Zenuw Mijnhardt Gemengd Nieuws. Laatste Bedekten. Rechtszaken MarttbrncMen. tabletten Opeiiiiare Yerkoopingen en Ver pachtingen. bevat dit nommer uit Brugge., ea va* de Noors ch© fjorden; een: paar- photo's waarin ds v. Arkel uit Utrecht voor komt, herinnering aan den Schouwven- eteravond, op welken ds v. A. zijn radio rede gehouden heeft. Voorts o.a. photo's van jubileerenden. Gelijk men weet ontvangt men bij ieder lommer ook ©en nommer van „Het kleine Schouwvenster", voor onze kleinen. Timotheus (uitg. La Rivière en Voorhoeve, Zwolle) is zijn. 31e jaar ingetreden. Het le ■ommer getuigt niet alleen van goede voor nemens, maar ook van voortvaren. Voortva ren, geljjk hij nu al dertig jaren heeft gedaan, verst voorzichtig, voetje voor voetje, op vas ten bodem, thans „de lucht in", zijn levens doel in *t oog, den moed in 't 'hart om God te verheerlijken en den naaste voor Zijn dienst te winnen. Mogen dit jaar velen eich door Timotheus laten gezeggen. Timotheus zelf heeft van ons geen aansporing tot voortvaren noodig. Hij begon zijn nieuwen kringloop al dadelijk weer met zichzelf dien plicht op le leggen en in te scherpen. Lees maar Houd koers! Leyensdoel! He lucht in! Het leven is wel een worsteling. Maar de Padvinder gaat mee. Het kom pas is aanwezig. He vuurtoren wenkt. En ihet waarachtige „L i c h t" schijnt nu. Goede reis, Tijjiotheus. Zegen op uw arbeid! Zoo van den hoofdredacteur, als van zijn medewerkers, niet het minst van den jong- ■te, den laatst binnengekomeneZijne Ex cellentie, minister de Visser! Zenuwstillend—zenuwsterkend. Buisje 75 ct. —nK—mitrwif bm—■minui uw—grotawaftianttgi) Ongelukken. Dinsdag is te Sleeu- wjjk in een sloot achter de woning verdronken het bijna 2-jarig kindje van zekeren M. Een veertienjarige kantoorjongen te Rotter dam, die Maandag j.l. hg het springen op een vrachtauto is overreden en met ernstige ver wondingen aan het linkerbeen naar het zie kenhuis was vervoerd, is aldaar aan de gevol- ten overleden. Te Amsterdam is een 10- jarige jongen door een auto overreden. Hg is met denzelfden auto naar het ziekenhuis gebracht, waar hij is oyerleden. De jongen, die doofstom was, was achter een tramwagen omgeloopen en had de auto, die signalen Kaf, «liet bemerkt. Te Amsterdam is een 15-jarig meisje uit den trein gevallen. Per auto van den geneeskundigen dienst is zjj naar het Binnengasthuis vervoerd. Haar toe stand geeft geen reden tot ongerustheid meer. Te Amsterdam heeft een botsing plaats gehad tusschen een auto en een wielrijder. Laatstgenoemde reed tegen de auto op, sloeg over het stuur van zijn rijwiel en ging met zijn hoofd door de ruit ran de auto. Ernstig gewond werd hij naar het gasthuis vervoerd. De chauffeur heeft geen schuld aan het on geluk. Niet heel secuur! Vorige week Donderdag vermiste de eigenaar van een woon- Bchip te Dordrecht zijn portefeuille, inhou dende naar zijn zeggen f 1800. Een duiker had de haven in de nabijheid van het 'schip af gezocht zonder resultaat. Ook een advertentie waarin den vinder f 500 belooning werd toe gezegd, leverde geen succes op. Gistermiddag is het zoekgeraakte voor den dag gekomen bij een nauwkeurige inspectie van het woon schip. De portefeuille bleek zegt de Tel. bovendien geen f 1800, doch ruim f 2000 te bevatten. Een banket in de lucht. Binnen kort zal in het nieuwe Vickers-Rolls-Royce- vliegtuig voor 24 personen, terwijl het met een snelheid van honderd mijl in het uur op eenigo duizendeln voet hoogte zal vliegen, een ban ket gegeven worden. Het nieuwe vliegtuig, dat het grootste passagiersvliegtuig van de wereld zal zijn, wordt voortgestuwd door twee Rolls-Royce-Condor-motoren met een gezamen lijk vermogen van 1300 P.K. De strijd tegen de ratten. De Haagsche campagne tegen de ratten, waar over wij eenigen tijd geleden hebben geschre ven, loopt gaandeweg ten einde. Het grootste gedeelte van Den Haag is afgewerkt. Op het oogenblik is men nog doende in het Laak kwartier. Is men daar gereed dan is de stad ten Oosten van het ververschingskanaal ge heel in behandeling geweest en rest alleen nog Loosduinen, waar zeer veel ratten moe ten zitten. Tot dusver zijn niet minder dan 204.000 pakjes bestaande uit brood gedrenkt in Ratin en gewikkeld in krantenpapier, of brood ver mengd met gerookte bokking en gedrenkt in Ratinin, het middel voor de nabehandeling en eveneens in krantenpapier verpakt, uitge legd. Hiervoor zijn 4000 K.G. brood en 300 K.G. krantenpapier benevens 1300 bokkingen en natuurlijk de noodige hoeveelheden van de beide praeparaten verwerkt. Op verschillende plaatsen waar vroeger velo ratten voorkwamen, worden thans geen rat ten meer gezien. Ook in de omgeving van het Haagsche Bosch, waar zeer veel ratten zaten, worden er na de behandeling niet meer aangetroffen. Men mag dus wel zepen, dal de campagne met gunstigen uitslag is bekroond. Het komt er nu op aan het rattenleger, dooi controle en partiëele nabehandeling waai deze noodig blijkt, klein te houden. De hagelslag in het Waasland. De laatste hevige hagelslag heeft in het Waas land en in de Bleekmeer tal van H.A. winter- kool totaal waardeloos gemaakt. Vele tuin bouwers zijn daardoor ten zeerste getroffen, daar geen hunner tegen hag Ischade verzekerd was. Bij dpn Noordermarktbond, den Bond, waarbij tal van tuinbouwvereenigiugen zijn aangesloten, is een verzoek ingediend om een steunactie in het leven te roepen. Heta ulo-ongel uk te Btsne- kom. Men meldt uit Ede: Het is de politie gelukt de auto op te sporen, die in den nacht van Zondag op Maandag den sergeant ran G. heeft over reden. De auto, die van Wageningen kwam werd bestuurd door den chauffeur ran I. uit deze gemeente. Hij had deze auto gehuurd van de firma Klijnsma. De chauffeur heeft gemeend, dat er een tak over den weg lag en eerst toen hij dichtbij was en niet meer kon stoppen bleek hem, dat een persoon op den weg lag. Vrees voor onaangename ge volgen is de oorzaak geweest, dat de chauf feur is doorgereden en de politie niet heeft gewaarschuwd. Treinontsporing. Op het stati onsemplacement te Sittard heeft Dinsdagavond een treinontsporing plaats gehad van een goe derentrein. Als gevolg hiervan was het ge- heele spoorwegverkeer in de mijnstreek in de war. De mijnwerkers moesten gisteren morgen per goederentrein naar hun werk ver voerd worden. Trambotsing. Gisterochtend is een tramtrein van de N. Z. H. T. Mij, rijdende van Leiden naar Noord wijk, in botsing ge komen met een installatiewagen van de Zandstraat-Mij, welke van Den Haag kwam. De motor van den installatiewagen werd ver nield. De man, die naast den bestuurder zat, werd aan hoofd, armen en beenen gewond; de bestuurder werd niet gekwetst. Een zonderlinge geschiede nis. De bladen houden zich met een geheim zinnige aangelegenheid bezig. Een paar we ken geleden werd gemeld, dat „Regierungsrat" graaf Ludwig von Bothmer uit Potsdam bij een tweegevecht zwaar gekwetst was en in hot ziekenhuis aldaar werd verpleegd. Dit laatste was juist, maar het was niet hg een duel dat graaf Bothmer zoo ernstig werd gewond. In Augustus ging een 82-jarige „Geheimer Oberjustizrat", Rieck genaamd, die te Potsdam, woonde, met vaoantie. Hjj verzocht gravin Bothmer, met ,wie hjj goed bevriend was, tijdens zijn afwezigheid nu en dan naar zijn huis te gaan kijken. Nauwelijks was de heer Rieck vertrokken, of de schoonmaakster merk te, dat er kostbare tapijten uit zijn woning verdwenen waren. Toen een paar familieleden van den heer Rieck eens een kijkje in de woning kwamen nemen, ontbraken daar alle zilveren voorwerpen. Kort daarop keerde de heer Rieck naar Potsdam terug. Alle mogelijke personen werden van den diefstal verdacht, behalve gravin Bothmer. Toen er echter op een mooien dag weer twaalf zilveren lepels ontbraken, begon men te vermoeden, dat de gravin de hand in het spel had, daar er bovendien bekend was geworden, dat zij steeds iu finantiëele moeilijkheden verkeerde. Weer een paar dagen later werd graaf "Bothmer zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. Hij had zelfmoord pogen te plegen. Uit een brief aan zijn vrouw bleek voldoende, dat hg aan haar schuld geloofde. Intusschen zijn er te Berlijn in een winkel twee Perzische tapijtjes in beslag genomen, die daar door gravin Bothmer waren verkocht. De gravin werd ook betrapt, toen zij een paar kristallen vazen in een plantsoen bg de Katholieke kerk te Potsdam poogde te stelen. Gisterooch- tend ontbood do gravin onverwachts een Ka tholiek priester en overhandigde hem een brief, waarin een onbekende vrouw aan de gravin schreef, dat zij op haar sterfbed lag en bekende met haar man alle diefstallen te hebben gepleegd. Zij wilde voor .haar dood de gravin van elke verdenking bevrijden. In tegenwoordigheid van de gravin heeft de po litie toen in den Neuen Garten op enkele plaatsen, die in den brief waren aangeduid, gegraven. Men vond nu spoedig een pak vol zilveren voorwerpen. In de stad gelooft nie mand een woord van het verhaal van de stervende vrouw. Allen verwachten de spoe dige arrestatie van de gravin. Brutaal. Het is gebeurd in Sassen- heim. Meneer en mevrouw waren op visite en zif lieten de auto buiten voor de deur staan. Het regende of beter gezegd, het goot. Een jongmensch belt aan en komt vragen namens den rijwielhandelaar van het dorp, of hij de auto misschien zoo lang in de garage zal zetten. Meneer geeft toestemming, maar je kunt nooit weten in dezen tijd en voor alle zekerheid belt hg even later den rijwielhandelaar op. De man wist van niets en meneer verwenscht zich zelf om zijn on voorzichtigheid. Het jongmensch had echter gauw genoeg van zijn autotochtje. Na een uurtje zette hg den wagen weer netjes voor de deur neer en nam de beenen. - Verkeersles te Barnereld. In verband met de vele verkeersongelukken, den laatsten tijd in Barneveld gebeurd, welke mees tal door onachtzaamheid van het publiek wer den veroorzaakt, verzocht de burgemeester in de laatst gehouden raadsvergadering, den raadsleden in eigen omgeving, vooral aan de jeugd de verkeersregelen van den weg Sn te prenten. Ook aan de hoofden van scho len zal nogmaals worden verzocht, den leer* lnigen deze regelen voor te houden. Dat echter ook nog heel wat ouderen van dagen weinig begrip hebben, om do voorschrif ten, in verband met de veiligheid van het ver keer, op te volgen, illustreerde de burgemees ter op de volgende wijze. Een der laatste Zondagen, verzochj spreker aan kerkgangers, na het uitgaan der voormiddaggodsdienstoefe ning, op den drukken rijksstraatweg te Voort huizen, toch vooral rechts te houden. Dien zelfden Zondag liep een der gewaarsehuw- den, bij het gaan naar den namiddag- dienst, echter al weer aan den verkeerden kant. Nogmaals sprak de burgemeester den wensch uit, om toch de rechterzijde te kie zen, wat dezen kerkganger de verzuchting ontlokte: „wel, noe begriep 'k er niks meer van; vanmaargen wou de burgomeister da'k an dezen kaant zou loopen en noe stuurt ie oens weer na de aandre kaant. Die nieja burgemeister leit mer den heelen dag mit de minsen te heuien" (hoeden). In het brein van dezen eenvoudige was blijkbaar niet op- gekoste*, dat hjj ziek thans it tegenoverge stelde richting voortbewoog. (Tol Het ongeluk te Bergen. Omtrent den brand te Bergen (N.-H.) met de ontplof fing van een koolzuureylinder, waarbij vier personen ernstig zijn gewond, meldt men na der, dat de oorzaak van den brand waar schijnlijk is gelegen in het vuurtjostoken door kinderen. Bij de ontploffing Tlogen de stukken steen en ijzer tientallen meters weg. De toe stand van den zwaar gewonden S. was gis teren zeer ernstig. Ook de 18-jarige P. is er vrij ernstig aan toe. De door den brand ont stane schade wordt door verzekering gedekl. Het geval van rerwaarloo- zing in Den Haag. Naar aanleiding van het geval van ergerlijke verwaarloozing te 's-Gravenhage kan worden medegedeeld, dat de man zich gjserniorgen tbij de politie is komen melden. Deze heeft hem gearresteerd ter zake van mishandeling en opzettelijke benadeeling van den gezondheidstoestand van 'zijn vrouw. De zeelieden sta king. De sta king is onverwachts weer opgevlamd in Free- mantle, de haven ran Perth, in West-Australië. Stakende tremmers doofden met geweld de vuren van een voor vertrek gereed liggend schip en bedreigden den kapitein en de offi cieren toen dezen hun gezag wilden laten gelden. De stakers zijn ten slotte aan wal gegaan, maar nieuw personeel kon niet aan gemonsterd worden, omdat z ch n emind durf de aanbieden. Een vrachtauto is bij het afdalen van een steilen heuvel bij Harteybank (Engeland) midden tusschen een kudde schapen terecht gekomen en heeft negen dieren op slag ge dood De. wagen sloeg daarna over den kop tegen een dijk, waarbij de bestuurder levens gevaarlijk verwond werd. Spion n age. Het rijksgereohtshof te Leipzig heeft den kunstschilder- Moysick uit Berlijn, die van 1322 tot '24 belangrijke ge heime stukken had verschaft aan de Fransche inlichtingsdienst en aan hooggeplaatste Fran sche officieren, veroordeeld tot 12 jaar tucht huisstraf met 10 jaar eerverlies, den koopman Werner Bach, die zijn voornaamste medeplich tige was, tot 9 jaar tuchthuisstraf met 10 jaar eerverlies en 'de korporaals Grupe en Mihner uit Mainz, eveneens wegens mede plichtigheid, tot 4 jaar tuchthuisstraf en vjjf jaar eerverlies. De verjaardag van Hinden burg. Rijkspresident von Hindenburg heeft gisteren zijn 78en verjaardag gevierd. Op zijn uitdrukkelijk verzoek zijn geen officiëele plech tigheden gehouden. De rijkspresident heeft enkele dagen geleden .Berlijn verlaten om bij familieleden zgn verjaardag jn huiselijken kring te vieren. Zijn verblijfplaats wordt ge heim gehouden. Dinsdag keert hij te Berlijn terug. Noch de leden van het rijkskabinetj noch het diplomatieke corps hebben dus gis teren het staatshoofd hun gelukwenschen kun nen aanbieden. Er werd echter druk gebruik gemaakt van de gelegenheid om in het paleis van den rijkspresident een register te tee kenen. Op het departement van den rijks- president zijn ongeveer 500 telegrammen en 3000 brieven met gelukwenschen binnenge komen. Van de openbare gebouwen was de rijksvlag niet uitgestoken. Daarentegen wap perden in de stad nojjal wat zwart wit roode vlaggen. Krabbendijke. Gisteren had er een ern stig ongeluk plaats. Twee meisjes van- Van Pagé van den dijk bij het sluisje van Valkcmissa zouden na de morgen schooltijd bij haar tante aan den Oostweg gaan eten. Do oudste van de twee was dein weg ai overgestoken. 0n nadat ook Dr Folmer van Driewegen met zijn auto in de richting Rilland was gepasseerd, zou ook de tweede oversteken. Maar ze zag niet dat de doktersauto van de tegenovergestelde zijde kwam. De chauf feur remde, dat de auto stuk ging, maar de afstand was te klein en het meisje word omvergeworpen en de auto ging over haar heen. Ook Dr Folmer stopte en de kleine werd bewusteloos bij haar tante binnengedragen. Daar kwam ze al spoedig bij. Hot kind was leelijk gekneusd. Het sleutelheen was gebroken. Br werd een noodverband gelegd. De ouders wa ren spoedig gewaarschuwd en tegen den avond kon da patiënte naar het ouder lijk huis worden gebracht. Ook 5 Kloetinge, beestepeen, v- Dissel. 6 Goes, melkvee, de Wilde Heijboer- 6 Domburg, meubilair, goud en zilver, v. d. Harst. 7 Kwadendamme, huis met schuur eO erf, Beth- 7 Serooskerke, huis, schuur, enz-, di versen, Struve= Arr.-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 2 October. De volgende zaken werden behandeld: P. v. 't W., 56 j., landbouwer te 'sH. Arendskerke werd beklaagd dat hij in Juli of Augustus te 's H. Arendskerke plm. 28 K.G. rubber, die door misdrijf was verkregen, van G. de K. voor f 10.60 heeft gekocht. Eisch f 25 of 25 d. h. C. M. de R., 23 j., werkman te Vlis» singen, werd beklaagd dat hij of> 23 Aug. j.l. te Vlissingen een van rijkswege uit gegeven rijwielbelastingplaatje van het jaar 1925 heeft nagemaakt van karton, waarover hij een 1 tag je zilverpapier had aangebracht, terwijl hij dat karton had ge knipt i* den .vorm va» een rijwielplaatje, en daarop waren aangebracht de woorden „Rijwielbelastingplaatje 1925" en dit rij- wielbelastingplaatje aan zijn stuurstang heeft gehangen als ware het echt en het ook als echt heeft vertoond aan den agent R. de Nooijer. Eisch f25 of 25 d. h. A. P., 61 j., commissionair te Middel burg, werd ten laste gelegd dat hi» in de maand Augustus 1925 te Ritthem de eer en goeden naam heeft aangerand van Pieter Jan de Pagter, door te ver tellen dat deze honderd gulden bij ver gissing te veel yan hem had ontvangen en Weigerde dit bedrag aan hem terug te geven. Eisch f 25 of 25 d. h. Tegen J. A. de H., 68 j., zonder be roep te Leiden, werd wegens ontucht ge pleegd te Zierikzee op 12 Augustus j.l. 1 maand gevangenisstraf geëischt, voorw. proeftijd 3 jaar. P. J. v. d. V., 36 jaar, slooproeier, te "Vlissingen was door den kantonrech ter te Middelburg dd. 26 Aug. j.l. wegens het niet bieden van hulp bij het verdrin ken van Pieter van der Weijde te Vlis singen op 13 Juni j.l. veroordeeld tot 3 maanden hechtenis. De beklaagde was te gen dat vonnis in hooger beroep geko men. Eisch vernietiging van het von nis van den Kantonrechter en "3 maan den hechtenis. Dr Detmar verklaarde, dat de veron gelukte knaap overleden is ten gevolge van verdrinking. Nog werd gehoord W. jVIommaas, die van de zijde der verdediging was gedag vaard en die verklaarde, dat bekl. zijn net stond op te draaien en daardoor niets van hetgeen met den jongen ge beurde heeft .gezien. Eerst dacht getuige niet, dat er werkelijk iemand verdronk, maar later kwam d© jongen niet meer boven. Op een vraag van den officier zegt geiuige, dat bekl. zijn netten niet bepaald bad moeten verspelen, als hij met zijn roeiboot ter hulp was gegaan. De officier van justitie, mr baron v. d. Feltz, wees op een foutje in het von nis van den kantonrechter en zeide, dat dit daarom moet worden vernietigd. Wat echter de straf betreft is spr. het vol komen eens met den kantonrechter. Bekl. kan eerst gedacht hebben, dat er gekheid werd gemaakt, maar moet toen toch ge voeld hebben, dat er hulp noodig was. Spr. sluit zich aan bij het slot van het vonnis, waarin gezegd wordt, dat bekl. totaal ontbloot is van menschelijkheid, door het behoud van zijn netten te laten voorgaan bij het redden van een men- schen leven. Spr. eischt dan ook, dat de rechtbank opnieuw rechtdoende bekl. weer zal veroordeelen tot 3 maanden hechtenis. (Slot volgt.) In zijn vonnis berust. Door A. F. I., werkman, 33 jaar, wonende te Middelburg en aldaar in voor-arrest, is berust in het vonns der rechtbank te Middelburg, dd. 18 Sept. 1.1., waarbij hij wegens zedenmisdrijf en poging tot dood slag werd veroordeeld tot tien jaar ge vangenisstraf. De moordaanslag te Prin- cenhage. Voor de rechtbank te Bre da stond Donderdag terecht A. v. V., geboren te Ede, landbouwersknecht te Princenhage, wegens poging tot moord op W. en G. Eestermans en I. Eers tens, door van dichtbij een revolver met scherpe patronen geladen op Eestermans te schieten, terwijl hij de beide anderen bedreigde en vervolgens ook schoot op hen op nog geen twee meter afstand. Dat geen van de drie doodelijk of zwaar Verwond werd, is uitsluitend te danken aan het feit, 'dat de kogels door toevallige omstandigheden slechts weinig uitwerking hadden. Op bevel der recht bank werd de zaak met gesloten deuren behandeld. Eisch 4 jaar. Do volgende vonnissen werden uitge sproken Diefstal: C. D'., 28 j., metaalbewerker te Velzen, gedetineerd te Middelburg, tot 3 maanden gev.straf met aftrek van de preventieve hechtenis. Veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld ('t autobus-ongeluk te'sH. Arends kerke) A. G., 40 jaar, meubelmaker te Middelburg, tot 3 maanden hechten nis en toewijzing der civiele vordering tot f 150. Overtreding rijwiel wet.J. W. J., 17 j., zonder beroep, te Biezelinge, tot 2 maal f2.50 of 2 maal 1 d. h. met vernietiging van "het vonnis van den kantonrechter. r De rechtbank te Winschoten heeft den gedetineerden A. I., 45 jaar, koopman te Winschoten, terzake van poging tot doodslag op de rijksambtenaren op den Dollard, m aen nacht van 10 op 11 Juni (eisch drie jaar gev.straf) tot twee jaar veroordeeld. Dezelfde rechtbank heej1 den gedetineerden W. K., 28 j., koopman en uitgever van het vroegere advertentie» blad Oostelijk-Groningen te Winschoten, ter £ake van oplichting en verduistering (eisch twee jaar gevangenisstraf) tot. zes tien maanden gevangenisstraf veroor deeld. Het drama aan den Overtoom. Gister beeft de Vierde Kamer dei- Am- sterdamsch© rechtbank de behandeling voortgezet van de zaak tegen den 43- jarigein bouwkundige Muylwij'k, die te rechtstaat wegens moord gepleegd op den m ikelaar Rusch. De President herinnert beklaagde er aan, dat hij; voor den rech tercommissaris tweemaal heeft verklaard dat Busch, toen hij na worsteling met bekl. op den grond was gevallen, nog bruiste. Op de zitting, aldus do Presi dent, heeft u gezegd, dat hij geen geluid moer gaf? Wat is nu juist? Bekl.: Mijn laatste verklaring berustte op ee* vergissing. Presideat: Dus Busch heeft nog een sissend geluid gemaakt. Vervolgens wordt gehoord dhr Voch- man, arts te 's-Gravenhage, dio in de verslagen der terechtzitting waarin het verhaal van bekl. werd weergegeven over bet voorgevallene op den avond van do verdwijning van Busch, inzonderheid van hun worsteling, aanleiding vond den ver dediger een brief te schrijven, .waarin, hij als zijn eigen ervaring mededeelde, lange jaren terug eens van een vriend vriendschappelijk een slag in den nek te hebben ontvangen, welke hem bewuste loos maakte. President leest get. daarop de passag» voor uit het verhaal van beklomtrent iden dood van Busch. Acht u het mogelijk, aldus de President, dat Busch op deze wijze den .dood is ingegaan? Got. acht -de vraag moeilijk te beant woorden, maar zegt, dat de greep van een krachtig man in de halsstreek voor den aangeigrepene zeer gevaarlijk kan zijn en den dood zelfs ten gevolge kan heb ben. Als de slagader en nervus vagus worden gedrukt, kan het hart tot stil stand komen. Prof. dr de Vries, als deskundige ge boord, acht het niet onmogelijk, dat Busch gestorven is op de wijze alsM- heeft verklaard. Verdere verklaringen van den get.-deskundige zijn onverstaanbaar. De verdediger herinnerde aan oen vrij wel analoog geval hetwelk zich in 1917 in de kazerne te Alkmaar heeft voorge daan. Twee soldaten waren niet in ernst aan het worstelen, de een greep den ander in den nek en deze zakte bewus teloos ineen en bleef plotseling dood: Kan Busch op dezelfde wijze zijn gestor ven? De deskundige kan niet ocxrdeelen over wat toen in Alkmaar gebeurd is. Verdediger: Waarschijnlijk is Busch eens of meermalen tijdens zijn carrière als vliegjer met zijn machine omlaag ge stort. Kan dit een trauma hebben ver oorzaakt, waardoor hij hoewel overigens gezond, geschikt is geworden, om den inhibitie-dood te sterven? Deskundige: Ben dergelijke veronder stelling kan altijd juist zijn. Verdediger; Wordt dit niet waarschijn lijker bij een vroegeren sportsman, die in zijn jeugd veel van zijn hart gevergd heeft, vooral als het een echten Don Juan betreft? Deskundige kan deze vraag niet be vestigend beantwoorden. Ben neef van den verslagene heeft een brief aan de rechtbank geschreven en wordt naar aanleiding daarvan ge hoord. Hij zegt zijn oom altijd gekend tc- hebben als een gezond man. Hij had indertijd een gezwel achter zijn oor het welk hij heeft laten wegnemen omdat het zoo leelijk stond. Busch was, aldus ge tuige, voor geen duivel of hel bang; een maal is hij in de buurt van Roosendaal aangerand maar toen zijn aanranden be merkten dat zij met Busch te doen had den moesten ze er niets meer van hebben. Verder zei getuige, dat zijhoom nooit rookte of dronk, maar zeer spier krachtig en opvliegend was. Dat hij zich niet zou hebben verweerd, kan getuige zich niet "indenken. Hierna wordt wederom gehoord de juf frouw, bij wie Busch een Immer had gehuurd om een correspondentie-adres te hebben. Den ochtend na de verdwijning van Busch kwamen er drie heeron naar Busch vragen. Op de vraag van de juf frouw, wie ct geweest warén, was er gezegd: Listele, Claassen en Lorette. Presidc-nt; Zijn die drie namen ge noemd en hebt gij die onthouden? Getuige: Ja, want hoe zou ik anders pan die naman komen? Ik had ze nooit toveren genoord. Inspecteur van Slobbe, als getuige ge hoord, verhaalt dan nog de eerste con frontatie van de Kort met beklaag)de. Beiden ontkenden toen nog iets met de zaak Busch uitstaande te hebben gehad. Inspecteur van Slobbe had echter de ver klaring van een anderen getuige, dat do Kort het muurtje op de kist had ge metseld. Toen de Kort hierop gewezen werd, viel beklaagde in: 'De Kort, wees voorzichtig; moet je nu mijn vrouw en kinderen ongelukkig maken? Getuige van Slobbe houdt vol, dat be klaagde deze woerden had gebruikt. Be klaagde zegt dat getuige zich moet ver gissen; deze woorden hoeft hij niet ge bezigd. Na de pauze wordt als getuige a dé charge gehoord de lieer A. de Jong, meu belhandelaar. Op oen vraag van den ver dediger verklaart getuige, dat hij in 1919 dus na dein dood van Busch, meubelen van M- in consignatie heeft genomen. Daaruit zou blijken, dat deze toen niet over veel geld beschikte. Reeds in 1916 heeft get. ochter aan bekl. geleverd en toen is er contant betaald. Benige getugen door de verdediging gedagvaard, verklaren kenteren of lan goren tijd met bekl. in vriendschappelijke relaties te zijn geweest en van hem den indruk hebben gehad, dat hij een goede man was. De behandeling' der zaak is daarna op verzoek der verdediging' geschorst tot Vrijdag 16 October. MIDDELBURG, 2 October. Op de veiling werden do volgende prijzen besteed: Kasto- xnaten I 1720, Idem II 59, Natuurtomaten 1518, Maagdeperen 1228, Beurré d'Aren- berg 2732, Nouveau Poiteau 2324, Blauwe Druiven 5862, Beurré Napoleon 16, Bet gemot 18, Beurré Clairgeau 27, Bismarck 10, Keizer Alexander 7, Witte Ribbing 1617, Soldat Laboureur 23, Cox Pomona 21, Jacq, Lebel 15 Afval appels 2, Princessen 1530,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 6