Kerknieuws. Onderwijs. deel hij staat zeer sympathiek legem over dit onderwijl. Maar hij meent, dat wiet voldoende op sommige punten is gelet. Hij meent zeer wel te weten, dat de „onderwijzers voor een gulden per lesuur voor het onderwijs niet te vinden zullen zijn. En al weigert een onderwij zer niet, om het onderwijs te doen sla gen dient men met de belooning 'toch rekening te houden met de belangen ook der onderwijzers. Ook komt hem het niet gewensclit voor ieder gelijk te doen zijn; spr. zou het beter achten geen schoolgeld te heffen, omdat het totaal toch niet veel aarde aan den dijk zou brengen. Verder acht spr. het begin vair het onder wijs op Nov. te vroeg, en meent, dat •half Nov. een betere tijd is. De weth. Goedheer is van ooi-deel, dat de onder wijzers van de leerlingen niet af zijn als deze van de school gaan. Het personeel dient er ook wat voor over te liebben. Voorts zegt de voorzitter te betwijfelen of wél gedacht is aan het bijzonder on derwijs. Waar het openbaar onderwijs uit de openbare kas wordt bekostigd, dient ook uit billijkheidsoogpunt dergelijk bij zonder onderwijs gesubsidieerd te wor den. De heer Goetheer zegt zeer op prijs te stellen, dat het onderwijs zou gegeven worden en acht het van groot belang. Wanneer het geven van onderwijs in gevaar zou worden gebracht, indien de bezoldiging te laag gesteld is, hij gaarne over dit bedrag heen stapt. Allereerst wordt thans uitgemaakt of ei- avondschool zal worden ingevoerd, waar voor alle leden zich verklaren. De voorz. zegt naast het voorstel der weth. een ander voorstel te hebben, met welk ont werp de leden zich allen vereenigden. Het onderwijs zal worden gegeven van half Nov. tot einde Febr. aan jongens, die niet jonger zijn dan 12 jaar en die den leeftijd van 17 jaar nog niet hebben bereikt, op dagen en uren als .reeds mee gedeeld. Het onderwijs zal omvatten de vakken Lezen, Rekenen en Ned. Taal en zal kosteloos worden gegeven. De be looning voor het personeel wordt gesteld op f 1.40 per uur en voor het hoofd f 10 per cursus. Aan het bijzonder on derwijs wordt voor het geval een zelfde soort onderwijs, wat aard en omvang betreft, en niet korter durende dan het openb. avondschoolonderwijs, wordt ge geven, uitgekeerd een bedrag, dat het onderwijs gemiddeld aan een school, in dien zoo te Oostkerke als te Oud-Sab- binge onderwijs wordt gegeven, of aan de school als slechts aan één school onder was wordt gegeven, voor de gemeente zal kósten. Het onderwijs zal aan de beide openbare scholen te Oostkerke en Oud- Sabhinge reeds dit jaar, aanvangende half Nov., worden gegeven. lerseke. Uitslag wedvlucht der Post- duivenvereen. „Do Luchtpost" van Maas tricht is: 64 duiven, los 9.55 u. Ie duif 12.00.8 C. Pekaar; 2e "12.03.13 id.; 3e 12.00.53 id.; 4e 12.01 M. Rom; 5e 12.11 C..J. Kuzee, Goes; 6e 12.01 A. Bom; 7e 12.02 J. Bom; 8e 12.02 J. v. Stee; 9e 12.02 A. Vermast; 10e 12.03 E. Ever- se; 11e 12.03 Jac. Pika.ar; 12e 12.13 Kuzee, Goes. Grootste snelheid per mi nuut 1085.6 M. Hoedekenskerke. In de raadsvergade ring van Maandagnamiddag waren allen aanwezig. Die burgemeester voorzitter. Na opening der vergadering, voorlezing en •goedkeuring der notulen, deelt de voorz. mede, dat blijkens van het Burg. Armbe stuur ontvangen mededeeling, boeken en kas van den ontvanger van dat middel bij kasopname zijn gebleken in orde te zijn en dat door het Armbestuur voor noemd voor 1926 wederom zal worden bijgedragen in de jaarwedde van de wijk verpleegster en van den gemeentegenees heer elk f 100. B. en W'. stellen voor de toetreding tot de regeling vervat in het werkloosheids besluit 1917, met medio November ver vallende, wederom voor één jaar te ver- leijgen. De heer Boone vraagt nadere inlichtingen in verband met de dezen zomer op touw gezette staking der land arbeiders. De voorz. en dhr. Steenbak ker, als voorzitter der R. K. Landarbei- dersbond St. Deus Dedit geven die, waar op de heer Boone zich bevredigd ver-, klaart en dan geen bezwaar meer heeft. Met alg. st. daarop aangenomen. Beslo ten wordt de vrijstelling voor het geven van onderwijs in vak j aan de 0. L. school met 1 Jan. a.s. vervallende, we derom voor 2 jaar aan Ged. Staten te vragen, wordende volgens het leerplan onderricht in vrije en ordeoefeningen ge geven. Do begroeting voor 1926 van het alg. armbestuur wordt met alg. st. (dhr Lous als lid daarvan onthoudt zich) goed gekeurd in ontvang en uitgaaf op f5897.97, met een post van f944.12i/2 onder opmerking dat alle ramingen van posten aan den ruimen kant zijn. Thans volgt herstemming over de posten der begrooting 1926 toelage aan den onbezoldigden ambtenaar ter secre tarie en presentiegeld der raadsleden, waaromtrent in de vorige vergadering de „stemmen staakten over een voorstel van den heer Wialraven tot afschaffing. Beide posten worden bij' stemming ach tereenvolgens gehandhaafd met 4 tegen 3 stemmen. Tegen Wialraven, Boone, de Regt. Bi) de rondvraag daaropvolgende wijst de heer Steenbakker op aanwezig prikkeldraad langs den openbaren w.eg in strijd met de betrekkelijke verordening. De voorz. zegt een onderzoek toe. Die heer Boone wijst op de wenschelijkheid tot beter onderhoud der goten van het koets huis aan de dokterswoning en het ver wijderen van overhangende takken daar op. De voorz. zegt, dat deze zaak reeds de aandacht van B. en W. had. Er was reeds besloten daarin te voorzien. Nog wordt besloten tot afschaffing van het verstrek ken van gemeentewege van sigaren bij de vergaderingen, zullrs uit zuinigheids- oogpunt. Daarna sluiting. Colijnsplaat. Vervolg verslag van de Maandag gehouden raadsvergadering. Behandeling gemeentebegrooting 1926. Bij den post onderhoud wegen en voet paden verzoekt de heer Verburg aan- L. en Wi., zoodra het weder verandert, de vele putten in de 'grind- en steenslagwe gen in de Kerkbuurt aan te vullen en of do in de begrooting opgenomen hoeveel heid steenslag voldoende is die wegen in goeden staat te brengen, daar de verharde bovenlaag op vele plaatsen is afgesleten. De voorzitter zegt toe dat de putten zullen worden aangevuld en de uitgetrokken hoeveelheid steenslag vol doende is de gewenschte verbetering aan te brengen. Op voorstel van den heer Haringman zal nog in de begrooting worden opgeno men het maken van een urinoir in de omgeving van de Ned. Herv. kerk en op voorstel van den heer Potappel het herplaatsen van eenige uit hun stand geweken vloedpalen in de haven. Dé lieer Haringman doet nog het voor stel aan het muziekgezelschap Wilhel- mina een subsidie te verleenen van f50 per jaar. De heer Potappel is over dit voorstel niet weinig verwonderd, daar het vorige jaar de muziektent door de ge meente in onderhoud is overgenomen en zooeven werd besloten een schoollokaal met gratis vuur en licht voor de re petities dezer vereeniging af te staan, spr. zal tegen dit voorstel stommen, d.aar voor dergelijke doeleinden de gemeente kas niet behoort te worden aangespro ken. De lieer Flipse merkt op, dat waar reeds meermalen de belangen van liet .„neutrale" muziekgezelschap door den lieer Haringman in den raad zijn behar tigd, hij thans ongevraagd ook eens wensclit op te komen voor de belangen der Christelijke zangvereeniging, die met ongeveer dezelfde financieele bezwaren heeft .te kampen als zooeven door den hoer Haringman genoemd en zou daarom aan het voorstel van den heer Haringman willen koppelen een voorstel om die zang vereeniging eveneens een subsidie van f50 per jaar te verleenen. Zoowel de voorzitter als de heeren Dees, Haring man en de Regt voeren verschillende motieven aan op grond waarvan zij! wel het eerste voorstel, doch niet het voorstel Flipse kunnen steunen, zoodat alleen het voorstel Haringman voldoende onder steund, in stemming gebracht, wordt aan genomen met 4 tegen 3 stemmen. Vervol gens werd de begrooting met alg. st. in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 66199.44. Bij de rondvraag zegt de heer Verburg te hebben vernomen, dat het paardenspel dat hier onlangs is geweest, des Zondags voormiddags is afgebroken en opgeladen en vraagt aan den voorzitter of hem zulks bekend was, hetgeen ontkennend wordt beantwoord. ZOiOteJande. Dinsdagmiddag vergaderde de raad. Dhr Janso was met kennisgeving afwezig. De voorzitter opent de vergade ring met gebed. Dhr P. L. Franke, door aankoop eigenaar geworden van het huis en erf van P. Koets, verzoekt in eigendom een stukje gemeentegrond hierbij betrok ken. Die voorz. zegt dat het stukje grond zoowat half de 30 M. bedraagt. B. en Wi. stellen vo>or om het verzoek toe te staan en de grond af te staan voor de som van f 17. Zonder hoofdelijke stemming wordt liet voorstel van B. en Wi. aange nomen. Een schrijven van den heer J. van Sparrentak uit Middelburg, waarin hij een degelijke gebruikte schrijfmachine aanbiedt voor f150. Het advies van B. en Wi. is om hierop niet in te gaan. De lieer Stroo zegt, ik heb den vorigen keer hiertegen gestemd, maai' 'k heb er nader over gedacht en als men jaarlijks f40 op het drukwerk kan besparen, zou den wij de machine bijna in drie jaar terug hebben, zoodat ik er nu wel voor zou zijn, omdat de prijs zooveel minder is. M§t toestemming van den voorzitter geeft 'de secretaris nog nadere inlichtin gen. Het voorste! van B. en W|. in stem ming gebracht zijnde, waarover de stem men staakten, wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Een schrijven van de Gezondheidscommissie waarin zij goedkeuren het plan betreffende de rooi lijn buiten de bebouwde kom, wordt voor kennisgeving aangenomen. Van den lieer P. Koets is een aanvraag ingekomen tot het bouwen van een woonhuis. B. en W. zijn van meening, niet bevoegd te zijn om deze vergunning te verleenen, omdat hij Jiuiten de rooilijn bouwt. Dhr. de Visser is het hiermede niet eens en zegt, dat de raad er niets over te beschikt ken heelt volgens een artikel der bouw verordening. Dhr Stroo bestrijdt dhr de Visser; als B;. en \V. geen vergunning geven dan kan de belanghebbende toch in beroep komen bij den raad. Na een langdurige bespreking wordt besloten z. h.s. het verzoek goed te keuren. Hierna sluit de voorzitter jde vergadering met dankzegging. Souburg. De b urge meesters-in- stallatie- Zooals wij gisteren reeds kort meldden, heeft de Souburgsche be volking g'isteren haar nieuwen burgemees ter, Jhr H. A. van Doorn, feestelijk „in gehaald" en ontvangen. De feestcommissie, waarvan het be stuur bestond uit de heeren F. Leenhouts. J. de Bruijn en A. L. Haartsen, had voor een uitstekend programma gezorgd, maar het weer werkte helaas niet mee. Op de eerepoorten werd het „welkom aan den burgemeester" toegeroepen- Zoowel op Oost- als West Souburg, alsmede op den Ouden Vlissingschen weg bij den Abeele waren versieringen aangebracht en groen en bloemen. Er wapperden ook heel wat vlaggen. Tegen 12 uur stelde de feestcommissie op het Oranjeplein den stoet op, die den burgemeester aan de grens der gemeente zou opwachten. Behalve de feestcommis sie waren daar tegenwoordig de ruiters/ die den burgemeester zouden inhalen. Verder waren nog aanwezig de mu ziekgezelschappen van Souburg en Rit- them en leden y^an de postduiven-ver- eeniging „de Luchtbode". Te kwart over 12 ging de stoet op weg naar den Nieuwen Abeele- Te kwart over een kwam {laar do burgemeester met zijn familie aan- De heer Leenhouts, voorzitter der feest commissie, sprak den burgemeester hier als volgt toe: Burgemeester," Bij de intrede der gemeente O. en W.- Souburg waar U de Installatie als burge meester wacht, zij het mij vergund U, namens de inwoners onzer gemeente, wel kom, ja hartelijk welkom te heeten. In verband met deze voor ons zoo belangrijke gebeurtenis hebben wij, Sou burgers, gemeend, dezen dag feestelijk te moeten gedenken en wel omdat wij ver wachten, dat U, met het roer onzer ge meente, dat u is toevertrouwd, zoodanig ons schip zult weten te besturen, dat welvaart, groei en bloei het quotient van den door U te geven arbeid moge zijn- Voorts hopen wij dat IJ in de feestelijk versierde gemeente en de andere te wach ten gebeurtenissen een uitdrukking «zal vinden van onze volle,erkentelijkheid. Burgemeester, daar de tijd kostbaar is, wil ik eindigen en roep IJ nogmaals har telijk welkom toe. Daarna spraken de heeren A. de Visser, commandant der eerewacht en A. Melis, loco-burgemeester een kort v?oord- i Daarna keerde zooals gisteren ge meld de stoet, maar nu met den bur gemeester, terug naai- heldorp. Overal! langs den weg werd de burgemeester! blijde begroet. In de raadzaal aangekomen, die kwis tig met groen en bloemen was versierd, had daar de installatie plaats. De loco-burgemeester, 'dhr A. Melis, opende de Raadsvergadering en sprak als volgt Mijnheer de Burgemeester, Nadat we reeds drie en een halve maand hebben gevaren zonder een eigen lijken commandant, krijgt Souburg door Uwen komst weer zijn eigen baas. We zouden dus kunnen zeggen, de nieuwe Kapitein is op het schip- Voor, onze gemeente zal dit zeker iets nieuws zijn en voor U Mijnheer de Burgemeester niet minder. Het Burgemeester-ambt zal U nog niet vreemd zijn, en liet klappen van de zweep op gemeentelijk gebied naar we ver'troui wen U niet onbekend- maar de bevolking kent U niet, en U de bevolking niet. Naar we echter aanschouwd hebben hij deze intocht in uw nieuwe gemeente, kan het niet anders zijn, of deze eerste ont moeting heeft U getroffen en nu wij dezen dag aan elkander worden verhonden, zal het zeer zeker voor U, Mijnheer de Bur gemeester, en voor Uwe Eclitgenoote en kinderen, een dag van groote beteckenis zijn. Oost en West Souburg met zijn Burgemeester Jhr H. A. van Doorn aan. 't hoofd staat thans aan het Jiegin eeneri nieuwe periode. En daarom, voordat we nu verder van wal steken mót onzen! nieuwen kapitein, allereerst U en de Uwen een hartelijk welkom toeroepen- Welkom, als Burgemeester, maar ook welkom met uw Gade en kinderen als Souburgers-t Welkom als Burgemeester, en spreken' daarbij den wensch uit, dat de keus van Hare Majesteit de Koningin voor U en voor onze gemeente een gelukkige keuze moge zijn. En dat ge kracht en wijsheid moogt ontvangen, om deze plaats met eere te bezetten, zoodat onze ge meente onder uw bestuur, zonder onderscheid te maken met een onpartijdig! en voorzichtig beleid moge worden ge-; regeerd- En zal dan uwe taak geen ge-i makkelijke zijn daar veel van U zal wor den gevraagd, dan zeggen we TT als Dag. Bestuur onzen steun toe en zullen wel trachten deze werkzaamheden te helpen1 verlichten- We hopen dan ook, dat we> elkander steeds meer en meer zullenj leeren waardeoren en ik twijfel er niet) aan of ook de raad zal zijn medewer king dan niet onthouden, en onze ge meente met haren nieuwen Burgemeester aan 't lioofd er wel bij varen. Oost- en West-Souburg, voorheen van elkander gescheiden, zijn deze twee ge meenten in het jaar 1832 bij koninklijk besluit vereenigd. Het wapen der gemeen te toont het dan ook aan, hoe dit vroe ger gescheiden, nadien één is geworden* Aan de linkerzijde zien we Oost-Sou burg, een burcht van goud op een zwart veld- Rechterzijde West-Souburg een roode burcht op een goud veld. Nu vereenigd,, zijnde, is het wapen Uwer gemeente een veld parti van sable, met goud beladenj met een burcht parti- Van Gtrad en GeeL De eerste raad dezer gemeente bestond 'uit 7 Héden, het salaris van haar Burge meester was f 75 per jaar- De plaats, waar we thans aanwezig zijn, is gesticht in het jaar 1857 en be stond de bevolking toen uit 951 zielen, thans is dit 4352 zielen- Het jaar 1925 is voor onze gemeente van bijzondere be teckenis geweest, Dhr P. S. Buteux nam als Burgemeester zijn ontslag, L- Braami als secretaris en ontvanger- Tot secret taris werd benoemd J- C. Gabriëlso en' tot ontvanger A. Marijs en tot Burge meester Jhr H. A. van Doorn, zoodat de ledige plaatsen weer zijn ingenomen., Moge onze gemeente er wel bij varen.. Zooals U wel bekend zal zijn, bestaat Souburg uit een gemengde bevolking, die rustig samenleeft, bewijs hiervan is, dat onze politie u)j|t 2 man bestaat en de Rijks- veldwacht- Gunstig gelegen tusschen Middel burg en Vlissingen gaat van deze gemeen te iets bekoorlijks uit ,te meer nog daar zij .hoewel niet. kapitaalkrachtig, toch wel varend is- Bijzondere rampen hebben haar niet getroffen, maar voor tegenheden bleef zij niet gespaard. Verplaatsing van een deel der S.S. en van de Marine, kostten ons offers, ter wijl een bedrag van f11 000 aan foren sen geen bagatel is. Zoodat, Mijnheer de Burgemeester, U wel begrijpen zult, dat voor het financieel! beleid onzer gemeente uiterste voorzich-i tigheirl noodig is en we vertrouwen dan ook dat U als Burgemeester daar krachtig aan mede zult werken- Riooleering, wa terleiding, electriciteitsvoorziening, het staat voor de deur; terwijl het woning- bouwvraagstuk om verbetering roept- We hopen dan ook, dat onze nieuwe kapitein ons door deze branding zal heenhelpenv De taak hier te vervullen, het is moer gezegd, zal niet gemakkelijk zijn, zoowel' als burgemeester en als voorzitter van den Raad zal veel van tJ gevergd worden zoodat Uwe ervaring die ge in uwe vorige standplaats mocht opdoen U te pas zaï komen. Dat. zelfs beperking bij zuinig beheer en standvastigheid 'bij d<* pogingen om onze gemeente tot meerderen bloei te brengen uwe leuze zijdan kimt U er van verze kerd zijn op onzen steun te kunnen reke nen en sluit ik met den wensch, dat de Heere, die alles regeert, Souburg en haren nieuwen Burgemeester mag zegenen. En waar mijne taak hiermede is afgedaan, overhandig, ik U de ambtsketen, met den wensch dat Gods zegen Jlir van Doorn, als Burgemeester van Souburg moge bekronen Hierop sprak de heer de Pagter, als oudste raadslid den burgemeester als' volgt toe Mijnheer de Burgemeester, Als oudste lid van den Raad dezer gemeente roep ik U het welkom toe. Met den wensch, dat wij in U als Burgemees ter een der zaken kundig Burgemeester! hebben ontvangen, die onpartijdig deze gemeente zal besturen en alleen ingezete nen zuil kennen. Van den steun en medewerking van: den Raad kunt U dan ten volste ver- z'ekerd zijn. En de gemeente - secretaris Mijnheer de Burgemeester, Het is mij een behoefte U van deze plaats nogmaals van harte geluk te wen-' schen met uwe benoeming. Als secretaris van deze gemeente geef ik U de verzekering steeds tot uwe be schikking te staan, welke verzekering ik U ook namens alle gemeente-ambtenaren kan geven. In U met Uw 16-jarige praktijk als Burgemeester hoop ik voor mij oen steun te vinden bij de vervulling van mijn be trekking- Verder hoop ik, dat onze samenwerking steeds aangenaam zal zijn, waaraan ook ik niet twijfel en dat U vele gelukkige, jaren op Souburg zal mogen doorbrengen. De oud-burgemeester, dhr Buteux, was door ongesteldheid verhinderd tegenwoor dig t'e zijn, maar had van zijn belangstel ling blijk gegeven door als oud-burge meester en als eere-voorzitter van liet: feest-comité, een hartelijk schrijven tot burgemeester van Doorn te richten. Dhr Buteux zegt daarin o.a. „Het is een feit, dat de Souburgsche Burgemeesters lang hun functie waarnei rn'en; mijn voorganger Jhr Paspoort van Grijpskerke, was liier 40 jaren en ik zelf 32 jaren, nu kan zoo'n langen tijd voor u wel niet zijn weggelegd, gezien uw leeftijd, maar toch wensch ik van ganschcr harte, dat u hier lang aan het hoofd moogtj slaan en een aangename werkkring zult! vinden." Jhr H. A. van Doom, de nieuw-benoem- dfe Burgemeester, beantwoordde de rede voeringen als volgt: Mijne Heeren, Allereerst past mij een woord van dank aan H. M. onze geëerbiedigde Koningin, die mij benoemd heeft tot. Burgemeester dezer Gemeente en Aan zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken; ook groeten dank ben ik verschuldigd aan den Commissaris der Koningin in de pro vincie, die mij wel voor dit ambt heeft willen voordragen. Het is voor mij een groote eer om; heden weer de zorg te mogen aanvaarden over een gemeente op Walcheren en wel over zujk een bloeiende gemeente als deze, èn ik kan U verzekeren, dat ik gaarne voortaan al mijn krachten zal wij - den aan de bevordering barer belangen.' Als een tamelijk onbekende, kwam ik heden tot U, maar hoe hebt gij allen ge wedijverd om mij en mijn gezin harte lijk te ontvangen- Zoo iets had ik zeker niet verwacht! en ik ben er diep door getroffen. Ik twijfel San ook geen oogenblik dat ik mij niet spoedig onder U zal thuis ge voelen, en ik beveel mij zelf en mijn gezin in de liefde en vriendschap der Soubur gers aan; opdat, wanneer bok voor mij eenmaal het uur van scheiden daar is,! evenals bij uw onlangs afgetreden Burge meester Buteux, het zal blijken, dat hechte banden moeten worden losgemaakt. Mijnheer de loco-burgemeester, ten zeer ste dank ik U voor de schitterende ont vangst en de hartelijke woorden, mij zoo- even toegesproken; met dank voor ïil uwe bemoeienissen, heb ik gaarne het tee- ken van. mijn waardigheid van U over genomen. Ik hoop het steeds met eere te dragen. Dank ook voor de toezegging, dat ik op de medewerking van het Dagelrjksch! Bestuur èn de leden van den Raad tna& rekenen. Alleen met uw aller steun, mijne hee ren, zal ik voor het heil dezer gemeente werkzaam kunnen zijn. Mijnheer Se Secretaris, uit den aard der zaak zullen wij het meest met elk ander te maken hebben. Mijn voorganger getuigde, bij zijn afscheid van U, dat U, hoewel slechts kort in functie bewezen hebt een ijverig en kundig ambtenaafl te zijn, welnu uw steun en voorlichting' zal ik dikwijls noodig liebben en waar ik uwe bereidwilligheid reeds heb onder vonden, daar twijfel ik niet of we zullen aangenaam samenwerken, evenals met U, mijnheer de ontvanger en de overige amb tenaren- Laat ons tezamen onder Gods zegen, arbeiden met één doel voor oogen: de> bloei der gemeente Oost- en West-Sou burg Tijdens de plechtigheid ten raadhuize was op het Oranjeplein een groote stoet samengesteld van vereenigingen met praalwagens, de schoolkinderen, enz. Aan liet défilé, voor den burgemeester, dat na de Raadsvergadering gehouden werd, namen deel: De schoolkinderen, Chr. Bond van het Spoor- en Trampersoneel; Zangvereeni ging; Duiven vereeniging „De Luchtgidis"; SchietvereenigingZwemvereeniging; Chr. Zangvereeniging; Versierde rijwielen 1ste groep; Werkliedenvereeniging „de Vooruil - gang"; Chr. Jongelingsvereeniging „Weest Getrouw"; Duivenvereeniging „de Lucht bode" BurgerwachtMandoline-vereeni- ging; Voetbalvereeniging; Versierde rij wielen 2e groep; Gymnastiekvereeniging; Konijnen en PluimveevereenlgingChr. Werkmansbond- Om vijf uur bezocht de burgemeester de heide kerken, waarna een druk be zochte receptie op het gemeentehuig plaats had. Hierna vereenigden zich de Raad en feestcommissie met hunne vrou wen in de prachtig versierde Raadszaal tot een gezellig samenzijn, waarb'ij ver schillende sprekers het woord voerden- Het slechte weer deed het avondpro gramma vervallen. Voor een onafwendbaar bezwaar van den ouderdom gelden dikwijls de hae- morrlioidale aandoeningen. Dit is niet juist, want de vooruitgang der moderne wetenschap heeft het ontstaan van dit lijden opgehelderd en door toepassing eenor nieuwe hygiënische methode kan men met „Posterine" zeer gemakkelijk dit kwellende lijden voorkomen. „Posterine" is in alle apotheken en bij alle bekende drogisten verkrijgbaar. Een wetenschap pelijke verhandeling over deze nieuwe methode wordt U op verzoek kosteloos ge zonden door de N. V. Kosmopharm Leid- schegracht 48, Amsterdam. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Overschild, P. Beyer te Foudgum; te Aduard, J. Speekman te Onderdendam. Bedankt voor Scherpenzeel, door T. W. v. d. Ley te Midsland (Terschelling); voor Haastrecht, door .1. Vink te Drim- melen. Geref. Kerken. Beroepen te Genderen, H. Versluijs, cand. te KI under t. Aangenomen naar Elburg, door J. Kru- ger te Maarssen. Bedankt voor Gouda, door H. Knoop te Kooten. Chr. Geref. Kerk. 'Beroepen te Barendrecht, J. A. Riekel te Maarssen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Vlaardingen, M. Hofman te Krabbendijke. Alg. Doopsgez. Sociëteit. Beroepen te Purmerend, F. J. de Holl to Borne. Er is verwachting! De Zendingswoek 18 November na dert. Met verwachting wordt naar deze week uitgezien. Niet het minst door do meer dan hon derd zendelingsgezinnen en de achthon derd goeroegezinnen die aan de zorgen der zendingscorporaties zijn toevertrouwd. Alles is gedaan om in ons land bekend heid te geven aan de zorgen der zen ding en de beteekenis der zendingsweek. Toch laten zoovele gemeenten nog niets van zich hooren en vragen nog geen zen- el ings zakjes aan. De corporaties hopen van harte, dat uitstel geen afstel is en zeer, zeer velen met liaar dragen willen de nooden van het zendingswerk. Laat ieder zich haasten! Kloven in de. handen, eczeem, dauw worm en alle jeukende huidkwalen wor den spoedig bedwongen door Foster's Zalf. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube f 1.(5) Geslaagd aan de Theologische School te Kampen voor het propaedeu- tisch examen de heer M. B. van 't Veel te Goes. Krabbendijke. Benoemd tot onderwijzer (3e leerkracht) aan de op te richten Geref. school (ben. hoofd dhr W. Tinunor- man) dlu' Burggraaf van Rjjssen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2