daarom te meer hebben we reden om God te danken. Zeeland behoorde tot de provincies, die het eeyst van liberaal réchtsch zijn geworden. Spr. wees daarna op de tegenwerking van dissidenten en herinnerde aan 't op treden van dr Bronsveld, van ds Ling beek, c. s. We zullen maar eens af wachten hoe de zaken nu loopen. Laten we hopen, dat de oogen van de leiders dei- afscheidende groepen mogen opengaan. Wij hebben als A.-R. partij nog een toe komst. Wie 60 jaar wordt en op sterven ligt, viert geen feest. En waar wij feest vieren, zeggen wij daarmede, dat er nog perspectieven voor ons zijn. Maar we moeten onze kennis vermeer deren van de politieke vraagstukken. Ook moeten we bezitten groote trouw, zoodat de aanlokselen dei- wereld ons niet be koren. En ook moeten we bezitten offer vaardigheid. In 1865 had inen ontzaglijk veel over voor de beginselen. Dat moet ook bij ons zoo zijn. Wij blijven wars van alle kerkisme. We zijn geen kerkelijke partij. Maar we leven uit de Calvinistische beginselen. Spr. wenscht ten slotte de vereeniging hartelijk geluk met dit blijde feit. Spr. doet dat als Anti-Revolutionair. Spr. doet het ook voor zich persoonlijk, want er is misschien geen enkele Kiesvereen. waar mede hij zich zoo nauw verbonden ge voelt als met deze Kiesvereen., waarvan hij eenmaal lid en secretaris was. Maar spr. brengt ook dezen gelukwensch over ais voorzitter van het Centraal Comité. Zeer in het bijzonder richt epr. zich tot den voorzitter, die morgen (24 Nov.) zijn 50-jarig huwelijksfeest hoopt te vieren en die aan de vereeniging zulk een goede lei ding geeft. Met een krachtige opwekking om in de toekomst zijn roeping te vervullen, ein digde spr. zijn boeiende, bezielende rede, die door een krachtig en langdurig ap plaus werd onderstreept. Hierna werden toespraken gehouden door afgevaardigden van het Prov. Co mité (den heer P. G. Laernoes), van de Centrale (den heer Schwartz), van de A.- H. Raadsfractie (den heer mr Goedbjoed), en van den Chr. Besturenbond (den heer A. de Lange). Nu volgde een pauze, waarin verver- schingen werden aangeboden. Het tweede deel van den avond was „een proeve van organisatie voor den feestavond ter viering van het 60-jarig jubileum van „Nederland en Oitanje", te geven door een 25-tal Dames en Heeren". Het leuke van het geheele stuk wtis, dat En zoo lag zij den halven nacht wak ker, trachtende een weg te vinden in dit wonderlijke doolhof, maar zij slaag- do er alleen in, nog verder te verdwa len. Dit was, uit het "oogpunt van den dokter beschouwd, in alle opzichten slecht voor Floss. Hij zag "den volgen den morgen aan haar oogen, dat zij zeer wéinig had geslapen, en toen liij er haar naar vroeg, stemde zij toe, dat zij .den halven nacht wakker had gele gen. Zij bekende ook, dat zij voortdu rend aan Douglas Wyburn had gedacht „Alweer over dien jongen!" gromde de pude dokter bij zichzelf, toen hij na het ontbijt zijn courant openvouw de. „Hij schijnt er ,op uit te zijn gezeur te maken en allerlei onaangename toe standen ,'in het leven te roepen, en toch slaagt hij er in .ieders sympathie voor zichzelf te winnen. Maar ik blijf hem houden voor een schurk." Hij was, evenals de meeste achter dochtige mensehen, nu en dan ontzet- dit in elkaar was gezet door leden der Kiesvereeniging zelf en dat het hoewel niet de humor ontbrak naast zang en muziek telkens momenten bevatte, die leerzame mededeelingen inhielden uit de historie der A.-R. partij of der Kiesver eeniging. Ook werd de actueele politiek niet vergeten. Zoo was in het stuk ingevlochten een speech van den heer Sliggers, die interes sante historische mededeelingen deed. 3 Mei 1865 werd te Goes de eerste vergade ring onder leiding van den heer G. G. v. d. Bosch gehouden, ter bespreking van de oprichting van een Christelijke Kie- zersvereeniging. Aanvankelijk wat schuch ter, werd later met meer beslistheid opge treden. Spr. roemt den arbeid der voorzitters C. G. v. d. Bosch, W. de Liefde, B. M. den Boer en B. Quist. Onder 't presidium van den laatste bracht de kwestie-Lohman be roering. In 1896 bleken er zoowaar twee Kiesvereen. te bestaan. In 1897 verscheen dhr Buij&a als voorz. Maar de oude kwes ties waren nog niet van de baan. Later trad weer dhr M. de Jonge als voorzitter op en nog werkte de kwestie-Lohman na. Het secretariaat van de heeren A. S. J. Dekker en mr J. A. de Wilde werd ge memoreerd evenals liet latere presidium van de heeren Dekker, Buijse, Brants en Bastmeijer. Ook werden genoemd de na men K. Ie Gointre en J. de Jonge. Vermelden wij ook, dat dhr W. L. B. J. Dekker eenige schetsen gaf uit het poli tieke leven en uit het werk der verkie zingspropagandisten, aan het slot waar van hij opwekte niet „aan den klaagmuur" te gaan staan, maar krachtig te arbeiden in het belang der A.-R. partij. Na tal van zang- en muzieknummers (ook gemeenschappelijk werd er nu en dan gezongen) en nadat nog een tweede pauze was gevolgd, kwam ten tooneele de Propagandist, die tevens voorzitter is van de Jonge Garde. Hij geeft nu met dit veel belovend clubje een „demonstratie", waar door een kijkje wordt gegeven op het werk dat op een verkiezingsdag in een controle- stembureau plaats vindt. Bij wijze van vraag en antwoord wordt in dichtmaat door 5 jongelui en 1 jongedame verslag uitgebracht van hun bezoek bij de kiezers. Tenslotte wordt besloten met een „zang demonstratie" aan „No. 1 van lijst 27", waarbij de jongelui geschaard staan om de bekende plaat van ,,'s Lands stuur man", die als banier door de jongedame wordt omhoog gehouden. Bij deze zang- hulde sloot heel de vergadering zich aan. Vermelden we nog het slotnummer: „Aanmelding van Kamerleden en Midden standers". Enkele middenstanders komen hun bezwaren indienen tegen het ont- werp-weeldebelasting, welke bezwaren worden aangehoord door een drietal Ka merleden. Het is ons ondoenlijk al de namen le noemen van hen, die aan de zang- en muzieknummers deelnamen. Laten we al leen zeggen, dat alles uitnemend is ge slaagd. Alleen was het programma wat overladen, zoodat de sluiting een uur la ter plaats had dan was aangegeven. De voorzitter dankte ten slotte allen die hebben meegewerkt aan dezen avond. Spr. dankt ook voor de tot hem persoonlijk ge richte gelukwensclien, en zegt nog, dat wegens huiselijke omstandigheden aan zijn 50-jarig huwelijksfeest geen bekend heid is gegeven. Mr de Wilde ging in dankgebed voor, waarna de voorzitter dezen welgeslaagden feestavond sloot. De hand in eigen boezem. De lieer Schaper schreef in „Het Volk" over de ellende en de genoegens van den winter. „De seizoen-werkloosheid zal weer grooter worden, de werkdagen in de bouw vakken krimpen weer in en de verdiensten worden geringer- Voor moeder-de-vrouw worden de zorgen grooter en de beslom meringen zwaarder; de kunst om rond te komen zal moeilijker worden, do stem ming wanhopiger. De arme rilt straks weer van koude en ontbering en gevoelt in driedubbele mate de nadeelen van de armoede in onze harde maatschappij! Maar ook: de bals en kómedies der rij ken naderen. De winter is voor hen de tijd "van de genoegens- In de helverlichte balzalen zal de half-omtkleede dame uit de „hoogere" kringen rondzwieren me/ 'n „kavalier" op de maat der moderne, rammelende dansmuziek. Het „seizoen" komt, de vreugde van den winter is in aantocht3 Deze kontrasten zullen echter ook weer den strijdlust der proletariërs verhoogen. tend goedgeloovig. Zijn regel was, in niemand te gelooven en niemand te ver trouwen. Maar er waren uitzonderingen in zijln geval, 'zooals die overal zijn. Hij had een onbeperkt vertrouwen in Floss en in David. David was een jonge man, die de eer van zijln geslacht ophield. Hij was bijna boos op zichzelf, dat hij ooit aan eenige achterdocht om trent David in zijn hart had plaats ge geven, en toch had het hem bijlzonder veel genoegen gedaan, dat de jonge man in staat was geweest zich zoo snel en zoo volkomen te rechtvaardigen. Hij had, na het gesprek met den Jood, David zijn -verontschuldigingen aangebo den en daarmede was de zaak uit. Maar het was al lieer vervelend, dat die Wy burn nu weer van zich liet hooren, eer de week nog uit was, en dat van alle menschen nu juist Floss getuige moest zjjn van die moedige daad, waar de heele stad vol van zou zijn. Floss was edel moedig en had Veel idealen; daarom Nieuwe rechtmatige verbittering zal op vlammen in menig hart, en de bereidheid, om aan den grooten strijd onzer dagen deel te nemen, zal vermeerderen. Dat is onze winst van den winter, al zijn ze niet onze eerste strijders, die ko men opdagen tengevolge van winterleed en wintersmart." „Patrimonium" voegt hierbij: De „genoegens der helverlichte bal zalen" worden door ons stellig meer afge keurd dan door sociaal-democraten, die aan dergelijke „genoegens" herhaaldelijk zelf deelnemen. Telkens weer wordendoor sociaal-democratische organisaties bals ge geven. „Het Volk" zelf organiseert voorts tooneelvoorstellingenIn hetzelfde num mer waarin de heer Schaper feitelijk aan spoort tot „rechtmatige verbittering"wor- den die tooneelvoorstellingen aangekon digd. Er is ongetwijfeld in onze maatschappij en vooral in de groote steden, een schrij nende tegenstelling tusschen genot en el lende. Veel te veel geld wordt uitgegeven voor café-bezoek, voor dansen, bioscopen, schouwburgen. Maar het overgroot» deel van dit veelal economisch onnut bestede geld komt niet van het relatief kleine aan tal rijken. Deze vullen niet meer de 'café's bioscopen, danszalen en schouwburgen. Helaas worden deze inrichtingen ook al meer bezocht door arbeiders en midden standers. Do verkwisting der rijken verdient in hooge mate afkeuring. Maar de heer Scha per weet zeer wel, dat in ons land slechts 1.8 pCt der belastingbetalers over 10.000 gld of meer inkomen beschikt. Nog geen 2 pCt. Hun weelde-uitingen, hoezeer mok voon een deel afkeurenswaard, hebben op het economisch loven althans direct, weinig invloed. De indirecte invloed is grooter, omdat hun „genietingen" anderen tot navolging prikkelen. Wil men evenwel iets goeds ten bate van de gemeenschap bereiken, dan moet men tegen de verkwisting in eiken kring opkomen. Dan moet men ook tegen de improductieve uitgaven van de volks massa de stem verheffen. Maar dat doet men in de sociaal-demo cratische kringen niet- Zelfs voor de be teugeling van bet bioscoopkwaad zal men wel niet op hun steun kunnen rekenen. Men schrijft liever demagogische arti kelen! Te Arnhem ïs plotseling overleden de heer R. II. baron Schimmelpenninck v. (1. Oye, reserve le luitenant der hu zaren, geboren te Goes, oudste zoon van wijlen „den haron", onder wielken naam destijds de rentmeester baron 'Schimmel penninck v. d. Oye en opvolger van den lieer v. Voorst Vader in de wandeling word aangeduid. Middelburg. De parapluie-zaken in Mid delburg zijn aan het jubileeren. Maakten wij Zaterdag melding van zulk een jubi leum, thans vestigt .men er onze aandacht op, dat de zaak van den heer A. Geensen (Lange Noord straat) 50 jaar bestaat. Van af lieden tot 6 Dec. ontvangt iedere koo- per ter gelegenheid van dit feest een brie- ventasch cadeau. Goes. Zaterdag werd de algemeene vergadering gehouden van den Bond van Harmonie- en Fanfare-gezelschappen in Zeeland. Er waren 27 vereenigingen ver tegenwoordigd- Uit het jaarverslag bleel$ dat bij den Bond zijn aangesloten 39 ver eenigingen, met totaal pl.m. 1140 leden De rekening en verantwoording van den penningmeester gaf als ontvangsten aan f 3325.00V2 en als uitgaven f 2150.81, zoo dat er een goed slot was van f 1174.19V2. Nadat eenige wijzigingen in het reglement waren behandeld werd overgegaan tot ver kiezing van drie leden van het bestuur. De aftredenden C. Flip se te Wissenkerko en M. v. d. Griendl te Helvoirt, benevens Tli. Wolse te Kortgene werden met groote meerderheid van stemmen herkozen- Er werd besloten in 1926 op 2en Pinksterdag weer een concours te organiseeren en dit le houden te Middelburg. Het ver zoek van de vereeniging „O. K. K." te Wemeldinge 0111 daar op di'en dag een Bondsfestival te houden, kon door dat besluit niet ingewilligd worden- Naar de G. C. verneemt, ontving' de Symphonie Vrijdag tot haar blijde verras sing een aangeteekend schrijven uit Den Haag, inhoudende een milde gift voor de kas der vereeniging, van een muzieklief hebber, vroeger te Goes woonachtig. Vlissingen. Door B. en W. wordt aaiï den raad medegedeeld, dat aan eene com missie, bestaande uit de heeren M. Laer noes. voorzitter, W) Huson, H. C. Wesse- was er geen buitengewone kennis van de menschelijke natuur toe noodig om in zulk een samenloop van omstandig heden gevaar te zien. Een man, met zulk een innemend uiterlijk, zoo held haftig in zijln optreden en gedrag, kon gemakkelijk het hart van een meisje ver giftigen, indien hij slechts gehoor bij haar kon krijgen. Misschien was hetgeen, waartegen hij zoozeer had opgezien 'het huwelijk van Floss toch eigenlijk maar een heel goed ding. Hij zou minder verantwoorde lijkheid voelen, al's zij veilig met David was getrouwd. David was zeer verbaasd, toen hij den volgenden dag een bezoek kwam brengen, en er zeer vaag en voorzichtig op doel de, dat het hem veel beter zou uitkomen, indien het huwelijk een maand vroeger plaats greep, dan d?n dag, dien zijl oor spronkelijk hadden bepaald, niet de min ste tegenwerping van den ouden dokter te vernemen. ling en de directeuren van havenbedrijf en gemeentewerken was opgedragen een rapport uit te brengen over de wijze waar op de visschershaven zou kunnen worden verbeterd. Thans heeft die commissie rap port uitgebracht en met haar zijn B- en W. het eens, dat dit het best zal kunnen geschieden door het voor een groot ge deelte afbreken van den kaaimuur en ach teruitbrengen van het verhoogde muurtje, het glooiend afgraven en liet door beton platen of ander materiaal afdekken van de tusschen laatstgenoemde zich bevindende ruimte; het aanbrengen van eenige vloer platen en eenige noodsteigers ten be hoeve van de visschersvloot- De kosten, geraamd op rond f32000 zijn reeds in de ontwerp-begrooting 1926 verwerkt. Dhr G. J. Fros (A.R.) heeft zijln benoeming tot lid van den Gemeenteraad aangenomen. In de zitting van a.s. Vrijdag zullen de geloofsbrieven worden onder zocht en zal de beêediging en instal latie plaats vinden. Kapelle. In algemeene vergadering kwam de LandbouWvereeniging alhier gisteravond bijeen onder voorzitterschap van den heer J. Ganseman. Bij de bespreking musschenverdelging was het algemeen oordeel voor beperking. Aangenomen werd ojm trnet het bestuur van de Tuinbouwvereeniging te onderhan delen en alsdan stappen te doen tot op richting van een musschengilde, dat als dan de noodige maatregelen neemt. Do aflredende bestuursleden J. Ossewaardo, L. C. do Jonge en J. Wabeke werden herkozen. Besloten werd volgens voorstel van het bestuur om de superfosfaat, Zwavelzure ammoniak en kali in ééns aan te besteden en naar behoefte te doen leveren. Verlangd zal worden dat da leden zooveel mogelijk de opgave van de henoodigde hoeveelheid in eens opgeven. Aan den opzichter van den Rijkswater staat zal Verzocht worden om bij glad heid van den weg een spoedige bestrooi ing van zand aan de opritten en postbrug. Arnemuiden. Vrijdagavond vergaderde de Vereen, het Groene Kruis alhier. Aan wezig 19 leden. De voorz. dhr J. J. v. Doeselaar, deelde mede, dat aan jaar premie verzekering wijkverpleegster moet betaald worden f 112.75. Verder dat hij, olp de in de vorige vergadering gestel de vraag van dhr Langebeeko aangaand» subsidie Prov. Vereen, geschreven heeft aan den secretaris der voornoemde ver een., doch hij' heeft hieromtrent nog geen antwoord terugontvangen. Daarna deelde dhr 'L. Ivraamer mede, dat hij bij den magazijnmeester-bode liet verplegingsma- teriaal heeft nagezien, hetwelk netjes en keurig in orde bleek te zijln. De voorzitter bracht hieromtrent dank aan den maga zijnmeester-bode. Een commissie bestaan de uit de heeren J. J. Ci. v. d. Grraaf, B. Franse en J. Crucq, hadden de boeken en bescheiden der kas bij den penning meester nagezien. Dhr de Graaff bracht hierover verslag uit en "deelde mede dat alles in de beste orde bevonden was. Dhr J. Langebeeke vroeg of do post. assurantie hoog genoeg is met het oog op de uitbreiding materiaal. Die voorz. antwoorddè dat het bestuur van mee ning was dat de som van f'200D voor dit bedrag is liet verplegingsmateriaal verzekerd voldoende was, waarmede de vergadering genoegen nam. Begrooting 1926 werd vastgesteld, die van het Gr. Kruis in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f 1581 en die der T.B.C-be- sfrij'ding tot een bedrag van f679. Die aftredende bestuursleden de heeren J. J. Huysson en L. Kraamer werden bij acclamatie herbenoemd. Evenzoo' de magazijnmeester-bode. Daarna deelde de voorzitter nog mede dat van het Kon. Oranje Kruis een schrijven was binnenge komen, tot hel oprichten van een cursus voor eerste hulp bij ongelukken. Na eeni ge besprekingen hieromtrent, waaruit bleek, dat de vergadering er wel iets voor voelde, en ook het bestuur van mee ning was dat zoo iets wel noodig was, werd besloten', dat het bestuur eerst hï overleg zoju treden met den doctor al- bier, waarna later w'el een oproeping zal gedaan worden tot deelneming1 aan den cursus. Bij de rondvraag vroeg dhr J. Wijkhuis of hij eventueel overschot van kasgelden de dingen welke nog niet aanwezig zijln tot verpleging aangeschaft konden wor den. D® voorzitter zegt hem dit toe. Daarna sluiting. Het Rijbelsche wereld beeld. Het Chr. weekblad „Timotheus" is met een extra-gesierd „herfstnummer" Aldus aangemoedigd, stelde David bru taalweg voor, dat liet huwelijk zou plaats hebben de eerste week van Maart, in- plaats van April. „Wanneer ge maar wilt", antwoordde de dokter; „het is mijl hetzelfde." Diavid snelde heen, om Floss op te zoeken. „Lieveling," zeide hij, „hoe denkt ge er over in Maart te trouwen, in- plaats van in April? In April is het onze drukste tijd, en veen huwelijksreis van veertien dagen, is het langst dat ik kan uitblijven. Misschien zulten we een paar daagjes haar Parijs kunnen gaan, maar meer niet. Maar als we nu trouwen, laat ik zeggen, de eerste week van Maart, dan kan ik een maand uitblijven, en we kun nen ons een maand gaan koesteren in de zon, aan de Riviera." „Het eind van het gesprek! was dat ook z'ij het wel „heerlijk" zou vinden. •1 1 1 Lil (Wordt vervolgd.) ._t.J

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 5