m s it, Goei M Z ngewone biedingen Maandag S6 October S025 eente Aagtekerke.1 wing der tapadej it zijn DIE mooi! CENTRUM', genten gevraagd en landbourail )nwing Voetpadei 40e Jaargang Buitenland. Binnenland. Mijnhardts Zenuwtablellen iat 36 - GOES. Divan., kleeden. edjes, Autoplaids atinet Dekens, luchette, Alloversj vegers. angen: Een jong Runl borduurde Avonddoekjej gemaakte Beukjes, in arkt 10 MiddelburJ A. DE VOOGE J. VOLBEDA, DragteA e koop aangeboden: Garage M. DE DREU &Coj WINKELIERS en AKENMENSCHEN, msfe aansluiting Zenuwsti llend - Zenuwsterkend Glazen Buisje 75cl. Bij Apolh.en Drogisten Je to" BEL. S GOEDKOOPER. PUIGT U. EN. ivang 28 October a.s. ievragen Secretarie Koud| Len verkoop van lekwl se bijverdienste voor actieftj en. cialiteit in Frieeclf totaardappelen. trnemuiden. rang 16 November a. 8. ord Sedan demonstrate n f 17O0een tfrachtwagei oed als nieuw f130#itel likte Ford Touring 5501 Motorrijwiel f250; CitroêJ t. f 1200. Ook genegen I i voor Ford. Nieuwstraat - Goes. raagd tegen half NovenOT en nette Dienstbode. jrr. GRAAFHUIS, Bogatj D 47, Middelburg. in de provincie Zeeland uit te breiden, is „DE ZEE" ngewezen Dagblad voor ■reclame. -„uicfl {AAGT ADVERTENTIE-TA^] 12 8.18 3.27 3.35 3.44 3.52 4. 1.14 2.22 2.49 2.57 1.40 1.18 2.50 3.34 4.11 4.21 4.32 4.40 4.52 4, 5.08 5.15 5.22 5.32 5.40 5.48 5.56 6.04 6.12 2.09 3.18 4.— 4.07 2.23 3.13 4.38 5.33 5.49 6.16 6.28 6.49 6.57 3.51 5.00 5.33 5.41 3.51 5.- 5.33 5il 4.09 5.12 5.12 6.15 6.151s'1 7.17 7.28 7.38 7.46 758 8.05 8.14 8.21 8.28 8.37 8.45 8.52 9.01 9.09 9.17 7.2710,1 101 7.54 8.05 8.20 10| 8.4711 8.56, 9-1! 9.26 9.36 9.56 Drukkers-Exploitanten: OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 6870, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummers f 0.05 Prijs der Advertentie n: 14 regels f1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Dinsdags. Het Grieksch-Bulgaarsch conflict. De kalme rust in het vo-lkenbonds'- secretariaat werd Vrijdag ruw verstoord door het nieuws uit den Balkan. Er werden dien middag tal van ver gelijkingen gemaakt tusschen de Grieksche methoden, thans tegen Bulgarije aange wend en de Italiaansche gewelddaden te gen Griekenland twee jaren geleden bij ge legenheid „van het Korfoe-incident. IMen moet erkennen, dat de Grieken, die toen het slachtoffer waren van militairistische tegen den volkenbondsgeest indruischen- de opvattingen het gedrag van Italië toen maals goed afgekeken hebben. Zij; zijn in menig opzicht zelfs nog erger dan hun leermeesters. i i Men vertrouwt intusschen, dat de Grié-- ken nog verstandig zullen worden en zich naar het advies, dat de volkenbondsraad in zijn buitengewone zitting uitbrengen zal, zullen gedragen. Het telegram van Briand als tijdelijk voorzitter van den volkenbondsraad maak te te Geneve een uitnemenden indruk door den energieken toon en de nadruk kelijke waarschuwing, dat een staat die den oorlog begint zonder het geschil aan de vreedzame procedure van den volken hond onderworpen te hebben, de érnstig ste gevolgen voor zichzelf te duchten heeft. Deze uitdrukkelijke herinnering' aan het bekende arlikel zestien van het vol kenbondsverdrag toont, dat het den in den volkenbond .raad vertegenwoordigden staten ernst is. i Men mag hopen, dat zelfs het tegen woordige militaire bewind in Griekenland zal inzien, dat gehoorzaamheid jegens den volkenbond in het eigen belang van Grie kenland is. De Grieksche gezant te Parijs zal Grie kenland vertegenwoordigen op dei Maan dag aldaar te houden buitengewone zitting van- den raad van den volkenbond en hij, zal er het besluit van Griekenland mee- deelen, om de eisclien, in de nota aan Bulgarije gesteld, te handhaven. Het Atheensche agentschap spreekt te gen, dat de Bulgaarsche stad Petritsj zou zijn gebombardeerd. De Grieksche artil lerie heeft alléén het station der stad onder vuur genomen, om den aanvoer van Bulgaarsche troepen te verhinderen. De Parijsche „Excelsior" schrijft, dat- oen Grieksch-Bulgaarsciie oorlog Vrijdag voorkomen werd in drie uur en twintig minuten. Dit was de tijd, welken de vol kenbondssecretaris Drummond noodig had, om cle maatregelen té treffen voor een buitengewone zitting van den vol kenbondsraad. De eerste telefonische op roep tusschen Genève en Parijs had plaats •om 10 uur en kort voor 1 uur waren alle maatregelen getroffen en waren tele- .grammen gezonden naar Sofia en Athene', waarin de resp. regeeringen van de maat regelen werden in kennis gesteld. D'e volkenbondsraad zal, zooals men weet, van middag bijeenkomen. Men ver wacht, dat de raad ten spoedigste een onderzoek zal instellen, om vast te stel len, wie cle schuld heeft voor het uitbre ken van dezen oorlog, en niemand vreest, dat de volkenbond niet in staat zal zijn, verder vijandelijkheden 'te voorkomen. D'e eenige mogendheid waarvan naar men zegt werkelijk' iets te vreezen zou zijn is Italië en dit land is door zijn deelneming aan de conferentie te Locarno gebonden, om met de andere mogendheden in dienst van den vrede sjunen te werken. Overheids-inmenging in perszaken. In Italiaansche fascistische leringen be stond reeds geruimen tijd ernstige ont stemming tegenover bet bestuur van de Romeinsche joumalistenvereeniging, dat zijn opvatting van het vrije woord niet wilde prijs geven en zich van de fascis tische knevelarijen van de pers afkeerig toonde. Fascistische bladen fulmineerden reeds lang tegen die onwaardigen, 'die het land en de fascistische pers tot oneer strekten. Thans heeft cl© rggeering inge grepen. Zij heeft eenvoudig het bestuur der vereeniging ^ontbonden verklaard en een „koninkrijk commissaris" benoemd, die tot taak heeft een fascistisch drie manschap op te_ schommelen en dat aan het hoofd der vereeniging te stellen. D'an zal men tenminste hij volgende kneve larijen kunnen zeggen, dat het bestuur van de Romeinsche joumalistenvereeni ging aan cle zijde der overheid staat! Oorlogspropaganda. De Lo-ndensche Star vestigt er de aan dacht op, 'dat generaal Charteris, lid van hel Lagerhuis, de „chief intelli gence officier" in het Britsche hoofd kwartier, in een New-Yorksche club een „zeer indiscrete toespraak" heeft gehou den, waarin hij, erkend moet hebben, dat het griezelige en ongelooflijke verhaal dat de Duitschers toen zij in den oorlog gebrek aan vet kregen, hun doode sol daten uitkookten, door hem verzonnen is, om indruk te maken op de Chineezen, wier eerbied voor dooden spreekwoorde lijk is. Van China kwam het terug naar Europa en, „met het oog op het ver bazingwekkend succes", liet men het on weersproken. Senator Lodge contra president Wilson. Senator Lodge was bij zijn leven de felle, groote tegenstander van president Wilson. Lodge was de Republikein, Wil son de Democraat, Lodge kwam op voor de oppermacht van den Senaat in buiten- landsche aangelegenheden, Wilson voor de oppermacht vau het presidentschap. Beiden, Lodge en Wilson hebben elkaar bitter dwars gezeten; thans zijn zij bei den dood en nog bestoken zij elkaar. Van Lodge is pas een boek uitgekomen, waarvan de kopij een maand voor zijn dood voltooid was. Daarin constateert hij, „dat het de schoolfrik-mentaliteit van Wil son was geweest, die belet had, dat de Ver. Staten in 1920 het verdrag van Ver sailles meeonderteekenden en toetraden tot den Volkenbond". De President stelde volgens Lodge het belang van de Ver. Staten achter bij zijn eigen liefde. Toen de Senaat het verdrag niet wilde aannemen in precies den vorm, dien Wil son er aan had gegeven, saboteerde hij zelf het verdrag van Versailles. D'e heele bedoeling, die Wilson met den Volken bond had gehad was naar Lodge het in zijn boek uiteenzet een organisatie te scheppen, waarvan hij, Wilson, het hoofd zou zijn. Ook de vrede in Europa was schreef Lodge door Wilson's bemoeizucht ver- modderd. De Ver. Staten hadden zich er niet mee moeten inlaten, en het aan de geallieerden in Europa moeten overlaten, Duitschland zoo te knauwen, „dat het in vele jaren geen nieuwe poging zou hebben kunnen doen om den wereldvrede en de vrijheid en beschaving der menschheid te vernietigen". Had Wilson den geallieerden dat la ten doen, dan zou hij' schreef Lodge „een onvergelijkelijken dienst aan de menschheid hebben bewezen". Uit Marokko. De „Figaro" maakt de balans op der Fransche krijgsverrichtingen in de zes maanden, sedert in April de Fransche post van Beni Derkoel de eerste geweer schoten ontving. Eenige dagen later had den 40.000 st^jders, behoorende tot on derworpen stammen, zich gevoegd bij de 60.000 Riffijnen van Abd el Krim. De 14.000 man, welke de Franschen tegen over die 100.000 man stelden, konden het terrein slechts voet voor voet ver dedigen; ondanks hun heldhaftigheid, wa ren einde Juni 43 der 66 Fransche posten genomen en had de vijand zich uitge breid over een streek, 150 K.'M. lang en 20 K.M. breed ten Zuiden der posten, 3000 K.M.2 van het Fransche gebied, waardoor de verbindingen met Algerië werden bedreigd, terwijl hij trachtte de stammen in het Zuiden eveneens in op stand te brengen. Toen begon de meeste versterkingen waren inmiddels ter plaatse de tweede faze der operaties. Eind Juni wordt Wezzan bevrijd; dan volgt half Juli de eerste groote opera tie tegen de Tso-els en de Branes om de bedreiging van Taza te verminderen. Door de twee offensieven van 11 Septem ber, het eene uit Teroeal, het andere uit Taoenat, krijgen de Franschen al hun posten, vóór die stellingen gelegen, terug. D'an komt, ondanks het slechte weer de manoeuvre ten N. van Kifane en ten W. van Hassi-Mediam en verbinding met het Spaansche leger, en de inneming van Ajdir door 'de Spaansche bondgenooten. Ten slotte, op 20 October, de herneming van de Djebel Messaoed, in afwachting van de verovering van het berggebied van Senhadja, dat de laatste saillant der Rif fijnen ten Z. van de Werga vormt. Door deze operaties, aldus de „Figa ro", hebben de Franschen dus schier het geheele land ten Z. der Werga verloren terrein heroverd. Ruim dei helft der afval lige stammen, ongeveer 100.000 zielen tel lend, is weer onder het Fransche gezag gekomen, waardoor Abd el Krim 20.000 krijgers moet missen. Het blad moet even wel erkennen, dat Abd el Krim toch nog, over 60.000 krijgslieden beschikt, waar van een groot deel nog niet tegen de Franschen in gevecht is geweest. Het eigenlijke Riffijnsclie leger is feitelijk in tact. Het blad besluit met een waarschuwing aan de Franschen om op hun hoede te blijven. Korte berichten. In verband met het besluit van het partijbestuur der buitsch-nationalen (tegen het pact van Locarno) is Stre- semann onmiddellijk naar Berlijn terug gekeerd en heeft Hindenburg van zijn reis naar Hannover afgezien. Heden ver gadert de rijksdagfractie der Duitsch-natio- nalen tot het nemen van een besluit. Luther en minister Schiele trachten bij de Duitsch-nationalen bemiddelend op te treden. Gisterochtend is koning Haakon van Noorwegen te Kopenhagen aangekomen voor een aclitclaagsch bezoek aan zijn broer koning Kristiaan van Denemarken. De aardappeloogst in Denemarken is dit jaar zeer overvloedig. De opbrengst belooft, dubbel zoo groot te worden als verleden jaar. Naar de Times uit Basra verneemt, zijn bij een wervelstorm in de Perzische Golf begin October 240 zeilscheepjes ver gaan, waarbij; 7000 menschen om zijn gekomen. Een flacon Foster's Maagpillen bevat een maand gezondheid voor een familie. Zij; zijn een uitstekend laxeermiddel, en beteren maagpijn, galzucht, het zuur, slechte spijsvertering, een beslagen tong, schele hoofdpijn, en verstopping1. Foster's Maagpillen dienen in elk huis aanwezig te zijn. Prijs per flacon van vijftig' ver- suikerde pillen f0.65; in .apotheken en drogistzaken. (10) Verkoop van tabaksartikelen doo r am btenaren. Door den heer Staalman zijn tot den Minister van Waterstaat de volgende schriftelijke vragen gericht: Kan de Minister goedkeuren, dat door postambtenaren te 's-Gravenhage tabaks artikelen worden verkocht, voornamelijk onder het postpersoneel ,en dan nog wel beneden den banderollenprijs, waardoor alzoo een ergerniswekkende concurrentie wordt aangedaan aa.n de sigarenwin keliers? Meent ook niet de Minister, dat zulks het dienstbelang niet ten goede komt, veeleer schaadt? Is de Minister be reid, dan maatregelen te treffen, die aan dergelijke handelingen een einde maken? Op Huize Doorn. De echtgenoote van den ex-keizer is na een bezoek van eenige dagen aan ex- kroonprins Wilhelm, Woensdagavond met haar beide dochters weer op het huis Doorn teruggekeerd- Donderdag, den datum van het over lijden van keizerin Augusta, werd op het huis Doorn een godsdienstoefening gehou den, waarin speciaal de overledene her dacht werd. Aan alle leden van het per soneel werd een herinneringsalbum vari keizerin Augusta Victoria gegeven, waar in vele kleine gedichten en facsimile^, 'brieven en handschriften verzameld waren van de overleden Duitsche keizerin. Het absenteïsme der "soc.-dem. Kamerfractie. „Het, Volk" geeft de soc.-dem. Kamer leden de volgende afstraffing: Bij de stemmingen over de moties, naar aanleiding van Jan ter Laan's interpel latie over de ambtenaarssalarissen in de Tweede Kamer gehouden, is het ons op gevallen, dat van onze thans vier en twin tig man sterke fractie een min of meer belangrijk deel afwezig moest zijn. Wij hebben met het maken van een opmerking hierover gewacht totdat de Handelingen in ons bezit waren gekomen. "Daaruit blijkt ons, dat bij genoemde stemmingen vijf onzer leden (bij de laatste stemming zes) afwezig waren- Was onze fractie voltallig geweest, het effect van de stemmingen zou er niet door veranderd zijn. Maar wanneer bij stemmingen over belangrijke zaken .onze fractie voltallig of althans zoo talrijk mogelijk aanwezig is, maakt dat een beteren indruk op 'de roode kie zers, dan wanneer er, zooals in dit geval, bijna een vierde der leden ontbreekt- Uit een schrijven ,dat wij hebben ontvangen, 'is ons trouwens gebleken, dat dit absente isme in kringen van partijgenooten niet onopgemerkt is gebleven- Wij nemen aan, dat op zijn minst een deel der afwezigen geldige redenen van verhindering kan aan voeren, maar willen uiting geven aan onze rechtmatige verwachting, dat onze fractie in het vervolg zoo talrijk mogelijk de ver gaderingen der Kamer bijwoont. (De heeren willen hun f 100 per week gemakkelijk verdienen! Red. Z.) De K. L. M.-luchtvloot te koop aangeboden. De jongste aflevering van het Britsche vakblad „The Aeroplane" schrijft: „Fen der karakteristieke hoedanigheden der K. L. M., precies geheeten Koninklijke Luchtvaart Maatschappij voor Nederland en Koloniën, is altijd geweest haar onder- i; nemingsgeest. Terwijl wij het publiek over het Kanaal voerden in vliegtuigen met open cockpits en in een weinig omge bouwde oorlogstoestellen met dekselslui ting boven de cockpit, kocht de K. L. M. zich, dank zij het inzicht en den durf van haar leider, den heer Plesman van den constructeur Fokker vliegtuigen mei waarlijk comfortabele cabines. En met de vraag naar comfort en snelheid, bleef de K. L. M.-politiek steeds gelijken tred houden. „Het laatste nieuws is, dat de K. L. M. haar geheele vloot één-motorige Fokker vliegtuigen te koop aanbiedt, die, volgens de directie, voor het gebruik op de groote internationale luchtlijnen niet meer aan de eischen voldoen. 'Het plan van Re K. L. M. is, over te gaan tot het aanschaf fen vnn nieuwe vliegtuigen van een meer modern ontwerp, die een minimum onder houdskosten vragen- Het is een zeer belangwekkend ver schijnsel en gelukkig voorteeken van den groei van het luchtverkeer én bovendien een bewijs voor de snelle ontwikkeling van de luchtvaart en den vliegtuigbouw, dat een maatschappij als de K. L. M. tracht, haar geheele luchtvloot te ver- koopen, van welke vloot vele vliegtuigen nog niet een jaar oud zijn, en dit om haar op zes jaar ervaring gebaseerden dienst door het toepassen van een geheel nieuw systeem te reorganise'eren- Naar het „Handelsblad" kan meedeelen, zijn deze berichten juist- Echter niet al (liaair toestellen heeft de K- L. M. te koop aangeboden. Van de vermaarde F 3-serie waarmede de K. L. M. zulke hoogst be vredigende resultaten heeft mogen berei ken, zullen ongeveer vier toestellen in reserve worden gehouden, om onder bij zondere omstandigheden in dienst te wor den gesteld. Wat de aan te schaffen nieuwe vliegtuigen betreft, is het de be doeling der K- L. M.-directie ,haar ge heele nieuwe vloot te doen bestaan uit Fokkers van het nieuwe type F 7a, uitge rust met 400 paard luchtgekoelden Jupiter- tnotor, welke combinatie getoond heeft zulk een groote technische vooruitgang te zijn. Het optreden van Mr Marchant. Het Bestuur van de A. R. Kiesvereen. „De Vrije Fries-" te Sneek heeft aan Mr Marchant het volgende schrijven gezon den: Den heer Marchant, Den Haag- Het Bestuur der Anti-Revolutionaire Kiesvereenigimg „De vrije Fries" te Sneek heeft met verontwaardiging kennis geno men van de schandelijke uitval aan het adres van "den leider -over partij, den heer IJ. Colijn. Het verwacht echter van U een ridderlijke betuiging van leedwezen -over de door U gesproken woorden, welke jdaad U -en Uw partij tot eere zou strekken- (Wij meenen, dat het gepn aanbeveling verdient, dit voorbeeld na te volgen. Biedt mr Marchant uit eigen beweging straks zijne excuses niet aa,n, dan telt een dergelijk Kamerlid onder fatsoen lijke menschen niet meer mee. Minister Colijn zal er zoo zei hij niet meer mede kunnen discussiëeren, Red.) Tent enkampen afgeschaft? Naar de „N- A. Crt." van' bevoegde zijde verneemt ,is besloten dat het insti tuut van tentenkampen voor het onder brengen der -manschappen tijdens de jaar- lijksche herhalingsoefeningen in den herfst zal w-orden afgeschaft. Deze belangrijke maatregel wordt geno men in verband met de bijna altijd ongun stige weersgesteldheid in de periode waar in -de herhalingsoefeningen vallen. In verhand hiermee verneemt het blad, dat de -opdracht is gegeven, dat de ka zerne te Doesburg voortaan in het najaar voor het onderbrengen de-r manschappen deelnemende aan de herhalingsoefeningen en het materieel beschikbaar moet zijn- Ook de kazernes- te Deventer en Zut- phen zullen zoo n-o-odig hiervoor in het najaar beschikbaar worden gesteld. Het tentenkamp op den Galgenberg te Arnhem tijdens de herhalingsoefeningen zal dus tot het verleden' gaan beho-oren- De staking bij Wiltonopgeheven In de Zaterdagmiddag gehouden ver gadering van -den Modernen Bond van Metaalbewerkers, is het voorstel vaiï het bestuur om den arbeid te hervatten aan genomen en werd besloten van morgen' bij Wilton aan het w-erk te gaan. De firma Wilton had medegedeeld, dat werkwilligen die uiterlijk vandaag het werk zouden hervatten, de 21/2 uur minder werk in de week toch zou worden uitbetaald- Alle overige punten van meeningsverschil zul len weer voor de commissie van overleg worden overgebracht- De staking bij P- Smit Jr wordï vo ortgêzct- Zaterdag is in een vergadering, die alleen toegankelijk was voor stakers bij de firma P- Smit Jr te Rotterdam, het advies van de organisatie om ook bij die firma het werk te hervatten met een meet' derheid van 600 tegen 109 stemmen ver worpen- Vanmorgen zal het bestuur van' den modernen bond echter nogmaals met de stakers over dit onderwerp confereeren^ Troelstra's gezonRh e i d s - toestand. In mr Troelstra's ziekte-toestand is nog geen verbetering ingetreden meldt het Volk. Integendeel, de ischias is verergerd, en de patiënt lijdt dag en nacht voort durend hevige .pijnen. Volgens den dokter zullen rust en warmte de genezing bren gen aan den lijder. De roode zuigkracht. Naar het Volk verneemt, heeft het be stuur van de afdeeling Amsterdam van den neutralen Postbond, de C. B. P. T. T. besloten aan het hoofdbestuur voor te stellen zich met ingang van 1 Januari a.s. bij het N. V. V. en A. C. O- P- aajn te sluiten'. - i j J Schaper Jr dienstweigeïaar- „De Arbeider" bericht, dat T. D. Sch'a- per, een zoon van 'tsoc.-dem. Kamerlid Schaper, geweigerd heeft aan de herha lingsoefeningen deel te nemen. Het Volk voegt hieraan toe, dat Schaper Jr, die zijh zesmaan-dsche eerste oefening enkele jaren geleden heeft volbracht, thans voof de weigering om aan de herhalingsoefe ningen deel. te nemen, in Den Bosch in voorarrest zit. R11 i 1 v e r k a v e 1 i n g s w e i. Volgens „De Residentiebode" zal thans worden overgegaan tot de uitvoering van de Ruilverkavelingswet- Het zal ongeveer n-og twee jaar -duren eer de vaststelling paats heeft gehad van de rechten en d-e schatting. In het volgend jaar zal dan ook ruim '4000 H.A. in behandeling wor den genomen- Voorl-o-opig verslag begro otiiïg van' Arbeid- 'So-mmiige leden der Tweede Ka mer waren niet gerust o-ver de mededeelimg in de Troonrede betref fende de sociale politiek, in het bijzonder aangaande hetgeen -over de doorvoering van de Arbeidswet 1919 wordt gezegd. Volgens hen schijnt thans het oogenblik aangebroken, om binnen afzienbaren tijd terug te keeren' tot een strenge handha ving van deze wet- Bovendien dient met de invoering van die wet in haar geheel niet langer te w-orden getalmd. Naar de meening van verscheiden an dere leden hehoore-n in de eerste plaats thans de bepalingen dier wet voor kan toren, apotheken, ziekenhuizen, enz. ia werking te worden gesteld. Voorts moet gezorgd worden voor een strengere hand having der bestaande bepalingen, waaraan meermalen nog veel ontbreekt- Andere leden drongen aan op groote voorzichtigheid- Verschillende leden drongen aan op een stelselmatige inperking van -de overwerk - vergunningen v-o-or fabrieken en werk plaatsen. And-ere leden meenden te moeten waar schuwen tegen iedere verzwaring'van de lasten, die -op het bedrijfsleven drukken. De beste sociale politiek, welke thans kan worden gevolgd, is die, waardoor de werkloosheid zoowel nu als in de toe komst wordt bestreden'. Gevraagd werd, wat de minister voor nemens is te doen ten aanzien van het bakkersbedrijf. De toestand in dat bedrijf is -onhoudbaar geworden- Vooral het mid- delbedrijf komt in de knel. Eenige leden drongen opnieuw aan op een wettelijke regeling van den arbeids duur in het land- en tuinbouwbedrijf. Andere leden achtten een wettelijke rege ling vo-o-r een bedrijf, dat in alle opzich ten afhankelijk is van 'de natuur, moeilijk, terwijl zij twijfelden of deze wel gemoti veerd zou zijn- Verscheidene leden zouden gaarne vef- -nemen, welke de plannen van den min. zijn ten aanzien van de Ziekteverzekering. In het bijzonder vroegen zij inlichtingen' over den omvang, waarin de min. meer ruimte wil laten aan hetgeen in de maat schappij is opgekomen'. Gevraagd werd, wat de minister zal doen 'om een betere naleving van de invaliditeitswet te waarborgen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 1