DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Bnitenlaid. In 's levens branding. Binnenland. Dit ie Provincie. Rechtszaken. Gemengd Nienws. Leestafel. FEUILLETON. Hoop totopinp fiesteip, m. FAN DONDERDAG 19 NOV. 1925. No. 43. Opruiming van oorlogsschepen. Volgens de Daily Telegraph, zal de Engelsche admiraliteit nog verschillende verouderde oorlogsbodems aan de sloo- pers te koop bieden, namelijk drie krui sers, achttien torpedo-jagers en vijl duik- booten. Komende jaar zullen behalve de torpedojagers, die rée'ds voorloopig uit de vaart zijn genomen, een en veertig sche pen opgeruimd worden en bovendien nog een aantal depot-schepen, vaartuigen voor havendienst en andere hulpschepen. Mussolini. Wiegand, de bekende Amerikaanschs journalist heeft een onderhoud gehad met een der intieme vrienden van Mussolini, die hem verklaarde, dat Mussolini re kening heeft gehouden met de mogelijk heid van een plotselingen dood en daar- om maatregelen heeft getroffen, opdat f\ mocht een moordaanslag op Mussolini ge lukken Italië niet in een chaotischen toestand zal vervallen. Mussolini heeft daarom een plan uitgewerkt dat terstond na zijn dood in werking zal tredein;. Generaal Badogio is door Mussolini met goedvinden van den koning uitverkoren om hem dan terstond op te volgen. Éeze zou 'dan terstond militair dictator worden en den staat van beleg afkondi gen, totdat weer een gewone regeering kan samenkomen. Tenzij zich onvoorziene omstandighe den voordoen zal Mussolini op 1 Dec. te Londen komen om het verdrag van Lo carno te onderteekenen. De vraag, op welke wijze voor Mussolini's persoon- lijkë veiligheid zal worden zorg gedragen, kost de overheid veel hoofdbrekens. Het is mogelijk, dat Mussolini niet, zooals de andere gedelegeerden in een hotel zijn intrek zal nemen, doch in het Itali- aansche gezantschap. De Ford-productie. Aan het einde van October werden door de Ford Motor Company twee re cords gevestigd voor het fabriceeren van automobielen in de Vereenigde Staten. Op Zaterdag 31 October werden er door de fabrieken van de Ford Motor Company in totaal 9109 Fordwagens en trucks geproduceerd, waardoor het cij fer, dat op Vrijdag 30 October bereikt werd, n.l. 9017 werd overschreden en het hoogste cijfer in de geschiedenis werd behaald. De totale productie voor October bedroeg 204.827 wagens en trucks, welk cijfer de productie van iedere vorige maand overtreft. Met de productie van de verbeterde Fordwagens werden er da gelijks gedurende de geheele maand re cordcijfers bereikt. Hoewel er een neiging is voor den gesloten wagen, blijft de Touring Car de automobiel, die in Amerika het beste ver koopt. Natuurlijk zijn in de noordelijke streken van het land de gesloten wagens favoriet, omdat daar het klimaat buitenge- woon guur en koud is. In de gewona districten echter is de voorkeur voor tou rings zoo groot, dat over het geheel ge nomen de balans naar de zijde van de Touring Car overslaat. De rapporten van de Ford Motor Company toonen dan ook een vraag naar tourings, die voor dit jaargetijde zeer opmerkelijk is en die om een productie van 100.000 van deze mo dellen in de maand October vroeg. De touring is altijd de meest populaire wagen van alle modellen geweest, doch de allesovertreffende vraag van het oogen- blik moet wo'rden toegeschreven aan do zeer groote verbeteringen ten opzichte van comfort etc. welke in het nieuwe typo wagen zijn aangebracht. Stormgordijnen die complete bescherming bieden en te gelijk met de deuren opengaan. Er is meer ruimte voor de beenen en het zeer aantrekkelijk aanzicht van den geheelen wagen hebben er elk het zijne toe bijge dragen om de populariteit van deze vijf- persoons open wagen nog te vergrooten. Korte berichten. Sedert eenigen tijd worden 's Zon dagsmorgens te Rome films vertoond. 31) -o- Toen Douglas het tooneel van den brand bereikte waren de eerste en tweede ver diepingen één vuurzee. Tongen vuurroode vlammen kwamen uit alle reten en sple ten: te voorschijn en lekten het pleister en metselwerk der muren. De ruiten der vensters vlogen in splinters naar alle richtingen door de ontzettende hitte, en het gerinkel van het vallend glas klonk boven het loeien der vlammen uit- Een oogenblik later, weerklonk de brandklok over de stad, en' van uit alle richtingen: werd het geluid van snel naderende voet stappen vernomen. Plotseling ging de mare van mond tot mond, dat de kinderen van Dewar op den zolder waren- Niemand had tot dus- vepe aan hen gedacht. Maar twee of drie pantoffelmakers hadden hen vroeg uï den middag naar boven zien gaan en niemand had hen naar beneden zien ko men: en het scheen meer dan waar schijnlijk. dat zij daar nu waren- De vraag welke dan nader worden toegelicht, ten einde de bevolking dezer stad beterd begrippen "hij te brengen over gezond- neict enhygiëne. De films worden cfoör alle kringen goed bezocht. De Amerikaansche regeering zal vol gens berichten aan de .„New York He rald" ieder voorstel, van welke mogend heid dit ook komt, tot afschaffing van de duikb'ooten in welwillende overweging! nemen. Een onbewoonbaar hotel. Bij een voorstel tot onbewoonbaarver klaring van eenige woningen in den Raad van Dordrecht heeft de heer Reinhardt zich over dezen maatregel verheugd ten opzichte van een hotel aan den Ried ijk, waar toestanden heerschen, die men in Dordrecht niet zou verwachten. Ook de heer Bergmeijer verwonderde zich er over, dat het mogelijk is, dat een der gelijke inrichting door de politie is toe gelaten, waarop wethouder van Schelt, die ook den toestand in het z.g. hotel aan den Ried ijk ontoelaatbaar noemde, ant woordde, dat dit eerst is bestemd voor pakhuis en later tot hotel is ingericht, zonder dat R. en W. hiervan iets wisten. De burgemeester zette de geschiedenis van het „hotel" aan den Riedijk uiteen, waaruit bleek, dat dit huis reeds sedert 1923 als hotel is ingericht, zonder dal daarvan iets hekend was, wat z.i. niet in den haak is. Hij zegde streng toezicht toe, zoodat dergelijke toestanden voortaan on mogelijk zullen zijn. Gemeentebelasting en kinder a 11 r e k. De gemeenteraad van Blerik heeft de volgende belastingregeling aangenomen Voor het noodzakelijk levensonderhoud wordt afgetrokken f600 voor gehuwden, f500 voor ongehuwden. Voor het eersta kind f50; 2 kinderen f 1003 kinderen f180; 4 kinderen f300 5 kinderen f500; 6 kinderen f750; 7 kinderen f 1050; 8 kin deren f 1225en voor elk volgend kind f 175 meer Het crediet aan D'uitschland. Naar men uit handelskringen aan de „Resb." meldt, is er ernstig sprake, dat het indertijd aan Duitschland verleende crediet van 200 millioen gulden verlengd zal worden: 31 Dec- 1929 zou de terug betaling praats hebben, maar juist op dien datum moet ook een aanvang ge maakt worden met de Dawes-bëtalingen Het gezantschap bij den paus. In de „N. R. Ct." wordt er aan her. innerd, dat toen op 16 November 1871 de Tweede Kamer met 39 tegen 33 stem men een amendement aannam tot afschaf fing van het gezantschap bij den paus, de toenmalige R. K. minister van 'buiten- landsche zaken daarin geen aanleiding heeft gevonden zijh ontslag te vragen. (Conflict in den Groninger B e s t u u r d e r s b o n d- De aideeling van den Typografenbond heeft besloten zich van den Groninger Bestuurdersbond af te scheiden. Het con flict is veroorzaakt door het feit, dat de G.B.B. cyclos-kleurmachines heeft aange schaft en aan de aangesloten afdeelingen aanbood, convocaties enz. te maken. Do prijs daarvan was natuurlijk beneden die van drukwerk, zoodat deze maatregel voor de organisaties bezuiniging beteekenda (Volk.) Allerlei Volgens de Tel. zal' de nieuwe Motor en Rijwielwet omstreeks Maart 1926 in werking treden. In den gisteren gehouden gewonen mi nisterraad waren ook weer aanw'ezig de vier katholieke ministers. In het sanatorium „Sonnevanck" te Harderwijk! werd deze wteek de 3000ste patiënt opgenomen. Tot 2en geneesheer werd benoemd de heer J. van der Lee, arts te Bergentheim (O.) De gemeenteraad van Biergen op Zoom heeft na een besloten vergadering van ongeveer 2i/a uur met algemeene stem men ontslag verleend aan den heer A. de Groot, als directeur tevens leeraar van de gemeente-muziekschool Kamer van Kooph. en Fa brieken voor de Zeeuwsche werd spoedig beslist door Juffrouw Dewar die op de snel wassende menigte kwam aansnellen, en links en rechts vroeg of haar kinderen in veiligheid waren. De arme vrouw scheen half krankzinnig van angst, en werd met moeite teruggehouden zich in het brandende gebouw te storten. De heer Dewar was naar Leeds gegaan maar werd tegen het sluitingsuur terug - gewacht. De opwinding steeg met iedere seconde. Het feit. dat twee hulpelooze kinderen in het gebouw waren, ontroerde alle har ten en versnelde alle polsen- Een paar menschen vlogen naar de trap, doch die was thans niet alleen vol rook, doch ook omringd door vlammen. Toen steeg een kreet van ontzetting uit de menigte op, want vurige tongen begonnen zich een weg te banen uit de zoldervensters en iedereen dacht aan de kinderen en aan den vreeselijken dood, waartoe zij ge doemd waren- De beklagenswaardige, ra- delooze moeder zonk ineen op den grond en riep uit: „wil niemand mijn kinderen redden? O Kareltje I O mijn kleine Nelliet" Doch de ontroerde omstanders waren niet 'in staat hulp te bieden- Toen werden er kreten vernomen en Eilanden. Gisteren werden bij enkele candidaatstelling gekozen tot leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden te Middel burg voor de aid. Grootbedrijf de heeren A. Jeronimus te Middelburg, M. Laernoes te "Vlissingen, J. Enzlin te Zierikzee, Jos. Witkam te Goes, alle aftredend, en H. 0. Wesseling te Vlissingen, de laatste in de plaats van den heer Jos. van Raalte, die niet meer in aanmerking wenschte te komen. De vijf aftredende leden van de afdeeling Klein bedrijf werden alle herkozen, namelijk de heeren W. Anker, Vlissingen, P. Chamuleau te Goes, P. A. A. Kok te Zierikzee, D. W. Lindenbergh, 's H. Arendskerke en J. Olthof f te Middel burg. Kamer v. K- en F. voor Z-- VI a and e ren. Bij de Dinsdag gehou den verkiezing Van leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken Voor Z. Vlaanderen te Terneuzen zijn voor het Grootbedrijf bij candidaatstelling herko zen de heeren I. van Melle te Breskens, P. A. Neetesan te Sas van Gent en L. F. M- van Waiesberghe te Hulst. Voor de afdeeling Kleinbedrijf zijh can- didaat gesteld de heeren H- J- Colsen te Terneuzen, A- van 't Hoff (aftr. lid) te Ael, L. M- Smits te Terneuzen en G. Stevens (aftredend lid) te Sas van Gent- Voor het aïtr. lid dei heer I. A'. Cats- man te Aardenburg is geen verklaring ingediend. De lei luitenant A- G- C. Reijters wordt meit ingang van 1 Januari a.s. overgeplaatst van het 2e reg. inf. bijl het 14e reg. infanterie te Bergen op Zoom. Wissèrikerke. ïn de Vrijdag j.l. gehouden gemeenteraadsvergadering is besloten om aan dhr Castel. autobus-ondernemer te Veere een subsidie van f200 te verleenen in verband met de dienstregeling van den veerdienst Kamperland-Veere en zijn auto bus-dienst Veere-Middelburg en omgekeerd (Dit punt stond niet op de agenda. Red.) Wemeldinge. Gistermiddag is het motor schip „Terneuzen" met de Belgische sleep boot „Antwerpen" in aanvaring geweest, waarbij laatstgenoemd schip belangrijke averij bekwam en lekkage ontstond- Met een noodreparatie kon het schip de reis voortzetten. Kapelle. Gistermiddag werd nabij het hotel De Zwaan de wielrijder J- K. van 's-Gravenpolder aangereden door den chauffeur de K. van Biezelinge. De wiel rijder kreeg de auto over zich en werd bij de wed- J. B. binnengedragen om onder directe geneeskundige behandeling te worden gesteld. Het rijwiel was deer lijk gehavend. Eenigen tijd geleden hebben B- en Wi. dezen hoek „zooveel mogelijk verbreed". Oostkapelle. Op Woensdag 3 Febr. a.s. hoopt hier voor den Nèd. Mil. Bond in openbare vergadering te spreken, in 't belang der Chr. Mil. Tehuizen Ds H. Jans sen, Leger en Vlootpredikant in alga- meenen dienst, over zijh reis naai' Indië. Tijd "en plaats zal in dit blad worden bekend gemaakt. Schending van hetAuteurs- recht. De Kapelmeester A. E., op het schip de „Jan Pietersz- Coen" der St. Maatschappij „Nederland" had den 9den April j.l. in volle zee (Indische Oceaan) het „Ich hab' ein Stübchen in fünften Stock" van den Duitschen componist Wal ter Kollo voor de passagiers van het schip met zijn music, uitgevoerd, zonder dat de Directie der Maatschappij vooraf een regeling had getroffen met het Bu reau voor Muziek-Auteursrecht te Am sterdam. De componist had, wegens het zonder zijn toestemming in het openbaar uitvoeren zijner compositie den te Am sterdam wonenden kapelmeester gedag vaard hem de schade te vergoeden, die hij had geleden door het niet genieten van het verschuldigd auteursrecht- De kan tonrechter te Amsterdam veroordeelde den kapelmeester tot betaling van f25 schade vergoeding benevens in de kosten van het geding- 54 pCt water bij de melk. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft bevestigd het vonnis van den Politierechter te Am sterdam, waarbij een veehouder uit Die- men schuldig verklaard werd aan het afleveren van drinkwaren, wetende dat men drong naar de noordzijde van het pakhuis. Iemand klom naar boven langs het touw- Hooger, hooger klom hij, met al liet gemak en de vlugheid van een matroos. „Wie is hij? wie is hij?" ging het snel van mond tot mond. Maar niemand scheen het 'te weten- Hij was geen wever en ook geen pakhuisknecht dat stond vast. ..Een jongen hield "zijn hoed en zijn overjas vast, die hij snel had afgewor pen. Een jonge dame, die in zijn buurt stond, nam den jongen den hoed af, en las bij het rosse licht der vlammen, den „WyburnWyburnEr woonden geen Wy burn." „Douglas Wyburn", en de naam ging als een loopend vuurtje door de menigte. „Wburn! Wyyburnl Er woonden geen Wy- burn's in Deeping. Maar hij was in elk geval een moedige kerel." Douglas was thans op de hoogte van de zolderverdieping gekomen, en riep naar beneden, dat men het touw strak moest houden. Floss sloeg het tooneel gade met een belangstelling en een onstuimig hartklop pen, zooals zij nog nooit had ondervon- den- Zij had niets gezegd, toen zij zijn zij vervalscht zijn en die vervalsching verzwijgende- Beklaagde had op 15 en 16 Januari 1.1. aan een grossier uit Amster dam melk afgeleverd, waaraan 54 pCt water was toegevoegd. Alleen veranderde het Hof de opgelegde straf van drie in twee maanden. Een zwaar beestje. Op de markt te Apeldoorn was ter bezichtiging gesteld een buitengewoon zwaar twee jarig varken, dat gemest was op één der boerderijen te Staverden- Het dier had een lengte van 2.30 M. bij een hoogte van 1.10 M. en woog 976 pond. Zwaarwichti ggeschenk.Den heer P. te Deventer, die dezer dagen ver blijd werd met de geboorte van een zoon werd door de knechten van de R. K. Coöperatie een krentenbrood thuis be zorgd, i'dafj 2 M. lang was en 40 pond woog Inbraken te Ossendrecht- Gisternacht is te Ossendrecht weer een poging tot inbraak gepleegd, deze keer in de pastorie, waar de dief zich door verbreking van een ruit en inklimming toegang wist te verschaffen. Door tijdig wakker worden der geestelijkheid koos de dief het hazenpad. Verder werd inge broken bij Adr. van Kaam, chef van de tram- Hier werden eenige kleeren gestolen. De vermoedelijke inbreker is gistermor gen te Santvliet door de Belgische po litie gearresteerd, juist toen hij de eerste tram naar Antwerpen wou nemen- Weer vertrokken. Het Fran- sche vliegtuig, dat verleden week Dins dagmiddag op weg van Parijs naar Am sterdam, nabij Wouw, een noodlanding moest maken wegens motordefect, is weer opgestegen, nadat men sedert Vrijdag be zig is geweest, een nieuwe motor in te plaatsen. Deze motor moest uit Parijs worden toegezonden, wijl hier in het land geen reserve-motor voor deze vliegma chine aanwezig was- Jeugdig avonturier. Door de marechaussee te Roosendaal is een min derjarige jongen aangehouden, die de ouderlijke woning te Maastricht was ont- loopen. Het ventje is naar zijn ouders teruggebracht. Een brutaal stukje. Gistermid dag is een tot dusver onbekend gebleven man de woning binnengedrongen van den 64-jarigen S- aan den Charloischen Lage- dijk onder Rotterdam. Dezen, die alleen woont, heeft hij op het hoofd geslagen met een stuk hout, en hem aan handen en voeten gebonden. Daarna zijn alle kas ten door hem doorzocht- De indringer heeft zich meester gemaakt van ongeveer f60, en een bedrag aan klein geld en zich daarna uit de voeten gemaakt- Ee» bakker, die een tijd daarna aanbelde, vond den ouden man, die gelukkig geen let sel bekomen had en bevrijdde hem uit zijn benarde positie. Hetlijkvanbaron von Richt hof en den vermaarden Duitschen oor logsvlieger, is gistermorgen uit Frankrijk te Frankfort a- Main aangekomen. Aan den sneltrein ParijsStraatsburg—Berlijn was een extra rouwwagen gehaakt, waar in het Stoffelijk overschot vervoerd is. Oude strijdmakkers van von Richthofen voerden in hun vliegtuigen eenige oefe ningen uit hoven het stationsgebouw. 0 p m e r k e 1 ij k- In een dorp in Zuid-Holland stierf een man op 41-jarigen leeftijd op den dag, dat zijn jongste zoon tje 3 jaar werd. Zijn vader zoowel als zijn grootvader stierven eveneens op 41- jarigen leeftijd, terwijl telkens hun jong ste zoon drie jaren oud was. (Volk.) Een waanzinnige sticht 'n brand. De zeventig huurders van een „hotel" te Parijs werden gisternacht op geschrikt door een geweldig gerucht, ge volgd van een doffen slag. Terzelfdertijd bleek, 'dat een zware rook gansch het gebouw vulde. Er ontstond een paniek en van alle zijden werd om hulp geroepen. Buiten, vóór het huis, vond men het lijk van een zekeren Rimbault, die op de zevende verdieping woonde en uit het raam bleek te zijn gesprongen. Onmiddel lijk werd de brand gebluscht- De kamer van Rimbault was gevuld met allerlei boe ken, papieren en ook benzine. Een huur der trachtte ook een kist te verwijderen, maar daar zij te zwaar woog, werd zij opengebroken. Nauwelijks had men gezien naam las- Zij zeide niet, dat zij wist, wie hij was dat hij slechts een geld schietersklerk was en dat men hem ont slagen had wegens bedrog en laster. Haar verstand zeide haar, dat zij hem be hoorde te verachten, want, volgens de uitspraak van haar voogd, had hij den man belasterd, dien zij op het punt stond te trouwen had dingen o'ver hem ge zegd. die gebleken waren, besliste leu gens Je zijn. Wat deze dingen waren, wist zij niet, en noch de dokter, noch David wilde het haar zeggen. Wat zouden zij wel denken als zij wisten, dat zij daar tusschen de menigte stond en zijn kracht en koelbloedigheid en heldhaftigen moed bewonderde? Het was de laatste kans om de kin deren Fe redden en ging met oneindig gevaar gepaard. Hij had het luik naar beneden getrokken- en stond er thans op, zestig voet hoven den grond. Hij kon in de verte het gegaloppeer van de paardenhoeven hooren; de brandspuit, die snel naderde. De menigte groeide met ieder o ogenblik aan; het gegons hunner stemmen klom tot hem op als het rui- schen van een verwijderde stroom. Maar hij zette zrjn schouder tegen de wat er in lag: bommen en granaten, of iedereen nam de vlucht om zich in vei ligheid 'te brengen. Het gelukte de brand weer het gevaarlijke goedje tijdig weg te krijgen- Het onderzoek heeft uitgewezen dat Rimbault een ontslagen onderwijzer aangetast was door een vreeselijke ziek te, die zijn gestel ondermijnde en crisis sen van waanzin veroorzaakte- 84 uur dansen zonder ophou den. De dwaasheid, die eenige jaren geleden in Amerika begonnen is, het vestigen van een tijdsrecord voor onafgebroken dansen, schijnt thans in Frankrijk opgeld te doen. Uit Metz wordt gemeld, dat Charles Nicolas in het hotel de l'Union te Rombas 84 uur achtereen gedanst heeft. Hij sloeg daarmee den Italiaan Gino Tivano, die te Metz 78 uur aan één stuk gedanst had. Vroeger had Nicolas al eens de 60 uur bereikt. Zijn streven is echter de 100 uur te halen om zoodoende een Engelschman te slaan, die het al tot 96 gebracht moet hebben. Een teeken der malaise. Voor de betrekking van knecht aan de provinciale griffie te Leeuwarden, waarvoor de termijn voor sollicitatie nog niet verstreken is, heb ben zich reeds 900 sollicitanten aangemeld. „De Maatschappij". In „De Maat schappij" Chr. Sociaal Economisch week blad, uitgave van de Drukkerij Oranje Nassau te Baarn, bespreekt de heer A. Zijlstra in een hoofdartikel „De Pijl koker" getiteld, de vraag, of do Chr. jeugdorganisaties zich meer in het bij zonder richten moeten op de vak- en standsorganisaties. Een ander groot artikel van de hand van den heer A. Kros Jr behandelt „Het Ziekenfondswezen" in ons land". Behalve het Economisch overzicht, het Financieel weekoverzicht, Uit bladen en Tijdschriften en Vrouwenbelangen treffen we nog aan: Het schathuis Insulinde, met twee foto's, door v. d. M. en Tentoon stellingen en Winkelweken, doorK. Meima. Van de kleinere artikelen noemen we: Duitsche tentoonstellingen; De wereldhan del in 1924; Plantenziekte en protectie; IJmuiden vooruit; Made in Holland; Oc trooizaken; Den goeden kant op; De biechtstoel der genieën; Greulich f; De dure Rijkstelefoon. Benevens buitenlandsche caricaturen zijn eenige fraaie folkloristische foto's opgenomen. Vlissingen. Door notaris Paap zijn giste ren in het openbaar verkocht de navol gende huizen en erven: Huis en erf, thans café, Nieuwendijfc 55, ;?root 24 c.A. Hoogste inschrijver dhr C. B. van 'Zwienen voor f2210. Koo- per "C. J. Mommaas voor f2300; 2. Pakhuis en erf aan tfe Kolvenierstr. 24, groot 1 A. 12 c.A. Hoogste inschr. dhr M. Meijer voor f747. Kooper Dhr D. 0. van der Linde voor f795; 3. Huis en erf aan de Samaritaanslop 5, groot 1 A. 59 c,A., waarvan 89 c.A. staan ten name van de gemeente Vlissin gen, .als mede-eigenares. Hoogste inschr. J. G. Kempe voor f700. Kooper dezelfde voor f 850. 4. Huis en erf aan de Koestraat 69, groot 84 c.a. Hoogste inschr. C. J. Mom maas f 614. Kooper dhr C. Sanderse, voor f670; 5. Huis en erf met bleekveld en berg plaats aan de Koestraat 65, groot ongev. 2 A., en 6. Huis en erf aan de Roestr. 63, met drie achtergelegen woningen, sa men groot ongev. 3 A. 12 c.A. aan C. Sanderse voor f 1310. Oudelande. Uitslag aanbesteding van een graanschuur op de hofstede de Die- Fik ciJUiioF A. J. Rijlk, Heinkenszand f12.900; Fa J. M. J. Schrijver en'Zn., Goes f12.846 J; v. d. Poel, .Oudelande f12.650; L. Ver- hage, Koudekferke f 12.347Fa Heog- strate, Oudelande, f 11.611; P. v. Loo, Driewegen f 11.520; C. Chamuleau, Kwa- dendamme f 11.475; G. A. Breker en J. dé Kok, Krabbendijike f 11.300; J. Verheijke, Ellewoutsdijk f 11.060; Gebrs. Janse, Nisse f 10.955; Fa D. van Maris, Kapelle f 10.700, J. L. Allewijh, Hoedekenskerke, f 10.495, J. La Grand en J. M. Verheijke, Hoedekenskerke, f 10.270. Gegund. (G. Ct.) deur, en duwde er met zoo groote kracht tegen, dat zij open sprong. Gedurende eenige «ogenblikken wankelde hij, ver blind door den rook, terwijl de menigte beneden een luidenkreet opzond om hem aan te moedigen, Hij had echter deze aanmoediging niet noodig. Snel nam hij een besluit en waagde zich in het bran dende gebouw. Floss beefde thans van het hoofd tot de voeten. De bewonderenswaardige, en zelfopofferende moed van den jongen man scheen uit haar hart en geheugen al de slechte dingen weg te wisschen, die zij over hem had gehoord; en een donkere blos van schaamte bedekte haar gelaat, als zij dacht aan de smadelijke wijze waar op zij hem uit haar oom's huis had weg gezonden- Maar wat was dat? Oogenblik na oogenblik ging voorbij en hij kwam niet terug. Haar hart klopte bijna hoorbaar. En ook de overige omstanders werden on rustig en uitten zich in vrees en spijt en wanhoop- (Wordt vervolgd.) I ii ?v L

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 5