MarktiierisMen. Rechtszaken. Aflvertentiën. Openbare Verkoopingen en Yer^ pac-litingen. •een ^enumerator gevonden, om do biljetten te nummeren. Bij zjjn verhoor heeft hij ver der nog verklaard twee steenen, door „An- dré" bij de fabricage gebruikt, in den mond van de Schiehaven te hebben geworpen. Ben eigenaardig licht op de mentaliteit van den communist de Bruijn werpt wel het voor nemen ,dat de man koesterde. Zoodra hij de partij1 valsche zilverbons, waaraqn hij bezig was, toen de politie hem betrapte, klaar zou hebben en afgeleverd, wilde hij naar Duitsch- land vluchten, en vandaar uit was hij van plan, de politie hier in te lichten en haar zijn helpers over te leveren. De brieven waren reeds gereed en bevonden zich bij de in beslag genomen correspondentie. Al zijn kame raden werden er in genoemd ,met naam en toenaam, opdat de politie toch vooral de verkeerden niet grijpen zou. Een fraai lidHet heerschap hoopte door zijn helpers te verraden, vrijuit te kunnen gaan. In totaal zijn twee honderd valsche zil verbons bij dezen veldtocht in beslag' geno men. Ze zijn alle van de serie G. B. Een nieuw beroep. Men schrijft aan de Msb. Langs den trein op het station te Utrecht loopt een man op jaren, niet te groot van stuk met een gelaat, waarover, naar men- schelijke berekening, de laatste twintig jaar geen glimlach meer is gegleden. Hij zoekt niet naar een leegen, maar naai- een vollen coupé, waar nog juist een plaatsje voor hem is Einde.lijk is het gewenschte gevonden. Een wagon derde klasse, drie coupé's naast elkaar geheel bezet behalve de middelste, waar nog juist een ruimte is om zijn schrale lichaam in op te bergen. Als de conducteur, onder het dichtsmijten der deuren geroepen heeft: „alles richting Den Haag" steekt ons mannetje zijn hand in den zak en haalt er een pakje blauwe kaar tjes uit, waarvan lig zijn mede-reizigers in zijn coupé en de beide nevenliggende er ieder een gratis ter handstelt. Het kaartje bevat de mededeeling: „Luther, Melanchton, Prof. v. Oosterzee, J>r A. Kuyper, de Heraut van 1879, de Stem der Waarheid van 1883 en nog meer dan 25 juidere geleerden beweren allen, dat er in liet Nieuwe Testament geen bewijs te vinden is voor Zondagviering. De rustdag is van Vrijdagavond zonsondergang tot Zaterdagavond zonsondergang." Men kijkt elkander aan en het duurt geen minuut of men zit volop in een theologisch debat, waarvan het bescheiden mannetje het middelpunt is. De reizigers van den neven coupé hangen over de afscheiding en vormen op deze wijze een debatvergadering van 24 man. Sommigen houden een ernstig betoog, anderen ergeren zich en zeggen den onge- vraagden inleider, dat hij dan Jood moet worden, als hij - zoo'n rustdag', houden wil. Met mannenmoed verdedigt hij echter zijn overtuiging tegen spotters en ernstige bestrij ders onder verwijzing naar Dr A. Kuyper en vooral de perkamenten van „Heraut" en „Stem der Waarheid" van bijna 50 jaar oud. Ons volk is toch voor theologische debat ten steeds klaar, dat doet men het liefste. Het mannetje kent zijn pappenheimers. Voor men er aan denkt, is men in Den Haag, waar hij den heeren .dank zegt voor hun be langstelling in het onderwerp. Willen ze er meer van weten, dan heeft hij een adres van een dominé, die gaarne inlichtingen ver strekt De man schijnt van deze bezigheid zijn beroep te maken I Ontploffing in een douane loods. Vrijdagavond heeft in de Duitsche douaneloods te Nieuweschans door onbekende ^oorzaak een ontploffing plaats gehad. Alle twintig ruiten zijn gesprongen. De ambtenaar kreeg lichte verwondingen. Weer terecht. Het 16-jarige meis je der familie W. te ChèvremontKerkrade, dat sinds Zondag vermist was, is weer thuis; het meisje had ia naburige Duitsche plaatsen rondgezworven. Verduistering. Door een reiziger bij de N. V. Teerdistilleerderijen en Asphalt- fabrieken te Maastricht is een bedrag van f 740.94 geïncasseerd. B. heeft dit ten eigen bate aangewend. Sneeuw te Ne w - Yo r k. In den geheelen staat New-York is sneeuvvgevallen. De dag van Zaterdag was de koudste 10 Qjptober, die tot nu toe geregistreerd werd. De vliegwedstrijden zijn afgelast wegens den hefigen wind. Trein in een rivier. 12 doo- den. Naar uit Rome wordt gemeld, heeft er een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad hjfcCatanzaro in Calabrië Een .spoorbrug tus- Bagolato en Gurdevalle stortte in, juist toen er een trein passeerde. De trein viel in het water en het reddingswerk was zeer moeilijk. Twaalf personen worden vermist en talrijke personen werden gewond. Volgens la tere berichten is de brug ingestort, doordien de rivier tengevolge van de hevige regens sterk gezwollen was en met ongewone kracht stroomde. Ook 2 andere spoorwegbruggen op hetzelfde traject zijn ingestort, waarvan één weer op het oogenblik ,dat er een trein overging. In dit geval viel alleen de loco- wa'er' z0°dat geen menschen- levens te betreuren zijn. De onderstaatssecre taris van het verkeerswezen en talrijke auto riteiten zijn naar de plaats van het ongeluk vertrokken om de herstelwerkzaamheden te regelen. De vorst. Vrijdagnacht heeft het in Oostelgk-Groningen sterk gevroren. Ontsporing. De trein, die Vrijdag om 6.11 uur te Stadskanaal binnenkwam van Coevorden, is door het ontijdige verzetten der wissels ontspoord. Vier rijtuigen reden uit de rails, hiervan vielen twee om. In elk dezer omgevallen wagons zat een dame, doch dezen kwamen er beiden met den schrik af. De Wateriëele schade is aanzienlijk. Het onge val had geen treinvertraging tot gevolg. Noodlanding. De Fokker F VII NACR, bestuurd door den vlieger van der Hoop, was, op zijn vlucht van Parijs naar Amsterdam genoodzaakt een noodlanding te maken bij de Westeinderplassen. Het toe stel kwam bij het uitrollen in een sloot terecht, zoodat het landingstoestel en de vleu gel averij opliepen. De 4 passagiers, per soneel van de K. L. M. van Waalhaven, bekwamen geen letsel. - S t r e n ge winter? Groote troepen wilde ganzen trekken uit Oostelijke richting ons land in. Ook zijn de eerste winterkraaien, de zoogenaamde bonte, reeds gearriveerd. Zou den dit nieuwe voorteekens zijn van den al meermalen voorspelden strengen winter? Inbraken te Rotterdam. Zater dagnacht is ingebroken bij' een caféhouder aan de Nadortstraat te R'dam. Met een stuk draad heeft men den grendel van de buiten deur weggeschoven. Er werden uit een buf fetkastje twee geldkistjes met een bankbil jet van f 300, een van f 200 en eenige van f 25 en f 10, tot eerr totaal bedrag van f 800 ii f 900 gestolen. Tevens 100 halve gulden stukken, sieraden, drie gouden dameshorloges, waarvan één met gouden schakelarmband, een gouden heerenhorloge, en papieren. Daarbij is uit een lade van het kastje een bedrag van f 250 ontvreemd. Ook js ingebroken in een café aan de Rosestraat. Men vermist eenige gouden voorwerpen. Met een val- schen sleutel heeft men zich verder toegang verschaft tot een pelterijenfabriek aan den Provenierssingel. In het kantoor zijn twee brandkasten geopend. Dit ging nogal gemak kelijk, daar de sleutel van de eene kast op een tafel lag en die van de andere in de eerste brandkast. Er zijn gestolen 1500 Bel gische francs, 200 rentemarken, 5 millioen „antieke" marken, eenige hoeden en twee fietsen van het personeel. Ontploffing bij1 een operatie. Een tragisch ongeval, gelijk er nog nimmer één in de annalen van de Britsche genees kunde werd opgeteekend ,is in het Maria- ziekenhuis te Stratford voorgevallen. Tijdens de operatie van een patiënt, die een onge luk met een automobiel had gehad, ontplofte een toestel in den mond van den patiënt, waar door deze binnen tien minuten overleed. De dokter zeide, de operatie reeds honderden keeren op dezelfde wijze te hebben toegepast en verklaarde, dat er geen vlam bij het toe stel gehouden werd. Men staat tot dusver voor een raadsel. Een wonderbaarlijke redding. Bij Panama, 18 mijlen buiten de kust, is een Amerikaansch matroos, die 23 uur te voren over boord was gevallen, door een voorbijvarend stoomschip opgepikt. De man had zich al dien tijd moeten verdedigen legen haaien, die hij zich van 'bet lijf wist te houden met een stuk hout, dat hij gegrepen had. Kinder lijkje gevonden. Wande laars hebben op het Delftscho Jaagpad te Leiden een oude schooltasch gevonden, welke het lijkje van een pasgeboren kind bleek te bevatten. Het lijkje was verpakt in bruin pakpapier. Om de tasch was een touw ge bonden, waaraan een steen bevestigd was. Een kindje uit den trein ge vallen. Vrijdagmiddag viel in het station te Arnhem een klein kindje van ongeveer 9 maanden uit het openstaande portier van een voor vertrek gereedstaanden trein. Het kindje viel eerst op het perron en vanaf het perron onder den wagon tusschen de rails. Een zich in denzelfden trein bevin dende heer, wist het onder den trein uit te halen en aan de hevig verschrikte moe de rterug' te geven. Een moment later zette de trein zich in beweging. De vermiste Grieksche vracht boot He.t zoeken naar de Grieksche vracht- Boot Margarita, die naar men aanneemt in Zuid-Afrikaansche wateren tusschen Oost-Lon- den en Port Elisabeth gebleven is, is thans opgegeven. Men denkt, dat het schip gekap seisd is, doordat de lading is gaan werken tijdens een hevigen storm die Donderdag ge woed heeft. Aan boord waren 35 Grieken en een Japanees. Een sc hadepostje. Donderdag avond was de dochter van den landbouwer W. te Groot Driene in Overijsel bezig jhaar haar te kammen. Toen zij hiermede gereed was, reikte zij haar moeder een opgevouwen krant over, die de vrouw in de kachel wierp, in de veronderstelling, dat er uitgevallen haar in was. Eerst later kwam men tot de ontdek king, dat er voor f 80 aan bankbiljetten in de krant was geweest. Het geld was .echter inmiddels totaal verbrand. Smokkelen. Een algemeen bekend feit is het, dat gedurende den oorlog veel werd gesmokkeld in Groningen, zoowel van- als naar Duitschland. Doch thans is het smok kelen van vee over de grens zoo groot, als zeker niemand der tegenwoordige bewo ners aan de grens hebben gekend. Schapen en paarden worden nu over de grens gehaald. In den laatsten tijd worden in alle plaatsen van Oost-Friesland door of namens Nederland- sohe kooplieden de beste schapen opgekocht en door „drijvers" naar en als het maar kan over de grens gehaald. Een werk, dat goed betaald moet worden, doch dat moge lijk is, omdat er naar het schijnt goede win sten worden gemaakt en het soms niet deert, of 30 of 40 of meer schapen in beslag worden genomen. In de Duitsche grensplaat sen is men weinig ingenomen met dit soha- pensmokkelen, daar de prijs van het vleesch daar in de laatste maanden zeer in de hoogte is gedreven tot nadeel der bevolking. Ook slachtpaarden worden thans in grooten getale door Nederlandsche kooplieden in Oost- Friesland gekocht. Drank smokkelarij. Wegens smok kelarij stonden voor de rechtbank te Win schoten terecht E. B., 54 jaar, zeeman te Hamburg, en G. C. W., 22 jaar, koopman te Akersloot (Alkmaar). Op 14 Sept. van dit jaar hebben beklaagden uit Duitschland in Nieuwe Schans frauduleus ingevoerd, door middel van een zinken tank, gebonden onder aan hun motorboot, pl.m. 980 liter gedistil leerd (Spiritus van 95,2 pCt.) Ze waren reeds van Nieuwe Schans naar Zuidbroek gevaren, waar ze door de kommiezen zijn aangehou den ,en de boel in beslag werd genomen. Beide beklaagden bekenden. De tank had den ze op Duitsch gebied onder de motor boot bevestigd. De Rijks-advokaat eischte ver beurdverklaring der in beslag genomen goe deren, zoomede van de motorboot. De Officier van Justitie eischte bovendien voor ieder een gevangenisstraf van 4 maanden. Rotterdam, 12 October, Graanmarkt- Tarwe met klein aan bod, flauw gestemd- extra puike zonder schot f 14—f 14.50, verder naar kwaliteit f 10.5012.25, Rogge niet getoond, Gerst (Chevallier) f 10.50—12.25, Haver flauw gestemd f 1910.50, Kleine Groene Erw ten in de puike kwaliteit vaster gesteund f 12f 16.50, Schokkers eveneens vaster. Bruine boonen ruim ter markt waarvan de kwaliteit grootendeels afwijkend was. Lager verkocht naar kwaliteit f 10f 19 alles per 100 K.G. VEENENDAAL. V. D. Tijdens de fees ten ter gelegenheid van de burgemees tersinstallatie ontstond twist in een café tusschen S. en v. E. De eerste trok zijn mes en gaf v. E. verschillende steken en sneden. De kastelein sloeg den woesteling tegen den grond. Politie en doktoren wa ren spoedig ter plaatse. De dader werd met veel moeite gearresteerd (zijn ouders wilden hem ontzetten). De gewonde is in hoogst ernstigen toestand naar het zie kenhuis te Utrecht vervoerd. Men vreest voor zijn leven. ROERMOND. V. D. De zoon van den pannenfabrikant L. is door een vracht auto overreden en aan de bekomen ver wondingen overleden. BERLIJN. V. D. Volgens het Berliner Montagbl. heeft president von Hinden- Yburg een vooraanstaand lid van de Duit sche delegatie te Locarno naar Berlijn ontboden, teneinde persoonlijk rapport uit te brengen. PARIJS. V.D. Uaillaux woonde gisteren den ministerraad bij. Algemeen wordt aan genomen, dat de voorloopige overeen komst met Amerika slechts geringe kans heeft om door de Fransche regeering aan vaard te worden. Ondertusschen stelt Cail- laux zich voor extra-belasting te heffen, teneinde het deficit op de Fransche be grooting weg te werken. PARIJS. V. D. Het optimisme neemt toe over de resultaten der conferentie van Locarno. Heden wordt weer een plenum- zitting gehouden. Vooraf hielden de ge delegeerden particuliere besprekingen. Men hoopt deze week definitieve resul taten te bereiken- Oct. 13 Goes, weiland, Pilaar. 13 Goes, beestiaal, de Wilde en Heijboer. 13 Ritthem, hofsteetje, inspannetje, De Neeling. 14 's-Gravenpolder, vrachtrijdersinspan, de Kok. 14 Serooskerke, café, Blaupot ten Cate- 16 Nisse, boeren-inspan, Pilaar. 20 Goes, Vrachtrijders- en Koemelkers- inspan, do Wilde en Heijboer. 21 Vlissingen, huizen, Paap. Wisselkoersen. Amsterdam, 12 Oct. 2.15 uur. Berlijn 59.2259.26. Brussel 11.3511.40. Parijs H.421/2II.471/2'. Londen 12.04u/18 12.04"/l6 New-York 2.481/22.483/4. De Zeeuwsche Bank in toestand van liquidatie. In de buitengewone algemeene vergade ring van de Zeeuwsche Bank te Middel burg is geconstateerd, dat de Vennoot schap in den toestand van liquidatie is gekomen, daar meer dan 75 pet. van het aandeelenkapitaal verloren is. Nader vernemen wij: Tot liquidateuren zijn benoemd de hee ren mr J. Adriaanse, advocaat, mr A. H. Kuipers, advocaat en B. Kraaijeveld, ac countant, terwijl de directeur, de heer J. W. de Oude, zich bereid heeft verklaard, de liquidateuren bij de vereffening zoo veel mogelijk behulpzaam te zijn. Liqui dateuren achten het gewenscht, omtrent den toestand der Vennootschap en de wij ze, waarop zij zich voorstellen de veref fening te doen plaats hebben, aan credi teuren mededeeling te doen en hebben hen daarom in 'n circulaire uitgenoodigd tot bijwonen eener vergadering, welke tot dat einde op Donderdag 15 dezer zal wor den gehouden. De circulaire is ondertee kend door de drie genoemde ilquidateu- ren. v. V. te K. Zaterdagmorgen om 10 uur ontvangen, dus te laat voor het nr Tan dien dag. MIDDELBURG. BevallenC. Bug's, geb. ran der Weel, d. Overleden: A. M. Keersemaker, 80 J., w«ö- F. A. Amoldus. GOES. Huw.-afk.Abraham Paauwe, 23 j., j en Adriana Maatje de Puit, 23 j. te Kapelle. Ondertrouwd: Izaak Metz, jm. 29 j. te Amsterdam, en Pietemella Johanna Hillebrand, jd. 29 j. Geboren: Joos Arend, z. v. Anthonie Ja cobus Foudraine en Cornelia Verbrugge; Cor- nelis Laurus, z. v. Jacobus van Hekken en Geertruid Gelok. Overleden: Marinus Kok, 92 j., wedn. v. Helena Streefkerk. WISSENKERKE. Geboren2, Gillis Abra ham, z. v. Gillis Versluis en Lena de Smit; Cornelia Neeltje, d. v. Johan Cornelis Swenne en Cornelia Neeltje de Regt. COLIJNSPLAAT. Getrouwd: 24 Sept., Kor- nelis Willem Everwijn, 28 j. jm. te Zonne- maire en Elisabeth Prince, 24 j. jd.1, Jan Jacobus Strijd, 23 j. jm. te Goes eu Janna v. Gilst, 19 j. jd. Overleden: 3, Maatje de Pree, 89 j., wed. v. Jan de Smit. KORTGENE. Géboren: 1, Cornelia Suzanna, d. v. Jan de Looff en Cornelia Amperse, wonende te Vreeswijk. (Adv. BI.) KRUNINGEN. Ondertrouwd: Adriana Stom- pot, 25 j. en Jannetje Neeltje Quakkelaar, 20 j.; Jacobus Schrier, 21 j. en "Maria Adri ana de Jager, 18 j. te Kapelle. (Kr. C.) Rotterdam, 12 Oct. 1925 Veemarkt. Aanvoer383 vette run deren, 184 vette kalveren, 1121 schapen en Lammeren, 941 varkens. Prijzen per halve k.g.koeien 3537,5, 5052, 59; ossen 4042,5, 50, 55; vette kalveren 62,5, 72,5, 87,5; schapen bin- nenl. 30, 35, buitenl. 44, 46, 4849; lammeren f34f38 p. st.varkens 47, 48, 49. Koeien en ossen aanvoer goed, handel redelijk, prijzen over 't geheel iets lager. Enkele puik beste koeien 2—3 et, boven noteering. Stieren wegens onbeduidende aanvoer geen noteering. Vette kalveren aanvoer tamelijk, handel stug, prijzen iets flauwer. Enkele puik-beste 2,55 ct. bo ven noteering. Schapen en lammeren aan voer matig. Wegens slechte berichten uit Londen was de handel minder goed. Door den korteren aanvoer konden de oude prijzen nog bedongen worden. Var kens aanvoer behoorlijk, handel redelijk, prijlzen voor alle soorten iets hooger. Uitsluitend voor puik-beste zware var kens werd nog iets boven noteering be taald. Het buitenland kocht kalm. Zaden. Bruin mosterd f 63f 66, geel mosterd f33f 36, blauw maanzaad f40 f44, karwij'zaad f23—f24, lijnzaad (blauw) f 16f 19, lijnzaad wit f 19f 22, kanariezaad f 19—f20, koolzaad f26— f28. 1 i" Vlas. 3900 k.g. blauw fl.10fl.40, 1000 k.g. wit Zeeuwsch f 1'-f 1.20, 5300 k.g. Holl. geel f 1.15—1.40, 3500 k.g. Gro- ningsch fl.10fl.35. Aardappelen. Brielsche eigenhei mers f2.50f 3.10, Zeeuwsche eigenh. f2 f 2.60, blauwe eigenheimers f2.50—f3, Zeeuwsche bonte f3f3.70, Zeeuwsche blauwe id., poters flf2. Eieren f10f 11.50. GOES, 10 Oct. 1925. Peren: Beur ré Clair- geau 2135, Comtesse de Paris 36, Groene Chaumontel 21, Nouveau Pöiteau 1621, Jo- denperen 1520, Gieser Wildeman 2534 Kleiperen '1625, Diverse peren 1624, Af val- en Kroetperen 812 gulden, alles per 100 K.G. Appels: Goudreinetten 1021, Sterappels 21, Cox Oranje Pipping 20, Willem Saai 9, Zure Bellefleur 913, Dubbele Zure Bellefleur 12, Westlandsc-he Bellefleur 11, Fransche Belle fleur 68, Court Pendu 58, Bismarck 6 7, Geldersche Ilolaart 711, Zoete Belle fleur 811, Zoete Campagner 1114, Zoete Armgaarde 1014, Paarskoppen 10, Zoete Ruster 8, Afval- en Kroetappels 17 gulden, alles per 100 K.G. Diversen: Blauwe druiven 8192, Mispels 11, Spruiten 818, Kleine Uien 2, Pootuien 7 gulden, Aardappelen f 4.10f 4.30, alles peï 100 K.G. jYoten f 0.64 per 100 stuks. Bloem kool f 9, Roode kool f 3.10f 3.90, Savoye kool f5.10, Witte kool f4, alles per 100 stuks. Fazanten f 1-f 1.70, Patrijzen f0.43f0.71, Eenden f0.51, alles per stuk. KAPELLE-BIEZELINGE, 9 Oct. 1925. Grooto veilingKroet f 3.50 per 100 K.G. Kleine veiling1: JOeiperen 25, Gieser Wil deman .30, Nouveau Poiteau 28, Valperen 5 10, Duchesse William 21 gulden, alles per 100 K.G. Appels: Sterappels 1921, Goudreinetten 11 13, Zure Bellefleur 13, Groninger Kroon 12, Courtpendu 810, Armgaard 1014, Cam- pagnezoet 912, Cox Oranje Pipping 11, Val- en Kroetappels 38, Blauwe Druiven 54 gul den, Honing f 1.06f 1.20, Bessenjam f 0.86 alles per 100 K.G. Noten f 0.94 per 100 stuks. Rammenas f 2 per 100 bos. Andijvie f 2 per 100 krop. KRABBENDIJKE, 10 Oct. 1925. Sterappela 717, Goudreinetten 412, Zure Bellefleur 11, Zure afval 37, Zoete afval 7 gulden, alles per 100 K.G. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middelburg! zijn veroordeeld jvegens: het rooken in een autobus: J. J. G., Middelburg, tot f15 h- s. 15 d.h.; met een motorrijtuig binnen bebouwde kommen van gemeenten te hard rijden: H. M. A. H. K., Sappemeer J. C. van B., Rijswijk, ieder tot f 10 b.s. 10 d. h.; J. de J., Heinkenszand, tof fö b. s. 5 d.h.; overtr. Arbeidswet: A< ran der W., Middelburg, tot 6 maal fö b.s. 6 jmaal 5 d. h.; G. S., Zoutelandey tot fö b.s. 5 d. h.; straatschenderijA. de V-, St. Kruis, C. de F., Goes, ieden tot f 10 b. s. 10 d. h.; J. van G. Middel burg, tot fö b- s. 5 d. h.; overtreding (motor- en rijwielreglement of -wet: P. H-, Middelburg, tot f3 b. s. 3 dji.; C> W., 's-Heerenhoek, tot f.10 b. s. 10 d.h.; fietsen zonder licht: W. L., Arnemuidea J. P. L., Serooskerke, K. K., F. A. F., beiden te Middelburg, P. M. Nieuwland, allen tot f3 b. s. 3 d.h.; overtreding IJkwet: "L. J. H., Vlissingen, tot 2 maal f2 boete subs. 2d. h.; P. R., Vlissingen tot f 2 b. s. 2 d. h., maat en gewichten1 verbeurd verklaard; overtreding reglement op de wegen en voetpaden: A. L., Melis- kerke, tot fö b. s. 5 d. h.; op verbodenl tijd 'een kleed uitslaan: M- C. K., huis vrouw van J- F. P., Vlissingen, tot f3 b. sf. 3 d. h.; te Westkapelle tegen een heining staan, waarvan men geen ge bruiker is: J- M., J. H., beiden te West kapelle, ieder tot fö b- s. 5 d. h.; alq bestuurder van een rijwiel binnen de be bouwde kom linkerzijde van den weg hou den: J. C. R-, Vlissingen, tot f3 b. s. 3 d. "h.; overtr. trekhondenwetH. B., Middelburg, tot f2 plus fö b- s. 2 en 5 d- h.; H. W. K. F. II. S., Vlissingen tot f 3 b. s. 3 d. 'h. Een fraaie verpleegster. Voor de rechtbank te Dordrecht heeft Vrijdag terecht gestaan W. J. v. R., huis vrouw van C. II. v. R., gedetineerd, ter zake van oplichting. Zij had in het laatst van 1924 kennis gemaakt met H. Meurs, toen in militairen dienst te Amersfoort en zich tegenover dezen voorgedaan als een 25-jarige ongehuwde verpleegster .en aldra listiglijk toegestemd in een engage ment van dezen Meurs. Vervolgens had zij met allerlei onware verhalen de moe der en den stiefvader van H. Meurs weten te bewegen, haar wekelijks f7.50 te ver strekken. In het tijdsverloop van begin Maart tot eind Augustus hebben dezen haar iedere week genoemd bedrag1 doen toekomen. Het O. M. heeft tegen bekl. acht maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis geëischt. Een driftkop. Voor het kanton gerecht te Sliedrecht stond terecht K., landbouwer uit Papendrecht, beschuldigd van het laten grazen van paarden op an dermans grond. Beklaagde eischte met stemverheffing zijn burgerrecht en toen de kantonrechter hem verzocht te kal- meeren, schreeuwde hij, dat het allemaal dieven en moordenaars zijh. Beklaagde werd daarop op last van den kantonrech ter door de rijksveldwachters uit de recht zaal verwijderd en hoorde f 50 boete tegen zich eischen subs. 50 d. h. Proces tusschen een zoon en z ij n vader. De Haagsche rechtbank heeft dezer dagen uitspraak gedaan in een pro cedure tusschen een zoon en zijn vader. De zoon was naar Amerika gegaan en speculeerde daar met geld van zijn vader zonder mede weten van dezen. Van de daarbij gemaakte winsten zond hij geregeld geld naar zijn ra der, (hetgeen door dezen werd geaccepteerd. Toen er echter .verliezen werden geleden, wil de de zoon deze door zijn vader laten be talen, (hetgeen de vader weigerde. De zoon stelde daarop een vordering in tegen zijn vader, om het verlies te betalen. De rechtbank ontzegde evenwel deze ingestelde vordering. Bedorven vleesch. De kantonrech ter te Middelburg1 veroordeelde den slager A. B. aldaar wegens het in zijn winkel voorhanden hebben van bedorven vleesch overeenkom stig1 den eisch van O. M. tot f 100 boete subs, een maand hechtenis en betaling van de kosten van het publiceeren van een deel van het vonnis in de plaatselijke pers. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 12 October, medegedeeld door het Kon- Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoog ste barometerstand 766A te Isafjord. Laag ste barometerstand 741.9 te Vardoe. Verwachting tot den av. van 13 Oct.: Matige tot zwakke Noordwestelijke wind gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen overdag zelfdet temperatifuf. Des nachts- kouder. Heden overleed in de hope des eeuwigens levens, na langdurig lijden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder CORNELIA DE LEEUW geb. de Waal, in den ouderdom van 66 jaar en bijna 8 maanden. Uit aller naam, D DE LEEUW. Oudelande, 12 Oct. 1925. Donderdag 8 October j.l. overleed te Davos, tot onze diepe droefheid, onze zeer geliefde Zoon, Broeder, Be- liuwdbroeder en Oom, MARINUS VAN DER WEIJDE, in den ouderdom van ruim 30 jaren. Zierikzee, October 1925. Namens de Familie, A. VAN DER WEIJDE. Eenige en algemeene kennis geving.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3