Purol geneest en verfraait de Huid Donderdag 29 October I9S5 40e Jaargang Soterspeculaas met Tdïii aangeboden: i te koop Mo »5 Buitenland. it de Provincie. TH MA In 's levens branding. Binnenland. kelen voor iteurs. oscopere. gs-Apparaten. -Lantaarns. artij Spoorbiels. gelijks RIJ BLOK* and te koop: joed als nieuw onhuis, of te huur RENGUET Co., tte Dagdienstbode- tuishoutfster FEUILLETON. lOVEN entmaker t Middelburg. edkcop en vak voor het maken larnpSaatjes. rders ROSIER <fe en op November 1925, aan de Houtkade te verkoopem obaat middel tegen zenden geholpen li Apoth. en Drog. 'offer's Asthma 50. Import Hilversum. iti Bruin), roomboter, onder, l'burg. Tel. 530. ur, Boomgaard, Erf t ruim 1 Hectare, in een welvarende uid Beveland. Inge- tkweekerij en koe- Dadelijk opgebruik. I der koopsom kan ad gevestigd blijven, te bekomen ten fctaris VAN DISSEL aan den straatweg, lest door den heer evat beneden 4 ka ïn en boven 3 kamers voorzien van water» terstond betrokken izichtigrag vervoege idags, Woensdags of ij dhr. S. DE REGT. te bekomen bij AR te Goes. klinker f 15.95 p. 1000 f J4.95 f6.per ton Ipuin f5.50 óór wal per scheeps lading. en Draineerbuizen. ibevelend, it, Middelburg. i, Nieuw- en St. Joosland. n Knecht beneodigd tuwelijk een Meid, „Kromwege", Souburg- LDERVAN Melle, 3, Goes, vraagt derloos gezin te Mid' 3 groote kinderen, ftijd niet boven 40 of Herv. Godsdienst- letter Z Boekhandel nette Dienstbode, ken, voor direct of ïodhulp of vast. REILINGH, Loskade Drukkers-Exploitanten: OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 6870, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 Ve Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3.i Losse nummersfO.CJ Prijs der Advertentiën: 14 regels f1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Het Grieksch-Bultjaarsch conflict. In antwoord op het telegram Van den volkenbondsraad inzake bet Maandag ge nomen besluit van dien raad heeft bet Grieksche ministerie van buitenland scha zaken, Briand doen weten, dat de Griek sche regeering, verlangend een einde te maken aan het conflict en om te bewijzen dat de maatregelen, die zij genoodzaakt was te nemen, maatregelen waren van wettige zelfverdediging, reeds beschikkin gen had getroffen, conform de adviezen van de Roemeensche regeering, om alle operaties te staken en baar troepen ach ter de grenslijn terug te trekken zoodat de Grieksche grensposten weer bezet zon den zijn. Na ontvangst van uw telegram, zoo gaat liet antwoord voort, behoefde de Grieksche regeering slechts haar reeds gegeven bevelen te dezer zake te herhalen en te bevestigen, ten einde binnen den door den volkenbondsraad aangegeven termijn, de 'troepen achter de grenslijnen terug te trekken en de operaties stop te zetten. De volkenbondsraad heeft gistermorgen kennis genomen van de antwoorden van Bulgarije en Griekenland- Beide landen verklaren, dat zij de voorwaarden aap- vaarden en de Grieksche regeering heeft tevens medegedeeld, dat de ontruiming van het Bulgaarsche gebied door haar .troepen gistermorgen begonnen is. Briand heeft met de grootste voldoening kennis van het Grieksche en het Bul gaarsche antwoord genomen. De volgende zitting van den volken bondsraad zou gistermorgen plaats heb ben om kennis te nemen van 'de tele-> grammen der militaire experts, die belast zijn om ter plaatse na te gaan, of de gegeven orders uitgevoerd worden. Briand was overtuigd, dat, indien het tegenwoordige incident op bevredigende wijze ten einde was gebracht, het werk van den vrede daardoor versterkt zal worden, waarvoor de Volkenbond dan ook "is -opgericht. Het vertrek van Edmoind Stinnes. Het reeds door -ons gemelde nieuws dat dr Edmond Stinnes reeds een week geleden in alle stilte naar Amerika ver trokken is, heeft te Berlijn groot opzien gebaard en de aandacht opnieuw op de Agawerke gevestigd. Volgens geruchten staan -deze er biet schitterend voor. De geheele Duitsche automobielindustrie maakt een moeilijken tijd door en de Aga heeft bovendien met geldgebrek te kampen. Stinnes' gevol machtigden trachten met de banken tot •een vergelijk te komen, maar deze schij nen nog steeds er weinig voor te voelen' de onderneming te steunen. Mocht de directie er inderdaad niet in slagen de noodige credieten op te nemen, dan is de volgende week reeds een faillietver klaring te verwachten. Bij zulk een gebeurtenis zal het uit juridisch oogpunt zeer moeilijk zijn uit te maken, welke positie de door Stinnes- aan zijn arbeiders aangeboden aandeelen innemen. Zooals bekend hebben de arbei ders deze aandeelen n-ocb aangenomen •noch geweigerd- (Msb.) Het bombardement van Damascus. Volgens te Londen -ontvangen berichten heeft het bombardement van Damascus i2500 a 3000 dooden geëischt. De meeste slachtoffers kwamen in de brandende hui zen levend om. Onder de dooden zijn "vele Christenen en Joden, die woonden 16) _o_ Menschen, die daar kwamen, werden liever niet gezien door derden, zelfs niet ■door den kantoorklerk. Daarom hield Mozes' „particuliere secretaris", zooals hij zijn klerk verkoos te noemen, verblijf in het tweede vertrek. Dit was van het eer ste vertrek gescheiden door een schuif deur van hout en matglas. Douglas wist natuurlijk, dat zijn pa troon 'n geldschieter was, doch hij kon hier niets aan doen. Toen hij te Deeping kwam, was hij blij een betrekking te vin den, hij moest leven en kon niet kieskeu rig zijn. En daar Mozes al de bijzonder heden voor zich hield, behoefde hij nooit gewetenswroeging over de onderhande lingen te hebben. Douglas was een model klerk voor Mo zes. Geen enkele maal was hij ongehoor zaam geweest aan bevelen of in 't kan toor van den patroon gekomen, als er een cliënt was, ook had bij nooit de min ste neiging getoond zich te willen bemoei en met zaken, die hem niet aangingen. Hij deed op 't kantoor wat hem gezegd werd, in de Mohammedaansche wijken. Een groot deel van het Joodsche kwartier is in puin geschoten. Verscheidene hon derden Joden zijn gedood, omdat het Ghetto .gelegen was tusschen twee Mo- hammedaansche kwartieren- llit Marokko. Volgens 'berichten uit Tanger hebben, de Riffkabylen bij Adjir opnieuw een aan val ondernomen, doch zij zijn met zware verliezen afgeslagen. Abd el Krim moet het door een list gelukt zijn ,zich in het bezit te stellen van een groot bedrag, dat bij de nationale bank te Tetoean was gedeponeerd. Korte Berichten. De steden Keulen, Bonn, Coblenz en Wiesbaden hebben zich tot een arbeids gemeenschap verbonden om" het probleem der centrale gasvoorziening van het Rijln- 1-and te helpen oplossen. - Gistermiddag gaf de: Duitsche Rijks kanselier een diner ter eere van Mac Do nald, die op bezoek was. Daarna vloog' Luther naar Essen, waar hij' zou spreien over het verdrag met Loc-arno. Het conflict bijl Piet Smit te Rotterdam beëindigd. In een gistermiddag gehouden huis houdelijke vergadering van de stakers, .aangesloten bij! den Modernen Bond van Metaalbewerkers, werd de toestand andermaal besproken. De leden werden in kennis gesteld met een schrijven van de directie van Piet Smit. Ondanks het feit, da,t dit schrijven voor da stakers den terugtocht niet gemakkelijk maakte en rancune-maatregelen in uitzicht werden gesteld voor de stakers, welke zich aan mclesteeren der werkwilligen hadden schuldig gemaaid;, nam een meerderheid van ongeveer 400 tegen 300 stemmen een principieel besluit, om den volgenden morgen den arbeid te hervatten. Omtrent de aangekondigde rancune- maatregelen zou men trachten van de di rectie van Piet Smit nog eenig'e toezeggin gen los te krijlgen. Men zou dan des avonds wederom vergaderen en een defi nitief besluit nemen. In deze vergadering werd, zonder dat hierover is gestemd geworden, besloten om hedenmorgen zich aan de fabriek te melden. Toezeggingen heeft de directie van Piet Smit schijnbaar niet gedaan, aangezien men Besloot te dien opzichte maar af te wachten wat er zou geschieden. Hiermede heeft het conflict in de Rot terdamsche metaalindustrie een einde ge nomen. Zoowel bijl Wilton als bij E. Smit heeft de Moderne Bond met haar sta king geen succes gehad, dank zijl de krachtige houding van de leden der Chr. en R. K. organisaties. Merkwaardige cijfers. De triomftocht van de cigaret zou men het kunnien noemen, als Se triomf niet tocih ook wel wrange- vruchten gaf. En zoo heeft ook de Centrale Jeugdraad, het regeeringsinstutuut voor de rijpere jeugd, het begrepen. Die Raad namelijk heeft eens cijfers doen verzamelen over de beteekenis van het cigarettenverbruik in Nederland, dat immers voor een groot gedeelte komt voor rekening van jeug digen en half-volwassenen. En de Jeug'd- en als hij het verlaten had, scheen hij 't geheele kantoor te vergeten. Om die reden had Mozes geen plaatsvervanger voor hem genomen, en had ook niets geen verlangen dit te doen. Indien Douglas er op gestaan had, zijn vorig salaris te willen behouden, dan zou hij het gekregen hebben. Maar hij wist niet, dat Mozes zijn diensten zoo hoog op prijs stelde. Met de slimheid, diens ras eigen, had deze er zorgvuldig voor ge waakt het ooit uit te spreken, dat hij in Douglas een onwaardeerbare hulp bezat Integendeel, bij liet zich altijd in tegen- overgestelden zin uit. Zoodra Douglas in stenografisch schrift had opgeschreven, wat Mozes hem ver koos te dicteeren, trok hij zich in zijn eigen vertrek terug om het in gewoon schrift over te schrijven. Want Mozes wilde geen tvpe-writers in zijn kantoor hebben. Hij kon het onophoudelijk click, click niet uitstaan. Daarenboven zouden zij aan schuchtere personen de tegenwoordigheid van een derden persoon verraden. Ook was dit niet alles. Een brief, met een fraaie kantoorhand geschreven, was naar zijn meening een veel gewichtiger en in drukwekkender document, dan een, die met een schrijfmachine geschreven werd. raad constateert dan, dat, „ondanks de propaganda tegen het rooken van som mige organisaties, en van rookartikelen aan jeugdigen, de rookgewoonte toe neemt, met de gevolgen daarvan voor de lichamelijke, geestelijke en zedelijke ont wikkeling dier jeugdigen". Ook de Tucht- unie hgeft door een subcommissie het vraagstuk doen bestudeeren en die sub commissie heeft eveneens in sombere termen haar rapport uitgebracht. Nu lijken inderdaad die klachten wel ©enigen grond te hebben, wanneer men eens de volgende cijfers, afkomstig van liet Centraal Bureau voor de Statistiek, wat nader bekijkt. Prijs p. 1000 Verbruik in Verbruik in cigaretten. 1923 1924 f 5.— 143.358.300 163.377.600 10.— 643.781.600 854.749.200 - 12.50 23.746.200 52.024.800 - 15.— 315.672.000 .489.739.200 - 20.— 250.631.100 391:638.900 - 25.— 295.331.700 233.334.000 - 30.— 218.505.900 228.369.900 - 35.— 13.435.800 12.566.700 40.— 40.383.000 26.757.600 - 45.— 8.672.700 6.759.0OO - 50.— 32.315.700 34.561.200 - 60.— 5.668.800 12.208.500 - 70.— 2.065.500 1.860.000 - 80.— 2.883.600 3.895.500 - 90.— 126.900 64.800 - 100.— 838.500- 346.800 - 125.— 223.200 179.700 150.— 70.800 49.200 - 175.— 36.900 - 200.— 3.600 6.000 Totaal 1.997.651.800 2.542.489.200 In geld omgezet beteekent dat, dat in Nederland gedurende het jaar 1923 aan cigaretten in He lucht is geblazen de lielelijke som van f36.084.805 en in 1924 voor een bedrag van f43.416.261. Wanneer men de laatste volkstellingscij- fers van 1920 tot grondslag neemt, ver rookte dus iedere Nederlander in die beide jaren resp. voor f5.27 en f6.35 per hoofd, allen inbegrepen, vrouwen, zuigelingen, enz., en werd in 1924 be reikt, dat iedere Nederlander 372 ciga retten oprookte. Met die cijfers voor oogen mag er inderdaad wel eens aandacht worden ge schonken aan bet overmatige cigaretten- rooken door de Nederlandsche jeugd en jongelingschap. (Hand.) De spelling van a ar dr ijlk s k un- dige namen in Nederland. De ministers van oorlog, van binnen- landsche zaken en landbouw en van onderwijs hebben, teneinde eenheid van spelling te brengen in de tot nu toe gevolgde onderling zeer uiteenloopiende schrijfwijzen van aardrijkskundige naman in Nederland, bij gemeenschappelijke be schikking een interdepartementale com missie benoemd, bestaande uit de beeren dr A. A. Beekman, oud-directeur eener hoogere burgerschool te 's Gravenhage J. Kardux, secretaris der gemeente Hil versum, en dr A. Beets, redacteur van het W-oordenboek der Nederlandsche taal te Leiden, -aan welke commissie is toegevoegd als secretaris de heer J. T. L. Rutgers, commies bijl het depar tement van oorlog. Aan deze commissie is opdracht ver strekt na te gaan, of het beginsel, neer gelegd in den tweeden verbeterden druk van de in 1884 uitgegeven Woordenlijst Douglas schreef een bijzonder goede hand; dat deed hem van het eerste oogen- blik in de gunst komen. Hij kon ook als Mozes zichzelf vergat allerwonder lijkst Duitsch in goed Engelsch vertalen; dit was ook een zeer groot punt in zijn voordeel, terwijl zijn bescheidenheid een trio van deugden volmaakte, dat hem on waardeerbaar deed zijn. Toen dus Dou glas zich in het achterste kantoor terug trok, wreef Mozes zijn dikke handen en glimlachte vergenoegd. Maar zoo opgetogen als Mozes was, zoo terneergeslagen was Douglas, terwijl hij tevens in een stemming was om alles van de donkerste zijde te bezien. Iedere nieuwe ervaring scheen er hem slechter aan toe te brengen, dan hij te voren reeds was. En bij vergrimde steeds meer tegen de menscben en vervloekte zijn Schep per. En bij zeide tot zicbzelven: Door bet bewijzen van een dienst aan mijn naaste, ontvang ik tot belooning een verwoeste gezondheid, een gewond hart, en nu berooft mij die Hebreeuwsche scha vuit uog van een vijfde van mijn verdien sten, omdat ik aan lager wal ben. Maar ach, zoo gaat bet in deze bewonderens waardig goed bestuurde wereld! de zwak ken moeten er onder, al hebben ze ook nog zooveel verdiensten; mij blijft dus niets voor de spelling der Aardrijkskundige namen in Nederland, juist is toegepast. De commissie zal te zijlner tijd verslag uitbrengen van - haar bevindingen, met vermelding van de wijlzigingen, welke naar haar oordeel alsnog in de spelling, gevolgd in bedoelde naamlijst, dienen te worden aangebracht. Humor in de begrooting. In het Voorloopig Verslag van Hoofd stuk I staat op bladzijde 6 „Een ander lid kwam op tegen de uitlatingen in de Troonrede betreffende den landbouw. Het gaat den landbouwers thans allerminst goed; zijl lijden aan de gevolgen van mond- en klauwzeer en aardappelziekte." (Men zou geneigd zijn te zeggen; dit is dei stijl' van Braat!) Een Raadsbesluit vernietigd. Van belang voor school- en gemeente besturen is wel het volgende: Bij beschik-' fcinjg van Ged. Staten van Z.-H-. van 26 dezer is vernietigd het besluit van den raad der gemeente Ridderkerk van 29 Mei 1925, waarbij) medewerking werd ver leend voor de stichting van een bijzon dere school voor g. 1. o. te Oostendam, uitgaande van de vereeniging „Eén School met den Bijbel" aldaar. Deze "beschikking werd genomen naar aanleiding van een ingesteld beroepi, waarbij werd beweerd, dat niet het bij de wet vereischte aantal leerlingen de school zou bezoeken. Aanvankelijk was een lijst ingediend van 53 leerlingen, die de school zouden bezoeken. Vóór 's raads be slissing trokken 11 ouders van 29 schoolgaande kinderen echter hun ver klaring, dat zij hun kinderen bijzonder onderwijs wenschten te doen genieten, terug. Gedeputeerden overwogen toen, dat de oorspronkelijk over gelegde ouder verklaring slechts voor de ouders, die bij hun oorspronkelijk voornemen bleven vol harden, geldig was. J)e staking te Blokzijl. i Bijl den Burgemeester van Blokzijl is een telegram ingekomen, meldende, dat het Raadsbesluit, tot het. niet bekrachti gen van het verbod van samenscholingen, hetwelk door den Burgemeester als maatregel 'van orde is uitgevaardigd, bij Kon. Besluit' is geschorst. Hierdoor blijft dus het veelbesproken verbod van samen scholing gehandhaafd. De staking duurt inmiddels onveranderd voort. Het stilleggen van de Duitsche Margarine f abriei ken. Uit Kleef wordt aan de „Frk. Ztgl-" ge schreven, da,t volgens mededeelingen der directies der aan de Duitsch-Nederland- sclie grens gelegen margarine-fabrieken (dat wil blijkbaar zeggen, de over de grens gelegen 'fabrieken van Van den Berg en Jurgens), de Duitsche margarine-industrie in het Rijnland gedwongen is, haar be- drijf stil te leggen. De oorzaak daarvan is, dat tengevolge van de nieuwe Duitsche douane-tarieven, de voor de margarine productie noodzakelijke Nederlandsche melk 5 Pf- per 1 .duurder is geworden. Door de stillegging worden ongeveer 5000 arbeiders getroffen. De met den minister van financiën gevoerde onderhandelingen om het invoerrecht op deze melk op te heffen, zijn tot nu toe zonder resultaat geweest. Aller lei. De Rsb. zegt uit. goede bron te verne men, dat in de betrekking van directeur anders over dan te grijnslachen en te berusten." En bij klemde zijn- tanden vast opeen en begon den eersten brief naar zijn aanteekeningen over te schrijven. Hij had nog niet lang geschreven of bij bemerkte, dat er iemand in bet voor ste kantoor gekomen was. Dit was echter geen zaak, die hem aanging. Plotseling echter hief hij zijn hoofd op en luisterde uit alle macht. „Die stem ken ik", zeide bij tot zich zelf." Waar kan ik die meer hebben ge hoord? Wacht, ik weet het! liet is de aan staande echtgenoot van Floss Gresham! Wat ter wereld kan hij uit te staan heb ben met Mozes Schlinger." De verschrikte klerk li'et zijn pen uit zijn band vallen en hield zich krampach tig vast aan de armleuningen van zijn stoel. Mozes was boos, en sprak met een ongewoon harde stem. Was hij vergeten, dat zijn particuliere secretaris zich in bet aangrenzend vertrek bevond, en alles kon booren, wat hij zeide? Dat leek waarlijk zoo. Douglas luisterde vol ontzetting toe. Hij kon er niets aan doen, dat hij alles hoorde. Maar hetgeen hij vernam, bracht hem in een toestand van groote ontstelte nis en opwinding en liet hem eindelijk generaal van den Landbouw niet meer zal worden voorzien. F a, i 11 i e t v r k 1 a a r d: J. F. Engel zonder beroep, wonende te Vlissingen, Glacis straat en H. Maters, winkelier, woi- nende te Vlissingen, Boulevard Evertsen» De Centrale Goes van A. R. Kiesvereenigingen vergaderde op Dinsdag j.l. met afgevaardigden der Kies vereenigingen onder Voorzitterschap van. den heer Schwartz- De Bestuursvoorstel len inzake de actie in deze wintercam- pagne werden na uitvoerige bespreking ongewijzigd aanvaard- Een viertal onder werpen zullen aan de Kiesvereenigingen worden voorgelegd, waarvoor door enkele Bestuursleden schema's worden ontwor pen en waarbij vooral aansluiting zal worden gezocht aan de practische politiek. Aan de orde worden gesteld: „Waarom Anti-revolutionair?" door N. ,T. Bastmeijór, „Overheid en openbare zedelijkheid", dooi D'S A. Scheele, „Overheid en Zondags rust" door den Voorzitter, „Overheid en Maatschappij", door den Voorzitter. Het Bestuur kwam met deze voorstellen in de overtuiging, dat de actie thans na de verkiezingen niet mag worden onderbro ken. Ten einde zooveel mogelijk de in de Kiesvereenigingen zelf beschikbare krach ten aan het werk te krijgen, zal een op gave van eenige litteratuur betreffende het onderwerp aan elk schema worden toegevoegd- Op verzoek der vergadering wierden de samenstellers ook tot persoon lijk optreden bereid gevonden. Over de propaganda werd uitvoerig gehandeld naar aanleiding van de circulaire van het Ver bond van Propagandaclubs- Over de wen- schelijkheid dezer clubs ook voor kleinere kiesvereenigingen bestond geen eenstem migheid. Déze zaak zal in de Kiesvereeni gingen worden besproken, en in een vol gende vergadering der Centrale opnieuw aan de orde gesteld. Br. D. Meulenberg ging voor in dankzegging. A Borssele. Raadsvergadering van Woens dag. Naar aanleiding van een verzoek schrift van M. de Kunder en andere in woners, wordt besloten het plein aan 'de Oostzijde te verbeteren. De begrooting van den gewonen dienst 1926 wordt in ont vang en uitg- vastgesteld op f 43850.841/2 Aan den heer J. van Schaik Sr wordt met ingang van 1 Januari 1926 eervol ontslag verleend als grafdelver. Besloten wordt aan den heer E. W- Beth te 's-Graven- hage schorgrond te verpachten gedurende '10 jaar voor een pachtprijb van f25 per jaar ein 50 stuks boomem te verkoopen -die -aata. del iep ziekte bebb'en geleden. Kloetlnge. De wijkzuster -alhier ontving met h-arteilijjken dank ten behoeve der wijkverpleging uit deze gemeente ©en1 gift v-ain f5- I 'i.. Biezelinge. Aan den Biezelingschen dijk is ©en miner,aalwaterflesch gevonden, op <He stop waarvan tei lezen stond: The St Austell Brewery. In de flesch zat een briefje, 'waarop geschreven was: We zijn vergaan in den Atl. Oceaan, Schip Hen drik. Kapitein J. E(verder onlees baar). (Wij vermoeden hier met een misplaat ste grap te doen te hebben gelijk wel meer voorkomt omdat ons van het vergaan van een Hollandsch schip „Hendrik" niets bekend is. Red. Z-) Hanswgert. De heer O- H- Jansen, kom mies bij da directe belastingen, Invoerrech- aan een tweestrijd ten prooi, waaruit bij geen uitweg zag. HOOFDSTUF VII. Een pijnlijke tweestrijd. Douglas had groote moeite een samen hangend verhaal samen te stellen uit het opgewonden en meer of minder onsamen hangend gesprek, waarnaar hij luisterde. Twee of drie zaken echter, waren duide lijk genoeg. In de eerste plaats was bij er volkomen zeker van, dat Mozes' bezoeker de man was, die op Newlands werd ont vangen als de aanstaande echtgenoot van Floss Gresham. Hoe zijn naam was, wist hij niet, en hij had zich niet de moeite gegeven er naar te vragen. Ook wist hij niet, hoe hij er uitzag, want hij was nooit in de gelegenheid geweest een blik op zijn gelaat te werpen, maar hij begon thans te begrijpen, waarom de jonge man een paar avonden geleden had geweigerd in de eet kamer te komen, toen hij Floss thuis bracht uit Tuxbury. In de tweede plaats was het ook zeer duidelijk, dat hij in. dé schuld stak bij Mozes Schlinger, en dat hij nog meer voorschot verlangde, ten einde het stil zwijgen van iemand te kunnen koopen, tot hij veilig getrouwd zou zijn. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 1