Mo 303 Zaterdag ^6 September I@I5 30e Jaargang Bank voor Zeeland EERSTE BLAD. Binnenland. it de Previoeie. HET ADRES A. WILKING öjt nummer bestaat uit twee bladen Deposito. Spaarbank. Rekening-Courant. GOES HULST Drukkers-Exploitanten: OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorslstraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco jjcr post, f3. Losse nummers f0.05 Pr ij s der Advertentiënf 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 cL Bij abonnement belangrijke korting. ar——1'.WMHW.niTniiii ngacpacesti Zij, die zich met 1 October op „de Zeeuw" abonneeren, ontvangen de nog in September verschijnende nummers gratis. Aardschokken in Italië. Naar de Romeinsche bladen melden, heeft eergisteren een aardbeving plaats gehad, waarvan het centrum in de Abru- zzen lag. De eerste schok duurde 6 sec., waarna gedurende 2^2 uur met korte tus- sclienpoozen steeds nieuwe schokken wer den gevoeld- Te Avezzano, dat in 1915 door een aardbeving werd vernield, ont stond onder de bevolking een groote pa niek. Te Sulmona was het onderaardsch 'gerommel, dat de aardbeving begeleidde ontzettend hevig. Talrijke huizen in ver schillende dorpen zijn beschadigd. Men- schenlevens zijn gelukkig niet te betreu ren. Korte berichten. Te Berlijn dreigt weer eens een con flict tusschen de gemeente en haar arbei- derspersoneel, dat met 1 October deloon- overeenkomst heeft opgezegd en opslag van 10 penningen per uur eisclit. De politie te Boedapest heeft aldaar Mathias Rakosi aangehouden, die volks commissaris van posterijen is geweest ten tijde van het communistisch schrik bewind in Hongarije, met 45 andere com munisten. Bij de verhooren op het hoofd bureau van politie zou gebleken zijn, dat cle aangehoudenen verschillende moorden wilden plegen op overheidspersonen om verwarring te stichten en zelf het- heft in handen te nemen. Te Moskou zon reeds •een „doodenlijst" opgesteld zijn. De Belgische regeering heeft oen be drag Yan 400 millioen francs aan de Fran- sche overgemaa*kt, waarmede zij thans haar na-oorlogsche schuld aan Frankrijk heeft afbetaald- „Bar ber tj e." Dr de Moor bezigde in ,,De Heraut" vorige week (een hebbelijkheid van nage noeg alle geleerde kenners van Multatulij de foutieve uitdrukking „Barbertje moet hangen". Wij hebben tegen deze vergis sing al zoo vaak geprotesteerd, dat wij haar ditmaal zonder protest lieten passee- Ten. Thans herstelt dr de Moor in het no. van heden zelf de fout. Loonregeling spoorweg personeel, hi de gisteren gehouden conferentie tusschen de directie der Nederlandsche Spoorwegen en de vertegenwoordigers der ex-kende vakbonden zijh na langdurige be sprekingen in de deze week gepubliceerde loonvoorstellen der directie alsnog de vol gende wijzigingen aangebrachtHet maxi mum van de loonschalen 3 ad f 1800, 7 ad f2250'en 10 ad f3300 wordt verhoogd met f25 en dat van schaal 13 ad f4000 met 100. De bestaande .standplaatsaftrek blijft gehandhaafd. Voorts werd overeengeko men dat de nieuwe loonregeling voor niemand -van het in dienst zijnde perso neel achteruitgang van loon zal beteeke- nen. De beslissing der organisaties over deze voorstellen wordt voor 20 October •a.s. bij de directie ingewacht. Antirevolutionaire P, a r t ijl Volgens art. 27 der Statuten van de georganiseerde Anti-revolutionaire Partiü kunnen in het Centraal Comité, het lei dend orgaan der partij, geen leden zitting hebben, die als Ministers in een kabinet zijn opgetreden. D;e jongste kabinetsfor matie verhindert dus den heer II. Colijn, die op de Deputatenvergaderingvan dit voorjaar ;tot voorzitter van het Gentr. Comité voor de komende Parlementaire periode was gekozen, als zoodanig op te treden. De statuten voorzien daarin dooi de bepaling, dat in zoodanig geval de tweede voorzitter in de plaats van den eersten voorzitter treedt. Als zoodanig is dus met ingang van de maand Sept. opgetreden de heer mr. J. A. de Wilde, uiterlijk tot de volgende Tweede Kamer verkiezing. De verhuizingen- Tot nog toe werden ten behoeve van den fiscus op gezette tijden door belas- 'ingambtenaren in de verschillende ge meenten van het land, de daar plaats ge had hebbende verhuizingen opgenomen en geregistreerd- Thans heeft, naar vrij vernemen, op ini tiatief van den minister van Financiën het departement van Binnenlandsche Zaken door tusschenkomst van de commissa rissen der Koningin in de provincies een circulaire aan de gemeentebesturen ge zonden, waarin aan deze wordt opgedra gen geregeld een opgave van de in hun gemeenten plaats gehad hebbende verhui zingen te zenden aan de inspecteurs dor directe belastingen- Het gevolg hiervan is een vermindering van werk voor de be lastingambtenaren en dientengevolge een besparing op het personeel bij de belas tingen. GOES. Dirtctii,: Mr. ART. VAN BERGKEL, JOS VEITHIÜJSE. Kantoor Groote Markt 21. Telefoon 74 (2 lijnen). lersckeG. D. VAN OOSTEN, Lepelstraat, Tel 23. Kapeile: J. A. MOL Pzn., Nieuwe weg, Tel. 13. Buiten verantwoordelijkheid. In ons Tweede Blad komt in het redac- tioneele gedeelte een kwakzalversartikel voor, waarvan wij de veranlwoordelijk- heid niet wenschen 'te dragen. Wij ont dekten de vergissing van den opmaker te laat om haar alsnog te herstellen- - F, o r d s o n-f r a c t o r demon stratie. Gistermiddag werd inden Wil- helminap older in. de omgeving van de hofstede van den heer Verburg, een Fordson-tractor-demonstratie gegeven van wege de N.V. Ford Motor Cy of Hol land, waarvoor veel belangstelling Was. Uit Zuid- en Noord-Beveland en Walche ren waren velen, onder hen, vooral zij die bij den landbouw geïnteresseerd zijn, gekomen. Leider van den Fordson-tractor-kara- vaan was de heer Hannah, die zoo nu en dan het woord voerde, w'aarvan wij1 he laas niet veel konden verstaan, vanwege 'smans geringe kennis van het Neder- landsch. Dhr. Wieleman voerde de trac tor-demonstraties uit, terwijl dhr Bes tebroer, die 14 jaar in Canada geweest is en daar practised met de tractor is be kend geworden, aan de boeren verkla ringen en toelichtingen gaf. In een handig Fordje dat deel uitmaakte van een stoet luid toeterende Ford-auto's werden We naar het ter rein gebracht. Eerst werd gedemonstreerd, hoe een Ford-auto zelfs dienst kan doen om met behulp van enkele kleine werktui gen een brand te. blusschen. De motor van de auto brengt liet achterwiel van de auto, dat opgetild wordt en dus vrij kan draai en, in beweging. Dit Wiel doet dus dienst als vliegwiel en brengt een cenfxifurgaal-, pompje in werking, da.t zoowel water uit de sloot zuigt als in de slang perst, waaruit gespoten Wordt. Een pi-actische en handige uitvinding en installatie. In korten tijd enkele minuten slechts is alles in werking. Voor verafwbnende boeren is deze Elle Hammer-brandspuit zeker wel iets. De Waterstraal wordt met flinke kracht gespoten! Van bevoegde ziji- de zijde verzekerde men ons, dat dit ook wel iets Was wat op de waterleiding te gebruiken zou zijn! Vervolgens zagen we de tractor een van de vele werkzaamheden, Waartoe hij in staat is, verrichten. Hij1 dreef n.l. een pompinstallatie aan voor bemalings- doeleinden. In kleine polders, die niet over een flinke bemalingsinstallatie be schikken of voor landerijen, die in tij den van lievigen regenval niet spoedig! genoeg afwateren, zou zulk een installatie wellicht goede diensten kunnen bewijfeen. De tractor drijft een pomp, die het water opzuigt, en weer ter bestemder plaatse loost. Die pomp geeft 15.000 L. p'er mi nuut. Zulk een installatie heeft' o.a. een jaar lang te Steenbergen gewerkt. Dit is slechts één der vele toepas singen van de tractor. Eigenlijk behoeft dit werktuig op een flink bedrijf wei nig stil te gtaan. Behalve voor maaien, ploegen, eggen, cultiveeren,waarover straks meer noemen wij aandrijven van dorschmachine, bietensnijder, haksnij- machine, trekken van vx-achten. De tractor beschikt over 22 P.K., maar voor vele der genoemde werkzaamhe den is deze maximum-kracht niet nood zakelijk. Reeds nu werken 17 Fordson- tractors op Zuid-Beveland. De Fordson- tractor werkt op motor-petroleum, wat een belangrijk^ besparing geeft, daar de prijs van deze brandstof slechts 1/3 is van die van benzine. Alleen het aanzet ten geschiedt met benzine. Motor-petro leum geeft grooter rendement dan welke andere brandstof ook. Ook wordt de grondslag van den bodem door de meer intensieve grondbewerking door den trac tor verbeterd. Alsnu werd overgegaan tot het maaien. Do tractor werd gespannen voor een maai- machine, en daar ging het over het stop- pelland- Nu volgde het ploegen. Dit nam geruimen tijd in beslag. Met de één- scharige ploeg werd eerst het diepploe- gen gedemonstreerd. De vereischte diep te werd wel niet direct bereikt de ploeg was vooraf niet gesteld op de tractor maar al spoedig waren de re sultaten zóó, dat verschil.ende deskundi gen op landbouwgebied daarover hun te vredenheid betuigden. In vlug tempo gin gen tractor en ploeg over het land, vlug ger dan jhilks met paarden mogelijk is. Ook met de twee-scharige en drie-scha- rigo ploegen, evenals met schijveneggcj cultivator, enz. werd gedemonstreerd. Het was voor de belangstellenden inderdaad een interessante middag en zeer zeker zal de Fordson-tractor er nog meerdere bekendheid door verkregen hebben. Bijzondere belangstelling had wel het slot-nnmmerboomtrekken. Om een flin- ken, stevigen boom op de hofstede van den hegr 'Verburg, was een staaldraad bevestigd en tot verbazing van alle aan wezigen trok de tractor dien boom met de wortels en een groote brok aarde uit den grond. Wel een bijzonder vlugge manier om hoornen te rooien 1 Een pracht- prestatie van den Fordson-tractor! Kan duidelijker zijn enorme kracht gedemon streerd worden? Gisteravond had op de Groote Markt te Goes een openlucht-bioscoopvoorstel ling plaats van de Ford-Motor-Company. Daar het tevens concert van Euphonia was, Was het bij'zonder druk op1 de Markt. De eerste film was getiteld„De vier Jaargetijden" en liet zien, welke diensten de Fordson-tractor kan bewijzen in de verschillende tijden van het jaar in den landbouw en de industrie. We noemen nog o.a.gelijkmaken van wegen, aanleg gen van nieuwe wegen, vervoer van boomstammen, enz. „Onze s'terke vriend", zoo heette de tweede film, waarin een overzTcht werd gegeven van de doeleinden, waartoe de Fondson-tractor kan dienen. Ook werden kijkjes in de fabriek gegeven. De derde film beantwoordde de vraag„Kunnen wie het zonder ploeg stellen?" De .Ford Motor Cy verstaat dus wel de kunst om pakkende, moderne reclame te maken. (Het talrijke publiek was bijzonder on tevreden over het branden der sterke electrische lampen vóór de melksalon-< van Liere tijdens de bioscoopvoorstelling.) Schietwedstrijd Burger- wachten. Aa.n den Prov. schietwed strijd van de Vrijw. Burgerwachten in Zeeland, van 12 tot 19 September, op de militaire schietbanen te Oost- en West- Souburg, werd deelgenomen door pl.m. 35 korpsen. Bet terrein was met vlaggen versierd- De tweede dag werd de wedstrijd be zocht door den Commissaris der Koningin, die een medaille heeft geschonken dooi den garnizoenscommandant te Vlissingen en door kapitein Van Aalst, officier toe gevoegd aan den inspecteur der burger wachten. De uitslag van dezen wedstrijd is als volgt: Perscneele baan 200 M.1. L. Biesta, Vlissingeix, 48 p.; 2. C. J. Bos, Nisse^ 45 p.; 3. S. Dekker, Kloelingp, 44 p.; 4. J. Mat- thijsse, Nisse, 43 p. 6, 9; o. A. Raamsdonk, Vlissingen, 43 p. 6, 8; 6. M. Koopman, Heinkenszand 42 p. 7; 7. D. L. v. Noppen, Vlissingen, 42 p., 6, 8, 9; S. L. Peelers, 's-Heerenhoek, 42 p. 6, 8, 8; 9. L. Schoe, Vrouwepolder, 41 p. 8; 10. F. J. S. van der Peijl, Kans weert, 41 p. 7; 11. A. Polder- man, Vrouwepolder, 41 p. 6, 8; 12. J'. Fre- geres, Vlissingen, 41 p. 6, 7; 13. F. Kerck- hove, Vrouwepolder, 40 p. 7; 14. P. A. Meij- aard, Kruiningen, 40 p. 6; 15. C. dei Visser, Vrouwepolder, 40 p. 5; 16. L. de Putter, Zaamslag, 39 p. 6, 8; 17. A. L. de Jonge, Terneuzen, 39 p. 6, 7, 8; 18. J. Hoondert, 's-TIeeiemhoek, 39 p. 6, 7, 7; 19. S. de Roo, Vrouwepolder, 39 p. 5; 20. G. Kruithof, O.- en W.-Souburg, 38 p. 6, 721. L. Meij- aard, Kruiningen, 38 p. 6, 6, en 22. P. Kloosterman, Nisse, 38 p. 6, 6 (lot); 23. P. Wondergem, Kruiningen, 38 p. 5, 8; 24. P. A. Galle, Ter Neuzen, 38 p. 5, 6; 25. Jac. Frank, Middelburg, 37 p. 7, 7; 26. K. L. Kramer, Kloetinge, 37p. 6; 27. G. Duin dam, Kruiningen, 37 p. 5. Uitslag vrije .baan, 100 Meter: lo prijs A. L. de Jong te Ter Neuzen 60 punten; 2e pr. C. J. Bos te Nisse 60 p.; 3e pr. C. Duindam te1 Kruiningen 60 p.; 4e pr. L. Dekker te Kloetinge 60 p.5e pr. L. v. Bennekom te Vlissingen 59 p.; 6e pr. J. J. P. de Raad te Hansweert 58 p.; 7© pr. L. Meijaard te Hansweert 58 p.; 8e pr. J. van Goor te Terneuzen 58 p.; 9e pr. P. M. Oostelijk te Ter Neuzen 58 p. Vrije baan, 200 Meter: le prijs L. Dekker, Kloetinge, 59 punten; 2e pr. A. Raamsdonk, Vlissingen, 58 p.; 3e pr. L. Biesta, Vlissingen, 57 p.; 4e pr. C. J. Bos, Nisse, 58 p.; 5e pr. C. Duin dam, Kruiningen, 56 p.; 6© pr. P. M. Oostdijk, Ter Neuzen, 56 p.; 7e pr. K. L. Kramer, Kloetinge, 56 p.; 8e pr. L. Schoe, Vrouwepolder, 56 p.; 9e pr. L. van Ben nekom, Vlissingen, 55 p. Vrije Baan, Marga: le prijs C. J. Bos 60 punten; 2e pr. P. Kloosterman 60 p.; 3e pr. C. Bos 59 p.; 4è pr. M. Bos 59 p.5e pr. J. Slabbekoorn 57 p.; 6e pr. A. Janssen, 57 p.; 7© pr. J. J. Matthijsse 57 p.; 8e pr J. de Kuyper 56 p.; 9e pr. J. Janssen 56 p. Alle prijs- winners wonen te Nisse. Einduitslag Scherp: Klasse A. Ie prijs Burgerwacht Ter Neu zen (tevens Wisselbeker van den Bond) 246 punten 150 sec.; 2e pr. Burgerwacht Vlissingen, 250 p. 148 sec 3e; pr. Bur gerwacht Kruiningen, 218 p. 136 sec. Klasse B. le prijs Burgerwacht Kruinin gen, 243 punten, 188 sec.; 2e pr. Burger wacht Goes 227 p. 185 sec.; 3e pr. Burger wacht Zaamslag 217 p. 171 sec.; 4e pr. Burgerwacht Vlissingen 213 p. 1791/2 sec. Klasse C. le pr. Burgerwacht 's-Heeren hoek 238 p. 212 sec.2e pr. Burgerwacht Vlissingen 18 9p. 200 sec..; 3e pr. Burger wacht Ritlhem 177 p. 180 sec. Vliegend Vendel, le pr. Burgenvacht Vlissingen 256 p. 146 sec. C II (kringen): le pr. kring „Land van Axel" 253 p. 145 sec.; 2e pr*. kring „Zuid- Beveland" 246 p. 152 sec. (tijd met 2 sec. overschreden, dus nog af te trekken 4 str afpunten). Marga. Klasse A: le pr. Burgerwacht Nisse 263 p. 1321/4 sec. Klasse B: 'le pr. Burgenvacht Nisse 244 p. 193 sec.; 2e pr. Burgerwacht Heinkens zand 213 p. 173 sec. Klasse C: le pr. Burgerwacht Nisse 235 p. 1831/2 sec. Tirailleur Marga: le pr. Burgerwacht Nisse met 5 man in 9 sec. 8 koppen. Eerehaan scherp 200 M.le pr. C. .1. Bos te Nisse met 46 punten; 2e pr. P. M. Oostdijk te Terneuzen 43 p. 1. s. 7. Hoogste korpsschutter scherp M. Kleine- pier, Biggekerke, met 55 punten in 28 sec.; hoogste korpsschutter marga Joh. Slabbekoorn, Nisse, met 57 p. in 20 sec. (VI. Ct.) Bij koninklijk besluit is benoemd tot ridder in de_ orde van Oranje Nassau mej. A. J, I. van Deinse, oud-directrice van het Kinderziekenhuis te 's-Graven- liage, wonende te Oostkapelle. Middelburg. Gisterenavond hebben wij weder eens een groot deel van de mu ziekuitvoering door het Middelburgscli muziekkorps op het Molenwater bijge- gewoond en hebben wij met genoegen geconstateerd met hoe groote belangstel ling bijna allen der talrijke aanwezigen der uitvoering der verschillende nummers volgden. Er blijkt o.i. uit welk een groote opvoedende la-acht er van deze openbare uitvoeringen uitgaat. De belangstelling blijkt bovendien uit het applaus na de meeste nummers, zoowel die welke onder leiding van den onder-kapelmeester, den heer A. Calatz, werden uitgevoerd, o.a. de Vlinderdans van L. Déodel en de Scène des Marionettes van J. Morks, als die waarhij de heer Joh. H. Caro de leiding op zich had genomen, namelijk „La Voix des Cloches" van E. Luiquini en de Fan- taisie uit de Opera „Tannliauser" van R. Wagner. D'e verandering ,van dirigent had tot oorzaak, dat de heer Calatz in de Tann liauser een belangrijke solo-partij heeft. Waar wij boven schreven, dat de belang stelling groot is, meenen wij er tevens nog eens op t©1 mogen wijzen, hoe jam mer het is, dal, het bestuur van het Muziekkorps steeds met financieele moei lijkheden te kampen heeft en alle belang stellenden, die nog geen contribuant zijn, op te wekken dit te worden. Men denke daarbij aan het telt, dat vele kleintjes een groote maken. Gee«. In aansluiting aan de advertentie van den lieer Polderman, in dit nr., plaat sen wij tevens het volgende schrijven van den heer P.: Gaarne voldoe ik aan uw verzoek, eenige bijzonderheden over mijn nieuw ontvangsysteem mede te deel en. Bestellingen uit Indië brachten mij er toe de constructie van een ultra g-evoe- ligen ontvanger onder de oogen te zien. Immers, met toestellen die hier algemeen toepassing vinden, kan rfien daarginds voor Manufacturen Dames- en Kinderccnfectie Tapijten - Gortfijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is niets uitrichten wegens de verbazend groote afstanden tusschen zenders en ont vanger. De dichtsbijgelegen zenders zijn van ginds nog ca. 2 maal zoover ver wijderd als de Ameirikaansche van hier. Onder zeer gunstige omstandigheden lukt het hier wel eens om met gewone ont vangers de Amerikanen te hoeren. Van geregelde ontvangst is evenwel geen sprake. De moeilijkheden zijn met het nieuwe ontvangsysteem overwonnen. Een toestel dat volgens dit systeem wordt gebouwd is zóó gevoelig, dat het voor ontvangst van de verst verwijderde stations ge schikt is. Onnoodig te zeggen, dat de omroep- stations, die we hier met gewone ontvang toestellen kunnen hooren, dan al buiten gewoon goed te noemen zijn. Inderdaad kunnen op een draadje, dat gewoon door de kamer of op zolder is gespannen, alle goede Europeesche zen ders, welke op korte golflengte werken om van de krachtige stations op lang© golflengte maar te zwijgen uit den luidspreker ten gehoore worden gebracht. Ook voor hier biedt het toestel dus vele voordeelen. Niet alleen kan de buiten antenne geheel vervallen, doch ook de bediening is eenvoudiger dan bij de meeste in gebruik zijnde toestellen. Voor den omroepluisteraar is het dus heel aan trekkelijk daar op een binnen-antenne de storingen veel geringer zijn. Vooral ook nog omdat de storingsvrijheid tusschen de stations onderling uitstekend is. On gedempte telegrafieseinen zijn geheel on hoorbaar en de storende buurman eveneens. Gisteravond gaven Mej. Tine Koo ien (piano en zang) en de heer S. Tromp (viool) het aangekondigde concert, ge noemd Vocaal en Instrumentaal, gelieve te lezen Instrumentaal en Vocaal. Over het geheel een genotvolle avond. Beide solisten gaven Blijk van bijzonder hoog staande techniek. Alles uitvoerig te ver melden vergt te veel plaats. Met lof noe men wij La Folia van Corelli en Concert A jnaj. van Mozart, beide vo'or viool en piano, terwijl de zeer zware Bal lade g min. van Chopin (piano) schit terend werd gespeeld. (De mooie Bliith- ner-piano van de Firma Dekker kwam hierin goed tot zijn recht.) De opvatting van het eerste gedeelte der Mondscbein Sonate van Beethoven vonden wij tame lijk vrij, het verdere gedeelte wis .uitne mend. Het vocaal gedeelte was g'oeil ver zorgd, vooral kon ons bekoren de 2de Aria uit Figaro van Mozart en Wiegelied van Andriessen. Van Ave "Maria was de begeleiding tamelijk sterk. Na aanhoudend applaus op1 het laatste nummer waren Solisten zoo vriendelijk deze kunstvol voorgedragen Mazurka van Wieniawska gedeeltelijk te herhalen. Jammer dat de zaal niet beter bezet was, wij hopen dat dit hen niet zafweer- houden in Goes terug te komen. Ook aan „Euphonia", dat gister avond zijn laatste concert in dit seizoen voor een talrijk publiek gaf, willen wij een woord van hulde brengen voor het geen ook dit korps dezen zomer heeft gepresteerd. Er bestaat tusschen beide koi*psen een edele wedijver, die voor zoo ver wij weten', geen ongunstigen invloed heeft op de wederzijdsche verhouding. Dat het zoo blijve, opdat gelijk tot dusver, vele stadgenooten van de goede muziek onzer beide korpsen, kunnen genieten. i' 1 I i Alhier werd gisteren afgenomen het examen voor t.b.c.-huisbezoekster ten overstaan van een commissie bestaande uit de dames dr Schagen van Soelen, inspectrice van de Volksgezondheid en D. E. Charl Deetman, provinciaal em- quêtrice; en de heeren clr van Gils, secre taris-penningmeester van de Ned. Ver. tot bestr. der t.b.c.; dr Hoorweg, provinciaal t.b.c.-arts en mr Zaaijer, adv. en proc. te Goes. Alle 7 candidaten slaagden, n.l. de zusters-wijkverpleegsterDieleman en Koole, Terneuzen; van Exel, Zaamslag, van de Lagemaat, Ierseke, Lippits, Hein kenszand, van Steenbergen, Aardenburg en van der Wekken, Noordwelle.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 1