s. KerkMMWs. Openbare Verkopingen en Ver- pachtingen. met één vinger naar een der roode voor mannen, dan schreeuwen „Volk" en „Voorwaarts" moord en brand. Maar te genover minister Colijn is alles geoor loofd. Men leze maar. En Colijn is de leider der regeering, die zich gehaast heeft, haar (d.w.z. de indologische faculteit te Utrecht) te er kennen. Historische banden verbinden Co lijn aan het Indische ondernemersdom. Als officier heeft hij de inlanders be vochten om hun bodem gereed te maken voor de Europeesche uitbuiters. Later heeft hijzelf tot die uitbuiters behoord. Als regeerder werkt hij volgens hun theo rieën, verwezenlijkt hij hun verlangens, handelt hij volgens hun moraal. Centraal Comité. Het Bureau C. C. verzoekt ons het volgende mede te deelen: Tot tijdelijken Onder-Voorzitter (art 23 Statuten) is door het Centraal Comité in zijn vergadering va.n 25 September j.l. aangewezen de heer Ds M. van Grie ken, Ned. Herv. predikant te Rotterdam, welke deze benoeming heeft aanvaard. Tot Secretaris werd gekozen de heer IMr H. Bijleveld te 's-Gravenhage. Het Penningmeesterschap blijft in handen van den heer L. F. Duymaer van Twist. Met nadruk wordt andermaal onder de aandacht der kiesvereenigingen gebracht, dat correspondentie over partijzaken ten allen tijde dienen te worden gericht aan liet Bureau Centraal Comité (niet Kuy- perstichting), Dr Kuyperstraat 5, te 's-Gravenhage en niet aan het persoon lijk adres van een der leden van het moderamen of Centraal Comité. Tweede Kamer. Op de agenda voor de Dinsdag 13 Oct- te houden vergadering van de Tweede Kamer staan als eerste punt van behande ling het 3-tal interpellaties aangevraagd door de heeren Kleerekoper, Vliegen en Lovink, respectievelijk over het stand punt van de regeering ten aanzien van de voorzieningen, die door de stormramp van 10 Augustus in verschillende gemeenten noodig zijn geworden, over de afgraving van den Sint Pietersberg, en over de wijzigingen in het Duitsche Tarief- Daarna komt het bioscoop-ontwerp aan de orde. De nieuwe voorzitter van den Centralen Raad van Beroep- Naar wij vernemen, doch onder voor behoud meedeelen, is eerlang de benoe ming te verwachten van dr E. B. F. F. baron Wittert van Hoogland, thans voor zitter van den Raad van Arbeid te Den Haag, tot opvolger van Dr D. A. P. N. Kooien als voorzitter van den Centralen Raad van Beroep. Onze zegsman wist ons voorts mede te deelen, dat het in het voornemen zou liggen, den heer mr- T. Verschuur, voorzitter van den Raad van Arbeid te Breda, in 'gelijke functie te benoemen te 's-Gravenhage, zoodat de waarsc hijnlijkheid dat het Bredasche raadsgebied en dat van Roosendaal één zullen worden, niet kleiner wordt. (Volkskrant) Achteruitgang der hoog ere in komens sinds 1922. In de Septemberaflevering van liet Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn betreffende de in komstenbelasting enkele gegevens opgeno men over het jaar 19231924 in vergelij king met de voorafgaande jaren, waaruit duidelijk de groote stijging van het belast baar inkomen van 19151916 tot 1921 1922 blijkt en de daarop gevolgde da ling onder den invloed der malaise, yoor alle physieke binnen het Rijk wonende belastingplichtigen te zamen zijn deze cijfers hieronder vermeld. Bedr. v. het Bedrag der Aantal ink. v. den belast, in aange- kinderaftr. hoofdsom Jaren. slagenen. X f 1000. X f 1000. 1915-1916 679110 1.331.494 25.005 1921-1922 1638456 4.291.744 130.093 1922-1923 1690155 4.138.317 110.937 1923-1924 1631980 3.848.301 94.852 Zoowel voor 1921-1922 als voor 1923- 1924 zijn deze totaalcijfers gesplitst naar de hoegrootheid van het belastbaar inko men. Hieruit blijkt dat het aantal inko mens boven f 1400 belangrijk is gedaald en dat mede als gevolg hiervan die be neden f 1400 zijn toegenomen. In ver houding tot het totaal aangeslagenen zijn deze cijfers achtereenvolgens Hoegrootheid van het In pet. v. h.tot. aangesl. belastbaar inkomen. 1921-1922 1923-1924 800—f 1403 31.62 36.11 f 1400—f 2GOO 31.43 36.11 f 2000—f 5000 30.37 39.63 i 5000—f 10000 4.40 4.00 f 10000-120000 1.39 1.12 100.03 100.00 Hoezeer de hoogere inkomens door de malaise zij'n achteruitgegaan, blijkt ook hieruit dat over 1921-1922 het bedrag der inkomens van f20.000 en hooger nog 17.10 pet. uitmaakte van het bedrag van alle inkomens te zamen, terwijl over 1923 1924 dit cijfer is gedaald tot 11.66 jpet. Re op deze hoogere inkomens drukken de belasting in hoofdsom vormde in 1921 -1922 nog 53.15 pet. van het totaal be drag der belasting, welk cijfer over 1923- 1924 terugliep tot 40.85 pet. Een gemeentebegrooting zon der discussie aangenomen. In de gemeenteraadsvergadering te Zoe- terwoude werd, nadat het rapport der commissie was voorgelezen zonder eenige discussie de begrooting voor het water leidingbedrijf en de gemeentebegrooting voor den dienst 1926 onveranderd vast gesteld- De geheele behandeling der be grooting duurde alzoo slechts een paar minuten- De Bezuiniging scommiss ié. In verband met de critiek in enkele ka tholieke bladen op de samensteling van de bezuinigingscommissie, meldt het Ne- derl. Correspondentiebureau in Den Haag dat o.a. drie vooraanstaande R.-K. hee ren gemeend hebben, van de hun geboden gelegenheid om voor een benoeming tot lid der commissie in aanmerking te wor den gebracht, om voor hen geldige rede nen geen gebruik te mogen maken Loonsverlaging b ij „H e t V o 1 k". Naar aanleiding van een artikel vol bij tend sarcasme in „Het Volk" in verband met een bericht, dat de loonen van bet personeel op het Loo met 10 pet zullen worden verlaagd, merkt de ,N Haarl. Crt." op, dat theorie en praetiji: niet al tijd samengaan: „Ons wordt n.l. uit social'.srisehe.n kring bericht, dat met ingang van vandaag de loonen van de bezorgers van „Het Volk", althans in deze streek, met 25 pet ver laagd worden. Reeds verleden jaar, wordt ons geschreven, was een dergelijk beslui! door de „Volk"-redactie genomen. Er openbaarde zich toen echter bij de be trokkenen krachtig verzet. Met het oog- op de verkiezingen aldus meldt men ons werd van doorvoering der loons verlaging afgeezien. Men kon in dien tijd geen loonacties in eigen kring gebruiken! Dit gevaar is nu echter voorbij. En de vermindering der bezorgloonen wordt nu onherroepelijk doorgezet, zóó zelfs, dat voor event, actie een tegenactie is voor bereid. Wanneer er wordt gestaakt, staan anderen klaar om het werk op te nemen, waaronder bestuurders van moderne vak organisaties. Naar het schrijven, dat wij ontvingen, is de verontwaardiging in de betrokken kringen groot". Allerlei. In de gisterenmiddag gehouden raads vergadering van Bergen op Zoom werd benoemd tot gemeente-secretaris de heer v. d. Wouw, hoofdcommies ter secre tarie te Eindhoven, no. 2 der alphabeti- sclie voordracht, met 11 van 17 uitge brachte stemmen. D'e heer Morra, waar nemend gemeente-secretaris, verkreeg 4 stemmen en de heeren König en Hontele ieder 1 stem. Gisterenmiddag is de Bezuinigingscom- missie door Minister Colijn geïnstalleerd. Een wetsontwerp is ingediend om ac cijns te heffen van den uit inlandsche versclie vruchten vervaardigden wijn. Ingediend is een wetsontwerp tot goed keuring van het tusschen Nederland en België gesloten verdrag betreffende de territoriale rechterlijke bevoegdheid, het faillissement en de tenuitvoerlegging van rechterlijke beslissingen enz. Maandag zal een spoedvergadering wor den gehouden van de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in verband met het-standpunt der regeering inzake de uitkeering aan het rijkspersoneel. Een betrouwbaar beschermings- en ge neesmiddel hij alle haemorrhoidale aan doeningen is het specifiek werkende „Pos- terine". Dit preparaat wordt volgens de nieuwste resultaten van wetenschappelijk onderzoek uit .de darmbacteriën bereid, die hoofdzakelijk de haemorrhoidale ont- 'ötekinjglen veroorzaken- Geen middel ge neest zoo snel de haemorrhoidale aan doeningen als het „Posterine", dat in alle apotheken en bij alle bekende drogisten verkrijgbaar is- Een wetenschappelijke ver handeling hierover zendt U kosteloos de N. V. Kosmopharm. Leid scheg racht 48, Amsterdam. Door den aannemer M. van den Elsliout te 's Gravenhage wordt Maandag a.s. aangevangen met het leggen van elec- trische kabels voor de rijkstelografie van af Middelburg naar Domburg, aan welk werk door hem een honderdtal grondwer kers en losse werklieden kunnen worden geplaatst. j[M. C.) Wegen. Gedep. Staten van Zee land deelen mee, dat door de Staten dier Provincie, in hunne vergadering van 23 Juli 1925 is besloten het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland te wij zigen als volgt: Het begin van art. 98 wordt gelezen 1. Langs de wegen mogen niet wor den geleid of vervoerda. hengsten, mec-r dan twee jaren oud, tenzij getuigd met een hoofdstel, dat voorzien ishetzij1 van een stang met ketting of leidsel; hetzij van een trens en een ketting, onder langs de kin, van plus minus 40 c.M., 'waaraan het leidsel is bevestigd, in welk geval de hengst vóór aan den kop moet worden geleid. Vlisslngen. Baldadige jeugd. Bij de politie kwam een klacht in dat eenige jongens in een weiland een schaap had den opgejaagd en vervolgens aan den staart getrokken, kortom het dier hadden gesard en ^geplaagd. De politie heeft de namen der jongens opgespoord en zullen zij ongetwijfeld wel hun verdiende §traf niet ontloop en. Voorts hield de politie eenige opgescho ten meisjes aan, die beldeurtje speelden en voorts een jongen, die met krijt op pas geverfde deuren strepen trok. Dezo kinderen werden thuis aau de ouders afgegeven. Bij een dezer ouders had de politie een eigenaardige ontmoeting, ge tuigend van de slechie, althans verkeer de leiding, welke van deze ouders uitgaat. Instede toch van medewerking te onder vinden bij1 de bestrijding dezer baldadig heden, waarvan het publiek toch dikwijls veel last en schade ondervindt, gaf de moeder den betrokken politie-leambte het bescheid„dat hij wel op andere din gen kon letten dan op deze onbenullige dingen." Geen wonder dat bij dergelijke ouders de kinderen geen tucht leeren. (VI. Ct - De minister van Financiën maakt bekend, dat ten kantore van den ontvan ger der registratie en domeinen te Goes is ingekomen een bedrag van f 200 van een onbekende, gezonden ter zake van be gane vergisingen in de aangiften vermo gensbelasting over eenige jaren. - Met ingang van 15 October a.s. is de marechaussee Goossens van "de Brig. Sluis verplaatst naar de Brigade IJzenclijke St.Phi.ipsland. Donderdag landde op een een klaverveld onder deze gemeente een drie motoren vliegtuig Junker-model ge merkt S. A. A. A. C. van de fabriek' te Essen- Het bestond geheel uit alumi nium en was van de nieuwste constructie. De vliegeniers waren den weg kwijt en hadden tevens een defect kompas- De heer Brandes, hoofd der school II in Anna Jacobapolder lichtte de vliegers in en verstrekte hen enkele kaarten. Na ruim een uur steeg men weer op om de terug reis naar Essen te ondernemen. Het vlieg tuig Ivood plaats voor 12 personen, en was bemarud rnj-Jt 2 vliegeniers en 2 passa-. giers- De landing en opstijging geschied-, de zonder ongelukken- Men begrijpt, dat het niet aan belangstelling ontbrak. (Th- Crt.) Vrouwepoider. G'isternamiddag is onder deze gemeente door tol nog toe onbekende oorzaak brand ontstaan in de schuur van den landbouwer Goedbloed aldaar. Hoe wel de eigenaar pogingen in het werlc stelde den brand te blusschen, en daar bij vrij ernstige brandwonden aan armen en hoofd bekwam, is de schuur tot 'den grond toe afgebrand. Behalve de bezit tingen van den eigenaar, ging een vrij aanzienlijke hoeveelheid hooi, aan ande ren 'toebehoorenden verloren- Verzekering dekt de schade. Souburg. Na het défilé van onzen bur gemeester zal de volgende rijtoer door de gemeente worden gehouden: van liet gem.-huis naar Abeele, terug van Abeele over Oranjeplein naar Ritthemscheweg, Burchtweg, Oude Vlissingsche weg, Wo ningbouw, Nieuwsiraat, Braamstraat, dan linksaf Kanaalstraat, W. Souburg, terug naar liet Tuindorp en vandaar naar liet Oranjeplein. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Hoogersmilde en bedankt voor Hall en voor Cocksdorp, door A. A. Wildschut, cand. te Haarlem; naar Wes- terbork (toez.) en bedankt voor Geertruiden- berg, door P. v. d. Staaij, cand. te Leiden, voorheen hulpprediker te Babaoe (22 Mei 1913) Lole (20 Maart 1914). Benoemd tot hulpprediker te Rijswijk K. J. Knoop, ex-pred. te Akersloot; tot idem te Abbenes G. Beukers, evangelist te Gro ningen. D;s D. Los, van Mijnsheerenland, hoopt Zondag 16 Nov. intrede te doen te Scher- penisse, na bevestiging door ds J W. Ver schoor, van Poortvliet. Een meevallertje. Bij de tenuit voerlegging van de „Boden-Reform-Wet" in Tsjccho-Slowakjjje viel aan de Luthersche kerk van dat land een beduidend groot grondbezit toe. Zij bezat een oud slot te Mysliborice, waarbij nu gevoegd werden 140 II.A. bouw land en 100 II.A. bosschen, en bovendien nog een groot park. Door dit meevallertje wordt de kerk nu in staat gesteld te voldoen aan allerlei eiscben, ook sociale, die haar tegenwoordig worden gesteld. In het park wil men groote gebouwen zetten, die de belan gen der inwendige zending moeten dienen; er zal o.a. een weesbuis, een oude liedenbuis, een gesticht voor epileptici komen. De Bo- delschuringsche Anstalten te Bethel bjj Bie lefeld dienen als voorbeeld. Zondag 11 October 1925. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz (II. Av.), am. ds Homburg (H. Ay.), av. ds Elenbaas van Borssele (Dankz.). Lokaal Wijn gaardstraat dienst door de ouderlingen. Wilhelminadorp, vm. ds de Vries (H. Av.), nm. ds. Steinz (Dankz.) 's-Hoer Arèndskerke, vm. ds. do Voogd (H.Av.),nm. ds. Hage, ber. pred. te Helvoirt. Geref. Kerken. Ooslkapelle, vm. en nm. leeskerk. Afschaffing toelagen voor land- en tuinbouwacten. Het „Vad." vernam nog, dat het bericht in een der bladen dat de Regeering voornemens zou zijn, de toelagen aan geslaagden voor acten land- en tuinbouw geheel af te schaffen, op zijn minst zeer voorbarig is. De Regeering overweegt nog niets, maar wacht het advies af vna de commissie, die voor haar het heele Be zoldigingsbesluit nog eens onder de loupe neemt. Ongelukken. Te Rijssen werd de arbeider S. in een fabriek door een zwaren takel op het hoofd getroffen. Met een zeer ernstige schedelbreuk werd h(j opgenomen. Onder Princenhage is door een automobiel die in een heel kalm tempo- reed en uit alle macht remde, het 9-jarige zoontje van een metselaar, dat plotseling op den weg ver scheen. overreden. Hevig bloedend werd bet kind onder de auto vandaan gehaald en naar huis .gebfracht, waar bel ami de gevolgen is overleden. Donderdagmorgen was op bet terrein van de Haarlemsclie stoomverffabriek oen man bezig met het uitbranden van leege verfbussen. Zijn kleeren zijn toen in aanraking gekomen met de vlammen. Niemand bemerkte bet ongeval. Eerst toen het slachtoffer om hulp riep, kwamen leden van het fabrieks- personecl toesnellen om de vlammen te doo- ven met water. De man werd naar het gast huis vervoerd, waar bjj dien nacht aan de bekomen wonden overleden is. De 26- jarige schilder T. uit Nijmegen, die 14 dagen geleden bij bet schilderen van het viaduct van de stoomtram nabij Gulpen van een aan zienlijke hoogte is gevallen en met ernstige kneuzingen naai- het hospitaal te Maastricht werd vervoerd, is aan de gevolgen van den val overleden. De tien-jarige Z. te Eg- mondermeer heeft Woensdag een trap van een paard tegen het hoofd gekregen en is aan de gevolgen overleden. Bij bet oefe nen op het opleidingsschip der marine te Gorinchem, is de matroos K. uit den mast gevallen ter hoogte van 12 meter. De on gelukkige viel door het dek heen, heeft ern stigo hoofdwonden bekomen en het neusbeen gebroken. Zijn toestand is zorgelijk. Gis terenmiddag werd te Den Haag een 6-jarige jongen door een auto oven-eden en dien tengevolge ernstig verwond. Aldaar is een 6-jarig jongetjo door een tramwagen aange reden. Het rechteronderbeen van den joggen werd daarbij verbrijzeld. Te Nijmegen is een knaapje van 20 maanden, terwijl de moeder een boodschap deed, voorover ür een rioleeringsputje achter de woning gevallen. Toen de moeder thuis kwam was het kind overleden. Nekkramp. Te Assendelft heeft zich een doodelijk geval van nekkramp voor ge daan bij het dochtertje van den heer F. Een Engelseh duikboot-com mandant, die Nederland s<sh spreekt. Bij het ontbijt, dat gisteren op net stadhuis van Antwerpen aan den bevelheb ber en de officieren van het Engelsch on- dcrzeeërs-flotielje, dat, gelijk men weel, Ant werpen bezoekt, werd aangeboden, werden de Belgische dischgenooten niet weinig verrast toen een der Engelsche duikboot-commandan ten luitenant Mayer, een tafelspeech in het Nederlandsch afstak. Commandant Mayer hield gedurende tien minuten in het zuiverste Ne derlandsch voor "de vuist weg een huide rede op Antwerpen, als zijnde de stad van arbeid en kunst. Luitenant Mayer beschaamde niet weinig de Belgen, waarbij er enkelen waren, die geen woord Vlaamsch verstaan. - Te Glasgow heeft gisteren het verkeer met den ondergrondschen spoorweg bijna drie uur lang stilgestaan door het springen van een hoofdbuis van de waterleiding. De groot ste tunnel liep in korten tijd zoo ver onder dat de treinen moesten blijven staan en de reizigers, plassend door water, tien centimeter hoog, zich naar de dichtstbijzijnde stations moesten begeven. Bij Leipzig1 zijn tengevolge van dichten mist vijf spoorwegarbeiders door een trein overreden en dadelijk" gedood. De zesde man van de ploeg is zwaar gewond. Kapitein Amundsen is gisteren met de Mauretania te New-York aangekomen. Hij blijft tot Maart in de Ver. Staten lezingen hou den en keert dan naar Italië terug ter voor bereiding van zijn nieuwe poolvlucht. De ont vangst te New-York was met Amerikaanscho maat gemeten, tamelijk koel. Slechts een paar reporters waren den Poolvaarder tot Sandy Hook tegemoet gegaan. Door een ontploffing op een Portugeesch stoomschip dat op weg was naar Coimbra zijn vijf matrozen gedood en zeven zwaar gewond. Uit Reval wordt gemeld, dat een Rus sische duikboot in een storm in de Finsche golf is vergaan. De Franschen in Syri.ë Een Franysch vliegtuig heeft gisteren door het werpen van bommen een Bedouïnenstam ver dreven, die trachtte den spoorweg tusschen Aleppo en Bagdad op te breken. Een blijvend geschenk. Giste ren heeft zich ten gemeentehuize van Borculo een deputatie van het hoofdkwartier van het Leger des Heils vervoegd, die aan het ge meentebestuur een teekening aanbood van een door het Leger des Heils in Borculo te bou wen arbeiderswoning. Wanneer deze woning gereed is, zal zij in eigendom overgedragen worden aan de gemeente Borculo, met de bepaling, dat de woning nimmer vervreemd mag worden. Goudvelden ontdekt. Volgens te Londen ontvangen berichten heeft men in Zuid-Afrika na 20 jaar zoeken een buitenge woon groote hoeveelheid goud gevonden in een aantal bezittingen bij Randfontein in het zoogenaamde Witpoortje, een streek welke tot dusver niet bewerkt was. Verschillende maat schappijen en syndikaten hadden verscheidene honderdduizenden ponden sterling uitgegeven om de geheele streek telkens weer te laten omwerken, in de hoop de voortzetting van de goudaderen terug te vinden. De diefstal te Tempelhof. De groote diefstal te Tempelhof (Berlijn) waar in den nacht van 29 Sept. 310.000 M. uit de gemeentekas werd gestolen, is opgehel derd. Zes personen zijn gearresteerd. De voor naamste dader is de genteleman-inbreker Paw- lak, die een prachtig ingerichte woning bezit, een tweede hoofdschuldige, Fechner genaamd, had met inbreken reeds zooveel geld bijeen weten te brengen, dat hij zich de weelde kon veroorloven ©enige renpaarden te houden. Spoorwegen pontra autobus houders. Woensdagochtend was te Yea- lo de' toegangsweg Vatt dk?rr Kaldenkerkefweg af naar het stafion versperd voor auto's en lastwagens'. Twee wit en rood geschilderde ijzeren paler», verbonden met een ketting, be letten den toegang voor alle rijverkeer. Van de stad uitkomende was de toegang niet ver sperd, doch juist daardoor ontstond stadna- tie. Wat was de oorzaak dezer belemmering? De Nederlandsche Spoorwegen hebben den stationneerenden autohouders in overweging gegeven een bepaalde huur te betalen, waar t.egen van de z'ijde der autohouders bezwaa; is gemaakt. De Kantonrechter ontzegde den Spoorwegen het recht huur te vragen. Aangemoedigd door deze uitspraak, bleven autoverhuurders zich stellen op het stand punt van vrije standplaatsen, wat ruim een jaar bestendigd bleef. Na herhaalde aanbie ding „yan een huurcontract van de zijde der Spoorwegen vvenschten zij geen contract te teekenen. Thans is een toestand ingetreden, die niet lang mag duren met het oog op den hinder, die niet stationneerende, doch reizigers aanbrengende dadelijk vertrekkende auto's van deze maatregelen ondervinden. Inbraak In het. kantoor van de N. Y. Unie Nieuwe Haven te Schiedam is inge broken. De daders hebben verschillende les senaars opengebroken. Uit een is voor een bedrag van f25 aan postzegels ontvreemd, uit een tweede namen zij een spaarbusje met fö. Voorts zagen zy ,kans 100 cigaren van 20 cent uit het. privé-kanloor te bemachtigen. Zij hebben nog getracht het slot, van een brandkastje te forceeren, wat him echter niet gelukt is. Ook maakten zij 5 horlogos buit. De dieven hebben door een raam aan den achterkant het gebouw verlaten. Inbraak. Gisternacht heeft men zich toegang verschaft in het kantoor van de kruiwagenfabriek van de firma Joh- van Gelderen te Gorinchem. Men heeft de brandkast aan de achterzijde opengebroken- De fabrikanten laten echter des nachts geen groote geldswaarde in de brandkast. De dieven hebben dan ook een „strop" gehaald, Het bedrag van f5 aan specie, dat zich in de kast bevond, hebben ze niet eens gevonden. De politie heeft van de braak, voetsporen, die dui delijk zichtbaar waren, door het afdrukken van het loodwit op liet krijt, dat zich tusschen de wanden van de brandkast bevindt, foto's laten nemen en doet een ijverig onderzoek, doch tot dusver vruch teloos. Een oplichterstruc. Tijdens afwezigheid van den heer I,. te De Krim vervoegde zich dezer dagen aan diens woning een koopman, die mededeelde, mijnheer te hebben gesproken, die hem toestemming had gegevven een oude jas van hem te zijnen huize te gaan ophalen, Alhoewel de echtgenoote het geval eenigs- zins vreemd vond, verkeerde zij toch in de meening, dat het verhaal van &en koop man in zooverre overeenkomstig de waar heid was, dat zij in plaats van een oude jas, die zij niel bezat, een pak van mijn heer meegaf. Bij de thuiskomst bleek, evenwel, dat mijnheer niets beloofd had, doch dat de koopman gezonden was door een ander persoon naar een andere fami lie en van den een naar den ander ge stuurd zijnde eindelijk bij zijn vrouw was aangekomen, en hij dus zijn vrouw had opgelicht. Van het geval werd aangifte gedaan bij de politie, met. het gevolg, dat Woensdag de koopman een zekere iS- v. d. W. te Hoogeveen, alwaar hij ondet een valschen naam vertoefde, werd ge arresteerd. Woonwagen en tram. Op den Rijksweg tusschen Ellekom en Dieren is een ernstig ongeval gebeurd- Een woon wagen geraakte bij het passeeren van een ander voertuig van den weg in het mulle zand langs de tramlijn- Juist na derde op dat oogenblik een stoomtram uit De Steeg- De machinist scheen het ongeval niet bemerkt te hebben, althans de stoo-mtram reed door cn botste in volle vaart tegen den woonwagen aan, tengevolge waarvan de locomotief ont spoorde. De bewoner van den woonwagen de 25-jarige D., trachtte de paarden nog van de rails te trekken, doch werd doof een der boomen van den wagen gegrepen en tegen den grond geslingerd. De man is ernstig gewond opgenomen. De woon wagen en de inboedel werden zwaar be schadigd. Na' ongeveer 20 minuten was de weg vrij en kon de machine iu de rails gebracht worden. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Oot. 13 Goes, weiland, Pilaar. 13 Goes, beest i aai, de Wilde en Hegboer. 13 Ritthem, hofsteetje, inspannetje, De Neeling. 14 's-GravenpoIder, vrachtrijdersin span, de Kok. 14 Serooskerke, café, Blaupot ten Cate- 16 Nisse, boeren-inspan, Pilaar. 20 Goes, Vrachtrijders- en Koemelkers- inspan, do Wilde en Heijboer. 21 Vlissingen, huizen, Paap- 21 Biggekerke, meubelen, handgereed schap, houtwaren, enz., Loeff. 22 Wolfertsdijk, huis, Pilaar. 27 Souburg, inspan, De Neeling. 30 Ierseke, verpachting bouw- en wei land, Pilaar. 30 Krabbendijke, verp. bouwland, Pilaar. Pluimvee naar Duitschland. De heer van Asperen Vervonne te Deu Haag schrijft ons: Tot mijn spijt verneem ik, dat Dinsdag 1.1., hoewel geen advertentie geplaatst

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 6