DE ZEEUW A. C. van der Rest, TWEEDE BLAD. Baitenland. Geneesmiddelen - Verbandstoffen Artikelen van Ziekenverpleging Toiletartikelen Homoeopathische Geneesmiddelen enz. it de Provincie. Ass. Apotheker. GOES. Telef. 168. Denkt om de Speciale Deken-Aanbieding F. J. B00NE, Vlasmarkt, Goes. TAN ZATERDAG 21 NOVEMBER 1925. No. 45. Mr Marchant. De anti-revolutnonaire pers wordt dezer dagen geroepen om plaats te nemen in haar wachttoren, zooveel mogelijk doof te blijven voor het geroep daar beneden, vooral van linksche stemmen, als bijvoor beeld van de Nieuwe Rotterdamsche Cou rant, de felste -vijand onzer partij, dat er een minderheidskabinet moet komen van anti-revotutionairen en christelijk histori- schen, een zottigheid je dat wij met een minachtend schouderophalen langs ons heen doen gaan; of een dito kabinet van Roomschen en Antirevolutionairen, waar van de Katholieke Volkskrant droomt; of, gelijk bijv. „De Morgen" en „Het Volk" dat er een links-Roomsch democratisch ministerie .noodig is. Het zijn altegaar stemmen uit den ons vijandigen hoek. Met uitzondering dan van de Volkskrant. De A.-R. pers heeft, doof voor dit alles, niets te doen dan uit te zien of er zich ook een lichtpunt vertoont aan den poli tieken horizont. Wij voor ons meenen een dergelijk licht punt gevonden te hebben, al willen wij gaarne toegeven, dat het misschien slechts een glimwormlichtje bij avond zou kun nen zijn. Maar goed, het schijnt ons toch toe er eentje te wezen. Wij vonden het, toen wij de Handelin gen opsloegen en op bladz. 245 deze woor den lazen van den leider der vrijzinnig- democraten. De heer Marchant motiveert daar zijn stem voor het amendement-Kersten aldus. Na gezegd te hebben dat zijn partij, die vroeger voor den gezantschapspost bij het Vaticaan stemde, thans voor opheffing van dien post zou stemmen, omdat het nu ging om de coalitie om koud te helpen, sprak de heer Marchant deze merkwaar dige woorden; „De vorige week heb ik gemotiveerd, waarom die samenwerking" der drie rechtsche partijen „is tot schade van het land. Daartegenover is ons wederom verzekerd datzij de e e n i g e s t e r- k e Regeeringsmeerderheid is als berus tende op hechten, diepen grond- .s 1 a g. „Wij wenschen onder de gegeven om standigheden aan de Regeeringsmeerder heid de gelegenheid niet te onthouden om •de juistheid dier stelling door daden te bevestigen en zullen met dat doel onze stem geven aan het op zichzelf weinig belangrijk amendement." Hier wordt derhalve duidelijk gezegd: gij rechtsche partijen hebt beweerd dat gij ■de hechte basis zijt voor een regeering, welnu toon dit nu eens. Er ligt duidelijk in opgesloten dat hij dit niet gelooft, en dus een andere, een hechtere basis voor een regeering weet. Welnu, dan grijpen wij deze verklaring aan om te concludeeren: gij, mr Marchant, waart de eenige van links, die het zoo kras mogelijk hebt gezegd, de man, die „bij de doelbewuste uitlokking van dit con flict" (gelijk „Het Centrum" het zoo kern achtig juist heeft uitgedrukt) de leiding naamt, laat 't dan nu uw beurt eens mo gen zijn, om te toonen dat wat de door u ten val gebrachte meerderheid niet ver mocht te kunnen, gij wel kunt tot stand brengen; en een andere samenwerking weet te scheppen die niet is „tot schade van het 1 and", zooals gij beweerdet dat met de rechtsche samenwerking wèl het geval was. Met andere woorden dat gij wel kans ziet om een zoodanig parlemen tair kabinet te formeeren. Dit is voor ons het eenige lichtpunt ,hoe zwak het misschien zij. In afwachting blijven we inmiddels of soms nog een ander lichtpunt aan den •donkeren politieken hemel zich mocht vertoonen. Wij vreezen echter van niet. Hoe leugens ontstaan. „Het Volk" bevat een vriendelijk hoofd artikel over dr Nolens, wat natuurlijk een blad dat aast op een Roomsch-Socialis- tisch Verbond gemakkelijk te vergeven is, vooral wanneer de Oproerige Krabbelaar, die zoo grof krabbelen kan, zich stil houdt. Het blad verdedigt dr Nolens tegen beschuldigingen van „De Vrijheid", het orgaan van den Vrijheidsbond, en over laadt daarbij den beschuldigde met lof tuitingen. Zij tracht zich in zijn gedachte gang te verplaatsen en stelt zich dan de situatie aldus voor: Reeds dezen zomer „begon een deel der katholieke fractie genoeg te krijgen van Colijn en de politiek der coalitie". Tijdens de verkiezingen werd dit verzet zoo alge meen, dat vele Roomschen op sociaal democraten stemden. „Dit moet in de ka tholieke leiding de vraag hebben doen rij zen of men nog wel verder met de coalitie onder Golijn in zee zou gaan". Maar toen is Golijn gekomen en die heeft gezegd: er zijn maar twee kabinetsformateurs moge lijk: Ruys (van wien bekend was dat hij niet meer wilde) en ik zelf. En toen heeft Nolens mogelijk gedacht: „laat Golijn nu zijn politieken nek maar eens breken, dan zijn wij van hem af, die de katholieke stemmen naar de sociaal-democraten drijft". „Natuurlijk wist Nolens dat de Ghr. Historischen zich verbonden hadden om tegen het gezantschap te stemmen". Maar hem kwam dit goed gelegen. „Im mers kon hij dan rekenen dat binnen eeni ge maanden het afgedwongen kabinet- Colijn en tevens de koalitie ten val zou komen en dat wel onder omstandigheden, die de grootste eensgezindheid onder de katholieken waarborgden." „Tegelijkertijd echter moest Dr Nolens er voor zorgen, dat op de verbreking der koalitie niet aanstonds éen roomsch-rood kabinet kon volgen. Wij nemen aan, dat hij den tijd hiervoor nog niet rijp acht. De bisschoppen hebben een rood-roomsch kabinet vooralsnog afgewezen en dus ligt het voor de hand, dat Dr Nolens tusschen de oude rechtsche koalitie en het allengs onvermijdelijk wordende' nieuwe regee- ringsverbond van katholieken en socialis ten een overgangstoestand wenschelijk acht en daarom in zijn verklaring voorloo- pig de samenwerking met alle partijen heeft afgewezen, die tegen het gezant schap stemden". Deze slimme onderstellingen geven een proefje te zien van wat men aan den s.-d. kant aandurft om de Roomschen tot hun Rood-Roomsch-Rose-verbond over te ha len; en tegelijk om een aantal leugens aan den man te brengen. Golijn is de eerzuchtige, die zichzelf presenteert voor kabinetsformeerder; No- lens de sul, die zich deze zelfopdringerij laat welgevallen, en tegelijk de stiekemert die zijn tijd afwacht om hem den nek te zien breken, en de valsche vriend die een Roomsch-rood kabinet in 't zin heeft, en dit met voorzichtigheid voorbereidt, ja zelfs onoprecht genoeg is om nu de saam werking ook met Rood bereids af te wij zen, doch met een contract voor saam werking met Rood in den zak loopt. Het zou „Het Volk" moeilijk vallen om. al deze onjuiste veronderstellingen waar te maken; ook in zake minister Golijn. Wij durven met haar wel een pari aan gaan dat zij „zich vergist". Doch op een andere plaats van het blad toont de re dactie zelve met een voorbeeld aan hoe de leugens in de wereld komen. Wanneer na de oplossing dezer naar wij verwachten langdurige crisis de Kamers weer bijeen komen, zal er ook over deze dingen licht kunnen opgaan, hetwelk wij met gerustheid tegemoet zien. Altijd wanneer dr Nolens het de moeite waard acht de compromitteerende voor stellingen van zijn aanstaanden nieuwen bondgenoot te weerspreken, en de heer Golijn, weer Kamerlid geworden, op den laster van „Het Volk" wenscht in te gaan. Een record-aantal huizen gebouwd. In het jaar, dat 30 September geëindigd is, blijken in Engeland en Wales 159.476 huizen gebouwd te zijn, waarvan 92.291 met regeeringssubsidie. In het geheel zijn 140.000 bestemd voor den werkenden stand, met een maximum-huurwaarde van 26. Het hoogste totaal aan nieuwe hui zen was tot dusver in 1905 gezet, name lijk 129.000. leder burger een doilar. Be kooplieden en fabrikanten van Ge nua hebben elk burger opgewekt een dol lar af te staan om mee te helpen aan de delging van de schuld aan Amerika. Dit denkbeeld, zoo verneemt de Temps uit Rome, is in alle kringen der bevolking met groote geestdrift ontvan gen. De inteekenlijsten wijzen al groote bedragen aan en daarop komen niet al leen de namen voor van welgestelden, maar ook van nederige handwerkslieden. Ook uit het buitenland verwacht men in schrijvingen. Vechtende officieren. Den len Juli 1.1. kwam de Venezolaan sche generaal Julio Hidalgo, die door zijn regeering met een missie naar Parijs was gezonden, aan de Gare d'Orsay aan. Hij werd daar opgewacht door zijn land genoot, kolonel Galavis, die niet in of- ficivele opdracht, doch louter voor par ticuliere belangen kwam. Hetgeen bleek toen de generaal uit den trein was ge stapt en de kolonel hem met zijn wan delstok een paar fiksche klappen gaf. De reden van deze onhoffelijke ontvangst was dat generaal Hidalgo, toen hij nog gou verneur van Caracas was, den kolonel in boeien achter slot en grendel had gezet en hem het hoofdhaar en de wenkbrauwen door een galeiboef had doen afscheren. Dat kon de kolonel hem niet vergeven. De zaak is dezer dagen voor de cor rectioneel e rechtbank behandeld. Mr Henri-Robert, de verdediger van gene raal Hidalgo meende, dat als de kolo nel tot represailles wilde overgaan hij dat in Caracas had moeten doen. In Pa rijs moet vrede heerschen. Kolonel Ga lavis werd tot acht dagen gevangenis straf voorwaardelijk en 300 francs boete veroordeeld. De plechtige onderteekening van het ver drag van Locarno. De plannen voor de plechtigheden, waarmede de onderteekening der Locarno- verdragen op Dinsdag 1 Dec. te Londen gepaard zal gaan, naderen hunne vol tooiing. Dezelfde nationale delegaties, die op de conferentie te Locarno aanwezig waren, zullen op 30 Nov. te Londen aan komen en de onderteekening der docu menten bijwonen, welke Dinsdagmorgen in het ministerie van buitenlandsche za ken zal plaats vinden. Het is nagenoeg zeker, dat tot de aanwezige ministers zullen behooren Chamberlain, Briand, de Fransche minister van buitenlandsche za ken, dr Luther en dr Stresemann, de kanselier en minister van buitenlandsche zaken van D'uitschland, Vandervelde, dr Benes en graaf Skrzvnski, resp. minister van buitenlandsche zaken van België, Tsjecho-Slovakije en Polen. Het is nog niet definitief bekend, of Mussolini na mens Italië bij de onderteekening tegen woordig zal zijn. Wanneer deze laatste heeft plaats ge had, zullen de gedelegeerden zich per auto naar Guildhall begeven, waar een lunch zal worden gegeven te hunner eer. 's Avonds zal een banket plaats hebben in het Buckingham paleis, al waar de voornaamste gedelegeerden en hunne echt- genooten aanwezig zullen zijn. Den volgenden avond zal de eerste- minister éen diner geven aan de gede legeerden in het St. Jamespaleis, terwijl hunne dames zullen worden ontvangen op een diner, hetwelk elders wordt ge geven door mrs. Baldwin, de echtgenoote van den premier. Na dit diner zal de eerste-minister eene receptie houden in het St.. Jamespaleis, waarop de gedele geerden met hunne dames tegenwoordig zullen zijn. Gedurende hun verblijf, het welk Woensdag zal eindigen, zullen de hooge buitenlandsche bezoekers de gas ten zijn van de Engelsche regeering. Koningin Alexandra f. Naar uit Londen wordt geseind, is ko ningin Alexandra, de moeder van den Engelschen koning, gisterenmiddag om streeks half 6 overleden. De koningin-moeder Alexandra van En geland en weduwe van koning Eduard VII werd op 1 December 1844 als doch ter van koning Christiaan IX van De nemarken geboren. Op 10 Maart 1863 trad zij in het huwelijk met den toen- maligen prins van Wales, den lateren koning Eduard VII. Sinds zij in Mei 1863 haar plechtigen intocht te Londen hield, bleef zij bij de Londensche bevolking steeds bijzonder geliefd en geëerd. 'Haar oudste zoon, prins Albert Victor (geb. 1864) stierf in 1892 aan een longont steking. 'Haar tweede zoon (geb. 1865) is de thans regeerende koning George V. Van haai' drie dochters was prinses Louise met den (in 1912 overleden) her tog van Tife gehuwd. Prinses Maud is de gemalin van koning Haakon van Noorwe gen. Prinses Victoria bleef ongehuwd. Sinds den dood van hertog Eduard VII (6 Mei 191.6) leefde koningin Alexandra op diens lievelingsslot Sandringham in Norfolk, De koning en de koningin en verschei dene andere leden 'der koninklijke familie hebben voortdurend de laatste twee dagen aan koningin Alexandra's ziekbed vertoefd en allen bevonden zich aan het bed, toen het einde kwam. De koningin zou 1 Dec. 81. jaar oud zijn geworden. Korte berichten. Volgens een bericht uit Beiroet aan de Chicago Trubune hebben de Druzen den Libanon ontruimd. Uit Rabat (Marokko) wordt een her leving van de bedrijvigheid der rebellen ten Noorden van Ain Mattoef gameid. De artillerie en de vliegers hadden een nuttig aandeel in den strijd. Luther ontving de rijksdagfracties en deze vergaderden ook afzonderlijk in verband met de a.s. debatten over het Locarno-verdrag. De socialisten verklaar den voor het verdrag te'zullen stemmen; de aanvaarding ervan door den Duitschen rijksdag is nu zoo goed als zeker. „Rotterdam nog niet in den Kelder". De grootste belangstelling biji da beigroo- tingsdebatten te Rotterdam was voor de rede van den wethouder van Financiën den heer Schouten (A.-R.). Vooreerst heeft, spr- hier allerlei tegenstrijdige verlangens hooren verdedigen- Men wil een nieuw ziekenhuis, een concertgebouw, een stads schouwburg, een nieuw Hofplein, twee of drie doorbraken, een betere oeverver binding en andere kostbare zaken en men wensclit aan den anderen kant verlaging der belastingen, Ioonsverhooging voor het personeel. „Naar mijn meening", zoo vervolgde spr. „moeten we daar van af. Willen we nog iets van beteekenis tot, stand bren gen, dan moeten wij beginnen de urgentie van al deze zaken te bezien en het eerst het allernoodzakelijkste aanpakken. Zoo als wij het nu willen, maken wij ons onmachtig om nog iets, hoe gering ook. tot stand te brengen. >Wïf moeten orde brengen in de urgentie. .Vóór alles moeten wij het evenwicht herstellen tusschen ontvangsten en uit gaven. Daarna vormen wij, ging spr. voort een algemeen reservefonds om belang rijke zaken te financieren, waardoor men de stabilisatie behouden kan- Bovendien moeten wij probeeren, de belastingen en de tarieven zóó te herzien, dat wij Ide beste tarieven- en de beste belastingpoli- tiek voeren. Ook kan het geboden zijn. in verband met economische noodzaak een tarief te herzien- En spr. besloot: „De stad zit niet inden kelder. Wij zijn in eenige moei lijkbeden, op zekere hoogte in belang rijke moeilijkheden, maar ldaag niet, jere- mieer niet. Werk en ontplooi alle emeTgie. De schouders onder de begrooting!" Deze rede van den weth. van Finan ciën, die met groote belangstelling werd gevolgd, ontlokte aan het slot bijval van verschillende zijden- (Tel.) Kinderbezoek in bioscoop- De burgemeester van Rotterdam heeft de aan de Cinema Imperial verleende vergunning tot het toelaten van kinderen voor den tijd van drie maanden ingetrok ken, omdat daar tijdens een voorstelling anecdoten zijn voorgedragen, die volstrekt ontoelaatbaar voor kinderen zijn te achten. Woningbouw. Naar „Het Volk verneemt, hebben Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland ge weigerd hun goedkeuring te hechten aan bet besluit van den gemeenteraad van Den Haag tot den bouw van een complex gemeente-woningen van lage huurwaarde- De weigering is gegrond op bet feit, dat de van rijkswege officieus beloofde bijdrage, waarmee in het besluit is rekening gehouden, tot nog toe niet officiéél is toegezegd- De bouw van deze woningen was reeds aanbesteed en spoedig zou met den bouw worden, begonnen. Wieringen uit zijn isolement. De eerste dame- die van Ewijcksluis naar Wieringen -over den afsluitdijk tus schen Wieringen en het vasteland van Noord-Holland fietste, was me]- Winkel adaar. De dijk is nu voor wandelaars en fietsers opengesteld, zoodat Wieringen uit zijn isolement verlost is. Allerlei. Een door Danie Smal (welke destijds ook in Zeeland optrad) te Pretoria gegeven liefdadigheidsconcert ten bate van de slachtoffers van de stormramp in ons land heeft ruim f 720 opgebracht. tot en met 24 Nov. bij Koopt nog heden een „STANDAARD" WOLLEN DEKEN Kwaliteit één Maat en daarom zoo goedkoop Kleur Smok kelenvan koeien - Dezer dagen bemerkte een belasting-oommies, onder de gemeente Eed-e, dat een tweetal personen pogingen deed om vanuit België een tweetal runderen Nederland binnen te smokkelen- Hij volgde de smokkelaars en nam onder bekendmaking van zijn kwali teit de dieren in beslag, de geleiders ge lastende ze naar het douanekantoor over te brengen. Deze ^weigerden aan dien last gevolg 'te geven, waarop de belasting ambtenaar de dieren zelf in die richting geleidde daarbij gevolgd door de smok kelaars. 'Gekomen zijnde op een gedeelte van den weg waar de grens der gemeente Eede vlak langs Belgisch grondgebied voert, besprong een van de beide smokke laars den kommies, terwijl de ander de dieren opjoeg in de richting van Belgisch grondgebied- Door deze handelingenwerd de kommies gedwongen de dieren los te laten, waarmede de smokkelaars verder België introkken- Door de marechaussee wordt naar een en ander een onderzoek ingesteld. Rijwielpad naar Zoutelande. In verband met de plannen tot aanleg van een rijwielpad van Vlissingen (Zwa nenburg) naar Zoutelande, welk pad on geveer 1.30 M. breed zal worden, wijzen B. en W. er op, dat door aanleg van dit pad een interessant gedeelte van Walche ren, dat wegen mist, gedeeltelijk uit zijn isolement zal worden opgeheven, hetgeen in het algemeen belang is voor het ver-' keer en voor het toerisme. Verder wijzen zij er op, dat tot aan de gemeentegrens1 bij Zwanenburg reeds een verharde weg in werkverschaffing is gereed gekomen- Het rijwielpad zal de verbinding van Vlis singen met de dorpen langs de kust tot Domburg toe verbeteren, waardoor de mooie duinstreek langs de westkust van Walcheren voor de inwoners van Vlis singen veel gemakkelijker toegankelijk zal worden, hetgeen ook voor de Vlissingsche badgasten een groote aantrekkelijkheid zal vormen, het tot stand komen van het pad zal daardoor ook den bloei van de badplaats helpen bevorderen. Voor wie uit de naburige gemeenten voor arbeid of bezigheden per fiets naar Vlissingen gaat, wordt de afstand 6 K. M. verkort. Het verkeer over de smalle bochtige we gen, over Biggekerke en Koudekerke zal bovendien worfen.ontlast, terwijl het niet denkbeeldige autogevaar op die wegen voor fietsrijders vervalt- De totale kosten: worden door de Wegen commissie van den A- N. W. B. geraamd op f 10.300; deze bond wil 10 tot 15 pCt der aanlegkosten betalen en de Kon. Mij de Schelde f500. De gemeenten Koudekerke, Biggekerke, Zoutelande en Westkapelle zegden reeds subsidies toe en verwacht mag worden, dat pok het Departement van Oorlog f 1000 zal bijdragen in de aanlegkosten. B. en W. stellen voor 15 procent der kosten tot teen maximum van f1545 voor rekening der gemeente Vlissingen te nemen. Bij de directe belastingen is met in gang van 11 December verplaatst de kom mies le klasse G. P. Bogte van Vlissingen haven naar.-Amsterdam. Bij koninklijk besluit is met ingang van 18 December herbenoemd tot burge meester van Domburg de heer L. J. van Voorthuysen. Middelburg. Het is ons bekend, dat jaar lijks vele winkeliers vragen naar de juiste data, voor welke de verordening op de winkelsluiting niet van kracht is. Wij wil len er daarom aan herinneren, dat van 25 November, dus a.s. Woensdagavond tot en met 5 December, de winkels zoo lang open mogen blijven, als de winke liers dit nuttig en noodig achten- Ditzelfde is ook het geval van Donder dag 17 December tot en met Donderdag 24 December- Hedenavond w-oidt het verbouwde en nieuw aangebouwde winkelpand va* de firma M. H. Boasson Zonen te Mid delburg, Markt, Hoek Gortstr., heropend. De vroegere winkel is geheel verbouwd, de etalages-kasten zijn vergroot, terwijl een nieuw lokaal aangebouwd werd 't welk be^ stemd is voor den verkoop van karpetten, tapijten, vloerzeilen en beddengoederen en. daartoe speciaal werd ingericht- Van de- nieuwste toepassingen op het gebied van verlichting, verwarming enz- is daarbij ge bruik gemaakt. De geheel-e verbouwing heeft plaats gehad onder leiding van de» architect, den heer J. A. Vertregt; aanne mers waren: voor het bouw- en timmer werk de heer G- Hollemaj voor het schil derwerk de heer A. Heyboer; de electri- sche verlichting is verzorgd door den heer L. J. van 'tWestende, allen te Middel burg. De centraio verwarming leverde de firma F. W. Braat, te Delft. Zooals in een advertentie in dit no. wordt medegedeeld, viert dhr Hugo Wil- lemsen het 60-jarig bestaan van zijn zaak. in parapluies en wandelstokken. Het eerste jaar was zijn zaak gevestigd in de Noordstraat tegenover de Kazerne- 12 jaar in het kleine huisje L. Delft B 152, en de laatste jaren in den grooten winkel daarnaast. In verband met dit feit, ïs ,een mooie feest-etalage gemaakt. Goes. Geslaagd bij 't gehouden vakexa men in den Postdienst te 's Gravenhage, de kantoorbedienden "W. de BruTjhe en H. Joziasse, en 'de telegrafist J .0. v. d. Weert, allen aan het post- en telegraaf kantoor alhier i Goes, 't Bestuur der A.-R. kiesvereeni- ging verzoekt ons mede te deelen, dat ge bleken is, dat meerdere A.-R. kiezers geen Programma voor de feestelijke samen komst van Maandagavond a.s. hebben ontvangen. Voor dezulken, en ook voor leden der kiesvereeniging, die verzuimd mochten hebben een aanvrage om een toegangsbewijs in te zenden, is er nog ge legenheid tot Maandagmorgen 10 uur een bewijs van toegang af te halen bij den secretaris, den heer Van Zetten, Kreu- kelmarkt 10. Zonder zulk een bewijs kan niemand worden toegelaten, ook geen le den der kiesvereeniging. De orchestvereeniging „de Sympho- nie" gaf gisterenavond ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan onder leiding van haar directeur, den beer Mannhardt, een goed geslaagd feestconcert. Er was voor liefhebbers van muziek, en vooral voor hen die met goeden smaak bedeeld bet rijk der tonen weten te beluisteren, veel schoons te genieten. Als solisten traden op het Amsterdam- sche instrumentaal solistenquartet. Met klimmende belangstelling hebben wij hun medewerking gevolgd. De eerste afdeeling van het programma was door de Sym- phonie aan Beethoven gewijd, n.l. de 5de Symphonie, bestaande uit a. Allegro con brio; b. Andante con moto en c. Allegro. Zeer verdienstelijk is dit werk van den grooten, wonderen Beethoven uitgevoerd. Zeker, daar zijn viekjes, de houten blaas instrumenten waren niet altijd even zui ver, de eerste violen wel eens wat sterk, terwijl wij het Allegro wel wat levendiger hadden gewenscht. Dit neemt echter niet weg, dat wij overigens bewondering heb ben voor de mooie vertolking van dit zwa re werk. In het tweede programmadeel kregen wij het solisten-cpiartet te hooren in a. Andante van Bern. Klein; b. Gloria, J. Haydn; c. Ein Wald-Idyll, dit laatste ge componeerd door den heer R. Sell, waarin de verschillende echo's door den compo nist op zijn waldhoorn meesterlijk werden nagebootst. Met ingehouden adem werd geluisterd; het is wonderlijk te hooren wat verschillende toonkarakters deze kunste naar aan zijn instrument weet te ontlok-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 5