TER VERZEKEilHS II BEHOORLIJKE SPIJSVERTERING Binnenland. Dit de ProriKie. Staten-Generaal. Doet Uw Schoenen Goed hebben is voorloops tot vandaag uitge steld. Wei vonden er opnieuw besprekin gen tusschen de leidende staatslieden plaats, doch het schijnt, dat men den te rugkeer van staatssecretaris Kemper af wacht, alvorens verder te gaan. Tntusschen wordt van Duitsche zijde ontkend, dat d- bestaande geschillen reeds alle uit den weg zijn geruimd. De laatste berichten luiden: Staatssecretaris Kempner is gister avond om negen uur weder van Berlijn naar Locarno vertrokken. De Duitsche delegatie heeft machtiging ontvangen om adliaesie aan het veilig heidspact te betuigen. Korte Berichten. Maarschalk Lyautey, de afgetreden resident-generaal van Marokko, is giste ren te Marseille aangekomen. Tegen jour nalisten heeft hij gezegd, dat in Marokko alles goed ging en nij voegde aan die me eled eeling toe, dat bit trouwens voor niets meer verantwoordelijk was. De oude heer gaat nu eerst wat uitrusten in Bourgogne. Naar gemeld wordt, heeft de Rus sische oogst niet aan de gestelde verwach tingen beantwoord. De door den misoogst getioffen gouverrementen Moldau en Odessa hebben reeds aanvullende credie- ten aangevraagd voor den aankoop van graan. Daarentegen zal de oogst in Canada de raming overtreffen. Volgens een bericht uit Moskou is in verband met de onderteekening van het Duitsch-Russische handelsverdrag het commissariaat voor het verkeerswezen voornemens, een doorgaanden trein Le- ningra-Koeningsbergen-Berlijn te laten loopen. Naar te Berlijn vernomen wordt, zullen opnieuw ongeveer 10,000 Duitsche optanten uit Polen worden gezet. Het rijksweercommando te Berlijn verbood voor de toekomst het defileeren van ï'ijksweertroepen voor den kroonprins Ruprecht en voor den generaal-veldmaar- schalk bij militaire feesten. De Bulgaarsche regeering heef." den gezantenraad verzocht de nog te Sofia vertoevende militaire controle-orgacen te willen terugtrekken, aangezien aan de ontwapeningsvoorschriften van het vre desverdrag volled g gehoor is gegeven. gebruikt men een half theelepeltje Gebismureerd Magnesium in een beetje water na eiken maaltijd. Gebismureerd Magnesium verhindert de opeenliooping van schadelijke gassen in de maag en verzekert daarom volmaakte assimilatie van Uw voedsel. Bijna alle maagaandoe ningen, zooals dyspepsie, indigestie, zuur in de maag, oprispingen, enz. enz zijn te wijten aan, of worden vergezeld door een overmaat van aciditeit. Gebismureerd Magnesium neutraliseert de overmaat on middellijk en verzekert zoodoende gezonde en normale spijsvertering. Geïnsinueerd Magnesium Depot, Jacob Marisplein 23, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten. Weigert alle vervangingsmiddelen Let er op dat gij het eente Gebismar.erd Magnesium krijgt. Rotter da mA msterdam. Rotterdam telde in 1865 honderddui zend inwoners; thans, zestig jaar later, 550 duizend. Amst. rdam in 1865 honderd vijftig duizend; thans 715 duizend. Geen gemeentelijke b "juw- premies meer. De minister van arbeid heeft, naar de Telegr. meldt, zich tot Gedeputeerde Sta ten der provinciën gewend met het ver zoek, goedkeuring te onthouden aan raadsbesluiten tot verleening van bouw- premies voor woningbouw, nu het rijk deze bijdrage ook niet meer verleent. De mi n: ster is van oordeel, dat deze gemeen telijke steun een ongunstige uitwerking moet hebben op voldoenden woningbouw door particulieren. Als dat 'waar is! Men schrijft aan „Het Volk": Vrijdag j.l., tijdens de herhalingsoefe ningen, waarvoor ik onder de wapens moest komen, was ik zoo brutaal om als gewoon soldaat een lunch te gebruiken in het Oranje-Ho'el t.o. het station Er- meb-Veldwijk. Terwijl ik onder het ge not van een kopje koffie een sigaret rookte, kwamen er ook nog eenige officie ren binnen, w.o. een groot-majoor. Tot goed begrip diene, dat er ook nog eenige handelsreizigers hun lunch gebruikten. Onder den aanroer, van: „Psst, vent, hè, daar!!!" werd mij door den majoor ver zocht naderbij aan hun lunchtafel te ver schijnen. ,Zeg, kerel, zou je misschien direkt hier vandaan willen gaan. Een beetje vlug, hè?" Op mijn opmerking, dat ik toch het recht had te eten ■waar ik wilde, kreeg ik ten antwoord: „Niets mede te maken en onmiddellijk vertrékken. Anders zal ik dit hotel voor verboden terrein voor ge wone soldaten laten verklaren." En, daar in den dienst eerst een bevel moet opgevolgd worden en dan pas gere- klameerd mag worden, bleef mij niets over dan te vertrekken. Tot zoover 't bericht. Als het geheel juist is en het is te onderzoeken, vrant datum en naam van 't restaurant wor den genoemd verdient zulk een offi cier toch zeker op z'n minst een ernstige berisping. Dergelijke heeren brengen aan her, leger en den goeden geest daarin meer schade toe. dan vele andereu met groote moeite weer kunnen goedmaken. Een dergelijk officier denkt zeker, dat Nederland het Pruisen van vóór 1914 is. Levering tegen kostprijs. Uit Rotterdam wordt gemeld: „Wij krijgen naar schatting, in 1926 een millioen méér winst uit de electriciteit in 't geheel 51/2 nxillioen; uit de telefoon 1/2 millioen méér; uit het gas 31/2 ton méér, in 't geheel uil het gas 31/2 millioen winst 't Doen 'm vooral de goedkoope kolen. Maar dan worden natuurlijk èl de Rot- terdamsche tarieven herzien en verlaagd? Kunt ge begrijpen! Al dat geld gaat in de gemeentekas en gaat schoon op ook; 'tis de kurk waarop der stede financiën nog drijvende worden gehouden! (Friesch Dagbl.) Vangen van kieviten. De heer Polak heeft tot den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de volgende vragen gericht: le. Is het den minister bekend, dat er in verschillende streken van ons land nog kieviten worden gevangen en gedood, voornamelijk voor den uitvoer naar het buitenland, en dat zelfs door burgemees ters vergunningen zijn afgegeven om deze vogels Je vangen, te dooden en te ver voeren, op grond van art. 9 der Vogelwet, derhalve wegens het aanbrengen van schade of overlast? 2e. Is de Minister van oordeel, dat de kievit een nuttige vogel is voor den land bouw, welks bescherming zooveel mogelijk dient te worden bevorderd? 3e. Zoo ja, is de Minister dan bereid bij zijn ambtgenoot van Justitie aan te dringen op verscherping van het toezicht ten platlenlande op het vangen, dooden en vervoeren van kieviten en bij zijn ambtgenoot van Financiën, om het in' beslag nemen van zendingen dezer vogels in de havenplaatsen en op grensstations te bevorderen? De „Java" naar Indië vertrokken. Gisteren was de dag van vertrek van Hr. Ms. kruiser „Java" uit de Amster dam sclie haven met bestemming naar Ned. Indië. Al Vroeg in den morgen heerschte er op het IJ een ongewone bedrijvigheid. Matrozen en familieleden, die de bemanning uitgeleide wenscliten te doen, begaven zich in grooten getale met versnaperingen, bloemen en handkof fertjes beladen, naar de Java-kade. Het vertrek uit de Amsterdamsche ha ven zou te 1 11. 15 n.m. plaats heb ben en moest, krachtens ministerieels beschikking, min of meer onopgemerkt voorbij1 gaan. Tot degenen, die van den Commandant van de Java den kapitein ter zee L,. J. Quant afscheid kwamen nemen, behoor den in de eerste plaats de beide directeu ren Smit en Wesseling van de Maat schappij „De Schelde" te Vlissingen, waar de kruiser gebouwd is. Verder kwam burgemeester de Vlugt den commandant persoonlijk de hand drukken. Ook de Onder-Commandant der marine, kapitein ter zee Prillevitz kwam afscheid nemen. Voor het vertrek bereikte den comman dant bovendien nog een telegram van Prins Hendrik, van den volgenden in houd „Betreurende niet in de gelegenheid te zijtn geweest de „Java" te bezoeken, wensch ik U en alle opvarenden in dit nieuwe schip een aangename en voor spoedige reis toe. PRINS HENDRIK." Te kwart vóór één 's middags kwam vioe-admiraal C. Fock uit Nieuwediep. Met de stoombarkas werd hij' afgehaald van het C. S. Bij het betreden van de staatsietrap speelden de mariniers en pij pers hem de wachtparade toe. De admi raalsvlag ging daarop in den fokkemast naar boven, terwijl de wimpel tegelijker tijd aan den bezaan gestreken werd. Er werd appel geblazen en de geheele bemanning verzamelde zich op het achter schip, waar zij door den vlootvoogd aan een inspectie onderworpen werd. Hier heeft de vice-admiraal een afscheids woord tot de bemanning gericht. Daarop klonk het commando „de ka bels los!". Twee groote zeesleepbooten van Goedkoop trokken aan voor- en ach terschip den kruiser van zijn ligplaats. Ongeveer kwart vóór twee Was men op deze wijfee in het IJ ter hoogte van het C. S. gekomen. Hier haalde een presentie- sloep van de marinewerf den admiraal van boord. Dc daarbij voorgeschreven vijf tien saluutschoten daverden over het wa tervlak. De eerste haven van aankomst zal Al giers zijtn. Van daar gaat het verder zuid waarts, en de „Java" zal waarschijnlijk wel blijvend voor de koloniale defensie worden bestemd. Ondanks "de regen- en hagelbuitjes, die een felle wind over het water "joeg, waren er vele belangstel lenden om van den wal of op allerlei bootjes het ongewone vertrek gade te slaan. i (Tel.) Afd Zeeland van den bond van hoofden van gemeentewer ken en reinigingsdiens te nj. Woensdagmorgen had in den Schouwburg te Middelburg een vergadering plaats, waarin besloten werd tot de oprichting cener afdeeling Zeeland van bovenge- noemden bond. Ret voorloopig comité, bestaande uit de heeren Ir. C. Ouwehand, directeur ge meentewerken, Vlissingen; Jac. P. Jan sen, directeur gemeentewerken Middel burg, F. G. C. Rothuijlzen, directeur ge meentewerken Goes en J. F. Vermeulen, directeur gemeentereiniging en ontsmet- tingsdienst te Middelburg, had aan alle gemeenten in Zeeland, waar een hoofd van zoo'11 dienst werkzaam is, een uit- noodiging gezonden voor deze vergade ring. Een twaalftal heeren hadden aan deze uitnoodiging gehoor gegeven en vertegen woordigd waren Schouwen, Tholen, N.- en Zuid-Beveland en Walcheren. Na een inleidend woord van den tijdelijken voor zitter en verschillende onderlinge bespre kingen, werd tot definitieve oprichting overgegaan en traden "alle aanwezigen als lid toe, terwijl ook de heer Ir. ,T. Boelen, hoofddirecteur der gemeente bedrijven te Middelburg als lid werd toe gelaten. Het bestuur werd als volgt sa mengesteld Do heer Ir C. Ouwehand, Vlissingen, voorzitter, J. F. Vermeulen, Middelburg, secr., J. Vriens, Tholen, pen- ningm., F. G. C. Rothuizen, Goes en Houtkamp, Zjerikzee. Het doel is uitsluitend het behandelen van wetenschappelijke onderwerpen en voorlichting over verschillende zaken het gemeentebelang rakende, wat zeker de gemeentebesturen ten goede zal 'komen. Besloten werd twee maal per jaar te vergaderen, een maal te Middelburg en een maal te Goes. Des middag werd eveneens in den Schouwburg een bijeenkomst gehouden waartoe de leden van het Dag. Bestuur der provincie, leden van gemeentebestu ren, en van andere officieele lichamen, aannemers en verdere belangstellenden waren uitgenoodigd. De heer C. Ouwehand heette alle aan wezigen welkom en bracht hen dank voor hun opkomst in zoo groote getale. Spe ciaal heette spr. den commissaris der Ko ningin welkom. Spr. deed mededeeling] van de oprichting der vereeniging, die als hoofddoel heeft de behartiging van de be langen der gemeenten. Door samenkom sten van hoofden van gemeentewerken en bedrijven meent men dit te kunnen bevorderen. Spr. wees er op, dat Zee- land ten opzichte van het wegenvraagstulc nog ten achter is en de vereenigingl wil trachten daarin verbetering te bren gen. Spr. beveelt de vereeniging in de aandacht van de gemeentebesturen aan en hoopt dat "zij naast hun moreelen ook een bescheiden financieelen steun zullen willen geven. Spr. brengt dank aan de Bataafsche Petroleummaatschap- pij, die zich bereid verklaard heeft de zen middag een lezing met lichtbeelden en films te doen houden over „Betere wegen", en geeft daartoe het woord aan den heer Ir. P. Bezoet de Bie. Spr. wees op den grooten ommekeer in de wegenconstructie, noodig gebleken door het intensief gebruik van auto's enz., waardoor de wegen moeten zijn stofvrij, waterdicht, elastisch en duurzaam. Het drukke verkeer zal zich weldra tot in de verst verwijderde uithoeken doen gevoe len. Spr. wees er verder op hoe met steim van de Provincies o.a. in belangrijke mate in Zuid-Holland verbeteringen van wegen zijn tot stand gekomen. Gelukkig gaat men in Nederland ook inzien dat goede wegen in liet belang zijn van landbouw, veeteelt en industrie. Spr. zegt, het toenemende motorverkeer niet te be schouwen als een concurrent van de spoorwegen, maar veel eerder als een goede vriend, die do spoorwegen in de gelegenheid stelt de minst winstgevende lijnen op te geven en te vervangen door motor-transport. Zoo is 'het ook reeds in de Vereenigde Staten. Lloyd George heeft reeds in 1913 ge zegd, dat geld, alleen besteed aan onder houd, maar niet aan verbetering van we gen, onvoldoende benut is. Bij de mo derne wegenconstructies neemt asphalt een leidende plaats in, omdat men mét dit product in staat is wegen te constru- eeren welke aan alle eischen van het moderne transport voldoen en waarbij het groote voordeel komt, dat zij zijn aan te leggen tegen lagen prijs. Het is niet waar, dat asphalt een concurrente is is van het vroeger wegenmateriaal, want het is alleen niet te gebruiken, men moet er Steeds andere materialen bij gebruiken, daar het altijd gediend heeft voor het tezamenkitten, isoleeren en wa terdicht maken. Men moet trachten bij' be staande wegen deze te behouden en met bitumineuze producten te verbeteren. Het is niet moeilijk met veel geld nieuwe we gen aan te*" leggen, maar wel om jjiet betrekkelijk bescheiden middelen goede resultaten te bereiken. Een oude grintweg die met teer wordt bewerkt en daarna met sprarnex zal het bij matig verkeer eonige jaren kunnen uithouden. Zoo noo dig kan men een laag beter materiaal daar over heen brengen. De oude weg is dan da fundeering geworden, beter is echter een asphalt-fundeering, die het verre wint van een van puin of gebroken steenslag. Do steenslagwegen zijtn in de taeeste gevallen niet meer geschikt om door een oppervlaktebehandeling met teer of spramotx te worden verbeterd, omdat do beheerders niet in staat waren het hon ger geworden onderhoud te bekostigen. Een grondig onderzoek dient vooraf te worden ingesteld of bestaande wegen door een oppervlaktebehandeling af doende kunnen verbeterd worden. Wat betreft klinkerwegen die liggen meestal op zand zonder eenige verdere fundeering en leiden onder groote botsingsdrukken. Rij keiwegen dient men te zorgen voor een goede fundeering en vulling van de voegen van de keien door asphalt. Toen werd overgegaan tot het vertoo- nen van een tweetal zeer goede f.lms die een kijk gaven op de verschillende wijze van bewerking van nieuwe Wegen vooral met asphalt-producten, en ook op het drukke verkeer o.a. te Soet'abaja. Na de films werden een aantal licht beelden vertoond, aan de hand waarvan de heer de Bie meer technische inlich tingen verstrekte over de verschillende bewerking en toepassing van asphalt, als het toepassen van shelfalt en sproeifalt voor het repareeren van gaten in steen- slag- en grintwegen. Dan bespreekt de in leider het behandelen van de wegen met spramex, de half-vaste asphalt voor het onderhouden van goede wegen, daar slechte wegen door dit middel, dat geen Toovermacht bezit, niet in goede worden herschapen. Ook de behandeling met asphalt-emul- sie, welk product niet behoeft te worden verhit en onmiddellijk voor het gebruik gereed is, lichtte spr. toe. Ook het eerst opbrengen van een deklaag van gebroken steen in plaats van oppervlaktebehande ling, genaamd asphalt-macadam, werd be sproken, om dan te wijzen op de speciale aandacht die aan goede drainage moet worden besteed. Het maken van betonnen kantiagen, vergat spr. ook niet. Dan noemt spr. nog nacOvia en pene trof als, producten van natuurasphalt en petro- lemnasphalt, om dan over te gaan tot de verschillende asphaltmengsels, waaronder Topeka, waarvan kortgeleden een paar stukjes in de Noordstraat te Middelburg werden gelegd. Ook noemde spr. enkele prijzen, maar waarschuwt hij' tegen ver keerde zuinigheid bij1 het construeeren van wegen. Ten slotte geeft spr. nog een idee wat onder zwaar verkeer moet Worden verstaan en zegt, dat de straat, welke het zwaarste verkeer in Amerika heeft te torsen is Michigan Avenue, Chicago, waar in 24 uur 56000 vehikels passeerden. Spr .wil niet zeggen, dat men een zoo'- danig verkeer het volgend jaar op de Zeeuwsche wegen zal aantreffen, Want dit zou daar onmogelijk kunnen passeeren, daar Michigan Avenue zoo "breed is, dat 8 lijhen van automobielen met groote snelheid, zonder gevaar, naast elkaar kun nen passeren. Spr. meent dat tusschep 3 en 5 jaar het verkeer in Nederland 4 maal zoo groot zal zijh dan op dit oogenblik. Spr. eindigde hiermede onder dankbaar ïipplaus zijner toehoorders. Daar niemand vragen wenschte te stel len of te debatteeren, bracht de beer Ouwehand spr. hartelijk dank voor het inzicht dat hij gegeven heeft in de mo derne wegenbouw en hoopt hij dat ook in onze provincie eens zal worden over wogen of tot toepassing van 'n nieuw pro- cedee voor wegenaanleg kan worden over gegaan en roept hij nogmaals den moree len steun voor de vereeniging in, waarna de voorzitter de bijeenkomst sloot Middelburg. Sedert enkele dagen is de, nieuwe Koepoortbrug in gebruik genomen, We zullen er niet veel van zeggen. Dat is misschien ook maar het beste- Wel licht zijn er ook nog wel menschen, wier aesthetisch gevoel gestreeld wordt bij het zien van zulk een product van bouw kunst. Laten we het hopen. De groote meerderheid denkt er, naar wij van ver schillende zijden vernamen, geheel anders over. Wij voor ons kunnen 'tmaar niet hegrijpen, dat er in geheel Middelburg, iemand is, die zulk ee,n brug heeft ont worpen en dat 't Gemeentebestuur zulk een plan deed uitvoeren. Maar dat zal wel aan ons liggen. Wij zijn nu eenmaal de meening toegedaan, dat een alleraar digst plekje stadsschoon is verknoeid. Reeds lang had de firma S. Wiener Co. in haar bekende zaak in de Lange- delft alhie'-- gebrek aan ruimte en toon dan ook het pand aan de overzijde B 148 te koop kwam, heeft zij van die gele genheid geprofiteerd en er de band op gelegd. Plannen tot verbouwing werden gemaakt en heden is de nieuwe winkel geopend in een gedaante, die den goeden naam der firma alle eer aandoet. De drie flinke nette étalagekasten en de ruime portiek geven aan het pand eeu grool- steedsch aanzien Dit alles zal iedere voorbijganger he den en ook in de toekomst ons zeker toegeven, maar wat men niet van buiten kan zien is dat zich achter de portiek een geheel nieuwe winkel bevindt, waar van voooral de nette betimmering en de keurige beschildering ten zeers-.s opvie len Aan de eene zijde is een toonbank geplaatst ter verkoop van de fijre linge ries, die geborgen zijc in de van glazen deuren voorziene kasten, terwijl de an dere toonbank meer is bestemd voor de afdeeling bedden In de laatstgenoemde afdeeling werd ors een nieuwe wijze van matrasvulling, namelijk de Yi-Sprmgma- tras getooi.d, een vulling met belleede stalen veeren. Voor een flinke verlichting is zorg ge dragen. Achter den winkel zijn een flink kantoortje en een ruime werk- en berg plaats ingericht. Er is hier in aile op zichten een magazijn tot stand gekomen, dat onder de mooiste van onze wankel- straat mag worden gerekend Architect was de heer J A. Vertregt, uitvoerder van timmer en metselwerk M. Walraven en van het schilderwerk J C. Ludekuse. Rilland-Bath. In verband met. de in den laatsten tijd gepleegde inbraken in de Ned. Herv. Kerk en drie scholen alhier, hebben de gemeente- en rijksveldwachter alhier een nader onderzoek ingesteld naar een persoon genaamd A. M., oud 43 jaar, wonende te Nieuwhellevoet. Deze per soon, welke in de gevangenis te Rotter dam zit opgesloten, verdacht van ver schillende inbraken in kerken en scholen, werd aldaar door hen onderhanden geno men. Hij bekende de inbraken, te hebben gepleegfl, in de Ned. Herv. Kerk en de 3 scholen van 11 op "12 Septem ber j.l. Bij een huiszoeking welke de hei de veldwachters hierop in zijn woning te Nieuwhellevoet hebben ingesteld, kwa men enkele van de vermiste voorwerpen voor 'den dag. Ook eeu groen kleed, vermist bij de inbraak in Mei 1923, in de Herv. Kerk, lcwam voor den dag, zoodat ook deze inbraak op rekening van den verdachte komt. Hiermede is dus de hand gelegd op een berucht individu, welke de inbraken, die in de laatste 2 jaren in deze omgeving nog onopgehelderd bleven, voor zijn rekening heeft. Verdachte bewoog zich per rijwiel en maakte zich voor het aanbreken van den dag uit de voeten. Noord-Kraajjeri. Men maakt er ons op merkzaam op, dat in de advertentie in ons no. van Dinsdag vermeld staat, dat op Vrijdag 12 Oct. hier een vergade ring der Boerenleenbank zou gehouden worden. Naar wij vermoeden heeft de in zender bedoeld Vrijdag 16 Oct. (morgen). Terneuzen. Onder het varend personeel der expediteursfirma H. Braakman, is een staking uitgebroken. Van de 21 booten der firma kon er "Maandagmorgen slechts één, die naar Gent, vertrekken. De sta king omvat pl.m. 100 man. (Tem. Crt.) 0.- en W.-Souburg. Burgemeesters installatie (Slot.) Op verzoek nemen wij nog op de volgende redevoeringen: le die van den heer de Visser, comman dant der eerewacht, uitgesproken aan de grens der gemeente- Edelachtbare heer Burgemeester, Wij staan hier aan de grens vau onze gemeente O. en W. Souburg met een eerewacht van 97 ruiters om u het wel kom toe te roepen. Ik wensch u van harte geluk met dezen dag en ik hoop dat u onder Gods onmisbaren zegen vele jaren tot heil van ons volk en tot bloei van onze gem rente mogt werkzaam zijh. 2ede rede, uitgesproken door den beer de Grave, toen de burgemeester 's namid dags een bezoek bracht aan de Abeele: Geachte heer Burgemeester, Mevrouw, Het doet mij groot genoegen, u namens de bewoners van den Abeele een hartelijk wdkem toe te roepen. Het verheugt ons ten zeerste, dat u zich wel de moeite getroost, hierheen te ko men, al is deze weg haafet niet meer be rijdbaar. Daarom vernamen wij dit be zoek met vreugde. Verder zien de bewo ners van den Abeele uw intrede hier met blijde gezichten, te meer daar u als in woner dezen weg meermalen zult berijden. Daar u wel bekend zal zijn wat ons op 1 Mei te wachten staat n.l. de opheffing van hot postveer door het rijk, wat voor ouden van dagen een algeheele isolatie beteekent, hopen wij: dat u mijnheer de Burgemeester in deze korten tijd dat on heil nog kunt afwenden- Hopende, mijnheer de Burgemeester, dat u vele jaren tot heil der bevolking van Souburg moogt werkzaam ziju, en dat u mevrouw de kracht moge vinden uw geëetrden echtgenoot hierbij bij te staan is de wensch van de Abeete-bewoners. Er werd een bouquet aangeboden door Dina Wisse. De burgemeester zeide toe, alle pogin gen te zullen doen, om het veer te be houden. Gisteravond had het slotprogramma der feestelijkheden plaats, de fakkelop tocht met beide muziekkorpsen, de feest commissie en 2 rijtuigen voor den burge meester en familie en het Dag. Bestuur. Aan het einde beklom de Burgemeester en familie de muziektent dankte voor alles en verzocht de beide muziekkorpsen het Zeeuwsch Volkslied te spelen. Daarop volgde een driewerf hoera voor het wel zijn van Souburg met zijn Burgemeester. In de Kanaalstraat werd mevrouw van Doom een prachtig bouquet aangeboden. De Commissie dankt in zooverre alle degenen, die hunne medewerking hebben verleend, alsook de eerewacht, die door omstandigheden niet bedankt kon worden- Door het slechte weer was "het de Com missie niet mogelijk de vereenigingen te bedanken, Tweede Kamer. De voorzitter benoemde gisteren tot leden van vaste commissiën: A. voor privaat- en strafrecht de heeren Heems kerk, Marchant, Van Sasse van IJsselt, Sannes, Van Schaik, mej. Katz en Knot tenbelt; B. voor belastingen de heeren Van Vuuren, Snoeck Henkemans, J. ter Laan, Oud, J. W- van Dijk, De Wilde, en Van Gijn; C- voor openbare werken' verkeers- en waterstaatsaangelegenheden de heeren Van Rijekevorsel, Bomans, v. d. Waerden, J. J. C. van Dijk, Krijger, Ebels en Drooglever Fortuyn- Daarna kwam minister de Geer aan het woord ter verdediging van het bioscoop- wetje- Allereerst wees de minister er op, dat deze wet het product is van. een

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2