Onderwijs. tempi fiesws. Rechtszaken Posterijen en Telegrafie. larfetterieMea Bsfprüjte Staal Laatste Mekten. Stop fetapp, feteiip, st. Ktrfaitesws. Telegram®. Het zilveren huwelijks- feest van het Koninklijk echt paar. Het Comité voor Zeeland voor dit doel bestaat uit: C. A. van Woel- ;deren, voorzitter; C- Dommisse T.Czn, secretaris; A. van de Sande, penning meester; J. Louwerse, 3e secretaris; leden J. A. Biermasz, Mej". J. J. Donner, P- Erasmus, S. Hage, C. M. P. W. Hans- sens, J- Huizinga, P. C. Labrijn, H. M. Markusse, Mr G. J. Sprenger, Jhr W. Z. van Teylingen, L. J. van Voortliuysen. Goes. „De Symplionie" Directeur F. X. Mannhardt geeft ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan morgenavond een feest- concert in liet Schuttershof. Als soliste zal optreden liet Amsterdamsch Instru mentaal solisten-quartet, bestaande uit de lieeren D. Speets, D. M. Tonnis, R. Sell en E. Haagman, allen eerste koper-bla zers van het Concertgebouw-Orehest, Dir. Willem Mengelberg te Amsterdam. Voor Goes is dit 'iets buitengewoons en het Bestuur rekent dan ook op een volle zaal. De heer Mengelberg schrijft over dit quartet: „Ze spelen prachtig, zoowel wat techniek als muzikale voordracht be treft. Gaarne beveel ik deze kunstenaars warm aan. Ze zullen overal groot suc ces hebben." Wij ontvingen het keurig uitgevoer de en ruim van advertenties voorziene programma van de bijeenkomst, welke op Maandag a.s. wordt gehouden ter fees telijke herdenking van het 60-jarig be staan der A. R. Kiesvereeniging. Feest redenaar zal zijn mr J. A. de Wilde, uit Den Haag. Na de pauze zal het hoofd nummer zijn „Proeve van organisatie" voor den feestavond, te geven door een 25-tal dames en heeren, waarin ook zang en muziek niet ontbreekt- De vergadering is toegankelijk voor: lo. de leden der Kiesvereeniging en hun vrouwen; 2o. de A.-R. mannen en vrou wen van Goes en Kloetinge, die als kie zer zijn ingeschreven; 3o. personen boven 21 jaar, die zich als lid der Kiesvereeni ging laten inschrijven. Het is de bedoeling, aan degenen, die de feestvergadering wenschen bij te wo nen, een persoonlijk bewijs toe te zenden, waarop 'ook de plaats der ver gadering zal worden vermeld. Zonder ditbew ij s wordt niem andtoe ge laten. Het verzoek om zulk een toe gangsbewijs moet uiterlijk Vrijdagavond a.s. bij één der heeren W. L. B. j. Dek ker, J. Laport, B. C. Sliggers, J. van' Zetten en R. Buitenhuis zijn ingekomen. Men heeft ons gevraagd hoe de per sonen, die ouder zijn dan 21 en jonger dan 25 jaar en dus geen kiezer zijn, het moeten aanleggen om een toegangsbewijs voor dezen Herdenkingsavond te krijgen. Wij raden hen aan uiterlijk Vrijdag avond een schriftelijke verklaring in te zenden, dat zij wenschen te worden toe gelaten als adspirantlid der kiesvereeni ging, voor Goes bij de heeren: W. L. B. J. Dekker, Wilhelminastraat 33, J. Laport, Beestenmarkt 8, B. C. Sliggers, J. A. v. d. Goeskade 43, J. van Zetten, Kreukel- markt 10, en voor Kloetinge bij den heer R. Buitenhuis, Kloet, slraatw. A 272. Grijpakerke. Maandag vergaderde de ge meenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester die met gebed opent. Te genwoordig alle leden. Notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen van Gedep. Staten goedgekeurde gemeen- tebegrooting voor den dienst 1926, en de rekening van ontvangsten en uitga ven over den dienst 1924 voorzien van het bewijs van definitieve vaststelling. Van R. en W- van Middelburg is ingeko men do jaarrekening van den Vee- en Vlecschkeuriiigsdicnst over 1924, onder mededeeling, dat van het op 31 Decem ber 1924 aanwezige winstsaldo aan deze gemeente zal worden uitgekeerd ©en be drag van f66.80- Wat dit laatste betreft wordt goedgevonden aan B- ©n W- van [Middelburg een schrijven te richten, om in den vervolge ©en andere regeling to treffen bij voorkomende winstverdeeling, van oordeel, dat de thans gangbare om verschillende reden niet billijk valt te noemen. Verder is van genoemd gemeentebe stuur ©en schrijlven ingekomen, waaruit blijkt, dat dez© gemeente over 1923 pan onderwijskosten bedoeld bij art. 25 4e lid der Nijlverheidsonderwijswet over een tijdvak van 6 maanden verschuldigd is f34.02- Van plaats gehad hebbende op neming van kas en boeken bij den ge meenteontvanger, wordt aan den Raad mededeeling gedaan. In verband met in gekomen verzoek van den gemeenteveld wachter om een jaarlijksche vergoeding to mogen ontvangen, tengevolge van het door hem behaalde politiediploma, stellen B. en W- bij monde van den Voorzitter yoor, genoemd verzoek in te willigen, door in den vorm van minder verhaal pensioensbijdragen voor hem toe te pas sen, op die wijize daarin tegemoet te komen. Bij aanneming van dit voorstel komt dit voor belanghebbende te staan gelijk aan ©en jaarlijksche vergoeding van pl.m. f50. Genoemd voorstel lokt verzet uit bij den beer Francke, die te kennen geeft geen voordeel in een diploma te zien, nog minder om daarvoor een be drag van jaarlijks f 50 toe te kennen, en is van oordeel, dat de veldwachter met zijn jaarwedde best toe kan komen. Dhr Vlieger zag dit liever beloond door een gratificatie ineens daarvoor toe te kennen. Hij is vanmiddag met het idee naar de vergadering gekomen, zooveel mogelijk overal op te bezuinigen, terwijl het voorstel van B. en W. daaraan vreemd is. Dhr Rotte vindt ook het bedrag van f 50 te veel, geheel en al is hij -deze zaak wel niet ongenegen, maar het voorgestel de bedrag, dat gelijk komt te staan met een rente van een kapitaal groot f1000 i lijkt hem toch niet. Weth. Louwerse zag gaarne het voorstel van B. on W- aange nomen. Moeite en kosten dienen in dezen te worden beloond, en ook de waar deering niet achterwege te blijven. vHet voorstel van B. en W-. daarna in stemming gebracht wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Voor de heeren Vos, Lou werse, Huijisman en de Buck. Tegen de heeren Francke, Rotte en Vlieger. De Voorzitter legt verder ter vaststelling over ©en nieuwe verordening op de heffing en Invordering van leges ter secretarie, en van rechten wegens verrichtingen van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand, welke met algemeen© stemmen overeenkomstig opgemaakt ontwerp dcor B. .en W-, wordt aangenomen. De .ver goeding bedoeld bijl art. 101 der L. 0-- wet 1920 over 1924, voor de bijzondere school alleen wordt voorts vastgesteld op f 11.55 per leerling, en tegelijk de afrekening vastgesteld over het driejaiig tijdvak 1922/24. In verband met enkel© niet toereikende posten op de loopende bc-.grooting wordt deze op voorstel van B. en W,. in ontvang ©n uitgaaf gewij zigd met een bedrag van f830. .Vervol gens stelt de Voorzitter namens B. en W- voor te besluiten de rent© van de rastan- ten geldleening, groot f 10.000 en f 32 000, renten-do 5 pOt. en 5V2 pOt., beidon te verlagen tot 4V2 pöt. Daartoe aangewon- de pogingen zijn geslaagd, zoodat thans nog rest de goedkeuring van den Raad. Na ©enige bedenkingen daartegen van den heer Rotte, die liever ook ©en langere afiossings'termijln had geizien, en verdedigd door den Voorzitter, weth. Louwerse, be nevens dhr de Buck, wordt genoemd voor stel van Bi. en W- met algemeene stem men, behalve die van dhr Rotte; aange nomen. Als laatste punt komt in behan deling een voorstel van B. en W". om met 1 April 1926 het gemeentelijk elec- trisch bedrijf op te heffen. Dhr Rotte heeft hiertegen bezwaar, en bepleit het samenstellen eener commissie uit den Raad, om pogingen aan te wenden zoo veel mogelijk aansluitingen te werven om het intact te houden. Do Voorzitter, be nevens weth. Louwerse geven te kennen hiertegen wel geen bezwaar te hebben, 'doch verwachten daarvan weinig heil. De Voorzitter geeft verder te kennen indien daartoe mocht worden besloten geen lid van deze commissie te willen zijn, heb bende genoeg ervaring opgedaan om thans de menschen niet meer lastig te vallen. De omstandigheden zijn thans van dien aard, dat B- en Wgeen vrijmoedig heid hadden mede uit financieel oogpunt het bedrijf langer voort te doen bestaan. Dhr da Buck meent, dat het toch niet •opgaat, dat 3/i der inwoners, die geen gebruik v-an bet electrisch licht makets, moeten medehelpen betalen in de steeds grootcr wordende kosten voor 1/4 der in woners, die liet licht nog' wel gebruiken. Na sluiting der discussie wordt het voor stel van B. en W- in stemming1 gebracht en met alg1. stemmen, behalve die van dhr Rotte bet voorstel van B. en W- op heffing ele-ctrisch bedrijf met 1 April 1926 aangenomen. Nadat de Voorzitter dhr de Buck hoeft beantwoord, inzak© een door deze gestelde vraag nopens inzage der bescheiden over de afrekening van bet driejarig tijdvak der door de gemeente te betalen onderwijskosten, sluit de Voor zitter de vergadering en eindigde wctli. Vos met dankzegging. Serooskerke. (W.) De collecte voor hot huldeblijk aan liet Koninklijk Echtpaar, bij gelegenheid van hun zilveren huwe lijksfeest, beeft alhier opgebracht (zon der de gift van den burgemeester, die baar te Oostkapelle deponeerde) de som van f 80.10. (Belangeloos bericht.) ...ihmihi» iwiiwii'w naagan—ttmo?»? >iif—wm—mmsiariaw Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Wapserveen door J. Aalbers te Venhuizen. Geref. Kerken. Beroepen te Wons G. J. Pontier te Heerlen. te Gerkesklooster-Stroobos E. Beukema te Nij'awier. Bij enkele candidaatstelling zijn geko zen verklaard tot notabelen der Ned. Herv. Kerk te Middelburg de heeren L. A. v. d. Harst (aftr.), Mr R. M. v. Dusseldorp en den heer J. Baljeu, de bei- do laatste ter vervanging van de heeren Jhr H. A. v. Doorn, en W. do Graaf, die niet meer in aanmerking wilden ko men. Kruiningen. Bij de gisteren gehouden herstemming voor notabel der Ned. Herv. lcerk (vac. D1. Duindam) werd gekozen dhr A. Dek Jzn. met 21 st. Dhr A. J. Lindenbergh verkreeg 13 stemmen. Naar de eventueel te houden Part. Synode der Geref. Kerken in Zeeland, aangevraagd door de classis Goes in ver band met Se zaak-Geelkerken, werden door de classis Tbolen afgevaardigd de predikanten Ds A. Andree te Krabbendijlko en Ds W. M. Ie Cointre te Bergen op Zoom en de ouderlingen P. A. Schwartz te Krabbendijke en E. Tange te Rilland- Bath, primi, en T. Dijkslag te Tholen, en J. van Strien te Anna Jacobapolder, secundi. Do zendingszakjes ten behoeve van het Ned. Zend. Genootsch. hebben te Oud-Vossemeer opgebracht een bedrag van f51.13. Kerktelefoon. Op slechts en kele plaatsen in Zeeland zijn z.g. kerk telefonen aangebracht, in de provincie Zuid-Holland daarentegen en vooral in het Westland vindt men ze haast overal. Het bestaan van dergelijke toestellen is misschien bier niet genoeg "bekend en verdient het wellicht aanbeveling hierop eens de aandacht te ves tigen. Immers door aanbrenging van deze kerktelefonen zullen zieken en gebrekkigen, welke niet in staat zijn hun woning te verlaten, toch de godsdienst oefeningen kunnen volgen. De aan te brengen toestellen moeten door de be trokkenen zelf (in den regel zorgt hiervoor 't kerkbestuur) worden aangeschaft, terwijl vanwege den Technischen Diienst van den Rijkstelegraaf wordt gezorgd Voor den aanleg en het onderhoud der te spannen draden .De hiervoor aan het Rijk ver schuldigde kosten bedragenBij aanleg in eens en voor eens een bedrag van f 4 per 100 M. of gedeelte daarvan, over den werkolijken afstand, dus van de kerk tot de aangesloten perceelen en een jaar- lijksch bedrag van f 3 per 100 M. of gedeelte daarvan, eveneens over den wer- kelijken afstand. Eventueele aanvragen be- hooren te worden gericht tot den direc teur van het post- en telegraafkantoor of tot den kantoorhouder. De Unie-collecte bracht op te Axel f 317.15 te Colijnsplaat met Kats f 116.25 en te Zonnemaire f 121.50. Bevorderd aan de Universiteit van Amsterdam tot arts dé heer F. E. Posthu mus Meyjes, geb. te Amsterdam. Geslaagd voor het le gedeelte van het arts-examen de heer C. J. Kruys Voorberge. Doei Uw Schoenen Goed O n g e 1 u k k n. De 26-jarige Z., onder-machinist bijl de Ned. Spoorwegen, die beschuldigd is van vrouwenhandel en tc-gen wien de rechtbank te Zutphen anderhalf jaar gevangenisstraf heeft ge- eischt, had Dinsdag te Apeldoorn het on geluk va.n d©n tender dor machine te val len, zoodat hij1 ernstige verwondingen aan het hoofd opliep. De man is te Apeldoorn in bet ziekenhuis opgenomen. Zijn toe stand is zorgwekkend. Te Den Haag is een expeditieknecht van een trap geval len, tengevolge waarvan hij een hersen schudding bekwam. Uit de Loosduin- sche Vaart te Den Haag is opgehaald het lijk van ©en 60-jarige vrouw, die slechts kort te voren te water moet zijn geraakt. T© Den Haag is een metselaar va.n de tram gevallen. Hij overleed in liet ziekenhuis aan de gevolgen van den val. Elen 4-jarig jongetje te Zeven huizen (Gron.) is in het kanaal verdron ken. Door de duisternis misleid is de pl.m. 70-jarige Z. te Midwolda woonach tig, misgestapt, te water geraakt en ver dronken. Elan 4-jarig jongetje te Bui tenpost is van den zolder gevallen met het hoofd op den vloer. De toestand is zorgelijk. Twee kinderen van 4 en 2 jaar van detn landbouwer S- te Ber gen op Zoom dronken uit een fleschje azijnextract. Beiden brandden mond en ingewanden. Het jongste is gisteren over leden. De werkman Bi-, die de vorige week door een ongelukkig toeval in een met beet water gevulde kuip in de Aard appelmeelfabriek te Foxhol geraakte en daardoor ernstige brandwonden a,an zijn beienen opliep, is in het Ziekenhuis te Groningen overleden. Te Oude-Bekela is een 60-jarige man in sterken drank gestikt. Te Oss is een 58-jarige vrouw in een wetering geraakt en verdronken. Brandstichting? T© Lunteien is Maandagavond in het tijdelijk onbe woonde pension „De Lelie" op onver klaarbare wijzei brand uitgebroken. De politie alsmede de brandweer heeft zich door intrappen van deuren toegang tot het perceel moeten verschaffen. Mej. H-, eigenaresse van bovengenoemd pension, is thans als verdacht van brandstich ting gearresteerd. Zij 'blijft echter ont kennen. Slaapziekte. Te Brunssum is een geval van slaapziekte geconstateerd bij een 14-jaxigen jongen. Hij' is naar Heerlen overgebracht. Een koppig© boer. Ben land bouwer uit de gemeente Weerseio werd het vorig jaar door een coöperatieve ver- ©eniging aangesproken voor een klein be drag in het tekort der vereeniging. Hij werd veroordeeld, doch weigerde te be talen. „Men kon hem toch niets ma ken", luidde het 'advies van zijn raad gevers. Er werd beslag gelegd op zijn boerenplaatsje, doch niettegenstaande zijln hypotheekhouder aanzegging ontving, bleef afdoening achterwege. Het plaatsje weid daarop in dit voorjaar door een notaris publiek geveild en door een derde gekocht. Deze vorderde daarop zijn eigen dom op met het gevolg, dat de vorige week de inboedel, het vee, de landbouw producten, kortom de geheele inventa ris door een deurwaarder uit Almelo op den openbaren weg werd verkocht. En dat alles voor een f 40, die de boer best had. kunnen betalen. Een eerlijke echtgenoot©. Bij W. D. op den Hil te Kaatsheuvel, was dezer dagen een partijtje waschgoed gestolen, met een weinig steenkolen uit een schuurtje. Van de daders geen spoor. Twee dagen later, stond al bet geslolene in een vak onder het raam met een brief je, waarop vermeld dat de vrouw van den dief, geen gestolen goed in huis wilde hebben meL nog 20 cent ingesloten voor de steenkolen. De brand op de „Lenape". Er zijn geen persoonlijke ongelukken te betreuren bij den brand aan boord van het s.s. „Lenape". Het schip is later onder water gezet. De waarde van schip en lading bedraagt 3 milliocn dollar. Een landgoed behouden. Het uitgestrekte landgoed De Dlvssenberg, aan den straatweg van Bergen op Zoom naar Steenbergen, waarvan man vreesde, dat liet ter wille van zijn zware beuken en eiken gesloopt zon worden, is aangekocht door den beer A- Testen te Bergen op Zoom, voor 240.000 ein zal door hem als zomerverblijf worden ingericht. Ov©rtrding Dirankwet. Door den Kantonrechter te Middelburg is uit spraak gedaan tegen een 17-tal caféhou ders te dezer stede. Hun was ton laste gelegd overtreding van de Drankwet, n.l. het in voorraad hebben en liet schenken van sterken drank zonder daarvoor de vereischte vergunning te hebben verkre gen. Biodoelde caféhouders oefenden het bedrijf van vergunninghouder uit z.g. als zctkastelein of met een gehuurde of ge kochte vergunning, terwijl ook do eigen lijke vergunninghouder niet in het perceel woonde waarvoor de vergunning was ver leend. De beklaagden werden verdedigd door Mr Heajso te Middelburg en een advocaat uit Amsterdam. Door den Amb tenaar van het O. M- werd tegen elk der beklaagden f0.50 boete subs. 1 d. h. geëischt. Conform den eiscb werden ze veroordeeld. Overtreding Loterijwet. Ver der hebben terecht gestaan een aantal p-ersoncn, die op de laatst gehouden ker mis te Middelburg met verschillende in richtingen daal- hebben gestaan, welke in richtingen in strijd waren met de Lo terijwet 1905, en waartegen dienaangaan de door do gemeente-pol iti© proces-ver baal was opgemaakt. Bedoelde inrichtin gen bestonden uit een luchtdrukpistool, waarmede op een draaiende schijf werd geschoten, een rad, z.g. rad van avontuur enz., alles ten doel hebbende het laten winnen van chocolade, luxe voorwerpen, enz. Door ©en der beklaagden was, ter demonstratie op de strafzitting1 een lucht drukpistool medegebracht. Door den Ambt. van het O- M- werden tegen elk der beklaagden f 20 boete subs. 20 d. h. geëischt. Daar de Kantorn-echtcr in enkele deizer zaken nog een getuige wenschte to hoeren, werden, deze 8 dagen uitge steld. Postkantoor te Goes. Onbestelbare brieven ontvangen ten postkantore te Goes gedurende de eerste helft der maand Nov. 1925. Brieven Binnenland: Rotterdamsche Straatweg, beneden 38a te Rotterdam. Middelburg, 19 Nov. 1925. Aanvoer op de graanmarkt matig. Tar we f 12—f 14, witte boonen f 19f 26, Ronde bruine bnonen f20f27, Lange bruine boonen f 14f 20, kroonerwten f 14f 20, Maanzaad f 40f 42. Boter f 1.15, part. f 1.25, kipeieren 14, part. 15 ct., eendeieren 10, part. 11 ct., poelje-eieren 9, part. 10 ct. OOSTBURG. Graanmarkt van 18 Nov. Tarwe f 13f 15, Gerst Chevallier f 11, Rogge f 9.75, Haver f 10.75f 11, Kroon erwten f 14f 16, Brui'ne boonen f 1416. MIDDELBURG. 18 Nov. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Goudreinetten 1217, Mispels 10, Arm- gaard 18, Gieser "Wildeman 36, Paradijs 12, Notarisappel 1415, Kleipexen 38, Grauwzoet 16, Spruiten 919, Idem lie 3—7, Peeën 3.5—6, Spinazie 10.5—19, Lof Ie 33—34, Lof lie 19, Uien 2—3, alles per K.G. Bloemkool Ie 923, ld. lie 6.5, per stuk. Savoije kool 1645, Boerenkool 1252, Roode Kool 2059, Witte Kool 52, alles per 10 stuks. An dijvie Ie 1751, Idem He 17, alles per 30 stuks; Rapen 10—42, Selderie 1439, Peeën Te 1067, Idem He 6—8 Karoten 1353, Prei 4886, Peterselie 1619, alles per 10 bos; Veldsla 8 25 per mand. VLISSINGEN. Veiling van 18 Nov. '25. Grauwzoet 1215, Zure Bellefleur 10 19, Zoete Bellefleur 11, Goudreinet 10 12, Groninger Kroon 713, Honds muil 913, Armgaard 12—14, Campag ne zoet 1214, Court Pendu 10, War- nersking 1518, Reine d'Or 7, Perzik* appel 10, Grauwzuur 8, Annanas Reinet 8 Kleiperen "36, Gieser Wildeman 40, Mis pels 1617, Schorseneeren 1012, Uien 57, Spinazie "1520, Koolrapen 22.5, Spruiten 1218, Kroten 4.55, Wijn peeën 3.54.5, Witlof 28, Princessen 68, Tomaten 24, alles per K.G. Boerekool 3 5, Roode Kool 1.54, Witte Kool 2.5 3.5, Savoije Kool 2.5—5, Bloemkool 4 17, alles per stuk, Selderie 2.54, Prei 710, Peeën 56.5, Kroten 56, Ra pen 34, alles per bos. Veldsla 410, Andijvie 152, Peterselie 5—6, alles per mand- KAPELLE-BIEZEL1NGE. Groote veiling van 18 "Nov. Kroet f4 per 100 K.G. Kleine veiling: Goudreinet 1243, Zure Bellefleur 1218, Court Pendu 913, Groninger Kroon 14, Hondsmuil 10, Dub bele Bellefleur 1224, Hollands zoet 12, Campagnezoet 1214, Bijenkorf 15, P. d'Orange 16, Rembour Mortier 10, Kroet- appels 45, Kleiperen 2327, Spruiten 12—20, alles per 100 K. G. Kippen f 1.08 Haan f2.60, per stuk, Savoije Kool 10, Roode Kool 10. Kipeieren 13.60, Eend- eieren 10.40, alles per 100 stuks. Abri kozenjam 0.40, Bessenjam 0.40, Fram- bozenjam 0.41, alles per flacon. GOES. Gehuwd: Jacob Pieter Schip per, 23 j. jm. en Maria Hendrika Mijns- bergen, 21 j. jd. Geboren: Dirk, z. v. Hugo Theodoor van Son en Dina Mieras. Levenloos aangegeven: een kind van het mannelijk geslacht van Alexander de Coninck en D'ina Voois. GOES. Hedenmiddag te ongeveer half drie is dhr Rothuizen, directeur van Ge meentewerken, op den nieuwen ver keersweg (Westwal), toen liij wilde uit wijken voor een auto aangereden door een motorfiets, waarop de knecht van den heer Cor van Slrien was gezeten. Dhr Rothuizen kwam te vallen en werd door enkele direct toegeloopen personen op de been geholpen. D'aar liiji niet in staat was 0111 te loopen, werd bij per auto naar zijn huis vervoerd. Het Engelsche lagerhuis hoeft de motie van Chamberlain, waarbij het ver drag van Locarno wordt goedgekeurd, met 375 tegen 13 stemmen aanvaard. D'EN HAAG. V.D. Het Permanente Hof van Intern. Justitie zal Zaterdag in open bare vergadering bijeenkomen, om advies uit te brengen in de Mosoel-kwestie. HENGELO.V.D. De electricien B, A. is met den electrischen stroom in aanra- icing gekomen en op slag gedood. CHEMNITZ. V.D. Een groot aantal com munisten en aanhangers vanHitler geraak ten gisteravond slaags in de grootste vergaderzaal van Chemnitz, na een lezing over „Lenin of Hitier?". Zestig personen, onder wie 2 politie-agenten werden ern stig gewond. Meer dan 1000 bierglazen, 500 kopjes en ongeveer 600 tafeltjes en stoelen werden volkomen vernield. WASHINGTON. V.D. Die Amerikaansche regeering beeft de Franscha regeering doen weten, dat de schuldenkwestie niet geregeld kan worden langs diplomaticken. weg, maar dat een nieuwe delegatie wen- schelijk is. Wisselkoersen. 'Amsterdam, kwart voor 3 u. Berlijn 59.1859.20. Brussel 11.2611.28 Parijs 9.799.81. New York 2.481/22.48s/4. Londen 12.041/412.04i/2. Door de Notarissen M. Treub te 's Gravenhage en J. C. Blaupot ten Gate, te Middelburg, is gisteren publiek ver kocht 3e kapitale hofstede „Poppendam- me" te Grijipskerke, groot 65 H.A. 7 A. 90 c.A. of 165 gemeten 253 roeden. Deze hofstede werd in massa gekocht door den heer J. Wisse te Meliskerlce voor de som van f 156.201.—. Bijkomende som men voor houtgewas f1991. Goes. Woensdag werden alhier op het „Slot Oostende" door notaris Pilaar pu bliek verkocht: 59 olmen te Borssele (hofstede D. Smits), aan de fa. P. van Dam en Zonen te Bodegraven voor f4200; 26 olmen te Kloetinge (hofstede P. Ruys- rogge), aan M. Francke te Krabbendijke voor f820; 99 olmen te Stampersgal, gemeente Fij'naart, aan C. G. van Rooijen te Montfoort voor f2050; 16 olmen al daar aan J. Iluibrechts te Dinteloord voor f240; 38 olmen te Kapelle (boomgaard „Californië) aan de firma wed. G. Gras en Zonen te Zaandam voor f1431; 43 olmen te Kloetinge (hofstede „Holland- sche Hoeve") aan A. v. d. Berg te Nieu- werbrug voor f3060; 52 olmen te Nieuw en St. Joosland (hofstede „Trio") aan de N.V. JVJach. Iloutbew. en Houthandel v.h. Thomas en Co. te Hoogeveen voor f 184031 olmen aldaar aan den dijk, aan de N.V. van den Burgt's Borstelfabrieken te Rotterdam voor f410; 50 olmen te Wil- helminadorp, aan de dreef, aan J. C. van de Peijl te Goes voor f 3560; 36 olmen te Nisse, A. v. d. Berg, voornoemd, voor f 115036 olmen te Nisse, aan de firina Wed. G. Gras en Zonen voorneemd voor f1650. Totaal £20411. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Matige tot zwakke, waarschijnlijk nog Oostelijke tot Noordoostelijke wind, neve lig tot licht- of halfbewolkt, waarschijn lijk nog droog weer, lichte vorst des nachts. Overdag iets zachter. Geseind van De Bilt hedenmorgen 9 u. aan do posten van IJmuiden tott Qadzand: Attenties ein neer.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2