Dit fie Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Dool Uw Schoenen Goed Openbare Verkooptips en Ver pachtingen. enkele minuten lag de heer Wins „munt" Men had hem bijna geheel ontkleed en wat erger was, zijn hoofd was leelijk toegetakeld. In allerijl werd om een auto getelefoneerd en zoo snel mogelijk werd de eenheidsfront-propagandist, die niet in staat meer was was te loopen, naar het ziekenhuis vervoerd- Hij is later, geheel verbonden, naar Amsterdam vervoerd. De heer L. de Visser, lid van de Tweede Kamer ,was door de demonstratie ter gewestelijke vergadering zóó „ontdaan", dat hij zichmoest verschoonen! Naar aanleiding van bovenstaande me- dedeelingen heeft de redactie van ge noemd blad naar de toedracht van deze zaak geïnformeerd bij Wins- Deze zeide, dat de knokpartij had plaats gehad, "doch niets met de vergadering uitstaande had. Wins gaf toe naar het ziekenhuis aan deri Coolsingel te zijn geweest maar niet alleen. Verdere inlichtingen wilde Wins niet geven- Als publicatie noodig was, zou dat wel in de „Tribune" geschie den. Onder het kopje: „Van het Presi dium, Belangrijke Huishoudelijke vergade ring" bevatte de vTribune" van gisteren avond navolgend bericht, dat luidt: „Het Presidium van de C- P. H. heeft het noodig geoordeeld, het bestuur van de afd. Rotterdam der C. P. H. uit zijn functie te ontheffen en de leden van dit bestuur ais lid der C- P. H. te schorsen op grond van handelingen in strijd met de belangen van onze partij. De afd- Rotterdam vergadert Donder dag 22 October, 's avonds 8 uur, in het lokaal Maasstraat I, onder leiding van het P- B., o.a. ter verkiezing van een nieuw bestuur. Postagentschappen in winkels- Naar aanleiding van bet bericht in de „Tel." dat waarschijnlijk binnen korten tijd door de Posterijen' een proef zal worden genomen met het vestigen van postagentschappen in winkels, heeft de H. Crt. zich te bevoegder plaatse om in lichtingen gewend. Vooropgesteld dient dan te worden, dat het hoofdbestuur der Posterijen er naar streeft, het publiek zooveel mogelijk ter wille te zijn. Tot dusver zijn in tal van steden wel vele depothouders, waar men zonder verhooging van prijs postzegels kan' bekomen, maar den laatsten tijd is meer en meer de wenschelijkheid tot uit breiding van de postgelegenbeid naar voren gekomen. Het is daarom, dat men, met het oog op het noodzakelijk ontlasten van de postkantoren, het plan heeft opgevat, een proef te nemen met het Engelsche systeem. Dit houdt in het verrichten van zoo luidt de geijkte term alle voorkomende posthandelingen in winkels zooals het verzenden van expresse brie ven, het innen en storten van postwissels het koopen van postzegels, enz- allesc zonder prijsverhooging. Hieruit blijkt dus, dat een en ander feitelijk neerkomt op uitbreiding van het instituut depothouders of het stichten van bijkantoren in het klein in winkels. Voor de houders van deze agentschappen, wien door Tie poste rijen een bepaald percentage van de op brengst toegewezen wordt, zullen ver schillende soorten van winkeliers in aan merking kunnen komen. Het ligt dan ook (niet. in de 'bedoeling, zich uitsluitend tot boekwinkels, te beperken, maar men zal ook op andere, natuurlijk te goeder naam en faam bekend staande winkels of fa.'s het oog laten vallen- Engeland bezit reeds duizenden van deze instellingen, terwijl er ook in Brussel te vinden zijn. Vandaar, dat men nu, zoo spoedig mogelijk, in Amsterdam en Tilburg, waar in div. wijken reeds lang op bijkantoren is aan gedrongen, deze proef zal nemen. Den eersten tijd zal daarbij geen gelegenheid zijü tot telegrafeeren en telefoneeren, maar wanneer de proefneming slaagt dit zal geheel en al van het publiek afhangen hoopt men te zijner tijd tot uitbreiding en tot stichting in andere steden te kunnen Overgaan. Kapelle. Door de inzittenden van een particuliere auto van uit Bergen öp Zoom, werd de monteur Chr- L. van Kapelle in' bewusteloozen toestand aan de kant van den weg gevonden met den motor naast zich- De patiënt, die ver schillende verwondingen aan het hoofd had ,is per auto naar de ouderlijke wo- hing vervoerd en onder geneeskundige behandeling gesteld- Geconstateerd werd lichte hersenschudding. Wemeldinge. Het rijnschip „Thetis" ge laden' met graan is in de Wemeldingsche vallei op een anker geloopen, waardoor een' groot lek ontstond en met pomp- booten langszij in de haven moest wor den gesleept. Volgens duikersonderzoek moet het naar de werven ter reparatie- De lading moest worden overgeladen. Het zeilschip „Avontuur", schipper Meijll, geladen met suikerbieten, bestemd haar Bergen op Zoom, verkreeg lekkage jop de Oosterschelde, waar de motorpomp- boot „Adja" het verder naar Bergen op Zoom gesleept heeft- Waarde. Woensdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Vastgesteld werd leen verordening tot heffing en invorde ring van havengeld en werd ook deze verordening van toepassing gebracht voor vrachtauto's. Voor uitbreiding der gas fabriek „Oosteinde" werd een geldleening aangegaan groot f 1000. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor het dienst jaar 1926 werd door den Raad goedge keurd, met in ontvang en uitgaaf van f 3890,47. Op genoemde begrooting is vermeld een bedrag van f933.50 als bij drage van het Armbestuur in verschil lende buitengewone posten aan de ge meente. Verder werd de heer J. J. Mol, wegens periodieke aftreding, herbenoemd als lid van het Burgerlijk Armbestuur. Domburg. Toen de landbouwer J. Tie V- zijn koeien naar den stal bracht, waar bij zijn vrouw hem behulpzaam was, schrok een der koeien en sprong opz'ij, waardoor de vrouw een been brak en verder nog enkele kneuzingen opliep- Ge neeskundige hulp was spoedig ter plaatse Haar toestand is bevredigend- Aagtekerke. Woensdagmiddag hield de Gemeenteraad eene voltallige vergadering De gemeentebegrooting voor 1926 werd behandeld. Bij den post onderhoud van den Toren vroeg dhr Kodde of het niet noodig zou zijn om meer uit te trekken' op dezen post. De Voorzitter antwoordde dat het de bedoeling van B- en W. is, om een volgend jaar een grootere post voor onderhoud uit te trekken. De post voor bouwkundig toezicht werd verhoogd om daardoor in staat te zijn, den bouw kundigen opzichter eene vaste jaarwedde te geven. Dhr Kodde vroeg bij onder houd van de begraafplaats het lijken huisje te doen' schilderen en zoo mogelijk eenig plantsoen te doen aanbrengen tus- schen de begraafplaats en den weg. B. en ,W. zullen dit overwegen. Met alg. st. werd besloten geen posf voor 'Ver volgonderwijs op de Begrooting te bren gen. Na eenige discussie werd met G legen 1 istem die van dhr Kodde tegen, besloten nogmaals aan de Diaconie dei Ned. Herv. Gemeente te vragen om eene bijdrage in de verpleging van een krank zinnige, vooral omdat het aandeel dat de gemeente te betalen heeft zooveel te hooger geworden is. De Begrooting werd daarna met alg- st. vastgesteld wat be treft den' gewonen dienst in ontvang en uitgaaf op f 3440.161/2, wat betreft derï kapitaaldienst op f252.80. Nadat nog enkele besprekingen gevoerd waren over het onderhoud van den Kloosterweg en wel speciaal oók in' verband met het leggen van den telefoonkabel, bracht dhr P. de Visser hulde aan de activiteit van B. en' W. aan den dag gelegd bij de onderhandelingen met het Rijk omtrent den' aanleg van den telefoonkabel in' den Kloosterweg. Daardoor is voorkomen', dat deze weg geheel bedorven zou worden, 'terwijl ook van de zijde der Telegrafie de gegrondheid van de bezwaren is er kend en bij de uitvoering van het werk is gebleken dat de goede verstandhouding niet is verbroken- i Zierikzee. Bestuur en Commissarissen der Coöperatieve veiling alhier hebben (met 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend aan Iden veilingmeester den heer J- J. v. d. Bout in verband met zijn vertrek naar elders, en in zijn plaats benoemd! den heer A. *D. Constandse. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Opende E. Pot cand. te Rotterdam. Geref. Kerken. Beroepen te Wierden J. S. Schaafsma te Gasselternijveen. Bedankt voor Gerkesklooster door T. Gerber te Assen; voor Raard door E. J. van Voorst te Kootwijk. f Geref. Gemeenten. Bedankt voor Aagtekerke door B. van PVeerbos te Terneuzen. Met het hospitaal-kerkschip „Die Hoop" dat voor het maken van zijn vier den kruistocht onder de haringvisscherei op de Noordzee van IJmuiden vertrok, is weder als geneesheer meegegaan dr P. G. van Asperen en als geestelijk ver zorger ds N. Engelsma, van Zwartsluis. De historiciteit van Mozes. De correspondent van The Times in Ber- lij'n schrijft Hubert Grimme, hoogleeraar in de Se mitische filologie aan de universiteit te Munster, beweert een van de groot ste ontdekkingen igedaan te hebben op het gebied van bijbelsche archaeologisch onderzoek. Zij betreft zijns inziens niet minder dan de ste-enen tafel met inscrip tie, die Mozes zelf zou opgericht hebben om zijn dankbaarheid te betuigen aan de dochter van den Farao, voor zijin redding uit den Nijl en de hooge waardig heden, waarmee hij later bekleed werd. Het blijkt, dat de steen, met 7 andere van een zelfde karakter, in 1915 door Sir W. M. Flinders Petrie op het Sinaï- plateau van Serabit el Chadem, in de nabijheid van een Egyptischen tempel, werd gevonden. Het was onmogelijk hen mee te nemen, maar zij' werden gefoto grafeerd en van sommige werden afdruk ken genomen. Daarna werden zij zorg vuldig begraven op een plaats, die alleen Sir Flinders Petrie bekend was. Het let tertype was onbekênd, maar leek eenigs- zins op Egyptische hiëroglyfen. Zijl bleven onleesbaar tot 1915, toen Alan Gardiner er -in slaagde 17 medeklinkers te vin den. Professor Sethe, dr Eisler en prof. Grimme, gebruik makend van dezen sleu tel, kregen eindelijk een heel alfabet van 22 letters, en toen bleek het, dat de taal der inscriptie's bijna gelijk was aan het Hebreeuwsch van den bijbel. Terwijl prof. Grimme met dezen sleutel de inscripties ontcijiferde, trof hij drie regels bijl het lezen, waarvan, zooals hij zegt, „zijn hart stil stond", want volgens zijn constructie behelzen zij de volgende boodschap „Ik, Manasseh, tempelhoofd, breng dank aan de Fai'aonische koningin Hats- hepsut, omdat zij mij uit den Nijl redde en miji tot hooge eer verhief." Prof. Grimme wijst er op, dat Mozes eenmaal in het O. Testament Manasse wordt genoemd en beweert, dat hij hier met dien naam wordt bedoeld. De hoog- leeraar beweert verder, dat de steen gewijd werd in den tijd, Waarin, naar de bijbelsche chronologie, Mozes nog leefde. Hij dateert den gedenksteen tijdens de re geering van Hatsheput's opvolger, Thoth- mes 111. Het is z.i. heelemaal niet onwaar schijnlijk, dat Mozes den steen oprichtte ter eere van en ter herinnering aan de koningin, die zijn volk had beschermd, vooral daar haar aanhangers vervolgd werden en haar monumenten vernietigd door Thothmes. (N. R. Ct.) Opgemerkt zijl onzerzijds dat de histo riciteit van Mozes, die overigens vast staat, door deze vondst niet wordt be wezen. Nergens toch in de Schrift wordt dezo Middelaar des Ouden Verbonds Ma nasse genoemd; en de tempel, waarvan Mozes dan hoofd zou geweest zijln, is pas 550 jaar na Mozes' dood, gebouwd. Ook was zijln koninklijke redster geen konin gin, maar prinses, en heette geen HatshepSut, maar Thermutis. Ook zal het wel nooit in Mozes opgekomen zijln een steen op te richten, gewijld aan een menschl Dit strookte niet met zijn karak ter en taak als man Gods. Gedenksteenen waren onder het oude volk niet onbekend (Jacob, Samuel) maar nimmer om de daden van een mensch te gedenken, wel die van 'Jehova. Geslaagd te Delft j#oor liet inge nieursexamen voor electrotechnisch inge nieur de heer A. W. Zuidweg. Te 's-Gra- venhage voor het machinistenexamen de heer J. M. Groen te Vlissingen. Te Utrecht voor het examen apothekers assistent mej. S, P. Tolhoek te Arnhem. Ongelukken. ïn de electrische centrale te Rotterdam is de arbeider H. van zes meter hoogte gevallen, tenge volge waarvan hij een hersenschudding bekwam. De 47-jarige v. R. te Rot terdam is gisteren door een autobus overreden. De vrouw bekwam eeji ern stige hersenschudding en werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar ze kort na aankomst overleed- De persoon die in den nacht van Zondag op Maandag in bewusteloozen toestand Werd gevon den op den straatweg Enschedé-Gronau is gebleken te zijn de 28-jarigd"landbou wer H. W. uït Berghuizen, gemeente Los ser. De man is reeds overleden. 'Maan dagavond is op het rijwielpad tusschen Wouw en Bergen op Zoom zekere v. d. B., die onverwacht den weg zou over steken, door een motor, bestuurd door zekeren T. uit Bergen op Zoom, zoo danig aangereden, dat de man In deer- niswekkenden toestand moest worden op genomen. Te Den Haag is dokter Heijn- sius met zijn fiets zoodanig komen te vallen, dat hij een hersenschudding be kwam. Hij is, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, in 'het ziekenhuis in den ouderdom van 64 jaar overleden. Een Oosterbeek, met zijn ouders op reis, is, naar uit Ooste.rbeek gemeld wordt, op' zoon van den hoofdingenieur Ascher te een bergtocht bij Meran verongelukt- Oplichters gearresteerd De politie heeft gistermorgen te Parijs twee bankiers gearresteerd, die beschul digd worden van oplichterij tot een be drag van 600.000 francs. De oplichterijen hebben betrekking op de bekende Fran- sche maatschappij voor het fokken van zilvervossen. Een huiszoeking in het bu reau van een der bankiers bracht een nieuwe oplichterij aan het licht voor een bedrag van meer dan 6 millioen francs betreffende een petroleummaatschappij. Tevens is de stichter van deze maatschap pij gearresteerd. Aanranding te Wassenaar. Een juffrouw, per rijwiel uit de richting Den Haag komend, werd op de Rust- en Vreugdlaan bij Wassenaar plotseling ach tervolgd door een wielrijder. Op een ge geven oogenblik duwde hij de juffrouw van de fiets. Zij vroeg hem, wat dit be duidde, waarop hij geen antwoord gaf. De juffrouw stapte weer op de fiets en reed verder. Ook de wielrijder besteeg zijn ros en volgde de juffrouw den Schouw- weg op. Even voorbij de Drie Papegaaien sprong de wielrijder van de fiets en duw de de juffrouw 't onderstboven en gre.ep haar beet met min-eerbare bedoelingen. Om haar het hulpgeroep te beletten, hield hij een hand op haar mond. Ge lukkig kwam er juist een auto langs den weg, zoodat de aanrander zijn slachtoffer losliet en een goed heenkomen zocht. De inzittenden van de auto hadden echter bemerkt, dat er iets niet in den baak was. De auto stopte en nadat de juffrouw, hevig ontdaan, haar wedervaren had ver teld, trokken de automobilisten op onder zoek uit naar den aanrander. Bijgelicht door de schijnwerpers van de auto von den zij den onverlaat in een sloot staan de. Zij grepen hem beet en namen hem mee naar de auto. Met behulp van voor bijgangers werd hij in de auto geplaatst en naar het politiebureau gebracht, waar hij in verzekerde bewaring werd gesteld. De man bleek te zijn zekere L. uit Den Haag. Hij ontkende echter iets met het geval uitstaande te hebben. De juffrouw wees hem echter als den dader aan, ter wijl zijn kleeren ook erg gehavend wa ren door de worsteling, zoodat ontkennen wel niet zal baten. Een woord van hulde voor hun kordaat optreden komt zeker toe aan de inzittenden van de auto. Drama aan boord van een schip1. In den afgeloopen nacht heeft aan boord van het Engelsche stoomschip „Melita", liggende te Antwerpen, een ver schrikkelijk drama plaats gehad. De 56- jarige eerste stuurman Towers keerde, na een voorstelling in de Vlaamsche opera te hebben bij'gewoond, aan boord terug. Aan den wachtsman vroeg hij, of de kapitein aan boord was en op bevestigend antwoord ging de stuurman, die geheel normaal scheen, een revolver halen. Hij drong de hut van kapitein Clewe binnen en schoot dezen dood in zijn bed- Daarna liep hij de hut van den purser binnen, maar deze lag gelukkig niet te slapen. Vervolgens stormde hii naar de cabine van den eersten hulpma- chinist Gilmour en joeg deze een kogel door het hoofd. Dioor de losbrandingen waren de andere leden der bemanning gewekt, en eenige hunner trachtten deïi man te ontwapenen, doch de moordenaar liet zich niet gemakkelijk overmeesteren. Hij schoot in het wilde weg en trof daar bij den tweeden machinist Holiday in de volle borst. Eindelijk kon men den woesteling grijpen. Hij verklaarde aan de politie niet de minste spijt te hebben van zijd flaad, welke hij in koelen bloede had bedreven. De moordenaar was aan boord gekomen met het vaste besluit, den kapitein en de twee officieren, die hem, volgens zijn verklaring, het leven lastig maakten, te dooden. De toestand van de twee gewonden is zeer ernstig. De „Melita" is naar Engeland vertrok ken m.gt het lijk van den kapitein. De moordenaar wordt naar Engeland over gebracht. waar hij voor een Engelsche rechtbank zal gedaagd worden. De dood wenkt ieder uur. Een ouderling der Geref. Kerlc, de heer Die, Groot, spoedde zich Zondag naar de stichtingsfcerk van 's-Heerenloo te Ejrme- lo. Op do stoep van de kerk gekomen zijinde zakte bijl plotseling in elkaar en gaf den geest. Welk een consternatie dit te weeg bracht onder de kerkgangers, onder wia zich ook vrouw en dochters bevonden, laat zich indenken. 'n Ramp vooirde kippfeinhou- dors. De gevreesde kippendiphtherife verspreidt zich weer gaandeweg over de Noord-Veiuwe. Vele jonge hennen ster ven aan deze gevreesd© ziekte. Hot is waarlijk een ramp voor de kippienhouders, dat telken jare om dezen tijd deze ziekte on der de kipp en begint op te treden. Vreemde vondst. D|e politie heeft gisternacht in het plantsoen te Lei den een menschenvoet gevonden. Ver moedelijk is deze afkomstig van een stu dent, die den voet voor studie in zijn bezit had. De vulkaan Santorin. De vulkaan Santorin, die zich enkele weken heeft rustig gehouden, is volgens een be richt uit Athene, weer op hevige wijze in werking. Het eiland Mikra Kaimeni ver toont ingevolge de nieuwe erupties een groote scheur. Geregeld stijgen gas en wa terdamp, gepaard met krachtige detona ties, uit den vulkaan omhoog. De asch- zuilen verheffen zich tot een hoogte van 600 M. Volgens de geolegen bestaat er echter nog geen gevaar voor de bevolking die in de omgeving van den berg is ge vestigd. De 34.000ste inwoner van De venter Maandag is bij den Burgerlijken Stand te Deventer de 34.000ste inwoner van Deventer aangegeven. Aangezien, bekend was, dat deze heugelijke gebeurtenis te wachten stond, hadden verschillende gelukkige vaders een wedloop naar het stadhuis ondernomen om dien morgen bij de opening der secretarie de eerste te zijn. Het bleek, dat de vader van Hermanus Marinus Kappert den „prijs", een Deventer Koek, mocht wegdragen, welke hem dan ook met eenige plechtigheid werd over handigd. Drinkebroers. Dertig van de def tigste, duurste en meestbezoohte nachtclubs (drink- en eetgelegenheden, waarin, blijkens de nasporingen der politie, stevig geschonken en gedronken wordt) aan Broadway in New York zijn door de politie gesloten. Het lid maatschap van deze zoogenaamde clubs was een wassen neus. De eigenaars of exploitan ten dier gelegenheden zijn in hechtenis ge nomen. Zij worden gerechtelijk vervolgd en zul len daar velen hunner recidivist zijn, wel heel leelijk tegen de lamp loopen. Stiefvader door zijn zoon mis handeld. De 19-jarige G. heeft Zaterdag avond te Utrecht zijn stiefvader, den 45-ja- rigen schildersknecht E., zoodanig met een vjjftandschen greep toegetakeld, dat hij' ba dende in zijn bloed op het tuinpad bleef liggen. Reeds lang was er een wrok geweest tusschen de vrouw en haar zoons uit haar eerste huwelijk tegen haar echtgenoot, die veel misbruik maakte van sterken drank. Deze wrok verergerde toen E. zijn erfdeel kreeg (plm. f 1600). Hij wilde het geld zelf behouden, hij meende er alleen recht op te hebben en verbraste het geld, dat zoo goed gebruikt kon worden in tót. verarmde gezin. Vorige week bijv. is hij met vrienden per auto naar de noodlanding van het vliegtuig te Maarn gaan kijken; enfin, hij maakte goeden sier en schijnt doorloopend dronken thuis gekomen te zijn- Toen hij Zaterdag weer in een café zat, is zijn stiefzoon hem daar komen waarschuwen, dat hij niet dronken thuis mocht komen. E. is wel dronken huiswaarts gekeerd en J. G. heeft zijn vader met den greep buiten het huis gehouden, met tót bekende vreeselijke gevolg. Toen de chef-veldwachter E. bij zijn woning vond, dacht hij, dat hij reeds bezweken waszijn hoofd was onherkenbaar verminkt door de tanden van den greep. Direct liet hij een dokter roepen, die nog constateerde, dat op twee plaatsen de arm was stukgeslagen. G. werd in verzekerde bewaring gesteld. .Ernstig auto-ongeluk. Gister middag heeft in Den Haag een ernstig autobus ongeluk plaats gehad in de Weimarstraat op den hoek van de Beeklaan tengevolge van de onverantwoordelijke snelheidsmanie van een vrachtautobestuurder. Een autobus kwam met matige snelheid door de Weimarstraat gereden, en wilde de kruising bij de Beeklaan over steken, toen uit de Beeklaan een zware vracht auto van de Amstelbrouwerij met groote vaart kwam rijden. In plaats van op dit drukke punt zijn snelheid te verminderen, ging de chauffeur deze vermeerderen, blijkbaar met de bedoeling nog vóór de autobus de Weimarstraat te pas- seeren. Het gevolg was, dat de bierauto boven op de autobus terechtkwam, die na eenige omwentelingen op het trottoir werd gewerkt en vervolgens tegen een winkelpui tot stil stand kwam. De acht inzittenden van de autobus werden allen van hun plaats geworpen. Een hunner raakte door de aanrijding zoodanig bekneld, dat hij een zware beenbreuk bekwam, en nog andere verwondingen opliep terwijl een juf frouw door den schok door de ruiten van de autobus op straat werd gesmeten, waarbij zj een ernstige hoofdwonde opliep. De overige zes passagiers bekwamen eveneens allen lichte verwondingen, tótzij door het glas, hetzy door builen en schrammen door de botsing. De auto bus was ernstig beschadigd. Tegen deal chauf feur van de bierauto is procesverbaal opge maakt. (Tel.) Oct. - 1 I 23 N.- en St.-Joosland, huis enz., Blau- pot ten Cate. 27 Souburg, inspan, De Neeling. 28 Driewegen, hoefje, Neervoort. 28 N.- en St.-Joosland, huis, enz., bouw land, Blaupot ten Cate. 28 Koudekerke, winkelgoedeiren, Loeff. 29 Wemeldinge, huis enz., Kram. 29 Middelburg, huizen, Hi ooien- 30 Ierseke, verpachting bouw- en wei land, Pilaar. 30 Krabbendijke, verp. bouwland, Pilaar. Nov. 2 Kloetinge, meubilaire goederen, de Wilde Heijboer. 3 Zand, buis, enz., De Neeling. 5 Middelburg, huis en bouwland, Itt- mann. 7 Wemeldinge, huis enz., Kram. 11 Biezelinge, koemelkers vrachtr- in span, de Wilde Heijboer. Koninklijk bezoek aan Limburg. Te half 10 hedenmorgen verliet d© Ko ninklijk© familie Maastricht en begaf zich naar de plek, waar Prinses' Juliana de eerste spade grond zou verplaatsen als begin van bet graven van bet Juliana- kanaal. De minister van Waterstaat sprak na aankomst der Hooge Gaston op bet terrein, -een rede uit, die door H. M- kort werd beantwoord. DiaJama verrichtte de Prinses de bovenbedoeld© plechtigheid. Daarna weird achtereenvolgens een be zoek gebracht aan Venlo, Venray- en Mook. Overal was de ontvangst buitenge woon hartelijk. Bloemen worden aange boden, -kind-eren ©n zangy-er-eenigingiein zongen liederen en er werd ook geduren de het verdere gedeelte van den dag blijde feest gevierd- Limburg heeft op enthousi aste wijze de Koninklijke familie gehul digd. ROTTERDAM. De R.K., Cbr. en neutr. metaalbewerkersbonden besloten de sta king biji Wilton niet te proclameeren. De moderne Bond beeft dus alleen het sta kingsparool gegeven. Deze Bond besloot ook de ongeorganiseerden en andersden kenden, die zich bij de stakers aanslui ten, te ondersteunen. De nachtploeg: klin kers Is reeds gisteravond in staking ge gaan. De strijd van den modernen Bond gaat dus niet alleen tegen Wilton, maar ook tegen de andere werknemersbonden. ROTTERDAM. V.D. Hedenmorgen gin gen bij Piet Smit Jr. naar de Directie meedeelt ongeveer 500 arbeiders aan het werk, zoodat nog 1200 arbeiders sta ken. De moderne Bond zegt, dat het aan tal stakers veel grooter is. Ook van werk nemerszijde wordt gezegd, dat er 600 het werk hebben hervat. Omtrent de staking bij Wilton wordt gemeld: van de 4000 arbeiders staken er ruim 2800. Aan bet droogdok der firma te Schiedam werken slechts 100 van de 500 man. De Directie deelt mede, dat met de werkwilligen het werk gemakkelijk kan worden voortgezet. ATHENE. V.D'. Naar verluidt, zal in het Grieksch-Buligaarsche conflict buitenland- sche bemiddeling worden aangeboden. LONDEN. V.D. De politie heeft weer twee communistische leiders gearresteerd, onder verdenking »van aanzetting tot mui terij.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2