RHEUMATIEK. Uit de Provincie. OPZIENBARENDE GENEZING. In 4 weken genezen. Probeert mijn Behandeling GRATIS. Kon niets meer doen. Moest naar de kerk gereden worden. Liep den 1Qden dag reeds een uur ver. Het is bijna onmogelijk zich een ern stiger geval te denken dan dat van Mej. Baars, Wild 19, bij Alem, N.-B. Vijftien lange jaren had zij aan Knobbeljicht en Gewrichtsrheumatiek in de armen en bee- nen geleden. De knobbels op de vingers beletten haar iets te doen, de knieën wa ren zoo stijf en dik geworden dat van loopen geen sprake meer was en zij met den hondenwagen naar de kerk gereden moest worden; des nachts kon zij van de pijn niet slapen. En nu? Is zij weder goed en gezond als de beste, precies alsof zij nooit iets gemankeerd had. Leest hetgeen zij schrijft: „...reeds den vijfden dag was mijn pijn veel minder, den tienden dag kon ik reeds een uur ver loopen, iets dat ik sedert zoo lang niet meer had gekund, en in den korten tijd van vier weken geheel door Uw wonder lijke „Duo-Formula" behandeling ver jongd en genezen. Waar ik eerst met de hondenwagen naar de kerk moest gereden worden, kan ik nu gaan. Ik had u dit alles reeds eerder kunnen berichten, doch wenschte te zien of de genezing bestendig is. Dit is het geval en ik ben u ten, zeerste dankbaar." MIJN GRATIS AANBOD. Laat ieder lijder, die dit leest, om een gratis 10 dagen voorraad dezer merk waardige behandeling schrijven. Het ge val van Mej. Baars bewijst, dat er geen te ernstig is om door deze behandeling genezen te worden. De Heer Arthur Richards, in wiens privé labora torium zij gevonden werd, zegt: „Ik zal niet rusten alvorens ik ieder lijder aan Rheumatiek, Ischias, Jicht, Knobbeljicht of eenige andere Urinezuurziekte de ge legenheid gegeven heb mijne Behandeling gedurende 10 dagen op mijn kosten te Beproeven". HOE DIT AANBOD AAN TE NEMEN. Zend noch geld, noch postzegels. Zend eenvoudig uw naam en adres met de woorden: „Gratis Voorraad", per 10 ets briefkaart, waarna de 10 dagen Gratis Behandeling, te zamen met verklarende Brochure en de beschrijving van meer dere wonderlijke genezingen, u per kee- rende post franco zal bereiken. Adresseer: Mr Arthur Richards (Ka mer 283), 14/15 Fulwood Place, High Hol- Born, London W. C. 1, Engeland. Porto naar Engeland: Briefkaarten 10 cent. Brieven 15 cent. hadden precies hetzelfde kunnen berei ken n.l. het principieel opheffen van het gezantschap bij den Paus .wanneer ze, hun stem vóór het amendement mo- tiveerend, er bij hadden gezegd: Natuur lijk willen wij den heer Van Nispen een behoorlijken tijd laten om zijn vertrek voor te bereiden en wanneer dus de minister, met deze toelichting, straks zou komen met een suppletoire begrootïng voer weder een tijdelijk gezantschap, dan zal hij daarvoor onze stemmen kun nen krijgen. Dit had men te eer mogen verwachten, daar de heer Vau Nispen, als 't ons wèl heugt, nog pas verleden jaar een nieuwe woning 'heeft gehuurd en men hem toch wel den tijd mag laten om van die huur weer zonder schade af te komen. Zou men aan zoo'n suppletoire niet alsnog kunnen denken? Wie weet of, onder zoo'n weder t ij d e- lijk gezantschap, niet tevens de boos heid over en weer wat zou bedaren. [Hand.) Postambtenaren bij de "belastingen. Naar men aan de „Msb." mededeelt is aan een aantal commiezen der P. en T. beneden den 28-jarigen leeftijd door den directeur-generaal geviaagd of zij in aan merking willen komen voor overgang bij bet dienstvak belastingen. Dit, gevoegd bij bet feit, dat in principe besloten is om in de eerste jaren vermoedelijk een 10-tal geen surnumerairs in dienst te nemen, wijst er op, dat het iri het voornemen van de Postadministratie ligt, om bet aantal hoogere ambtenaren bij de P. en T. belangrijk te verminderen. Allerlei. Aan bet geheele, uit 300 man bestaande personeel der Amsterdamsche Ballast Mij. te IJmuiden, is volgens de „Tel.", tegen a.e. Zaterdag ontslag aangezegd. De gezondheidstoestand van mr Troel stra is thans zeer bevredigend. De patiënt is niet langer bedlegerig. De bij het O. f. leger benoemde officier van gezondheid 2e kl. B. L. Vaan drager is naar Indië vertrokken. De beer P. J. Buijze te Leiden tot semi-arts be vorderd, is bestemd tot reserve-officier van gezondheid bij het reserve-personeel van den geneeskundigen dienst der land macht. De waterleiding op Schou we n. De gemeenteraad van Bruinisse nam onlangs een besluit, waarbij de aanslui ting aan de te maken waterleiding op Schouwen en Duiveland verplichtend is gesteld. Thans kwam bij dien raad een ver zoek van ingezetenen in om dat besluit in te trekken. In de jongste raadsver gadering is die kwestie nu langdurig in geheime zitting besproken met den direc teur van het Rijksbureau voor drinkwater voorziening en den voorzitter van den Raad van Beheer. In de daarop volgende openbare vergadering werd besloten op voorstel van den burgemeester, om de zaak aan te houden,teneinde het genoemd bureau en den Raad van beheer gelegen heid te geven de ingezetenen door pro paganda nog voor de waterleiding te win nen- Tram Knock eC ad zand. Naar „Zeelandia" verneemt, is men begonnen met bet leggen van een brug over den passagegeul (Uitwateringskanaal) en wijst dat er op, dat de tramlijn KnockeCad- zand werkelijkheid zal worden- Door aan sluiting met de lijn Sluis-CadzandBres- kens wordt een snellere verbinding tot stand gebracht. Middelburg. Zaterdag vergaderde bet afdeelingsbestuur van den alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond alhier met het personeel werkzaam bij de Belastingen en den Raad van Arbeid te Middelburg. Ter uit voering van het besluit genomen op de laatst gehouden ledenvergadering werd over gegaan tot oprichting van Vakgroe pen voor genoemde takken van dienst, en werden tot bestuursleden gekozen voor de vakgroep Belastingen J. S. Hoek, voorzitter, J. J. Ornee, Veersche Singel S 78, Middelburg, secretaris en J. v. Puf- felen; en voor de vakgroep Raad van ArbeidDi. H. Lodewijfk, voorzitter, Q. S. Eedet, Spiegelstr. 5, Goes, secretaris, en D. Vergers. Goes. Vernieuwde en uitgebrei de Vakschool voor Meisjes. Bij de officiëele ingebruikneming waren gis termiddag o-a. aanwezig: B. en W. van Goes, burgemeesters van enkele omlig gende gemeenten, de inspectrice van het Nijverheidsonderwijs mevr. Lelyman Bosch en verdere dames- en heeren ge- noodigden- De voorz., de heer Mr Zaaijer, heet de aanwezigen welkom- Het doel van deze bijeenkomst is een soort propaganda voor het vakonderwijs, maar ook wil spr. en kele personen hij deze gelegenheid offi ciéél dank betuigen. De vakschool heeft jarenlang geleden aan een soort ambulantisme- In verschil lende gebouwen is sedert 1918 les ge geven- Totdat eindelijk het gebouw aan de Vlasmarkt vrij kwam. Wel betrok de Directrice het met een soort pessimisme maar de lokalen werden door de gem. opgeknapt en hersteld. Daar kwam echter bij, dat het Gasthuis de huur van de tot dusver in gebruik zijnde lokalen moest opzeggen. Toen rijpte het plan, om bij deze school alle noodige lokalen te doen bouwen. En dat plan is geslaagd. We zijn nu in bet bezit van lokalen, die menige vakschool ons zou benijden. Spr. richt daarna woorden van dank tot de Inspectrice en tot het gemeente* bestuur van Goes voor den 'krachtigen steun, tot den hoer Rothuizen en de Directrice voor het ontwerpen der plan nen, tot den aannemer voor het gelever de werk en tot het Gasthuisbestuur eni de Breede Watering voor de verleende! gastvrijheid. De Inspectrice dankt hierna voor de tot haar 'gerichte woorden. Spr. noemt deze school een tweede-handsjasje, dat echter niet meer te onderscheiden is van een nieuw jasje. Spr. vestigt de aandacht op de groote waarde van het aan de school verbonden: internaat en deelt mede, dat in 7 jaar het aantal leerlingen der vakscholen met 5000 per jaar is toegenomen, doch dat de kosten per leerling aanmerkelijk zijn gedaald- Spr. schrijft dat toe aan het ernstig streven van directrices en leerares- sen om op exploitatie-kosten zooveel mo gelijk te bezuinigen. Spr. hoopt, dat ook hier zooals in zoovele plaatsen bet aantal leerlingen nog zeer zal toe nemen- De Burgemeester feliciteert bet Bestuur en de vereeniging met dezen dag. Ook wenscht spr. het Bestuur toe, dat ook ten aanzien van de Ambachtsschool de langgekoesterde wenschen in vervulling zullen gaan. Dhr notaris Pilaar spreekt namens het Gasthuisbestuur een woord van geluk- wensch- Maar ook een woord van dank omdat de vakschool ©en keuken in het Gasthuis heeft achtergelaten, die keurig in orde is. De voorzitter sloot hierna de bijeen komst, waarna de aanwezigen de nieuwe lokalen gingen bezichtigen. „Mercurius", afd. Goes hield Zater dagavond haar aangekondigde vergade ring in de Melksalon-Bustraan. Met den Bondsvoorz- Bakker, die dezen avond zou spreken, waren nog 15 personen aan wezig- Na opening door den voorz. ver krijgt de beer Bakker het woord. Spreker behandelt eenige, door hem zelf meege maakte, organisatie-acties en zegt, dat organisatie de kracht is, om verbetering van de positie te krijgen- De salarissen, die betaald worden, beantwoorden nog lang niet aan de behoeften van de kan toorbedienden- Ook „Mercurius" heeft 'n salarisregeling, aan de baud, waarvan op vele kantoren reeds het salaris bepaald is- De arbeid wordt verdeeld in drie groe pen: leidenden, en zelfstandigen arbeid, en lichten kantoorarbeid- Het laatste b.v. voor den jomgsten bediende. Ook zijn door „Mercurius" verschillende Coll. Arbeids contracten afgesloten, welke thans nog van kracht zijn, in andere gevallen zijn op een andere manier de arbeidsvoor-, waarden vastgesteld geworden. Doch in onze pogingen om verbetering te bren gen worden we heel dikwijls legenge» werkt, soms onmogelijk gemaakt- Spr. geeft daarvan treffende voorbeelden, o.a. ook het niet-beantwoorden van corres pondentie is aan de orde van den dagj Het bleek, dat dit ook bet geval is meÜ de firma Duvekot. Dergelijke firma's gaaiï uit van de meening, dat de organisatie.' toch nog te zwak is, om iets te bereiken- Doch er zijn ook voorbeelden bekend, dat deze later toegeven en bet nut van een Vakbond hebben ingezien- Vooral groote zaken zooals Banken en Scheeps-Mijen; confereeren steeds met de vakbonden» Wanneer een bediende onrecht wordt aan gedaan, belmoren de andere bedienden solidair tegen dit onrecht op te trekken. Slechts in den allerhoogsten nood, wan neer alle bemiddelingsvoorstellen hebban gefaald, mag tot het neerleggen van den arbeid worden overgegaan. Spreker zet breed uiteen, dat een werk dag van 8Va uur en 48 uur per week voldoende is. De arbeidswet van 1919 is voor de kantoorbedienden nog een doode letter. Ford heeft in zijn boek ver klaar d, dat verminderde arbeidsduur ver hoogde productie beteekent. En nauw gezette controle beeft uitgewezen, dat vooral des Zaterdagsmorgens het meest wordt gepresteerd. Doch op ons rust de plicht te werken, vooral niet te luieren, van patroonszijde moet daar tegenover staan een voldoende salariëering, vacan- tie, enz. Overwerk moet zooveel mogelijk vermeden worden- Op Banken en sommige andere zaken is bet b.v. in het begin, van een kwartaal onvermijdelijk, doch dan behoort daar ook voor betaald te worden. Na nog krachtig op organiseering te hebben aangedrongen, besloot de heer B- hiermede zijn rede. Het woord werd nog gevoerd door den heer Mondeel, afgev- van de „Algemeeue" (de socialistische organisatie) te Middel burg. Dhr Bakker, dezen van antwoord dienende, is de meening toegedaan, dat de positie van de kantoorbedienden nog zoo dringend verbetering behoeft, dat par tij-politiek in Mercurius ge-rust achterwege kan blijven. Daarna sloot de voorzitter ongeveer 10 uur deze bijeenkomst- In den loop van December hoopt Mercurius weer een dergelijke vergadering te orga- niseeren- Gisteravond gat de bekende heer Grundlehner uit Dordrecht in „D'e Prins van Oranje" een Chr. Bioscoopavond, di© Zooals we dat van hem gewoon zijh, alleszins geslaagd is. De ramp te Borculo en de Bondsdag: van het Ned. Jong. Ver bond kwamen prachtig uit. Eenige aller aardigste grappige stukjes sloegen wel in. Het hoofdnummer „Door duisternis tot licht" is een boeiend verhaal uit Canada. Wélk een zielestrijkl maakte Dr Winston door, nadat hij door het sterven zijner moeder alle geloof in God en menschen verloren had. Zijn. ontmoetingen in het drank- en speelhol van Rsribeau waren alles behalve aangenaam. Ruwe en las tige luidjes Roodhuiden en Chineezen, die daar hun woeste leven leidden. Te midden van dit alles een eenvoudige predikant die met zijh dochter, een onder wijzeres, alles doet om deze menschen voor God te winnen. Geen gemakkelijk werk, maar 'twas niet tevergeefsch, Want de dokter wordt na lange worsteling we der tot het geloof gebracht. Inderdaad een boeiend verhaal. Hedenavond gaat dit programma nog eens, zoodat nog velen een kans hebben hiervan te genieten. Gisteravond werd de 69e Jaarver gadering der A.R. Kiesvereeniging „Voor Nederland en Oranje" gehouden. Nadat de voorzitter, de heer N. J. Bastmeijfer, in gebed was voorgegaan, en Ps. 93 had ge lezen, sprak hij een openingswoord!, waarbij hij een terugblik wierp op de voornaamste politieke gebeurtenissen in het voorbijgegane vereenigingsjaar. Geble ken is wel, dat in den poiltieken strijd noodig is een groote, sterke "organisatie. Ook moet krachtige steun worden gebo den aan de Chr. pers en gestreefd naar een nauw verband tusschen politieke en sociale actie. Het jaarverslag van den secretaris, den heer W. L. R. J. Dekker, was gestemd in den toon van dankbaar gedenken, al viel er helaas ook wel bij sommigen lakscliheid te constateeren. Het stemmen- cijlfer der A. R. in Goes was niet ongun stig. Het ledental dor vereeniging steeg van 122 tot 150 (onder wie 43 dames). Er werden 9 bestuurs-, 7 leden- en 3 openbare vergaderingen gehouden. De penningmeester, dhr J. Laport, bracht financieel verslag uit. ï>e ontvang sten (inbegrepen goe3 slot vorig "jaar) waren f 805.08, de uitgaven f 617.69, dus is er een batig saldo van f 187.39. Nadat dhr M. Arnoldi verslag had .uit gebracht over het eerste levensjaar der propagandaclub, werden de aftredende be stuursleden, afgevaardigden naar Centrale en naar 't Prov. Comité herkozen. In de maanden Januari, Februari, Maart en April zullen de vier onderwerpen, aange geven door de Centrale, behandeld wor den. De inleiders daarvoor gaven zich op. Ten slotte werd medegedeeld, dat op Maandag 23 dezer het 60-jarig bestaan der vereeniging zal worden herdacht. Mr J. A .de Wilde, oud-secretaris der vereen., zal de feestrede uitspreken, ter wijl op aanschouwelijke wijze een en an der zal worden uitgebeeld van het prac- tische werk der vereeniging en ook verder voor aangename afwisseling zal worden gezorgd. Het 'belooft een avond van blij de, dankbare herdenking te worden. Dhr Buitenhuis beëindigde deze ver gadering 'met dankgebed. Vlissingen. Op de reede van Vlissingen is een der opvarenden van het Franscha stoomschip Jeanne De barry over boord: gesprongen en verdronken. Zaterdag heeft de afd. Vlissingen van de vereen, tot bevordering van de belangen van slech [hoorenden haar 5- jarig bestaan herdacht. In de kleine zaal van het concertgebouw werd des middags een bazaar gehouden. Des avonds had in dezelfde zaal een feestvergadering plaats, die vrij druk be zocht was, zoowel door goed-, als niet goed hoorenden. Voor de laatste was een zeer practische groepstelefoon aan wezig. die hun in staat stelde alles goed te volgen wat gesproken werd. Mevr. Hoogkamer opende als presi dente der afdeeling de bijéénkomst en hoctte allen welkom en zeide, dat men het eigenlijk aan één persoon, dio ook nu aanwezig was, dhr Herman Snijders, te danken heeft, samen te kunnen komen, want hij was het, die in 1920 het initia tief nam tot oprichting dezer afdeeling en spoedig daarop kwamen enkele per sonen samen, opgeroepen door mevrouw Braat, en werd een afdeeling opgericht en een bestuur gekozen. De eerste jaren had de afdeeling met moeilijkheden van allerlei aard te kampen, maar toen er meer leden kwamen, werd zijl actief en hield zij, flank zij de medewerking van mej. Tine Marcus, een tentoonstelling van g~hoor instrumenten en het was of de sympathieke, opwekkende, actieve per soonlijkheid van mej. Marcus de afdeeling tot meer leden en arbeiden bracht. Er werd een proetkist van instrumenten aan gevraagd, een lipleesles gevormd en daar uit ontstond weer de dameskrans, die onder leiding van de werkzame secreta-< resse, mej. Ilarthoorn, staat en waar aan deze steeds haar beste krachten wijdt. Er is veel, maar nog lang niet genoeg bereikt en het blijft nog steeds moeilijk allo slechthoorenden in de omgeving te viaden, want zij laten zich niet gemak» kelij'k overhalen uit hun eenzaamheid te treden. Nadat namens de leden met enkele har telijke woorden bloemen waren aange boden aan het bestuur, waarvoor me vrouw Hoogkamer dank betuigde, was het woord aan den heer Herman Snijders. Spr. begon met een hartelijken geluk- wensch aan de afdeeling. Vooral de ba zaar gaf een bewijs van het doel der vereeniging. De vereeniging bestaat sedert 1908 en heeft als hoofddoel het bevorde ren onder de slechthoorenden van zelf- help en organisatie. Voor 1908 had men in het algemeen eigenlijk geen begrip van het lijden van slechthoorenden en dooven. Men vond ze eigenlijk alleen maar lastige menschen, in de samenleving. Het is nutteloos te vragen wat erger is doof of blind, maar vast staat, dat voor slechthoorenden en dooven weinig gedaan werd en wel veel voor blinden, krankzinnigen, enz. De slechthoorende sluit zich niet gemakke lijk bij goed hoorenden aan, uit vrees lastig te worden geacht en het telkens moeten zeggen iemand niet te verstaan, en dit geeft veel droefenis. Hierna zet spr. zijn toespraak voort aan do hand van een serie lichtbeeldert. Eerst werden de personen op het doek gebracht die bij de tot standkoming en daarna veel voor de vereeniging hebber# gedaan, waarvan wel in de eerste plaats genoemd mag worden mej. Tine Marcus, die zoo terecht de „dooven moeder'' wordt genoemd en die zelf absoluut doof, zooveel voor haar lotgenooten doet. De verdere lichtbeelden voor de pauze gaven een kijkje op de woning van mej1. Marcus te Soest en het hij haar gevestigde: centraal magazijn van gehoorinstrumen» ten; op de kenteekenen, die de slecht hoorenden, het zij zelf hetzij op hun rijwiel doen kennen. Het schild met de letters S. H. gescheiden door een bree de roode streep. Het landhuis te Lunto ren, waar zoovele S.H. aangename da gen doorbrengen, waar jaarlijks de algem. vergadering wordt gehouden, werd na tuurlijk ook niet vergeten. Nadat in de pauze thee en andere ver- versnaperingen waren aangeboden, wer den de lichtbeelden vervolgd met enkele van i-en reis van S.H. onder leiding van een goed hoorende naar Spa, Luik en omgeving en ook naar Brussel. Do verschillende scholen, bijzonder voor slechthoorende kinderen opgericht te Den Haag, Amsterdam en Rotterdam pas seerden ook de revue. Mevrouw Hoogkamer meende dat allen met groote voldoening op dezen dag te rug kunnen zien, dank zij de medewerking van velen. Namens all'eu eu iu het bijl zonder namens het bestuur brengt spr. den heer Snijders dank, dat hij heeft wil len medewerken tot het welslagen van det- zen avond en verder aan allen, die zich verdienstelijk maakten. Eltewout&dljk. In de voorlaatste inge landenvergadering van het Waterschap Ellewoutsdijk, werd door enkele inge landen de opmerking gemaakt, dat van wege de directie der Zuid-Bevelandsche Spoorwegen, aan de stopplaats Ellewouts dijk slechts een z.g.n. „Abri" ten dienste van het reizend publiek gesticht wordt en werd het -bestuur uitgenoodigd, gelet op het hooge bedrag van het jaarlijksch sub sidie daartegen bezwaren in te brengen. Dit werd uitgelegd als een stiefmoeder lijke bedeeling en zou moeten worden aangedrongen om evenals in bijna alle andere gemeenten ook je Elle woutsdijk efen station te bouwen. Dezer dagen ontving het bestuur van het Wa- terschapvan de Spoorwegdirectie de me- dedeeling, dat behoudens goedkeuring 'aan het te kennen gegeven verlangen, zal worden voldaan zoodat ook te Elle woutsdijk bij den molen een station naar het model van andere gemeenten zal gebouwd worden. (G. Ct.) Kruiningen. Maandagavond vergaderde alhier de ring Zuid-Beveland Oost van den Bond van Jongelingsvereenigingen op G- G. Ds den Boeft leverde voor de ver. van Kruiningen, een inleiding over „Maat schappelijke onderwerpen en beginselstu die op de J. V." De sociale beweging houdt verband en lreeft samenhang met liet geestelijk leven Daarom geen schermen met eenvoudige Bijbelteksten, die een domper zetten op de sociale vraagstukken, die niet weg te praten zijn- Het zijn vragen die opgelost moeten worden. In de verloopen jaren is liet sociale leven buitengewoon in de knel geraakt, gevolg van de oude sleur met negatie van de sociale vraagstukken. De invloed van machines, de oorlog, vrouwenarbeid zijn gegroeid in de laatste jaren. Hon derden menschen zakken af naar begin selen, die de onze niet zijn, mede door de lakscliheid van vele Christenen. De Jongelingsvereen. moet geen practi sche aangelegenheden behandelen, b- v. arbeidsduur, arbeidsloon, het niet betalen op regendagen, maar beginselen. Want onze lijd kenmerkt zich door oppervlakkig heid. Wij moeten het leven zien als ge groeid uit het beginsel, om sterk te stnan in den strijd. Het moet zijn een afzon derlijk vak en we moeten doordringen tot de oorzaak van de sociale kwestie. Speciaal de oudere leden, zullen van wege hun maatschappelijke positie, dit onderwerp moeten behandelen- De J. V. is er voor om de beginselen te doen ken nen en het kan niet anders of dit zal vrucht openbaren in het maatschappelijk leven. Wij moeten geen Zondagschrist-e- nen zijn; Gods Woord slaat midden in y liet leven. Dan zullen wij meer beant woorden aan ons doel, wij zullen worden mannen in de maatschappij, werkers, die niet stilzitten, maar vooraanstaan. Na de pauze leverde vr. de Borst van Krabbendijke, zijn onderwerp over: ,,De ziel van den jongeling" naar het referaat van prof. Hoekstra. De jongeling rtioet weten wat hij wil. hij moet tot zelfstandig heid komen. Hij wil doordringen tot de kern van de zaak, tot het ontstaan van de dingen- Op de J. V. leert hij redenec- ren: hij moet gronden hebben voor zijn redeneering. Hij leert daar ook critiek te oefenen, vergelijkt de woorden met de daden, trekt spoedig consequenties. Al leen die critiek kan te ver gaan, men dient personen van zaken te onderscheiden. Spr. behandelt bet kiezen van den werkkring, door den jongen man, zijn meisje, het kiezen voor of- tegen Christus. Nu komt het tot het persoonlijk aanvaarden van de beginselen der jeugd- De J. V. is de plaats om gezamenlijk te werken- Hij moet daar zelfstandig en vrijwillig lid van wor den. Geen sturen door de ouders. De J.Y. moet geen standsverschil najagen maar allen moeten één zijn, geschaard om Gods Woord. De volgende vergadering zal 15 Dec. te Ierseke gehouden worden. Nisse. Alhier is met ingang van 16 Nov. een 2-jarige tuinbouwcursus opge richt. Als onderwijzers zullen optreden de heeren Bommeljé van Nisse, Blok van Kloetinge en Robijn van Ovezand- Een 13-tal leerlingen hebben zich hiervoor aan gemeld. Colijnsplaat. Die Maandag gehouden voltallige raadszitting werd, wegens ziek te van den Burgemeester door den oud sten wethouder gepresideerd. Ingekomen was eeu dankbetuiging vau den ambte naar ter secretarie voor de verleende saiarisverhooging en van de gemeente werkers voor de toegekende gratificatie en van Ged. Staten de mededeeling dat do gemeentebegrooting 1926 is goedge keurd. Van de h.h. J. Felius en W. M. P. de Jongh, respectievelijk hoofd en eerstq onderwijzer aan de openbare school, was een .schriftelijk verzoek ingekomen om eervol ontslag als onderwijzers bij het vervolgonderwijs. Op voorstel van B. en W. werd met algemeene stemmen het gevraagde ontslag verleend met ingang van 1. D)ec. a.s., mits in de schriftelijk© mededeeling daarvan aan de betrokkenen, zal worden vermeld, dat naar het oordeel van den raad een dergelijk verzoek ten zeerste afkeuring verdient en indruisclit tegen de belangen van het vervolgonder wijs aan de openbare school in deze ge meente. Vervolgens deelt de voorzitter mede, 'dat met den Inspecteur van liet Lager Onderwijl te Goes, nader overleg is gepleegd, om te voorzien in "het te kort aan leerkrachten bij het vervolgon derwijs en dat als 'resultaat vau de be moeiingen van den Inspecteur, de heer Van Strien, ondervvijlzer te Kortgene en. de heer v. d. Wecle, onderwijzer te Kats, bereid zijh de opengevallen plaatsen in te nemen, tegen een belooning van fl per lesuur en vergoeding der reiskosten; met algemeene stemmen werd besloten deze heeren te benoemen. Tot lid van het Burg. Arrnbest. werd herbenoemd de heer A. D. Snoep en als lid der com missie vp,n toezicht op het Lager Onder wijs de heer J. v. Gilst. Bij de rondvraag dringt de heer de Regt op uitbreiding der keibestrating aan op het haventerrein, waarop de voorz. mededeelde dat B. en Wi. mede van de wenschelijkheid daarvan overtuigd zijn. eu eeu daartoe strekkend voorstel bin nenkort aan den Raad zal worden aan geboden. Sluiskil. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft in deze buurtschap ver moedelijk één persoon eenige ongenoode bezoeken gebracht. In het station Coe- gors heeft hij zich door het induwen van een ruit toegang verschaft tot het kantoor en daar een lessenaar opengebroken- De buit was een bedrag van ruim f 2 en eeni ge postzegels. Bij den klompenmaker J. vaa der Linden wist hij in de klompen-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2