Dit de ProTifleie. Kerknieuws. Onderwijs. Ingezonden Stukken. Telegrammen. Hit de Pers. Openbare Verkoopingen en Ver' pachtingen. handhaving van dit gezantschap in 1920 grievend was voor spr.'s fractie, maar die fractie onthield haar stem niet aan de begrooting. De verantwoordelijkheid valt dus op degenen die het conflict hier uitlokten. De minister zegt, dat er geen novum is dat afschaffing rechtvaardigt. Spr. heeft herhaaldelijk de gronden voor handhaving aangegeven. Het nut is in twijlfel getrok ken, maar is dan bewezen dat een einde is gekomen aan het vredesstreven van den Pauselijken Stoel? Spr. acht het ver keerd thans dezen schakel weg te nemen uit het internationaal verkeer. Het nut bew^ zen met stukken kan spr. niet, maar ieder kan begrijpen, dat er van het Va- ticaan invloed uitgaat op internationale verhoudingen. Heden wordt over dit amendement ge stemd. De haven van Vlissirgen. In December zal onder goedkeuring van den minister van Waterstaat, door of vanwege den hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat in de provincie Zeeland, aan het gebouw van het provin ciaal bestuur te Middelburg worden aan besteed, de bouw van een kaaimuui met bijkomende werken in een bouwput ten Noorden van de buitenhaven te Vüssin- gen, deel uitmakende van de werken tot verbetering van de haven van VJissin- gen, ingevolge de wet van 25 Juli 1919. Een en ander wordt geraamd op een be drag van f 1.213.000. Goes. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat op de haven alhier een sui kerbiet werd aangevoerd van dea heer Dagevos te Kloetinge, welke een gewicht had van 13 K.G. zonder den kop. Haar lengte was 68 c.M. en haar omvj.ng of dikte 78 c.M. Schore. Op het oogenblik is men in het kanaal door Zuid-Beveland op 30 M. van de Schorebrug verwijderd, bezig met het leggen van een nieuwen zinker ten behoeve der Waterleiding. Met de bag- gerwerken is hedennacht een aanvang gemaakt, zoodat verwacht wordt dat bin nen enkele dagen met het leggen van den zinker zal kunnen worden aangevangen. Daar vlak bij' de brug reeds een zinker- ligt, zal deze als reserve dienst doen. Oostkapel Ie. Dinsdagavond vergaderden de leden der kolenvereeniging „Onderling Belang". De voorzitter, A. Abrahamse Lz., opende de vergadering; de secretaris, J. Geldof Jz., gaf het jaarverslag. Het leden tal is 163, er werden 249.240 K.G. brand stoffen gekocht en 9700 stuks turf. De penningmeester, J. Kooman, slo ,t zijn boekjaar met een batig saldo voor de re servekas. De aftredende bestuursleden, J. Gel dof Jz. en Jac- Vader, werden Lerko- zen. De heer A. Abrahamse werd niet herkozen; in zijn plaats is benoemd W. Mesu. Oostkapelle. Wij vestigen de aandacht op de advertentie in dit nr, betreffende de spreekbeurt van cand. Willemse voor de Geref. Jongel. Vereen, op Zondag a.s. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zegveld, A. Luteijn te IMuiden; - te Vreeswijk, S. C. v. Wijn gaarden te Linschoten. Aangenomen naar Rijsoord, door R. C. iW.J. Hoek te Vuren en Dalen. Bedankt voor Oudewater, door L. G. Bruijn te Oene. Geref. Kerken. Beroepen te Haarlemmermeer (Sloter- weg), W. J. J. Velders te Amsterdam; te 'sGraveland, Th. Kuipers te Beilen. Bedankt voor Helder door Ij,. Knoop te Kooten. Vereeniging voor Bijbel verspreiding. De Vereeniging voor Bijbelverspreiding, Keizersgracht 328, te Amsterdam, hield Maandagmiddag j.l. een Algemeene Ledenvergadering. De afge treden Bestuursleden H- J. Heule te La ren (N- H.) en H. M. Schaihk te Baarri zijn herkozen. Uit het uitgebracht finan cieel verslag van den secretaris-pen ningmeester over het afgeloopen boek jaar 1 Sept. 192431 Aug. 1925 bleek, dat de ontvangsten aan giften, contribu- tiën, rente, enz- hadden bedragen: de som van f58.529.43. Uitgegeven werd hiervan aan "drukwerken voor aankoop van Bijbels, Geïllustreerde Evangeliën, iwandteksten ,enz. de som van f 30.427.10, terwijl aan porti f2134.99, salarissen de som van fl3.441.40, reis- en verblijfkos ten f 1700.12, kantoorhuur en benoodigd- heden f3014.76 werd uitgegeven en de beschikbare middelen met inbegrip saldo vorig boekjaar op 31 Aug. 1925 nog de som van f20.452.84 bedroegen. Over het afgeloopen boekjaar werd in totaal gratis verstrekt: 44964 geïllustreer de Evangeliën, 1887 volledige Bijbels, 856 Oude en Nieuwe Testamenten en Psalmboekjes, 49686 boeken met Uitge kozen Schriftgedeelten en kleinere Bij belboekjes. 1040000 Huisvrienden, ook B29283 diverse wandteksten, 77699 ge ïllustreerde Bijbelbladen en kleinere Schriftgedeelten, 63000 kalenders- Het aantal Bijbels, enz- dp or haar tus- schenkomst. aan Vereenigingen verstrekt, Is belangrijk grooter, maar, wanneer zij daarvoor vergoeding ontvangt, wordt dit Diet opgegeven. Alleen bovenstaande op gave is dus, wat gratis verstrekt is geworden. De secr.-Penningmeester wees pr in zijn verslag in het bijzonder op, hoeveel er door de vereen- voor de ver spreiding van Gods Woord in het afge loopen boekjaar gedaan is, en men daar van slechts bij benadering een indruk kreeg, wanneer men de dorre cijfers las, die daarvan een beeld gaven. Aan de Theologische School te Kampen slaagde voor het candidaats- examen Theologie de heer J. P. C. ten Brink te Apeldoorn, geboren te Koude* kerke. Te Amsterdam voor het doctoraal examen Romaansche taal en letterkunde i (Fransch) mevr. A. C. HaitinkVer- schaffelt. Geslaagd te Amsterdam voor de akte Aardrijkskunde M.O. de lieer P. van Houte, geboren te Westkapelle. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Zoetermeer dhr W. Ovaa te O.- en W.-Souburig. Als uw kinderen last hebben van een jeukende huidkwaal, past dan Foster's Zalf toe- Inderdaad een probaat genees middel. Per tube fl.(4) [Buiten veraot woordeftj kheM dec Redactie. S Mijnheer de Redacteur, Mag ondergeteekende s.v.p. een phatsje in uw blad? Daar mij bet kwalijk wordt ge-omen van dhr Kuzee doordat ik mijn indruk cpenlijk heb uitgesproken volgens zijn meening, wil ik even antwoorden. Ja, ziet u, het is nu eenmaal zoo, dat wij Nieuwlanders eenmaal bezield zijn met rare indrukken. Dat komt pas uit op vergaderingen. En vooral op de laatste raadsvergadering, gehouden 2 November 1925. Daar hoorde men beslist rare in drukken. Het is jammer dat de raadsver- slagen niet meer uitvoeriger in uw blad worden opgenomen of worden opgegeven. Ik heb wel eens gezien, dat er weed ge vraagd, wie is de spreker of wie is de voorsteller? Indien dit werd gepubliceerd, dan zou het misschien niet zoo vreemd voor dezen gemolesteerden ingezetene van ons Nieuwlandje wezen. Ja wezenlijk, mijnheer, dien middag van 2 November had ik dien indruk, dat dhr Kuzee vetter schreef voor gemeentewerk dan voor een particulier. Het is misschien jamintr dat dit niet in een gesloten vergadering is gevraagd, maar enfin, wij houden nu een maal niet van „met gesloten deuren" en ik heb er niet aan gedacht dat mr smid hierover ontevreden zou zijl.. Wat mij aangaat, ik lieb den indruk, wanneer iemand goed werk aflevert en op tijd, dan zal de zaak daar niet onder lijden. Laat dan maar zoo'n gemeenteraadslid met de vraag tot B. en W. komen of Kuzee niet meer voor gemeente- dan wel voor par ticulier uurloon schrijft. Ja mijnheer, het kan soms raar icopen, want ik dacht werkelijk niet dat mr smid hierdoor zou zijn aangerand. Het is toch anders niet dat dit persoon zoo kinder achtig is uitgevallen. Daar zouden zijn vroegere collega's misschien mev; van kunnen vertellen. Maar daar gaat het niet om. Ik hoop, dat dhr Kuzee maar cp zijn eigen zaken let en geen ander wil wijs maken hoe of Poppe zijn klanten wil win nen om liem op oneerlijke wijze te helpen kiezen. Ik meen in dezen mijn plicht te 1 bben vervuld in plaats van te jachten iemands brood te willen ontnemen. Ja, wanneer men iemands naam in een openbare vergadering noemt, danpicbeert men kiezers te winnen. Maar ats men niet uit durft te komen, doet men dan beter? Dankend voor de plaatsruimte. J. POPPE Wz., Raadslid. Nieuw- en St. Joosland, 11 Nov. 1925. (Het raadsverslag uit N. en St. Joos land is door ons onverkort geplaatst. Als er discussies „verslagen" worden, schrap pen wij in de Nieuwlandsche verslagen nooit. Red.) Hooggeachte Redactie, Met verwijzing naar mijn bericht van 28 Augustus j.l.,heb ik de eer U mede te deelen, dat ik na gepleegd overleg met het Duitscke Comité, de volgende giften van Duitsche predikanten voor tengevolge van de stormramp verarmde gezinnen, heb kunnen overhandigen: Aan ds J. W. G. Ort, Ned. Herv pre dikant te Borculo, f 1343; aan ds H. N. Boukema, Geref. predikant te Neede, f 1314.67. Nog enkele giften zijn misschien te wachten, die evenwel op de bovengenoem de bedragen niet van beduidenden invloed zullen zijn. Hoogachtend, Uw dw. dn., H. L. v. BRUGGEN. Amsterdam, 10 November 1925. slaat en de Veerstraat te Neder-Asselt reeds begint onder te teopen. Epidemie van roodvonk en dipihteritis, De medische medewerker van do „Times" deelt mede, dat de epidemiën van roodvonk en diphterie, die in. Engeland en vooral in Londen heerschen, de grootste zyn sinds 1921. Meer dan 2000 gevallen van elk der beide ziekten worden sinds eenigen tijd wekelijks in Engeland geconstateerd, ter wijl zich in Londen bovendien circa 250 geval len per week voordoen. Het sterftecijfer is daarentegen niet hoog; het meerendeel zijn lichte gevallen. Een kin derziekte. De directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst te Leiden, dr M. D. Horst heeft het volgende per circulaire medegedeeld. Het staat vast, dat zich in Leiden een epide mie van erythema infeeticsum bezig is te ontwikkelen, 'n goedaardige kinderziekte die hij oppervlakkig onderzoek met roodvonk kan worden verward. De kinderen zijn over het algemeen vinnig ziek zonder dat prodromalo verschijnselen van belang zijn vooraf gegaan, verschijnt het karakteristiek erytheem, 'het eerst in het gezicht op de wangen. Later worden ook de armen aangetast, het sterkst aan den buitenkant, vaak zeer duidelijk bij de hand gewrichten. Ook op andere lichaamsdeelen doen zich de verschijnselen voor. Het erytheem ontstaat als vuurroode licht verheven plek- jes, die snel conflueeren. Karakteristiek is de grilligheid van den uitslag, die vaak op sommige plaatsen eerst verdwijnt en dan weder opvlamt om tenslotte over violet en grijs blauw in bruin-geel over te gaan. De kin deren hebben last van jeuk, doch vervehen later piet of weinig'. De ziekte is niet ge vaarlijk, het verdient echter aanbeveling de kinderen niet naar school te laten gaan. De Schiedamsche inbrekers- bende. Na talrijke nasporingen is het de Schiedamsche recherche gelukt de hand te leggen op een viertal gevaarlijke inbrekers. Za terdag konden aangehouden worden zekere de J., electricien, on v. M., winkelier, beiden te Schiedam; Zondag werd gearresteerd v. d. B„ havenarbeider te Rotterdam, terwijl tenslot te Maandag in een cafètje te Rotterdam, de hoofddader, zekere de M., timmerman aldaar, de recherche in handen viel. Deze laatste was ook de dader van de inbraak de vorige week gepleegd hij den heer v. G. te Schiedam. Hij wist toen bij zijn aanhouding op den Rotterdamschen dijk te ontsnappen. Er werd echter een nieuwe schoen van hem gevonden terwijl het bekend werd, dat hij dien dag een paar nieuwe schoenen had gekocht. De agenten, die hem toen hadden aangehouden, hebben hem thans ook herkend. De man heeft al meer met de politie kennis gemaakt en heeft reeds 2V2 jaar gevangenisstraf achter den rug1 wegens diefstal met geweldpleging. Wat betreft de andere aangehoudenen, die geen van allen .gunstig bekend staan bij de politie, kan nog gemeld worden, dat de elec tricien de J., te Schiedam bij verschillende families aan huis werkte. Van deze gelegen heid maakte hij gebruik om afdrukken te maken van sleutels in zeep, was en karton. De tweede aangehoudene, v. M. maakte de sleutels pasklaar. Hoe brutaal de heeren te werk gingen, blijkt uit het feit, dat ze soms op klaarlichten dag, de sleutels in de huis deur van hun toekomstige slachtoffers gingen passen. Met de aanhouding van deze heeren adenkt de politie, dat wel een einde zal gekomen zijn aan de talrijke diefstallen en in braken, welke den laatsten tijd te Schiedam zijn gepleegd. Auto-ongeluk in Luxemburg. Een. autobus die den dienst onderhoudt van Diekirch op Hosingen, is gisteravond bij zwa- ren mist van den hoofdweg afgeraakt en langs een helling in een ravijn gevallen. De 19 inzittenden zjjn allen min of meer ernstig gewond. Oplichting De koopman P. liep te Rotterdam te venten met vulpenhouders met zoogenaamd gouden pennen. Hij sprak een rechercheur aan, wien hij meedeelde, dat hij varensgezel was en de vulpennen in Amerika gekocht had; voorts garandeerde hij, 4at de pen uit 14 karaats goud bestond. Hij vroeg drie gulden voor de pen, die ten hoogste vijf tig cents waard was. De rechercheur heeft hem wegens poging tot oplichting gearresteerd. Een vreemde brand. Gisterenmor gen begaf de groentenhandelaar v. d. M. te Velseroord zich naar zijn stal ,aan de Hooge- berg en bemerkte, dat de deur openstond en dat er brand was uitgebroken. Een hit, zes kippen en een konijn vond hij dood liggen. De dieren waren door de rook verstikt. De band was niert van veel beteekenis en spoe dig .gebluscht. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. S p q^or w eg on g e v a 1 in België. De bloktrein Charleroi—Brussel is, terwijl hjj reed met een snelheid van 80 tot 90 K.M-, nabij Nijvel ontspoord. Zeven wagens werden omvergeworpen. Elf personen kwamen lichte verwondingen. IJzeroer. De uitvoer van ijzeroer (ijzerhoudende grond) zooals dit in Drenthe en Groningen in lage gronden nog veel ge vonden wordt, neemt via Delfzijl naar Enge land nog geregeld toe. Do delving van dit erts is dezen herfst druk en levert veel werk aan arbeiders en ook nan binnenschip pers voor 'het vervoer naar Delfzijl. boden geneesheer oordeelde opname in het ziekenhuis noodzakelijk, waarna de gewonde onmiddellijk naar Groningen werd vervoèrd. Zijn toestand werd levensgevaarlijk geacht. De toestand van den getroffene was gistermorgen vrij goed. Verregaande verwaarlöo- z i n g. Maandagmiddag werd de burgemeester van Gendringen gewaarschuwd door Dr Ca- pelti uit Ulft, dat door hem lijkschouwing was verricht bij de 83-jarige vrouw H. t» Bree- denhroek. Het lichaam der vrouw was geheel met wonden overdekt. Nadat het lijk in be slag was genomen, werd het parket te Arn hem gewaarschuwd, dat gisterenmorgen ter plaatse was. Dit onderzoek leidde tot het ver moeden, dat de oude vrouw niet is mishan deld maar verkeerde in staat van verregaando verwaarloozing. De justitie vond dan ook geen termen tot eenigearrestatie, over te gaan. De oude vrouw woonde samen met 2 zoons zonder eenige verdere vrouwelijke hulp. Vers che zeevisch naar den Balkan Gister.enavond werd van de Koel- inrichting „Frigo" van de N. V. Vereenigde Ijsfabrieken te IJmuiden een groote lading versche Noordzeevisch per vrieswagen naai' Hongarije en de Balkanstaten verzonden. Deze wagen, die van bijzonder groote afmetingen is, is van een eigen vriesinrichting voorzien, welke door een begeleider bediend wordt. Ontploffing ineen petroleum- gebied. Een geweldige ontploffing had plaats in het petroleumgebied van Grozny, meldt een telegram uit Moskou. Acht per sonen zjjn gedood, dertien gewond. Spannende jacht op bandie ten. In de Fransche Pyreneeën hielden zich een tweetal Spaansche bandieten op, die hef bergland onveilig maakten. Eén der bandie ten, Curriel geheeten, had, tijdens een. verblijf in een restaurant, de onvoorzichtigheid, zijn overjas achter te laten. Daar er stroohalmon aan de jas „kloefden", kreeg de politie, dia den verdachten vreemdeling op het spoor was, vermoeden, dat de eigenaar van het klee- dingstuk een eenzame berghut tot nachtkwar tier had en dus waarschijnlijk één der .ge zochte bandieten was. Met een machinegeweer gewapend en van een hoeveelheid stikgas voor zien, toog de politie ter achtervolging van de gevaarlijke roovers uit. De bandieten, die het voordeel van een bijzondere terreinkennis hadden, wisten hun achtervolgers geruimen tijd met hun revolvers op een afstand te hou den. Toen Curriel tenslotte echter geen dek king meer vond en onder het bereik van de geweren der politiemannen kwam, schoot hij zichzelf zijn laatsten kogel door het hoofd. De andere bandieten wisten te ontkomen. Inbraak in een station. Gister nacht is ingebroken in het station der Ned. Spoorwegen te Wouw. Door verbreking van een ruit in de derde klas wachtkamer ver schaften de 'inbrekers zich toegang en pro- heerden de brandkast te foreseren, wat .niet gelukte. Daarna is een bezoek gebracht bij den directeur der zuivelfabriek, doch ook hier was alles veilig opgeborgen. De marechaus- sée van Bergen op Zoom heeft een onder zoek ingesteld. Verkoop van zeldzame post zegels. De makelaar Harmer in Old Bond- steret te Londen heeft gisteren een collectie oude postzegels in veiling gebracht, die tus- schen 1859 en 1864 aangekocht waren en zestig jaren lang vergeten waren blijven liggen in een oud schrijfbureau in een huis in May- fair. Do hoogslp prijs, 750 pd.st. werd betaald voor een volledig vel van 240 postzegels van Britsch Columbië en Vancouver eiland van 2V2 st. rood-rose. Een volledig vel van 120 zegels van 1/2 st. lila van Ceylon 1858 bracht 650 pd.st. op. Voorts bracht o.a. een halt vel (50 zegels) van de 15 ot. oranje van Nederland 1852 450 p d. stop. Do postchèque-vervalscher Mikolji, die met een bedrag van 1.700.000 dinar verduister de gelden voortvluchtig was, is gistermiddag te Hamburg direct na zijn aankomst uit Am- dam gearresteerd. Hij wilde te Hamburg j^jn geliefde opwachten en dan met haar naar Madeira gaan, waar hij genezing van een been- tering hoopte te vinden. Bij Aurich is Maandagavond een met paarden bespannen w?.gen van een brouwerij op een overweg door een sneltrein aangere den. De wagen werd vermorzeld en de voer man gedood. De paarden bleven ongedeerd. Het Brusselsche parket is een vervolging begonnen tegen het Belgische Katholieke Ka merlid Brassine, op grond van het opzettelijk niet aangeven van een sekwester van vijan delijke goederen. Men weet, dat deze reeds beklaagd was van verduistering ,yan goederen van een Hongaarsche, die onder hem hadden berust. DEN HAAG- .De Kamerleden Kersten en Zandt hebben in de zitting van heden nacht een amendement ingediend tot op heffing van het gezantschap bij" het Va- ticaan- Dhr Nolens zeide, namens de Ka tholieken, dat aanneming van het amen dement met behulp van coalitie-partij en een eventueel© verbreking der coalitie zou beteekenen. Dhr Snoeck Henkemans, Chr. Historisch, verklaarde vóór het amende ment te zullen stemmen. De verantwoor delijkheid voor een eventueele verbreking der coalitie zou rusten op hen, die het gezantschap in 1920 hebben gewild- Dhr Vliegen. .S-D.A.P., verklaarde, dat de So ciaal Democraten vóór het amendement zullen ptemmen- DEN HAAG. Hedenmiddag is het amendement-Kersten tot afschaffirg van het gezantschap bij den Pauselijken Stoel aangenomen met 52 tegen 42 stunmen. Tegen stemden alleen alje aanwez'ee R- Katholieken en Anti-Revolutionairen en dhr Arts. Minister Colijn vroeg schorsing der beraadslagingen over de staatsbegroo- ting aan. De vergadering werd daarna ge sloten. DEN HAAG. V.D. Na het votum pver het amendement-Kersten verklaarde mi nister Colijn, dat door de omstandigheid dat de vier R.K. ministers hebben mede gedeeld, in de aanneming van het amen dement-Kersten aanleiding te vinden, de Koningin ontslag te verzoeken, de po litieke toestand daardoor ontstaan, mede gelet op den inhoud der verklaring van den leider der R.K. fractie, nader ónder do oogen moet worden gezien. De regee ring acht het wenschelijfc, onder deze omstandigheden thans de beraadslagingen, over de staatsbegrooting te schorsen. Wij vernemen, dat hedenmiddag'een buiten gewone ministerraad wordt gehouden. GRAVE. De Veerstraat is overstroomd. De overtocht geschiedt, ook voor voor- en rijtuigen, per motorboot, waaraan de pont is bevestigd. PARIJS. V. D. De gedelegeerden van het linksche kartel zijn gisteravond tot overeenstemming gekomen over de finan- cieele overeenkomst met de regeerii.g. De president van de financieele commissie van de Kamer deelde Painlevé meie, dat de vier linksche groepen op de esseutieele punten tot overeenstemming zijn geko men en na een. conferentie, welke tct he denmorgen 2 uur duurde, besloten zij, na Painlevé gehoord te hebben, deze formule voor te leggen aan de financieels com missie. PARIJS. De Matin meldt uit Fez, dat wordt voortgegaan met alle personen zon der officieel karakter naar Fez te zenden. Deze personen zijn geen emissionarissen, doch eerder commissarissen. PEKING. De legers van Feng eri van Tsjang Tsjoe Lin zijn in een verwoed ge vecht gewikkeld bij Peking. De Mant- schoerijsche troepen zijn verslagen. LONDEN. De Times meldt uit Peking, dat de strijd verscheidene dagen geduurd heeft en aanzienlijke verliezen ten gevolge had, aan beide zijden. Hij is geëindigd in het nadeel van Tsjang Tsjoe Lin. Een regiment cavalerie van Siong be vindt zich op 25 mijl van Peking. PARIJS. In de wandelgangen van de Kamer verluidt, dat de onmiddellijke af treding van Painlevé onvermijdelijk is en dat de opdracht tot kabinetsvorming zal worden gegeven aan Briand. „Voor het eerst." „Foor het eerst sinds 1914 doemt de mogelijkheid op den oorlog te bannen" zoo jubelde de heer Wibaut in zijn radio rede van Zondagmorgen, daarmee doe lende op de saamkomst van Locarno- „Het sectarisme in den aether" wilde hij dienen om de secte te versterken dergenen die den wereldvrede willen brengen- „Voor het eerst" sinds 1914 de wereld vrede op komst? Wij hebben het niet voor het eerst gehoord, dit „voor het eerst". Tot in den treure toe werd in het socialistisch kamp gewezen op verschijn selen, die wis en zeker den wereldoor log zouden uitbannen- Zoo vast bouwde men op het nieuw gebeuren, dat de Ilollandsche sociaal-de mocratie het „geen man en geen cent" als wapenkreet aanvaardde en geestdrif tig .opkwam voor nationale ontwapening nog pas te voren door bevoegde socia listische leidslieden als pure demagogie veroordeeld. „Voor het eerst" de wereldvrede op komst na de stichting van den Vol kenbond. „Voor het eerst" de wereldvrede op komst na de wassende macht van de arbeidersmassa, die in de herleving van de Internationale haar belichaming vond. „Voor het eerst" de wereldvrede op komst na het kloek besluit van het Internationaal Transportverbond- „Voor het eerst" de wereldvrede op komst na de klinkende resoluties van het Internationaal Vakverbond- „Voor het eerst" de wereldvrede op komst na het schitterende internatio nale ontwapeningscongres in "Den Haag. Eilacie, slag op slag, bittere teleur stelling! Vol bleef de wereld van oor logen en geruchten van oorlogen! Gewapende conflicten tusschen Span je en Marokko, Turkije en Griekenland Hongarije en Roemenië, Griekenland en Macedonië, de burgeroorlog in China, de poging tot revolutie in Estland, revolutie in Albanië, de Roer-expeditie! En nu met Locarno dan „voor het eerst" de wereldvrede op komst? Ach, wij vreezen, dit „voor het eerst" niet vo or het laatst te hebben ver nomen! Rotterdammer. Nov. 12 Goes, afbraak, De Kok. 13 Baarland, woonhuis en erf en bouw land, va.n Dissel. 13 Ovezand, hoefje met erf en bouw land, Pilaar en van Qleef. On gelukken: In Jiet Binnengasthuis te Amsterdam is in bewusteloozen toestand een vrouw opgenomen, die door een hijsch- blok op het hoofd werd getroffen. De strop, waaraan het hijschblok was bevestigd en die op den zolder was vastgemaakt, brak, tenge volge waarvan het blok naar beneden viel. Hoog water. Men meldt uit Grave De Maas voor deze gemeente blijft steeds wassende, zoodat het water ran djjk tot dijk Botsing tusschen tram en autobus. Een autobus die nabij Den Dun- gen voor een fietser wilde uitwijken, werd ran achteren gegrepen door de stoomtram en voor een groot gedeelte vernield en in do naast don weg liggende sloot geworpen, waar bij de chauffeur en twee vrouwen gewond werden. Van een dezer werd de toestand nogal ernstig ingezien, zoodat zij naar bet Zieken huis te 'fj-Horlogeiibosch werd vervoerd. Al vroeg een mes getrokken. Bfj een vechtpartij te Weerdinge heeft de 13- jarige A. A. zijn neef, den 14-jarigen H. J. V. in drift met een mes gestoken. De ont

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2