Land- en Tuinbouw. Ingezonden Slakken. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Rechtszaken. Briefwisseling. I lurgerijjke Stand Marktberichten. Snoep, Arme Tinus. M- C. C., Uit den doolhof der zonde gered. De Breevoort-serieDe geschiedenis van Rob- Verhaaltjes van het buitenleven. Jongens en meisjes uit vreemde landen. Dieren uit vreemde landen. Tal van lcleinere uitgaven. De "Catalogus van Zondagsschool-uit gaven, Chr. Literatuur, Feestgeschenken, Wandteksten der firma. Vrucht,leesboek voor de scholen met den Bijbel, uitgegeven door F. André en J. C. de Koning. H. J. Spruijt's Uitgevers maatschappij te Amsterdam- De Tweelin gen, door A. M. Emous. Guus en Punkie, door H. Streefkerk. Engeland bij- den vrede van Rijswijk (1697) door Marjorie Bowen. 'sGraven- hage, D. A. Daamen. Suikerfabriek „Zeeland". Voor eenige jaren reeds is door een aantal landbouwers uit den Haarlemmer meer ,de IJpolders, den Legmeerpolder enz. een „Coöperatie Holland" tot stand gebracht, welke zich ten doel stelde, ook in die omgeving ©en coöperatieve suikerfabriek te stichten. Dit is niet ge lukt. Na verschillende vergeefsche pogin gen om tot het doel te 'komen, moest het voornemen ten slotte, nu enkele maanden geleden, worden opgegeven. Het bestuur dier coöperatie heeft toen onder zocht, welke nu voor de leden de voor- deeligst© wijze zou zijn om "hunne bieten te laten verwerken en is door dit onder zoek tot het éénstemmig advies aan de leden gekomen, om zich in grooten getale bij de coöperatieve suikerfabriek „Zee land" aan te sluiten. Zoo is ook geschied. „De Zeeland" is daardoor in de gunstige positie gekomen, mede ten voordeele van hare Zeeuwsche en Brabantsche aan deelhouders, dat hare grootendeels nieu we en overigens geheel vernieuwde fa briek de beschikking heeft gekregen over een dusdanige hoeveelheid bieten, dat in gewonie jaren op1 een volle campagne zal kunnen worden gerekend, wat 'het grootst mogelijke rendement waarborgt. De Coöp. Suikerfabriek Zevenbergen. Deze fabriek welke op 1 October haar campagne begon, heeft tot heden onafgebro ken kunnen doorwerken, zoodat op 20 October reeds ruim. 40 miljoen K.G. bieten verwerkt zijn. Was de aanvoer met bet droge weer, niettegenstaande de bepaalde termijnleverin gen, belangrijk overschreden, het ongunstige weer van vorige week heeft het evenwicht weer hersteld, zoodat er thans juist genoeg bieten zijn voor een geregelde verwerking. Van 1017 October zijn 15 miljoen K.G. verwerkt en hiervan 24300 zak suiker ge maakt, het hoogste cijfer wat sinds haar be staan in één week is bereikt. Als een bizonderheid zij nog vermeld, dat alleen per as op 30 September H/a' mil joen K.G. bieten zijn aangevoerd en op 16 October 750.000 K.G. pulp werd afgehaald. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Amsterdam, 17 October 1925- Aan de Redactie van „De Zeeuw", te Goes. Beleefd verzoek ik U opname van het volgende. In Uw blad van 6 October j.l., dat mij van bevriende zijde wordt toegezon den, wordt een aanhaling uit mijn boek „Het Nederlandsch Staatsrecht" gegeven, die, naar de meening van uw redactie, „tegen de ontwapeningsleus" der vrijzin nig-democraten zou ingaan- Gij voegt daaraan toe, dat het „uit partij-politiek oogpunt misschien maar goed is, dat zij te laat (d-i. na de verkiezingen) werden uitgesproken", ofschoon „de waarheid in de politiek" er wèl bij zou gevaren heb ben', als de kiezers geweten zouden heb ben', hoe ik er over gedacht heb- Maar dat hebben zij geweten, geachte Redactie, althans dat hebben ze kun- jnen^weten (want ik veronderstel niet, flat zij allen mijn boek zullen hebben fge- lezen!) Immers, de eerste druk van het staatsrecht, waarin precies hetzelfde 10^' aan^aa-lf' is1 verschenen in 1924, bijna anderhalf jaar vóór de ver kiezingen! Tot dusver is er ook nog geen sterveling geweest, die daarin de door U ontdekte tegenspraak heeft gevonden. Dat is ook volkomen begrijpelijk. Want dit boek gaat vooreerst niet over poli tieke desiderata, maar over het thans geldend staatsrecht, en dat daarin de de partementen voor de organisatie van onze weermacht voorkomen', is zeker voor be twisting niet wel vatbaar; wat daarvan de reden is, heb ik ter plaatse be sproken. Wat in de tweede plaats de politieke desiderata op dit stuk betreft, merk ik dp, dat de departementale organisatie/ waarover mijn boek daar handelt, mede zal afhangen van de wijze van ordening der macht, die het aandeel van onzen staat zal vertegenwoordigen in de on derdrukking der internationale eigen rich ting. 'Zooals Uw redactie natuurlijk zal weten, wenscht onze partij de gevaren, die van buiten dreigen in den vorm van gewapende aanvallen van andere geor ganiseerde groepen, tegen te gaan door •nede te werken aan de Internationale rechtsorganisatie. In hoever departemen- 'e organisatie bij' de andere, moderne, doelstelling behouden moet blijven, dan el veranderd worden, zal te zijner tijd actueel worden'. De Zeeuw wachte flat HNstip af; het zal, hoped, wij, wel ko men. Inmiddels zal Uwe Redactie haar opmerking, die bedenkelijk veel op een insinuatie lijkt, wel willen terugnemen. R. KRANENBURG. (De hooggeleerde schrijver verstaat na deze toelichting dat onze opmerking dat zijn nuchtere, door ons mèt instemming aangehaalde, opmerking in verband met de wapening (niet ontwapening) te laat is uitgesproken, door ons wordt inge trokken- Trouwens in het artikel van „De Tijd", waaraan, gelijk wij destijds opmerk ten, de aanhaling was ontleend, 'bevatte de mededeeling niet dat het handboek reeds van 1924 dagteekende. Onze op merking betrof ook veel meer de pro paganda voor de ontwapening, waar de hoogleeraar buiten stond- In geen geval mag „.waarheid in de politiek" in verband gebracht met het handboek van Prof. Kranenburg, wat dan ook geenszins in de bedoeling lag. Wij dachten meer aan het dierentuin- debat en aan het voor de verkiezingen gepubliceerde ontwerp-program van den Vrijz. Dem. Bond:onverwijlde af schaffing van al datgene, dat bestemd is voor oorlogsactie tegenover een vreem de staatsmacht- Opheffing van de ministeries van oorlog en ma rine; land- en zeemacht terug te bren gen tot een politiemacht met eenvoudige bewapening- Deze politiemacht worde in gedeeld bij het departement van binnen- landsche zaken. Een eisch, zoo ongewoon dat zelfs heden' hog de Nieuwe Rotter- damsche Courant, den onhebbelijken uit val van den leider der vrijzinnig demo craten in de Tweede-Kamerzitting van gisteren tegen minister Colijn wrakende, dezen verwijt dat hij „niets wil weten van de landsverdediging van welke (de) Grondwet rept". Red.) Ongelukken. Onder Hoogkerk is een wagen bij het oversteken van een niet be waakten overweg, door de stoomtram omver gereden. De voerman, de 63-jarige de Jong, uit Groningen, kwam onder de locomotief en was op slag dood. Te Leeuwarden is over leden Rienstra, die een revolver zou repa- reeren. Bij het nazien van het wapen heeft R. de haan overgehaald en trof hein een schot in den buik. In den Reiderwolder- polder (Gron.) is de 50-jarige arbeider B. uit Farmsum verdronken. De fabrieksar beider N. te Belfeld (Limburg) is onder een met klei geladen kipwagen geraakt en enkele uren daarna aan de gevolgen daarvan over leden. Het 4-jarig kind te Amsterdam, dat door een zandlorrie werd overreden, is in het gasthuis tengevolge van de bekomen verwondingen overleden. De 24-jarige S., metselaar^ te Grave, was gisterenmorgen aan het werk op het dak van de Ned. Herv. Kerk aldaar. Terwijl hij met een bak cemenl een ladder op ging, yiel bij achterover en kwam met zijn hoofd op een paar meter lagei gelegen dak terecht. De ontboden geneesheei kon slechts den dood constateeren. Gis terenmiddag reden te Linne drie personen auto's tegen elkaar. De bestuurder van den eersten auto, 4de heer Ha reiziger te Venlo, werd gedood, een der inzittenden, de heer W. uit Maastricht, werd gewond naar het Ziekenhuis overge bracht. In het Honeschbosch onder Eiber gen is gevonden het in verren staat van ont binding* verkeerende lijk van den sedert 29 Juni j.l., vermisten 70-jarigen M., Gelselaar. Te Sambeek is een kindje in een onbe waakt oogenblik in een ketel kokend water gevallen en aan de gevolgen overleden. Op ee n trein.geschoten. De rei zigers ©ener 3e klas coupé van den trein, welke 5.35 van het Centraal Station te Am sterdam naar Hilversum vertrekt, werden Za terdagmiddag eve,n voor de trein het Muider poortstation genaderd was, opgeschrikt, doordat een projectiel door het open coupéraampje vloog en de tegenoverliggende glasruit ver nielde,. nadat daarin eerst een zuiver kogel vormig gat gemaakt was. Hieruit werd afge leid, dat op dezen trein "geschoten is, het geen in deze omgeving reeds herhaaldelijk heeft .plaats gehad. De reizigers stelden het treinpersoneel met het gebeurde in kennis. We inig accuraat. Bij aankomst van 'de Harwiohboot te Hoek yan Holland heeft gisterochtend een passagier, de heer F. uit Rotterdam, aangifte gedaan, dat hem aan boord 20 pond Engelsch en f40 Nederlandsch geld was ontstolen. Bij onderzoek door de politie werd het geld in zijn tasch teruggevonden. De onjuiste aangifte was oorzaak, dat de expresstrein 10 minuten te laat vertrok. Een tekort van drie millioen. Het onderzoek van de krach der gebroeders S., en van de V., te Antwerpen, die na tal van vervalsohingen een tekort nalieten van meer dan twee millioen, is nog niet afge- loopen, of daar wordt een derde krach ge meld, die voor de eerste of de tweede niet moet onderdoen. Sinds een paar dagen werd op de Ant- werpsche fondsenbeurs gefluisterd over een plaatselijke firma ,die in heele enge schoe nen zou zitten en Vrijdagnamiddag werd reeds bepaald de naam genoemd, met bijvoeging, dat eene bank bij het gerecht eene klacht ingediend had. Tevens werd het bedrag van het tekort genoemd: het cijfer van meer dan twee millioen. Het heeft niet lang geduurd of de geruchten werden bewaarheid door het optreden van het parket, waarbij «werkelijk eene klacht was neergelegd door eene bank- inrichting der plaats, ten laste van de firma Gilissen en Van der Velde, wisselagenten. Vrijdagavond is het parket in de bureelen der firma afgestapt en heeft er de geheele boekhouding aangeslagen. Ook in de eigen huizen der twee wisselag'enten werd een be zoek gebracht, en alle boeken aangeslagen. Op het gerechtshof werden beide wisselagen ten aan een kort verhoor onderworpen. Zij bekenden het tekort, dat de kleinigheid be draagt van rond de drie millioen frank. Beide wisselagenten werden vervolgens in de ge vangenis opgesloten, in afwachting van het verder onderzoek. Hoe deze wisselagenten aan dit verbazend cijfer zijn gekomen, is tot nu toe niet be kend. Het huis hield zich bijzonder bezig met handelingen op den wissel. Daarin moet echter het verschrikkelijke verlies alleen niet gezocht worden; men moet de geruchten die op de beurs liepen, gelooven, daar werd ook verteld, dat" beide wisselagenten met vreemde stukken hebben gespeculeerd. Het onderzoek zal dit verder uitwijzen. Deze wisselagenten hielden er eene zeer rijke levenswijze op na. Inbraak. In de Chr. Geref. Kerk te Maassluis is ingebroken. Een kast is open gebroken en de zich daarin bevindende of- ferbusjes zijn geledigd. Een sensationeelereis. Van een sensationeele reis keerde Zondagmiddag de stoomtrawler Greuvers IJM 290, terug te IJmui- den. In het begin der reis stond een der matrozen in het ijsruim, toen het onderste ijs bleek gesmolten te zijn, zoodat de boven laag wegzakte en de man onder het ijs, levend begraven lag. Gelukkig zag de verdere equi page het ongeval en werd de matroos uit zijn koude, gevaarlijke ligplaats opgegraven. Eeni ge dagen later kwam een golf over het schip, waarbij de stuurman werd weggeslagen en gekneusd werd. Hij moest blijven liggen en onder dokters behandeling worden gesteld, toen het schip aankwam. Weer een dag1 later haalde men het net, doch ontdekte met schrik, dat men een niet ontplofte mijn had opgehaald. Wegens den storm heeft men die gevaarlijke vangst niet meegenomen, doch weer in zee geworpen. Een kas si er beroofd. Op den dag en in een 'der meest bevolkte wijken van Chicago hebben vier bandieten weer een brutalen diefstal gepleegd. Juist toen een kas sier van de Intern. Harvester Comp. van een bankier terugkeerend het kantoor der maat schappij wilde binnengaan, verschenen vier personen. Zij richtten hun revolvers op den bankemployé en maakten zich van het geld een som van 45.000 dollar meester, sprongen in een gereedstaande auto en ver dwenen in een wolk van stof. De kassier, dien de roovers hadden vergeten te ontwape nen, richtte verscheidene revolverschoten op de auto, maar raakte het voertuig niet. De politie heeft verscheidene verdachte personen gearresteerd. Nog1 steeds oorlogsgevange- nen. De jonge zoon van een fotograaf Schwelm te Keulen had in het begin van den oorlog als vrijwilliger dienst genomen. Hij werd door de Russen gevangen genomen en men hoorde' sedertdien niets meer van hem, zoodat zijn familie overtuigd was, dat hiji in gevangenschap „was overleden. Enkele dagen geleden is de jonge Schwelm te Keulen te ruggekeerd. Hjj was uit Silerië ontsnapt en had via Oost-Azië zijn land weten te bereiken. Sn eeuwval te Breslau. Maandag avond begon het te Breslau dicht 'te sneeu wen. Den geheelen nacht bleef de sneeuw vallen, zoodat gistermorgen een dikke sneeuw laag de straten bedekte. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Oct., 2 u. Berlijn 59.2159.25 Brussel 11.32i/211.3 71/2' Parijs 10.9511 Londen 12.043/4—12.05 .New York '2.483/42.49 r Koninklijk bezoek aan Limburg. MAASTRICHT. Het is feest in Lim- burg's hoofdstad. Tot laat in den avond! hebben gisteren de Maastrichtenaren ge toond hoezeer zij verheugd zijn over de komst van de Koninklijke familie. Die rij kelijk met vlaggen en groen versierde stad. bood in de avonduren een vroolijfe aanzien. Schijnwerpers verlichtten de to rens der stad en vele openbare gebou wen en pleinen en straten waren geïllumi neerd. Hedenmorgen maakte de Koninklijke familie een groote rijtoer door Maastricht en werden enkele kerken bezocht. Na het noenmaal in het Gouverne- mensgebouw werden de leden van Prov. Staten door H. M. de Koningin in audiën tie ontvangen. Daarna volgde de officieel© ontvangst op het Stadhuis door het gemeentebe stuur. TANGER. V. D. Naar vernomen wordt, zou Abd El Krim voornemens zijn een aanval te doen in het gebied van Beni- zeroual. Een aanval ten Noorden van Bi- bane zou reeds ingezet zijn. Verder zei hij een accoord met Frankrijk en Spanje zou slechts tot schade van de Riffs gesloten kunnen worden. ATHENE. V. D. De Grieksche regeering heeft aan de Bulgaarsche een ultimatum gezonden, waarin genoegdoening wordt ge- eischt voor den aanval in het district Demirhisar. De Grieksche troepen heb ben de Bulgaarsche grens overschreden en Petrisi bezet, teneinde ©en beschieting der Bulgaarsche ongeregelde troepen te voorkomen. WARSCHAU. V. D. De Poolsche regee. ring heeft een order geplaatst voor 12 onderzeeërs bij Fransche firma's. WASHINGTON. V. D. Senator Borah heeft een onderzoek gelast of de levering van: onderzeebooten door Frankrijk een schending beteekent van de ontwapenings- overeenkomst van Washington. PARIJS. V. D. De Fransche bevelhebber in Syrië zou naar Parijs geseind hebben om 15.000 man versterking. BERLIJN. V. D. De Londensche Star meent, dat de Engelsche bezetting Keulen tegen Kerstdag, in ieder geval voor het Nieuwejaar, zal verlaten. Kantongerecht te Middelburg. Door het Kantongerecht alhier zijn veroor deeld wegens: straatschenderij: C. A., Vlis- singen, tot f 10 b. s. 10 d. h.overtr. Ar beidswet: J. M. S„ Veere, tot f0.50 b. s. 1 d. fa.; te Vlissingen op straat een trekdier zonder toezicht laten staan: D. W., Vlissin gen, tot 5 b. s. 5 d. h.overtr. Alg. Reg iem. van politie voor Rivieren en Rijkskanalen: H. D., Dordrecht, tot f 3 b. s. 3 d. h.te Vlissingen op verboden tijd ojp Straat een voorwerp uitkloppen: C. B., hvr. van W. C. J. K., Vlissingen, tot f3 b. s. 3 d. h.overtr. TrekhondenwetF. de M., Middelburg', tot 2 maal f2 b. s. 2 mfajal 2 d. fa.op straat een paard aan een nog niet 16-jarig persoon ter geleiding toevertrouwen: A. W„ St.-Lau- rens, tot f3 b. s. 3 d. fa.op straat een openbare vermakelijkheid geven: J. C. L., Den Haag, H. de B., Leerdam, ieder tot f3 b. s. 3 d. b.overtr. Arbeidswet: A. van R., Westkapelle, tot f 15 b. s. 15 d. h.A. den H., Veere, tot f5 b. s. 5 d. fa.overtr. IJkwet: C. W., Oostkapelle, geen straf op gelegd; F. G., Serooskerke, tot 2^ maal f2 b. s. 2 maal 2 d. h.A. L., Grijpskerke, tot 9 maal f0.50 b. s. 9 maal 1 d. fa.; S. C. M., G. van S., beiden Oostkapelle, J. D. ,K., Arnemuiden, A. J., Mebskerke, W. D., Viouwepolder, S. v. F., Veere, allen tot f3 b. s. 3 d. fa., maten en gewichten verbeurd verklaard; overtr. Motor- en Rijw. Reg'lem.: I. de L., A. S., beiden Vlissingen, K. J., Biggekerke, allen tot f 3 b. s. 3 d. h.fiet sen zonder bcht: M. C. H., M. K., beiden Nieuwland, ieder tot f 2 b. s. 2d. fa.E. R., Meliskerke, J. K., Boudewijnskerke, ieder tot f5 b. s. 5 d. h.rijden met een wagen zonder licht: A. H. Az., Koudekerke, tot f5 bl s. 5 d. fa.dronkenschapJ. G., Vlissingen, tot f 5 lx s. 5 d. fa.H. van S., Vbssingen, tot f 15 b. s. 15 d. h. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter zijn veroordeeld wegens overtredingzonder vergunning vee laten loopen over een anders grond: J. M. O., Colijnsplaat f10 b. s. 10 d. fa.; Regie ment op de wegen en voetpaden in Zeeland: IV. v. d. G., 's-Heer Arendskerke, terug aan ouders; Rijden met twee aan elkander gekop pelde voertuigen: A. J. v. D., Nisse f5 b. p. 5 d'. h.naam van den schipper niet op vaartuig hebbenP. F. W. H., Rotterdam, A. H., Straatsburg', H. O., Oud-Beijerland, C. B., Rupelmonde, G. B., Nierstein, L. F. v. d. B., Gent f3 b. s. 3 d. fa.; Ykwet: A, B., Ovezande, f 1 b. s. 1 d. fa., M. C. L., C. J. K., Wemeldinge, J. P., Ovezande f3 b. s. 3 d. fa.; A. .H., Wemeldinge, 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 d. fa., alle maten en gewichten verbeurd verklaard; met auto rijden zonder noodzaak op ijjwielpad: A. M., Vlissingen f 10 b. s. 10 d. fa.met auto 's avonds rijden zonder achterlicht: M. S. W., Waarde f5 b. s. 5 d. fa.'s avonds fietsen zonder bcht: J. M. d. H., Goes, J. v. d. P., C. d. W., 's-Hee- renboek f5 b. s. 5 d. b.in staat van dronkenschap de openbare orde verstoren: J. v ,d. S„ Goes, f 10 b. s. 10 d. fa.bekrachtigd vonnissen waartegen verzet is gedaan, door P. R., F. 0., zonder bekende woonplaats, be klaagd van vee laten loopen over eens anders weiland: flö b. s. 15 d. fa.; J. M., Nisse, zonder vergunning loopen over eens anders grond f10 b. s. 10 d. fa. De moord aan den Overtoom. De Vierde Kamer der Amsterdamsche Recht bank beeft gisteren de behandeling hervat der bekende zaak tegen den aannemer Muyl- wijk. De President herinnert er aan, dat get. Saghen heeft verklaard Busch te hebben ont moet, toen deze zich den avond van zijn ver dwijning per auto naar de woning van M. begaf. De ontmoeting vond. plaats op de Leid- scheg'racht. Buscb Met stoppen doch' wisselde slechts eenige woorden met S. omdat bij zeide groote baast te hebben. Toen hij nu bij U kwam, aldus spr., begon B. eerst aberlei over zijn. eigen zaken te vertellen, U ver wijderde zich daarop korten tijd en daarna begon Busch .te praten over het geld', dat hij nog van U te vorderen had. Zoo althans ÏS het volgens Uwe verklaringen gebeurd. Maar hoe rijmt zich dat met de haast van Busch? Bekl. M.Er zijn allereerst tal van dingen, welke get. Saghen onder eede beeft verklaard, maar welke niet waar zijn. Bijv. zijn verkla ring, dat bij' me geholpen beeft aan de hypo theek van .d© Crédiet Mutuel Hyp. Dat is een leugen. Bovendien maakte Busch altijd eerst een praatje voor hjj over zaken begon. President vraa'gt bekl. verder wie of inder tijd de hypotheek van 50 mibe heeft ontvan gen .Bekl. antwoordt dat mr Levy als zijn ge machtigde het geld heeft ontvangen. Later beeft mr Levy met hem afgerekend. PresidentOnder de stukken is een telegram gevonden door U aan Buscb gezonden op zijn verjaardag, 8 September 1915. Het was een 'hartelijk telegram van gelukwensch. Hoe rijmt zich dat echter met een verklaring, dat op dien datum uw verhouding met Busch reeds zeer koel was Bekl.Ja in dat telegram faeb ik maar wat gehuicheld, maar dat gebeurt toch zooveel met beleefdheidstelegrammen. Het ging wel tegen mijn principe in, maar dat is nu: eenmaal bet contrast van het leven. Nog eenige getuigen a decharge worden ge boord. De president herinnert bekl. nogmaals aan bovenbedoeld telegram. Daarin stond o.a. „Onze gelukwenscben ©n onze dank". Wat beteekenden, aldus de pres. die woorden „on ze dank".?. Bekl. zegt het zichniet meer te kunnen herinneren. Mr Levy herinnert er aan, dat bet telegram verzonden werd den dag nadat door bemiddebng van Buscb de hypotheek transactie was in orde gekomen. Misschien was dit de aanleiding. De president deelt daarna mede, dat fle rechtbank na uitvoerig overleg, ook met den Officier, tot de slotsom is gekomen, dat er geen termen bestaan om nog getuigen te hooren op abe punten, waarop de verdediger, nog getuigen wenscht gehoord te zien. De rechtbank wilde hierop alleen een uitzonde ring maken ten aanzien van den loodgieter Wennink. De zitting wordt daarop geschorst om a.s. Vrijdag ,te 10 uur te worden heropend. De ambtenaar van bet O. M. zal dan, nadat webiebt eerst nog eenige getuigen zijn gehoord, requisitoir nemen, k Het drama in de Scbiestraat, De rechtbank te Rotterdam beeft gisteren uit spraak gedaan in de zaak tegen den inspecteur van pobtie G. M. en den liüajoor A. S., de twee pohtiemannen, die terecht hebben ge staan in verband met bet drama in de Schie- straat, ter zake doodslag ,en poging tot dood slag. De rechtbank heeft hen vrijgesproken, van oordeel zijnde, dat niet bewezen is, dat bier van eenig opzet sprake is geweest, bij beide beklaagden, daar het zelfs niet bun doel was, iemand te dooden. 1 Bewezen is niet, dat ze iemand's dood heb ben verwacht en gewild, als noodzakelijk ge volg van bun schieten. Van mishandeling is daarbij geen sprake. De rechtbank overwoog verder, dat de pohtiemannen nastreefden de opsporing van verdachten en hierbij zijn ze wèl buiten de redelijke grenzen gegaan. Zij toch hebben het bonzen op de deur voon. schieten gehouden en stebig overijld en on bezonnen gehandeld en niet gehandeld zoo als mocht worden verwacht, ook tegenover, misdadigers. In bet bijzonder geldt dit yoof den inspecteur, maar ook voor den agent, die een revolver aan zijn collega heeft gevraagd en daarop is gaan schieten. Dit alles neemt niet weg, dat in de gegeven omstandigheden de beklaagden redelijkerwijs overtuigd waren van de juistheid van hun optreden. Hun da den kunnen niet als bewuste mishandelingen! worden aangemerkt en 'hier is sprake noch van doodslag, noch van poging biertoe, noch van mishandeling, den dood tengevolge heb bend. Dit abes overwegende, spreekt de recht bank de beklaagden vrij. De eisch was drie maanden gevangenisstraf. Berichten omtrent vlekziekte en klauwzeer nemen wjji niet op. mond- en MIDDELBURG. Geliuwd: J. D. Hattink, 30 j. en A. J. Wijnne, 27 j. Bevallen: H, den Engelsman, geb. Moens, z. - j. 1 - GOES. Ondertrouwd: Joannes Nieuw-- kamer, 48 j. wednr. en Maria Westveer, 44 j. wed. 1 Levenloos aangegeven: Een kind van Marinus de Dreu en Johanna Kraker. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche eiervei- bng, Warmoezierstraat 3739, werden 60.000 eieren aangevoerd. PrijsKipeieren f 9.95f 12.55, idem (klein)' f 7f 9.60, Eendeieren f 8f 9. GOES, 20 October 1925. Peren: President Roosevelt 7381, Josephine de Malines 55 64, Beurré Alexander Lucas 56, Beurré Clair- geau 2649, Comtesse de Paris 45—50, Nou veau Poiteau 22—35, Soldat Laboureur 26 35, Wintersuikerijen 21, St.-Remey 25 31, Pondsperen 2832, Gieser Wildeman 30 37, Kleiperen 2534, Diverse peren 25 38, Afval- en Kroetperen 1015 gulden, alles per 100 K.G. i 11 -y Appels: Sterappels 14—27, Cox Oranje Pip,- ping 2031, Groninger Kroon 1018, Nota risappels 1522, Goudreinetten 1032, Oranje Reinetten 12, Baumans Reinetten 8, Bismarck 1213, Dubbele Zure Rebefleur 1418 Zure Bebefleur 915, Westl. Bellefleur 13, Fransche Bebefleur 58, Lemoenappels 1721, Jac ques Lebel 911, Hondsmuilen 910, Pre sent van Lunteren 14, Constantjjn de Groot 14* Leven d'Alma 11, Luntersche Pippeling 10, Court Pendu 610, Zure Rusters 7, Reinette d'Or 69, Pomme d'Oranje 1217, Zoete Campagner 1218, Zoete Bebefleur 913, Zoete Armg'aarde 1216, Blanke Armgaarde 10, Huismanszoet 12, Geld. Hjplaart 913, Af val- en Kroetappels 210 gulden, alles per 100 K.G. DiversenWitte Druiven 3035, Blauwe Druiven 1546, Tomaten 1114, Mispels 10j 20, Groene boonen 21, Spruiten 815, Tamme Kweeperen 1519, Aardappelen f 2.30, Uien (groote) 35, Kleine uien 1—3 gulden, alles per 100 K.G. Andijvie f .130, Bloemkool f.3—flö, Roode kool f 1.60—f3.90, Savoye kool f2.80—f3, Witte kool f9, Noten f 0.44 f0.97, abes per 100 stuks. Hazen 12.62 f 2.81, Fazanten f 1.79f 1.99, Patrijzen f 0.59 f0.90, Houtsnippen f0.50f0.69, Watersnip pen fO.10, Eenden f0.40f0.46, abes per stuk. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtènd van. 21 Oct., medegedeeld door bet Kom Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 764.6 te Toulon, laagste 737.0 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 22 Oct.: Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuid westelijke wind, zwaarbewolkt tot betrokken, regenbuien, met kans op onweer. Zelfde tem peratuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3