Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Leestafel. Marktberichten. Openbare Verkoopingen en Ver pachtingen. staatscommissie waarin tal van mannen van links zaten als Dr v. d. Meulen, Mr Limburg en anderen- Slechts één had er een afwijkende meening, en wel Mr de Graaf- En nu verklaart blijkbaar de geheele linkerzijde zich tegen deze wet! Zelden zal een minister zijn tegenstan ders zoo 'in het nauw gedreven hebben, als dat gisteren door minister de Geer is geschied- Met tal van citaten uit rede voeringen in 1923 gehouden door thans in oppositie zijne kamerleden toonde hij aan, dat ze vóór deze wet moesten zijn- De minister gaf voor dit „gedraai" geen verklaring- Menigeen zal die echter voor zichzelf wel gevonden hebben! De minister verwees nog naar '11 artikel van den heer Schaper, ten betooge dat een gematigd soc.-dem. minister dit ontwerp ook zou kumien verdedigen. Schreef de lieer Schaper niet, dat alleen de onbe- nulligen naar de bioscoop gaan? De goede bedoelingen van sommige-der bioscoopondernemers wil de minister niet in twijfel trekken, maar de omstandighe den zijn soms sterker dan de wensch, en de goeden zullen juist den steun van een wet als deze toejuichen- De minister bleef tegenover zijd partij- genooten vasthouden aan het beginsel van centrale keuring, die hij niet loslaat. Wel hebben de burgemeesters het recht krach tens artikel 188 gemeentewet slechte films comediestukken enz- te verbieden, maar dan is bet te laat en bovendien dan is het verbod slechts plaatselijk. De minister diende nog een wijziging in van art- 4. Dat artikel geeft den ge meenteraden, evenals bij de Hinderwet en andere materie het geval is, de bevoegd heid, nadere bepalingen aan de bestaande toe te voegen. De draagwijdte van art. 4 is niet een bevoegdheid tot absoluut ver bod van den bioscoop- Gevreesd is echter, dat de gemeentebesturen misbruik van art- 4 zouden maken om te geraken tot een algeheel bioscoopverbod in liun ge meente- Dit is niet de bedoeling. De mi nister wjjizigt daarom 't artikel 4 door toe voeging van een tweede lid „Deze voorschriften zullen niet mogen betreffen voorstellingen die uitsluitend voor personen die den leeftijd van 18 jaren hebben bereikt, toegankelijk zijn." Door deze wijziging kan het bestaans recht van den bioscoop niet worden aan getast- 'n Gemeentebestuur krijgt krachtens het nieuw toege voegde lid alleen het recht 0111 den bioscoop te verbieden aan kinderen tot 18 jaar. In tal van plaatsen is dit reeds het geval. G e - 111 e e h t e 1 ij k e nakeuring van fil men vpor personen Ji en eden ds 18 jbar blijft ook mogelijk. Ten begonnen de replieken. Dhr Lou de Visser (comm.) verkocht o.a. de vol gende fraaiigheden: Dit ontwerp kent de keuring ook voor de volwassenen; maar in sociëteiten en met geld kan men ide liederlijkste zwijnerij verkoopen, die men wil. Als men de sabel niet kan rammelen komt men mét dingen als dit ontwerp. Men dompelt het gewone volk in de diep ste maatschappelijke ellende en komt dan op voor zijn zedelijk heil. Dit ontwerp- is de vuilste politieke huichelarij (hilari teit). In het groote land waar het prole tariaat baas is, gaat men excessen tegen door goedefilms in het openbaar, op pleinen, voor den volke te vertoonen. Daar behoeft men niet naar kleine, be nepen bioscopen te gaan. Mr Heemskerk (A.-R.) de oud.-min. van Justitie, thans voorzitter der 'A. R. Kamer- club, bestreed de motie Kersten. Er zijn slechte en ook goede bioscoopvoorstel lingen; er zijn er zelfs met een stichtelijk! karakter. En wil dhr Kersten die alle, ook die van wetenschappelijken aard, gaan verbieden? Er zijn goede en slechte boe ken, maar moeten dan alle boeken ver brand worden? Er zijn goede en slechte schilderijen, er zijn ook slechte prenten, geen rolprenten. Er is goede en abomina bele muziek, er zijn jazz-bands- De heer Duijs (s.-d.)Dan hebt u nooit goede jazz-bands gehoord. De heer Heemskerk heeft inderdaad nog geen goede jazz-band gehoord. De bios coop moet niet verdwijnen maar gezui verd worden. De heer Lingbeek concludeerde dat men alleen steun heeft te verleenen aan de nationale de Ned. Herv. Kerk. Deze af gevaardigde bedoelde blijkbaar echter dat de Overheid positief bet bezoeken dezer Kerk moet bevorderen. Dan is de heer Lingbeek eenigszins op Katholieken weg; er is een tijd geweest, dat de Katholieke opvatting zoodanig was dat ze krachtdadig net bezoek^ dier R.-K. Kerk bevorderde. Nog altijd zijn de aanhangers van de R.K. Kerk zooveel talrijker in ons land dan de volgelingen van ds Lingbeek. Spr. vreest dat de heer Lingbeek zich verdacht veel op Katholieken grondslag heeft go- plaatst (hilariteit). J Dhr Lingbeek diende van antwoord. 'Zeker, zoo zei hij, er is een tijd geweest dat de overheid de R.-K. kerk steunde, maar er is ook een tijd geweest, waarin öe overheid in Nederland den gerefor meerden godsdienst steunde- En er is ook nog een gereformeerde belijdenis, waarin art. 36 voorkomt, dat eischt, dat de overheid den valschen godsdienst zal uitroeien en den waren godsdienst ver breiden. De Fransche revolutie heeft een eind gemaakt aan den steun der over heid aan den gereformeerden godsdienst eu mu spijt het spreker, dat hij den heer Heemskerk' moet beschuldigen, dat hij zich hewieegt op de lijn der Fransche revolutie! (Groote hilariteit) Geen onaardig debat •Izoo! fT«n slotte werd de motie Kersten ver worpen met 85 tegen 2 stemmen (vóór heeren Kersten en Zandt) en werd met de behandeling der artikelen begonnen- .)-•• Neid. Herv. Kerk. .-Beroepen te Wirdum, E Pot, cand. te Rotterdam; te Woldendorp, T- Huis man te Den Andel. Bedankt vcor Zegveld, door G. Alers te Nieuw-Lekkerland. Heden is door ds W. D- Lindhout van Dordrecht in de Vrije Evangelische Gem-jente te Veendam bevestigd ds J. K-a- relse, geboren te Goes, opgeleid aan hot instituut „Saint Ciu-ishona." te Bazel. - Zen dol ing J. D am mor b oer. Op hoogen leeftijd is te Buitenzorg op Java overleden de heer J. Dammerboer, oud-zendeling van 't Java-comité. Uitge zonden in 1859, heeft de heer Dammer, boer tot 1918, dus bijina, 60 jaar, ge werkt onder de Angkola 'Batiks op Su matra. De overledene, met wien de nestor oer zendelingen is heengegaan, was of ficier in de orde van Oranje Nassau. Ongel uk k on. Te Nieuwenliagen is na hevig ljjden overleden een 11/2- jarig jongetje, dat in een ketel kokend watc-r was gevallen en ernstige brand wonden had bekomen. Een. 5-jarig jongetje te Heerlen is in het zieken huis aldaar aan bekomen brandwonden overleden. De man, die op den dag der installatie van den nieuwen burge meester van Veenendaail in een café door zekeren S- word gestoken, is te Utrcchtin het ziekenhuis zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. De 49-jarige D. te Schoveningen is door een tram wagen aangereden. Het ongeluk zou aan zijn eigen onvoorzichtigheid te wijten zijn, daar hij per rijwiel op het laatste oogen- blik nog de tramrails wilde oversteken. Het bleek, dat hij een hersenschudding bekomen had. Te Rotterdam was men gistermiddag bezig met hot hijiscben van vaten. Plotseling viel een deksel van een vat naar beneden, juist toen de 17-jarige v. H- het pand verliet. Da jongen werd zwaar gewond aan het hoofd. De Ge neeskundige Dienst vervoerde hem naar het ziekenhuis. Daar is hij! kort na aan komst overleden. 'n Executoriale verkooping- Dezer dagen had te Rhenen een executo riale verkooping plaats van roerende goe deren ten huize van een zekeren D. v. D.. Voornoemde van D. had gemoedsbe zwaren tegen het plakken van zegels ten dienste van de Invaliditeitswet, waarom hij hiervan vrijgesteld werd en hij later een aanslagbiljet in de inkomstenbelas-' ting ontving, waarop het verschuldigde! bedrag voorkwam- Daar van D. weigerde te betalen, moest de deurwaarder tot bovengenoemden maatregel overgaan. Een familielid van v. D. kocht alle goederen) terug voor een bedrag van ruim f 100. R0zencultuur. In den Haarlem- mermeerpolder wordt in de laatste jaren de rozenteelt met veel succes beproefd- Het aantal rozenkassen breidt zich vooraf in de omgeving van den Leimuiderdijkj sterk uit- Ook worden steeds meer gron den voor deze bloemencultuur in dezen; polder in exploitatie gebrachtzoodat vele menschen daar een goed bestaan in gaan vinden- Een gevangene ontsnapt- In den nacht van Zondag op Maandag is, uit de provoost te Helder, ontsnapt de marinier le kl. W. H. Jacobs tegen wien de fiskaal van den Zeekrijgsraad, op 30 Sept. j.l. wegens opruiing in de Harskamp te Ede, 1 jaar gevangenisstraf had ge- eischt. Jacobs, die als zeer onbetrouwbaar bij de Marine bekend staat, heeft kansj gezien, zijn bewaker, den marinier der le. kl. met een smeekbede te verteederen) en van dezen te verkrijgen dat bij eenige oogenblikken vrij werd gelaten om „af scheid van zijn vrouw te nemen". Met een valschen sleutel (de korporaal van de wacht had de sleutels in zijn bezit) opende de bewaker de cel van den be klaagde. Jacobs verzekerde, dat hij na eenige uren terug zou komen, doch tot dusver heeft hij zich niet laten zien, en zit de goedgeloovige bewaker in zijn plaats in de cel. 1 Krankzinnige ontvlucht- 'n Verpleegde uit het krankzinnigengesticht te Venray, zekere W. uit Zevenaar, heeft kans gezien, het gesticht te ontvluchten en zonder spoorkaartje Zevenaar te be reiken, waar hij per trein arriveerde. De politie had hem echter spoedig ontdekt en nog voor hij eenig kwaad kon doen, uit zijn woning gehaald en opgesloten- Een: gevaarlijk heerschap. Gistermorgen is te Wageningen door de politie een man aangehouden, die bleek ta hebben ingebroken in een keeit bij een in aanbouw zijnde villa, waaruit hij had ontvreemd een overjas en een steekbeitel. De jas had hij aan en de beitel werd in zijn bezit gevonden. In den loop van den, morgen meldde de politie te Renkum, dat daar 's nachts was ingebroken van welke inbraak de aangehoudene mede de dader was. De man gaf op te heeten W. F. A„ 27 jaar, fabrieksarbeider, wonende te Am sterdam. Het bleek ,dat hij tevens de dader is van een diefstal met braak in, den nacht van 10 op 11 October te Eist gepleegd en dat hij in October 1924 door de rechtbank te Zutphen is veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf wegens inbraak, te Beekbergen gepleegd- Hij ver klaarde bij zijn verhoor, aan den commis saris van politie, dat hij den gestolen; beitel wilde bezigen voor nieuwe inbraken Brut.ale mishandeling van twee Rredasche me isjes. Op den grooten weg tusschen Ulvenhout en Gin- neken heeft Maandagavond nabij! den Wa tertoren een brutale mishandeling van twee meisjes uit Breda, de 18-jarige M. B. en de 17-jarige N. D1. plaats ge had. Beide meisjes keerden omstreeks 9 uur .van een -familiebezoek, gebracht bij K. B. te Ulvenhout, terug, toen zij ter hoogte van den Watertoren lastig geval len werden door een tweetal kerels, die niet van liet fietspad wilden wijken. De meisjes zaten beiden op' één fiets, B. voorop en D. op den bagagedrager. Toen de meisjes protesteerden, duwden de bel hamels achter aan het rijwiel, met het gevolg dat de beide meisjes in gen vrij diepe moddersloot terecht kwamen. B. kon zich met veel moeite redden aan een paaltje, maar Di. zonk diep en riep om hulp. Een voorbijrijdende auto, waarin vier heeren zaten, brachten het meisje op het droge, dat geheel bewusteloos was. Do fiets werd met een 'hark uit de diepte gehaald. Nadat men een tiental minuten met Dl bezig was had men de meisjes zoo ver, dat zij te voet onder geleide naai' Ulvenhout konden terug gaan, terwijl de auto met de vier heeren de daders in allerijl achtervolgden. Het gelukte dezen tc pakken te krijgen en ze aan de surveilleerende politie te "Ulven hout over te leveren. Na aldaar van an dere kleeren te zijn voorzien, zijn de meisjes door familieleden naar Breda gebracht. Een vechtjas. De venter v. H. te Hariingen is geen gemakkelijke baas. Vooral niet wanneer hij een „slokje" op, heeft. Dan debatteert hij met zijn ega en met der zeiver familie; soms met buiten gewoon scherpe argumenten, zóó, dat de gebeele buurt op stelten staat. Zoo ook Maandag. Hij had 's morgens al een debat met zijn vrouw, wat op een kloppartij uitliep en 's middags ongeveer 6 uur, trok hij er op uit, om even zijn zwager dood te steken. Deze zwager, de tramconducteur K., was rustig bij zijn woning aan het werk toen van H- hem' onverwacht een steek zou toebrengen. Doordat K. tijdig den stoot wist te ont wijken, Bekwam hij alleen een verwonding hoven het rechteroog. In het ziekenhuis is hij verbonden. V. H. was hiermede nog niet tevreden. Nu hij tocli bezig was, zeide hij, zou hij ook z'n schoonouders nog naar de, andere wereld helpen- Deze schoonouders wonen een half uurtje buiten de stad en daar zou mijnheer heen. De -politie, die intusschen gewaarschuwd was ,kwam juist bij tijids bij de schoonouders aan om te beletten dat de woesteling uil- voering gaf aan zijn voornemen. Jn de kamer werd hij gearresteerd en naar het politiebureau te Hariingen vervoerd. (Volk.) Sneeuwval in 't buiten land. Te Erfurt (Duitschland) beeft het gisteren sedert halfrier hevig gesneeuwd. Het weer is stormachtig en koud. Uit het Westerwald wordt eveneens een sterke sneeuwval gemeld. De koude bedraagt 3 graden. Ook in Engeland is gisteren de eerste sneeuw gevallen bij een ijzig-kou- den wind uit het Noorden. Geen krokodillen als huis dieren. Een origineele Hagenaar had louter voor zijn genoegen twee kroko dillen tot huisdieren opgevoed en leefde met deze dieren heel prettig in een boven woning aan de Brandtstraat- Behalve, dat zij zich met hun enorme zachtheid een paar maal angstwekkend in de richting van de beenen van onvoorzichtige bezoe kers hadden gewaagd en de vrouw des huizes bij een gelegenheid, toen zij een barer huisvrienden liefderijk over den rug streek, een niet malschen slag met den geweldigen staart had gekregen, bleven zij verder op goeden voet piet de be woners en stelden zich voor hun maal tijden tevreden met runderlappen en beaf- stuk. Het bleek echter, dat de politie er nog niet zoo zeker van was, dat onze twee goedmoedige krokodillen voor hun diners voor de afwisseling eens een paar bewoners zouden uitkiezen, en hoewel de eigenaar slechts met de dieren uit, wande len ging, als zij aan een stevigen ketting, waren vastgeklonken, nu zij gevaarlijke af metingen begonnen aan te nemen, vonden, de autoriteiten het voor de veiligheid der Transvaalbuurt een gevaar, en dies moes ten zij verdwijnen. Hoeveel krokodillen tranen de dieren ook stortten Ahet besluit stond onherroepelijk vast- De eigenaar heeft 'rioode van zijn huisvrienden, dien hij zulk een goede opvoeding gaf, moe ten scheiden en heeft ze nu ten geschenke aangeboden aan de Rotterdamsche dier gaarde .waarheen ze troosteloos van ver driet zijn overgebracht- (Tel.) Noodlottige hondentrouw Te Bernach nabij Straatsburg is een on derwijzer om het leven gekomen door te groote getrouwheid van zijn hond. De on derwijzer was met het dier langs een spoorweglijn aan het wandelen, teen hij door een locomotief werd aangereden. Zijn beide beenen werden vermorzeld. Toesnellende spoorwegmannen kregen echter geen kans het slachtoffer te nade ren. De hond, een groot en sterk beest, bewaakte zijn gewonden meester. Een on middellijk ontboden dokter kon evenmin den gewonde nabij komen. Toen men er eindelijk in geslaagd was den hond door een list weg te lokken, was de onderwij zer zoodanig door bloedverlies uitgeput, dat hij op weg naar het ziekenhuis over leed. De verduistering bij de Duitsche Rijksbank. Het onder zoek in de Arnold-zaak duurt nog steeds voort. De politie heeft talrijke personen aangehouden, die van medeplichtigheid worden verdacht of die naar men ver moedt, op de hoogte van Arnolds practij- ken zijn geweest. Het vermogen van Ar nold, dat ten deele in goede effecten is belegd, is ten behoeve van de rij'csbank in beslag genomen. Het is gebleken, dat Ar nold een dubbel leven leidde. Terwijl hij den indruk maakte van een zeer trouw ambtenaar te zijn, die voorbeeldig zijn plicht vervolde, was hij anderzijds te Ber lijnWest onder de uitgaande wereld on der den naam van „oompje Frans" een bekende figuur. Naar een telegiam uit Berlijn mededeelt, is volgens voorloopige vaststelling' door den oud-inspecteur der rijksbank Arnold op het kantoor te Ghar- lottenburg 560,000 Mark ontvreemd. Wedstrijd in koek eten- Het mag van bekendheid worden geacht, dat de Volendammers over het algemeen „hun natje en droogje" wel lusten. Zijn voor beelden van het „natje" doorgaans te ■over te zien ,van het „droogje" is thans een en ander aan het licht gekomen.! Een zekere L., winkelier te Volendam, heeft sinds eenigen tijd de gewoonte om al heel vroeg in den morgen een kar,, waarin verschillende sgorten van koek, voor zijn winkel gereed te zetten- Dit had de aandacht getrokken van een aan tal jeugdige Volendammers, dief op de touwfabrieken ip het naburige Edam wer ken en fs morgens vroeg den winkel van L. passeerden. Wierpen zij in het begin alleen maar verlangende blikken naar den koekvoorraad, al spoedig werd een trom mel met koek medegenomen- Een voor beeld, dat weldra navolging vond, L. miste zoo in korten tijd een 7-tal trommels met diverse soorten koek, zooals gevulde koe ken, sprits, en z-g. jodenkoeken. Blijk baar smaakte de „verboden vruclrt" den Volendammers "(allen jongens van 15 tot 24 jaar) zeer goed. Zelfs was een hunner in staat om 's morgens om 4 uur op een plein niet minder dan 20 koeken te ver orberen. Bij het wegnemen der koek moet zich vooral onderscheiden hebben een zekere „Kees", terwijl het record van: het koek-eten stond ten name van de ge broeders de J- Eenmaal moet zelfs een Volendamscbe schoone aan het koekont- bijt in den vroegen morgen hebben deel genomen. Naar wij vernemen heeft de politie, juist op het 'tijdstip, dat het record koek-eten zou worden verbeterd, ingegrepen. Een vijftiental jongens zijn in verhoor geno men. De prijzen van deze „edele wedstrij den" zullen vermoedelijk op een nader te bepalen datum te Haarlem worden uit gereikt. (Tel.) Weer een noodlanding. Gis termorgen lieeft een verkeersvliegtuig van den dienst Amsterdam-Malmoe t- Maars- bergen nabij Doorn een geslaagde nood landing gemaakt. Het vliegtuig, een Jun- kersvliegtuig, dat vijf passagiers vervoer de, moest landen wegens een defect aan een der drie motoren. De reis kon niet worden voortgezet. Een „w e d s t r ij d" met een treurig einde Een winkelier te Zwammerdam had familiebezoek en, na bewondering van elkanders motorfietsen, een soort wedstrijd geïmproviseerd In razende vaart vlogen do, niet geheel nuch tere, motorrijders langs de glibberige we gen. Spoedig slipte V., waarop èn be stuurder èn duo-passagier op de straat- steenen vielen. Geen nood, de motor werk te nog en voort ging het weer met on zinnige vaart. Onverwacht kwam het einde. V. slipte weer en vloog tegen een lantaarnpaal op, welke afknapte. Vlak achter hem reed de tweede motor, welke eveneens omsloeg. Het slot van den wed strijd was droevig. V. werd ernstig ge wond weggebracht, zijn passagier brak 'n pols, terwijl de anderen met pijnlijke ontvellingen huiswaarts togen. (Tel.) Een slachtoffer der we tenschap. Professor Leroy, die on langs bewusteloos in zijn laboratorium was gevonden door de uitwerking van een nieuw door hem ontdekt gas, is gis teravond in een Londensch ziekenhuis overleden, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Rijke dwaas. Uit New-York wordt gemeld, dat bij een gerechtelijk on derzoek gebleken is, dat mevrouw Mary Croxon, die onlangs 85 jaar oud, overleed onder omstandigheden, die aan verhonge ring deden denken, 4 millioen dollar in baar geld en effecten bezat. Zij behoorde tot een der voornaamste famihes van Brooklyn en was de dochter van den rij ken bankier Stranham, die bij zijn leven een van de bekendste Amerikaanshee fi lantropen was. 111 meters per seconde De Amerikaansche vlieger-officier Bettes heeft het wereldrecord der snelheid ver beterd. Hij heeft 200 kilometers gevlogen in een half uur met een gemiddelde snelheid van 400,25 meter per uur of meer dan 111 meter per seconde; dat is nog- 28 meter meer dan een wandelaar per minuut aflegt. AMSTERDAM. V.D. De Part. Synode der Geref. Kerken in Noord-Holland beeft gisteravond conform het verzoek der clas sis Urn sterdam besloten de Geref. Kerk van Assen te vragen een vervroegde buitengewone Generale Synode bijeen te roepen ter behandeling van de kwestie- dr Geelkerken in haar geheel. Tot afgevaardigden werden benoemd: primi ds Wt. Breukelaar te Zaandam en ds J. L. Schouten te Amsterdam en de ouderlingen G. van Zeggelaar te Raasdorp en D. Wakker te Wormer. LONDEN. V.D;. Beambten 'der speciale afdeeling van Scotland Yard hebben gis teravond op bevel van het departement van binnenlandsche zaken een jacht uit gevoerd op bekende communisten in de communistische hoofdkwartieren. De vol gende leiders werden gearresteerd, be schuldigd van hoogverraadInkpin, secre taris der communistische partij, Campbell en Windringham, redacteuren van de Workers Weekly, Pollitt, Cant, Rurt, Gal- laclier en Bell. De gearresteerden zul len heden voor "het politiehof verschij nen. Groote hoeveelheden litteratuur be treffende de rapporten der derde Interna tionale en de onlusten in China zijn. in beslag genomen. De arrestaties hadden plaats, toen het duister was ingevallen. PARIJS. V.D. Dertien manifestanten die 12 October Werden gearresteerd wegens stakingsrelletjes, zijn veroordeeld tot ge vangenisstraffen van 15 tot 120 dagen. LONDEN. V.D. De berichten uit Lo carno melden, dat volledige overeenstem ming is bereikt inzake het verdrag der wederzjjdsche garantie. Het zal morgen worden geparafeerd. Hiervan is nog geen oÏÏicieele bevesti ging ontvangen, maar de juistheid wordt algemeen aangenomen. De Oostelijke ar bitrage-verdragen zijn nog niet voltooid, maar dat tusschen Duitschland en Tsje- cho-Slovakije is bijna gereed. Dut tusschen Duitschland en Polen is eveneens in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Natuurlijk behoeven deze verdragen nog de goedkeuring der betrokken parlemen ten. PARIJS. V. D. De Parijsche ochtendpers is zeer optimistisch gestemd over de con ferentie van Locarno- Men neemt aan, dat zij Zaterdag beëindigd zal kunnen worden. De Matin meldt, dat op grond van artikel 16 van het Rijnpact Frankrijk het recht heeft Polen en Tsjecho-Slovakijei te hulp te snellen, zoodra ze worden aan gevallen. LOCARNO. V.D. In de heden_gehouden plenaire zitting werd de volledige tekst van het Rijhlandsche pact aangenomen. De verdragen tusschen Duitscbland en Frankrijk en DuitschlandBelgië werden eveneens aangenomen. Oct. I, 16 Nisse, bóeren-inspan, Pilaar. 16 Kloetinge, afbraak, v. Dissel. 17 Middelburg, inboedel, Starve. 20 Goes, Vrachtrijders- en Koemelkers- inspan, de Wilde en Heijboer. 21 Vlissingen, huizen, Paap. 21 Biggekerke, meubelen, handgereed- schap, houtwaren, enz., Loeff. 21 Kloetinge, meubilair, Neervoort. 21 Biggekerke, meubelen, handgereed schap, houtwaren, enz., Loeff. 22 Wolfertsdijk, huis, Pilaar. 23 N.- en St.-Joosland, huis enz., Blau- pot ten Cate. 1 1 27 Souburg, inspan, De Neeling. 29 Wemeldinge, huis enz., Kram. 30 Ierseke, verpachting bouw- en wei land, Pilaar. 30 Krabbendijke, verp. bouwland, Pilaar. Wisselkoersen, Amsterdam, 15 Oct., 215 u. Berlijn 59.22—5926- Brussel 11.30—11.35. Parijte 11.20—11.25. Londen 12-04V412043A. New-York 2.48u/ie—2.4813/ie- Ingekomen boekwerken: De geschiedenis van Flip ear Flap of De kleine Rediskunstenaar. Uitgave Nitor, O. Gracht 201, 'Utrecht. Met Redispen- ruen er bij. Lichtstralen uit Gods Woord I. Uit gave Joh. de Heer, Etmolo. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 15 Oct., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.8 te Aku- reyri, laagste 742.3 te Memel. Verwachting tot den avond van 16 Oct.: Matige tot zwakke Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke wind. Gedeeltelijk be- wolkt met nog kans op regen- of hagel buien. Elenige stijging in temperatuur. Hedenmorgen 9 u. 35 van De -Bilt ge seind aan alle posten: Attentiestein neer. Middelburg, 15 Oct- 1925- Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. Tarwe f 12 f 13, witte boonen f20— f 27, ronde bruine boonen f 22f 28, lan ge bruine boonen f 14f 19, kroonerwten. f14'f 18, Maanzaad f40—f42- Boter fl.20, part. fl.30. Eieren f 10, part. f 11. Eendeieren f8, part. f9. OOSTBURG. Graanmarkt van 14 Oct. TarWe f 10.50—f 12.50, Gerst Chevallier fllf 11.50, Haver f10f 10.50, Kroon erwten f 12f 15, gruine Boonen f 12-f 17. VLISSINGEN. Veiling van 14 October. Zure Bellefleur 1017, Princesse Noble 1113, Groninger Kroon 8—18, Jacq. Le- bel 512, Bismarck 89, Goudreinet 6 15, 'Hondsmuil 11, Campagnezoet 715, Armgaard 7, Gravesteiner 9, Reine d'Or 34, Sterappel 1618, Pipping 1011, Williams Duchesse 39, Uien 45, Spina zie 1012, Spruiten 1120, Peeën 6, Suikerboonen 21, Princesseo 1832, Sng-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3