No Dinsdag SO October IOS& 40e Jaargang RAAT Rb Stand. Buitenland. Biimilaid. ERÏJDE JONGE, Goes, bemiddeling va» te Haarlem. Toitcau 20—30,. Kiek en 21, Afval Pew* li K.G. en 917, Cox Oraaj» 2022, Blenheim's pip» n 11, Bramley Seedling -8, Jacques Lebel S12 Bellefleur 913, ur 6, Fransche Bel- ;rans 10, Sanhectb 6, 8, Reinette d'Or 5 Zoele Bellefleur 9—12, -12, Zoete Ruster 10, 14, Pomme d'Oranje 12, Afval- en K root appels 100 K.G. en 4278, Mispel* 14, ien 3 gulden, alles per t 3.60—f 4.90, Witte kool kool f 5.90, Noten f 0.30 izen f3.01 per «tut. Oct. 1925. Peperappels :n, beide per 100 K.G. 'verleden: C. Fringe E. Heijliger; D. O. vr. Adrianus, z. v. Hui- en Gatheri na Bars je [Odewijk, z. v. Aloiui- hist en Anna Qa-thn- WEERBERICHT. en in den ochte»rl legedeeld door bet itituut te De Rilt ■rstand 764.8 to Tou- te Breslau. den avond van 20 *e oostelijke tot zuï- ot half bewolkt, later ilking, aanvankelijk ans op neerslag!, iets 40 van de Bilt ge- oosten „Attentieseinj •eedschap, e grootst torwaarde ijd te doen. tedeling is Uw kost- n barbier? ieder ge- at, n.l. een >ok beter, snijden en ordt nage- messen en 5CHEER- E Gillette !if f 12.50 Middelburg ik Go., B 201, Oostdijk. sen waar niet vertege"' een PaardeknecHi 6* d benoodigd, bij POOLSE PzOostkapelw Met Mei Meid benoodigd, ALL AART, Rittheö»' 1ïe Zeeuw ■rukkers-Exploitanten: 0QSTERBAAN LE CÖINTRE G0ES Bureaux: Lange Vorststraat 6878, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 360C9. VERSCHIJNT ELKEN WERKBAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummersf 8.85 Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 Prijs der Advertentiën: 14 regels f 1.20, elke regel meer 39 ct. Bij abonnement belangrijke korting. HET VERDRAG VAN LOCARNO. De 16e October 1925 zal een merk waardige datum blijlven in de geschiede, .is der volken van Europa, Vrijdagavond half 8 zijn de beraadsla gingen tusschen do gedelegeerden van allo landen van Europa, Rusland uitge zonderd, na een dagenlange delibereering tot een eind gekomen. De verdragen zip geparafeerd en wachten nu slechts op definitieve vaststelling, waartoe de ministers van buitcnlandsche zaken van alle landen dre te Locarno vertegenwoor digd waren -t- ook Duitschland in December a.s. te Londen zullen bijeen komen. Ook D'uitschland. In deze twee woorden ligt een We reld van gedachten; een wereld van wee en van leed, van achteruitzetting en ver treding. Thans kan men zeggen van geleden leed. Een der uitkomsten toch der samen- sprekingen is dat deze droeve pariode, voor Duitschland zoo vernederend, thans is afgesloten. Duitschland is weer in de rij der volken van Europa getreden; en treedt van nu voortaan weer als gelijkge rechtigde met Frankrijk en de andera groe ten op; met dezelfde rechten en in het genot van dezelfde eere. Reeds daarom alleen behoort men de zen 16en October-dag te zegenen; en den naam der plek, waar dat alles tot stand kwam, met gulden letteren te schrijd ven in de annalein der geschiedenis. Locamo is het schoon gelegen stadje in het district Maggia, een der acht distric ten van het Zwitsersclie kanton Tessino (in 'tFransch Tessin, doch door de over wegend Italiaansche bevolking met zijin Italiaanschen naam aangeduid). Het ligt aan het schitterend schoone Maggiore-meer (Lage Maggiore), daar waar de Maggia hare wateren in het meer werpt. Het is een der schoonst gelegen plaatsen der aarde. De regeeringen hadden schoon gelijk dat zij dit schoone oord, met zijn schier eeuwigen zonneschijn, voor hunne gedele geerden als plaats van samenkomst uit kozen. Bij de vervulling van een zoo zware taak als aan deze grooten onder Euro pa's staatslieden was opgedragen, paste een gelegenheid ter verpoozing in de schoonst mogelijke natuur. En deze ver mocht Locarno hun ruimschoots aan te bieden. Nog eens, schoon gelijk hebben de di- lomaten dat zij over 't algemeen voor zoo zwaren arbeid als de onderhande lingen tusschen zoo vele en velerlei vol- konvertegenwoordigers geen oorden als Duivelseiland en Sint Helena, maar plaat sen als bovengenoemde uitkiezen. Met de natuurweelde in Locarno nu stemt het voorloopig verkregen resul taat treffend overeen. Neen, wij willen de beteekenis van hef verkregen© niet te hoog aanslaan. Do vrede van Versailles is bevestigd,, doch men is niet tot de kem doorge- drongen. Men is niet overgegaan tot re visie van het vredesverdrag. En dit ware toch wel in de eerste plaats noodig ge weest. Het was een stille, maar niet min der rampzalige voortzetting van den völ- kenstrijd; waarop door overwonnenen en neutralen telkens gewezen werd, doch het welk de overwinnaars maar niet vermoch ten in te zien. Maar gelukkig, nu hebben zij 't inge» zien. En zij zijn begonnen te zoeken naar een middel om mogelijk ra.mpza- ligc gevolgen van het vredesverdrag; te voorkomen. Door de stichting namelijk van een bond, die zal „streven om een nieuwe wereldorde te stichten", waarin de vrede den toon aangeeft. Stekken zijn gestoken om den vi'ode van Europa, Rusland uitgezonderd, ook occonomiscli, te stevigen en te besten digen. Oe bevolking van Locarno en omstre ken heeft gejuicht toen dit bekend werd. En met luid applaus begroet het drietal staatsheden die het eerst na het bekend worden van het verdrag naar voren tra den Briand, de Fransche overwinnaar1, met links en rechts van hem de vertegen woordigers van het overwonnen Duitsch land Luther, de katholiek, en Strese- mann, de socialist. En daarna Chamber lain, de Brit, die zooveel inschikkelijk heid had getoond om den goeden uitslag te bespoedigen, en wien, juist op; zijin geboortedag, zoo rijke verrassing- ten deel viel. In dat-gejubel vertolkt zich de 'stille ingenomenheid van alle volken en vooral der jongeren, die in het gebeurde het begin van een nieuwen toestand begroe ten, wijlke voor het economisch leven van We$t-Europa, van Duitschland het meest, maar ook van Nederland van beteeke nis is. Wij Nederlanders, nuchter a's wij zijn, zingen zachtkens mee in dit koor; doch bouwen nog geen torens op het verkre gene. Het zou niet de eerste maal zijn, dat een eeuwige vrede werdiingeluid, terwijl na slechts enkele jaren toch de oorlog weer uitbrak. Maar de gemaakte afspraken en de goede bedoelingen, de vredesgedaclrto er aan 'ten grondslag liggende, verdienen hartelijke waardeering. En door ons Christenvolk zij het van den Heere afgebeden, dat Hij liet pogen van deze zwakke menschenkinderen om die vredesgedachte te verwerkelijken, ge nadig zegene, en steune met zijin almach tige Hand Voldoening over Locarno. Lord Cecil heeft in een interview met een vertegenwoordiger van de „Sunday Times" over de resultaten van Locarno gezegd: „Ik denk niet dat het gemakkelijk is om de belangrijkheid van het Vei'drag van Locarno te overdrijven. Het is de eerste stap in de richting van het tot elkander brengen van de voornaamste vijanden in den jongsten oorlog. Het was de eerste maal, dat èr een bijeenkomst plaats had, op geheel dezelfde voorwaar den van oude tegenstanders, en er een overeenkomst is bereikt, welke op zich- zelfs iets geheel nieuws is. Wiji hebben hier niet, zooals- in vroegere dagen, ©en alliantie om „den vrede op te leggen" wat tot nu toe de aard is geweest van de meest vredelievende allianties maar een overeenkomst om den vrede te be waren. Lord Cecil achtte het toetreden van Duitschland tot den Volkenbond van het hoogste belang, en hij was ervan overtuigd, dat dit land een waardevol lid zal zijn. De „Observer" prijst in het bijzonder Luther's en Stresemann's moed in het aangezicht van de buitengewone •moeilijkheden en erkent eveneens, dat zonder Von Hindenburg's oprechten steun de overwinning der afgeloopen week niet mogelijk zou zijn geweest. De strijd in Marokko. De correspondent van de „Daily Ex press" in het hoofdkwartier van Abd el Krim meldt, dat de veel geroemde ver overing van Adjir door de Spanjaarden nog een anderen kant heeft, die tot nu toe onbekend is gebleven. Adjir is n.l. tegen de geheele Fransche en Spaansche vloot en de overige strijdkrachten verdedigd door in het geheel slechts 7 man, terwijl de sterkte van de troepen in de bocht van Alhucemas waar de Spanjaar den geland zijn, niet meer dan 100 man bedroeg. Overigens wordt de beschieting van Tetoean door de troepen van Abd el Krim voortgezet- De „Times" wijdt een hoofdartikel aan den toestand in Ma rokko en 'komt daarin tot de slotsom, dat het voor Abd el Krim lioog tijd is vrede te sluiten. Deze vrede zal wel niet zoo goed zijn, als enkele maanden-geleden het geval had kunnen zijn toen Abd èl Krim nog op het hoogtepunt van zijn succes stond, doch indien hij niet door allen wenscht verlaten te worden, is het thans voor hem tijd om te handelen. Relletjes te Leipzig. Zondag is te Leipzig een congres van oud-strijders gehouden, waaraan alle ver- eenigingen en bonden van oud-strijders in Duitschland deelnamen. Prins Ruprecht van Beieren was aanwezig, terwijl het congres zelf onder leiding van generaal von Heeringen stond- Er werden de ge bruikelijke redevoeringen gehouden, waar in ook behoorlijk op dë' Duitsche repu bliek werd afgegeven. De communistische elementen in Leipzig hebben zich niet onbetuigd gelaten- Reeds te voren waren enkele vlaggen afgerukt, terwijl het in den nacht van Zaterdag op verschillende plaatsen tusschen communisten en aan hangers van rechts tot relletjes is ge komen, zoodat de politie moest ingrijpen die 14 personen arresteerde. Bij een café zijn Zaterdagnacht de deco raties in brand gestoken- Voorbijgangers wisten het vuur echter nog in den aan vang. te 'dó-oven. Dicht in de buurt van den brand vond men 39 scherpe infan- teriepatronen- Twee verdachte personen zijn gearresteerd- Zondagmorgen kwam het in de Weste lijke voorstad Stoetteritz, na afloop van een communistische vergadering, tot een vechtpartij, tusschen communisten en aan hangers van rechts, waarbij ook enkele schoten vielen. De Duitschers. G. Nypels, de corresp on dealt van „Het Handelsblad" te Locarno, verhaalt op wat manier de journalisten Woensdag 'te weten kwamen dat de Duitsche regeering to Berlijn zich met de Duitsche gedele geerden te- Locarno accoord verklaard had, en dat antwoord aan de gealliëen de- ministers was meegedeeld. De- heer Von Sclmbert verscheen in het Palace-hotel, waar o.a. Briand en Chamberlain gelogeerd waren, Briand op de tweede verdieping, die- men met de lift moest bereiken, Chamberlain op de eerste verdieping, waar men langs de trap heen moest. Von Schubert, die het antwoord uit Berlijn moest overbrengen, zei de niets tot de persmannen, 'doch ver dween onmiddellijk in de lift. Toen merkte een der journalist-en ter stond opdus luidt het antwoord der Duitsche regeering gunstig:. Want. indien het ongunstig was, zou hij het naar Cham berlain hrengen en dus cïe trap op gaan; en indien gunstig, dan naai' Briand, die slechts met deze lift te bereiken is. En het was zoo. Korte Berichten. Een groot getal oud-strijders, waar onder er veel waren, -die voor de gelegen heid hun oud uniform van 1914 hadden aangetrokken, hebben Zondag door den optocht langs de straten van Brussel en oen défilé voor het graf van den onbe kenden soldaat d-e z.g. IJser-dagen van 1914 herdacht. Het aantal telefoon-abonné's in Bel gië ,-dat voor den -o-orl-og 55.000 bedroeg is thans gestegen tot 117.000, die over 153.000 telefoon-apparaten beschikken. Na afloop van -een vergadering van de extremistische nationalisten te Breslau omsingelden tegen-demonstranten d© Eiufto. van 'Luflendorff. De p-ölitie moest, ingrijpen en Ludendorff ontzetten- MacD'Onald is ip Boedapest aan gek-omen. Daar -er te Weenen geruchten gingen, volgens welke een aanslag op hem was beraamd, werd hij op zijn reis van Weenen naar Boedapest door geheime politieagent-en begeleid om zijn persoon te besehermen. D-e stedelijke autoriteiten van de stad Rome zijn een aclie begonnen om de Italiaansche hoofdstad geruischloos te maken, althans het geweldig lawaai in de stad te -doen verminderen- Er zijn ver schillende verordeningen uitgevaardigd, o.a. dat -de tramconducteurs niet meer mogen fluiten. Ook voor auto's zijn be palingen gemaakt. Naar -de N. R. Crt. meldt heeft het in de geannexeerde districten Eupen, Mjal- medy en St. Vith op de heuvelkammen aldaar die uitloopers zijn van Hen Eifel, reeds zwaar gesneeuwd. In de omgeving van -de Baraque Michel ligt de sneeuw verscheidene centimeters dik en ook te Malmedy is reeds heel wat sneeuw ge vallen. St. Petersburg wordt door een nieuwe .overstrooming bedreigd- Den 9en October heeft reeds eeln gedeeltelijke over strooming plaats gehad- De terreinen van eenige fabrieken zijn daardoor onder het water gezet- Indien de stijging van het water aanhoudt, -dan wordt het ergste gevreesd. Te Frankfort a. d. M. is het tram personeel onverwacht in staking gegaan. De Berlijnsche bakkers hielden een rumoerige protestvergadering tegen de jongste maatregelen 'der politie. Toen de sprekers ook de pers aanvielen, ver lieten d-e reporters wijselijk de vergade ring. i Te Minden in Westfalen is een ploeg spoorarbeiders door een locomotief aan gereden. Vijf arbeiders werden gedood. Een belastingkwestie. Ged. Staten van Zeeland hebben een beslissing genomen inzake een bezwaar schrift namens G. D., stuurman bijl de Rotterdamsche Lloyd ingediend tegen diens aanslag over de jaren 1.922-'23, 1923-'24 en 1924-'25 in den H. 0. te Vlis- singen. Inzake de beide eerste jaren werd het bezwaarschrift te laat ingezonden en verklaren G-ed. Staten het bezwaarschrifti voor dat deel niet ontvankelijk. Betreffen de het jaar 1924-'25 overwegen Ged. Sta ten, dat D .wel was ingeschreven in- het bevolkingsregister te Vlissingen, maar dat dit op :zich zelf nog geen bewijs ople vert, dat hij! daar ook zijn hoofdverblijf had, te meer waar B. en W|. mededeelen, dat D. bij zijn verblijf in Nederland kor- teren of langeren lijd in de gemeente heeft vertoefd. Hieruit blijkt, dat de niet- aanwezigheid in dit geval als de normale toestand wordt beschouwd, hetgeen aan nemelijk is bij iemand, die als reclamant, een betrekking bekleedt, voor welker be hoorlijke vervulling hij zich aan boord van een van Rotterdam uit naar buiten Europa gelegen gewesten varend schip behoort te bevinden en dus aan boord zijin hoofdverblijf is, en al zou men dan aannemen, dat reclamant in de haven plaats zijn hoofdverblijf heeft, dan is dit toch nooit Vlissingen, waar de schepen van de Lloyd naar Ged. Staten uit eigen wetenschap bekend is, nimmer in de uitoefening van hun gewonen dienst aankomen of vertrekken. Ged. meenen dan ook, dat de aanslag 1924'25 ten onrechte is opgelegd en behoort te wor den vernietigd. Indische be gr-ooting voor 1926. Ingediend is de begrooting van Neder- landsch-Indië voor 1926. De uitkomsten over 1924 zijn voor den geheel-en dienst ruim 129 millioen, voor -den gewonen -dienst ruim 109 millioen voor den buitengewoneh dienst ruim 19 millioen en voor d-e vlootuitbreiding bijna 1/2 millioen gunstiger dan -de raming- De meevaller van l09Vs millioen op den ge wonen dienst is te danken aan een be sparing van ruim 39 millioen op de uit gaven en aan pen vermeerdering van in komsten met ruim 70 millioen. Naar verwacht wordt, zal het tekort op den geheelen dienst van 1925 ongeveer 25 millioen meevallen. Het overschot van den gewonen -dienst zal waarschijnlijk 27.2 millioen hooger zijn -dan d-e raming, ter wijl het tekort van den buit-engewonen dienst vermoedelijk de raming met 2.2 millioen zal overtreffen. De ontwerp-begrooting voor 1926 staat in tegenstelling met die der onmiddellijk daaraan voorafgaande jaren, niet langer meer in het teeken der strenge bezuini ging- De in de laatste jaren gevolgde finan- cieele politiek leidde er toe, dat de be grooting voor 1925 weder voor het eersl sinds 1916, een evenwichtstoestand in den gewonen dienst vertoonde. De- Mi nister is van oordeel, dat het met zoo veel inspanning verkregen gunstige re sultaat voor -de toekomst onder alle om standigheden zal moeten worden gehand haafd- Hei resultaat van een sluitende begroo ting voor den gewonen dienst voor 1920 is bereikt kunnen worden, zonder dal de toevlucht is behoeven te wqrden ge n-omen, tot nieuwe belastingmaatregelen- Slechts enkele belastingvoorstellen van zeer ondergeschikt belang worden bij deze ontwerp-begrooting voorgesteld. Het blijft een gebiedende eisch, om bij de organisatie en de functioneering van liet Staatsbeheer naar den grootst moge; lijken eenvoud en doelmatigheid te stre ven. Die eisch klemt te meer. nu 'de noodzakelijkheid zich opdringt om na het juist afgesloten tijdperk van strenge be zuiniging, -een nieuw tijdperk in te luiden waarin voor de economische en geeste lijke ontwikkeling van de bevolking meer zal moeten worden gedaan dan in de laatste jaren mogelijk was. Van dit laat ste inzicht geeft de aangeboden ontwerp- begrooting blijk; ten aanzien van de uit gaven voor -onderwijs, gezondheidszorg, landbouw, visscherij -en nijverheid kon een vrijgeviger standpunt worden inge nomen dan in de voorafgaande jaren. Kon. bezoek aan Li m b u r g Vandaag én morgen verFoeft de Ko ninklijke familie in Limburg. Te 9 u. 43 vertrokken Koningin, Prihs en Prinses per extra-trein van het Loo- Te 1 uur zullen ze te Linn-e aankomen, waar de werken betreffende de Maas-kanalisatie zullen worden bezichtigd en een gedenksteen zal worden onthuld, ter herinnering aan het gereedkomen van den eersten stuw in 'de Maas. De Minister van Wa terstaat zal daar een rede uitspreken- Dan volgt een bezoek aan Roermond en Maas tricht. In -deze beide steden staan vele feestelijkheden op het programma. Morgen zal een bezoek worden ge bracht aan den St- Pietersberg en zal d-e ontvangst door de Prov. Staten plaats hebben. Staatsbegrooting voor 1.926. Voorloopig verslag Hoofdstuk 1. Het optreden van het nieuwe kabinet gaf! aanleiding tot beschouwingen van verschillenden aard. Verscheidene leden waren van oordeel, dat dit optreden door den uitslag dei- verkiezingen niet wordt gemotiveerd. Een meerderheid, gevormd door de R. K. met de sociaal-democraten en de .vrijt zinnig-democraten zou in d-e-ze Kamer over 61 stemmen kunnen beschikken, en derhalve sterk genoeg zijn om zich te handhaven, ook indien eenige leden van -.de R. K. partij zich bij sommige gelegen heden van haar mochten afscheiden. Bovenstaande beschouwingen werden door andore leden weersproken. Wanneer men in aanmerking neemt, dat het Kabi- net-Ruys de Beerenbrouck een ongewoon langen zittingsduur heeft gehad en tal van noodzakelijke bezuinigingsmaatregea len heeft moeten nemen, die in vele kringen uiteraard ontevredenheid bebbe* veroorzaakt, dan komt men tot de slot som, dat de stembus-uitslag voor de reek- terzijde verrassend gunstig is geweest. Dat een kabinet uit de rechterzijde is opgetreden, achten deze leden dan ook volkomen constitutioneel. Al moge mis schien in de toekomst de coalitie onmo gelijk worden, voor het oogenblik is zij d« eenig mogelijke combinatie. Vele leden verdedigden het kabinet. Zij spraken er hun voldoening over uit, dat in zoo korten tijd de begrooting sluitend is gemaakt. De nota betreffende den toestand van 's lands financiën, had op sommige lede* den indruk gemaakt meer dan gewoonlijk verwarrend en ingewikkeld te zijn. Sommige leden.kwamen tot de slotsom, dat de gewone uitgaven over 1926 f 1.050.000 hooger zijn dan ten vorige* jare. In aanmerking nemende dat er een kleine f 7.000.000 aan automatische ver hooging is, blijkt, dat er inderdaad eenige besparing heeft plaats gevondendeze leden betreurden echter, dat de bespa ring zoo gering is geweest, en dat de Regeering dientengevolge moet verklaren, dat er van belastingverlaging geen sprak-* kan zijn. Zij zagen niet voorbij1, dat de Minister afschaffing van de Verdedigings belasting II in uitzicht stelt, maar dit is te danken aan het feit, dat de belasting©* van het leeningsfonds zooveel meer op brengen dan men heeft verwacht; het is geen gevolg van 's Ministers financiers- kunst of bezuinigingen. Verscheidene leden hadden bezwaar te gen algeheele afschaffing van de Verdedi gingsbelasting II. Naar hun meening be- hooren de ruime middelen van het lee- uing'fonds veeleer te worden aangewend voor een versnelde aflossing van de oor logsschulden. Andere leden juichten de voorgenome* afschaffing van de Verdedigingsbelasting II warm toe, omdat inderdaad daardoor de lust tot kapitaalvorming bij de burger* zal worden aangewakkerd, heigeen va* blijvend belang is. Toegejuicht werd dat de Minister voor nemens is, het aantal zaken, waarvoor geleend wordt, te beperken. Verscheidene leden hadden ernstig be zwaar tegen het voornemen om het de partement van Marine op te heffen en het grootste deel daarvan naar koloniën over te brengen. Dat het nieuwe systeem tot een be langrijke bezuiniging zou leiden, konde* deze leden nog niet inzien. Zijl vrees den, dat het eerder tot verhooging van kosten zou leiden. Andere leden juichten het voornemen der regeering toe. Z-ij zagen in de ver- eeniging inderdaad een maatregel van vereenvoudiging en versobering. Gaarne zouden verscheidene leden in lichtingen ontvangen over de herziening van de geldelijke verhouding tusschen Rijk en gemeenten, welke in de Troon rede wordt aangekondigd. Verscheidene leden merkten op, dat de economische toestand in ons land nog veel te wenschen overlaat en dronge» aan op wettelijke regeling van de werk- loosheidszorg en op krachtiger maatrege len ter bestrijding van de werkloosheid; hetgeen daarvoor wordt beschikbaar ge steld, is bijl lange na niet voldoende. Tal van productieve werken moeten wor den uitgevoerd. Verscheidene leden wenschten het her stel vah de 48-urige werkweek door be perking van de thans zeer talrijke werk- tijidverlengingen en invoering van da werktijdbepalingen voor verschillende an dere categorieën van werknemers. Ook drongen zij aan op een wettelijke rege ling van het medezeggenschap in de be drijven en op voorbereiding van 'n publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie. Sommige leden waren van oordeel dat de economische toestand in ons land be langrijk zou kunnen verbeteren, indien doeltreffende afweermaatregelen konden worden genomen tegen de tariefpolitiek van 'liet buitenland, met name Duitsch land. Andere leden kwamen hiertegen op en waarschuwden -ernstig tegen het stre ven om Te trachten het economische leven te verbeteren, door maatregelen van tariefspolitiek. De loonregeling voor het Spoorwegpersoneel. Gisteren had te Utrecht een buitenge wone algem-eene yergadering plaats van de Ned. Ver. van Spoor- en. Tramwegper soneel, ten einde te bespreken de resul taten der onderhandelingen met de di rectie over de loonregeling! die 1 Ja.n. 1.926 zal ingaan. Zooals bekend hebben deze onderhandelingen er toe geleid, dat de voorgestelde loonregeling vrijwel onge wijzigd zal worden gehandhaafd1. Er heeft wat afronding in de bedragen p-laats gehad, die voor de eene groep een gul den of wat verlaging, voor een ander© groep een paar gulden verhooging tenge-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 1