êYee- macbines Telegrammen. Allerlei. Rechtszaken. Fmaüële Bencfetei. Posterijen en Telegrafie. Marktberichte». Advertentiën. VerpMi! Boerenleeabaok. Vrijdag 12 October „FOCUS", Middelburg. Vermist een zwartbonte Koe. Te Odoom kreeg fle landbouwer H. zulk- een trap van een zijner paarden, dat een "hersenschudding er het gevolg van was- Noodlanding- Gistermorgen is 'n marine land-vliegtuig, behoorende tot de vlieghaven de Kooi te Den Helder, bij een noodlanding in de buurt van Alkmaar ver nield- De inzittenden bekwamen geen letsel. 'n „Voorbeeldig" vader. Te Heeten (Gr.) is een schipper uit Groningen gearresteerd, die er zijn kinderen op uit zond, om turf van een turfhandelaar te rooven- De turf werd door de marechaüs- see aan boord in beslag genomen. Groote knoeie rijen te Wel tevreden- Er zijn uitgebreide knoeie rijen tot bedragen van duizenden ontdekt in het garnizoenskleedingmagazijn te Wel tevreden (N.O.I.) Een magazijnmeester, die verdacht wordt, is juist met verlof naar Holland vertrokken- Pogingen om hem te 'Sabangt aan te houden, zijn mislukt- De boot was reeds vertrokken. Hoe anderen ons zien- Het te Boedapest verschijnende dagblad A Reg- gel, bevat een artikel, onderteekend An- gelo en getiteld: „In Holland zijn geen misdadigers, bedelaars, noch zelfmoorde naars, daar alles op fatsoen en eerlijk-t heid gebouwd is". Holland is het fat soenlijkste land van Europa- De Hollan ders bouwen hun lieele leven, moraal, politiek, handel en nijverheid, op de eer lijkheid. Onder de marsch fluiten de jonge sol daten Parijsche straatliedjes, modelliedejs maar in plaats van den pikanten Parij- schen tekst zingen ze het zoete, naïve Hol- landsche refrein. In Holland is elke dub belzinnigheid een totale mislukking. Hol land het land, waar geen bedelaars, en inbrekers voorkomen, waar in een heel jaar niet zooveel ongelukken ge beuren, als in Boedapest in één dag- Holland is het land van de kinderen- Men is gelukkig, als men de zachte, lieve, blonde kinderen, met gezonde, roode wan gen ziet spelen en zingen een beetje slecht gedisciplineerd en verwend maar zeer, zeer sympathiek Holland's toekomst! Nergens zijn de mensclien zoo zuinig* als in Holland- Hier bestaat geen weelde, geen verkwisting, geen lichtzinnigheid- Men spaart zelfs -ook de 10 centen voor de tram. Allen gaan per fiets. Ik zag! hooge geestelijken, officieren, fietsen. Zelfs eenige ministers gaan met do fiets naar hun bureau. De Bollandsche pers is niet heel groot- Er zijn zeer goede, met groote intelligentie en zorg geredigeerde couranten, maar het publiek koopt er niet veel- Het spaart ook daarop- 1 In 'zaken kan men niet „marchandee- ren". Als je 't probeert, vat de koopmani dit als een beleediging op en wil niet meer verkoopen. Hier is tie prix fixe een heilig voorschrift. Maar de kooplui zijn niet erg beleefd- Er bestaat geen groot verschil in mee ning tusschen politieke partijen en rich tingen- Als iemand iets niet bevalt, ver kropt hij het geduldig. Maakt niet ter-, stond leven of schandaal. Juweelen worden niet veel gedragen. Ik heb altijd gedacht, dat hier, in het land van de diamantslijpers alle vrouwen onder diamanten gebukt zouden gaan.' Neen, hier houdt men niet veel van ju weelen. Maar nooit in mijn leven zag ik zooveel haring als hier. Wat in Venetië de gondel is, is hier de haring. Vele duizen den menschen leven van haring. Ten slotte: de Hollandsche vrouwen' zijn heel mooi. Ze hebben een klassiek profiel, als op oude schilderijen. Ze heb ben smaak, zijn bescheiden en heel fat soenlijk. (Vaderl.) Mishandeling. Zaterdagavond heeft de 31-jarige S. te Schiedam bij de politie aangifte gedaan, dat hij door zijn schoonvader, een zekere van D., ernstig is mishandeld naar aanleiding van een twist. In drift heeft bovengenoemde van D. den aanklager met een mes in het hoofd gestoken, zoodat hij een vrij 'ern stige wonde bekwam. Aangehouden. Zaterdagnacht heeft de politie te Schiedam oogenschijn- lijk een goede vangst gedaan met de aan houding van A. B. en B. G. B. Zij stonden onder verdenking de inbraak te hebben gepleegd in de distilleerderij van de fa. Hazenkamp te Schiedam. Bij het dadelijk gevolgde onderzoek ten huize van B. G. B. wc/'d niet minder dan veertig liter jenever gevonden, handig verstopt onder de keukenvloer. Bij verdere huiszoeking kwam aan het licht, dat zich in dezelfde; woning nog bevond een groote partij lin nengoed, welke bleek afkomstig te zijn van een stoomschip. De politie veronderstelt, dat zij met deze aanhouding op het spoor is van nog allerlei inbraken, welke in den laatsten tijd ter stede zijn gepleegd. De bloembollendiefstal. Bij den bloemist van Leeuwen'te Noordwijker- hout werden gisteravond laat twee zak ken gestolen hollen, ter waarde van f 400 teruggebracht. Ze werden voor de deur van het bollenhuis gezet- In verband met den belangrijken diefstal is thans ook iemand uit Delft gearresteerd. Gasvergiftiging. Te Frank fort a. d. M. is een gezin van twee vrou wen en drie, kinderen door gasvergifti ging om het leven gekomen. Het is nog onzeker of men met een ongeval of met zelfmoord te doen heeft. Jeugdig geboefte. Te Berlijn is een bende van jonge zakkenrollers, la delichters en inbrekers ontdekt, 't Wa len meest jongens van een jaar of 13, 14, die hun gemeenschap den wijdschen naam Ku-Klux-Klan hadden gegeeven. Zij woonden in den ongebruikten water toren voor het Charlottenburgsche stati on, waar een 13-jarig meisje, dat ook tot de bende behoorde, het gestolen eten voor hen bereidde. Den geheelen zomer heb ben de jonge deugnieten de omgeving on veilig gemaakt. Ten slotte is een paar da gen geleden alles uitgekomen, doordat een der boefjes gepakt werd bij het zakken rollen. Valsch e zilverbons- De op het hoofdbureau van politie te Rbtterdam op gesloten Duitscher heeft eindelijk bekend te zijn de 47-jarige bankwerker C. A. uit Duisburg- Hij is gesignaleerd in het Duitsche politieblad en heeft nog heel' wat op zijn kerfstok. Volgens zijn eigen schatting moet hij nog tien jaar gevange- straf ondergaan- De man beweert, sterk onder den druk te hebben gestaan van zijn hoofdmedepliclitigen L- F. en L. van S., beiden havenarbeider. Zijn voeding be stond hoofdzakelijk uit brood; 'kleedingl had 'hij ternauwernood en voor de meer1 dan 700 door hem vervaardigde valsche zilverbons, heeft hij nauwelijks f90 ont vangen. Bij zijn arrestatie werd in het ge heel f 5 in zijn bezit gevonden. Hij had, gelijk is gemeld, bet voornemen, de namen van zijn medeplichtigen ter kennis van de politie te brengen zoodra hij zich! door de vlucht in veiligheid zou gesteld hebben. Behalve valsche zilverbons, heeft hij ook valsche rijwielbelastingmerken ge maakt, en hij was voornemens, zich ook op het vervaardigen van valsche bank biljetten van f 10 te gaan toeleggen. Juweelendiefstal. Zondag nacht is "in den D-trein Keulen-Hamburg' een zwart lederen actetasch gestoleny waarin zich een paarlencollier en een met brillanten bezette broche bevonden,, 'ter gezamenlijke waarde van 55-000 M. Brutale iabr aak. In den nacht van .Zaterdag op Zondag werd bij den winkelier Cremers te Tegelen door een onbekenden man ingebroken- Met de re volver in 'de hand dwong hij den bewoner de plaats aan te wijzen, waar het geld geborgen was. Hij nam het geld en kost baarheden ter waarde van ruim f 1000 mede. De bewoner was zoo- door den' schrik verslagen, dat hij eerst in den; morgen aangifte bij de politie durfde doen Trein door bandieten over vallen. Dinsdagmorgen hebben vijftien goed gewapende bandieten 'den sneltrein van Moskou naar Warschau nabij Serpu- hov op ongeveer 60 werst afstand van, Moskou aangehouden- Volgens een be richt uit Moskou bevond zich in deni trein ook Philyetroff, een van de sekreta- rissen van Tschitscherin en nog een aan tal leden van de Communistische Inter nationale. Een groot bedrag aan geld en een aantal diplomatieke dokumenten wer den gestolen. De bandieten volvoerden hun roof in 10 minuten. Zij bleven in den trein en reden mee, doch sprongen voor het volgende station uit den trein en verdwenen in de bosschen. Onmiddel lijk na aankomst in het eerstvolgende!, station werden drie compagnieën Tsjeka- troepen uitgezonden om het distrikt te doorzoeken. Pleiziervaartuig gezonken. 14 d O o d e n- Uit Oeau-Galli (Florida) wordt gemeld, dat een pleiziervaartuig om geslagen is, toen het probeerde te draaien. Veertien personen meest vrouwen en kin deren zijn omgekomen, terwijl anderen nog vermist worden. De zware zee belem merde het reddingswerk in hooge mate- Verscheidene schipbreukelingen werden door de branding tegen de rotsen geslin gerd, waardoor zij ernstig letsel be kwamen. Hevige s to ruien in Amerika Hevige stormen, gepaard gaande met veel sneeuwval, hebben gewoed in Nieuw- Engeland en ook in den Staat New-York. zooals men weet. De stoombooten konden de haven niet bereiken en het verkeer werd aanzienlijk belemmerd. De Hudson- rivier geleek op een woeste zee. Overal is veel sneeuw gevallen. Te Tarrytown werden vele jachten op de kust geworpen en verpletterd- HEERLEN. V. D. Be onderhandelingen in de contactcommissie zijn heden be ëindigd. De Alg. Ned., de Prot. Chr. en de Neutrale mijnwerkersbonden toekenden een nieuwe loon- en arbeidsovereenkomst die met 1 Nov. in werking zal treden. De Chr. Rond zal nog oen H. B.-vergadering en. daarna een alg. ledenvergadering be leggen, waarin het standpunt van uezen Bond zal worden bepaald- De Uitbreiding van den arbeidstijd op 'Zaterdag is vast gesteld. 'DEN HAAG. V.DI. Be groentenhandelaar T. V. B. en zijin twee zoons zijn heden-, ochtend aangereden door een vrachtauto. De jongste zoon overleed kort daarna aan de bekomen verwondingen. Do vader kreeg een hersenschudding. Be oudste zoon kon, na verbonden te zijin, naar huis terugkeeren. ENSCHEDE. V. D. De Gemeenteraad benoemde tot leeraren aan de textiel school hen, die wegens de lage salari- ëering ontslag- hadden genomen, en aan wie nu, met toestemming van den minister v. Onderwijs, eene toelage wordt verleend. DELFT. V. D. De afd. van den Ned. Bond van Boekdrukkerijen heeft zich met 9 tegten 5 st- verklaard voor afschaffing van het bindend prijstarief- PARIJS. V. D. De Parijsche ochtendpers ié tevreden over de resultaten der confe- rentie van Locarno. LONDEN. ,V. D. De Westminster Ga zette meldt, dat te New-York het gerucht gaat, dat België voornemens is, terug te koeren tot den gouden standaard, ten einde verdere fluctuaties tegen te gaan. De deskundigen gelooven, dat de franc gestabiliseerd zal worden 'bp de basis van 100 fr. per pond sterling. Ben Europeesch© dame die tijdelijk in een Chineesche stad. vertoefde, wilde eens onderzoeken, hoe veer de spreek woordelijk geworden lankmoedigheid van do zonen van het Bjemelsche Rijk eigenlijk wel ging. Dus kocht zij ergens voor tien stuivers zout. „Zoudt u bet mijl thuis willen sturen?" intormeeerde „ze-. „Met duizend soorten van plezier, mevrouw", luidde het beleefde antwoord. „Maar ik woon een heel eind hier van daan, minstens vijf kilometer". „Dat hindert niet, mevrouw". „Zij-t gij werkelijk van plan voor die kleinigheid uw bediende te sturen?" „Ik breng het zelf, mevrouw!" „Wat nu? Iemand die zooveel geld heeft getroost zich voor tien stuivers al die moeite?" „Zoo is het, mevrouw. Kijk, ik ben rijk geworden, omdat geen moeite mij te veel was en teneinde nu te voorkomen, dat ik arm word, blijf ik mijn systeem getrouw." Een uitstapje naar RrUsSed in 1564. Toen zoo lazen we in „Het Handelsblad" op Vrijdag 16 September 1562, burgemeester Jan Govertz en the saurier Pjeter Spedjert de stad Oudewater verlieten om op reis te gaan naar Brussel namen zo eerst, naar oud-vaderlandsch gebruik een afscheidsdronk ,,'n goe reis". Die goe. reis werd behoorlijk als eerste uitgave door Rioter Speijert op de reke ning gehoekt. „Buyten die; Vuylpoort verdronken vier duiten" (21/2 cent). Dat was voor drie personen, want do voerman, die hear voor zes stuiver naar Schoonhoven zou bren gen, kreeg ook zjjn glaasje mee. To Schoonhoven stapten ze bij de poort uit en wandelden de staid door naar het Veer. Hun „dingen" lieten ze dragen door twee man, die elk voor één dnlt dat kar weitje deden. „Van ons dingen duer de stad Schoonhoven te dragen twee duiten", staat weer op de rekening. Diuur waren ze niet die zestiendereeuwsche witkielen, trouwens de beele reis was een koopje en kostte slechts 71 stuivers en 4 dui ten en dan reisden de heeren nog wel met de duurste gelegenheid, den reiswagen. Ze hadden onderweg tweemaal moeten overnachten en kwamen eerst Zondag avond te Brussel. De reiswagens waren wel open karren en men zat er op houten banken. Het meeste oponthoud gaven nog 'de veeren, die waren betrekkelijk ook heel duur. „Om met die scuyt in den Ouden bosch te varen, achttien stuivers." In Brussel gekomen, was' het al laat en omdat zij „nogh nyet voorsien en waren van logys", gingen ze voor één nacht in de herberg „de Luypert" logeeren. Voor het slapen betaalden ze elk een stuiver. Het paste in die dagen geen li©- den vair kwaliteit „in een publieke her berg tehuis te leggen"; dus huurden ze den volgenden dag kamers bij knappe burgerlui. Voor den kost zorgden ze zelf en voor de bediening gaven ze een fooitje. In de 25 dagen, dat ze in Birussel bleven, ga.ven ze 16 stuiver aan brood en aOVs stuiver aan boter uit. Brussel was een echte luxe-stad en alles was er duur. Tien duiten voor een pond ossevleesch was afzetterij. In Oudewater betaalden ze maar zeven duiten. Ben schapebout kostte in Brussel uiet minder dan zes of zeven stuiver en een gans feelfs acht stuiver. Het schijnt, dat ze alleen van 'kool, wortelen en' rapen bielden en dat vooral rapen met „scaepsvoetj'es" bun liavelingskost was. Ook bet Brabantsch bier lieten ze zich goed smaken. 2e dron ken voor 46 stuiver aan hier en voor drie gulden en zeven stuivers aan wijn. •De wijn kostte twee en een halve stuiver de kan. De „slaaphuyr" beliep in het geheel 44 stuivers per persoon. Dat was dus duurder dan in de logementen, maar ze hadden het ook veel deftiger en werden behoorlijk bediend. De meid en de knecht kregen ieder zoowat bijl elkaar een som van twintig duitear (I2V2 cent, oftewel 5 grooten) aan fooien. Ook de Brusseilsche barbiers zijn niet rijk geworden door het Oudewatersche bezoek. Da twee gasten gingen maar één keer naar zoo'n figaro en betaalden .ham vim duiten om hun baard een beetje be hoorlijk te maken. In Oudewater kostte zoo'n operatie niet meer dan een oortje (4 penningen of 1,1/4 cent). Wie zien hier uit, dat zelfs deftige lieden zich in die dagen maar om de twee of drie weken lieten scheren. Ook zijn ze daar in de Waranda geweest, dat was een wandel plaats waar men tegen entree in mocht en waar gelegenheid was een „versnape ring" te koopen. Ze kochten elk voor een duit neuten. Later hebben ze zich aan 'de speeltafel gezet en daar drie stui vers verloren, hetgeen eerlijk werd opge- bieteht. Toen hun besognes geregeld waren, ver trokken ze weer naar huis. De wagen vrachten waren nu veel hooger, het was October en de wegen veel slechter. Joch ging de reis heel vlug. Op 18 October 's morgens hadden ze in Antwerpen nog bier gedronken en den volgenden avond waren ze reeds In hun vaderstad. Het vervoer te water van Oudenbosch over Dordrecht en Gouda naar Oudewater had slechts acht stuivers gekost en zoodoende kostte de terugreis nog iets minder dan drie gulden. In het jaar 1565 kostte dus een reisje van Oudewater naar Brussel en terug, voor twee personen, zes en een halve gulden. Alfes le klas. en alles er onder begrepen. Door A. G., 40 jaar, meubelmaker te Micj&lelburg is hooger beroep aange- teekend 'tegen het vonnis der Rechtbank te Middelburg van 2 October 1925, waar bij hij ter zake van aanrijding van een autobus onder 's Heer Arendskerke is ver oordeeld tot eene hechtenis van drie rand. De Officier van Justitie kwam eveneens in hooger beroep. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Het O.M. bij den Hoo- gen Raad heeft geconcludeerd tot verwer ping van het cassatie-beroep van J- B. te Rotterdam, die door het gerechtshof te 's-Gravenhage is veroordeeld tot 1 mndi gevangenisstraf wegens het onbevoegd uit oefenen der geneeskunde. Deze beklaag de had pen pasgeboren hondje, dat nog niet gezoogd had pp een wonde van een zieke vrouw laten leggen- De Hooge Raad had deze zaak, nadat het desbetreffend vonnis der rechtbank te Middelburg was vernietigd, verwezen naar het gerechtshof te 's-Gravenhage- Uitspraak 19 dezer. Wisselkoersen. Amsterdam, 13 Oct., 2 u. Berlijn 59.2459.26 Brussel 11.35—11.37 Parijs 11.42—11.44 Londen lS.Od1/^12.045/s New-York 2.489/162.48u/le Een kassiersfirma failliet. Gisteren is door de rechtbank te Breda op eigen aanvraag uitgesproken het fail lissement van A. J. C. M. en A. F. J. M. van Gastel, kassiers, handelende onder de firma P. van Gastel Zoon te Dongen De firma Van Gastel gold als een zeer soliede firma. De zaken van deze kassiers hadden zich na de bekende debacle met de Hanzebank nog aanzienlijk uitgebreid. Ofschoon niet op zoo groote schaal, be- teekent de val dezer firma voor wijde kringen, vooral voor den schoenhandel, een groote ramp Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Middelburg en zijne bijkantoren over de maand September 1925. Aan de bovengenoemde kantoren weid in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd., f 69.777.01 en terugbetaald f 66.635.47. Der halve meer ingelegd dan terugbetaald f3.141.54. Het aantal nieuw uitgegeven' spaarbankboekjes bedroeg 61. Door tus- schenkomst dezer kantoren werd ter Dir. op staatsschuldboekjes ingeschreven nom. f3450. Opigave uitsluitend betreffende het post kantoor Goes en zijne hulppostkantoren, over de maand September 1925. Aan de bovengenoemde kantoren werd in den loop der maand, op spaarbankboekjes in gelegd f 41.464f.18 en terugbef. f50.332.47 Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 8.868.29. Goes, 13 October 1925. Graanmarkt. Aanvoer tamelijk; handel kahn. Nieuwe Tarwe f 11.5013, Goud gerst f 12, Kookerwten f 9.50f 10.50, Kroonerwten f 13f 16, Br. Boonen f 14 f 17, Paardeboonen f 12f 17.50, Maan zaad f 40f 45. Eieren per 100 stuks f9.70. Midden- prijs per 25 f 2.42i/3. Aan particulieren 11 cent. Eendeieren 8 cent. Poeljeeieren 6 cent. 1 1 Boter per kilo f 2.50. Per pond f 1.25. particulieren f 1.35. Aanvoer 350 pond. Fabrieksboter 108 pond, verkocht a f 1.35. Eierenverkoop Onderafdeeling Z.-Beve land V- P. N. Aanvoer 6300. Prijs f 10.20 per 100 stuks- MIDDELBURG, 12 Oct. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Sterappels 12, Jacq. Lebel 15, Doyen ne de Cornice 45, Tomaten I 12, idem II 6, Campagne 1215, Druiven 8085, Goudreinet 1017, Ganzebout 14, Nou veau Poiteau I 25, idem II 18, Dorothea Royal 23, Hondsmuil 11, Dubbele Para dijs 13, Uien 4,5—6, Kleine Uien 12,5, Spruiten I 1117, idem II 5, Postelein 2022, Spinazie 916, Princessen 19 24, Blauwe Eigenheimers 3, Wagenaars 1013, Suikerboonen 1522,5, Stoksnij- boonen I 41, Snijboonen 713, Brus- selsch Lof 17,518,5, Stoksnijboonen II 510, Stokprinsessen 2329 cent, alles per K.G.; Ramenas 1233, Rapen I 24 —34, idem II 23, Preij 5796, Karo- ten 3137, Selderij 928, Peeën 3854 cent, alles per 10 bos; Savoije Kool 15, Sla 0,52, Andijvie 0,51,5, Roode Kool 14, Bloemkool I 714, idem II 1,57 cent, alles per stuk. VLISSINGEN. Veiling van 12 October. Transparant de Croncels 1625, zoete Bellefleur 8, Zure Bellefleur 1016, Prin- cesse Noble 9, Groninger Kroon 1012, Jacq. Lebel 1012, Bismarck 11—26, Landsberger reinet 13, Danzigerhout 15, Bordaan 2125, Grauwzoet 1112, Tuin- zoet 821, Sterappel 18, Goudreinet 5 15, Cox Pomona 9, Perzikappels 13, Honds muil 11, Campagnezoet 12, Beurré Clair- geau 36, Chaumontel 19, Bergamotten 13 Bramen 1316, Blauw eDruiven 6675', Uien 35, Koolraap 2, Spruiten 817.5, Peeën 34, Suikerboonen 1516, Prin cessen 2430, Wagenaars '1220, Snij boonen 1332, Tomaten 48, alles per K.G. Roode Kool 5.57, Witte Kool 3.5 4, Savoye Kool 27, Bloemkool 717, alles per stuk- Selderie .16, Prei 68.5, Peeën "3.56.5, Karoten 66.5, Ramanas 33.5, Rapen 1.54.5, alles per bos. Andijvie 2940, Kervel 23, Peterselie 7, Sla 835, alles per mand. Aardbeien 61 per mandje. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 13 October, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoog ste barometerstand 768.7 te Isafjord. Laagste barometerstand 746.8 te Valder- sund. Verwachting tot den av. van 14 dezer; Matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind, Betrokken of zwaarbewolkt, regen buien, overdag iets kouder. Voor de vele blijken van deelne ming, ontvangen na het overlijden van ons geliefd Kindje ANNA MARIA, betuigen wij onzen hartelijker.! dank. JOH. VAN GORP. P. F. VAN GORP—dk PAN. Kloetinge, 13 Oetober 1925. Aan allen onzen oprechten dank voor de blijken van belangstelling, tijdens de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Zoon, Broeder en Behuwdbroeder ondervonden. Namens de Familie: A. HOUTERMAN. Serooskerke (W.), Oetober 1925. Het Bestuur der Vereeniging Nederl. Landkolonisatie en Inwen dige Zending (het werk op de Friesche Heide) brengt aan allen die haar werk hebben gesteund, hetzij bij de gehouden collecte of op eenige andere wijze, zijnen hartelijken dank. Bij vernieuwing bevelen wij dezen arbeid der liefde in aller belangstelling en steun aan Namens het Bestuur: Ds J. A. VISSCHER, Directeur- Secretaris. te 7 uur, in de R. K. School te Noord-Kraaijert Agenda 1. Bespreking statuten. 2. Teekenen ledenregister. 3. Verkiezing Kassier, Bestuur (3 1.), Raad van Toezicht {3 1.). 4. Vaststelling Huishoudelijk Reglement. 5. Besluit toetrediag tot de Centrale Bank. Verzoeke tijdig ter vergadering te komen gegarandeerde kwaliteit. Inl. te bezorgen "bij P. DÈ PAGTER Dam Z.z., Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3