loop, Mooplogeo, Beslediigei, enz. Staten-Generaal. Gemengd Nieuws. Telegramman. Allerlei. Land- en Tuinbouw. Financieüie Berichten. Rechtszaken. Marktberichten. Openbare Yerkoopingen en Ver pachtingen. Tweede Kamer. Na langen tijd van voorbereidenden ar beid in de afdeelingen, begon de Tweede Kamer gisteren met haar openbare ver gaderingen. Er was voor deze zitting veel belangstelling, want de bioscoop-wet zou aan de orde komen. Door allerlei mis leidende en onware advertenties en in 't oog loopende platen met leugenach tige voorstellingen was een zeker© hetze tegen de regeering en natuurlijk vooral tegen minister Colijn op touw gezet. Een der filmexploitanten had een filmtoestel op bet Binnenhof opgesteld en na.m al de Kamerleden bij het binnentreden in liet gebouw, waar de strijd gestreden zou worden, op, om zo later als de aan randers van den bioscoop den volke te kunnen toonen. Vooraf echter nog wat anders, te heer Kleerekoper kreeg verlof de regeering vragen te stellen inzake de stormramp op 10 Augustus. De heer Lo- vink inzake het Duitsche tarief. Beide op een nader te bepalen dag- De heer Vliegen inzake de afgraving van den Pietersberg in de gemeente Maas tricht. Deze interpellatie werd aan do agenda toegevoegd. Aan de orde was het wetsontwerp tot goedkeuring van het handelsverdrag tus- scben Nederland en Hongarije. Het wets ontwerp werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De heeren Lou de Visser (comm.) en Knottenbelt (v.b.) hielden bij dit wetje hun (de- laatste een onverstaanbare) mai denspeech. Toen kwam de bioscoopwet op de prop pen. Dhr Boon (V.B.) kwam vooral op te gen de censuur der films voor volwasse nen. Daartegen gaat vooral in den link- schen hoek het verzet. Ook van de ge meentelijke nakeuring die door het wetje mogelijk wordt gemaakt moet links niets hebben, 't Is wel een teekenend staaltje van linksche politiek. In naam der hooggeloofde vrijheid moet blijkbaar alles maar afgedraaid worden en moet de bioscoop-kanker maar voortvreten. Al leen per gratie wil men nog bewilligen in een keuring voor de jeugd, maar dan nog weer gedifferentieerd naar de leef tijden. Is iemand 18 jaar, dan mag bijt alles wel zién. Zóóveel hebben we- dus van links in 't belang van de handhaving der mo raal te verwachten! Dhr Lingbeek, de volgende spreker, hield ook zijn maidenspeech. Spr. iis wel eens in de bioscoop geweest en 'heeft daar een zeer bedenkelijke film gezien. Daarom is Spr. vóór bestrijding van het bioscoopkwaad, terwijl de libe ralen, zoo zei hij, zich nooit om kerk of godsdienst hebben bekommerd. Overi gens was het niet duidelijk, wat deze spreker eigenlijk precies wilde. Hij sleepte er zelfs de Herv. Kerk als met de haren bij. Ra, ra! En zijn rodevoering was blijkbaar in een eigen- aai'digen vorm gegoten, want hij maakte zich tot een voorwerp van spot van de Kamer, schrijft de „Msb." De heer Marchant (v. d.) achtte het wetsontw- te uitvoerig en te ingewikkelde Z.i. dient het ontwerp te voldoen aau| Üe volgende drie eischen: le Centrale- keuring; 2e Verbod van voorstellingen) van niet 'goedgekeurde films en 3e Ad-- ministratieve en strafrechterlijke repressie van overtreders. Dhr Kersten diende weer, evenals bij een vorige gelegenheid, een motie in, waarin de regeering gevraagd wordt, de bioscoop geheel af te schaffen, door alle voorstellingen te verbieden. Dhr Kleere koper (s-d.) was zoo eerlijk om te er kennen, dat de moderne -arbeidersbewe ging in de bioscoop een middel ziet, om er partij van te trekken ten behoeve van politieke propaganda. De rechterzijde heeft zich z,eer b-eperkt, gistermiddag. De heer Bomans had even wel bezwaren tegen artikel 4 en zag daar in gevaar voor het bestaansrecht van den bioscoop, waaromtrent hij eerst ze kerheid moet hebben. De heer Tilanus (C.-H.) vroeg niet alleen inlichtingen over samenstelling en werking van de centrale commissie, maar hij had zelfs groot bezwaar tegen deze oommis sie, omdat daardoor de films een zeker cachet krijgen, als te zijn goedgekeurd door de regeering. Hij wenscht gemeente lijke keuring en alleen centrale keuring voor wetenschappelijke-, nijverheids-, de landbouw- en handelsfilms en desnoods voor die van kinderen beneden 14 jaar- Vanmiddag komt minister de Geer aan het woord- Ongelukken. Te Rotterdam is een Tl-jarige man door een autobus aangereden. Hjj bekwam een -hersenschudding en werd naar het ziekenhuis vervoerd. Te Ruiga- huizen is een 2-jarig jongetje in eene sloot geraakt en verdronken. Te Aalsmeer is een oude man, die plotseling de straat over stak, door een motorrijder aangereden. In be- wusfceloozen toestand werd de oude man naar fcüa woning vervoerd. De motorrijder bekwam «en diepe hoofdwonde. Te Den I-laag kreeg een 19-jarig© metselaar een kruiwagen cement op zich. IRj kreeg een schedelbreuk. JJen 15-jarige landbouwerszoon te Halfweg geraak- lo met een tractor in de sloot. Hij kwam onder die machine terecht en werd ernstig- ver- Wond. O.a. was hem een zfjner oogen vrijwel Oitgestooten, terwijl hem een oor gedeeltelijk Werl afgerukt en een zijner kaken yerbrijzeld was. In zorgwekkenden toestand werd hjj naai het Geref. Ziekenhuis te Amsterdam vervoerd. Een 81-jarige weduwe is te Leiden van de trap van haar woning gevallen en dood opgenomen. Te IJmuiden heeft een paling- visscher in een fuik het lijk opgehaald vair den polderwerker K., die werkzaam is ge weest bij den sluisbouw aldaar. Zondagavond is -hij bij het naar huis gaan te water ge raakt. De man was 27 jaar, ongehuwd en af komstig uit Nederhemert. Te Den Haag is een heer van een in beweging zijnden tramwagen gesprongen, „waardoor hij kwam te vallen. Hij is in bewusteloozen toestand naai- het ziekenhuis vervoerd. Die Fokker A. C. A. U. Het Eok- kervliegtuig A. C. A. U., van de K. L. M., hetwelk op 3 October 11. op de Heerlesche- 'heide, nabij Wouw, een noodlanding: moest maken en daarbij eenige averij bekwam, is ter plaatse zoover hersteld geworden, dat het vliegtuig op eigen gelegenheid Zondagavond weer is kunnen vertrekken naar Schiphol, waar het verder gerestaureerd zal worden. Deze opstijging was voor het plattelandsplaats je een evenement, dat door vele honderden nieuwsgierigen werd bijgewoond. Voor zijn ver trek dankte de vlieger voor de. hulp, welke 'hij van de bovcilring in de afgeloopen week mocht ondervinden. E en nachtelijk© beschieting. Men meldt, uit Ruinen dd. 10 October aan de Asser Ct."Hedennacht omstreeks 1)1% uur, 'heeft alhier een zeer laffe (laad plaats gehad. Terwijl de arbeider D-, Hut, wonende op de Leuwke alhi&r, te bed lag-, 'hoorde hij een schot vallen, terwijl hij tevens glas hoorde rinkelen. Onmiddellijk sprong hij het bed uit, en zag 'hij, dat er door de ramen was geschoten en een gordijn naar beneden was gevallen. Terwijl -hij en zijn vrouw zich aankleedden^ viel er weer een schot, en werd het andere raam geraakt. Hierop gingen H. en zijn vrouw naar buiten en zochten daal den omtrek af. Onderwijl zij hiermede bezig bezig waren, en de vrouw inmiddels do hon den had losgemaakt, werd er voor de derde maal geschoten. II. werd toen op twee plaat sen aan het hoofd geraakt en in jjet rechter been, evenwel niet ernstig. Daar ze toen bang waren, dat er nog eens weer zou geschoten worden, deden ze de vensters dicht, en gin gen in huis. -Zij waren nog maar ternauwer nood binnen of het vierde schot viel. Het eene venster, waarin 6 ruiten waren, werd vrijwel geheel verbrijzeld, terwijl van het twee de venster een ruitje beschadigd en een stuk is. Ook de deur en de vensterluiken waren bezaaid met kleine gaatjes, veroorzaakt door hagelkorrels waaruit werd opgemaakt, dat met een geweer geschoten is. Brand in een autobus. Zondag avond ontstond brand in een autobus bij Gemert. De wagen was geheel vol passagiers en met moeite konden de inzittenden zioh in veiligheid brengen. De chauffeur liep brand wonden op. -v Schip-suikerbieten gezonken. Juist voor de doorvaart van de brug over de Mark op het Lamschots, onder Hoeven, had een met bieten geladen schip het ongeluk door eenige schommeling water te scheppen, tengevolge waarvan de schuit vrij vlug zonk. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Noodlottig auto-ongeluk. Zes inwoners van Toronto zijn gedood bij een bot sing tussohen een expresstrein en een auto, waarin twee huisgezinnen zaten. Alle inzit tenden werden gedood, behalve een kind van 4 jaar. De trein stopte onmiddellijk, doch de verminkte lijken werden verstrooid langs de spoorlijn gevonden. Een mislukte speculatie. De gemeenteveldwachter van Muiden kreeg be zoek van iemand, die zich voorstelde als rijks ambtenaar en hem -mededeelde, dat hij een boerderij kon aanwijzen aan den 's-Graveland- scheweg, waar zich een geheime branderij moest bevinden. De politieman antwoordde, dat -de ambtenaar dan bij de politie van Wees- perkarspel moest zijn, aangezien de genoemde weg niet op Muider grondgebied lag. De „amb tenaar" stelde in uitzicht van de -premie, welke voor het opsporen van geheime branderijen ge steld is, wel een deel aan de politie te willen afstaan. Niet om deze rAen, maar belangstel lend naar den afloop van deze aangifte, be sloot de Muider gemeenteveldwachter met den „ambtenaar" ip. de auto, waarmede deze ge arriveerd was, mede te rijden. Toen ging men gezamenlijk naar den Weespercarspelschen ge meenteveldwachter. Deze achtte- de zaak van voldoende gewicht, om -een onderzoek in te stellen. Voorzichtigheidshalve wilde hij echter eerst den burgemeester een bevel tot binnen treding der aangewezen boerderij vragen. Het liep alweer niet mee, want de burgemeester was niet thuis. Het gelukte echter den bur gemeester, die in de nabijheid op bezoek was, te bereiken; het verlangde bevelschrift werd geteekend en daarmede gewapend toog men opnieuw per auto verder, nu naar den 's-Gravelandscheweg. De veehouder S., wien het bezoek gold, -keek niet weinig vreemd op, toen hij reeds te bed gegaan op deze wijze uit zijn slaap .gewekt werd. Of de politie huiszoeking mocht doen? werd be leefd gevraagd, waarop met de meeste be reidwilligheid werd ingegaan. Het bleek der politie echter in hoofdzaak om de schuur te doen te ^jjn. Inmiddels 'had S. dpn amb tenaar" eens goed opgenomen en toen bleek hem, dat dit niemand anders was dan de helper van een boomsnoeier, die eenige dagen tevoren zijn boomgaard gesnoeid had. Ook de vrouiw des huizes herkende in dengene, die de politie vergezelde pertinent dengene, die te voren in den boomgaard geassisteerd had bij het snoeien en inspuiten der vrucht- boomen. Doch de man ontkende zeer beslist bedoelde persoon te zijn. De Weespercarspelsche politie had intus- schen een gat in den grond van de schuur gegraven, ten einde te onderzoeken of daar wellicht een distilieertoeslel verborgen lag. Op een gegeven oogenblik stootte zij op iets 'hards. Reeds hoopte zij al haar moeite beloond te zien, docher kwam slechts een oude spade te voorschijn. Ook een verder onder zoek leverde niet het minste resultaat op. De politie ondervroeg- natuurlijk scherp den eigenaar der boerderij, doch deze kon geen enkele inlichting of opheldering geven, tot dathem plotseling een licht opging. En hetgeen hij toen de politie mededeelde, kwam neer op het volgende; Eenige dagen te voren was een boomen snoeier met een assistent bij hem gekomen met het verzoek den boomgaard te mogen snoeien. Toen de arbeid afgeloopen was, had S. den boomensnoeier een glaasje jenever aangebodende helper had even te voren een kop thee gehad. Degene, die het glaasje jenever gedronken -had, had de opmerking gemaakt, dat -die zoo bijzonder lekker was, waarop S. schertsend gezegd had: Ja, maar die maak ik ook zelf! En deze schertsende opmerking had den assistent op de gedachte gebracht, dat hij misschien wel eens een premie kon verdienen. Hij nam voor eigen rekening, „op speculatie" in Amsterdam een huurauto en tufte met het bovenvermelde resultaat naar Muiden. Do politie was het inmiddels opgevallen dat de „ambtenaar" sterk naar drank rook. Dit werd aldus verklaard, dqt, 'hij de boomsnoeiers getracteerd had, ten einde hen uit te hooren en daarbij zelf had moeten, meedrinken. Het politie-onderzoek ten huize van S. liep natuurlijk op niets uit en de „ambtenaar" bracht de beide politie mannen op hun verzoek weer per auto naar hun woningen. Dit muisje heeft echter nog een staartje. Want de politie stelde zich later in verbin ding met den inspecteur der accijnzen en het bleek, dat geen enkele ambtenaar opclraclit had een onderzoek als bovenbedoeld in te stellen. Thans is de politie speurende naar den pseudo-ambtenaar, die zooals eveneens later aan het licht kwam „vergeten" had zijn auto te betalen. De storm in Amerika. Een Reu- tertelegram uit St. John (Nieuw-Brunswijk) meldt, dat in de baai van Fundy de wrak ken van 5 schoeners zijn gevonden. B r an d. Gisterenmiddag- heeft een uit slaande brand gewoed in een café-restaurant te Naaldwijk. Op de bovenzaal werd een film proefgedraaid. De film vloog in brandhet vuur verbreidde zich onmiddellijk. D© brand weer tastte het vuur met twee stralen aan. De bovenzaal brandde geheel uit. Een veldslag. Te Oldenzaal wilde een drietal steenfabrieksarbeiders een collega afwachten, dien ze met messen te lijf wilden. Omstanders waarschuwden de marechaussée, die de belhamels wilde arresteeren. Toen ont wikkelde zich echter een formeele veldslag-, waarbij -de drie woestelingen met do messen in het wilde rondsloegen, zoodat de politie moest oppassen, wilde ze niet geraakt worden. Een paar revolverschoten in de lucht deed hen kalmeeren, doch toen de marechaussée de belhamels geboeid had, kostte het nog heel wat moeite, hen naar de mareohaussée- kazeme te krijgen, Noodlanding. Een vliegtuig van de K. L. M. op de ferugreis van JDortmund naar Rotterdam geraakte gisterenmiddag boven Mil- lingen in zoo'n zwaren mist, dat voortzetting van de reis niet doenlijk bleek. Daar de be stuurder van het vliegtuig in Millingen geen geschikt landingsterrein kon ontdekken heeft 'hij een landing gemaakt op een vlakke uiter waard achter den hoogen Ringdijk onder de Duitsche gemeente Keeken, hetgeen vlot ge schiedde. De eenige passagier heeft de reis per trein voortgezet van Cleef naar den Haag. De vlieger hoopt hedenmorgen bij gunstig weer met het geheel onbeschadigde vliegtuig weer te vertrekken. Onvoorzichtig omgaan met vuurwapens. De echlg'enoote van den mijn werker D. te Spekholzerheide, lag' reeds te slapen, toen ze verschrikt wakker werd door het lossen van een revolverschot. Meenende, dat een moordaanslag op haar gepleegd werd, schreeuwde ze om hulp. Op haar hulpgeroep kwamen buren opdagen. Wat bleek later? Dat haar man zich in de keuken bevond met een vriend, wien hij een browningrevolvei' wilde verkoopen. Toen hij het vuurwapen aan zijn vriend liet zien, ging onverwachts het schot af. De kogel drong door het plafond der keuken in een matras van het bed, waarin de vrouw sliep. D-o kogel -ketste af op een veer der matras. D-. en zijn vriend werden aanvankelijk aangehouden, doch later weer op vrije voeten gesteld. D. werd geverbali seerd wegens overtreding der vuurvvapenwet en de browning- werd in beslag genomen. Diefstal bij de Duitsche r ij k s- b a n k. De Berlijnsche politie heeft den heer Arnold, oud-directeur van de rijksbank te Charlottenburg, gearresteerd onder verdenking in de laatste jaren genoemde bank voor onge veer een half millioe-n goudmark opgelicht te hebben. Blijkbaar was genoemde heer met dezen buit niet tevreden, want voor eenigen tijd werd aan het kantoor Breslau een chèque ter waarde van 600.000 mark aangeboden, welke ook de onderteekening- van Arnold droeg. De Breslausche directie informeerde, alvorens tot uitbetaling over te gaan, bü de .centrale te Berlijn en kreeg; toen ten antwoord, dat de chèque vervalscht moest zijn. De man, die ze aangeboden had, was inmiddels echter verdwenen en de politie slaagde qr niet in het spoor van den oplichter te vinden. In middels heeft men echter de knoeierijen le Charlottenburg ontdekt en-het staat ongeveer vast, dat ijle pas gepensionneerde directeur zijn diensttijd bij: de hank had willen bekro nen, door aan zijn vroegere oplichterijen nog snel 600.000 mark toe te voegen, om daarna voor goed te verdwijnen. AMSTERDAM. V.D. Geslaagd voor prop. examen, theologie aan de Vrije Universi teit J. Overduin te Leiden en J. D'ieper- sloot te Zaandam. LEIDEN- V. D. Te Zwammerdaj(| kwam. een geval vaji typhus voor met Roode-i lijken afloop, in een gezin,» dat in een; schuur was gehuisvest. LONDEN. V. D. Do Daily Mail nreMt' dat 'de Britsche regeering heeft besloten, voort te gaan een protectionistische po litiek te voeren en binnenlandsche in dustrieën, die te lijden hebben onder un faire en abnormale buitenlandsche concur rentie, te beschermen- Zij acht dit de beste politiek tegen werkloosheid- BRUSSEL. V. D. De verbetering van; den koers van den Belgischen franc is| gevolg van de actie der Engelsche Bank en een groep Scandinavische bankiers. LOCARNO. V. D. De Britsche, Fransche. en Duitsche gedelegeerden zijn het eens geworden over de interpretatie van art. 16 van het veiligheidspact, na Duitsch- lands toetreding tot den Volkenbond.. Chamberlain heeft getelegrafeerd naar Baldwin, dat hij hoopt, dat men deze week njjg tot een succesvol einde zal komen. In gelijken geest liet hij zich uit tegen de Engelsche journalisten, die hij1 ontving. 1 Ford-grapjes (door Ford zelf uitgegeven) Voor de Rechtbank: De Rechter Waarvan wordt beklaagde beschuldigd? Do Agent: Hij' heeft een Ford-auto ge stolen. De Rechter; Alvorens tot veroordeeling over te gaan, moet beklaag,des geestver mogen onderzocht worden. Een reiziger had nog slechts drie mi nuten om zijln trein te halen. Hij zeide tot den chauffeir die zijn Ford bestuurde Zeg kun je niet vlugger vooruit? Zeker mijnheer, i k wel maar het Ford- je niet. Bijl een groote autowedstrijd te Sheepshead Bay vroeg een man één dollar voor het stallen van een auto; daar de cliënten stroomden, verhoogde hiji dezen prijs eerst tot anderhalf, vervolgens tot twee dollar. Op zeker oogenblik kwam een Ford,je binnenrijden, en de garagehou der zei tot den bestuurder ervan „twee dollar". Do 'eigenaar, die dit voor een bod op zijd wagen hield, antwoordde verheugd: „Neem mee, neem mee, hij is verkocht." Oct. 16 Nisse, bóeren-inspan, Pilaar. 16 Kloetinge, afbraak, v. Dissel, 20 Goes, Vrachtrijders- en Koemelkers- inspan, de Wilde en Heijboer. 21 Vlissingen, huizen, Paap, -21 Biggekerke, meubelen, handgereed schap, houtwaren, enz., Loeff. 21 Kloetinge, meubilair, Neervoort 21 Biggekerke, meubelen, handgereed schap, houtwaren, enz., Loeff. 22 Wolfertsdijk, huis, Pilaar. 23 N.- en St.-Joosland, liuis enz., Blau- pof ten Cate. i 27 Souburg, inspan, De Neeling. 29 Wemeldinge, huis enz., Kram. 30 Ierseke, verpachting bouw- en wei land, Pilaar. 30 Krahbendijke, verp. bouwland, Pilaar. Hoofdbestuur Z.L.M. Het hoofdbestuur der Z. L. M. vergadert op Maandag 26 Oct. des nam, 1.30 u. in het Landbouwhuis te Goes. Aan de orde komen o.a.begrooting 1926, contri butieregeling 1926. (Het Dag. Bestuur stelt voor de contributieregeling van 1925 ook voor 1926 geldig te verklaren) en een voorstel om aan don kring Axel voor zijn in 1926 1,e houden tentoonstelling een crediet van f 600 te verleenen. Do begrooting geeft aan een eindcijfer van f 21.456.30 in ontvang en uitgaaf, met een post voor onvoorzien groot f436.92. Goes. Dinsdag werd alhier door notaris Pilaar publiek verkocht weiland en ge deelte uitweg in de gemeente 's Heer Abtskerke, in Glimpershoek, groot 75 A. 10 c.A. aan den heer L. Kooman te Goes voor f 1967.62. Rltthiem. Door notaris de Neeling werd Dinsdag publiek geveild een hofsteedje, groot 44 A. 25 c.A. bewoond door J. Stri mi. Kooper werd dhr L. van Keulen te Ritthem voor f2060. Die Belgische franc. Toor het eerst sinds de eerste helft van 1921 is de koers van den Belgischen franc te Amsterdam gisteren weder boven dien van den Franschen gestegen. Die of ficieel© noteering voor zicht Brussel be droeg n.l. 11.36, voor zicht Parijs 11.34. I1IIII II I M.I I Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn ver oordeeld wegens Het zich met een geladen geweer in hel veld bevinden zonder jachtakte: A. P., Ierseke f 15 of 15 d. h., uitleveren van het geweer of f 50 b. s. 14 d. h.trekdier onbeheerd laten staan: C. B., Ovezande, J. S., Hoedeken» kerke, f 5 b. s. 5 d. h.vleeschkeuringswet C. L., Oudelande, f 10 b, s. 10 d. h.regie ment op de Wegen en Voetpaden: J. F., Kats, P. v. D., 's-Hoer Arendskerke, fö b. s. 5 d. h.te Krahbendijke zich aan een voertuig vastklemmen: C. J. SL Krabben.dijke, fö b. |s. 5 d. fa.; met auto buiten noodzaak op een rijwielpad rijden: J. B., Kapelle f10 b. s. 10 d. h.met rijwiel buiten noodzaak linker zijde van den weg houden: J. L., Goes, f3 'bi. s. 3 d. th.met auto rijden zonder zichtbaar nummer en letter: „P. d. H., Wolphaartsdijk £3 b. s. 3 d. h.naam van den schipper niet op zijn vaartuig hebben: P. V., Rotter dam, A. A. Z„ Raamsdonk, W. d. K., Breskens f5 b. s. 5 d. h.'s avonds fietsen zonder lichtA. K., Hansweert, J. G., Wolphaartsdijk, G. v. B., Kapelle, W. K., 's-Heer Arends kerke, J. v. W., P. B., Hoedekenskerke, E. P., Ierseke, J. J. K., Kapelle f5 b. s. 5 d. 'h., L. K., Waarde, terug- aan ouders; dronken schap: S. G. K., Goes f5 Ij- s. 5 d. h.le herC. d. W., Goes f 15 b. s. 15 d. h. overtreding Ykvvet: H. P., Ellewoutsdijk f0.50 Jb. s. 1 d. fa., P. K., Schore, C. d. K., Bors- sele, J. L. A., A. B., Hoedekenskerke, A. M., 's-Heerenhoek, A. v. W., 's-Gravenpolder, N. H„ 's-Heerenhoek f3 b. s. 3 d. h., P. d. P„ Hoedekenskerke 2 maal f 2 b. s. 2 maal 2 d. 'h., L. M. B., Baarland, 2 maal fö en 2 maal f2 b. s. 2 „maal 5 en 2 maal 2 d. 'h., A. C .v. d. R., Baarland, 6 maal f 1 b. s. 6 maal 1 R h., M. S., Borssele, 3 maal Ï2 b. s. 3 m-aia,' 12 d, fa., G. L., Nisse, f 10 en f2 b. s. 10 en 2 d. fa.; A. B., Hoedekenskerke f 10 b. s. 10 d. fa., A. J. v. L, Kapelle, f 10 b. s'. 10 d. h. Faillissement P. C. Schoon- ackers, autobus-houder te Mid delburg. „Handelsbelangen" no. 1865 bevat de crediteurenlijst in het faillisse ment P. C. Schoonackers te Middelburg. Zij lelt 19 namen met een totaal passief van f 12.951.59. De baten zijn nog niet volledig bekend. ROTTERDAM. Ter Rotterdam-dia eierveiling Warmoeziorstraat 3739, werden 60.000 eie ren aangevoerd. PrijsKipeieren f 9.55f 12.20, idem (klein) f5.50—f9.15, Eendeieren, f7—f 8.65- GOES, 13 October 1925: Peren: Doyenne de Cornice 6299, Soldat Laboreur 42, President Roosevelt 5664, Res Deux Souera 37, Beur- ré Clairgeau 3046, Beurró Capiaumoni 34, Beurré Superfin 44—62, William's Duchesse 43, Nouveau Poiteau 2340, Conferance 47, Brume Cbaumontel 24, Winter Bergamotten 1526, Winter Suikerfjen 1822, Diverse Handperen 20—31, Dorothea Royal 16—24, Pondsperen 18—29, Kleiperen 20—32, Gie- ser Wildeman 32, Stoofperen 1420, Afval en Kroetperen 8—15 gulden, alles per 100 Kilogram. AppelsGoudreinetten 1030, Bauman's Reinetten 1012, Jagerareinetten 10, Annanas Reinetten 10, Oranje Reinetten 26, Notaris- appels 21, Lemoenappels 1620, Cox Pomona 27, Pipp. Monstrieuse 17, Sterappels 1526, Cox Oranje Pipping 21, Groninger Kroon 10, 16, Dubbele Zure Bellefleur 1325, Zure Bellefleur 1014, Fransche Bellefleur 611, Present van Lanteren 16—24, Bismarck 11 15, Hondsmuilen 1012, Gulderling 913„ Adam's Permain 810, Roode bakker 10— 14, Jacques Lebel 8—13, Reinette d'Or 6— 10, Zure Armgaarde 710, Roode Paradijs 79, Court Pendu 710, Zoete Campagner 1015, Zoete Bellefleur 914, Zoete Armgaar de 1014, Zoete Ruster 9—11, Tuinzoet 12 18, Huismanszoet 1014, Paarskoppen 11, Blanke Zoete Armgaarde 12, Geld. Holaart 1014, Afval- en Kroetappels 210 gulden, alles per 100 K.G. v Diversen: Blauwe Druiven 7992, Mispels 18, Bramen 29, Tomaten 513, Groene boo- nen 1833, Kweeperen 18, Spruiten 913 gulden, Aardappelen (groote) f3.20, idem (po ters en kriel) f 1—f 1.60, Sjalotten 7, Groote uien f 4f 7, Kleine uien f 2, Bloembollen ,fl0, alles per 100 K.G. Noten f 0.53f 0.97, Bloemkool f 4f 13, Roode kool f 4.20f 5.10, Savoye 'kool 5 f 7.10, Witte kool f 5, alles per 100 stuks. Fazanten fl.77, Patrijzen f0.50f0.55, beiden per stuk. GOES. Geboren: Anna Jozina, d, t, Isaac van. de Kreeke en van Hendrik-a, Adriana Vermeule. j MIDDELBURG. Bevallen: J. M. Korte- kaasvan Hilst, z.; S. G. v. d. Hoek— Groenenberg, z.; C. J. v. DoornLefevre, .z.; A. Izeboudv. Leerdam, z. Overleden: A. Litto-oij, 26 j., ongeh. if. Keening voor Beieren. Naar wij vernemen, is op de 61/2 jpet. leening Beieren voor een zoodanig be drag ingeschreven, dat bij de toewijzing op de verschillende series der 1 tot 20-jarige obligaties ©enaanmerkelijke re ductie zal moeten plaats hebben. (Msb.) Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Oct., '3 u. Berlijn 59.21—59.23. Brussel 11.34—11.36. Parijs 11.22—11.24. Londen 12.04i/a12.043/j. New-York 2.485/g2.487/g. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 14 Oct. Medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.0 te Isa- fjord, laagste 738.3 te W;isby. Verwachting tot den avond van 15 October Matige tot krachtige, later afnemen de noordwestelijke tot westelijke wind, meest zwaarbewolkt, w'aarschijlnlijk nog regen of hagelbuien, zelfde temperatuur. Geseind van de Bilt hedenmorgen 8 u. 12 aan de posten van Hoek van Hol land tot OadzandWoest op uw hoede.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3