Kerknieuws. Onderwijs. Land- en Tuinbouw. Leestafel. gemengd Nieuws. Schittert Overal. diging. Deze zal plaats vinden op Dinsdag 6 October, des avonds 8 uur in bet Schuttershof, waar tevens eenige muziek stukken van den dirigent ten gehoore zullen -worden gebracht en de gelegenheid be staat den heer Morks gelukwenschen aan te bieden. Daaraan voorafgaande zal het Middelburgsch Muziekkorps vergezeld van een aantal andere muziekkorpsen uit Walcheren, den heer Morks vóór het stad huis op de Markt een serenade brengen. Vooral waar dit jubileum samenvalt met het aftreden als directeur van het Middelburgsch Muziekkorps, zal het aan belangstelling voor dezen algemeen ge- achten musicus niet ontbreken. (V.) Goes. Met ingang van heden is be noemd tot klerk ter inspectie van de di recte belastingen alhier de heer A. Over- duin, thans werkzaam bij den Raad van Arbeid te Middelburg. Oudelande. In de Dinsdag gehouden Raadsvergadering werd door den voor zitter mededeeling gedaan van de gehou den aanbesteding van de restauratie van den toren. In verband met de aanzien- zienlijke overschrijding der raming van het werk werd met alg. stemmen beslo ten dit niet te gunnen en daarmee te wachten tot het a.s. voorjaar. Ook werd nog medegedeeld dat voor de defecta brandspuitslangen 3 cent p. Meter was ingeschreven; deze worden echter tegen dien prijs niet opgeruimd. Ook was nog ingekomen een aanbieding' van de Indu- stneele Mij. Wolders en Co. te Middel burg voor het leveren en aanbrengen van een bliksemafleider op den toren voor de somma van f 385, welk aan bod met Hg. stemmen werd geaccep teerd. Daarna werd de gemeentebegrooting 1928 na enkele onbelangrijke wijzigin- gen vastgesteld tot een bedrag aan in komsten en uitgaven van f 19.661.2iy2 met een post van onvoorzien groot f375.65. Tenslotte werd nog besloten een closet-inrichting aan te brengen in de woning van het hoofd der school. Daarna sluiting. (G. Ct.) '8-Gravenpolder. Gistermiddag verga derde de gemeenteraad. Op de notulen had de heer Joziasse een paar opmerkin gen. De rekening van het Burg. Armbe stuur was opnieuw ingekomen. Aan de opmerkingen van den gemeenteraad in een vorige vergadering gemaakt, was ge hoor gegeven, zoodat zij thans werd goed gekeurd. Dhr Joziasse wil geacht zijln tegen te stemmen. Hij zegt dat hij ver antwoordelijk is voor zijn stem. Een ver zoek van de vereeniging voor handels^ onderwijs te Goes om subsidie werd aan gehouden. Thans was aan de beurt benoe ming gemeente-secretaris. Dhr Joziasse zou gaarne in geheime zitting willen over gaan. Weth. Schouten is er tegen. Ten slotte wordt toch in geheime zitting over gegaan. De zitting heropend zijnde wordt tot ^temming overgegaan. Ie stemmingImmink 3, v. Meerendonk 2, v. Boven 1, F. Bruinooge 1 st., 2e stem ming Immink 3, v. Meerendonk 2, v. Boven 2, 3e stemming Immink 3, v. Meerendonk 2, v. Roven 2, le tusschen- stemming Immink 4, 2e tusschenstem- ming v. Meerendonk 4, 4e stemming Im mink 3, v. Meerendonk 4 stemmen. Geko zen dhr v. Meerendonk, ambtenaar te Vlisisingen, om 1 Oct. in dienst te tre den. Een verzoek van de vereeniging tot nut van "'t algemeen om een kast in de school te plaatsen voor de bibliotheek, werd aangehouden totdat de leden inzage genomen hebben van den catalogus. Thans richt weth. Schouten zich tot den voorzitter, daar het de laatste raadszitting zal zijln waarbij hij als secretaris fungeert, om hem dank te brengen voor al betgeen hij in die jaren gedaan heeft. Weth. Ver- mue spreekt ook zijn wensch en dank uit. De andere leden sluiten zich hier bij aan. Dhr Joziasse en Verhulst voeren ook nog het woord en hiermede is deze plechtigheid afgeloopen, nadat de voor zitter als secretaris nog een woord van dank gesproken had tot allen die hem steeds terzijde stonden. Daarna sluiting. Zoutelande. Naar aanleiding van het ingezonden stukje van „een lid van het Gemeentebestuur", deelt de inzender van het bericht over de torenrestauratie ons mede, dat de inhoud zijner bijdrage ge heel overeenkomstig de feiten is. Wel degelijk wordt het arrestantenlo kaal verwijderd. Niet alleen dewDfrecteur van het Monumentenbureau, doch ook de burgemeester zelf en de wethouders zijn er voor, terwijl ook vanuit den Raad de wenschelijlkheid werd betoogd. De zaak is alleen, dat er nog geen „officiéél besluit" is genomen. Het meer in den grond staan van den toren dan voorheen, werd door den heer dr Kalf, den burgemeester en de wethouders en het gedelegeerd lid der Prov. Oudh. Commissie geconstateerd. Terecht werd door dr Kalf opgemerkt, dat de financiën het uitgraven van den toren niet zouden toelaten (er is slechts f 1800 voor het herstel van den geheelen toren geraamd) en B. en W- voelden ook niets voor het uitgraven. Een 'officieel besluit over al of niet uitgraven is natuurlijk niet genomen. (Zeer tot onze spijt is door ons ver zuimd het ingezonden stuk moest enkele* dagen overstaan, waardoor het ons was ontgaan aan onzen bericht gever een ex. van ons blad, waarin het ingezonden stuk was opgenomen, te zen den. Red.) Dinsdag vergaderde de gemeente raad voltallig. Door Ged. Staten is goed gekeurd het Raadsbesluit om 303 M. grond aan mej. Baart in erfpacht te geven. Door B. en W. is bij den ont vanger kasopnemirq* gedaan. Daarna volgt de benoeming van een lantaarn- aansteker. De voorzitter deelt mede, dat twee sollicitaties zijn ingekomen, van Js. de Wolf en W. Verhage Az. die beiden op de voordracht zijn geplaatst. Aangezien de lantaarnaansteker vroeger vrije olie had voor zijln gezin om de lamp te branden, stellen B. en W. voor dit te laten verval len, maar het tractement te verhoogen met f5. Dhr de Visser vraagt Of den sol licitanten dit bekend is. De voorz. zegt van neen. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Tot. stemming wordt overgegaan, waar uit blijkt, dat Js de Wolf met alg.st. is benoemd op 'een tractement van f50. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat het B. en W. wenschelijk voorkomt om ook huiten de bebouwde kom der ge meente een .rooilijn vast te ,slellen in dier voege, dat daar niet anders mag worden gebouwd dan 7 M. uit de as van den weggen op een afstand van 50 M. van 'dat punt aansluiting te "krijgen met dó gebouwen in de kom der ge meente. Nadat het voor en tegen hiervan was besproken, wordt de wensch van B. en W. 'Voorloopig aangenomen. Thans wordt overgegaan in geheime zitting. Na her opening wordt besloten om een snel- blusch apparaat „de Vuurdooder", waar van de kosten f 15.50 bedragen, aan te schaffen. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat na een bespreking in de voorgaande vergadering, betreffende de aschbakken is gebleken, dat de kosten van leeg maken hebben bedragen in '23 f 66 en in '24 f 65. B. en Wi. hebben hieromtrent geen definitief voorstel, maar willen het aan den raad overlaten om een ophaal dienst in 't leven te roepen en dan de aschbakken op te ruimen, of anders in de verordening op te nemen, dat niet alles m de aschbakken mag worden gegooid. De yoorzitter brengt de ophaaldienst in stemming. Met alg. stemmen verklaart de raad zich hier tegen; zoodat een bepaling in de verordening zal worden opgenomen. Nog deelt de voorz. mede, dat de directeur van "Rijksmonumenten zorg bij den toren is geweest, en zeer tevreden was over het werk dat er aan gebeurt, hij sprak zelfs den wensch uit, dat alle gemeentebesturen zoo deden; als een volgend jaar met het werk wordt doorgegaan, stelt hij voor om het wit af te kappen, en hem dan bericht te zen den, dan wil hij nogmaals komen om te zien hoe het staat. Terneuzen. Gistermorgen reed de land bouwer J. de Putter met een span paar den voor een ledigen wagen naar Ter- neuzen, terwijl otp, den weg vóór hem reed'een knecht eveneens met een span paarden en ledigen wagen, waar,hij naast liep. Beoogsten Othene moest de knecht even stoppen en bond de leidsels aan den wagen. "Weer verder willende rijden begon een der paarden, toen hij de leid sels los maakte te slaan en geraakte met het andere paard en den wagen op hol, terwijl de knecht ze niet meer kon hou den. De landbouwer kon, ofschoon hij daarvoor moeite deed met zijn span de hollende dieren ook niet inhalen. Zoo holden zij langs den Otheenschen dijk, de brug over langs den Koe- en Molendijk tot de Axelsche straat, juist toen daar de tram van 7.40 in de, richting Zaamslag aankwam. De machinist, die van "hetgeen piaiTts greep vooraf niets Rad kunney zien, kon niet tijdig meer remmen om ongeluk te voorkomen: De wagen werd door de locomotief gegrepen en daardoor ook de dieren meegesleurd, waardoor1 het eene paard een poot brak en het an dere verwond werd. De Wagen was totaal vernield en het paard dat een gebroken poot had is afgemaakt moeten worden, zoodat het een groote schadepost is voor den landbouwer, die juist na de cata strophe ter plaatse kwam. De locomotief van de train is licht beschadigd. (T. G.) Gistermorgen kwam een dochter van I. Pladdet te Hoek per rijwiel naar hier, toen haar nabij de rolbrug 2 jon gens eveneens per rijwiel, tegemoet re den- Het meisje hield rechts, de jongens links, en drongen haar op die wijze dicht bij den waterkant. Het schijnt dat een hunner haar rijwiel nog geraakt heeft, althans door een schok viel zij met haar rijwiel. Dit laatste bleef op den kant liggen, doch zij viel van den steilen kant te water. Hetgebeurde werd gelukkig door een paar jongens en een daar pas- seerend inwoner van Hoek, zekere Jur- rij, opgemerkt. Deze trok zijn jas uit en wist daarmede 't meisje te bereiken. Zij was reeds met het hoofd onder water, doch had nog' het besef de jas te grijpen. Daaraan kon zij door den heer Jac. Jurrij. met "behulp der jougens gelukkig op den wal worden getrokken. Na zich bij familie van droge kleeren te hebben voorzien kon zij huiswaarts "keeren. (T. Ct.) Geref. Kerken. Beroepen te Raard E. J. van Voorst te Kootwijk. Rltthem. "Ds C. Sundermeijer, Ned. Herv. Predikant alhier hoopt Zondag 15 Nov. des namiddags afscheid van zijn gemeente te nemen. Zondag 22 Nov. zal hij D.V. in zijn nieuwe gemeente Tjerk- gaast ,(Fr.) zijn jntrede doen. Het Ghriste'ijik tijdschrift voor Radio meldt; Naar aanleiding van de circulaire aan de kerken gericht, waarin op het belang van spoedige radio-uitzending vaD kerkdiensten werd gewezen, heeft zich bij de Geref. Kerken een comité ge vormd, dat met bekwamen spoed de rege ling der Geref. kerkuitzending heeft ter hand genomen. De eerste uitzending van Geref. Kerkdiensten over geheel ons land kan binnen enkele weken worden tege moet gezien. Het comité, dat onder voor zitterschap staat van ds Bouwman te Leiden, tracht een lijst samen te stellen van een 20 a 30-tal kerken, die zich bereid verklaren, voorloopig ieder ten minste de uitzending van een dienst voor eigen rekening te nemen. Geslaagd te, Dielft voor het propae- deutisch examen civiel ingenieur de hee- reu A. Dijkstra en G-'v. d. Rest. Te Gent voor het examen civiel ingenieur de heer Ex. Matthews te Vlissingen. De leeraren-kwestie te En schedé opgelost. Dinsdagavond school besloten om naar 'aanleiding van hebben de leeraren der Jextiel-Avond- de nieuw getroffen regeling hun ontslag aanvrage weder in te .trekken. Die lessen zullen dus tegen den vastgestelden datum 1 October aanvangen. De e.k. Landbouwtentoonstelling. In 1926 komt de afdeeling Axel van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij aan do beurt tot het houden eener kring- tentoonstelling. In den kring Axel der Z. L. M. rees de vraag of deze tentoonstel ling zou gehouden worden met of zonder samenwerking van de confessioneele ver- eenigingen in deze streek n.l. de N. C. B. (de Katholieke landbouworganisatie), en de 'Chr. Boeren- en Tuindersbond. Princi pieel waren de Z. L. M.'ers natuurlijk voor zelfstandig werk, doch aangezien dan niet alleen geen medewerking van de Chr. B. en T. bonders 'te wachten was, maar het zich laat aanzien, dat deze zouden tegenwerken en men dan een grooten steun zou verliezen, werd beslo ten om hun medewerking te vragen. De Katholieken hebben reeds een besluit ge nomen om officieel als bond geen mede werking te verleenen, daar zij plan maken om in 1927 In het land van Hulst zelf een tentoonstelling te houden. De Chr. Boeren en Tuinders zullen wel meedoen, indien hun genoegzame medezeggen schap wordt verleend in bestuurs- en kenringszaken. In zoover kan dus geacht worden, dat de boel marcheeren zal. Een tweede punt van overweging werd de plaats waar de tentoonstelling zou worden gehouden. Vanuit Terneuzen werd n.l. een halletje opgeworpen, om aldaar de landbouwfeesten te beleggen. De vereeniging van Zeeuwsche Fokkers van het zware trekpaard, welke te Axel is gevestigd, besloot echter om het sport terrein met daarop staande tribune en vergaderzaal gratis beschikbaar te stel len en een bijdrage te verleenen van f 500 in de tentoonstel! ingskosten. Dit aanbod werd door de Z. L. M. natuurlijk gretig aanvaard en daarmede was eigen lijk ook uitgemaakt, dat de tentoonstel ling enz. te Axel zal plaats hebben. (M. Ct.) Een merkwaardig staatje. In het Hbl. kwam dezer dagen een in teressant staatje voor van de schommelingen jin de ko-renprijzen, ran 't begin der 18e leeuw af tot heden. We laten de merkwaardige cijfers hieï volgen Er is zeker geen handelsartikel, waarvan de prijzen de eeuwen door, zulke krachtige schommelingen hebben vertoond, dan het broodkoren, waaronder voor de Euxopeesche landen de tarwe in de allereerste plaats moet worden genoemd. Teruggaande tot het begin van de 18e eeuw, zien we, dat, omgerekend op hoeveelheden van 100 K.G., de tarweprijs in 1709 hier te lande beliep f 14, terwijl hetzelfde quantum in 1722, diis slechts 13 jaar later, gekocht kon worden voor f 4, en weer tien jaar later, in 1732, voor f3,25. In de tweede helft van de 18de eeuw rezen de prijzen weer tot een meer normaal peil, en ze bleven daarop tot de eerste jaren van de 19de eeuw, toen de onrustige tijden weer oorzaak werden van een geweldig sterke stij ging. Voor de jaren 1800, 1801, 1802 en 1803 zien we prijzen genoteerd van f15 tot f 20 per 100 K.G. en in 1817, toen Europa nog bezig was weer op zijn verhaal te komen, kon er zelfs f27 worden bedongen. Spoedig daama kwam er een geweldige daling, dio in de jaren 1823 toL 1827 haar grootste af metingen aannam. Na 1830 werd de toestand weer meer normaal, maar na 1845 het jaar, waarin voor 't e erst de aardappelziekte optrad liepen de prijzen op tot de nooit gekende hoogte van f 40 per 100 K.G. En wat betreft de periode, die de ouderen onder het thans levende geslacht nog heb ben meegemaakt, in 1877 kon gemiddeld wor den bedongen f 13, in 1883 nog maar f 10 en in 1894, een van de slechtste jaren nit den misèretijd, die de boeren in 't laatst der 19e eeuw gekend hebben, slechts ruim f 4. Na 1900 kwam or weer opgangin 1901 kon ruim f 7 worden bedongen, en ook de daaröp volgende jaren war n de prijzen zóó, dat de boeren goede tijden beleefden tot aan 't begin van den oorlog. Toen, na een korte inzinking, kwam er een gouden tijd, die duur de tot 1921 en vrij plotseling plaats moest maken voor de periode, waarin we thans nog verkeeren, met tarweprjjzeii van gemiddeld f 12 a f 13 per 100 K.G. D|e uitgever J. N. Voorhoeve gaf weer zijln 'bekenden Geïll. Christ. Scheurkalen der in 't licht. Voor het jaar 1926- Eien keurig verzorgd schild, waarop een voor stelling van de Wijizen uit het Oosten, bij het schijnsel der ster op weg naar den Koning dor Joden; het dekblad van het blok geeft een reproductie van een Oos- tcrsche stad, terwijl het blok omgeven is door een tekst uit het Oude Testament en een uit het Nieuwe. Do inhoud van het blok is als naar gewoonte; uitne mende Evangolisatie-lectuur, zoowel op de voor- als op de achterzijtjes, met als toegift een twaalftal briefkaarten met reproducties van schilderijen en een paar teksten op den rand. Men kan 'tblok ook in boekvorm bekomen. Evenals vorig jaar zijn twee premieboeken er aan toe gevoegd, ditmaal elk in een keurigen band gebonden. Het eeno is Do halfbroeder, van W. Schippers. Deze auteur wordt graag gelezen. Hij mikt niet hoog, maar zijn verhalen zijn aan het leven ont kend. Dit geldt ook van dit. Een Chris ten-weduwnaar met één zoontje huwt met een ongeloovige weduwe, die ook één zoontje heeft. De zoon der vrouw wan delt in de wegen van zijln stiefvader, de zoon van den man kiest den breeden weg zijner stiefmoeder, welke laatste hem uit het ouderlijk huis drijft terwille van haar eigen kind, waarvan zij op haar sterfbed bekentenis doet, terwijl de „ver loren" zoon in hot buitenland in een zie kenhuis tot zichzelf komt en thuis te ruggekeerd een nieuw leven begint. Het tweede: „Voor de leeuwen", door Schaum, is een verhaal uit de ver volging der eerste Ochristengeoneente, de bloedige opstanden der Joden, de val van Jeruzalem, den strijd tusschen Vespasia- nus en Vitellius, en de vervolgingen onder Titus en diens opvolgers- Beide boeken zijn een sieraad voor de boeken tafel. Deze kalender met. de twee gebon den boeken zijn zeer geschikt om er drie vrienden gelukkig mee te maken; en de prijs is onbegrijpelijk billijk. De heer Voorhoeve heeft ook met deze uitgave zijn goeden naam o.a. als Chris ten-uitgever weer op Uitstekende wijze gehandhaafd. Ongelukken. Ben 17-jarig jong- mensch heeft zich gewaagd in het diepe bassin van da had- en zweminrichting „Die Regentes" te Den Haag en moest zijd onvoorzichtigheid met den dood be- koopen. Nabij Voorthuizen is een 9- jarige schooljongen door eigen onvoor zichtigheid onder een motorrijwiel geraakt en met ©en schedelbreuk opgenomen. Ook d© motorrijder bekwam ernstige verwon dingen. Gisteravond is in do mijn Hendrik te Rumten oen Duitsche beton- maker bij het maken van een schacht Verongelukt. Eu man was op slag dood. Aan boord van een te Rotterdam lig gend schip is een driejarig kind van ©en schipper in het drie meter diepe ruim gevallen. Het ventje bekwam een ernstige hersenschudding en moest in het zieken huis ter verpleging worden opgenomen. Te Heüevoeishiis is bij het uitstappen uit een nog 'in beweging zijnd© tram een ruim 40-jarige kostwinner zijner moe der gestruikeld, waardoor hij tusschen de tram en het perron viel, drie wagens over hem heen gingen en hij op de plaats dood bleef. Te Rotterdam is gistermiddag een 12-jaxige jongen door een vracht auto overreden, toen hij dezen op zijn fiets passeerde. De jongen werd met een verbrijzelden arm naar het groote zie kenhuis vervoerd. Ben 3-jarig jon getje te Groningen is gisteren door een auto aangereden. Een arm werd gebroken terwijl het ventje ook blessuren aan het hoofd opliep. De chauffeur treft geen schuld. Het 6-jarig dochtertje van (een schipper te Groningen is overboord' van een schip geslagen en verdronken- Geen veldwachters, maar pol itie-agenten. De gemeenteraad van Epe heeft besloten tot reorganisatie van de gemeentepolitie bij voorziening in vacatures van gemeente-veldwachter door aanstelling van dienaren van politie, uit overweging, dat het wenschelijker is, het gemeentelijke politiekorps to doen be staan uit één soort beambten, door het hoofd der politie, den burgemeester te be noemen, dan uit veldwachters, door' den commissaris der Koningin, en dienaren van politie, door den burgemeester aan te stellen. Die raad ontleent deze bevoegd heid aan art. 134 der gemeentewet. Schreiende stakers. Vijf dui zend stakende kteennakersgezellen hiel den enkele dagen geleden te New York eon luidruchtge demonstratie voor de International Ta'loring Oompany. Een ge weldige politicmacht poogde de betoo- gers, die de fabriek dreigden te bestormen te verspreiden. Toen de agenten daarin niet slaagden, wierpen zij een paar dozijn traanwekkende bommen tusschen de me nigte. Huilend namen do demonstranten nu de vlucht. Roodvonk-epidemie te Rot terdam. Eenigen tijd geleden is van geneeskundige zijde al gewezen op het toenemend aantal roodvonkgevallcn te Rotterdam en do mogelijkheid, dat we dit jaar voor een hevige roodvonk-golf ston den, die al lang aan het opkomen was. Thans nadert het aantal gevallen iu één weck de 100, en was men toen bezig,, naast de roodvonk-barak in Crooswijk een hulp-barak in orde te maken, thans- heeft men twee scholen tot een barak van 100 patiënten ingericht, die tea deel© alweer bezet zijn. Er is ernstig sprake van een vijfde roodvonk-barak te openen. Do verontrustende stijgende cijfers der laatste weken wettigen dit volkomen. Die verongelukte onder zeeër. Naar wordt gemeld hebben dui kers gisteren het lijk van een der twee machinisten dor gezonken Amerikaausche duikboot S 51 naai- hoven gehaald. Die bemanning is niet meer te hol pen en is reddeloos verloren. Een eigenaardige boedel scheiding. Het hooggerechtshof van den staat Californië hoeft gisteren vonnis gewezen in een eigenaardige zaak. In oen echtscheidingsproces was de man, als verliezer, door den lager en rechter •veroordeeld tot het afstaan van de helft yan de gemeenschappelijke roerende goe deren aan zijn gewezen echtgenoot©. Van de slordige redactie van het vonnis heeft de echtgenoot gebruik gemaakt om zijln vrouw daaraan volgens den letter te late-n voldoen door haar een halve piano, halve ligstoelen, tapijten, kasten, buffet ten, tot zelfs halve schilderijen keurig verpakt too to zenden, mot de uitnoodi- ging, om het kristal en glaswerk voor haar rekening en risico te laten halvee- rcn. De vrouw sprak den man om schade vergoeding aan maar het hoogste ge rechtshof te San Francisco heeft dién cisch -op formeelo gronden moeten af wijzen, zoodat de man geacht wordt op deze zonderlinge wijze, althans wettelijk, aan zijn verplichtingen te hebben vol daan. Luidsprekers j.n het Hoo- g c r li u i s- Teneinde de klank in het Hoogcrhuis te verbeteren, werden Maan dag ©enige belangwekkende proefnemin gen uitgevoerd. Dioor middel van micro- phoons en verborgen versterkers hoopt men de bestaande gebreken te overwin nen en de klank op de pers- en publieke tribunes te verhoogen. Drie microphoons zijn aangebracht, waarvan er twee ge plaatst zijln op de tafel tusschen de re- geerings- en oppositiebanken. Die verster kers zijln onder den vloer aangebracht, cn de banken van de Lords zullen voor zien worden van een 20-tal enkele hoofd- telephoons. De verslaggevers zullen ge wone dubbele hoofdtelephoons krijgen. Naar verklaard wordt is een soort gelijke draadlooz© toerusting-van den Se naat te Washington een groot succes geweest. Tornado. Naar uit Oonstantinopei gemeld wordt, zijn. 17 visscbersvaar- tuigen met man en muis vergaan, tenge volge van een tornado; die de Zwarte Ziee gedurende de laatste dagen geteisterd heeft. Drie groot© transportstoomschepen worden nog vermist. Jeugdig© avonturiers. 2 mindorjaxigo avonturiers uit Haarlem Werden t Roosendaal door de marechaus see aangehouden en op verzoek der JJaar- 1-emsche politie op transport gesteld om ter beschikking van de ouders te wor den gesteld. Autobandieten aan 'twerk. Dinsdagmorgen reed de heer Bisserene directeur ©ener waterleidingmaatschappij met zijn auto door öhoisy-leritoi (Fr.) met een tasch met 90 009 francs hij zich, bestemd voor de uitbetaling van zijln. personeel. Eensklaps werd zijn wagen door een ander© auto achterop gereden. Uitstappend om te zien wat er aan zijn auto beschadigd was, bevond de heer Bisserene zich tegenover twee der inzit tenden van de andere auto, die revolvers op hein richtten en hem met den dood bedreigden als hij een woord sprak. In- tusschen maakten twee andere bandieten zich van de tasch meester. Na de ban den van de auto van den bestolene te hebben stukgesneden, ging het viertal er in volle vaart vandoor. Arbeiders, die in do nabijheid werkten en hóf^Hu. neel hadden gadegeslagen, staken geen hand uit om te helpen. Zij meenden met een filmopneming te doen to hebben! Van hun dwaling genezen, zetten zij de auto op hun fietsen achterna, doch. zonder haar to kunnen inhalen. De auto hadden de bandieten zelf weer aau een Paiijbch schouwburgdirecteur ontstolen. Do nood in de mijnstreken. Do burgemeester van West Hartlepool in het kolengebied van Durham heeft gisteren vierduizend dwangbevelen ge- teekend, die in zijln gemeente van 70.000 zielen aan inwoners zijn beteekend we gens bet niet betalen van belasting. Of schoon het gemeentebestuur van het fi nancieel succes van dezen maatregel geen t ehoogo verwachtingen koestert, is het ertoe overgegaan om de regeering een doorslaand bewijs to leveren van de» nijpenden nood in de mijnstreken. Moeilijke redding. Aam de Engelsche Zuidkust vlak tegenover de badplaats Penzance is gisteren een boot op de rotsen gestrand, waarvan de 9 opvarenden in een roeibootje trachtten do kust to bereiken. Ook dit bootje sloeg om en de kapitein en een scheepsjongen verdronken. Dto redding der zeven andere opvarenden, die tegen de 200 M. hooge rotsen moesten opklauteren en herhaal delijk weer in zee werden geslingerd, i» na dramatische pogingen en dank zij de hulp van de reddingsbrigade op het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2