Kerkaieaws. Onderwijs. Land- en Taiatonw. Gemengd Nieuws. Doet Uw Schoenen Goed De mist. De Zondagavond plotse ling opgekomen mist was oorzaak, dat de passagiers, die te half zes Goes hadden verlaten, aan het Katsche veer de bood schap kregen, dat de boot, mede door den lagen waterstand, voorloopig niet zou vertreldcen. Echter te ruim 9 uur werd de tocht aanvaard en smaakte men hef. genoegen, nadat de boot nog even aait den grond 'had gezeten, kwart voor elf den Zierikzeeschen grond te kunnen be treden. De reis GoesZierikzee vorderde alzoo ruim 5 uur. Auto in brand. Gisterenavond te ongeveer 10 uur geraakte de Ford-auto van den heer M. Kooien, manufacturier .te Goes, tusschen Kruiningen en Krabben- dijke in brand. Vermoedelijk is de ben zinedop onder Tiet rijden er af geraakt, zoodat, toen de benzine bij de uitlaat gekomen is en vlam vatte. Men heeft nog getracht met natte zakken den brand te blusschen, maar tevergeefs. De auto ging in vlammen op en brandde ongeveer li/2 uur. Middelburg. Gisteravond hield de ver- eeniging „Uit het VolkVoor het Volk" alhier in het Schuttershof een alge- meene vergadering onder voorzitterschap van den heer Wi. de Graaf. Door den secretaris, den heer J. A. Ta- venier werd het jaarverslag uitgebracht, waaruit blijkt, dat in het vereenigingsjaar 19241925 vier bestuurleden wegens vertrek bedankten, namelijk de heeren J. N. Pattist, A. Kloeke, W. Ceulen en F. Boasson, in deze vacatures werd eerst in het volgende vereenigingsjaar voor zien. De Volkszangschool, onderafdeeling der vereeniging, werd bij ,het einde van het vorige cursusjaar bezocht door 34 jongens en 131 meisjes, samen 165 leerlingen; er verlieten de school om verschillende redenen 10 jdfegens en 35 meisjes, sa men 45; er werden toegelaten 4 jongens en 42 meisjes, zoodat het aantal toen bedroeg 28 jongens en 138 meisjes, samen 166 leerlingen, verdeeld over 5 afdeelin- gen, die ieder een uur per week les ont vangen. Nog wordt medegedeeld, dat het be stuur in zijn geheel heeft deelgenomen aan do huldiging van H. M. de Koningin op 6 Augustus 1924. Verder dat do secretaris, de hoer Kloeke, de vereeniging vertegenwoordigd heeft op de bijeenkomst belegd door de vereeniging „Koningin nedag" te Utrecht, waar plannen bespro ken werden voor een huldiging van H. M. de Koningin ©n Z. K. H. Prins Hendrik, bij .gelegenheid van hun 25-jarig huwe lijksfeest. Na rijp beraad heeft de vereeni ging besloten geen zitting te nemen in het met dat doel opgerichte comité. Hot jaarverslag word goedgekeurd, maar gaf wel aanleiding tot eenige bespre king, waarbijl o.a. de wensch naar voren kwam, dat de commissie voor de Volks- Zangschool meer geregeld deze school 5zal bezoeken en daar door het contact tusschen bestuur en school zal verster- kon. Door den penningmeester, den hoer J. Delzenne, werd rekening uitgebracht over genoemd vereenigingsjaar, waaruit blijkt, dat voor algemeene zaken werd ontvangen f495.62 en uitgegeven 293.36 gld.; de kosten van Koninginnedag be droegen f207.72, voor de Volkszang school werd ontvangen f 287.04 en Uit gegeven f457.68. Het voordeelig saldo daalde van f531.44 tot f 354.841/2. Deze rekening wercl, mede overeen komstig het advies van de kascommis- sie goedgekeurd. De voorzitter bracht 'zoowel den penningmeester, als den secre taris dank. Tot leden der kascommissie werden herbenoemd de heeren D. Ale- wijtose en J. P. Ph. Boorenbos en be noemd de heer J. Worrell. Bij de rondvraag werd er o.a. op gewe izen, dat het oplaten van vliegers weer meer en meer beoefend wordt en daarom de aandacht van het bestuur gevestigd op de vroeger door do vereeniging wel gehouden vliegerwedstrijden. He verga dering was voorafgegaan 'door een be stuursvergadering, waarin verschillende plannen werden besproken om de vereeni ging weer meer dan gedurende do laat st© jaren wel het geval was, naar buiten te laten optreden. Vaste plannen kon den nog niet worden gemaakt, daarvoor moeten nog besprekingen ook met colle ges en personen buiten de vereeniging plaats hebben. Aan enkele bestuursleden werd het voeren dier verschillende onder handelingen opgedragen. Goes. Bevolking gedurende de 2e helft der maand 'October 1925. Ingekomen: A. A. Boel, timmerman, van Tilburg, Oost singel 52, N. Kraak, autobusondernemer, van Kloetinge, Beestenmarkt 14; L. H. [Weekers, klerk Reg. en domeinen, van /Vlissingen, Rimmelandsplein 2; W- Tee- kema, off. leger des Heils, van Schiedam, 'Lange Vorststraat 31; A. I. Lamain, bak kersknecht, van Wemeldinge, Opril Gr. Markt 4; A. Mulder, paardenknecht, van Baarland, Ganzepoortstraat 12; J. Loh- mann, coupeur, van Ankum (D.), W.ilhel- minastraat 16. Vertrokken: H. Hijma, winkelbediende, naar Arnhem, Hommelscheweg "247; A. J. Quakkelaar, verpleegster, naar Loos duinen; J. G. Zuur, schrijver, naar Ze venbergen, St. Josephplein C 51; L- E. Roest, telefoniste, naar Vlissingen, v. d. Manderestr. 6; A. M. Diriessen, stoffeer der, naar Rotterdam, Meerdervoortstr. 27, E. J. Verwer, hotelhoudster, naar Bergen (N.H.); A. M. J. Bijlihout, liefdezuster, naar Maastricht, St. Serv.klooster; M. L. Dreve, rijksklerk, naar IJsselmonde, B 56; F. van Raalte, slagersknecht, naar Hat- tum, A 329J. G. Zwartepoorte, machinist groote vaart, naar Rotterdam, J. v. Vuchtstr. 13a, L. B. Israël, huishoudster, naar Waarde. Vlissingen. Burg. en Weth. stellen voor de volgende werken uit te voeren als werkverschaffing- Verbetering West-Sou- burgschen weg. Raming f5150 idem Sin- gelweg f9200, idem aanleg plantsoen bij het station f 500, idem op het fort de Nolle en andiere plaatsen f1944, verbete ring der speelplaatsen van de scholen aan de Bouwen Ewoutstraat en de Jan Allemanstraat f 3250 totaal f 21044, waar van 8819 aan werkloon. In een Dinsdagavond gehouden ver gadering is besloten tot oprichting een,er N. V., die zich ten doel stelt, het ver krijgen van eenvoudige pensions- Tot voorzitter werd gekozen de heer P. G. Laernoes en tot secretaris de heer J. J. Lagaay. Getracht zal worden aandee- len te plaatsen. Domburg. Met het ingraven van den telefoonkabel van Domburg over Roos jeswegKloosterweg naar Middelburg, is door dit werk aan don Roosjesweg en den Kloosterweg belangrijke verbetering aangebracht. De Roosjesweg is bijna over de geheel© lengte 1 M- verbreed, terwijl aan den Kloosterweg voor een groot ge deelte eenzelfde verbreeding heeft plaats gehad. '8-Gravenpolder. Gistermorgen verga derde de gemeenteraad voltallig. Ingeko men is bericht, dat de Keuringsdienst van Waren over 't afgieloopen jaar een saldo beeft groot f 1138.52- Dat bij kasopname van den gemeenteontvanger bleek, dat in kas was f 3311.51V2- Een aanvulling op de verordening van leges heeft plaats, en een vaststelling van pensioensgrond slag' voor den ontvanger van het B. A- Thans kwam opnieuw aan de orde het verzoek van het bestuur van 't Nut van 't- Algemeen om een kast te mogen plaat sen voor do bibliotheek in de school, hetwelk de vorige maalwas aangehou den. Toen had de gemeenteraad met al gemeen© stemmen besloten ©en catalogus van de bibliotheek te vragen. Nu kwam de mededeeling, dat geen catalogus ver strekt werd. Dhr Joziasse begrijpt niet wat hiertegen is. Er moet toch jn ieder geval een lijst of een catalogus van zijn. De raad moet toch weten waar hij de gebouwen der gemeente voor uitleent, bovendien de politieverordening voorziet er ook reeds in. Hij vindt dit een op tieden van 't bestuur niet nader aan te duiden. Weth. Schouten geeft het be stuur gelijk, dat het zich de wet niet laat lezen. Hij vindt het klein van den raad om daar ook maar één woord van te zeggen. Weth. Vermue zegt: het is voor hem nog een vraag, wie hier klei ner 'is, het bestuur of de raad. Het was in ieder geval een beleefde vraag, waar de raad recht op had, doch om den voor zitter zal hij voorstemmen. Dhr Verhulst zal tegen stemmen, hij geeft zijn stem niet op commando en ais 't Nut niets met den raad te maken wil hebben, moet zij er ook niets aan vragen. Het verzoek wordt daarop toegestaan met 5 st. voor 2 tegen. (Tegen Joziasse en Verhulst). Thans kwam aan de beurt het verzoek van de Handelsavondschool te Goes om subsidie. Het voorstel van B- en W. is voor kennisgeving aan te nemen. Nadat hier een poos over geredeka veld is, dient Weth. Vermue een voor stel in, om voor iederen leerling een subsidie van f 10 te verleenen per cursus. Dit voorstel wordt aangenomen met 4 st .voor, 3 tegen (tegen Schouten, Lo- kerse en de Koster. Thans ^wordt de be grooting .aangeboden met een totaal van f 30222.92 met een post onvoorzien van f81090V2- Daarna sluiting. Ned- Herv. Kerk. Aangenomen naar Ransdorp-Schelling - woude, W. Kool, cand. te Barendrecht. Beroepen te Werkhoven C-. J. Leen- mans te Garderen. Domburg. Tot notabel bij de Ned. Herv. kerk alhier is gekozen de heer 'S. de Pagter Wz. Wolfaartsdijk. Tot leden van het kies college der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de aftredenden de heeren P. van Malde- gem, P. v. d. Schraaf en M. Loen en gekozen in de vacature<-J. Westerweel en L. Almekinders, de heeren J. Houteka mer en P. Reinierse. Wijlen mevr. M. W. Takvan Vol lenhoven, te Ragaz (Zwitserland) in Ja nuari overleden, heeft aan de Weesin richting te Neerbosch f 10.000 vermaakt. Het conflict van Dr Veltenaar met zijn Hervormden kerke raad liep over de consekwenties van de heiligheid der Sacramenten en van de Sleutelen des Hemelrijks. .Een conflict, dat genoemde predikant had kunnen verwachten, toen hij uit de Geref. kerk tot de Herv. kerk overging- Na zijn afscheid heeft hij zich terstond tot den kerkeraad der GereL kerk te A speren gewend met het verzoek om als lid der kerk te mogen worden toe gelaten; het verzoek werd ingewilligd. Geslaagd te Utrecht voor het exa men apothekers-assistent de heer G. Mar- chand te Vlissingen., De Unie-collecte bracht op te Anna- Jacoba Rolder f268.75, te Groede met Nieuwvliet f81.20, te Kloetinge f60 en Terneuzen f 117.26- Op do voordracht voor Hoofd dor O. L. school te Blkerzeo zijn geplaatst de hoeren Henderikx te Overschie, Kievit te Tholen, Serlé te Souburg en de Ruijter te St.-Philipsland. Bevorderd tot arts aan de Univer siteit te Amsterdam de lieer A- F- Kok J. Hz., geboren te Kampen. (De heer A- F. Kok is een kleinzoon van wijlen ds A. F. Kok, die van Oct. 185212 Aug. 1860 predikant was bij de Chr. Afgeschei den Kerk te Zierikzee). De suikercampagne. Men meldt uit West-Brabant, dat de aanvoer aldaar van bieten voor de ver schillende suikerfabrieken geweldig groot is. Te Steenbergen moest de aanvoer per as enkele dagen worden stopgezet in verband met den overvloedigen toevoer van bieten per vaartgelegenheid, daar anders het geheel niet regelmatig te ver werken zou zijn. Ook te Roosendaal komen ontzaglijke scheepsladingen aan. Op heden liggen in do Vliet aldaar verscheidene schepen met een gezamenlijke hoeveelheid van 6 millioen K.G. op lossing te wachten. Verder worden hier per dag "te 700 ton bieten uit de omgeving en uit Zeeland aangevoerd, waarbij nog 300 ton daags per tram en dagelijks ook een bietentram uit de Haarlemmermeer. De capaciteit der fabriek is hier mo menteel tot boven de 2 millioen K.G. per dag gestegen, tegenover een taak van 1.800.000 K.G. ,per dag verleden jaar. Over het afgemeen verloopt in geheel West-Brabant de campagne aan de onder scheiden fabrieken zeer vlot en verwacht men dat dit jaar een record zal bereikt worden wat de productie betreft. Het suikergehalte is dan ook vrij hoog en Vordt ruim V2 pet. hooger getaxeerd dan verleden jaar, waarbij tevens komt, dat ook het beschot bijzonder meevalt. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Op het eiland Tholen zijn heel wat vrouwen, die gemoedsbezwaren hebben voorgewend om te gaan stemmen. Dat er nu een hoogst enkele dit bezwaar inderdaad heeft, kan ik onderschrijven/ Maar die massa? Vaak komt het verzet hier vandaan, dat de een of ander een aantal vrouwen aanzet, nu eens voor de wet niet te buigen. Mij zijn vrouwen bekend, die Gods Naam op vreeselijke wijze misbruiken, dus ergerlijk vloeken en gemoed s-be- zwaar voorwenden. Anderen ontvangen een persoon ,die iets beleefd komt vragen op zoo'n barbaarsche wijze, een manier, die ik niet nader wil beschrijven en heb ben weer g e m 0 e d s bezwaar. Weer an deren leven als kat en hond met hun ouders en hebben gemoedsbezwaren. Ik zou door kunnen gaan, maar als oud-Gereformeerde wil ik niet meer. schrijven. Ik zou voor dergelijke men- schen niet in het krijt durven treden en nooit onder eede durven verklaren, dat dergelijke menschen gemoedsbezwaren hebben. Kijk, het eene wel doen en het andere niet mogen, neen, dat wil er bij mij niet in. Laat ons dan oprecht en eerlijk zijn- Want wat is nu erger: On waarheid spreken of te gaan stemmen?, Mijnheer de Redacteur, als men daar dagelijks mee in aanraking komt, dan mag de waarheid toch ook wel eens gezegd worden. Met dank voor de plaatsing, Een outj-Gereformeerde uit het eiland Tholen- Ongelukken. Te de Wijk is een 15-jarig dienstmeisje in het kanaal ge raakt en 'Verdronken. Gistermorgen heeft op den Hüversumschenweg een ern stig ongeva 1 plaats gehad. De woonwagen bewoner v. 0. begaf zich met paard en wagc-n naar de markt. Door schrikken voor de tram begon het paard te steige ren en sloeg de wagen om. De vrouw van v. E, die in den wagen zat, viel met het hoofd op straat en werd ernstig verwond. Zij is naar het ziekenhuis te Laren vervoerd. Te Roosendaal is een 5-jarig meisje door een auto uit Ant werpen aangereden. Het kind stak plotse ling den weg over, zoodat de chauffeur geen schuld heeft- Het meisje werd door het spatbord geraakt en kreeg een gu lpende wonde en lichte hersenschudding. Het moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. De eigenaar van de auto heeft de verplegingskosten op zich genomen. Het zoontje van den molenaar R- te Gasseilte, kreeg van een paard een trap tegen het hoofd. Het kind kreeg een ern stige hoofdwonde; de toestand is zorg wekkend. Te Amsterdam is ©en fiet ser door een vrachtauto aangereden. Hij werd van do fiets geslingerd en zwaar gewond naar het ziekenhu.s vervoerd. Hij had ©an hersenschudding hekomen. Te Oud-Sckooneboek is een 14-jarige jongen in het kanaal geraakt en verdronken. De stormramp. Zooals bekend, kwam mr Maas Geesteranus, uit Amster dam, vóór de ramp in Borculo, om daar studie te maken van het plaatselijk ar chief. Hij nain zijn intrek in het liotel Weggelaar. Toen de ramp plaats greep, heeft hij zich voor lijfsbehoud verscholen onder een tafel in de eetzaal- Daarop heeft hij een zilveren plaat laten aan brengen, waarop de volgende woorden; staan gegraveerd „Op 10 Augustus 1925, des namiddags omstreeks 6.45 uur, toen een alvervvoes- tende cycloon huizen en kerken van het in duisternis gehulde Borculo deed in storten, bood deze eikenhouten tafel, in de eetzaal staande yan hotel Weggelaar een veilige schuilplaats aan Mr Hendrik Gerard Johan Maas Geesteranus, Gerhar- da Hermina Hiddink, geb- Kreeftenberg en Gerretje Sikkink, en beschutte hen tegen neervallend puin. Cuiete sub tecto ventos urbisque ruinam effugi incolumis accipe mensa donum M. G." (Door de rust onder mijn dak ben ik ongedeerd ontkomen aan de winden en de instorting van de stad. Ontvang, gij tafel, een geschenk.) In het cycloonmuseum zal o.m. een plaats worden ingeruimd voor het haan tje van den toren van de Ned. Herv. Kerk, welk voorwerp over 60 meter af stand werd weggeslingerd en terecht was gekomen in het bed van den gemeente secretaris Poulie, die in hotel Wegge laar woonde. Massa vergiftiging in een herstellingsoord- In een school- badinrichting te Dittershach (O-Duitsch- land) zijn Zaterdagavond 26 meisjes uit een herstellingsoord aldaar, die aan het baden waren, door ontsnappend gas ver rast. Allen zakten na enkele minuten be wusteloos ineen. Bijtijds echter werd door personeel het ongeval bemerkt- Een deel der meisjes was in den loop van den avond in zooverre hersteld, dat zij naar het herstellingsoord konden teruggebracht worden. De overigen werden naar het vlak bij gelegen ziekenhuis vervoerd. Men heeft hoop, alle slachtoffers te behouden. Comfort in Amerikaansche t r e i n e n- Binnenkort zal den reizenden Amerikanen, die toch reeds zooveel com fort iii de treinen voor lange afstanden génieten, 11'og een serie nieuwe genoe gens worden verschaft. Is in bijna alle treinen een leeszaal aanwezig, op de lijn Louisville-Nashville worden nu een bad zaal en een bureau voor radio-post in gevoeld. Andere in te voeren nieuwig heden zijn de salons de coiffure, ma nicure en pedicure. Zelfs schoen- en kleermakers zullen aanwezig zijn om dringende „operaties" uit te voeren. Ten slotte zal de radio den reizigers in staat stellen, om lezingen, muziek en politieke debatten te volgen. Afpersing. Terwijl Zondagavond de vrouw van den arbeider B. v. d. B. in Vemde (Geld.) alleen thuis was, kwam er iemand binnen in gele jas, met Ide pet over de ooren, die geld eischte. Toen de vrouw zeide het niet te hebben, dreig de hij het jonge kind te zullen mede- nemen, waarop vrouw v. d. B. hem f 110 ter hand stelde. Te veel detectiveromans gelezen. Dinsdagavond zijn door de politie van Apeldoorn op heeterdaad be trapt op diefstal met braak in een kiosk aan de Loolaan een tweetal jongelingen; van W. en K.., die beiden voorzien wa ren van verschillende inbrekerswerktui gen en zich reeds in het bezit hadden,1 gesteld van eenige tientallen reepen cho colade. In de kiosk hadden zij zich reeds te goed gedaan aan allerlei biscuits- Zij bekenden bij hun verhoor zich een paar weken geleden eveneens door braak toe gang te hebbenverschaft in een kiosk aan den Arnliemschen weg. De beide jeugdige daders resp. 17 en 16 jaar en kinderen van achtenswaardige ouders, ble ken te veel detectiven-romans te hebben gelezen en onder den invloed daarvan te hebben gehandeld. Schip met bieten gekan teld. De aak „Voorwaarts", gteladen met '170 000 k.g. Suikerbieten, op weg naar de fabriek'te Halfweg is te Bemnebroek tnfot den kop in den wal geloopen. Pogin gen om het schip los te krijigen misluk ten. Door den sterken wind dreef de aak met den achtersteven naar den anderen oever en raakte daar eveneens vast. Door den schok kantelde het vaartuig. Het ge zin van den schipper kon met moeite ongedeerd aan den wal worden gebracht. De vaart is geheel gestremd. Gisteren werd getracht do bieten te lichten. Ver zekering dekt de schade, behalve die van den inboedel van den schipper. Middeleeuwsche krank- zinn.igenverzorgi.il g. Voor eeni- gen tijd maakten we melding van een gesignaleerd geval van niet-alledaagsche, in elk geval niet hedendaagsche krank- zinnigenverzorging. Een zoon en een broer van ©en krankzinnig man, welke in de omgeving van Bandoeng woonden, moesten voor den landraad terecht staan, omdat zij den geesteskranke als een wild beest in een 'kooi hebben ingesloten. Het desbetreffend bericht moge ver wondering hebben gewekt, men wachte zich er voor al te spoedig van „Indische ■toestanden" te spreken. Immers: een ge- ;lijksoortig geval van middeleeuwsche krankzinnigenverpleging in den jare 1925 is ons ook bekendin Nederland, nog wel onder den rook van Leiden, dicht bij de groote gestichten „Rhijngcest" en „En degeest". Een landbouwersfamilie „verpleegt" daar sedert geruimen tij.l ©en familielid dat ernstig geestelijk gekrenkt is, wel niet in een kooi, maar toch in een gebouwtje, dat er zeer veel op lijkt. Ook deze man is eens ter observatie naar een gesticht gebracht, doch de familie oordeelde het beter hem weer thuis te nemen. Bij de hoeve liet men ©en steenen hok houwen, dat met dikke tralies is afgesloten, waar in de ongelukkige als een wild dier is opgeborgen. Nog afgezien van de totale onbekwaamheid der familieleden tot ver pleging van dezen geestelijk zieke, denke men zich etens in de lichamelijke kwel lingen, welke deze ondergaat. Men vraagt zich dan ook af, of ©an dergelijke opslui ting' in ons klimaat nog niet veel erger lijker is dan die welke te Bandoeng moet hebben plaats gevonden. Men vraagt zich ook af, of een middeleeuwsche „verple ging" als hier gesignaleerd maar onge stoord kan plaats vinden. (Rott.) tóen oude grafkelder? Maan dagmorgen heeft do heer Brouwer, land- houwer te Zieijen (Drente) bij het graven van een aardappelkuil in zijn tuin ©enige dikke veldkeien op pl.m. 0-5 M. beneden hot maaiveld gevonden. Direct heeft hij hiervan kennis laten geven aan 'het Prov. Museum van Oudheden te Assen, waar op dr A. E. van Giffen, conservator van genoemde instelling, een voorloopig on derzoek daar ter plaatse heeft ingesteld en geconstateerd, dat men hier te doen heeft met een vermoedelijk ouden graf kelder. Besloten is, deze plaats in het begin van het volgende jaar aan een na der onderzoek te onderwerpen. Déraillement. Gisternacht is te Dordrecht tegen half drie ©en wagen in hot midden van een goederentrein van Dordrecht naar Rotterdam uit de rails geloopen. De wagen bleef staan en er werd weinig schade aangericht. De ove rige nachtgoederentreinen werden door de versperring opgehouden; de bestelling van diverse ochtendbladen voor het Zuiden des lauds werd hierdoor aanmerkelijk ver traagd. Tegen 9 uur was het verkeer we der geregeld. Het personenvervoer had slechts eenige vertraging in de ochtend uren. Voortvluchtig bankier. De recherche heeft te Rotterdam aangehou den den bankier T. P. de H., sedert 25 October voortvluchtig- Hij wordt verdacht van bedrog te Tübbingen in Wurtemburg gepleegd. De bankier is voorloopig naar het huis van bewaring overgebracht, in afwachting dat zijn uitlevering zal wor den aangevraagd. Dronken autobestuurders. In de gisteren gehouden vergadering van Noordwijkerhout heeft de heer Van Noort gezegd, dat er toestanden heerscheu bij den autobusdienst Katwijk—IJmuiden, waartegen krachtig dient te worden op gekomen. Meermalen komt het voor, dat de bestuurders in dronken toestand de autobussen besturen wat tengevolge heeft, dat er soms woest wordt gereden en de autobussen slingerend over den weg gaan. Nog Zaterdag is daardoor in de gemeente iemand aangereden. Een pas sagier uit Noordwijk is onderweg maar uitgestapt, omdat hij zijn leven in de bus niet langer veilig achtte- De heer Oostveen bevestigde dat- Ook spr. is het bekend, dat er in de autobussen van deze onderneming schandelijke dingen gebeu ren. voofal wanneer de pas met behouden teelt te IJmuiden binnengevallen visschers worden vervoerd. Er wordt dan in de autobussen flink getracteerd, en de chauf feurs worden daarbij niet vergeten. Spr. vond dat aan dit onverantwoordelijk ge doe een eind behoorde te komen. De burgemeester zegde een nauwgezet on derzoek toe. De Spaanse he schatgraver weer aan het werk. Hebben wij lan gen tijd niets van den Spaanschen schat graver gehoord, thans heeft deze weer eens een slachtoffer gezocht in de Mei erij. De vorige maand ontving een wel gesteld ingezetene van Eersel een brief uit Barcelona, waarin werd medegedeeld, dat de schrijver, genaamd: Don Ricardo Molina Molas, gewezen kolonel van het Spaansche leger, had vernomen dat ge adresseerde een familielid van hem was. Dat *hij< thans in de gevangenis verbleef en zich erg ziek gevoelde en zich daarom tot zijn bloedverwant wendde om hem te verzoeken de bescherming op zich te willen nemen van zijn minderjarige dochter, die in een pensionaat verbleef. Verder deelde hij mede een vermogend man te zijn en een vermogen te Jicbben van, schrik nietf 190.000, welk be drag op 'n Nederlandsche bank berustte en wa,arvan de depositöbewij'zen in een geheim vak waren opgeborgen van een koffer, welke bij zijn arrestatie was in beslag genomen en welke koffer, tegen betaling van een bedrag van f800 door de autoriteiten zou worden vrij gegeven, daar deze som de proces-kosten vormde, welke hij moest betalen. Het kapitaal moest aan zijln dochter ter hand gesteld worden, terwijl belanghebbende voor zijn bemiddeling 1/4 daarvan zou ontvangen. Eenige dagen na den eersten brief volgde een tweede, waarin de kolonel mededeel de, stervende te zijn, en weer eenige dagen later een derde brief, ditmaal om dórteekend door zekeren Mayo Solar die schreef kapelaan te zijin, en waarin hi" het overlijden van den vermeenden ko lonel meldde en aandrong op toezending van de f800, waarna hij' de koffer zou inlossen en het meisje naar Nederland brengen. Gelukkig was de geadresseerde, dien dit onverwacht fontuintje wél aanlokte, zoo

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2