Leestafel. Land- en Tsliiwiw. Laatste Berlehtei. Telegranei. Iigezoafet Stukken. Burgerlijke Stand. IBoep ïerkeopingen, Besledingen, enz. Rechtszaken. Marktberichten. Briefwisseling. Advertenties. Dr. KOCH verhinderd spreekuur 13 .te Dordrecht werden bij het werken aan een boorraactiine van de linkerhand drie riff- gel's afgesneden. Te Arnhem viel een 13- jarig meisje, toen. ze kleeren schuierde, van een plat van 4 M. hoogte naar beneden. Ze bekwam zware kwetsuren. Haar toestand bleek ernstig te zijn. Goed afgeloopen. Toen Vrijdag een trein te Soest binnenkwam, waren de af- sluitboomen aan de Rijksstnut niet neergela ten. Een auto, bestuurd door den heer A. uit Amsterdam, reed daardoor midden op den binnenkomenden trein en viel door den schok geheel om. Wonder boven wonder gebeurde er geen ongeluk, behalve dat het reservoir der auto werd vernield. Vermoedelijk is nage laten vanuit Baarn aan de halte af te bellen. Inbreker gearresteerd. Te Hil versum heeft men den dader van den diefstal eener auto te Zeist gearresteerd. Het is een werkman uit Utrecht. Hij werd in het bezit gevonden van een stel inbrekerswerktuigen en men vond op hem bovendien een kaartje, hetwelk herkend werd vast te hebben gezeten op een. bij1 een inbraak te Utrecht eenige maanden geleden gestolen costuum. De Hil- versumsche politie heeft hem gearresteerd in een steegje heel in de vroegte, toen hij zicb daar verdacht ophield aan de achterzijde van een confectiemagazijn. De Engelsohe o n-d e r z ee r M 1. Een draadloos telegram uit Londen meldt Het onderzoek naar den vermisten onderzeeër M 1 |door mijnvegers en andere schepen wordt nog voortgezet. Er is echter geen hoop meer. Telegrammen van deernis vooral mot de be- 'Irekkingen der onderzeeërsbemanning, zijn ont- 'vangea van den koning en den prins van Wales. Dinsdag a.s. zal in de kerk van do dokken te Portsmouth een lijkdienst gehou den worden. Gevaarlijk toerisme. Vrijdag nacht is een geveltoerist (ook wel inbreker ge noemd), die in het hotel Kaiserhof te Berlijn een kamer op de eerste verdieping was bin nengedrongen, door een daar logeerenden di recteui van een verzekeringsmij. gegrepen en door een venster op straat gegooid, waar.hij later zwaar gekwetst is opgenomen. Het bleek de beruchte gevetoerist Kaisner, die vroeger stoker is geweest en pas een maand geleden uit de gevangenis te Luckau was gevlucht, te z®n. De man zal de gevolgen van zijn val wel niet overleven. Een aardbeving. 'De seismograaf te Straffordshire registreerde Zaterdag een zeer sterke aardbeving. Men gelooft, dat de aardbeving plaats vond op de Salomonseilan den (Nieuw Guinea). De ingeslikte gulden. Over het geval van het inslikken van een gulden door een 14-jarig meisje te Zwolle, meldt mem nader dat het geldstuk in de slokdarm was blijven steken. Onmiddellijk werd medische hulp in geroepen, die den gulden in zoo verre weg werkte, dat verstikkingsgevaar geweken was. Donderdag werd het meisje in het R.-K. Zie kenhuis opgenomen ,en na een onderzoek met X-etralen, kon de gnlden verwijderd worden. Zaterdag is het kind uit het ziekenhuis ent- •lage». Gemeen. Tan verschillende zijden rij- aea te Maastricht klachten van menschen, die ep do markt „versche" eieren kochten, waarvan bleek, dat een deel rot was. Politie keuringsdienst hebben hier zeker een taak. Kederlandsche oplichters te Antwerpen. Eenigen tijd geleden ont ving de Antwerpsche firma H., handelende ln geconserveerde groenten, het bezoek van twee Nederlanders, die voor 100.000 frank ingelegde gToeoten bestelden. Zij betaalden met Wa- bash-aandeelen. Toen 140 kisten ten bedrage van 40.000 frank verzonden waren, bleek, dat de Amerikaansche effecten geen centiem waar de hadden. De Nederlanders lieten niet meer van zich hooren en het leed .geen twijfel of de Antwerpenaar was 'het slachtoffer ge worden van een paar oplichters. De politie nam tezamen met die van Rotterdam de zaak in handen, met het gevolg, dat een der Ne derlanders werd aangehouden. Ook de schip per v. d. S., die de goederen vervoerd had, werd opgespoord en door zijn toedoen kon men de goederen in Rotterdam en Den Haag terugvinden. Bommen. Vrijdag' zijn tegen een der mupea van het Paleis van Justitie te Brussel drie geladen bommen gevonden. De politie, hjjtijda verwittigd, kon deze gevaarlijke voor werpen in veiligheid brengen. Men denkt niet aan een aanslag, doch is van oordeel, dat de oen of ander zich op deze wijze van het gevaarlijk goed heeft willen ontdoen. Brutale treind iefstal. Uit Bo- Blogna wordt gemeld, dat even na het vertrek van den trein RomeBologna uit het sta tion van Rome twee dieven den wand door boorden, waarin zich ambtenaren van de bank van Italië met een som van 12 millioen lire bevonden. De dieven slaagden er zelfs in door den wand te boren van den geldtrommel, en enkele pakken mee te nemen. De diefstal werd «filler tijdig ontdekt en de dieven zjjn gepakt. Onbevoegd uitoefenen ge neeskunde. Vrijdag heeft de politie te .Weesp, vergezeld van den burgemeester, een Inval gedaan in de woning van den heer D. aldaar, te wiens huize een helderziende", mej. Sch. uit Den Haag, wekelijks zitting houdt. Toen de politie binnenkwam, sprak de vrouw in a.g. slapenden toestand over de ziekte van een patiënte. Nog niet andere patiënten wach ten o pbehandeling. De politie heeft proces verbaal tegen de vrouw opgemaakt. Groote overstroomingen in Stie r m a r k e n. Door de hevige regens van flen laatsten tijd hebben op verschillende plaatsen in Stiermarken groote overstroomin gen plaats gehad. Het spoorwegverkeer is op enkele plaatsen onderbroken. Vooral in de buurt van Laibach en in liet Djaudal is veel schade aangericht, die op ettelijke milli- oenen dinar wordt geraamd. In het Draudal ongeveer 300 huizen beschadigd, waarvan er 150 ontruimd moesten worden. Ook men- schenlevens zijn te betreuren. In de buurt van IDrauburg is een spoorwegdijk bezweken, ten gevolge waarvan een trein. Smokkelen van wapen3. In tal van gemeenten in de provincie Groningen wordt huiszoeking in vele woningen gedaan naar wapenen, die voor een prijsje over de grens zijn gesmokkeld. De burgemeesters kon digen aan, dat alle voorhanden zijnde wa penen vóór 1 Dec. a.s. ten gemeentehuize moeten worden ingeleverd. De eerlijkheid dient b el o o tl d. Een schoolknaapje vond te Terwinselen, gem. Kerkrade, een pakje bankpapier ter waar de van 1100 gulden, verloren dooar een doch tertje van den molenaar H. Het geld werd den molenaar weer ter hand gesteld, en als belooning kreeg de knaap 25 koperen centen. Een oplichter veroordeeld. Voor de rechtbank te Bazel heeft een Belgisch oplichter terecht gestaan, die zich hertog Ter- vueren noemde en een neef van dien .koning der Belgen beweerde te zijn. Do beklaagde die Stefan 'Otto 'heet, was bij 't eind van den wereldoorlog Belgisch officier, nam later dienst in -het leger van "Wrongel, daarna in .het Spaansche vreemdelingenlegioen en raakte zoo bij' Abd él Krim in krijgsgevangenschap. Na uit -het Rif gevlucht te zijn, bezocht hjji Pa lermo en Züricl}, waar hij gevangen genomen werd wegens oplichterijen. Otto, die in Zwit serland altijd z'ijn Belgische officiersuniform droeg, had zich in tal van gego-ede kringen weten in te dringen. Zoo heeft hij indertijd, z.g. in opdracht van „zijn neef, den koning der Belgen" den Amerikaanschen generaal Allen een hooge Belgische ridderorde over handigd, welk feit den koning later heeft bewogen, den generaal deze orde inderdaad te verleenen. Wegens zijn oplichterijen heeft de rechtbank te Bazel hem, than® tolt 5 maan den gevangenisstraf en verbanning uit Zwit serland veroordeeld. tMML».jggBüggL■■üli. Door L. M., 52 jaar, Landbouwer te Tholen is hooger beroep aangeteetend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Goes van 30 October j.l. waarbij hij ter zake van overtreding der Motor- 'en Rijwielwet te Rilland-Bath is veroordeeld tot f 15 of 15 dagen hechtenis. Door H. J. V. 24 j., veeverloskundige te Kloetinge, is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis van den Kanton rechter te Goes van 30 October 1925, waarbij hij wegens overtreding der "Wiet op de Veeartsenijikunst is veroordeeld tot 'f 25 of 25 d. h. He ambtenaar van het O. M. kwam eveneens in hooger beroep. De z a ak-M u ij! 1 w ij k. De vierde kamer der Amsterdamsche rechtbank ver volgde Zaterdag, de behandeling van da zaak-Muijlwijk. Mr Levy zet zijn dupliek voort en '"'bespreekt opnieuw uitvoerig de vraag of Tiier diefstal dan wel verduiste ring heeft plaats gehad. Hij) concludeerde dat beklaagde zich schuldig heeft ge maakt aan verduistering. De verduistering kan echter niet ten laste gelegd wordeni omdat de rechtbank anders wegens ver jaring der vorflering van het O. M. niet ontvankelijk verklaard zou moeten heb ben. De beklaagde Muijlwijk hield vol dat alles gebeurd is, zooals hij gedurende de behandeling dezer zaak heeft ver klaard. Hij brengt dank aan zijn verdedi ger, mr Levy, voor dien krachtigen bij stand. De uitspraak werd bepaald op Za terdag 28 November. Ruzie tusschen Kanton rechter en dokter. De kantonrech ter te Terborg heeft eenige personen ver oordeeld tot f3 boete of 3 dagen hech tenis ter zak» van het niet opkomen bij de stembus. Een der beklaagden was een vrouw, die daags na de stemming is bevallen. Als getuige in deze zaak trad op dr K. ten Bosch te Terborg, die als geldig excuus voor Treklaagde „ziekte" had opgegeven. Da kantonrechter was van oordeel, dat zwangerschap geen 'ziekte is. Tusschen hem en den dokter ontstond hierover een twistgesprek; zij verweten elkaar een vlegelachtige hou ding. De kantonrechter vond hierin aan leiding, den dokter door de politie uit de zaal te laten leiden. Nadat getuige een uur onder politiebewakingWas ge weest, werd hij andermaal gehoord; hij handhaafde zjjn verklaring, dat beklaagde door ziekte verhinderd was. Beklaagde werd daarna vrijgesproken. i Faillissement. Failliet ver klaard: J. H. G. Haase, stuurman bjj de Binnenvaart te Vlissingan, van Speyk- straat 20. Met zes zintuigen de natuur in, door Dr A. van Veldhuizen. Kampen, J. H. Kok. Prof. van Veldhuizen is een 'alzijdig! be gaafd man. Hij is theoloog, historicus, taal- kneder, natuurkenner als weinige, en daar mee hgogleeraar in de Godgeleerdheid, die geleerde dictaten ten beste geeft, maar ook populaire boeken schrijft, die zelfs de een voudigste lezen en verstaan kan, aangenaam verteller en indien hij les in de Nat. Historie aan een Kweekschool geven moest, zeker door alle leerlingen, ook de meest afkeerigen van het vak als een prettig onderwijzer zou ge- eerd worden. Zijn boek, hierboven aangekon digd, is hiervan het -bewijs. De schrijver zegt heel bescheiden, dat hij geven wil „niets dan opmerkingen in vrijen 'tjjd in de vrije natuur gemaakt, een afwisseling bij (zijn) druk ken arbeid, om weer opgefriseht, des te beter tot het vervullen van eigen roeping in staat te zijn". En dan volgen in dit boek van meer dan 250 bladzijden die tot lezen en 'herlezen dwingen, lessen in natuurkennis, die van uitgebreide kennis en waarnemingen ge tuigen, een. en ander door illustraties van Dijkstra in den tekst verlucht. De schrijver noodigt oud en jong uit om elk hunner vijf zintuigen goed te gebruikenen Iaat dan in een slothoofdstuk, zonder illustraties, die moet de lezer zelf gieven langs 'den weg van zelfinkeer I „.niet hoofdzaak is het in de natuur te zjjn, maar in Christus te zijn" 1 het .geestelijke zintuig spreken. De toepassing, zou men zoo zeggen, indien niet het heele boek toepassing ware, want die ontbreekt nergens, zij komt en gaat ongemerkt, doch haar indruk blijft. Want dit is het schoone van dit boek: het leidt op tot God, doet het Woord spreken, en leert de schepping zien bij eeuwigheidslicht. Het is een bij zonder mooi boek. Invoer C h i I isalpefe r. Gedurende 'de maand Sept. is te Rot- teidam aangekomen het s.s. „Amasis" met 1000 ton Chilisalpeter, terwijl te Delf zijl arriveerden de s.s. „Alkmaar" en „Rheinland", beide met 2000 ton Chi lisalpeter, totaal dus 5000 ton, welk ge- heele kwantum in ons land bleef. Gedurende de maand October arri veerden te Rotterdam: s.s. „KellérwaJd" met 2500 ton. „Elmshorn" met 2000 ton, s.s. „Elder Branch" met 2000 ton en s.s. ,yAmmon" met 1900 ton, terwijl in de ha ven van Delfzijl het s.s. „Brielle" met 2000 ton aankwam. Totaal werd in October dus 10.400 ton aangevoerd, welk kwantum eveneens geheel in ons land blééf. GOES. Hedenmiddag had! de officieels opening plaats van de aan de Vakschool voor Meisjes nieuw aangebouwde keu ken en verdere lokaliteiten. We werden in de gelegenheid gesteld vooraf de in het gebouw aangebrachte veranderingen in oogenschouw te nemen. Van de straatzijde af is van de verbou wing weinig fe zien geweest, maar een beteren indruk krijgt men, als men vanuit den tuin het nieuwe gedeelte beziet, 'tls een flink gebouw,dat naast de oude school is verrezen. De bouw geschiedde onder leiding van den heer Rothuizen, directeur van 'Gemeente-werken en onder toezicht van den gemeente-opzichter, ter wijl de aannemer was dhr Hendrikse uit Schore. Artikelen voor gas- en waterlei ding en sanitaire artikelen werden gele verd door de gemeente-bedxijVen. Het is bekend, dat voor het onderwijs in sommige leervakken aan de Vakschool gebruik moest worden gemaakt van eenige primitieve lokalen in het Gasthuis, later ook 'in het gebouw der Breeda Watering. Aan dezen ongtewenschten toe stand is nu een einde gekomen. Alle onderwijs kan nu ih één gebouw gegeven worden, 'terwijl bij de inrichting van de nieuwe lokalen nu voldoende rekening is gehouden met de meer moderne eischen. Beneden namen we een kijkje in het wasch-, strijk- en mangellokaal', practisch ingericht, zoodat deze drie vakken hier alle kunnen worden onderwezen. Daarnaast is een droogkamertje. Even verder een toiletruimte. Hiernaast een kolenbergplaats. Even ruim als het strijk lokaal is zeker de frissche, lichte keuken, ingericht volgens Dieensch systeem. Elke leerling kookt hier appart, en beschikt over een eigen afdeeling met twee gasstel stellen, eigen kastje tot opberging van keukengerief, spijs, ingrediënten, poets artikelen, teiltjes, enz. De leerlingen lee- ren op gascomfoor, gaskachel en kolen- kachel koken. De keuken is ingericht voor 20 leerlingen. Tien gootsteenen zijn aangebracht Deze keuken is ingericht naar eigen ontwerp van de Directrice, mej. Weststeijn. Behalve voor een provisiekast voor da- gel ijksch gebruik (naast de keuken) is ook gezorgd voor een ruimen kelder. Aan de tuinzijde is nog voor een kantoorgebouwtje gezorgd voor den ad ministrateur der vereeniging, den heer Stok. In de bovenvertrekken is het internaat ondergebracht Daar zijn de zit-slaap- kamers van de Directrice en drie leerares- sen, en een gezamenlijke woon- en eet kamer. De leerlingen l'eeren hier het practisch huishoudwerk. Boven zijfn ook een klein bovenkeukentje, een badkamer en een linnenkamertje. Vermelden wij nog, dat de vloeren in de benedenvertrekken van graniet zijn (leverancier dhr Santuz uit Bergen op Zoom) en dat fle trappen met rubber bekleed zijfn. Het geheel maakt een indruk van degelijkheid en getuigt zeker van hooge artistieke opvatting. DEN 'HAAG. V.D. Naar „Het Volk" meldt, heeft de R.K. Kamerfractie ver gaderd over een mogelijke samenwerking met de soc.-democraten. De rechtervleugel van de fractie verzette zich echter tegen die samenwerking. „De Tijd" kan daaren tegen met zekerheid meedeelen, dat de R.K. Kamerfractie sedert Dinsdagmiddag 5 uur, dus vóór de crisis, niet meer in vergadering bijeen is geweest. AMSTERDAM. V.D. Aan tal van Ned. Herv. personen is steun gevraagd voor een onafhankelijk Prot. Chr. Dagblad, ter ver dediging van de Nationale, Protestantsche (Gerei) beginselen, onder hoofdredactie van ds C. A. Lingbeek. AMSTERDAM. V.D. De brug over de Keulsche vaart is vanmorgen door een Rijnaak aangevaren. Het vaste gedeelte is eenige Meters ontzet. De fundamenten zijn beschadigd. Het verkeer naar de rich ting Utrecht is geheel gestremd. Voet gangers en wielrijders worden met een bootje overgezet. LONDEN. V.D. Door de Iersche republi keinen is een complot gesmeed, om over vallen op tal van regeeringsbureaux te doen. BERLIJN. Bij Brest is een visschersboot omgeslagen, waarbij 6 personen verdron ken. BERLIJN. y.D. De vertegenwoordigers der Duitsch-nationale partij hebben een resolutie aangenomen, tegen het verdrag van Locarno. (LEIDEN. V.D. Door de politie is in beslag genomen het lijk van den 26-jari- gen bakker J. G. K., die Zaterdagnacht is overleden, vermoedelijk tengevolge van mishandeling te Wassenaar. HEERLEN. Zaterdagmiddag zijn in de mijn Oranje-Nassau I drie mijnwerkers on der vallend gesteente bedolven en gedood. De geheele mijnstreek is onder den in druk van het droeve ongeval. Ook Vrijdag is een mijnwerker in de staatsmijn Wilhel- mina omgekomen. gStóe» vera»twoordeSiifcie£d Af Itad&edkj Geachte heer Redacteur, Zeer gaarne had ik voor het „Comité tot "herdenking van het 25-jarig bestaan van het Militair Tehuis te Middelburg" weder een plaatsje in uw veelgelezen blad. Het is om hen, die als plaatselijk verzamelaar, of als sub-commissie nog gelden en inteekenlijsten in hun bezit hebben, uit te noodigen die vóór 22 dezer te willen aïdragen of toe te zen den aan onzen penningmeester J. Lo- rier, (JBeenh. Singel 70, Middelburg. Ook worden allen, die niet in de gel'egenhekj draga te geven, alsnog verzocht, hun zijn gesteld in te teekenen of hun bij giften rechtstreeks te zenden aan boven genoemd adres. De tijd dringt, de datum van afwikkeling is zeer nabij, om door het afdragen van een beteekenende som uit geheel Zeeland blijk te geven van liefde voor ons Christelijk Tehuis voor Militairen. Met vriendelijken dank voor da plaatsing, M. d. R., toeken ik f G. Wi. v. d'. K u i p. Voorz. Comité. Middelburg, 13 Nor. '25. MIDDELBURG. Gehuwd: M. Overwijk, 24 j. en M. L. de Tree, 23 j. Bevallen: C. Caljouw, geb. Mauer, z.; J. G. van Langeraad, geb. Van Schaik, d.; A. J. Wielemaker, geb. Vader, d. 1 GOES. Overleden: Leijntje Johanna Ver- si uijs, 75 j., geh. met Pieter Johan Jacob Dwrmaar. Rotterdam, 16 Nov. 1925. Veemarkt. Aanvoer596 vette Run deren, 193 vette Kalveren, 2006 Schapen en Lammeren. 967 Varkens. Prijzen per halve K.G. Koeien 35, 50 52.5, 60—62.5, Ossen 42.5, 50, 55—57, Stieren 40, 45, 51, Vette Kalveren 6-7.5, 77.5, 80, 9092.5, Schapen binnen!. 30 35, buitenh 44, 46, 48, Lammeren f32 f36 per stuk. Varkens 47, 48, 48.5. Koeien en Ossen aanvoer flink, handel redelijk, prijzen hieven onveranderd. Voor enkele puikbeste koeien nog tot 2.5 et boven nóteering. Stieren tamelijk aange voerd, handel traag, prijzen iets flauwer dan Dinsdag j.l. Vette Kalveren goede aan voer, handel tamelijk vlot, de prijzen on dergingen bijna geen verandering. Voor enkele puikbeste 2.55 ct boven notee ring. Schapen en Lammeren met zeel ruimen aanvoer, handel slecht, prijzen per stuk onveranderd, per pond met moeite bedongen. Varkens aanvoer redelijk, han del kalm, prijzen iets stijver. Enkele puik beste Varkens gingen nog tot i/j ct. boven noteering. Voor het buitenland werd wei nig gekocht. Zaden. Blauw Maanzaad f48f49, Karwijzaad f22f23, Lijnzaad (blauw) f 18f 19, Lijnzaad (wit) f 21f 22, Kana riezaad f 19—f20, Koolzaad f26f27, en Boekweit f 12.50. Vlas. 7900 K. G. blauw f 0.95—f 1,50- 1000 K.G. wit Zeeuwsen f0.90fl.15, 4600 K. G. Holl. Geel fl—fl.50, 2600 K.G. Groningsch f 1f 1.40. Aardappelen. Brielsche Eigenhei mers f 2.80f 3.50, Zeeuwsche Eigenheim. f 2.60f 2.90, Blauwe Eigenheimers f 2.50 f3, Zeeuwsche Bonte en Blauwe f3.10 f 3.70 Poters f 1.50—f 2.20, Red Star f 2.75 f3, Bravo's f3.40f3.80. Aanvoer ta melijk. Eieren f 13.50f15. Rotterdam, 16 November. Graanmarkt. Alle art. schaarsch ter markt Tarwe in de beste kwaliteiten- vaster gestemd en verkocht voor f 15 tot f 15.50 a f 15.75, overigens van f 12.50 tot f 13.25. Rogge niet getoond. Gerst (Chevallier) lager f12f 12.50. Haver niet getoond. Kleine groene erwten onveranderd f 13 tot f 18. Schokkererwten onveranderd. Bruine boonen niets bekend. Alles per 100 K.G. Wegens tekort aan plaatsruimte moeten twee verslagen uit Vlissingen en een 'uit Goes tot morgen wachten. Wisselkoersen. Amsterdam ,16 Nov. 3 u. Berlijn 59.1459.18 Brussel 11.2511.30 Parijs 9.9510 Londen 12.041/412.043/4 New York 2.481/42.483/4 WEMELDINGE. Zaterdag werd door den architect P. Cysouw voor dhr Andr. Wal- rave alhier, aanbesteed het bouwen vaneen woonhuis met schuur. Ingeschreven werd door I. van Baal voor f3570, Abr. Willemsen. f 3759, H. Kosten Czn. f 3714, Adr. Wabeke Fz. f 3490, J. M. J. Schrijver, Goes f 3595, L. Pi, Kor- stanje f 4380. Gegund aan Adr. Wabeke. Alle inschrijvers achter wier naam geen woon plaats is gemeld, wonen alhier. BAARLAND. Vrijdag /werd alhier verkocht door notaris E. C. van Dissel, ten verzoeke van de erven H. Dekker: woonhuis en erf, groot 5 A. 45 c.A. aan J. Elenbaas, voor f 2020bouwland, aldaar, groot 46 A. 20 c.A., aan J. Traas Pzn voor f 1930 per 39 A. 24 o.A. of den hoop f2272.19; bouwland1, aldaar, groot 51 A. 98 o.A., aan weduwe O. Drijdijk voor f 1610 per 39 A. 24 c.A. of den hoop f2132.70. Koopers wonen allen te Baarland. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 16 Nov. Medegedeeld door hat Kon. Meteor. Instituut te Die Bilt. Hoogste barometerstand 772.1 te Brea- lau, laagste 747.4 te Janmayen. Verwachting tot den avond van. 17 November: Zwakke tot matige, Oostelijke tot Zuide lijke wind, nevelig tot zwaarbewolkt, wei nig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag toe nemende dooi. Verloofd 1 J. C. VAN SCHUPPEN en M. J. LEENDERTSE. Teteringen, „Huize Dennenlucht". Ginneken, Baronielaan 323. Ontvangdag: 21 Nor. '25, nam. 35. 1875 1925 Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders WILLEM HOLLEMANS en CORNELIA HOLLEMANS-Dekker, den 2 December hun 50-jarige Echt- vereeniging te herdenken. Dat de Heere hen nog lang moge «paren voor elkander en voor ons is de wensch en bede van Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. 847 Bemi9 street. Grand Rapids, Mich. De Heer en Mevrouw LENSHOEK VAN KERKWIJK—Van Wagenin- «sh, betuigen hun hartelijke» dank voor de vele blijken van belang stelling bij de geboorte hunner Dochter ondervonden. Kapelle, 16 November 1925. Kraamvisites worden bij voor keur afgewacht Donderdag 19 Nov. van 31/»5 uur. Voor de bewijzen van deelne ming ons betoond tjjdens de ziekte en na het overlijden van onze ge liefde Moeder, BehuwdGroot- en Overgrootmoeder, SÜZANNA ADRIAANSE, Wed. Adr. Louwersb, betuigen wij onzen hartelijken dank, ook ia het bijzonder aan Zuster Allaard, voor de zorgvuldige ver pleging aan haar bewezen. Familie LOUWERSE. Zoutelande, 16 November 1925. Te koop gevraagd Boeken van Ambrosius. Bavinck, Beukelman, Boston, Brakel, Bunjan, Calvijn, Corarie, Costerus, de Cloux, Eatingh, Erskine, Geesink, GroeH van Prinsterer; Vad. Gesch. v. d. Groe, Gunning, Blikken i. d. Openb., Floor, Hellenbroek, Heekstra, Hut- tington, Immens, Knap, Koelman, Dr. A. Kuyper, Krumacher, Lode- stein, Love, Luiken, Ledeboer, Myseras, Notten, Owen, van Lis, Pamans, Sheppard, Sill. Smitt, Smijtegelt, Rehterfort, Vermeer, e.a. Ook nieuwe boeken, alsook Dachsels Bijbelverklaring, benevens Keur Statenbijbel in één of 3 deelen, en andere. Brieven met aanbieding en prijs te adresseeren aan VERHOOS's 0RGELHANDEL NIJKERK. is wegens ziekte deze week te heuden. Or. SCHOUTE zal Dinsdag en Vrijdag het spreekuur waar nemen van 1112 uur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3