a Kerknieuws. Leestafel. Geneigd Nieows. laatste Berichten. Rechtszaken. et noodzakelijk latregelen over te het college niet De meerderheid ist, van de be- van de plaatse- voor 1926 van" as van oordeel, het gemeente- ost der begroo- sene verhooging g voor 1926 zon ioor f75000 te mag als vast- >men, te meer, het vermenig- (5'26 niet tot factor is be neerderheid van •men om thans naren en werk- edenen aan te fers na in het ïtraal Bureau v. m constateeren', evensonderhouct Maart 1920 (op er 1922 bedroe- 80.7; in Maart 25 83.9 en oiver iber) 83.6 tegen en 81.0 over salarissen der B. en Wi. reells steld, dat deze, andere gemeen- grootte en ge- aan den lagen imer behoorlijk id zijn oorzaak sn financiëelen Ook thans zijn vens, welke de en kunnen aan- de loonen der iken, dat deze eenszins boven al moet wor- rergelijking met isingen worden ging van de het i n k o- 520.000, wijzen voor 1924 op 1. Als het ge- gebruikt wordt verhoogd, nog len, maar waar ntdekking van' den éénstem- stormden en ;nen trap, die n het gebouw m aantal niet 1, dien Zij het is de verblin- vulde en heni saren gewend, n te begeven, de bel luidde,, vrouwen een straat kon be- telde hen dus te draven met geen verbaasd •or allen, dat wilde vaart e laatste man •aken de rlam- schot, dat de eelte va» het lt vervolgd.) over 1925 het eventueel goed slot vrij gering zal zijn, achten B. en W. het zeer gewenscht en een voorzichtig beleid om f75.000 voor 1927 te reserveeren. De voorloopige berekening van het in 1926'27 toe te passen vermenigvuldi- gingscijfer is dat dit 1.53 zal moeten zijn tegen 1.34 in 1925'26, alzoo een be- lastingverhooging van ruim 14 procent. Waar de cijfers voor de bereke ning alle een zeer voorloopig karakter dragen moeten zij slechts onder voorbe houd worden aanvaard en zal bij de vast stelling van den factor een en ander nader onder de oogen moeten worden gezien. Waar over het wetsontwerp tot wijzi ging der gemeentewet ten aanzien van de uitkeeringen van liet Rijk betreffende inkomstenbelasting en de regeling der fo rensenbelasting nog niets naders bekend is, kan daarmede geen rekening worden gehouden. B. en W. hebben alles gedaan, omde uitgavenzooveel mogelijk te beperken. O.a. wordt voorgesteld dit jaar geen geld te storten in het fonds voor restauratie van den St. Jacobstoren en om slechts om de 3 of 4 jaar, in plaats van jaarlijks een bedrag te bestemmen voor uitbreiding en vernieuwing der oeververdediging. Ten slotte wordt nog opgemerkt, dat eerst in 1927, in plaats van 1924, de eerste storting in de kosten der haven- verbetering yan f 25000 moet plaats heb ben. Door den Minister van Arbeid is aangewezen als plaatsvervangend werk- 'geverdid van den Raad van Arbeid te Goes de heer A. van Heel, directeur der N. V. Appelsiroopfabriek .„Zuid-Beveland" te Goes, in verband met het overlijden .van het werkgever-lid P. van Iwaarden te Goes, en het vervullen van diens plaats door het plaatsverv. werkgever-lid A. An ker le Zierikzee. Kabeldoor de Westerse hel de. Vrijdag j.l. werd de nieuwe kabel door de Westerschelde bij Waarde ge* legd- Het werk werd uitgevoerd door de firma Feiten en Guillaume van Keulen onder leiding van den ingenieur der tele grafie van Nidek uit 's-Gravenhage en den Eta der telegrafie, De Jager uit Vlis- singen. Nadat met goed weer het begin bij Walsoorden was volbracht, kwam een sneeuwbui het werk zeer bemoeilijken. Omtrent twaalf uur werd met de eigen lijke legging begonnen, terwijl ongeveer half één de „Stad Zwolle" voor den wal te Waarde lag. Het juiste afmeten, het af zagen en dicht söldeeren vorderde nog heel wat tijd, zoodat ongeveer half vier de kabel geheel en al aan den wal lag. De „Wally" assisteerde bij de legging en zorgde ook voor de noodige boeien, terwijl groote witte lake'ns op den dijk te Waarde het juiste landingspunt aan duidden. Niettegenstaande de sneeuw liep de kabellegging vlot van stapel. (M.C.) Ierseke. Dinsdagmiddag had de motor rijder Trampei' het ongeluk nabij1 de Post- brug met het achterwiel te slippen', waar door Tramper en de duorijder A. de Waard kwamen te vallen- Eerstgenoemde kwam er heelhuids af maar de andere werd bewusteloos per auto naar Dr Klinken berg vervoerd die hersenschudding con stateerde- Hansweert. Tijdens het schaftuur ont stond gisterenmiddag in de werkplaats van den heer Goedemondt een begin van brand. Door spoedig toegeschoten hulp van' de buren kon men den brand, die 'ich eerst ernstig liet aanzien met emmers ,/ater blugschen. De oorzaak van den brand is onbekend. Gisterenmorgen is de sleepboot „Zeelandia" van hier uitgevaren met 2 schepen in zijn sleeptrein. Nabij Wals oorden heeft de boot machinebreuk ge kregen. Dezen morgen is de boot na gis teren daar den heelen dag te hebben gelegen alhier binnengesleept met zijn sleeptrein. De schepen zullen door eefl andere boot naar Antwerpen worden ge sleept. Cadzand. De Raad dezer gemeente kwam Maandagavond in voltallige ver gadering bijeen. Er werd besloten niet aan te sluiten bij' het pas opgerichte cen trale archief en inlichtingenbureau inzake maatschappelijk hulpbetoon voor Neder land. Ten behoeve van de electrificatie der gemeente zal een geldleening wor den gesloten van ben hoogste f3500. Op het verzoek van het waterschap de Wa tering Cadzand om voor gezamenlijke re kening aan de haven een lantaarn te plaatsen wordt goedgunstig beschikt- Naar aanleiding van een daaromtrent ingekomen verzoek van vergunning- en verlofhouders wordt de politie-verorde- tóng zoodanig gewijzigd, dat het sluitings uur hunner localiteiten gesteld wordt op 10 uur in de wintermaanden en om 11 uur voor den tijd, dat een wettelijke tijds- regeling geldt. Met de vaststelling eener verordening op de maximumsnelheid voor motorrijtuigen werd nog gewacht tot er inlichtingen zullen zijn ingewonnen, be treffende de kosten der te plaatsen waar schuwingsborden- Zoutelande. De alhier gehouden collecte voor het huldeblijk van H. M. de Kon. en Prins der N., heeft opgebracht de som van f 49.10, welk bedrag is afgedragen aan den penningmeester van het Prov. Comité. (Belangeloos bericht.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nijkerk J. H. van Schup- Pön te Groot Ammers; te Blokzijl J. Jebbink te Lutten a. d. Dedemsvaart. Aangenomen (toez.) naar Veghel door E. Klaassen te Poerworedjo (N.O.I.); naar Waarder (N. Holl.) door G. Wi. Noorderhout te Aalsmeer. Geref. Kerken. Beroepen te Werkendam, J. 11. Jonker te Voorburg; te Raard, G. Ploos van Am- stel te Oppenhuizen; te Tzummarum, J. Schelhaas, cand. te Hoogeveen. Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Bussum, D'. J. Duijvendak te Purmerend. Op het drietal te Joure komt voor ds T. Jonker te Biezelinge. In het verslag van het jubileum van Ds G. H. Toebes komen enkele onjuistheden voor. Er staat in dat Ds Toebes Ds Eijkman te Winterswijk assis teerde. Dit 'moet zijn te Bruchem-Kerk- wijk. Ook staat er dat Z.Eerw. 6 Sept. 1898 te St. Laurens werd bevestigd; dit moet zijb. in 1896. Souburg. Bij de alhier gehouden ver kiezing van 4 Notabelen in de Herv. Kerk werden uitgebracht 48 stemmen. Hiervan verkregen M. Arendse aftr. 37 st., Wi. B-osschaart aftr. 19 st., H. ,W1. Iluson 45 st., M. Joziasse 42 st., A. Dinge- manse 22 st., P. A. Lombaard 8 st., en kele andere personen 1 of 2 st. Herkozen M. Arendse. Gekozen II. W. Huson en M. Joziasse. Herstemming tusschen dhrn. \V'. "Bosschaart en A. Dingemanse. Ds "W. Moene nam Zondag wegens vertrek naar De Lier afscheid van de Geref. Kerk van Oostburg, met een pre dikatie over Openb. 311, 12. De Ge meente zong den scheidenden leeraar toe Ps. 1343. De Bijbel als Boek van Schoonheid, door Dr B. Wielcnga. Kampen, J. H. Kok. Na de Natuur de Schriftuur zooals Vader Hellenbroek in zijn vraagboek den Bijbel noemt. En ook hier hebben vvtj met een geleerden schrijver te doerij al heeft hij- den titel van hooggeleerde .indertijd versmaad. En ook een geleerde, die theoloog is en philosoof, ge leerde werken schrijft, doch ook populair schrij ven kan. Dit bewijst wederom dit boek. Er zjjn in den .loqp der eeuwen in ons land tal van boeken verschenen, waarin de Bijbel als Boek van Waarheid wordt beschouwd. Maar niet als Boek van Schoonheid. De ge leerde schrijver waagt in dit omvangrijke boek werk een poging om de opgen der Gemeente voor die schoonheid te openen. In een woord- vooraf zegt de Schrijver o.a.„In de eerste plaats wil ik een bijdrage leveren tot de zuivere en innige kennis van de Heilige Schrift. De Bijbel is een tempel met verschillende poor ten. Ik wil u binnenleiden door de „deur des tempels, genaamd de Schoone" (Hand. 32), en u laten zien hoe de ware schoonheid in dienst staat va nde schoone waarheid. Wij zullen pieuwe schatten ont dekken in het oude Boek, en vele oude dingen, die wij kenden, zullen ons nieuw worden, om dat wij ze aanschouwen in het licht van de „heerlijkheid" Gods. Bi)1 het onder zoek van den Bijbel als boek van schoonheid stond IKZELF meerma len verbaasd te midden van den onnaspeprlijken rijkdom dezer h e e r 1 ij k h e i d. In de tweede plaats heb ik mü ook tot doel gesteld de schoone waar heid in dienst van de ware schoonheid te stellen. De als een wonderboom ^opschieten de, moderne cultuur heeft aan het vraagstuk van de verhouding tusschen Christendom en kunst het accent van gloeiende actualiteit gegeven. Sommigen pogen dit probleem op te lossen vanuit de gegeven werkelijkheid. Zij willen de aanwezige kunst modelleeren naar het Christelijk beeld. Deze poging is tot mis lukking veroordeeld. Hoezeer wjj ook oprech te waardeering koesteren voor de modeme kunst, als gave van .Gods algemeene genade, haar stijl bloeit op uit een "ander beginsel en kan daarom de onze piet zjjn. Onze roeping is, niet de bestaande kunst fo huwen aan het Christendom, maar, in den weg van zich verdiepende en verbreedendo reformatie, zelf te komen tot het scheppen van een éigene Christelijke kunst". Wjj hebben in bovenstaande aanhaling een opmerking van den geleerden schrijver ge spatieerd, opdat men voor zichzelf de con clusie make: indien zelfs deze schrijver, die zooveel reeds aan Kunst-studie deed, bij zijn Schriftstudie zoovele schoonheden in de Schrift leerde bewonderen, hoe dankbaar moeten dan wij eenvoudigen iniet zjjn, dat hij ons in dezen „tempel" van schoonheid heeft bin nen geleid om ons daarin de heerlijke har monie van waarheid en schoonheid te doen zien, en de rechte verhouding tusschen Chris tendom en Cultuur^ Religie en Kunst te doen kennen. Aan de schoonheid van het onderwerp be antwoordt ook de technische uitvoering. Flin ke drufc pp best papier, de bladzijden met breede marges, ook in dit alles spreekt een gezonde Kunstopvatting. Kome dit boek in veler handen. Vooral voor onze jongeren moet 't een genot zjjn aan de hand van zulk een gids als Dr Wielenga is, den schoonen tem pel van Gods Woord te doorwandelen. Ingekomen Boeken Kerkelijk besef door ds "~S. G. de Graaf. Uitgave van J. B. v. d. Brink en Co., Zutfen. No. 3 en 4 van Serie vijlf van de Chr. Brochure-reeks „Ons Arse naal", onder red. van dr J. Waterink en ds H. Kaajan. Huis-catechisatie. Een woord tot Chris tenouders, door R. van Mazijk. Drukkerij en Uitg. maatschappij Wed. C. Gouds waard, Rotterdam. F. W. Foerster, als zedelijk opvoeder* door Br J. Eijkman; 2e druk. D. A. Daamen, 's Gravenhage. On gelukken. Gisteren is op de Laan van Meerdervoort te Den Haag een oude man door een auto aangereden en zonder bij kennis tc zijn gekomen, even later aan do gevolgen overleden. De verongelukte werd juist gisteren 80 jaar. Ooggetuigen verklaren, dat de man als het ware tegen de auto aan liep. De chauffeur rook echter naar drank. Gistermiddag reed de molenaarsknecht Z, uit Cothen in de richting Wijk bij' Duurstede toen hij moest uitwijken voor een hem achter- oprijdende auto. Juist toen zulks gebeurde passeerde de Ooster Stoomtram die den wa gen van achteren greep en op de paarden duwde. Tengevolge hiervan schrokken de die ren en sloegen op hol, den voerman van zijn zitplaats rukkende. Bewusteloos werd deze opgenomen. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. De getroffene is vader van 9 kinderen. Poging tot doodslag. Gisternacht na afloop van de jaarmarkt te Coevorden heeft bij' een twist-vermoedelijk als gevolg van min- nenijd dc 23-jarige schippersknecht M. uit Emmen een revolverschot gelost op oen ande ren jongeman. Deze werd niet getroffen. Dc dader is aangehouden. De revolver is in beslag genomen. Mishandeling. Zooals gemold, is Zondagavond in een logement te Amsterdam S. door zijn zwager de W. met een mes gestoken en ernstig gewond. Thans wordt bericht, dat de man aan de gevolgen is over leden. Vechtpartij tusschen Engel sche en Italiaanse he soldaten. In een café te Peking heeft een gevecht tusschen soldaten van de Engelscho en van de Ita liaansche gezantschapswacht plaats gehad. De Engelsche soldaten, die niet wisten, dat er sedert lang een veete tusschen de Italiaan- sche manschappen en hun regiment bestond, werden met messen aangevallen, waarbij' ze- ven hunner werden gewond. Het Lancashire- regiment kwam te hulp en droef de Italianen op de vlucht, die zich in het gezantschap terugtrokken, waar zij een barikade opwier pen. Allo troepen zjjn thans geconsigneerd. Een wat er vliegtuig neerge stort. Twee dooden. Gisterenmiddag is het watervliegtuig der Marine W 57 hij het vliegen in groepsverband op ongeveer 4 K.M. van de haven van Helder afgegleden. Het vliegtuig stortte op den ondiepen Zuidwal. De beide inzittenden de officier-vlieger Van Mornik en de aspirant-waarnemer van Dijk werden zwaar gewond. Eerstgenoemde overleed reeds spoedig na het ongeval. De aspirant waarnemer werd naar het marinehospitaal overgebracht waar hij, eveneens aap de Jje- komen verwondingen is overleden. Nu ook eens een kerkganger vergeten. Ditmaal nu eens geen vergeten schoolkind, doch een kerkganger, die tot de ontdekking kwam, dat hij1 zat opgesloten. Het gebeurde dezer dagen te Sambeek, een dorp je nabiji Boxmeer, aldus .lezen wij: in de ,,'s-Hert. Crt." De koster had het Angelus geluid, en meenende, dat zich niemand meer in de kerk,bevond, had hij' de zware deuren gesloten en was huiswaarts gekeerd. Nau welijks zat 'hij echter in den familiekringof daar werd hij, met de andere dorpsgenooten opgeschrikt door vreemdsoortig klokgelui. Ieder spoedde zich naar buiten om te weten te ko men, wat er gaande was. Doch niemand wist opheldering te geven. Andermaal galmt klok gelui door de lucht. Wat mocht dat toch te beteekenen hebben? De brandklok was het niet. In groepjes trokken de dorpsbewoners naar de kerk en ze .vonden do deur gesloten. Wijl niemand vermocht het vreemde raadsel op te lossen, werden allerlei veronderstel lingen 'gemaakt 1 „Zou het onder of in den toren spoken", vroeg aarzelend een oud moedertje dat van angst haar omslagdoek dichter voor het ge laat trok. „Misschien hebben dieven zich in den toren schuil gehouden en zijn thans langs het klok- kentouw omlaag .gekomen", meende een flinke robuste boer, wiens handen reeds jeukten om den dief een ferme afstraffing te geven. Nog andere mogelijkheden werden besproken, tot ten slotte de koster den sleutel deed knarsen in het slot en de ontknooping van het raad sel volgde. Een oude heer verscheen op den drempel en vertelde aan ,de verbaasde menig te, hoe de koster hem vergeten had te waar schuwen en hoe hij', bevreesd voor de koude van den nacht ten einde raad, de klok had geluid om uit zijn gevangenschap to worden verlost. Auto-ongeluk. Omtrent midder nacht reden gisteren de bedrijfsingenieur B. en de chef-bedrijfsleider dr H. van de Hol- landsche Kunstzijde Industrie per auto den weg langs de rivier de Mark bij' Breda in een matige vaart huiswaarts, toen de chauf feur plotseling merkte, dat de wagen een neiging vertoonde naar links te rijden. Voor dat 'hij- zijn maatregelen kon nemen, was da wagen te water gereden en verdween in de diepte. In de suikerfabriek, hoorde het nacht personeel den plof en ook van de zijde van de schippers, die er met hun vaartuigen la gen, kwam onmiddellijk hulp opdagen. Aan vankelijk stond men machteloos, tot op tjaast onbegrijpelijke wijze dr H., klaarblijkelijk een goed zwemmer, kans zag zich uit de auto te werken boven te komen en naar een nabij gelegen roeiboot te zwemmen. De heer H., die nog al tegenwoordigheid van geest had, en zelfs niet verzuimde te zeggen, dat men onmiddellijk den directeur zou opbellen, kon in allerijl de noodige inlichtingen geven om trent de hachelijke situatie, waarin de in zittenden in de auto te water verkeerden. Met alle kracht werd nu het reddingswerk door schippers, toegesneld personeel van de kunstzijde- en suikerfabrieken aangepakt. Ein delijk lukte het den chauffeur boven te ha len. Toen deze eenmaal voelde, dat hij werd vastgehouden, was dat spoedig voor elkaar en in dien tusschentijd wa8 ook de derde ver ongelukte, de heer B., boven kunnen drijven, zoodat een der redders in een roeiboot hem bij de kleeren kon pakken en op het droge brengen. In half bewusteloozen toestand werd hij aan wal gelegd, waarna de drio drenkelingen in de suikerfabriek werden op genomen en verpleegd. Intusschen was do directeur der suikerfabriek met kleeren, dekens en versterkende middelen gearriveerd en na eenigen tijd gelukte het den heer B., die ei het ergst aan toe was, weer bij te brengen Inbrekersbende. Een inbrekers bende maakte Haarlem en de naaste omgeving onveilig. Reeds waren 6 belangrijke inbraken gepleegd te Bloemendaal, Heemstede en Haar lem. De manier, waarop de mannen telkens in villa's en huizen binnenkwamen, gaf eenigo aanwijzing. Zij kozen meestal een deur oI raam, gesloten met een spanjolet. In het hout werd dan een gat geboord, waardoor het mo gelijk was het spanjolet te verwringen dooi middel van een draad op te Trekken, zoodat de deur of het raam geopend kon worden. Tot heden was die manier van inbreken nog niet bekend. Bij de zevende inbraak is nu de politie te Bloemendaal er in geslaagd een van de inbrekers op heeterdaad te betrappen. De aangehoudene is, geen bekende van do justitie. Het is zeker, dat er meer mannen in het complot betrokken zjjn en het zal nu wel mogelijk zijn om ook de andere daders te achterhalen. Schaking. Te Winschoten is üit Epe (Geld.) binnengebracht L., 25 jaar, een weduw naar, die als kermisreiziger op de kermis te Winschoten de minderjarige dochter van H. v. D„ aldaar, heeft geschaakt. Na het bezoek van hot tweetal aan Hollandsche steden, werd de minderjarige te Epe opge spoord en gisteren aan de ouders terugge geven. L. is overgeleverd aan de justitie te Winschoten. Prins Hendrik met een paling naar het Loo. Gistermorgen had Z. K. II. Prins Hendrik even een bezoek gebracht bij een der hofdignitarissen te Apeldoorn. Toen 'hij na het einde van zijn bezoek zijn fiets weer wilde bestijgen, werd hij aange sproken door de palingventster Heintje Oort- wij, die den Prins een prachtexemplaar uit haar voorraad voor f 1.70 te koop bood. Zij voegde er bij, dat het haar een groote eer zou wezen, als de Prins haar wilde begunsti gen. Z. K. H. kocht de paling, waarmede Hij, nadat Heintje hem zorgvuldig in een papier had gewikkeld, wegreed. Wisselkoersen. Amsterdam ,18 Nov., 12 u. Berlijn 59.13-—59.17 Brussel 11.25—11.30 Parijs 9.9510 Londen 12.041/4—12.043/^ New York 2.481/4—2.483/* De kwestie-Geelkerken. Naar de Standaard meldt, heeft de Kerkeraad van de Geref. Kerk van Assen, kennis genomen hebbende van het ver zoek der part. Synodes van Noord- Hol land en Noord-Brabant en Limburg, beslo ten krachtens art. 50 K.O., de Generale Synode samen te roepen en voorloopig) als tijld en plaats van samenkomst te bepalen, onder nadere goedkeuring) der Part. Synode van Drenthe, Dinsdag 26 Jan. 1926 te Assen. VF.LSEN. V.D. Bij' den bouw van een tweede hoogoven is een werkman van 30 M. hoogte gevallen en zwaar inwendig gekneusd. EINDHOVEN. V.D'. Hedennacht is de sigarenfabriek van J. v. d. Broek door onbekende oorzaak totaal afgebrand. 60.000 sigaren en een partijl tabak zijn verbrand. LONDEN. V.D. Aan boord van het stoomschip Lenapa, ter hoogte van At lantic City is 'n groote brand uitgebroken. Er zijn 200 passagiers aan boord. Sche pen zijn. ter assistentie vertrokken. LONDEN. V.D'. Uit Syrië wordt ge meld, dat de opstand tegen de Franschen ernstige proporties heeft aangenomen. De rebellen trachtten zich bijl den Libanon te vereenigen, teneinde dan Beiroet te veroveren en den spoorweg Beiroet Damascus af te snifden. De Fransclien hebben gedreigd, indien Beiroet wordt genomen, deze stad op dezelfde wij'ze als Damascus te bombardeeren. TANGER. V.D. Naar verluidt, heeft Abd El Krim deputaties gezonden naar Fez en Rabat, teneinde over den vrede te onderhandelen. MIDDELBURG. De Gemeenteraad nam hedenmorgen met 10 tegen 7 st. (links tegen, rechts) aan het voorstel van de meerderheid van B. en W. om school B niet op te heffen maar daarvan een drie- manschool te maken. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding Leerpl- wet: J. V.. Krabbendijke, J. J. P.. Ierseke f0.50 of 1 dag; M. G., Baarland, P. P. Kortgene f2 of 2 d.; P. D., F. T., C- de J-, Ierseke A. C. G-eersdijk, D. v. d. H., Kamperland, M. L. R., Ovezande, P. S., Biezelinge, J. 0„ Kortgene, f3 of 3 d.; F. J. P., Heinkenszand, P. K.. Krabben dijke, J- V. Wemeldinge, L. v. P., Waarde, M. de R., Kamperland, C. G., Colijnsplaat, U. M. de B., Goes, A. v. W., Hoedekens- kerke, M. P. V., Colijnsplaat, A. V. te Waarde, £5 of 5 d.; C. T. V., Colijnsplaat A. V., Heinkenszand, A. K., Kamperland, f10 of 10 d.; J. S., Ierseke, f25 b. of 25 d.; J. N., 's-Heerenhoek een dag li.; Bij de school te Wissenkerke in drai rijden: I- de R., Wissenkerke f0.50 of 1 dag; Wielen van wagen niet voldoende zuiveren van slijk en klei: P. L. Ove zande f10 of 2 w. t.; C. S., Nisse f3 of 3d.; A. v. d. V., 's-Gravenpolder, J- W., te Hoedekenskerke, E. A. O., 's-H, Arendskerke fö of 5 d.; Overtr. IJkwet: J. V., Heinkenszand, P. D., aldaar, M. V-, Ierseke f3 of 3 d.; W. J. van 0., Ier seke, A. C. O., aldaar f5 of 5 d.; Naam van schipper niet op zijn vaartuig hebben H. v. d. Z. Leeuwarden, Z. C. v. d. B- te Dendermonde, L. A. de R., Rotterdam, A. H. V., Dordrecht L. G., Vreeswijk, A- J. K. Rotterdam, f 3 of 3 d. 's Avonds rijden zonder licht met auto: C- J. N., Goes f5 of 5 d.; J. J. van M., Goes flO of 10 d.; Nummer met letter niet op voorgeschreven wijze op zijn auto heb ben: P. C. v. d. S., Goes f0.50 of t d.; Met auto rijden zonder nummer en rij bewijs: J. A. W.., Goes 2 m. f3 of 2 maal 3 d.; 's Avonds fietsen zonder licht: D. II. 'sHeer Abtskerke, f2 of 1 w. t.; M. M. Kapelle, fö of 5 d.; A. S. H„ Rilland fö of 1 w- t.; Dronkenschap; P. G. A. II. F., Goes, fö of 5 d.; C. L., Borssele, f10 of 10 d.; derde herhaling A. I. H.. Kortgene, drie weken hechtenis en opzending naar Rijkswerkinrichting v. den tijd van zes maanden. Door II. K. te Hansweert is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis vari dit kantongerecht waarbij hij is veroor deeld wegens straatschenderij tot een mnd opzending naar tuchtschool. Dood door schuld. Voor de rechtbank te Arnhem heeft terecht ge staan de 18-jarige chauffeur J. van I- te Ede. \vien dood door schuld was ten laste gelegd. Bekl. had volgens de dag vaarding in den nacht van 27 op 28 September j.l. te Bennekom hoogst roe keloos en onvoorzichtig met zijn auto gereden met een snelheid van ongeveer 40 K. M. terwijl de carbidlampen van de auto zeer onvoldoende licht gaven- De weg was door deze lampen op zijn hoogst vier meter verlicht- Bekl. had toen op ongeveer zeven meter voor de auto iets op den weg zien liggen, maar was niet uitgeweken, en met dezelfde snel heid blijven doorrijden. De sergeant Dirk van Geuzelaar bleek op den weg gelegen te hebben en was door de auto overreden; een der wielen had zijn hoofd verplet terd. De sergeant werd later dood op den weg gevonden- Bekl. had niet gestopt, toen hij merkte ,dat hij iets of iemand overreden had, doch was met onvermin derde snelheid blijven doorrijden. Later had de politie hem gearresteerd. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat bedoelde sergeant sterk onder den in vloed van sterkedrank per rijwiel over den weg had gereden. Blijkbaar is hij toen gevallen en op den weg blijven lig gen. Bekl. verklaarde, dat hij, ziende, daf er niets op den weg lag, nog geremd had en gas afgesloten, doch het was te laat. Uit vrees voor de gevolgen durfde hij niet teruggaan. Het O. M. eischte 6 mnd gevangenisstraf. ROTTERDAM. 17 Nov. 1925. Op de in 't Veilingslokaal Warmoezierstr. 3739, gehouden veiling werden de volgende prij zen besteedKipeieren f 13.65f 16.05, Kleine idem f 7.50f 11.25, Eendeieren 8.60f 12.00. Aanvoer 30000 stuks. GOES. Veilingsvereen. „Zuid-Beveland", Veiling van 17 Nov. 1925. Peren: Klei- peren 2635, Pondsperen 30, Appels: Goudreinetten 1142, Groninger Kroon 1015, Blenheim's Pipping 14, tineaus Pipping 16, Lanes Prins Albert 1422, Notarisappel 19, Belle de Poutoise 11, Constantijn de Groot 15, Rembour Popu laer 15, Dubbele Zure Bellefleur 1520 Zure Bellefleur 1128, Fransche Belieft- 710, Bismarck 1619, Reinette Tulpa 12, Hondsmuilen 911, Golden Noble 10 Sterappels 14—18, Present van Engeland 15, Bramley's Seedling 13, Court Pendu 813, Tante Dora 8, Paradijsappels 8, Grauwe Reinetten 9, Zure Armgaarde 7 11, Zoete Armgaarde 1317, Zoete Cam- pagner 916, Zoete Bellefleur 912, Zoe te Winterribbeling 12, Huismanszoet 10, Geld. Holaart 813, Vlaamsche Holaart 14, Pomme d'Orange 1220, Afval- en Kroetappels 25. Diversen: Druiven 20 Spruiten 1719, Mispels 14, Prinsesse- boonen 41, Pootuien 4, Koolrapen 1.90, Gr. Aarappelen 3.104.10, Poters 1.70, alles per 100 K.G. Bloemkool 7, Roode K- 710, Boerenkool 3, Wittekool 0.704, Andijvie 2.602.80, alles per 100 stuks. Hazen 3-044.19, Fazanten 1.622.24', Patrijzen 0.470.59, Houtsnippen 0.97, al les per stuk. Honing 0.60 per flacon. GOES. Geboren: Pieter Adriaan en Jo hannes, zoons van Adriaan de Graag en. Cornelia de Jonge. j j i 1 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. barometerstand 770.2 te Blaavandshik. Laagste barometerstand 740-6 te Jan- mayen. Verwachting tot den avond van 19 Nor. Matige tot krachtige, tijdelijk afnemende Oostelijke wind, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst de» nachts, overdag lichte dooi. Hedenmorgen 9 u. geseind aan de pos ten van IJmuiden tot Cadzand: Weest op uw hoede.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3