Boekhandel FANOY, Dauwworm „De Magneet", Onderwijs. PredikSerts. Bsmengd Nlenws. Laatste Berichten. Telegramm OpeaSiare Verkoopingen en Ver- pcMmpn. Bargeiilfkc Stasi iarfeigricMes. Adrerteotiën. Oe prijs der kous merk „EXTEffêSO" moet zijn: f 1.8S per paar. S. WIENER Co. Lange Delft B148, M'burg e s de Motor- en Auto-Afdeeling van zijn zaak verplaatst heeft Hoek Westwai MiddÉuplie Straatwig Lange Burg B 16 - Middelburg. Jongens- en Meisjesboeken, Verhalen en Stichtelijke Lectuur, Vulpenhouders, Prentenboeken, Ooozen Postpapier, enz. enz. Parapluies - Wandelstokken. St. Nicolaas-Cadeaux A. GEENSEÜ, Hoordsfr., iiddeiburg. Wenscht U het beste „Voor Deugdelijk Bekend" WINTERWERK. J. J. 6RIJSPEÊRE. WelEerw. Heer Ds. D0UMA, Zeer Hoofd te Kampen, in buitengewone Corps-verga dering bijeen 20 November 1925, overwegende: le. dat aan de Tkeol. School gedoceerd wordt door erkend wetenschappelijke mannen, 2e. dat na de reorganisatie van 1896 de Theol. School niet alleen meer een oplei dingsschool is tot den Dienst des Woords, maar tevens bedoelt de wetenschappelijke beoefening der Theologie, en daartoe ook formeel wetenschappelijk ingericht is, 3e. dat zij daarmede voldoet aan de eischen aan een Hoogeschool te stellen, 4e. dat, waar iedere Hoogeschool het recht heeft den doctoralen titel te verlee- nen, dat recht dus ook toekome aan de Theol. School, overwegende voorts: 5e. dat het verwisselen van onderwijs inrichting voor studenten, die wenschen te promoveeren, dikwijls groote bezwaren met zich brengt, 6e. dat de mogelijkheid tot promoveeren voor vele studenten een prikkel zou zijn en gelegenheid geven kan tot een meer wetenschappelijke beoefening der Theolo gie, 7e. dat de invloed der Theol. School en daarmede der Kerken door dat recht aan merkelijk zou stijgen, spreekt uit de webschelijkheid: dat de Synode der Gereformeerde Ker ken in Nederland aan de Hoogleeraren der Theol. School de uitoefening van het „jus promovendi" toestaat, besluit deze motie ter kennis te brengen van de Generale Synode, Curatoren, Hoog leeraren, enz., te publiceeren in de pers en gaat over tot de orde van den dag. Geslaagd te 's Gravenhage voor het Stuurliedenexamen 3e stuurman groote stoomvaart de heeren J. A. F. Moncken, J. Pols, J. Voogd en H. L. W. v. Leeuwen. En voor het machinistenexameri de heer M. Vreeken te Aalsmeer. „Effatha", Doofst- Instituut te Dordrecht. Men bericht ons, dat de heer W. L. B. den Blaauwen, Penn. {Girono. 36738, Ant. Duyckstraat 49, Den Haag voor het Bouwfonds heeft ont vangen van N. N. f40, met het bijschrift: „Doe wel en zie niet om" en van zuster N- N. te A. f 100 met dit bijschrift, datj Ook anderen tot mededeelzaamheid wekke „Effatha", gij „Steen der hulpe", Voor een stom en doof geslacht, „Effatha", door wie aan velen 't Woord des levens werd gebracht- Rijk gezegend en ten zegen Blijf in nood uw hulp van Hém verwachten Die is en Die was, en Die eeuwig zal zijn de God des Verbonds van geslacht tot geslachte. (1 Sam. 712b.) Benoemd tot hoofd der O. L. school te Eiker zee dhr A. Serlé te Souburg. Woensdag 25 November. Ned. Herv. Kerk. Baarland, vm 9.30 u. dhr Mulder van Ovezand. 's-Heer Hendrikskinderen, vm. .9.30 u. ds Homburg. Geref. Gemeenten. Hoedekenskerke 9, 1.30 en 5 u. ds H. Kieviet van Veenendaal- Ongelukken- De 70-jarige vee handelaar v. G. is Vrijdag te Winschoten onder een auto geraakt en Zondag aan de. bekomen verwondingen overleden. Te Den Haag werd gistermiddag een onge veer 10-jarig kind overreden- In ernstigen toestand is het kind naar het ziekenhuis vervoerd. Zekere V. uit Boxtel werd te St- Michiels Gestel door de tram over reden- Hij overleed eenige minuten daar na. Te Schiedam werd Zondagavond de hulp van de politie ingeroepen, omdat een man van omstreeks 60 jaar, die zich in 'n tramwagen bevond ,die gereed stond om naar Rotterdam te vertrekken, onwel was geworden, In den politiepost binnen gedragen, constateerde een ontboden ge neesheer. dat de man was overleden, ver moedelijk door hartverlamming. Bloedige vechtpartij! te Arnhem. Zaterdagavond even voor het middernachtelijk uur heeft zich op den hoek van de Hommelstraat en het Velper- plein te Arnhem een bloedig drama af gespeeld. Juist toen de Zaterdagavond- markt in deze straat was geëindigd, zijin vier mannen in een gevecht geraakt, dat een van hen met den dood moest be- koopen. De 52-jarige T. D. Daams, klom penmaker, had met zijn neef omstreeks 8 uur 's avonds de woning verlaten om een partijtje te gaan biljarten. In pen café ontmoetten zij de losse werklieden B. S. en Van H. Tusschen den jongen Daams en S. bestond een oude veete, die weer opnieuw schijnt te zijn opgehaald. Later op den avond is het op straat tot een uitbarsting gekomen. Volgens verklaringen van ooggetuigen zou Daams Van H. een slag hebben toegebracht. Diens vriend, S., sprong toen toe en trok zijn zakmes. Hij bracht hiermee eerst den neef, den 32-jarigen Daams, een steek onder den arm toe en .trof daarna den ook, die een diepe steekwond ter hoogte van de buik opliep. Luid kermend zonk dit slachtoffer neer en eenige oogenblikken later overleed hij. De man die op zoo tragische wrjize aan zijn einde kwam is getrouwd en vader van zes kinderen, van Welke de jongste nog slechts zes jaar is. 2$n neef is eveneens getrouwd en vader van drie kinderen. S. en Van H. hebben zich onmiddellijk bij de politie aangemeld om aangifte te doen van bet gebeurde. Geen van allen verkeerden onder den invloed van sterken drank. S. beweert, dat hij! uit noodweer gehan deld heeft. Hij liep een wonde boven op het hoofd op die hem is toegebracht door Daams met een fitterstang. Hij ver klaart uit zelfverdediging zijn mes getrok ken en daarmee in het rond te hebben gezwaaid, zonder dat hij wist wie of wat hij raakte. Zoowel S .als Van H. zjjn in verzekerde bewaring gesteld. (Tel.) Zware mist. Zaterdagavond is in het Oosten des lands zulk een gewel dig dikke mist komen opzetten, dat het verkeer op da wegen zoo goed als ge heel is stopgezet. Verschillende auto's zijn onderweg blijven steken. Een auto mobilist, die er nog in geslaagd 'is van Rotterdam naar Deventer te komen, deel de mede, dat hij tusschen Amersfoort en Apeldoorn een vrachtauto in de sloot had zien liggen, terwijl een andere auto tegen een boem was opgereden. Hij had niet kunnen nagaan, of hierbij persoon lijke ongelukken waren gebeurd. Een autobus, die vanuit Deventer naar Apel doorn vertrok, is bij den oprit van den Twelloschen dijk van de helling gestort en omgeslagen, daar de chauffeur door den mist misleid, de verkeerde richting had genomen. De autobus zat vol men- schen, die er wonder boven wonder met den schrik afkwamen, op een kleine ver wonding na, door een der vrouwelijke passagiers opgeloopen. De reizigers kon den voor het grootste deel nog hun be stemming per trein bereiken. (Tel.) DeLeidsohehongeraarWal- 1 y tot wanhoop gebracht- De Ne- derlandsche kongerkoning Wallv, die het plan had te Parijs 30 dagen en nachten in een glazen kooi zonder eten, drinken of slapen door te brengen, heeft Zater dagnacht, na 11 dagen lijden moeten eindi gen. Wally was de laatste dagen reeds nerveus geweest; vooral werd hij geïrri teerd door bezoekers, die 's nachts naar hem kwamen kijken en dan allerlei lek kernijen voor zijn neus opaten, terwijl hijzelf verschrikkelijken dorst en honger leed. Deze kwellingen hebben Zaterdag- op Zondagnacht tot 'n crisis geleid- Te gen kwart voor één sprong hij van zijn zetel in de kooi op, rolde zich over den grond en trapte een der-glazen wan den van de kooi stuk. De in de hall van het „Petit Journal" aanwezige em ploye's lieten onmiddellijk een dokter ko men, die, daar de crisis niet eindigde, Wally's opneming in het ziekenhuis nood zakelijk achtte. Daar heeft men hem voor zichtig eenig voedsel toegediend en men is van meening, dat Wally's krachten weldra zullen terugkeeren. D'e zenuwcrisis is achter den rug. (Tel.) Vloedgolf in Mexico. Een vloedgof van 35 voet hoogte heeft op 16 November Zihuatanejo, een kleine haven aan den Stillen Oceaan in den staat Guerrero, overstroomd. De over strooming duurde twee uren lang. Er zijn nog geen gegevens omtrent de slachtoffers verstrekt. De oorzaak van de ramp wordt toegeschreven aan een onderzeesche vul kanische uitbarsting. Overstroomingen in Por tugal- Volgens een bericht uit Lissabon hebben, door overvloedige regens, in Por tugal op verschillende plaatsen overstroo mingen plaats gehad, tengevolge waarvan twee personen verdronken zijn, terwijl 12 andere personen ernstig letsel bekwa men. Verschillende huizen zijn ingestort. Gearresteerd. Men meldt uit Tcrbovg: P., die bijl contract voor f40 zifn vrouw verkocht aan den scharen slijper B., is voor dit feit door de politie gearresteerd en ter beschikking van den Officier van Justitie te Arnhem gesteld. Landverhuizers. Het aantal midden-Europeescbe landverhuizers, dat de laatste dagen Zevenaar passeert op weg naar Brazilië is zoo enorm, dat zelfs geheele extra-treinen noodig zij'n om hen van de Oostenrijksch-Duitsche grens naar Amsterdam te brengen. Zondagochtend kwam te Zevenaar wederom zoo'n extra- trein aan met bijna 600 Oostenrijkers, meerendeels uit Weenen. Ook Serven, Kroaten, Slowaken, Bulgaren en Roeme nen zijtn er onder hen. Zij gingen allen naar Ban Paulo, om in fabrieken en den landbouw werkzaam te worden gesteld. Enkelen verklaarden, dat 2$j niet contrac tueel verbonden zijln. Veel bankwerkers, monteurs en electriciens waren er onder en .ofschoon de Oostenrijksche overheid hen liever daar had willen houden, is de werkloosheid er van dien aard, dat zij! noodgedwongen een goed heenkomen zoe ken. Zoo gaat er geen dag voorbij! of er passeeren dergelijke lieden, waarvan er nog duizenden op het punt staan, Oos tenrijk te verlaten. Drijfjachten. Men meldt uit Ter- borg aan de Msb. Dat ook hier nog al wild is moge blij ken uit het feit, dat door de heeren Van Ditzhuyzen bij een op het land goed Berkelaar met drie geweren gehou den drijfjacht werden geschoten niet min der dan 143 konijnen, 6 fazanten en een houtsnip, terwijl hier een veertien dagen te voren reeds een drijfjacht werd ge houden, waarbij Werden geschoten 187 konijnen, eenige fazanten en snippen, in totaal circa 200 stuks wild. Als een groote zeldzaamheid mag wel Worden vermeld, "dat door den heer v. Ditzhuyzen, in diens onder Zelhem gelegen jachtveld een spierwitte haas werd geschoten van ruim zeven pond zwaar. Het dier is zoo hel der wit, dat het reeds op grooten afstand was to zien, terwijl de oogen geheel nor maal zijln. VLISS1NGEN. Op de nieuwe algemeene begraafplaats had hedenmiddag onder een groote belangstelling, de ter aardebestel- ling plaats van bet stoffelijk overschot van wijlen den heer P. Landsman, in le ven wethouder van onderwijs. Door ver schillende personen werd aan de groeve herdacht wat de overledene is geweest voor 't onderwijs, eerst als hoofdonderwij zer later als wethouder, en wat hij ge daan heeft in het belang der Ned .Herv. Kerk en de Anti-Rev- partij. De overeenkomst met Duifschland. Naar de „Tel." verneemt, zal waar schijnlijk nog deze week de Duitsch- Nederlandscbe overeenkomst in zake de invoerrechten en de crediet-regeling wor den geparafeerd. Van de zijde van Duitschland wordt voor een aantal land en tuinbouwproducten een belangrijke verlaging der invoerrechten toegestaan, waartegenover staat, dat het revolving- crediet tot 1935 wordt verlengd en de rente wor'dt verminderd. Wat de speciale tarieven voor de zeehavens betreft, zal Nederland op denzelfden voet als België behandeld worden. DEN HAAG. V.D Naar het Volk ver neemt, heeft mr H. P. Marchant heden weer ,gen uitnoodiging ontvangen, naar het Loo te komen. Dit kan beteekenen,, dat de Koningin in overeenstemming met de Haar gegeven adviezen den heer Mar chant opdracht geeft een kabinet samen te stellen. JJTRECHT. V.D. Een 25-jarige schipper uit Brielle is van zijn schip gevallen en verdronken. HELLEND00RN. V.D. Het tweejarig kind van een fabrieksarbeider te Nijlver- dal chad Zaterdag het ongeluk tegen een ketel met kokend water te vallen. Het kind kreeg een gedeelte van den inhoud over het lichaam en is aan de brand wonden overleden. PARIJS. V.D. Briand zal de kabinets formatie van de hand wijzen en presi dent Doumergue adviseeren Doumer met die taak te belasten. De linksche pers verzet zich zoowel tegen een combinatie- Briand als tegen een combinatie-Doumer en eischt het herstel van het kartel.. LONDEN. V. D. De correspondent van de Daily Express heeft van den broer van Abd El 'Krim een vredesboodschap aan Painlevé ontvangen. Abd El Krim eischt het gebied op, dat hij nu be- heerscht, onder den titel van Emir. WEENEN. V.D. Morgen valt de beslis sing of het postpersoneel in staking zal gaan. ATHENE. V.D. Twaalf personen zijin gedood en vele huizen onder water ge- loopen door een overstrooming, veroor zaakt door Se vele regens. 25 Souburg, dubbel huis, bouwterrein, v. d. Harst. 25 Zoutelande, meubilair, Loeff. 26 Goes, inboedel, de Kok. 26 Kloetinge, olmen, wisschen, enz., Van Dissel. Ellewoutsdijlk, huis en erf, Beth. 's-Gravenpolder, Kwadendamme, We- meldinge, Wolphaartsdijk, Ovezande, Heinkenszand, Biezelinge, afbraak, de Wilde en Heijboer. Goes, huis, de Wilde en Heijboer. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 24 Nov., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 769.6 te Black- sod, 737.9 te Andaenes. Verwachting tot den avond van 25 Nov. Zwakke tot matige Noordelijke tot Wes telijke wind. Nevelig tot zwaarbewolkt. Waarschijnlijk eenige regen- of hagelbuien. Zelfde temperatuur. vwiiwiiimwh »«a—pprmwitammwaa GOES. Geboren: Nicolaas hannes, zoon van Leendert Maria Catharina Johanna broek; Lodewijk Jan Maria, han Hendrik Maria Stieger Ludovica van Kalmthout; v. Leonardus Verbeem en lena Menheere. Wilhelmus Jo- Harinck en v. van Graven zoon van Jo- en van Maria Leonardus, z. van Magda- MIDDELBURG. 23 Nov. 1925. Op de veiling werden de volgende prijzen be steed: Stefappels 11, Goudreinet Ie 11 15, Idem He 8, Idem Ille 5, Armgaard 16, .Groninger Kroon 14, Champagnezoet 10—13, Gieser Wildeman 41 Kleiperen 38, Extra Bellefleur 19, Winter Court Pen- du 13, Grauwzoet 16, Zure Bellefleur 16 19, Spruiten Ie 1017, Idem He 610, Spinazie 13.518, Peeën 2.54.5, Uien 45.5, Lof Ic 2833, Idem lie 16, Veldsla 9.5, alles per K.G., Bloemkool Ie 12.5 22.5, Idem He 1.5—10.5, per stuk. An dijvie Ie 2547, Idem lie 325, per 30 stuks. Savoije Kool 942, R.oode Kool 8 48, Putjeskool 33, Boerenkool 755, W, Kool 1441, alles per 10 stuks. Rapen 1077.5, Selderie 317, Peterselie 211, karoten 2056 Prei 3990, Peeën 2065 alles per 10 bos. Mispels 13 ct. per K.G. VLISSINGEN. Veiling van 23 Nov. 1925. Grauwzoet 14, Zure Bellefleur 910, G- Reinet 717, Bismarck 910, Groninger Kroon 1014, Hondsmuil 10, Armgaard 13, Court Pendu 9, Perzikappel 7, Bouw mansreinet 910, Striepeling 13, Grauw zuur 8, Gieser Wildeman ,39, Kleiperen 29, Bergamot 28, Uien 25, Koolraap 2 2.5, Spruiten 1014, Kroten 34, Wijn- peeën 2.53.5, Witlof 3032, alles per K.G. Boerenkool 23, Roode Kool 1.55 Savoije Kool 35, Bloemkool 520, alles per stuk. Selderie 0.51, Prei 4—9, Peeën 56. Ramanas 2.56, Rapen 0.53.5, alles per 'bos. Veldsla 1114, Andijvie 417, Peterselie 6, Salade 20 alles per mand. Goes 24 November. 1925 Gr aan markt. A anvoer ruimer dan vorige week. Handel kalm. Nieuwe Tar we f 12f 15, Wintergerst f9, Goudgerst fllf 11.50, Zomergerst f 11.50f 12, Ha ver fllf 11.50, Kookerwten f 16f17, Kroonerwten f 13f 20, Bruine Boonen f 12f 18. Eieren per 100 stuks f 13.20, Midden- prijs per 25 stuks f3.30, Aan particulie ren f0.15 per stuk. Boter per K.G. f2.20 Middenprijs per pond fl.10, Aan particu lieren f 1.20. Aanvoer fabrieksboter 108 pond 5 f 1.30. Boereboter 600 pond. Poel eieren 9 cent, Eendeieren 9 cent. Eierenverkoop Onderafdeeling Zuid-Be veland V. P. N. Aanvoer 1735, Prijs f 13.50 per 100 stuks. Wlsssikoersen. Amsterdam, 24 Nov. 2 uur. Berlijn 59.1859.20. Brussel '11.2511.27. Parijs 9.589.60. Londen 12.043,412.05. New York 2.483,42.487/s- Heden werden vrij verblijd met de geboorte van een (Dochtertje, dat wij noemden PIETERNELLA TANNETJE HESTER. P. J. SPRINGVLOED-Vroegop. J. G. SPRINGVLOED. WestzaaD, 24 Nov. 1925. Met dank aan God geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter JACOSA GEEBTRUIDA. G. DE KONING. A. DE KONING—Hommes. Goes, 22 November 1925. Zoo de Heere wil, hoopt Vrijdag 27 November onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, HENDRIK MEIJERS zijn 90sien Geboortedag te her denken. Zijn dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Veere, 24 Nov. 1925- DANKBETUIGING. Voor de vele en hartelijke ge- lukwenscben, ontvangen op Ï5 Nov. j.l., betuigt ondergeteekende haar oprechten dank. Wed. I. MIDAVAINE. Wassenaar, Nov. 1925. Allen die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan den heer HE.RMANUS JANSEN Johan- neszoon, gewoond hebbende te Sint Laurens, en aldaar 13 Sep tember 1925 overleden, worden verzocht daarvan vóór I December 1925 opgave of betaling te doen ten kantore van ondergeteekende, Pijpstraat N 23, bij de Molstraat, te Middelburg. H. K. STRUVE, Notaris. Notaris H. C ITTMANN te Mid delburg, is voornemens om Maandag 7 December 1925, 's morgens 10 uur, voor DE GEMEEN TE MIDDELBURG, in het openbaar te verkoopent 37 Iepen, 14 Lindeboomen en 1 Eschdoornboom, verder Brandhout, oud ÏJzer en Takkebossen. Ver zamelplaats Stadssehuur, alwaar de verkooping zal beginnen- Ondergeteekende bericht dat hij van naar (Nieuwe garage) - Telefoon 227 Goes. L. SNQODIJK. GROOTE KEUZE Nog nooit heeft men in Middelburg zoo een groote keuze in Dames-, Heeren- en Kinderparapluies gezien als nu in de Noordstraat. Het is voor een ieder van groot belang om voor in mijn magazijn zijn inkoop te doen. Het laatste nieuws in para pluies en prijzen vanaf f 2.50, Kinderparapluies vanaf f 1.50, De bekende Tompous in zwart en gekleurd in 34 verschillende modellen en kleuren vanaf f 2.75 tot f 22.50. Wandelstokken met hoorn- en gewaarborgd zilveren- haken in prijzen ver beneden iedere andere aanbieding. Kom, zie en overtuig U, bij op het gebied van de Schoen? Ga dan naar het Schoenmagazijn en vraagt Systeem Doorloopende tusschenzaot. Tevens groote sorteering Beleefd aanbevelend, De Eerste Lezing voor dezen Winter te Kapelie-Diezeiinge zal gehouden worden door den te '8-Gravenhage, in de Geref. Kerk op Vrijdag 27 November, des avonds 7'/a ure. Onderwerp„NeSsemia de Her» vormer", Entrée f0.35. Leden en Gezins leden vrij Aanmelding voor lidmaatschap b\j het Bestuur. Wilt gij spoedig baat vinden, probeer dan eens D.D.D. Het is toch zoo gemakkelijk aan te wenden, een zuivore vloeistof, geen vette of akelige zalf. Het zinkt weg in de huid of in de hoofdhuid en gij voelt 17 direot opge lucht. Puistjes, roos, blaren en jeuk worden door deze verzachtende vloei stof in een enkele naoht genezen. Nog altijd heeft het den lijder heel wat verlichting van zijn kwaal bezorgd. D.D.D. in ft. Af. 0.76 mf. t.60. D.D.D. 1.- bij alU apoth. ,.i drop.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2