DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Dit de Provincie. In 'stevens branding. 9 Leestafel. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stutten. FEUILLETON, VAN WOENSDAG 14 OCTOBER 1925. No. 12. Het feest van v. Melle te Bres kens. Men schrijft ons Wie 9 October j.l. met He boot van Vlissingen te Breskens aankwam, zag bo ven één der fabrieksschoorsteenen van de N.V. Van Melle's Confectionery Works de driekleur wapperen. Naderbij komende zag hij ook de vlag van den kerktoren wapperen en het dundoek in top van de in de haven van Breskens liggende sche pen. In Breskens was van de gemeentege bouwen en van tal van particuliere wo ningen de driekleur uitgestoken. Dit alles ter eere van genoemde N. Vennootschap, die haar 25 jarig bestaan vierde. De directie recipieerde van 1 tot 2 uur. Zij ,\verd ingehaald door een ©erewacht, gevormd door hare twaalf vertegenwoor digers. De drie lieeren Van Melle, di recteuren, werden ontvangen door hunne kinderen, die hun vaders en moeders bloemen aanboden. Ter receptie ver scheen allereerst de burgemeester, verge zeld van de raadsleden. De burgemeester schetste het groote belang, dat He fa briek met circa 300 arbeiders en kantoor personeel voor Breskens heeft. De bloei der gemeente hangt van dit bedrijf af, deze is er althans mede samengeweven en de burgemeester kon zich niet voor stellen, hoe een kleine plaats als Breskens het weder zonder dit grootbedrijf zou kun nen stellen. Hij besloot zijn rede met de beste wenschen te uiten voor de directeu ren en hunne familieleden en den bloei der zaai. Daarna voerde de gedelegeerde van de Kamer van Koophandel het woord. Deze wees, evenals He burgemeester, op: liet groote belang der fabriek, doch meende, dat dit belang ver uit ging huiten de gren zen van Breskens. Vooral nu de Vennoot schap ook een fabriek te Sluis geopend had was nog meer dan vroeger geheel West-Zeeuwsch-Vlaanderen belangheb bend bij den bloei der fabriek, waarvan hij voor de toekomst nog groote verwach tingen koesterde. De Kamer van Koopi- handel kwam uit den aard der zaak veel met de directie in aanraking en kon daarom verzekeren, dat de fabriek nog bij lange na niet 'haar hoogtepunt bereikt had. Die oprichter der zaak, de heer I. van Melle, bedankte ook namens zijn beide broeders, mededirecteuren, voor de ge sproken 'gelukwenschen. Daarna volgde een groote stoet van belangstellenden waaronder er velen van heinde en ver gekomen waren. Een stroom van brieven, kaartjes en telegrammen getuigde mede van de groote belangstelling, terwijl een 70-tal bloemstukken, liet eene al fraaier dan het andere, mede getuigden van waardeering. Onder deze viel een bijzon der mooie mand op, welke door de ge meente Breskens was aangeboden. In de hal was geplaatst een zuil, in Gent vervaardigd, van Oararisch marmer, draagster van een dito vaas, samen bijha 3 meter hoog, welke door een delegatie uit het personeel werd aangeboden. Hier naast was aangebracht een tegeltableau, aangeboden door het Reizigerspersoneel en vervaardigd door de firma Heystee te Amsterdam. Het medaillon bevatte de woorden „Zoo de Heere het. Huis niet bouwt, te vergeefs arbeiden de bouwlieden er aan." Deze woorden waren geflankeerd door de wapens van Breskens, Zeeland en de Koningin, wat de vennootschap als Hof leverancier mag voeren en haar handels merk en tal van reipattributen. Beide geschenken werden met toepas selijke woorden door de directie dankbaar aanvaard. Zoo ging het ook met een fraaie .pen dule, aangeboden door Commissarissen en tal van andere geschenken, waarvan wij alleen nog melden het fraai uitgevoer de portret van den directeur-oprichter,, den heer I. van Melle, geschilderd door Liza Ansingh. Na het aanbieden der geschenken volg de een samenkomst met het geheel© per soneel in de zaal „Sumajo", welke fraai versierd was. Hier voerde een drietal leden van het personeel het woord, twee er van die van de oprichting der zaak af daaraan verbonden waren en dus ook O HOOFDSTUK III. Douglas maakt kennis met Floss. Toen Douglas weder bijl kennis kwam bemerkte hij, dat hij in bed lag, in een groote, goed gemeubileerde kamer, die hem herinnerde aan een vroegere pe riode in zijn leven, en hem voor ©en oogenblik Heed denken, dat hij wedef een jongen was. Maar een scherpe steek van pijn in zijn rechterschouder riep hem spoedig tot de werkelijkheid terug. De Hokter, die "hem vanaf een kleinen afstand had zitten gadeslaan, kwam snel naar hem toe. Hij was zeer bleek, en klaarblijkelijk nog onder den indruk van een sterke aandoening. „Zoo, hoe voelt ge u nu?" vroeg hij', met een uitdrukking van medegevoel in jubileerden, schetsten op humoristische wijze de ontiwkkeling der zaak, begonnen m bekrompen ruimten met de primitieve machines en thans ondergebracht in rui me gebouwen met de meest moderne in richting, waaruit de drops in meer dan 300 soorten en de biscuits in meer dan 40 soorten na^ar alle oorden der wereld geëxporteerd worden. De directie kreeg hier nog aangeboden van het personeel en de vertegenwoor digers een fraaie oorkonde, vervaardigd door de Hof-Caligraphen de Gebrs. Gre- nenhek te Amsterdam. De opdracht ver meldt de namen der directeuren en com missarissen. Het geheel is omgeven door een fraai kader met versierde hoekvignet- ten, terwijl de kaders onderbroken worden door het wapen der gemeente Breskens, het lokale; het wapen van Zeeland, het provinciale; het Nederlandsche wapen, liet nationale en het handelsmerk der Vennootschap het internationale- De hoofdrede werd gehouden door den heer J. N. Voorhoeve uit Den Haag. Deze bood een tableau aan, waarop afge beeld een arbeider die met gevouwen banden het gereedschap omvat. Hij1 bood dit tableau aan in een mooie rede, waar in allerlei toepasselijke 'bijbelteksten be treffende den arbeid en den arbeider, het loon en de verhouding tusschen patroon en arbeiders gevlochten waren, Een „Dat 's Heeren zegen op IJ daal" werd daarop den directeuren en hun familieleden toe gezongen. De heer I. van Melle schetste aan de hand van verschillende belangrijke graphische voorstellingen hel verloop der zaken en de "in beslag genomen opper vlakte der fabrieken in verschillende tijd vakken. Daarbij kwam uitv dat in de eerste jaren door de Vennootschap' heel weinig vorderingen waren gemaakt, doch dat daarna een geregelden groei plaats had tot 1914 en Hat tijdens den oorlog een abnormale verg ro oting van den omzet intrad. Kort na het sluiten van den vrede trad een geweldige vermindering in, doch1 sedert 1920 is de toeneming van den' binnenlandschen omzet en den export in vlug tempo gegaan- Het jubileumjaar 1925 gaat ver uit boven ajle vroegere jaren, en geeft een 200-voudige omzet van de gemiddelde eerste vijf jaren. Daar nog hij lange na niet aan de vraag kon wor den voldaan, worden eerstdaags weder allerlei verbeterde machinerieën in ge bruik genomen, waardoor de capaciteit met een groot percentage opgevoerd kan worden. Het personeel werden ten slotte versna peringen aangeboden en ieder ontving een geschenk. De fabriek heeft een vijftal ruime en fraaie kantoorlokalen in een apart gebouw ondergebracht, terwijl boven een der groote fabrieksgebouwen een ruime concertzaal is gebouwd, welke de ruimte biedt voor 400 personen. Deze zaal is uitsluitend ten dienste van het) personeel en wordt van tijd tot tijd ge bruikt voor concerten, bioscoopvoorstel lingen enz- uitsluitend toegankelijk voor! het personeel en de gezinsleden. Deze zaal was fraai versierd en er waren in aangebracht een paar model etalages, waarin de artikelen geheel tot hun recht kwamen. In deze zaal werd de dag be sloten met een diner, waaronder gezellig samenzijn nog vele goede woorden wer den geuit- De dag zal bij de Directie en het per soneel lang in aangename herinnering blij ven en vooral ook bij den vader der1 directeuren, die presidenbeammissaris is. Deze had voor de receptie in intiemen kring zijne kinderen woorden toegevoegd getuigende van de groote liefde, die er wederkeerig bestaat en waarbij tot uiting kwam zijne warme belangstelling voor het bedrijf, dat hjj mede heeft helpen! besturen en waaraan het lot van velé familieleden, verbonden is. Weinig plaat sen van den omvang als Breskens zullen ooit zulk een feest, getuigende van groote medewerking van alle Haarbij betrokken personen, kunnen vieren. Het was in één woord schitterend. (Moest wegens te kort aan plaatsruimte enkele dagen wachten- ReH.) Iets uit de practijk der Land- en Tuin- bouwongevalienwet. De uitbetaling der schadeloosstellingen. Dhr Goslinga, voorzitter van den Raad van Arbeid te Leiden, schrijft in de Soc. Verzekei'ingsgids Hoewel verschillende organen van be- drijfsvereenigingen buitengewoon gebeten zijn op schrijver dezes, omdat hij zoo nu en dan de vrijheid neemt, de practische zijn stem, die er zelden in gehoord werd. „Ik weet het eigenlijk niet," ant woordde Douglgs, met een stem, die droe vig zwak was. „Mijn schouder doet mij erg veel pijn." „Ja, dat geloof ik graag. Dat kan niet anders. Ge zijt ternauwernood aan den dans ontsprongen. Als de kogel u iets lager had getroffen, dan waart ge er geweest." „En waar is de kogel nu, in mij! of uit mij?" „Uit u, mijin jongen, en ge moogt u- zelf gelukkig prijzen, dat dit zoo is. Hij heeft een aardig reisje door uw inner- lijken mensch gemaakt, eer hij weder te voorschijn kwam. Maar gij zult volkomen genezen, als ge u maar kalm houdt." „Moet ik in bed blijven?" „Liefst wel." En de oude dokter glim lachte norsch. „En de dieven?" „Veilig achter slot en grendel, alle bei. Dat gedeelte van de zaak heb ik prachtig beredderd." „U Hacht, dat ik u voor den gek werking hunner Land- en Tuinbouwonge- vallenwet critisch te bespreken, kan ik toch geen vrijheid vinden met dit werk op te houden. Niet alleen dat de rechten en belangen der landarbeiders vaak op treurige wijze met voeten worden getreden en er echt op „z'n janboerefluitjes" met hen wordt omgesprongen, maar ook de omstandig heid, dat in de Ziekte- en Ongevallenwet van Minister Aalberse voorgesteld wprdt dit „prachtstelsel" uit te breiden voor de geheele ziekte- en ongevallenverzekering in ons land, maakt het mij dubbel onmo gelijk de bespreking van He werking dei- eerstgenoemde wet te staken. Thans eens iets over de wijze van uit betaling der schadeloosstellingen of rente. In de gewone Ongevallenwet geschiedt dit door de posterijen. De getroffene kan daar zijn geld halen, behoeft er niemand dank je voor te zeggen en als hij maar zorgt tijdig aan 't postkantoor te zijn wordt hij niet weggestuurd, omdat er geen geld is. Geheel anders is het. in de Land- en Tuin- houwongevallenwet. Daar bepaalt een re glement hoe de uitbetalingen zullen ge schieden. Dat reglement is aan de goed keuring van den Minister onderworpen, maar deze is zoo zeer de bedrijfsvereeni- gingen ter wille geweest, dat hij zelfs heeft goedgekeurd, dat de uitbetaling ge schiedt door den werkgever aan een ge troffene. i) In theorie misschien heel mooi, maar in de practijk? Dat onder vond een arme boerenknecht op een der Z.-H. Eilanden, genaamd F. B., oud 42 jaar, die op 10 April j.l. door het op hol slaan van paarden een ernstig ongeval kreeg, zoo erg, dat hij enkele weken in een ziekenhuis te Rotterdam moest wor den verpleegd. Genoemde arbeider had als loon in geld f 15 per week, vrij wonen en eenige emo lumenten, als aardappelen en het weiden van geiten, geschat op totaal f 5 per week. I-Iij meende dus recht te hebben op een uitkeering van f 14 (70 pet. van f 20), doch zijn vrouw ontving van den boer slechts f 10,50 per week. De vertegen woordiger van de bedrijfsvereeniging ter plaatse namens en later door getroffene zelf daarover aangesproken, liet hem maar praten en waarschuwde hem die zaak te laten rusten, anders zou hij wel eens slecht weg kunnen komen met al zijn klachten. Daar het ongeval langer dan 6 weken duurde en de bedrijfsvereeniging merkte, dat B. het er niet bij liet zitten (stel U voore met een uitkeering van f 10,50), kreeg hij eindelijk op 3 Juni een beslissing van bedoelde vereeniging, die wij ter wille van de curiositeit, doch ook om de innig droeve wijze van de behar tiging van de rechten van een verzekerde, die er uit spreekt, in extenso hier op nemen: „Mijnheer, Blijkens de ons ten dienste staande ge gevens, bedroeg het loon, dat door U werd genoten in de week, voorafgaande aan het ongeval: f 15,15 in geld, - 2,aan huishuur, - 2,80 aan aardappelen, - 0,20 aan weiden van geiten. f 20,15 totaal. In verband met het gestelde in art. 5 en 6 bedraagt de uitkeering met'ingang van 10 April, gedurende de eerste zes weken f20,15 a 70 pet. is f 14,11 per week, en de rente met ingang van 29 Mei eveneens f 14,11 per week bedraagt. Gedurende den tijd dat het dienstver band nog niet geëindigd is, heeft Uw werkgever billijk aanspraak op terugbeta ling van hetgeen door U in natura (aard appelen, huishuur, enz.) van hem geno ten werd en kan hij dus op de uitkeering f 5 per week korten. Blijkens mededeeling is op 1 Mei het dienstverband geëindigd. Van dit tijdstip af mag voor de verstrekking van aard appelen en voor het weiden der geit niets meer gekort worden, echter wel de huis huur voor zoolang U nog de woning in gebruik hebt. Van dezen datum af ontvangt U dus f 14,11 uitkeering met aftrek van f 2 voor huishuur, dus f 12,11 per week. Hoogachtend." Een verwijzing naar de beroepscommis sie ontbrak er natuurlijk aan. Op beroe pen is ook deze bedrijfsvereeniging niet gesteld. Inmiddels was de man zooals uit de „beslissing" blijkt, op 1 Mei ontslagen. x) Volledigheidshalve worde vermeld, dat niet alle bedr. ver. deze wijze van uitbeta ling toepassen. hield." „Stil, jongen. Ik ben u een veront schuldiging en mijln hartelijken dank schuldig, maar hiertoe is het thans noch de tijd, noch de plaats. 'Ik ben op oogenblik uw dokter, en ge moet mij ge hoorzamen. Kom, ga nu slapen, als ge kunt. Houdt u in ieder geval rustig, en denk er om, dat gij nog niet buiten ge vaar zijt." Gedurende de volgend© tien dagen zag hij niemand dan de dokter en de ver- pïeegster, ook verlangde hij niet iemand te zien. Hij lag doodstil, zich flauw bewust, -dat hij zweefde op de grenzen tusschen leven en dood. Hij was te zwak om over iets te tobben of om zich te be kommeren over hetgeen rondom hem voorviel. Het Irnis werd doodstil gehouden. Bijna geen geluid verbrak de onna tuurlijke stilte van den morgen tot den avond, en de geluiden, die hiem van bui tenaf bereikten, schenen verdoofd en ver van hem weg. Volgens de uitspraak van de bedrijfsver eeniging had de werkgever dus tot 1 Mei nog te veel uitbetaald (f 10,50 inplaats van f9,11) en na 1 Mei te weinig (f 10,50 inplaats van f 12,11). Nu dat kon wel verrekend worden met de laatste uitkee- ringen. Want ook na het ontslag van B. bleef de boer met het uitbetalen belast. Geen zekerder middel immers dan dit om hem aan de huur van zijn huis te helpen en het te veel (sic) uitbetaalde in te houden. Om de laatste „centen" moest B.'s vrouw wel 4 maal terugkomen, z.g. omdat de boer niet thuis was, terwijl liij in de keuken haar stond uit te lachen. B.'s zoontje, die ook bij denzelfden boor diende, bracht eindelijk het geld mee, maar ook tevens zijn ontslag. Een jongen van zulke ouders was voor hom onbruik baar. Met opzijzetting van de bedoeling van art. 6 der Land- en Tuinbouwongevallen- wet is in dit geval voor de berekening van de tijdelijke uitkeeringen niet als dagloon aangenomen het loon, dat in de kalender- week voorafgaande aan het ongeval ge middeld per dag door een gelijksoortig arbeider is verdiend. En voorts had den werkgever in geen geval mogen worden geschreven de emolumenten van de uit keering m te houden Door dit te doen, maakte deze boer zich schuldig aan ver duistering. In 't geheel heeft hij, aannemende dat het werkelijke loon en dat van art. 6 el kaar niet ontloopen, zijn gewonden knecht zoor f 34,94 (in 9 weken) te kort gedaan. Zouden de arbeiders-bestuursleden van de hooggeloofde bedrijfsvereenigingen zulke dingen weten? Is het met hun goed keuring, dat arme boerenknechts op zoo'n wijze worden mishandeld? Wij kunnen het niet gelooven. Maar als dit dan zoo is, waarom zeggen zij dat dan ook niet eens in 't openbaar en laten zij de hee ren van de bedrijfsvereenigingen ruim baan voor de progageering van dit „stel sel" voor de geheele ziekte- en ongevallen verzekering? Zij moeten toch begrijpen, dat de werkgevers daar wel aan willen, aan zoo'n wijze van uitbetaling en de grooten onder hen zullen het ook wel be ter doen dan deze boer. Maar wal komt er terecht van de schadeloosstellingen in de duizenden bedrijfjes en ten plattelan- de? 't Bovenstaande is er een even juist als treffend voorbeeld van. 1 patroon in den bunker, tengevolge waar van op zee een stoker gedood en twee anderen ernstig gewond zijn. Men gelooft dat die ontploffing te wijten is aan sabo tage, bedreven door stakende zeelui in Zuid-Afrika. De Roman Star was op 9 Sept. uit Kaapstad vertrokken en men had veel moeite gehad met het aanmon steren van de bemanning door het drijven van communistische elementen. Er wer den Toen dreigementen geuit, dat men „last" zou krijgen, als het schip in zeel was- De boot is nu naar de Koning- Georgc V-haven gebracht en de speurders zijn nog aan boord. Vergiftigd snoepgoed. In 'n winkel te Hengelo is door een 10-jarigen' knaap eenig snoepgoed gekocht. Na het eten van een chocolade-sigaar werd do knaap onwel- Een ontboden geneesheeB constateerde vergiftiging- De Keurings dienst van Waren te Enschedé is mei het geval in kennis gesteld- Het ondeugdelijk' snoepgoed zal in beslag worden genomen» De toestand van den knaap is thans buiten gevaar. Treinongeluk. Even voor liel slation Llandudno in Wales is een per sonentrein met matige vaart op een goe derenwagen geloopen die aan het ran geeren was. De 'drie eerste wagens var! den personentrein zijn liit de rails ge worpen en 9 passagiers moesten met ver wondingen naar een ziekenhuis vervoerd worden. In den derden wagen zaten 40 schooljongens die naar huis gingen, van wie er nog drie licht gewond werdeni Knoeier ij en te W eltevreden De magazijnmeester, onder-luitenant der intendence, M. ,T. Koopnians, die verdacht wordt van ;de knoeierijen, in het garni- zoenskfeedingmagazijn te Weltevreden, ge pleegd, volgde een royale levenswijze en hield er een eigen auto op na. Zijn chefs1 waren hiervan onkundig, daar nimmler hun aandacht hierop was gevestigd. Nachtelijk gevecht. Gister nacht is aan het politiebureau te Rot terdam 'gekomen de heer G., directeur van ©en naaml. vennootschap in Schiedam die op den Coolsingel was mishandeld! met zijn eigen wandelstok, en een bloe dende wonde boven het rechteroog had gekregen. Als dader noemde hij mr D. W. C. van H., advocaat. G. is in het Zie kenhuis verbonden. De politie heeft den bebloeden wandelstok in beslag genomen» Brandstichting. Te Silvolde is Zondagavond de boerderij van den land- houwer Te M. geheel afgebrand. In ver band met dit feit is gisteren de twintig jarige zoon van dien landbouwer ter zake van brandstichting ^gearresteerd. De aan gehoudene heeft volledig bekend. Een mislukte vergadering- Woensdagavond sprak te Leeuwarden voor de vereen. „De Dageraad" de ex- priester D. de Kok, over „Waarheid er! ongeloof". Er was veel publiek. Nadat de heer De Kok eenigen tijd gesproken had, werd hij door een plotseling^ ongesteld heid overvallen. Hij bleef zwijgend op zijn aanteekeningen staren, en viel toen, tot ontzetting van velen in de zaal, ach terover. Men bracht hem uit de zaal, waar hij een tijd lang bewusteloos lag. Het publiek, waaronder ook veel niet- geestverwanteh van 'den spreker, wachtte een tijdje, maar ging, toen "de spreker niet spoedig weer verscheen, de zaal ver laten. Op het verlangen der teleurgesteld© bezoekers werd de gestorte entree terug betaald- Toen de heer De Kok weer bij gekomen was, wilde hij weer spreken, maar het publiek was toen reeds heen gegaan, zoodat van dit zijn wensch moest worden afgezien- Sinaasappelen en nog wat- De Roman Star, het stoomschip uit Zuid- Afrika, dat 2 millioen sinaasappelen aan boord heeft, is Zondagavond te Gravesend aangekomen. Daar kwamen dadelijk een hoofdinspecteur en andere ambtenaren aan boord, om een onderzoek in te stel len naar de ontploffing van een dynamiet- Een goede bekende: De Olijftak onze kleine Vertrooster, komt voor 1926 als Chr. Scheur kalender weer een plaats vragen aan den wand in de huiskamer. Het schild bevat een lieve reproductie van de schilderij Jezus in Gethsémané. Het blok bevat uitnemende bij dragen, o.a .van de predikanten Lindhout en Winckel, redacteuren; dr Gunning', Schuller, Scharten, Zendeling' Hoekendijk te Bandoeng. De achterzijtjes trekken aan door hun vrien- doljjken inhoud: Verhalen, versjes, gedichten, o.a. van da Costa en ten Kate. Het premie- boek (Olijftak-serie no. 2) heet „Zielenadel in den kerker. De geschiedenis van een godde- loozen Japanees Tokish Ishii, door hemzelf beschreven in de strafgevangenis te Tokio, met een voorwoord van Ds A. Winckel". Ofschoon wij niet voor bekeeringsgesohiedenissen zij'n, mag van deze gelden, zooals in het prospectus staatde merkwaardigste der ons bekendeEen misdadiger, een moordenaar, een onkundig menschenkind, wordt door Gods Geest gegre pen, en komt tot het Licht, waarvan hij' in zijn brieven getuigenis aflegt. Reeds om dit premieboek alleen verdient deze „vertrooster" aanbeveling. Uitgever is de Uitgeversmaatschappij ;,D© Olijftak" te Franeker. Na da eerste paar dagen was hiji zich ternauwernood bewust van pijn hij had slechts ©en gevoel alsof hij in een eindelooze ruimte steeds 'dieper, altijd dieper wegzonk, en hij had geen kracht zichzelf tegen te houden, geen verlan gen zelfs, zich weder tot den vasten grond op te werken. Nu en dan, op ongeregelde tusschen- poozen, voelde hij op een vage-, onzekere wijze, dat hij nog in het land der leven den was. Maar waar hij was, vfist. hij niet; en hij was volkomen den tel kwijt van uren en dagen, en hij gaf zich niet de moeite den dag van den nacht te onderscheiden. Toen kwam er een keer teil goede en hij begon sterker te worden. Dit bleek, in sommige opzichten, de moeilijkste tijd van alles te zijn. Toen de krachten terug kwamen, voeld;e hij eerst goed, hoe zwak hij was geworden. Hij werd zich weder bewust van pijn; 'het gevoel of geen gevoel van onuit sprekelijke vrede en rust verliet hem. Hij werd rusteloos en prikkelbaar. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur I In onze gemeente, die bijna geheel uit Ned. Hervormden bestaat, is nu sinds ander half jaar geen predikant meer. De oorzaak schijnt te zijn, het niet aangesloten zijn bij den Raad van Beheer. Naar men zegt, vergt dit zulke groote financiëele offers, dat deze voor Schore niet te dragen zijn. Intusschen zit de gemeente zonder predikant en is er nog steeds geen uitzioht ,dat hierin spoedig verandering komen zal, natuurlijk tot groote schade van het godsdienstig leven. Iedereen kan begrijpen, dat een consulent niet alles kan naloopen en regelen, zooals een predikant dit op zijn eigen gemeente kan doen. Schorenaren, is hier nu niets aan te doen? Er is de laatste jaren toch al zooveel gebeurd. Een nieuwe kerk, een nieuw orgel, en nu we dit alles hebben zonder predikant. Kan dit nu zoo door blij ven gaan Kerkvoogden en Notabelen wordt ook dooi u alles gedaan wat gedaan kan worden, om aan dezen toestand een einde te maken Wee3 dan eens zoo goed om op dit stukje te ant woorden, dat zal misschien veel ophelderen wat tot heden voor velen duister is. Een lid der Ned. Herv. Kerk te Schore. Met de terugkeerende krachten werd zijn geest steeds werkzamer. Hij begon de uiten te tellen, en den wijzer gade te sLaan van de pendule op den schoor steen tegenover hem, terwijl die lang zaam telkens en telkens zijn ommegang deed. Toen begon hij de verpleegster te ondervragen. „Hoe lang ben ik hier geweest?" vroeg hij!. „Precies een week." „Dan moet ik heel wat geslapen heb ben, denk ik". „TJ zijt niet den geheelen tijd bij1 ken nis geweest." „Neen, dat moet wel. Ik veronderstel, dat ik nu beter word?" „O ja, u gaat prachtig vooruit. Da dokter zegt, dat u over een week zult kunnen opzitten." „Bedoelt u, dat ik nog ©en, geheele week in bed zal moeten liggen.'' „Waarom niet? Lijkt u dat zoo lang?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 5