No 18 Woensdag 31 October 1025 40e Jaargang PW' q®DEm~ et Meisje \n 's (evens branding. Buitenland. Binnenland. arkfs Middelburg. DOODELIJKE eve Hoofdagenten en Agenten. HET ADRES OOR UW BRIL koop 2 Vaarzen, Kalfvaars te koop, ste gekalfde Vaars e»j aan de rekening. id of aankomende Meid id-Huishoudster FEUILLETON. see Sop en Schote!ee s «vaarde. •A Aantrekkingskracht .atten en muizen kunnen :nvoudig geen weerstand icden aan de bijzondere aan- ekkingskracht van Rodent, 'o-.passing van het middel olgens de gebruiksaanwij- ng beteekent de zekere dood an al dit ongedierte en een der, die dit middel aan- 'endt, bespaart jaarlijks tien- illen guldens. - Zorgt altijd :n doosje in huis te hebben, oopt het vandaag I - Uw ■ogist heeft het voorradig. Doosjes omn f 0.50 en f 1.- iportcur: F». B. ME1NDERSMA Den Haag, Amsterdam, Sneek tbr.: TH. HARLEY. Apotheker, Perth (Schotland) nde Spaarverzekerinji chappij vraagt ;e bijverdienste of levens en onder no. 60 Burea» blad te Goes. GOEDKOOP EN fkKKUNDIG BEWERKT AR DOKTERS RECEPT ELBURG VLISSINGEN BELFT34 BEILAMHPARK38 TE KOOBi alfvaarzen, rekening, bij DE VISSER, Aagtekerke,| en 15 maanden. Adres I DOMMISSE, BiggekerkeJ October. A. W. CEVAAL,| rke (Voorzorg). EEN HUIS voor aan Noord- j tork., alc., achterkkeuk, slaapk,, gas en elect, licht, met schuur. Terstond Adres Wagenaarstr. E 113-1 Te koop of in ruil .EM ROELSE, B 66, West- Flinke Burgerwoning Tuin aan den Noordweg elburg. Brieven letter FANOY, Burg 16, M'burg. goed burgergezin kan t worden als Dienstbode, f30 per maand. Brieve» MORKS' Adv. Bureau, zg- ind of met Mei 3. „Oranjezon", Vrouwe- agd voor nu of later i» et drie kinderen, jongens 5 en 3 jaar, bekwame en ke ef. beginselen, die liefde deren bezit, bij EGT Nz., Borsselen N 149. Drukkers-Exploitanten: OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 6870, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3. Losse nummers f 0.05 Prijs der Advertentiën: 14 regels f1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. EEN DEMAGOGISCH STUKJE. Do keer R. A. den O. van het Kuy- perhuis zond ons een artikel ter plaatsing aan 't adres van den heer Kersten, naar aanleiding van diens valsche beschul diging aan 't adres der antirevolutionai ren, tegen welke hij, nog wel om iets} waaraan zij niet schuldig zijn, in het kerkelijk blad „De Saambinder" de wrake wrake Gods inroept, een inroeping welke wij niet aarzelen een demagogisch stukje te noemen. Voor ditmaal geven wij aan het artikel een plaats, doch durven niet beloven, dat wij voor de weerlegging van alle vrome onjuistheden van die zijde steeds de kolommen van ons blad kunnen in ruimen. Het artikel van den heer R. A. den O. luidt: Fu niet in „De Banier" nu in „De Saaihbinder", kerkelijk orgaan van Ds Kersten te Ierseke, lezen we een stukje, dat we in zijn geheel zullen overnemen, om het verwijt van citeeren buiten het verband te ontgaan. Het luidt aldus Om der consciëntie vervolgd. Men haalt z'n hart weer op dezer dagen. Tal van vrouwen zijn door Burge meesters van allerlei politieke kleur, tot antirevolutionaire toe, overgegeven aanden kantonrechter, omdat zij geen deel genomen hebben aan de stemming voor de Tweede Kamer der Staten- Generaal. Ware het onverschilligheid; moedwillige overtreding van het Over- hei'dsgebod, de vervolging ware te ver staan. Maar dat is het niet. Integen deel, het wil mij voorkomen, dat hon derden onverschilligen, die gewoonweg alle Overheidsbevel aan hun laars lep pen, zullen onvervolgd blijden. Hoe wil de Burgemeester, hoe het Parket in Am sterdam de berechting volbrengten? Doch in kleine steden èh ten plattelan- de zal men de thuisblijlvers wel krijgen. En vooral degenen die zich op Gods Wioord beroepen, die dwepersDe haat tegen dat volk moet gelucht. Wjj heb ben hier eën droef staaltje van de on- vattingen inzake vrijheid voor gewe tensbezwaarden. Ik kan het niet ver kroppen, dat van Anti-Revolutionaire zijde men meedoet. Waren het de Li beralen, 'kzou zeggen: „Wij zijn het van hen, een enkele 'uitgezonderd, ge woon". Maar de Anti-Revolutionair wil opkomen voor de vrijheid der consciën tie. En hijl trapt ons hier in de .ziel. Woorden en daden schijhen daar twee te zij!n. Waar moet het heen? In onze Vaderlandsche Geschiedenis komen meer zwarte bladzijden voor van conscientie-vervolging; zal het daartoe n!u weer komen? Ik hoop, de oogen van de Overheid zullen ervoor open gaan, dat men in de wetgeving der1 laatste jaren het spoor geheel bijbter is. Overal wordt het volk in zijln vrij heden beknot. Vader Staat beveelt opi elk terrein. Vaccinedwang; leerplicht; verzekeringsdwang; stemdwang, enz. enz. zijn daarvan het gevolg. Moet de vrijheid van ons volk, waarvoor pnze Vaderen 'goed en bloed geofferd! heb ben dan geheel aan banden gelegd. Zoo ja, de droeve gevolgen zullen niet uitblijven. Zc(a ja, God geve ons genade om pal te staan. Wijl zullen boete betalen en elkaar steunen, desnoods worde die *ima Witte Suiker 47 cent per kilo. E, Gravenstr., Hoek Markt. 10.) _o_ „Hoe zoo:?" vroeg bij, terwijl een eigenaardige glimlach om zijn lippen speelde. „Wel, gewoonlijk zijn het de men schen, die geen sympathie voelen. En het komt mij voor, dat u niet tot die categorie behoort." „Ik vrees, dat ik tot dusver niet veel sympathie heb betoond", antwoordde hij terwijl hij afgetrokken in het vuur keek. „En kwam dit door de omstandighe den, waarin u waart geplaatst of door uw eigen schuld?" „Door beide," antwoordde hij een wei nig bitter. „Men komt er toe de menschen te behandelen op de wijze, waarop zij ons zelf behandeld hebben." „En hebben de menschen u slecht be handeld?" vroeg zij. „Niet slechter dan ik verdien, denk ik. Maar toch slecht genoeg." „En hebt u terug geslagen?" „Niet veel. Een vlieg onder een wiel heeft niet veel gelegenheid tot slaan." „En zijt u de vlieg?" „Heb ik dat .gezegd?" „Neen, doch het lag in uw woorden opgesloten." kerker ons deel. God zal eens recht doen degenen, die naar Zijn Wioord! wandelen. De rqgeering vervreemde maar verder van haar dat volksdeel, waarop zij zou hunnen steunen, doch uit wier ziel nu een aanklacht ten he mel stijgt. Wij zijn diep gegriefd! Doe de Heere het ons fri. Zijne hand geven. Hij wreke ons van onze onderdrukkers. I. (w.g.) K. Het is ons waarlijk geen vreugde tel kens en telkens weer de publieke aan dacht te moeten vragen voor dit soort propaganda van Staatk. Geref. zijlde. De „Saambinder" is de haam van het blad, waarin men dit schrijft. Wij zouden ook liever aan „saambinden" doen, maar dat gaat toch op deze wijize niet. De vraag is o.i. gerechtigd, of dit nu niet alle perken te buiten gaat. Zóó erg, lijkt ons, had Ds Kersten het tot nog toe niet gemaakt. Immers vierkantweg wordt hier ons, Antirevolutionairen, de beschuldiging in het aangezicht geslingerd, dat wijl hen, die uit gemoedsbezwaren ,de vervulling van den stemplicht nalieten, „vooral degenen, die zich op Gods Woord beroe pen, die dwepers!" vervolgen en doen vervolgen. „Die haat te gen dat volk moet gelucht." Zulk een zware beschuldiging, dat wij opzettelijk, welbewust, en juist omdat zij! zich op Gods W,oord beroepen, hen doen vervolgen, althans dat ziji met onze instemming vervolgd worden, wordt ons, Antirevolutionairen voor de voeten ge worpen En dat, terwijl Ds Kersten weet, dat: 1. de Regeering zelf het voorstel beeft ingediend tot afschaffing van den stem plicht, in tweeden aanleg tot vrijstelling van gemoedsbezwaarden 2. de Antirevolutionairen in Tweede en Eerste Kamer aan die voorstellen hun stem hebben gegeven; 3. de A.R. burgemeesters, nu de wet hunsondanks nog gehandhaafd is, evenals alle andere burgemeesters, ambtelijk ver plicht zijn de nalatige kiezers ter verant woording te roepen; 4. de vorige minister van Binnenlandi sche Zaken niet onduidelijk aan de burge meesters heeft te verstaan gegeven, dat bijf de berechting dezer overtredingen met de gemoedsbezwaren rekening moet wor den gehouden; 5e. er nog geen bewijzen zijn, dat de straf, welke aan degenen, die gemoeds bezwaren pleiten, zal worden opgelegd', het karakter draagt van „conscientie- vervolging". Wijl walgen van dit soort demagogie onder den dekmantel der vroomheid, die schier overtreft hetgeen ons van socialis tische zijde overkomt. Ds Kersten moge het voor God en zijln. consciëntie verantwoorden, of hij gerech- ligd is op dezen weg voort te gaan. Hijl en zij'n. vrienden moeten ons echter niet! kwalijk nemen, dat wij zijn handelwijze voor de rechtbank der publieke opinie aanklagen. Wij vallen hen niet aan. Zij dwingen ons wëek aan wteek tot verweer. Foster's Zalf verdrijft onuitstaanbare kwellingen van aambeien en gaat ontste king tegen. Inderdaad een probaat ge neesmiddel. Per doos f 1.75, per tube fl.(5) „Dan zullen we liever van onderwerp veranderen, 'tls moeilijk voor een man over zichzelf te spreken." „Is 't gemakkelijker over zijn vrienden te spreken?" vroeg zij met een glimlach. „Ik weet het niet. Ik 'heb geen vrien den om pver te spreken." „In 't geheel geen vrienden?" „Ik vrees, dat dit het geval is. Ik heb een paar kennissen; maar vrien den heb ik niet een, tenzij een, en dat is iemand, die mislukt is.',' „En zijt u mislukt?" „Ja totaal." Hij gebruikte bijna een sterker woord doch hield zich bijtijds in. „Wat is mislukt?" vroeg zijf kalm, na eenig stilzwijgen. Hij sloeg zijn oogen plotseling op, als of de vraag nieuw voor hem was, maar zij ontmoette zijn blik niet, zij' keek in het vuur. Wat bedoelde zij met die vraag, vroeg hij zich af? Was zij iemand, die het leven bezag met den blik der groot© menigte, of was zij een der weinigen die keek onder de oppervlakte der din gen? Daar kan ik gemakkelijk achter ko men", dacht hij!. Hijl antwoordde dus, na even te hebben nagedacht „Als een man niet „vooruit komt" zooals het heet, dat is, als hijl geen for tuin maakt, en door middel van geld De troebelen in Syrië. De bevolking en een troep Druzen heb ben ten Zuiden van Damascus troebelen verwekt. Zij wierpen barricaden op in het muzelmannen-kwartier en staken eeni- ge magazijnen en huizen in brand. De troepen bleven echter meester van 'den toestand en bezetten de openbare en mi litaire gebouwen, waarop de opstande lingen lot een beschieting dier gebouwen overgingen. De tanks werden toen tegen de rebellen in actie gebracht. De verliezen der Franschen zijn gering. Een Fransch bericht meldt later: De rebellie in de omgeving van Da mascus is geëindigd. De notabelen hebben aangenomen, een zware boete te betalen en eenige duizenden geweren uit te leveren. De crisis in Griekenland. De opgewondenheid, welke gedurende de afgeloopen drie weken in de Grieksche politieke kringen heeft geheerscht, schijnt nu, althans uiterlijk, tot rust te zijn ge komen. Premier Pangalos heeft medege deeld, dat vandaag of morgen de alge- meene verkiezingen -zullen worden aange kondigd, welke in de eerste week van Maart zullen gehouden worden. Het Uit stel- wordt gemotiveerd met de groote moeilijkheden, welke het houden van ver kiezingen in den winter voor de bergdis- tricten meebrengt. De minister van open baar onderwijs is afgetreden. Vrijwillige salarisverlaging. De Engelsche ministers overwegen bet denkbeeld om aan de Rijksambtenaren een vrijwillige salarisverlaging te vragen ten bedrage van 10 pet. der salarissen, die meer dan 20CO pond beloopen en 5 pet. daarbeneden. Ook al doen de lioogstbezoldigden daaraan niet mede, re kent men op een besparing van meer dan 7 millioen pond. Het aanhangige memo randum we'nseht verder, dat die leden van het Parlement, die het doen kunnen, 400 pond van hun presentiegeld zullen offeren. Het servies van den kroonprins. Het tafelservies, dat 40 Pruisische ste den indertijd als bruiloftsgeschenk voor den gewezen kroonprins hadden bestemd', heeft nog altijd zijn bestemming niet ge vonden. Men zal zich herinneren, dat de vervaardiging van het kunstwerk, dat cir ca drie millioen goudmark heeft gekost, zooveel tijd in beslag nam, dat het bij 't uitbreken van den oorlog nog niet klaar was. Het werd later, daar de omstandig heden weinig gunstig waren voor de aan bieding, in de kelders van de rijksbank opgeborgen, waar het nu nog is. De commissie uit den Pruisischen Ste- dendag, die aangewezen was om het ge schenk te overhandigen, heeft zich na de omwenteling op' het standpunt gesteld, dat de omstandigheden zoo ingrijpend zijn ge wijzigd, dat de vraag rijst ol de gewezen kroonprins als de rechtmatige eigenaar van het servies te beschouwen is. En kele commissieleden bepleitten plaatsing van het servies in een museum. Na veel heen en weer praten besloot de commissie een deputatie naar den ex-kroonprins te zenden, om met hem een minnelijke schikking te bespreken, doch naar de bladen melden heeft de slotheer van Oels de deputatie niet wil- hooger klimt op den maatschappelijken ladder en zich een voorname positie in de stad verwerft, dan heet het, dat hij mislukt is." „En veronderstel, dat hij fortuin maakt en niet eerlijk blijft, en zijn hart en zijn geest honger laat lijden in de jacht naar geld, is hijl dan toch gelukt?" „Ik vermoed van .wel. Oneerlijk zijn schijnt er niet op,aan te komen, zoo lang het niet wordt ontdekt. De wereld laat alle slechtheid ooglui kend toe, zoolang het gerecht er buiten blijft en schandaal vermeden wordt dan, natuurlijk, wordt de wereld plotseling vroom. Maar de moraal is een zaak van geen belang in vergelijking met geld. D'e eenige misdaad, die de wereld niet wil dulden, is armoede." „U spreekt zeer bitter." „D'oe ik? Dat spijt mij. Ik veronderstel, dat ik ben als alle anderen een aan bidder van het gouden kalf en verbitterd ben, omdat ik geen kalf voor mij'zelf kan maken. „Zoudt ja gaarne rijk zijn?" En zij' hief haar oogen tot hem op, terwijl zij de vraag deed. Hij was op het punt bevestigend te antwoorden, maar iets in haar blik hield hem terug. „Wat bedoelt u met rijk zijn?" vroeg hij eindelijk. „Wel ik geloof dat ik die vraag niet len ontvangen en haar bij monde van een vertegenwoordiger te kennen gegeven, dat hij voor een schikking niet te vinden was. „Het Duitsche volk had hem zooveel ondank betoond, dat hij in dit geval op1, zij'n recht moest blijven staan." De „Vorwarts", waaraan wij dit ontlee- nen, is woedend over dit antwoord en betoogt dat het recht niet aan den kant van den ex-kroonprins is. Het geschenk was bestemd voor den kroonprins van het rijk en niet voor den particulier, die thans te Oels woont. De openbare meening in Pruisen zal niet gedoogen, dat het servies in diens handen komt, verzekert het blad. i De terugkeer vair de Wodka. Reeds-is medegedeeld, dat de sovjet- regeering met ingang van 5 October den vrijen verkoop van wodka (Russische brandewijn) tot en met 40° sterkte heeft toegestaan. Het trof toevallig, dat deze dag aansloot bijl een vierdaagsche abso luut droge periode, door de autoriteiten voorgeschreven met het oog op de op komst der nieuwe lichting. Het gevolg is geweest, dat er op 5 October aanstonds stevig gedronken is. Hoe stevig, kan blij ken uit een bericht in de Dni, dat er dien dag alleen te Moskou ongeveer 4500 personen wegens verregaande dronken schap of erger aan da politie- posthuizen, ziekenhuizen, enz. zijln afge leverd. Ook de geheele daarop volgende week heeft half Moskon in een perma nenten roes geleefd! Zooals men weet, is de verkoopi van wodka vrijlgegeven omdat het onmogelijk was gebleken, den clandestienen handel tegen te gaan. Een verrassend staaltje van de wijze, waarop het drankverbod werd overtreden deelt de .Krasnaja Ga- zet'a mede. Te St. Petersburg is een ziekenhuis, dat onder toezicht van het sovjetbestuur staat en aan het hoofd waarvan een zekere Tsjoemarof staat. D'eze ziekenhuisdirecteur smokkelde wod ka en richtte, naar gebleken is, 's nachts heele zwelgpartijen met de „patiënten" aan. Korte Berichten. Die Fransche premier Briand heeft aan de dagbladen gezegd, dat het werk van Locarno voor de wereld een groote -opluchting beteekent. Hij voegde hier aan toe, dat het de taak van den Gezan- tenraad was het vraagstuk van de Keul- sche zone te behandelen. Churchill heeft verklaard, dat de op'gaaf van .deze week zou aantoonen dat het aantal werkloozen in Engeland weer met 40.000 verminderd is, wat in ■veertien dagen een totale vermindering van 80.000 zou beteekenen. Te Frankfort a. M. zijln drie men schen tengevolge van gasvergiftiging om gekomen. Waarschijnlijk beeft een hun ner (alle drie waren beschonken) een gaskraan opengezet. Naar het Atheensche blad „Politic" meldt, is de Grieksche regeering voorne mens om 4 onderzeeërs aan te koopen. Voorts is een beroep gedaan op de com missie voor luchtverdediging voor het scheppen van een luchtvloot, welke vol doende is om Griekenland te verdedigen. De Völkische pers is een heftige cam pagne tegen Stresemann begonnen. „De Völkische Beobacher" schrijft, dat ,,'nman in Stresemann's positie, die zulk een pact zal beantwoorden", antwoordde zij la chend. „Daarenboven, ik moet noodza kelijk naar het vuur zien." Gedurende verscheidene minuten sloeg hij haar gade, terwijl zij het vuur van brandstof voorzag, en bij iedere bewe ging scheen een nieuwe 'bekoorlijkheid aan den dag te komen. Nadat zij het vuur had voorzjen, ging zij naar beneden en haalde wat bouillon voor hem. Dit gedaan zijnde, .bpgon zij de ka mer „op te ruimen" verzette hier en daar een stoel, daar een ornament, tot dat alles naar haar genoegen was ge schikt. Toen kwam zij weder tegenover hem zitten, en het afgebroken gesprek werd weder met ijver voortgezet. Douglas was jn "de wolken. In den laatsten tijkl was zijn leven zoo eenzaam en zonder liefde geweest, dat de een voudige vriendschap van dit meisje met haar lieve stem, als zonneschijn in No vember voor hem was. Na dezen dag kwam zij hem bijna da gelijks een poos gezelschap houden en de dagen vlogen als een gelukkige droom voorbij. Geen van hen beiden dacht aan de gevolgen. Floss handelde uit een een voudige begeerte vriendelijk te zijn. Deze jonge man had bijna zijn leven verloren in de verdediging van haar huis, het was dus niet meer dan een plicht van gewone teekende met Frankrijk, moet geslacht worden als een hond". De soc.-dem. Vor warts herinnert in dit verband aan den moord op Rathenau en schrijft, dat bui tengewone maatregelen genomen dienen te worden. Bacteriën zij'n overal de vijanden orf- zer gezondheid, dat is algemeen bekend- Niet bekend is echter, dat haemorrhoi- dale aandoeningen door de darmbacteriën! worden veroorzaakt- Dit hebben de laatste bacteriologische onderzoekingen aange toond- Op grond van de resultaten dezer onderzoekingen kunnen de haemorrhoi- den zelf en ook hun ontstaan thans ge makkelijk worden' afgewenteld, door toe passing van het uit de, darmbacteriën af komstige en specifiek werkende Posterine- Posterine is in alle apotheken en bij be kende drogisten verkrijgbaar. De N. V, „Kosmopharm", Leidschegracht 48, Am sterdam, zendt U op aanvrage gaarne kosteloos een wetenschappelijke verhan deling, bevattende nadere bijzonderheden over Posterine. (19) Paul Kruger. Het hoofdbestuur van het Algemeen Ne- derlandsch Verbond heeft aan H. M. de Koningin het volgende telegram verzon den: „Het hoofdbestuur van het Alge meen Nederlandsch Verbond herdenkt heden met groote dankbaarheid den dag dat President Kruger zich voor 25 jaar te Lorenzo Marques inscheepte op de Gel derland, door Uwe Majesteit gastvrij te zijner beschikking gesteld, een daad van' menschelijkheid, waarmee Uwe 'Majesteit de blijvende erkentelijkheid van alle Groot-Nederlanders verwierf." De bezuiniging op de Burger wachten. Naar aanleiding van het bericht in de „Tel." over de bezuiniging op de Bur gerwachten deelt men aan de „Rott" mede, dat de vermelde berekening slechts de voltooiing is van de bezuiniging van het geheele jaar 1925, In het vorige jaar werd per oefenend lid uitbetaald 50 cent, hetwelk in dit jaar werd vermin derd tot 40 cent- Dit is juist viervijfde gedeelte van het cijfer over 1924. Van een aparte bezuiniging over de laatste drie maanden is alzoo geen sprake. Arme David! We lezen in de „Tribune": ■»Het presidium van de C. P. H. had hef noodig geoordeeld pg. Wijnkoop uit te noodigen tot een conferentie. Nadat de conferentie verschillende malen op de vastgestelde data, door verhindering van! pg. Wijnkoop niet kon doorgaan, ver scheen pg- Wijnkoop eindelijk in de pre sidiumvergadering van Maandag 19 Octo ber vergezeld van' pg. Mulder. i Op de mededeeling van het presidium', dat pg. J. Mulder niet was uitgenoodigd, zeide pg. Wijnkoop, dat hij pg. J. Muldei5 had medegenomen om 'voor hem aan- teekeningen te maken van hetgeen hij zeide. Tegen een dergelijk optreden meen de het presidium bezwaar te moeteiï maken- Na kort beraad besloot het pre sidium dat het gesprokene in de confe rentie met pg Wijnkoop door een lid van' het presidium geprotocoleerd zou worden! ■dankbaarheid hem den last der ziekte zoo licht mogelijk te maken. Daarenboven zij zocht zich zelf nooit te ontkennen, dat zij gaarne in zijn ge zelschap was. Hij mocht dan arm zijn en mislukt en te oordeelen naar de inlichtingen, 'die zij omtrent hem verkrijgen kon, scheen deze beschrijving van hemzelf een ware te zijn. Niettemin, hij had iets over ^ich', dat haar belang inboezemde. Hij was zoo geheel anders dan de andere jongelui, die zij kende. Arm mocht hij zijn, en mislukt, en toch als rijkdom werd afge meten naar hetgeen een man in zich zelf bezit, inplaats van naar hetgeen zich' in zijn zakken bevindt, scheen hij vol strekt niet arm. De uitgebreide kennis, die hijl over de meeste onderwerpen aan den dag legde, scheen haar verbazingwekkend. Waar had hij al die kennis opge- daan? Waar had hij zijn leven door gebracht, en wat had hij gedaan eer hij! in Deeping was komen wonen? Maar op deze vragen kon zij geen ant woord bekomen. Over zijln vroeger le ven zweeg hijl hardnekkig. Eens op een toevallige manier zin speelde hij op zijn leven te Cambridge,, maar in welke hoedanigheid hij daar was geweest, dat kon zij niet te wieten komen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 1