Predikteurlea. Land- en Tuinlionw. Onderwijs. Wetenschap en Kunst. Geaeerf Nieuws. Laatste Berichten. Rechtszaken. loop, Moopiip, Bsslediigen, enz. Dit de Pers. Marktberichten. Burgerlijks Staoi 'De vele zegeningen op dit werk zijn ons •«liet by name bekend, doch dit is zeker, dat velen langs dien weg leerden buigen voor den Heere der Heeren. Wij denken slechts aan Goesti-Djilantik, die als balling naar Buitenzorg werd gezon den en daar met den Bijbel in aanraking kwam, waardoor zijn ziele werd ontroerd en gegrepen. Aan een Tjokja Aardju, die een Bijbel kocht en, geboeid door den inhoud, met spanning en belangstelling dat Woord las en herlas, totdat hy ruste vond voor ?ijn hart. En nu, na 40 jaren, werkt onze broeder Penninga nog met jeugdigen ijver aan de ver taling van de Schrift in een of ander Indische volkstaal. Br Penninga is in menig opzicht een merkwaardig man. Eenvoudig in al zijn doen en laten, bezit hij inderdaad de gave der talen. Zoo verscheen van zijn hand: Een Bijbelver taling in het Ralineescb. Een handschrift in diezelfde taal van meer dan 14000 woorden. Een Hollandsch-Borgineesch Woordenbqek. 'Een Madoereesch Woordenboek, en op een prijsvraag voor het Bataviaasch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen, ontving hij de zilveren medaille. Gedurende ons verblijf op Java, hadden wij meer dan eens het groote genoegen eenige dagen onzen broeder Penninga als gast in ons midden te hebben, 't Waren genoeglijke da gen. Hoewel arbeidende een ieder op zijn eigen wijze, was toch het doel één n.l. de 'brenging van Gods onfeilbaar Woord, dat Woord, onmisbaar voor het zondaarshart, aan allen die nog gezeten waren in de donker heid van het Heidendom en Mohammeda nisme. Zondag 25 Oct. 1925. i t Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds. Steinz, nm. geen dienst, av. ds. de Vries. 'IWilhelminadorp, vm. ds. Homburg, nm, geen dienst. Geref. Kerken. Wissekerke, vm. en nm. ds. Wielenga van Zierikzee. De snoei van appelboomen. New York State Bulletin 500 bevat een studie van G. H. Howe over den groei en opbrengst van appelboomen, die op verschillende wijze werden gesnoeid. De proefnemingen begonnen in 't voorjaar 1912 met negen verschillende variëteiten van appelboomen van een jaar oud, ge plant in den vorigen herfst. Invloed van veel en van weinig snoeien. De weinig gesnoeide boomen ontvingen •geen anderen snoei dan het vormen van de kroon en bet wegnemen van in den weg zittende of ongewenscbte takken; de veel gesnoeide boomen kregen grootere en breedere kronen, begonnen vroeger te dragen en brachten meer vruchten voort dan die, welke flink werden gesnoeid. Overigens was er geen verschil te con- stateeren in dikte of tusschen vorm, kleur, grootte, tijd van rijpheid of kwaliteit der vruchten van de boomen, die op zoo ge heel verschillende wijze waren gesnoeid. Tusschen boomen, welke in den winter en die, welke in den zomer gesnoeid wa ren, was geen verschil op te merken, wat betreft den groei en bet vruchtdragen; ook niet wat betreft den tijd, waarop zij be gonnen vruchten voort te brengen. De zomersnoei werd moeilijk toen de boomen begonnen te dragen. Hoogte van de boomen. Zoowel wat de dikte-afmetingen van den stam als wat krachtigheid van bouw aangaat, stonden boomen met hooggeplaatste kronen wel dra achter bij die met een lager geplaat ste kroon. Ook de opbrengst van eerstge noemde boomen was belangrijk geringer. Daarenboven waren deze aan veel meer windheschadiging blootgesteld, en ging bet snoeien, bet besproeien en bet oog sten veel gemakkelijker bij de boomen, bij welke de kroon laag begon. Geslaagd aan de Universiteit te Utrecht voor candidaatsexamen sociale aardrijkskunde: suej. M. M. Geuze; voor theoretisch tandheel kundig examen, eerste gedeelte: de heer P. C. Willemse. Bevorderd tot arts: de heer J. C. Wester weel. Geslaagd voor het examen als rijksvee arts de heer J. Boudeling te St.-Philipsland, De opgraving in Siohem. Men meldt aan de Msb. In 'het gebouw der Nederl. Bank te Amster dam werd eene vergadering gehouden, waar in, naar gemeld is, besloten is tot de oprich ting van een comité in Nederland, dat trach ten zal gelden bijeen te brengen voor de op gravingen te Siohem onder leiding van Prof. Sellin. Prof. Böhl. te Groningen heeft in die ver gadering medegedeeld, dat Prof. Sellin de plaats van de oude koningstad der Israëlie ten: Siohem heeft ontdekt in het najaar yan 1913 en in het voorjaar van 1914 in de buurt van het tegenwoordige dorpje Balata, ongeveer een kwartier verwijderd van de stad Nabulus. De plaats is voor opgravingen bij zonder gunstig gelegen, dnbebouwd, onbewoond en in de nabijheid van de landelijke be volking van Palestina De .voorloopige opgra vingen in 1913/1914 gedaan, hebben dan ook zeer goede resultaten opgeleverd. Prof. Sellin heeft in 1913 twee en een halve week met 60 tot 100 werklieden gegraven en in het voorjaar van 1914 met ongeveer 150 werk lieden. Hetgeen hij daar h^ft gevonden behoort voor een gedeelte tot de z.g. kleinkunst: werk tuigen, wapenen, zilveren sieraden, albasten kruiken en andere voorwerpen van ceramiek. Voor het grootste gedeelte zijn die voorwer pen gezonden naar Weenen, om daar voor- loopig in de kelders van het kunsthistorisch museum te worden bewaard. Spreker is twee jaar geleden in de gelegenheid geweest deze vondsten te zien en te bewonderen. Een an der deel van die voorwerpen is gegaan naar het Museum Lunsingh Scheurleer te 's-Gra- venhage. Prof. von Bissing thans te Utrecht, heeft de opgravingen vanuit Duitschland ge steund, toen hij nog hoogleeraar te Miinchen was. Voorts heeft spr. met eigen oogen in April 1925 te Sichem de sporen van een muur gezien, zóó groot en zóó mooi, als tot nog toe slechts op een andere plaats in Palestina bij Jeruzalem is opgegraven. Door het uitbreken van den wereldoorlog werden de opgravingen van Prof. Sellin plotseling gestaakt. Gedu rende den oorlog is spr. met Palestina in contact gebleven door correspondentie en bij na onmiddellijk na het einde van den oorlog kreeg spreker het verzoek van Prof. Sellin om zoo mogelijk van die onderneming een neutrale te maken en met Nederlandsche hulp die opgravingen weder op te vatten. Spre ker heeft toen met enkele heeren overleg ge pleegd, maar in dien tijd van inflatie zouden pogingen, om gelden voor het doel bijeen te brengen, waarschijnlijk gefaald zijn. Volgens sprekers persoonlijke overtuiging is Sichem eene plaats, welke zeer zeker de moeite waard is om ontgraven te worden; het zou jammer zijn om die plaats onder de aarde te laten, nu de gelegenheid ons wordt geschonken om tot de opgraving over te gaan. Prof. Von Bissing heeft in de vergadering medegedeeld, dat de opgravingen te Balata van zeer groot belang zijn voor het verkrijgen van een inzicht in de zeden en gebruiken der oude cultuurvolken in het oud-Israëlietische tijdperk. Spreker toonde de vergadering eenige fotografieën van voorwerpen, welke daar zijn opgegraven en ook heeft hij bij zich een oud-Israëlietisch pronkzwaard van brons ver vaardigd, waarop zeer mooie figuren zijn ge graveerd. In dien heuvel bij Balata zullen waarschijnlijk vele wapenen worden gevon den. Er is reeds een reeks van dergelijke wapens gevonden, waarbij ook waarschijnlijk versierselen van paarlen zijn. Prof. Böhl deelde nog mede, dat in Jeru zalem de koningsgraven midden in de stad zijn gelegen. Ongelukken. Gistermorgen is te Haarlem 'de 21-jarige schippersknecht B. verdronken- Men vermoedt, dat hij bij het aan boord gaan tusschen de boot en den wal is geraakt. Gisteravond is bij de ouderlijke woning te Aalsmeer een 5-jarig jongetje verdronken. In bet gebouw der Kerkraadsche Handelsbank te Kerkrade ,viel zekere S., die bezig was met de centrale verwarming, van de trappen in den kelder. Met een sche delbreuk werd S. naar het hospitaal ge bracht. Te Valkenswaard is het lijk van den 70-jarigen arbeider S. in den vijver van een villa gevonden. Vermoede lijk is de man bij het huiswaarts keeren door de duisternis misleid en verdronken. In de Rijksklinieken te Utrecht is over leden de 45-jarige E., uit Driebergen, die dezer dagen door zijn stiefzoon met een riek zeer ernstig was mishandeld. De Oostenrijksche houwer G- te Heerier- heide is Donderdagavond op de Staats mijn Emma te Hoensbroek in een kolen- snijmachine geraakt. Hij werd naar het hospitaal te Heerlen vervoerd, waar hij gistermorgen is overleden. Hij Iaat een vrouw en een kind achter. Te Loos duinen is gisterenavond een 17-jarig meisje uit de Stoomtram gesprongen. Zij kwam daarbij echter te vallen en werd ernstig aan den rechtervoet gewond, ter wijl haar linkerhiel werd gekneusd. Ook kreeg zij verwondingen aan hef voorhoofd aan onderarmen en handen. Door den Geneeskundigen Dienst is het meisje naar het Ziekenhuis vervoerd. O, paardenpost, keer terug. Een abonné schrijft aan het Volk: Vorige week Vrijdag, voor de eerste buslichting, postte ik, in Amsterdam voor een zakenvriend in Wijk en Duin (Bever wijk) een briefkaart, waarop ik hem een samenkomen voorstelde op Zaterdagmid dag 1 uur aan station W. P. Al wie er echter kwam ,mijn zakenvriend niet. Een paar dagen later kreeg ik van hem bericht dat „mijn kaart hem bereikt hadZa terdags 10 uur. Meer dan een etmaal had Tante Pos dus werk gehad, om mijn briefkaart over een afstandje van een goede 20 K. M. weg te brengen. Ik ben nu gewaarschuwd- In den vervolge stap ik even op de fiets. Dan heb ik zeker heid en houd het peperdure porto bo vendien in den zak. Maar middeleeuwsch is het wèl! Door zijn pijp gered- Onder de gemeente Schinnen werd zekere H. uit fOirsbeek, des avonds laat aangerand door een persoon, die de bedoeling had, H- van zijn geld 'te berooven- H. was ech ter niet bang en trad zóó op, dat de aanrander hem niet aan het lijf kon ko men. Plots .gaf de aanrander een fluit signaal, waarop nog een paar kerels te voorschijn sprongen. Met de bedreiging van H.: „wie nadert, schiet ik neer", sloeg het drietal op de vlucht H- was alleen gewapend met een pijp, welke hij dreigend op de onbekend geblevenen had gericht. Smokkelen. Duitsche ambtenaren hebben aan de Nederlandsche grens bij Herzogenrath aangehouden een voer man ,die op een kar niet minder dan 1000 K.G. koffie vervoerde, die frauduleus was ingevoerd. De voerman werd gearresteerd koffie, paard en kar werden in beslag genomen. V a 1 s c h geld. Bij de politie te Nijmegen zijn opnieuw eenige valsche zil verbons van f 2.50 gedeponeerd. Storm. Een hevige storm heeft Donderdag en gisteren langs de Atlanti sche Oceaan-kust gewoed- Stormweer wordt eveneens gemeld van het Kanaal en de Engelsche kust. Vliegongelukken- Te Merig- nac nabij Bordeaux is een vliegtuig om laag gestort- De bestuurder is gedood, de mecanicien brak zijn ruggegraat. Nabij Marseille is eveneens een vliegmachine gevallen. Twee personen werden gedood een derde werd gewond. Een vierde Is verdwenen. Vreemde bewaarplaats. In het Weekblad der Directe Belastingen, in voerrechten en accijnzen deelt een inzen der mede ,dat in de sacristiekamer van een R- K. Kerk een bemande flesch met plm. 15 L. cognac staat. Vermoedelijk eigenaar: de koster-kroeghouder- De Re dactie merkt op, dat alleen bekeuring kan worden ingesteld tegen den onbe kenden nederlegger, zoodat niet anders dan verbeurdverklaring kan worden uit gesproken door den rechter. Een dergelijk berichtje geeft overigens wel een vreemden kijk op den toestand in sommige dorpjes,waar blijkbaar veel geoorloofd wordt geacht- Kannibalis'me- Te Roermond ontstond twist tusschen eenige personen, die tot ©en gevecht groeide, waarbij een der .^echtenden een stuk van zijn neus werd 'afgebeten. Diefstallen- De politie te Vel- sen heeft aangehouden den arbeider B- te Velseroord, die op de papierfabriek der firma van Gelder en Zonen aldaar een groote partij ©lectrische onderdeden heeft gestolen. Gisternacht is uit een weide van den veehouder M. .te Zoeterwoude een koe gestolen. De politie te Leiden ontdekte deze koe on de veemarkt aldaar, waar ze werd verkocht door J. v. G. uit Leiden. De koe is in beslag genomen en van G. opgesloten. Een schipbreuk. Het draadloos station te Land send heeft een bericht opgenomen van het Engelsche stoomschip City of Fairbury meldende dat dit, bij stortregens af was geraakt van het stoom schip Vojslav, een boot van 3000 ton die het op reis begeleidde. Vijf uur lang heeft de City of Fairbury 'daartTa tever geefs naar de Vojslav gezocht, zoodat men vreest, dat deze met zijn bemanning vergaan is- Br ut ale inbraak. In den vorigen nacht is ingebroken in de pastorie der Geref. Kerk te Capelle aan den IJssel. Ds bewoners ds Bouwman en familie, 'hebben niets gehoord. Al 'bet tafelzilver is ontvreemd en ook een tweetal oude geelkoperen tabaksdoozen waar op bijbelsche voorstellingen zijn gegraveerd. Van een ouden bijbel zijn de zilveren klampen afgebroken en meegenomen. Van de daders geen spoor. Storm boven het Kanaal. Gis teren woedde er een hevige storm met een snelheid van 60 mijlen per uur boven het Kanaal en het zuiden van Engeland. Het luchtvaart-verkeer met het vaste land was verstoord en de booten op Boulogne en Vlis- singen hadden tegen een zware zee te kampen. De" telegraaflijnen in de streek van Folkestone zijn grootendeels vernield. Tot nu toe wordt echter slechts het vergaan van een kleine bark gemeld. Wisselkoersen. Amsterdam, 24 Oct., 11 u. Berlijn 59.1659 18 Brussel 11.33—1135 Parijs 10 34-10.86 Londen 12.04—12.04 '/4 New York 2 485/2.489/16 RILLAND-BATH. Naar aanleiding van de vroeger alhier plaats gehad hebbende inbraken in kerken en scholen en goede renloods der spoorwegen, waarvan ver dacht wordt zekere A. M., thans als ver dachte vertoevende in de gevangenis te Rotterdam, werd door de veldwachters Tange en Van Baal ten zijnen huize te Nieuwhelvoet een nauwkeurige huiszoe king ingesteld. Dit had tengevolge dat in zijn huis goederen werden gevonden, be- hoorende tot den eeredienst der R.-K. Kerk. Dit had tengevolge dat verdachte aan de veldwachters bekende, deze goe deren tp hebben gestolen bij een inbraak in de R.-K. kerk te Ooltgensplaat, door hem gepleegd in 1923. Ook een partij waschgoed, wat bleek gestolen te zijn te Bleskensgraaf, werd in beslag genomen. Gemeentel ij ke steun voor woningbouw. De minister van arbeid heeft aan Ged. Staten der verschillende provinciën den volgenden brief toegezonden: Het is mij gebleken ,dat sommige ge meenten nog steeds voortgaan met het verleenen van premies ten behoeve van den bouw van arbeiderswoningen of wel het verleenen van dergelijke premies weei ter hand nemen. Ik acht dit in zijn gevolgen ten hoogste nadeelig voor de woningproductie dooi particuliere bouwers- Door de Rijksbouwpremie toch is 'de particuliere bouwnijverheid voldoende in het zadel geholpen; allerwegen worden weder woningen gebouwd zonder eenigen steun yan overheidswege. Wati.r de ge meenten dien onnoodigen steun toch ver leenen, moet dit noodzakelijk leiden tot stijging van de bouwkosten, met als slot het weder stopzetten van den particulieren bouw. Andere gemeenten zijn, blijkens couran ten-berichten, voornemens aan de huur ders van bepaalde typen, van met over heidssteun gebouwde woningen voorzoo ver hun inkomen blijft beneden een zekei bedrag, een tegemoetkoming te verleenen uit de gemeentekas. Ook deze maatregel moet fnuikend werken voor de ontwikkeling van den bouw van arbeiderswoningen door particulieren- Dezen zullen toch in de gemeenten, waar een dergelijke bijslag op de huren van met steun gebouwde woningen gegeven wordt, bezwaarlijk voor de door hen zonder steun te bouwen woningen een zoodanigen huurprijs kun nen bedingen, dat het in den touw ge stoken kapitaal behoorlijk rendeert- Daarenboven heeft hier te lande steeds het gezonde economische beginsel gegol den, dat de woninghuren in de eerste plaats bepaald worden naar den kostprijs der woningen, niet naar het inkomen der huurders, al moest met dit inkomen re kening gehouden worden, toen de bouw kosten zoo hoog waren opgeloopen, dat van 'n normale kostprijs-huur geen sprake meer kon zijn. Gaat men echter den weg op van de bedoelde gemeenten, dan valt niet te zeggen, waarom aan inwoners, met een inkomen, dat een zeker bedrag niet overschrijdt, ook niet steun zou ver leend worden om te voorzien in andere eerste levensbehoeften. Ik heb gemeend, op het onwenschelijke van de beide bedoelde wijzen van ge meentelijke steunverleening mei betrek king tot de ontwikkeling van de particu liere "bouwnijverheid uwe aandacht te moeten vestigen, in het vertrouwen, dat uw college bij de beoordeeling van des betreffende ter goedkeuring ingezonden raadsbesluiten met de geleverde beschou wingen te rade zal willen gaan. Ik kan daaraan overigens nog toevoe gen, dat die gemeenten, welke een steun regeling invoeren als bovenbedoeld, of van gelijke strekking, van allen steun ingevolge de Woningwet uitgesloten zul len zijn- Arr.-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 23 October. H. Th. P., 23 schippersknecht te Amsterdam, was op 18 Juli 1922 door de rechtbank bij verstek veroordeeld wegens het niet vertoonen van een bewijs in zake Rijksbelastingen voor schippers, ge pleegd in '1921 te Hansweert, tot f 15 of 15 d. h., tegen welk vonnis bijl in ver zet was gekomen. Verzet vervallen ver klaard. De volgende vonnissen werden uitge sproken: zware mishandeling: Dl. J. S., 28 jaar, Graauw, gedetineerd te Middel burg, 6 maanden gev. met aftrek van het voorarrest; valschheid in geschrifte: E. L., 40 j., commissionair, te Stoppeldijk, gedetineerd te Middelburg, 6 maanden gev.straf met aftrek van het voorarrest, piefstal en verduistering: A. L. Ie R. 22 j. Schildersknecht te Rotterdam, 3 mnd. gev.straf; diefstal: Fr. D., 38 j., schippers knecht te Ter Neuzen, 4 mnd. gev.straf; overtreding arbeidswet: A. C. J. G., 52 1, bedrijifsleider bij de Stoomvaart-Mij'. Zeeland te Vlissingen, bevestiging van het vonnis van den kantonrechter te Middel burg met wijziging der straf in 2 maal f 1, of 2 maal 1 d. h.overtreding der Motor-en Rijiwielwet: M. M. J. K. 22 j., chauffeur te Vlissingen, vernietiging van het vonnis van den kantonrechter en vrij spraak; overtreding Arbeidswet: J. A. M. 1M., directeur der Stoomvaart-Mij. Zeeland te Vlissingen, vernietiging van het vonnis van den kantonrechter en vrijspraak; on tucht: J. M. 0., 21 j., leurder te Middel burg, tot 2 mnd. gev. voorwaardelijk, proeftijd 3 jaar. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 23 Oct. Gedagvaard was nog W. A. v. R., 23 j., inspecteur eener ziekteverzekerings-Mij. wonende te Dor drecht, wegens verduistering van scheer- npparaten, kistjes sigaren en boeken, die als geschenken moesten gegeven worden aan de abonné's van de Wereldpost, gepleegd in de eerste helft van het jaar 1925 in het arrondissement Middelburg. Eisch en uitspraak f 25 of 25 d. h. Door de Belgische regeering is de uitlevering gevraagd van L. C., 38 jaar wonende te St. Pieter W:aluwe en H. de Bi, 28 jaar, wonende te Cray bek© (B.) beiden gedetineerd te Middelburg, ter zake van brandstichting in België. Kamerlid voor de Recht bank. Dinsdag a.s. zal te Almelo de zaak voorkomen van den burgemeester van Giethoorn .tegen het soc.-dem. Kamerlid van der 'Sluis. Die burgemeester heeft een aanklacht wegens beleediging inge diend naar aanleiding van een artikel van den heer v. d. Sluis in „Het Volk", „getiteld „Een saboteur eerste klas". Vreemde onderwijzer. D'e rechtbank te Winschoten heeft den ge detineerden P. H„ 42 jaar, vroeger onder wijzer te Mussel (Gr.) terzake van het opzettelijk onttrekken van een minder jarig meisje aan het wettig gezag barer ouders, mishandeling en bedreiging met doodslag, tot drie maanden voorwaar delijk veroordeeld, met bevel tot onmid dellijke invrijheidstelling. KAPELLE. Voor den bouw der Chr. Be waarschool is ingeschreven doorM. v. d. Linde, Kattendijke f 7997L. Korstanje, We- meldinge f 7482, D. v. Maris te Kapelle f 6890, Jac. de Jonge, Biezelinge f 6666, J. J. Dron- kers te Kapelle f 6635 en fa J. _M. Schrijver en Zonen te Goes f 6445. Gunning voorbe houden door het Bestuur. Goede aanteekening. Wij lezen in „De "Rotterdammer": Bij de behandeling der Bioscoopwet trok de aandacht de belangrijke rol door de oud-ministers Heemskerk en De Visser als lid der Tweede Kamer gespeeld. Op beslissende pogenblikken grepen zij in en beheerschten de positie. Elk voelde de waarde van "hun aan wezigheid in het parlement. Het treft wel sterk bij de samenstelling der rechtsche Kaïnerclubs, dat de kop stukken, welke in het afgetreden kabinet zitting hadden, direct als Kamerlid te rugkeerden. In de Roomsch-Katholieke fractie ne men Ruyscli en Aalberse een plaats der eere in, aan de Christelijk-Historisch© club zet De Visser meerdere glorie bij en onze groep kreeg door de toetreding van Heemskerk en Van Dijk ongewone verster king. Hier komt, bij vergelijking met vroegere overgangsperioden eene ingrijpende ver betering voor den dag. Nog heugt ons 1913, toen van de af tredende bewindsmannen geen in de Tweede Kamer terugtrad. Wel werd het destijds door onderschei denen betreurd, dat niemand van de zit tende leden plaats maakte voor de „su blieme reserve". Daarmee werd echter het euvel niet weggenomen en bij het toen geldende districtenstelsel was inderdaad het in ruimen van den zetel soms ©en ietwat riskant bedrijf. Thans staan wij er heel wat beter voor. Ongetwijfeld is dat een gevolg van ons nieuw stelsel van evenredige vertegen woordiging. Diaar is van dat systeem al zoo veel kwaad gesproken, dat zeker deze goede aanteekening ditmaal niet achter wege mag blijven. MIDDELBURG, 23 Oct. Op de veiling1 wer den de volgende prijzen besteed: Sterappels 19, Goudreinet 11., Peren 25, Tomaten I 20 —25, Idem II 13—14, Jac. Lebel 13, Cam- pagnezóet 11, Kleiperen 29—31, Groninger Kroon 17, Blauwe Druiven 60, Nouveau Pöi- teau 32, Zoete appels 18, Present Van Enge land 13, Lemoenappels 15, Comptoir de Paris 41, Kweeperen 15, Gieser Wildeman 35, Bét' gamot 25, Mispels 14, Spruiten 624, Uien 35,5, Stokprincessen 4141,5, Suikerboonen 13—23, Spinazie 1016, Witlof 2235, Per fect 21, Veldsla 4, Peen 3,54, Wagenaars 416,5, Roem van Holland 25, Dubbele idem 20, Princessen 18—36, Aardappelen 3, Molsla 46, Stamprincessen 24,5, Stokboonen I 13 —14, Idem II 3, Postelein 3336 ct., alles per K.G. Bloemkoó.1 I 720, Idem II 17 ct., beide per stuk. Roode 'kool 2484, Savoye kool 2457, Andijvie 437, Witte 'kool 24 38, Groene savoye kool 2139 ct., alles per 10 stuks .Sla 228 ct. per 20 stuks. Prei 63—111, Karoten 3052, Rapen 1445, Peen 1664, Selderie 2342, Rammenas 37 47 ct.., alles per 10 bos. VLISSINGEN, 23 Oct. 1925. Ribston Pipping 13, Gampagnezoet 910, Zure Bellefleur 8 14, Goudreinet 612, Bismarck 7, Groninger Kroon 1017, Hondsmuil 612, Ganzebout 1016, Goudappel 13, Princesse Noble 15, Cox Pomona 14, Schuttersreinet 10, Sterap pel 22, Grauwzoet 912, Perzikappel 9, Huijs- manzoet 6, Gravensteiner 10, Kleiperen 23, Beurré Clairgeaü 31, Bergamotten 1524, Wil liam Duchesse 51, Petit Marguurit 21, Jose phine de Malines 33, Mispels J.516, Druiven 4456, Uien 35, Spinazie 1120, Kool rapen 2,53, Spruiten 1825, Wijnpeeën 2,5 —3 Witlof 44, Postelein 2123, Princessen 3340, Wagenaars 2027, Tomaten 813 ct., alles per K.G. Kipeieren 122, Eendeieren 93 ct., beiden per 10 stuks. Poters 1721, Aard appelen 4,5 ct., beiden per 10 K.G. Roode kool 511,5, Witte kool 2,55,5, Savoye kool 29,5, Bloemkool 4,520 ct., alles per stuk. Selderie 14,5, Prei 810, Peeën 2,5 6, Kroten 5,56,5, Rammenas 33,5, Rapen 3,54 ct., alles per bos. Veldsla 815, An dijvie 1043, Pieterselie 710, Zuring ,7 10, Sla 3351 ct., alles per mand Van 1522 October. KRUI YIN GEN. Geboren: Janna, d. v. Jacobus van Burg en Anna Gijssen; Con- stantinus, z. v. Joliamnis Franciscus Luijk en Maria Stephanie Vermont. (Kr. Ct.) WISSENKERKE. Ondertrouwd: 12, Adriaan Leendert Haringman 24 j. te Colij'nsplaat en Pieternella de Looff, 18 j. jd. Geboren: 13, Tannetje d.v. Pieter Adriaan van Damme en Maaike Flipse; 14, Jan, z.v. Marus Adriaan Flik weert en ria.jrina Verburg. C'OLIJNSPLAAT. Ondertr.: 15, Willem v. d. Peijl, 24 j. jm. te Harderwijk en. Janna Adriana Kole 25 j. jd. Geboren: 12, Marina d.v. Cornells Vo gelaar en Cornelia Pieternella Wiskerke. Overleden: 12, Tona de Looff, 81 j. wed. Jan Alebregtse. (Adv. BI.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 7