Kennisgeving. Buitengewone gelegenheid HET SCHOUWVENSTER igd Nieuws, Allerlei. Rechtszaken. ÜBapp, Muspbp, telingen,». Advertentiën. Bnrgerlflke Stand. pRCSTE'I De Grootste, De Actneelste, De Goedkoopste Cbr. Weekillnslratie Uitgevers-Mij. BOSCH, Postbus 10, Baarn. Marktberichten. De Zenuwtabletten Caramel\ Mou geven een gezonden rustigen slaap. kost slechts f 1.25 per kwartaal. SST 1 October j.l. begon de nieuwe jaargang. 09* ABONNEERT U THANS of vraagt omgaand gratis proefnummer aan by de ten, die dan als padde- |i grand waren verrezen degenheden controle zou bestrijding van het bios- 't verbieden van open den werd voorgesteld, werk. ou niet verbeteren, maar :rergeren. loei niet worden bereikt fs van kwaad tot erger Mr Arts. f IJl vertegenwoordiger der ke Volkspartij, beeft tot eede Kamer nog niet ge- gestemd, merkt de „Rot- voord niet voerde, kan worden geduid. Het is uweling in den beginne j stemde zou hem tot •den gerekend, indien hij imd had. ik echter bij de behande- opwet veel. mige van de dissenters,, temming met de linker- 3ioscoopwet stemde. Hij tide amendementen steeds i links. Dat viel tegen en •zichtspuntcn. tot dusver de kwestie jp het verschil tusschen oomsch-Katholieke Staats- dat de laatste, naar het e, te sterke conservatieve bij de sociale wetgeving ïaatregelen terugdeinsde, van de vragen over het diappelijk leven, open- tegenstelling. Beheerscht .e meer geestelijke sfeer,, egen publieke oneerbaar- pen. De timmerman V. te Isluk in een sloot langs den i voorbijgangers hem vonden verleden. Te Den Haag van 11 jaar Woensdagmor- p aangereden .en ernstig ge-- )an haar ouders binnengedra- is later aan de bekomen jen. Een 4-jarig knaapje het trottoir aan het spelen de straat overstak, werd uto gegrepen en overreden, naar bet ziekenhuis vervoerd overleed. Te Cuyck l-jarige H. onder een vracht- onmiddellijk gedood. Den een schuld. Te Maars- lige kinderen rondom een itauto en vermaakten zicb treeplank te springen. Toen wegreed, kwam een 7-jarig voertuig. Het knaapje werd' ■leed na enkele oogenblikken. |rg werd een juffrouw uit fiets reed, zoodanig a an ge- ïwusteloos bleef liggen. Zij. ar het Ziekenhuis te Utrecht x slotte bet bewustzijn weer- gavond is op den weg vaii leetsterzwaag een man be ien motorfiets gevonden. Het chauffeur van freule G., Zijn toestand was gister- ig. Omtrent de oorzaak van men nog in het duister. rkman D. te Hardinxveld, te suikerfabriek „Hollandia" vond zich in een kneedma- schoon te maken. De ma» rkt en men zette de machine' thet hooren der angstkreteni chine weer stop gezet; niet- gelukkige deerlijk in- en uit en het lichaam en een been. De familie B. te Amersfoort pangen, dat de 21-jarige zoon. als 3de stuurman in func- pn het stoomschip „Boeroe",' de haven van Mozambique p is gestort en aan de ge- is ovprleden. Gistermid- jongetjes te Rotterdam den Zij bemerkten niet, dat een- t oudste jongetje kon de over- reg nog bereiken, maar een. van omstreeks 3 jaar, bleet n en was een seconde late» agen verdwenen, die het kind hoof. Met ernstige inwendige tjongetje ter verpleging in pgenomen. Te Den Haag werkman van een ladder rd met een hersenschudding |uis gebracht. Een tragisch e Bladel plaats gehad. Het je van den landbouwer M. ig broertje op den rug naar en wilde met zijn last over springen doch kwam daarbij it ongelukkig gevolg, dat zijn |or het wiel van een boeren* ;m. Het wiel ging het arme ft lichaam. Het knaapje was kxI. Nog tragischer wordt het keet, dat de boerenkar toebe- |uurd werd <j,oor den vader >ffer. Gistermorgen is te t de Duinstraat een ernstig [eurd, dat aan een 10-jarig heeft gekost. Een vrachtauto, een 29-jarigen vischkoopman le verklaringen van versöhei- net groote vaart gereden en te groot genomen, zoodat de aart het trottoir op reed. Daaï juist op dat oogenblik twee jarige en een 7-jarige jongen. De kinderen hadden op de zandafgraving ge- speeld en wilden nu met emmer en schop huis waarts keeren. Beide jongens raakten bekneld tusschen de auto en een steenen muur. De jongste was er nog het beste afgekomen; hij had verschillende wonden en builen aan hoofd en handen en werd in de ziekenverpleging binnengedragen. Erger was zijn kameraadje er aan toe. Kort na zijn aankomst in het Ziekenhuis is deze aan de bekomen ver wondingen overleden. De chauffeur is gearres teerd en naar het hoofdbureau overgebracht. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt ter zake van het veroorzaken van dood -doof schuld. De auto is in beslag genomen. Als tragische bijzonderheid kan nog medegedeeld worden, dat de moeder van 't slachtoffer thuis ernstig ziek te bed ligt en de vader op zee vaart. Kerkdieven gevat. Het tweetal dat in den nacht van Dinsdag op Woensdag in de R.-K. te Spekholzerheide inbrak en daar uit een offerblok den inhoud wegroof- de, is thans gevat. Eén ervan bekende terstond. De ander blijft, ondanks alle aanwijzingen te gen hem, nog steeds ontkennen. Zij bleken nog in het bezit te zijn van een tweetal teekeningen met situaties van andere kerken. Ze zijn in het politiebureau opgesloten. Ernstig spoorwegongeluk. Uit Memphis (Missisipi) wordt gemeld, dat in de buurt van Victoria een sneltrein ontspoord en van de spoorbaan omlaag gestort is, waarbij 16 personen gedood en 30 gewond zijn. Granaat ontploft. Gistermorgen vonden kinderen op het vroegere oefeningster rein der artillerie te Amendorf (Duitsohland) een granaat, die, toen zij er mee speelden, ontplofte. Een kind werd op slag gedood, ter wijl een ander levensgevaarlijk is gewond. Zielig. Na 20 jaar blind te zijn ge weest, had tengevolge van een operatie een 37-jarige man te Toronto het gezicht terug bekomen. Overgelukkig met zijn herstel, ge raakte de man echter zoodanig overspannen, dat hij vier uren, nadat hij weer kon zien, overleed. Huis ingestort te Parijs. Naar de Msb. meldt, is jn een der krottenwijken der Fransche hoofdstad een huis ingestort. Zeven personen zijn daarbij1 om het leven ge komen. Hij wist 'n mooie betrekking. Een ondernemend Estlander, een zekere J. A., tijdelijk wonende te R'dam, had gisteren op den Coolsingel kennis 'éemaakt met een drietal Tjechen. Uit hun gesprekken bleek spoedig, dat zü thans zonder werk waren en wel van zins zouden zijn een of ander kar weitje aan te pakken. Daar wist de Estlandei wel raad voor. Ze zouden met z'n vieren even een biertje nemen en de onderhandelingen verder voortzetten. Een van, de drie had wel züi om bet aanbod van A., die hem een betrekking op een der groote booten had voor gespiegeld aan te nemen en had er wel een handgeldje voor over. De Estlander wist hem dan ook te bewegen tot afgifte van 220 dollar. Toen zij uit elkaar gegaan waren .kreeg do Tjech echter achterdocht en spoedde hij den vreemdeling achterna. Hij riep de hulp der politie in, die er in slaagde na geruimen tijd den sluwen Est te grijpen. Deze had inmiddels kans gezien, de dollars in Hol- landsche guldens om te zetten en in café's en vroolijk gezelschap het grootste gedeelte van het geld er door te brengen. De f 100, die hij nog bij zich had, moest hij aan de politie afgeven en zelf werd hij de doos in gezet. Treinroof. Gisteren is in den trein ResterenAmersfoort een reiziger beroofd van zijn portefeuille, inhoudend een bedrag van f300 De. dader is onbekend. Het domme bruidje. Niettegen staande de leerplichtwet al een kwarteeuw oud is, heeft zich te Nistelrode het geval voor gedaan, dat bij een huwelijksvoltrekking het bruidje verklaarde, uit onkunde niet te gun nen schrijven. Brug ingestort. Te Bindjei hij Me- dan op de Oostkust van Sumatra is een groote brug ingestort. Vijftig personen worden ver mist, drie zijn gedood, terwijl vijf menschen ernstige verwondingen bekwamen. Aneta seint hierover uit MedanDe groote brug te Bind jei, in Boven-Langkat, is ingestort. Honderd toeschouwers van een Chineesche wajang-ver- tooning zijn te water geraakt. Voorloopig zijd drie dooden en vijf zwaar gewonden geteld. Talloos velen worden vermist. Het bestuur, vele Europeanen en inlanders zoeken de ri vier af. Klandestiene drankverkoop. De politie te Apeldoorn heeft Zondagmiddag een inval gedaan in een woning in de» Nieu wen Enk, op vermoeden, dat daar drank werd verkocht. Dit vermoeden bleek juist: een heel gezelschap jongelui was daar onder het „ge not van drank aan het kaartspelen. De po litie, die met de auto er heen was gegaan, rekende het heele gezelschap in en reed er mee naar het bureau, waar zij, na verhoord te zijn, weer werden losgelaten. De vrouw van den bewoner was de eenige, die zich daadwerkelijk tegen de politie verzette, (Volk.) Een voetbal-veldslag. Zondag is te Enschedé een z.g.n. voetbalwedstrijd tus schen Enschedeeërs „en Almeloërs uitgeloopen op een uiterst ruwe vertooning. Een der spe lers uit Almelo ging direct al tot handtast©- lijkheden over en een Enschedé-speler ontving van hem een stomp in de maagstreek, zoodat het slachtoffer van dezen bokslievenden voet baller het veld moest ruimen. Daarna „had een ernstig ongeval plaats. De Enschedër Wiggers weid door een Almeloër- I speler per ongeluk in de zij getrapt. Hij; werd I bewusteloos van het veld gedragen. Per zie kenauto is hij naar zijn woning vervoerd. De behandelende geneesheer achtte zijn toestand niet buiten gevaar. Na afloop van den wedstrijd wilde een deel van het publiek de Almeloërs, die buitengewoon ruw hadden gespeeld, te jijf. De afzetting werd verbroken, doch de politie Sreep onmiddellijk in en wist een algemeene vechtpartij te voorkomen. Het veld werd door "1® politie ontruimd. Het koppige boertje. De land bouwer D. in de buurtschap Slagharen ver koos zijn belasting niet te betalen. Herhaalde waarschuwingen vermochten zijn halsstarrig heid niet te breken. De fiscus deed evenwel in volharding voor den onwilligen belasting betaler niet onder en toen. de papieren drei gementen geen doel troffen, verscheen do deur waarder. Op diens komst had D. zich voorbe reid: de deuren van zijn woning werden zorg vuldig gesloten. Daar een kalmeerend woord van den burgemeester, die mede op het terrein aanwezig was, zonder gevolg bleef, werd er een deur nit de woning gelicht, waardoor de verkoop kon plaats hebben. Een koe bracht f 155 op, een bedrag voldoende, om de ver schuldigde belasting te voldoen. (Tel.) BREDA. V. D. In de heden gehouden vergadering te Breda besloot de classis Klundert der Geref. kerken de particu liere Synode van Noord-Brabant en Lim burg samen te roepen tegen 12 Nov- te Breda. Tot afgevaardigden werden be noemd de heeren ds J. H. Donner te Breda, G. Laarman te Klundert en A. L. Ruys te Dinteloord- EINDHOVEN. V. D. De arbeider IL v. d- S. ,die onlangs in een fabriek gewond werd, is aan bloedvergiftiging overleden. BREDA- V. D. Fen 19-jarige stoker der stoomtram, die zoon eener weduwe is, kwam te ver met zijn hoofd buiten de locomotief, zoodat hij tegen een boom botste en zóó ernstig werd gekwetst, dat hij naar het ziekenhuis moest worden ver voerd- Hij was hedenmorgen nog niet bij bewustzijn. BOSKOOP. V. D. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken bij burgemeester Colijn. Het slot van de brandkast werd geforceerd. De brandkast wérd leeggeroofd. Ook het tafelzilver werd meegenomen. 's-GRAVENZANDE. V. D. Een acht-jarig jongetje werd voor de ouderlijke woning door een autobus overreden en bijna op slag gedood- Den chauffeur treft geen schuld. PARIJS. V. D. In de wandelgangen der Kamer acht men een nieuwe combinatie Painlevé-Briand-Herriot zeer waarschijn lijk. Painlevé zou dan premier blijven. LONDEN. V. D. In bevoegde kringen is men van meening, dat de kabiriets-cri- sissen in Berlijn en Parijs van geen in vloed zullen zijn op het pact van Locarno- Men acht de onderteekening op 1 Dec. te Londen verzekerd. j PARIJS. V. D. De Matin meldt, uit Sveti Vratch, d.d. 27 Oct., dat een dele gatie van Grieksche officieren, vergezeld van een Bulgaarscbe delegatie, geconsta teerd heeft, dat de Grieksche post in de nabijheid van Demir Kapia in 't geheel niet door de Bulgaren was bezet- De Grieken moesten erkennen, dat de Bul garen geen ehkel grondgebied hadden ge schonden. BERLIJN. V. D. In politieke kringen verluidt, dat de regeering voornemens is de beslissing van den Rijksdag over het pact van Locarno tegen 20 Nov. uit te lokken. j BERLIJN. V. D. Dr Edmond Stinnes, is 26 Oct. op geheimzinnige wijze naar Ame rika vertrokken. Zijn vertrek geeft tot vele geruchten aanleiding. ATHENE. V.D. De Grieksche regeering heeft gisteren antwoord gezonden op de nota van den Volkenbondsraad. Zij' ver klaart, dat het Roemeensche voorstel reeds wordt uitgevoerd. Order is gegeven aan de troepen om zich achter de gren zen terug te trekken. De ontruiming van het Bulgaarsche gebied zal heden een aanvang nemen. Het incident wordt als gesloten beschouwd. Hetkind. Aan de deur wordt gescheld. Marietje doet open. 1 „Is je moeder thuis, kleine?" vraagt een heer „Neen, moeder is uitgegaan." „Dat is zeker een vergissing, kindje, want ik zag je moeder zoo juist door het venster kijken." „Moeder I" roept Marietje in de gang, moe der, kom toch zelf eens, die heer wil niet gelooven, dat u niet thuis bent." Twee beroemdheden. FranzLiszt zou in Petersburg optreden. Als hij geweten had, dat hij daar maar één stuk ten gehoore zou mogen brengen, had hij wellicht de moei lijke reis niet ondernomen. MaarLiszt 'had geen vooruitziende® geest en reisde dus naar de Neva-stad. In Riga en in Dorpat liet hjj zich "hooren, en overal oogstte hjj succes. Vóór zijn op treden in de hoofdstad werd hij uitgenoodigd, voor den tsaar in het winterpaleis te spelen. Nikolaas I was van nature een tiran; zijn wil was wet, wat hij beval gebeurde onvoor waardelijk. De eer, die Liszt te beurt viel, om vóór zijn openbaar optreden in de stad voor den tsaar te mogen spelen, was nog geen kunste naar ooit overkomen. Het heele Russische hof had zich in de muziekzaal van het paleis verzameld. Op de voorste rij zat de heerscher. Liszt, door een der keizerlijke adjudanten begeleid, verscheen en ging aan den vleugel zitten. Hü scheen er echter niet aan te denken om te "beginnen. Do adjudant trad op hem toe en fluisterde zachtjes„Mijnheer, begint u als 't u blieft te spelen 1" Liszt keek in de richting yan den tsaar en antwoordde: „Hoe kan ik nu beginnen? Zijne Majesteit zit nog te praten 1" Nikolaas had de woorden gehoord en brak- dadelijk het gesprek af. Liszt begon te spelen. De tsaar luisterde met ijzige kalmte. Toen de laatste tonen weggestorven waren, stond de monarch op, en met hem natuurlijk het heele hof. De vorst bekommerde zich niet om don musicus; maar knoopte het afgebroken gesprek weer kan. Liszt stond bij den vleugel. De adjudant kwam naar hem toe en berichtte „Zijne Majesteit laat u voor het groote ge noegen danken". De kunstenaar keek een oogenblik verbluft, tpen wierp hij trotsch het hoofd in den nek en verliet de zaal. De adjudant begeleidde hem naar de hofequipage, die den kunstenaar naar zijn hotel terug bracht. Twee trotsche geesten wilden voor elkaar niet buigen. Liszt verliet Rusland's hoofd stad, zonder in het publiek gespeeld te hebben. (Handelsblad) Wat een zelfvoldane en wat een heilbegeerige in den Bijbel zoeken en vinden. Een Hin doe en een Chinees ontmoetten elkaar in een herberg. De iHindoe was een geleerd Brahmaan (priester), goed on derlegd in velerlei wetenschap; ook 'den bijbel had hij tamelijk nauwkeurig bestu- deerd, doch zonder dat deze hem een kracht tot zaligheid was geworden. Bij den Chinees was het omgekeerd. Die was een eenvoudig, ongeleerd man, maar in den grond van zijh hart een christen,, die wei wist Waarop het aankwam voor tijd en eeuwigheid. De geleerde Hindoe wilde zich nu eens een grap veroorloo- ven. Hij "begon met den Chinees een ge sprek en begon hem te examineerenWie is de zoon van Kis geweest. Wat bevond zich in de arke des Verbonds? Toen de Chinees hierop het antwoord schuldig bleef, wendde de Brahmaan zich triom- phantelijk tot de andere aanwezige perso nen en zeide: Hoe kan die een Christen zijn? Hij weet niet eens wat er in zijh Bijbel staat! De Chinees liet zich echter daardoor niet van de wijs brengen, doch vroeg„Weet gij dat u uwe zonden vergeven zijn?" Hoe kan iemand dit zeg gen, alvorens de groote oordeelsdag is aangebroken, was het antwoord van den Hindoe. Toen voer de Chinees voort: Dit weet gij niet? „Dian weet gij in 't geheel niets van den Bijbel", en nu haalde hij zijin Bijbel te voorschijn en las den ge leerden Hindoe een groot aantal plaatsen over de zekerheid der zondenvergeving voor: Joh. 3:16, 1 Tim. 1:15, 1 Joh. 19, enz. „Hoe kan dat zijh", riep de Hindoe in verwarring uit, die zoo iets nog nooit in den Bijbel gelezen had, om dat hij hem met zijn koude hoofd, maar niet met een begeerig hart had bestu deerd. De geloovigje Chinees zeide nu echter triompheerend„Gijl weet wel veel, maar gelooft niets! D'aarom zijt gij niet gelukkig. Ik weet weinig, maar ik ge loof wat ik weet en daarom ben ik ge lukkig. Wisselkoersen. Amsterdam, 28 Oct., 2 u. Berlijn 59.1559.20. Brussel 11.2011.25. i Parijs 10.221/2IO.271/2. Londen 12.04/412.05. New-York 2.48i/i2.4834. Door P. S., van beroep landbouwer te Borssele, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van het Kantongerecht Goes, cl.d. 23 October j.l., waarbij hij wegens overtre ding der Jachtwet, is veroordeeld tot f 50 of 50 d. h. met verbeurdverklaring van hef niet in beslag genomen geweer of daarvoor te betalen f25 sub. 25 d. h. De jeugdige inbrekersben de te Utrecht. De Utrechtsche recht bank veroordeelde wegens diverse dief stallen en inbraken te Zeist en Utrecht den 18-jarigen H. B. S.-leerling R. tot 5 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De eisch w;as 7 maanden en bovendien ter beschikking-stelling van de regeering voor den tijd van 1 jaar- Voorts den 16-jarigen goudsmidsleerling S. conform den eisch tot beschikbaarstel ling van de regeering zonder toepassing van straf; den 16-jarigen monteursleerling B. tot 6 maanden tuchthuisstraf (eisch 1 jaar tuchthuisstraf met benoeming van een gezinshoofd); den 20-jarigen hulp monteur P., die slechts aan een diefstal medeplichtig was geweest, tot 4 maanden gevangenisstraf, conform den eisch. Brandstichters. De Utrecht sche rechtbank veroordeelde gisteren den drie en twintig jarigen arbeider A. uit Wilnis beklaagd van brandstichting in een hooiberg, tot 1 jaar en 3 maanden' gevangenisstraf met aftrek van het voor arrest. De eisch was 1 jaar en 9 maan den. Voorts veroordeelde zij de 25-jarige juffrouw M. V. F., huisvrouw G. V. te Soest, wegens brandstichting in hare woning 'tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van voor-arrest. De eisch was 7 maanden. Poging tot moord- Voor Se rechtbank te 's-Gravanhage stond weder terecht de ontslagen bediende bij de coö peratie „De Volharding" J. v. V., die in den avond van 28 April 1925 een aantal schoten loste op den secretaris van „De Volharding", den heer Vitbers, toen deze zich van een vergadering naar de wo ning van een familielid begaf. Zooals; men zich herinneren zal, had de officier van Justitie tegen beklaagde twee jaren gevangenisstraf geëischt, doch werd de uitspraak uitgesteld om een onderzoek in te stellen naar de deugdelijkheid van het wapen. Als deskundige werd thans gehoord de le luitenant B. Mulder, die verklaarde, dat de kogels van zwaar ka liber waren. De officier persisteerde bij zijn requisitoir, de verdediger pleitte uiter ste clementie. HOEK. Maandagmiddag had dé aanbeste ding plaats van een hoofdonderwijzers woning voor de Vereeniging voor Chr. onderwijs, a. d. Molendijk alhier. Ingeleverd werden 23 gel dige biljetten. De uitslag was als volgt: In massa: C. H. HermanWisse, Zaamslag f 7847D. P. Basting, Zaamslag f 6725. In perceelen: Perceel I (metselwerk): C. A. van Fraayenhoven, Zaamslag (Spui) f3685; P. J. Rijnberg, Neuzen f3215; S. P. v. d. Hooft, Neuzen f3040; Gebr. Maes, Neuzen Hoek f2759 en M. W. Nieuwelink, Hoek f2748. Perceel II (timmer- en ijzerwerk): J. v. d. Rent, Neuzen f2975; S. P. Castelijn, Neu zen f2874; J. Wisse, Zaamslag f2835; J. A. Meertens, Neuzen f2595; W. C. de Fejjter, Hoek f 2575 en P. Hamelink, Hoek f 2480. Perceel III (loodgieterswerk)Jac. Kool Nz., Sluiskil f 339 en J. M. de Zeeuw, Zaamslag f 302. Perceel IV (schilderwerk)W. A. de Jonge, Axel f 725; M. W. Visscher, Axel f615; H. P. Goethals, Neuzen f589; M. Wisse, Zaamslag f558; C. Haak, Zaamslag f554; P. C. Moes, Hoek f550; A. Giljet, Neuzen f 455J. Rruggeman, Neuzen f 419. Gegund aan de laagste inschrijvers. GOES, 27 Oct. 1925. Peren: Beurré Alexander Lucas 3466, Beurré Clairgeau 3056, Jo sephine de Malines 61, Duchesse d'Angou- lème 5366 Soldat ,Laboureur 43, Nouveau Poiteau 2846, Bruine Chaumontel 40, Joden- peren 28, Winter Bergamotten 26, Pondsperen 2930' Gieser Wildeman 4041, Kleiperen 2732, Afval peren 1016 gulden, alles per 100 K.G. Appels: Goudreinetten 10—31, Bauman's rei- netten 8, Blanke reinetten 21, Burchart's rei- netten 8, Landsberger reinetten 17, Notaris- appel 1820, Cox Oranje Pipping 20, Dubbele Zure Bellefleur 14, Zure "Bellefleur 1017, Fransche Bellefleur 69, Westlandsche Belle fleur 9, Sterappels 1725, Groninger Kroon 1121, Jtuurman ap pels 19, Present van Lun- teren 24, Hondsmuilen 8—10, Jacques Lebel 710, Bismarck 78, Court-Pendu 711, Grofzuur 7, Fransche Paradijs 12, Gelber Ri chard 9, Roode Paradijs 8, Golden Pipping 12 Krab de Kruin 7, Reinette d'Or 6—8, Zoete Armgaarde 1116, Zoete Bellefleur 912, Zoete Campagner 10—16, Zoete Ruster 9 11, Blanke Zoete Armgaarde 12, Pomme d'0- ranje 1315, Tuinzoet 16, Afval- en Kroet- appels 310 gulden, alles per 100 K.G. Diversen: Blauwe Druiven 31—98, Witte Druiven 31 Mispels 1018, Spruiten 17, Kweeperen 12, Uien (groote) 35, id. (kleine) 3 grilden, alles per 100 K.G. Wortelen f 4.10 f5.10 per 100 bos. Noten f0.40f0.96, IRoernkool f 7f15, Roode kool f2.40f5, Witte kool f5f5.10, Savoye kool f 5, Krop sla f 1, Andijvie f 1f 1.90, alles per 100 Hazen f 2.97f 3.97, Fazanten f 1.60f 2.03, Patrijzen f0.55f0.96, Houtsnippen f0.98 f 1.07, Eenden f 030f 0.50, alles per stuk. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche eierveiling Warmoezierstraat 3739, werden 54000 eieren aangevoerd. Prijs: Kipeieren f 10.20f 14.15, idem (klein) f 6.65f 9.85, Eendeieren f 8.55f 9.60. MIDDELBURG. Bevallen: A. Matena, geb. Matzinger, d. Overleden: E. van Oss, 49 j., geh. met A. Hildesheim. GOES. Levenloos aangegeven: een kind van het vrouwelijk geslacht van Adrianus Baars en "Wilhelmina Maria Catharina Buijs. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 28 Oct., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te Die Bilt. Hoogste barometerstand 767.1 te Laco- runa, laagste 741.3 te Thorshavn. Verwachting tot den avond van 29 Oct.: Zwakke tot matige, later wellicht toene mende Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen re gen. Aanvankelijk koeler. Heden overbed zacht en kalm, na een kortstondig lijden, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante MARIA JANSE, in den ouderdom van ruim 61 jaren. Namens de Familie W. JANSE. Domburg, 27 October 1925 Voor de vele blijken van deel neming, ontvangen na het over lijden van onzen geliefden Vader, Groot- en Overgrootvader M. KOK Sb., betuigen wij onzen oprechten dank. Namens alle Broeders en Zusters, M. KOK Jr. Goes, October 1925. Ondergeteekenden betuigen hier bij hun hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming, on dervonden na het overlijden van hun geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ADRIANA LORIER. Uit aller naam, J. WIELEMAKER. Middelburg, 28 October 1925. chocolade met po om- r.apamel *^j De door de N. V. Nieuwe Wal cheren Boomkweekerijen te Mid delburg tegen goedkoope prijzen aangeboden Vruchtboomen, Bessen, enz. zijn geen minderwaardige Boomen, maar alle van onze wel bekende prima kwaliteit. Wij heb ben die lage prijzen gesteld, om in korten tijd eenige perceelen Kweekerrj te ruimen. Laat deze gelegenheid niet voorbijgaan. Uw bezoek zal ons aangenaam zijn. voor eenige energieke niet-onbe- middelde jongelui, om zich in een van de vruchtbaarste streken van Noord-Amerlka te vestigen. Brieven onder letter V, Bureau van dit blad te Goes. ZOEK GERAAKT: Een Jaarl, zwartbont Vaarsje. Terug te bezorgen tegen vergoeding bij Iz. GROENEWEGE, Hoedekens- kerke. BESTELT UW DRUKWERK BIJ 00STERBAAN LE C0INTRE, GOES HUI D'nAPOTH. en V ff IIVOORNDR0GI5TZ

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3