Kerknieuws. Onderwijs. Predikbearten. Land- en Tuinbouw. Wetenschap en Kunst. Rechtszaken. Laatste Openbare Ve Be gemeente kan goed optreden, ook Goes Beeft een lokaal voor dezen arbeid. De voorzitter blijft er bij, dat het niet ©p den weg der gemeente ligt in te grijpen, wel zal spr. de politie opdragen tegefi kindexploitatie te waken. Dlir Lindeijer meent, dat er verande ring moet komen in de betaling door de gemeente voor verpleging in het St. Josephziekenliuis, bijv. f 2.50,, waarvan de verpleegden dan betalen wat zij in het Gasthuis volgens het nieuwe tarief ook zullen betalen. De voorzitter zeide ern stige overweging door B. en W. toe en sloot daarop te kwart over vier de ver gadering. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een adres van A. de Kraker Wzn. e. a. te Zaamslag, betreffende het wetsontwerp tot goedkeuring van het op 3 April 1925 te 's-Gravenhage tusschen Nederland en België gesloten verdrag tot herziening van eenige bepalingen van het op 19 April 1839 te Londen tusschen beide staten ge sloten verdrag. Betreffende de vermissing van een bedrag uit de kas van het kantongerecht te Middelburg (ongeveer f800) vernemen wij nader, dat de rijksklerk J. B., die zich eerst hield of hij niets van de zaak wist, later bekend heeft het geld te heb ben verduisterd. In den loop dezer week is B. in de gelegenheid gesteld het bedrag aan te zuiveren. Intusschen was door de gemeentepolitie proces-verbaal tegen hem opgemaakt en heeft deze hem voor den officier van justitie geleid. Deze heeft den aangehoudene weer op vrije voeten gesteld en is deze, die als een goed en welwillend ambtenaar bekend staat, in zijn betrekking gehandhaafd. Benoemd tot lid van den Voogdij raad te Middelburg mr S. R. Bakker kan tonrechter te Zierikzee. Goes. Verschenen is het Staatsblad no. 419 bevattende het besluit van den 16den October, houdende beschikking op tet beroep, ingesteld door het gemeente bestuur van Goes in zake den aanslag in de plaatselijke inkomstenbelasting dier gemeente van W. J. van den Bosch te Kloetinge, als forens. Opheffing der strafgevan genis. Bij Kon. besluit zijn eervol ont slagen met dank, wegens opheffing van het onder hun beheer gesteld strafge- sticht: mr G. Lucasse, als lid en voorzit ter, G. A. Hajenius, jhr. H. E. Lewe van Nijenstein, mr J. H. M. Stieger, J. Pilaar, mr J. W. Goedbloed en mr A. B. Somer als leden van het college van regenten over de strafgevangenis te Goes. Vlissingen. De gisteren aan den raad aangeboden gemeentebegrooting 1926 van Vlissingen wijst voor den gewonen dienst in ontvang en uitgaaf aan f 1.395.384.68 (voor 1925 11.311.228.45) en voor den kapitaaldiens t f54.315. De meerdere in komsten komen voort uit verhooging van de volgende hoofdstukken: volkshuisves ting f 66.000; openbare werken f 6000; eigendommen, niet voor den openbaren, dienst bestemd f4000; belastingen f40 duizend; totaal f 116.000; en verlaging van de volgende posten: O. L. O. f5000; O. U. L. 0. f5000; M. O. f 11000; N. 0- 'f5000 en havenbedrijf f7000, totaal f33 duizend, blijft meer f83.000. De volgende uitgaafposten zijn googer geraamd: volkshuisvesting f69000; O- L. ■0- f5000; ondersteuning behoeftigen f 17 duizend; onvoorzien f 29000, totaal f120 duizend; en minder geraamd: algemeen beheer f 4000; openbare veiligheid f 16.000 N. O. f5000; grondbedrijf f5000 en Ha venbedrijf f 7000 totaal f37000, blijft meer f83.000. Het goed slot van 1923, dat ten bate van 1925 is gebracht, bedraagt f 153 duizend, terwijl wegens goed slot van '1924 aan 1926 een bedrag van f 154.000 ten goede komt, derhalve vrijwel een ge lijke som. Echter is thans op onvoorziene uitgaven een som van f 75.000 gereserveerd voor 1927. anderzijds is voor onvoorziene uit gaven thans f16.000 geraamd tegen f27 duizend voor 1925. Voorts is op dezen post géén f 20.000 wegens reserve voor werkverschaffing meer geraamd, terwijl het bedrag ad f15.000 wegens een half jaar rente voor een te sluiten geldlee- üing thans evenmin meer gereserveerd behoefde te wórden- Minder derhalve f27.000 f16.000 is f 11.000 plus f20.000, plus f15.000 is f46.000. Blijft dus meer f75.000, min f46.000 is f29.000. De plaatselijke belasting naar het in komen, welke voor 1925 f488.000 be draagt, moest voor 1926 op f520.dt)0 ge steld worden. Zuidzande. Binnen een tijd van tien 'dagen is door de politie tegen den land bouwer J. J. M. twee maal proces-verbaal opgemaakt, omdat hij een paard liet wer ken, dat onder het gareel een open wonde had. Op het verzoek van de politie om het paard uit te spannen heeft hij maar niet voldaan, omdat het „slechts" een wonde was van pl.m. 3 bij 5 c M. en mits dien achtte hij het niet de moeite waard! (M Crt.) Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Koudum door G. J Meij er te Harlingen. Geref. Kerken. Beroepen te Kollum J. Gillebaard te N oordscharwoude. .Geref. Gemeenten.- Bedankt voor Moerkapelle door G. H. Kersten te Ierseke. Het Provinciaal Kerkbestuur van Zeeland" heeft tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten den beer D. B.*JKagenaar, candidaat van de universiteit te Utrecht. Rilland-Bath. Tot diaken der Ned. Herv. Kerk alhier werd gekozen de heer J. Deurloo met 12 stemmen. De heer J. Schouwenaar verkreeg 2 stemmen en de heeren L. van Weele, G. Prevo en J. Lob bezoo Pz. ieder 1 stem. - De Herv. Kerkeraad te Asperen ver klaart in „De Rotterdammer", dat het conflict tusschen hen niet lag in de Sa cramenten en de Sleutelen, maar over het gaan preeken in een andere plaats (geen vacature) zonder toestemming van den Kerkeraad en zonder dat voor de vervul ling van den dienst in eigen Gemeente ge zorgd was. Dat Dr Yeltenaar terugkeert naar de Geref. Kerken, beschouwt de kerkeraad als een noodsprong, niet als een daad van beginsel. Een onderwijzeres aan de o. 1. s. te Doesburg is door B. en W. voorloopig ge schorst, wegens het niet opvolgen van voorschriften, door het hoofd der school bij het practisch onderwijs gegeven. Aan de universiteit te Leiden is be vorderd tot arts de heer W. H. Reijling. Aan de universiteit te Utrecht slaagden voor het doctoraal geneeskunde o.a. de heeren H. P. Penning en J. F. Steenmeijer, en werd bevorderd tot arts de heer S. Waardenburg Te Leiden slaagde voor het examen apothe kersassistent mej. II. J. Ochtman, geb. te Rotterdam. Zondag 8 Nov. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, nm. geen dienst, av. ds Homburg. Wilhelminadorp, vm. ds Steinz, nm. geen dienst. Geref. Gem. Nieuwdorp, 9, 2 en 5.30 u. ds Kersten. Een metaalzout als geneesmiddel tegen mond- en klauwzeer. J. Hahn deelt in het officieel orgaan van den F. N. Z. mede: Dr Walbum, van de Deensche Rijks- seruminrichting, heeft eenigen tijd gele den een metaalzout gevonden, hetwelk in staat zou zijn, den verwekker van het mond- en klauwzeer te dooden. Dit zout is nu door den veearts Westring in Jut land geprobeerd. Hij heeft personlijk pl.m. 700 koeien met het zout behandeld en steeds met zeer mooie resultaten. De vee arts vindt, dat de sterkte van de ziekte tot ongeveer een derde verminderd wordt en dat het zout veel beter werkt dan het in Denemarken tegenwoordig veel meer gebruikte Löfler-serum. Westring heeft ook wel kleine kalveren deels met serum, deels met het zout behandeld, en hij be vond, dat de met serum behandelde ge storven zijn, maar van de met metaalzout behandelde stierf er niet een. Buitengewoon hooge landprijzen. Bij de te Langendijk gehouden publieke verkooping van verschillende perceelen tuinbouwgrond zijn buitengewoon hooge prijzen besteed. Sommige perceelen brach ten tot f 8700 per H.A. op. Tot nu toe werd voor het beste land f 6000f 7000 gegeven, zoodat de prijs van het land veel is gestegen en dat ondanks het feit, dat de tuinbouw weer ongunstige tijden door maakt. De tuinbouw en de Duitsche invoer rechten. De terugslag der hooge invoerrechten in Duitschland doet zich reeds geducht in de Streek gelden. Vooral de bloemkool- prijzen, de vorige week nog ongeveer f 24, liepen sterk terug, n.l. tot f 9 per 100 st. Dat 't nog niet erger werd dankt men aan de groote hoeveelheden, die ingezouten worden voor Engeland. De kosten van een operatie in den ouden tijd. Uit het Acteboek der Hervormden te Sluis d.d. 8 October 1605 blijkt, dat men zich van kerkwege ook bemoeide met zieken, want daar wordt gezegd, „alzoo de E. magistraat geconsenteerd heeft, dat de zoon van Adriaanken Verbeke, oud zijnde 18 of 19 jaar, zoude van den steen gesneden worden, zoo is met mees ter Gillis de Blijde dezen dag gehandeld, en met 'hem geaccordeerd, dat hij voor zijne snede zal hebben twee en dertig gul den of zeven ponden vlaems en zijta knecht 7.al ook een drinkpenning heb ben." (N. R. Ct.) Rechtbank te Middelburg. Ter terechtzitting van de Rechtbank van Vrijdag werden behandeld de strafzaken tegen: J. M. v. 't H., 65 jaar, van beroep koop man, wonende te Renesse, thans gedetineerd, hem was bij dagvaarding ten laste gelegd, dat hij in April 1925 te of nabij Zierikzee door listige kunstgrepen en een samenweefsel van verdichtselen en wel door opzettelijk listiglijk en valschelijk tot Cornelia van der Ploeg, huisvr. C. Flikweert, te zeggen, dat hij f 1000 op de Rank van Schouwen vast had staan, die hij direct niet kon krijgen, dat hij daarom gaarne de schuldbekentenissen wilde terug hebben, die hij had afgegeven voor het geld, dat hij van haar man geleend had, daar hij die schuldbekentenissen noodig had om die f 1000 vpn de Bank los te krijgen, en dat hij dié fiÓÖO in afbetaling zou geven op het geld, dat hij nog schuldig was am voor noemden Flikweert, en door nadat Cornelia van der Ploeg hem daarop een der voornoemdo schuldbekentenissen had afgegeven, ongeveer een week later weer terug te komen en op zettelijk listiglijk en valschelijk tot haar te zeggen, dat de Directeur der Bank ook de andere schuldbekentenis moest hebben, daar bjij anders die f 1000 niet kon afdragen voornoemde Cornelia van der Ploeg heeft be wogen aan hem twee schuldbekentenissen aan hem, beklaagde, af te geven, waarin beklaag de erkende in of omstreeks 1924 en 1925 geldsbedragen van f 1800 en f 500 van Cor nells Flikweert ter leen te hebben ontvan gen, geschiedende voormelde handelingen van beklaagde met het oggmerk om zich of een ander wederrechtelijk te bevoordeelen, althans dat hij voormelde schuldbekentenissen, wel ke hij anders dan door misdrijf onder zich had, wederrechtelijk zich heeft toegeëigend. Beklaagde ondervraagd, ontkent de tenlaste legging. Beklaagde erkende van Flikweerd her haaldelijk geld te hebben geleend tegen af gifte van schuldbekentenissen, doch beweer de alles te hebben terugbetaald met vernie tiging van de schuldbekentenissen. Getuige C. v. d. Ploeg, echtgenoote Flik weerd verklaarde er niet bij te zijn geweest toen er door haar echtgenoot aan beklaagde geldleeningen zouden hebben plaats gehad. Om streeks Paschen is hy bij haar gekomen, be werende op de Bank van Schouwen f 1000 te hebben staan, die hij beweerde alleen te kunnen ontvangen, wanneer hij de schuldbe kentenissen kon toonen. In den waan gebracht door zijn mooie praatjes hejb ik hem Je in mijn bezit zijnde schuldbekentenissen afge geven. Beklaagde door den President ondervraagd, bleef alles ontkennen, bewerende, dat voor een en ander geen reden bestond omdat hij geen geld op de Bank van Schouwen had staan. Getuige Flikweerd zegt herhaalde malen aan beklaagde geld te hebben geleend tegen ont vangst van schuldbekentenissen, waarbij de aflossingen op f25 werden gesteld. .Toen be klaagde de schuldbekentenissen bij getuige's vrouw had opgevraagd en ontvangen, is Jxij meermalen bij getuige geweest, toen deze hem gevraagd had, waarom hij dat had gedaan, zeggende dat hij bevreesd was, dat anders de Deurwaarder aan huis zou komen en dat alles wel terecht zou komen. Getuige Haring, inspecteur van Politie te Zierikzee, verklaart, dat beklaagde in zijn bijzijn had bekend de schuldbekentenissen aan vrouw Flikweerd te hebben ontfutseld om geld van de Bank te krijgen. Het O. M. requisitoir nemende, acht het aan den beklaagde ten laste gelegde wet tig en overtuigend bewezen en vraagt met het oog op den emst van het feit en omdat beklaagde reeds meerdere malen werd ver oordeeld, een gevangenisstraf van een jaar. De verdediger van beklaagde, Mr Stieger te Goes, achtte de taak van de verdediging, gelet op de positieve getuigenverklaringen zwaar, en beweerde geen enkel lichtpunt voor beklaagde te zien, doch riep evenwel met het oog op beklaagde's hoogen leeftijd, de clementie der Rechtbank in. P. M., van beroep reiziger, 40 jaar, wo nende te Kloetinge. Hem was ten laste gelegd, dat hij in Mei of Juni 1925, terwijl hij de Kloetinge woonde, te Wissenkerke opzettelijk een bedrag van f 35, toebehoorende aan. A. W. Geluk, aldaar, of aan. de firma Figgers te Amsterdam, voor welke firma hy reiziger was, welk geld hy in Mei cif Juni 1923 ontvangen had van A. W. Geluk, ter be taling van de door de firma Figgers aan A. W. Geluk geleverde teer, en welk geld hij aldus althans anders dan door misdrijf onder zich had wederrechtelijk zich heeft toe geëigend althans, dat hij omstreeks Mei of Juni 1925 te Wissenkerke, met het oogmerk om zich of een ander wederrechtelijk te .bevoordeelen, door listige kunstgrepen en een samenweefsel van verdichtselen en door het aannemen van een valsche hoedanigheid door te doen voor komen, dat hy als agent van de firma Figgers bevoegd was van A. W. Geluk het geld in betaling te nemen, dat deze aan de firma Figgers verschuldigd was, voor teer, die door die firma geleverd was en door daarbij te zeggen: „betaal mij maar 100 liter a 35 cent, dan is alles aan den kant", voornoemde Ge luk heeft bewogen aan hem, beklaagde, f35 af te geven. Eisch 4 maanden gevangenisstraf. Volgende zaak was tegen C. de W., werk man, 22 jaar, wonende te Goes, thans gedeti neerd. Hem was ten laste gelegd, dat hij op 3 October 1925 te Go-es, toen de agenten van politie J. A. F. Heintzbergen en A. G. W. Kort, welke surveillancediensten verrichtten, op de Markt, beklaagde op heeterdaad betrap ten, terwijl hij. zich in kenlyken staat van dronkenschap bevond en hem wilden arrestee ren, ten einde hem over te brengen naar het politiebureau, met geweld zich tegen voornoem de ambtenaren heeft verzet en door den agent J. A. P. Heintzbergen gewelddadig tegen zijn hoofd te slaan en te schoppen, tengevolge waarvan deze een groote buil aan zyn ho-ofd bekwam. Beklaagde ter terechtzitting ondervraagd weet zich niets van alles te herinneren, daarvoor is hij te dronken geweest. Getuige Heintzbergen, de mishandelde agent van politie verklaarde, dat hij beklaagde op den bewusten avond in dronken toestand ont moette op de Markt. Hij ging naar beklaagde toe en zeide: Kees ga mee naar het bureau, waarop beklaagde zeideblijf van mijn d. of ik sla je harstikkedood. Eisch 2 manjniden ge- agent heeft mishandeld. Eisch 2 maanden ge vangenisstraf. De verdediger, Mr Stieger, advocaat en procureur te Goes, refereerde zich aan het oordeel der Rechtbank. P. J. van H., 19 jaar, leurder te Vlis singen, die in hooger beroep was gekomen tegên een vonnis van den Kantonrechter to Middelburg, waarbij hij wegens het als op- kooper geen register houden, werd veroordeeld tot f 25 of 25 d. h. Eisch bevestiging van het vonnis. I. J3., 35 jaar, arbeider-telegrafist te Arne- muiden, die in Hooger Beroep was gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter to Middelburg, waarbij hij wegens overtr. van de Motor- en .Rjjwielwot werd veroordeeld tot een geldboete van f3 en een van f 15 of 3 en 15 dagen hechtenis. Eisch beves tiging vonnis. Politierechter. Door den Politierechter werden gisteren do navolgende strafzaken behandeld: J. D., 35 j., koopman te Wemeldinge, be klaagd van diefstal van twee hanen en een hen, ten nadeele van C. Staal te Kattendyke, op '22 September 1925. Eisch en uitspraak 14 dagen gev. straf; J. F. v. H-., 22 j., werkman te Goes, beklaagd van mishandeling van C Re.rrevoets, wien hy op 27 Sept. j.l. te Goes met een mes heeft gestoken, waar door deze bloedend werd verwond. Eisch 1 maand gev. straf. Uitspraak 14 dagen gev. straf. Diefstal of verduistering. Voor de Haarlemsche rechtbank stond Donderdag terecht een 33-jarige magazijn knecht, beschuldigd van verduistering van een aantal stukken linnen, katoen, ta pijten en andere artikelen uit den winkel van Vroom en Dreesmann aldaar- De eisch luidde 6 maanden gevangenisstraf met aftrek -der preventieve hechtenis- De ver dediger vroeg vrijspraak, omdat hier geen sprake is van verduistering, maar van diefstal. Hij vroeg daarom onmiddellijke -invrijheidstelling, welke door de recht bank werd verleend- Daarna stond terecht de tnan, die deze goederen had opgekocht. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. Ongelukken. Het driejarig doch- terlje van D>. te Kollumerzwaag is in een sloot geraakt en verdronken. Een tweejarig kind van het echtpaar R. te Krommenie trok dezer (lagen een pot met kokende koffie omver, waardoor het zulke ernstige brandwonden aan het bo- venlic.ha.ampje kreeg, dat het aan de ge- Volgen is overleden. Gistermiddag is het 'vijfjarig zoontje van D. te Eindhoven door een sleeperskar overreden en ge dood. De 55-jarige arbeider, die gis terochtend tusschen Haarlem en Halfweg door de tram is aangereden is per auto naar de Mariastichting te Haarlem ver voerd; hij bleek niet overleden te zijn, doch zijta. "toestand was hoogst ernstig. Gistermiddag had op den straatweg UtrechtMaartensdijk een ernstig ongeluk plaats. Een wielrijder, die in de richting Utrecht reed werd gegrepen door een auto, die zich in tegenovergestelde rich ting bewoog. De fietser werd door do opgetild, dat hijl eenige malen boven de auto uitvloog en een eind verder op den weg smakte. Hevig verwond wérd hil opgenomen. Per ziekenauto werd hel slachtoffer naar Se klinieken te Utrechl vervoerd. Er werd geconstateerd een ge broken arm, een gebroken been en een schedelfractuur. Men vreest voor het le ven van den jongen man. Volgens oog getuigen reed de auto veel te hard. Te Eindhoven is een 7-jarige jongetje toen hij van een fiets sprong, onder een wagen geraakt. Ernstig gewond ©n met gebroken beenen werd de kleine opge nomen. Gevaarlijk Port-Saïd. Het N. v. d. D. van N.-I." wijst onder het hoofd „Een ernstige waarschuwing" op het te veel in den wind slaan van den ernstigen raad van de St. Mijen, om zich alvorens de reis van Nederland naar Indië te on dernemen, te laten inenten tegen pokken, typhus en cholera. Nu onlangs kwam een mailboot uit Nederland te Priok aan. Onder de passagiers was er één dame, die zich pas den avond te voren met koorts bij den scheepsdokter had gemeld. Het bleek, toen zij haren intrek in een hotel had genomen, dat zij aan typhus leed en later bleek dat niet minder dan 18 medepassagiers, die intusschen reeds tot in Semarang en Soerabaya waren ver trokken, ook geïnfecteerd waren. Zeer waarschijnlijk hebben meerderen die in fectie te Port Said opgedaan, waarom ge noemd blad naast den ernstigen aard, om zich te laten immuniseeren vóór het aanvaarden van de reis, dien voegt om nooit iets in Port Said te gebruiken. Autobus „geen dienst". Don derdag had te Utrecht een trouwstoet veel bekijks- Het bruidspaar en de fa milie maakten namelijk voor den tocht naar het stadhuis gebruik van een ge meentelijke autobus- Honderden stonden de aankomst van dezen modernen bruid stoet voor het stadhuis af te wachten- Te ruim kwart voor elf kwam de auto bus, die voorzien was van het opschrift „Geen dienst", het Oudkerkhof op rijden. Het bruidspaar zat op de voorste bank, die met oranje bloesem versierd was; de autobus zelve was behangen met slingers van groen en witte bloemen. De chauf feur en de controleur waren getooid door het gemeentelijk trambedrijf. Zenuw 75 Hoofdpijn 00 Maag 75 ct. LaxeeróO ct. Staal- 90 ct. Rheumatiek- 75 ct. Keelpijn- 60 ct. Hoest 60 Kiespijn 60 ct. Griep Influenza 75 ct Nier Blaas 1 gld. Galsteen'1.50 Wormtab!. 80 ct. Bloedzuiverende 75 ct. Eetiustopwekkende 75 ct Koorts 60 Verkoudheids 60 ct. Pijnstillende 75 ct Elke verpakking voorzien van naam Mijnhardti k- •- Verkrijgbaar bij.Apoth. en Drogisten - De luchtschip -ma st van Ford. De Amsiikaansche Ford Lucht vaartmaatschappij heeft op haar lucht haven te Dearborn een verbeterd type van luchtschip-mast doen plaatsen. Het lossen en laden van goederen wordt be langrijk bespoedigd en het vervoer der goederen met liften komt te vervallen. Een lift brengt de passagiers tot boven in den toren. Het luchtschip kan zich vrij rondom den toren bewegen als het aan den top bevestigd is. D e z w a ars te s neltrein- locomotief der wereld. De Ame- rikaansche Baltimore and Ohio Spoorweg Maatschappij heeft den grootsten snel treinlocomotief ter wereld in dienst ge steld. De machine is van het z.g. „Moun tain" type, met vier gekoppelde assen en weegt met tender 329i/2 ton. Alleen deze machine is in staat zonder voorspan locomotief een trein van 12 stalen rij tuigen, een gewicht van meer dan 800 ton vertegenwoordigende, over de hel lingen te trekken. Ter vergelijking moge dienen, dat do zwaarste sneltreinlocomo tief in Europa, van den P.L.M. spoorweg, met tender 185 ton weegt. S m o kk e 1 a r ij van morphine naar Canada. Uit Ottawa wordt ge meld, dat de ontdekkingen die men heeft gedaan bij het aanhalen door de kom miezen te Vancouver van morphine ter waarde van honderdduizend Canadeesche dollars, waarschijnlijk zullen leiden tot de inhechtenisneming van de Duitsche smok kelaars. Men verwacht, dat daarna een vernuftig plan aan het licht zal komen, om morphine op groote schaal in Canada binnen te smokkelen. De aangehaalde morphine zat in kof fers, die uit Duitschland kwamen en over Quebec vervoerd werden. Volgens de op schriften waren zij voor Japan bestemd. De inbeslagneming was geschied, omdat de koffers niet volgens de voorschriften ingeklaard waren. De kommiezen deelen snede, dat de afzender iemand te Hamburg is en het Canadeesche departement van volksgezondheid gelooft, dat er een ge regeld vervoer van verdoovende middelen bestaat uit Duitschland over Quebec naar Japan, vanwaar de goederen weer naar Canada teruggesmokkeld worden. Om een haas. Een jager schoot in een weiland aan den Leyweg onder Loosduinen een haas door een der poo- ten. Het dier vluchtte weg en kwam in een tuin terecht. Een hond van den tuin der krijgt de haas te pakken, doch laai het dier weer schieten, dat nu tracht over een sloot te ontkomen. Het gewonde dier kan den overkant der sloot ech ter niet halen en komt in het water terecht. De tuinder, op liet haasje be lust, tracht het dier te grijpen, waagt zich te ver voorover en ploft van den wal in de bagger; men helpt hem weer op het droge. Een knecht van den tuinder, in wiens bloed ook het jagers vuur schiet, komt aanhollen en wil het dier grijpen, maar loopt met zijn hoofd tegen een paal en verwondt zich deerlijk. Intus schen is de jager op het tooneel versche ncn en weet den haas te grijpen. Zoo zag men een tuinder met een nat pak, een Luindersknecht met een verwond hoofd en een hond, die moedeloos koels omdat het boutje hem ontsnapte, den jager nastaren, die met zijn aangeschoten haas den aftocht blies. Een doodkist als bl oemen bak. Te Buitenpost (Fr.) bevindt zich in den tuin eener villa een groote stee- nen bloemenbak, welk voorwerp een doodkist is. Deze kist was eerst het eigen dom van wijlen den heer D' Reitsma, lid van de Prov. Staten te Oostermeer, en moet afkomstig zijn uit Oudega (Sm.) Volgens de „Tel." moet de kist dateeren uit de 12e eeuw. Zij draagt fraaie tee- keningen (kruisen) en is een voorwerp van belangrijke oudheidkundige waarde Botsing. Te Leërsum is een auto tegen een telefoonpaal gereden en groo tendeels vernield. De inzittende heer werd ernstig gewond door glassplinters. Naaktlooper. Donderdagmid dag heeft de Zandvoorfcsche politie ondei Bentveld een naaktlooper gearresteerd Het bleek te zijn de Haarlemmer Z, Een frissche sport! Inbraak. Gisternacht is ingebro ken in een villa te Bloemendaal, bewoond door den heer W. H. Mellema, makelaar in scheepsbevrachting. De bewoners Ia gen te bed en hebben van de inbrekers niets bemerkt. Door het verbreken van een spanjolet aan den aan den achter kant van de villa zijn de dieven binnen gekomen. Zij hebben twee benedenkamers doorzocht. Vermist worden twee spaar potten mot inhoud en eenig ander geld. Toen do bewoners 's morgens beneden kwamen, bemerkten zij den diefstal. Engelsche communisten aangehouden. De Belgische politie heeft gisteren twee Engelsche communis ten aangehouden, Dutt en mevr. Moor- house, die dezer dagen uit Moskou geko- anen waren, van stukken, waren en op: -en vloot en a het Britsclie ■deed dienst a Engeland en 'S p e e Hilvarenbeek week door d Ten ongester -slag genomei Terec belastingen v ïsinds eenige vermist, is woning téruo Leerdam aan: 'ten te ontsn is hij daaraf Haag gereisd, naar huis bn Een c ■den. Bij het te IJmuiden van een houl ongeveer iy2 laag zat. De zoo hard, dat had óm er do Hu dig, onderc seum, heeft hoofdingenieui onderzoek inj slechts een schip gevonde stellen uTt we delijfc dateerd. het minstens 1 Eigenaardig is resten van he ongeveer T20C waterlijn van maakt kan w( in Ben loop •verplaatst. Toe t en 1 gemeld, dat Hov heeft verwijderd, van Toetenchaxno sarcophaag te v( schilderd en ver voorstellingen, w< ben. Carter is vooi sarcophaag te n in het koningsgr; van de beslissin Ti ov. 9 9 9 10 Kloetinge, Hansweert, Nieuwdorp, Gapinge, Blaupot ten 10 Goes, melkv 11 Biezelinge, span, de Wi 11 Goes, vendu 12 Goes, afbra 3.3 Baarland, w land, van 13 Ovezand, h land, Pilaar 13 Zand, bouw ten Cate. 13 Arnemuiden stratie. 14 Ovezand, 18 Goes, zv. 18 Middelburg, Treub en 18 Souburg, 18 Driewegen, on Pilaar. 18 Souburg, v. d. Harst. 19 Kloetinge, 19 Middelburg, 20 Heinkenszanc EUewoutsdijk Dec. Kapelle, wei der Sohore, be zware 1^ B hu du 'in GOES. Naar 'Maandag 16 en 'Christelijke Bioscoop tcenden heer Gründ geheel nieuw gesteld en bevat Als hoofdnummer his tot licht", e een Godloochen films zuljen wordei We twyfelen 'Overal waar hy «n. voor Goes zijn bezoekers bezorgen. Nadere advertentie. I>i progi o.n een niet korr geen weer KRUININGEN gemeenteraad kennisgeving, deelde de voorzitte het verzoek van h< hebben goedgekeur der O. L. school Ontvangen en en: dat door l de voorschriften het vervoer ïs de vast: 1926. Dhr Vissche jneene beschouwing hij de houding va rechtsche raadsled, terwijl de scherpste de vrijz.-democrater ricatuur-voors telling verband met 1 •Riot als slot G Afw' Na zulks Ged. S vc van r de ga de med

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 6