i Leestafel. Land- ea Twabonw. Bmwüite Stam!. Markterichteri. Rechtszaken I Telegram. N I O. ■nder eerr boeren- 'reden. Vreeselijk opgenomen; het n. 0an 2-jarig raakte te water ig op het droge overleden. Te bet lijk van v. W. September aldaar l roeiboot is ver- hen vroeg is te I t van een sieep- li naar de sleept- I ïmerlijk verdrom- I' n modezaak llagnacht is inge- Im de Hoogstraat I gevestigd is het I >de-artikelen der Ir de daken heb- r genoemd pand I m te hebben» in- I nagazijnen geko- I verhoop gehaald I zijn 24 dozijn I remden, 60 paar lenige huisjasjes, hhoenen en bre- glenwoordigt een E1400. aangehouden en gezet. Het zijn verklieden de J. eksarbeidster K. I; inbraak kennis lir de heer J. P. se rechercheurs oogte te nemen, magazijnen von- n op den vloer een Tilburgsche, breven. Dit gaf ding om een be- firma Boas en dat de oude d door een ma naar huis nam. ht gevestigd op J., een familie- echt, die zich .ap van bij de bevindt. Dit fa- woning aange- de aanhouding n de fabriekar- losse werkman ;raat werd aan- men ontkenden de inbraak te de politie hun rtoonde. Want ok reeds door g genomen op ng in de Een een kennis van inbrekers, met door hen een icht en op zol- i allen door de het gestolene t is te Neder- de onbezbldigd drie personen overvallen en vermoord. In verband hier mede zijn door de rijkspolitie te Weert de twee gebroeders D. eh een zekere K. als verdacht gearresteerd- V. laat een vrouw mét drie kinderen achter. De berooving in den Am- sterdamschen polder. Op aan wijzing van de drie personen, die gearres teerd zijn, verda.cht van diefstal met ge weldpleging in den Amsterdamschen pol der, heefl; de Amsterdamsche recherche gisteren een 24-jarige man, S., aangehou den. Deze heeft bekend medeplichtig te zijn 'geweest aan de aanranding in den polder, waar, zooals bekend, een be jaarde man ernstig rifishandeld is en be roofd van een klein bedrag. De gearres teerde S. die bekende, heeft tevens ver- idaard dat de drie gearresteerde verdach ten, die tot nu toe ontkenden, tevens medeplichtig zijn aan aanranding. De Wiitte Kruisloten. De me de-directeur van de N.V. Obligatie-maat schappij Het Witte Kruis, de heer B., die wegens verduistering van een groote som ten nadeele der vennootschap door de politie is gearresteerd, is ter beschik king van de justitie gesteld en in het huis van bewaring opgesloten. Naar het voorloopig onderzoek der politie heeft uilgewezen, beloopt het totale bedrag dat door den heer B. verduisterd is, onge veer anderhalve ton. Kiezerssmoesjes. Vijf en veertuig duizend kiezers Kozen op 1 Juli niet; Voor die stouterts staat een boete Of de bajes in 't 'verschiet. Hoeveel duizend drukke dokters Krijgen eindeloos gezeur Om een kort, klein, kies excuusje Aan hun dure doktersdeur? Hoeveel duizend reuzen-smoesjes „Hoe het kwam, dat men niet kwam" Zuilen worden uitgevonden In ons goede Amsterdam A moest op de kinders passen, B zat zonder bovenbroek, C had kies-gemoedshezwaren, D zijn kiezerskaart was zoek. E had juist dien dag zoo'n kiespijn, Terwijl F zijn plicht vergat. Daar hij, ais piano-stemmer, Véél te veel te stemmen had. Onze brave Burgervader t Neemt dat alles in ontvangst, Vijf en veertig duizend praatjes: Motto: eerlijk duurt het langst. Wie is kwiek en ondernemend? Wie sticht gauw een Smoes-bureau Kiezerssmoesjes met garantie, FIRMA LEEPERT LINK CO. (Tel.) CLINGE D00RENB0S. Een ongewone paling vangst. Bij een veehouder te Mij drecht gaf plotseling de drinkwaterkraan geen water meer. Bij' onderzoek bleek deze verstopt te zitten met niet minder dan bijna 2 pond paling. S m o k k e 1 a r ij. Te Sittard is in de nabijheid van de Duitsche grens een zekere S. uit Sittard door Duitsche kom miezen aangeschoten. Zwaar gewond is de man met een wagen weggebracht. Hij heeft zeer veel bloed verloren en ver keert in levensgevaar. Naar Wierngen per motor fiets. Maandag is de eerste motorfiets van Anna Paulowna naar Wieringen gere den over den afsluitdijk. Wieringen uit zijn isolement verlost. Gearresteerd. De Utrechtsche politio arresteerde aldaar den voortvluch- tigen bestuurder C. van den Nederland- schen Grafischen Bond, die uit het bui tenland was teruggekeerd. De arrestatie berustte feitelijk op een 'bloot toeval. De heer C. keerde Dinsdag naar zijln woning terug; een der huisge- nooten begaf zich toen onmiddellijk naar het secretariaat van den Bond om van deze terugkomst kennis te geven. Een re chercheur die zich op dat oogenblik ook in het gebouw bevond, kwam dit nieuws ter oore, en even later was de heer C. reeds in zijn woning gearresteerd. In September van dit jaar rees op een bestuursvergadering van den Bond twijfel aan het juiste beheer der financiën; de penningmeester achtte het toen raadza mer maar het hazenpad te kiezen en den achtsten September verdween hij naar Antwerpen. Bij zijn aanhouding bleek hij niets meer in zijn bezit te hebben van het verduisterde bedrag, dat toch meer dan .twintig duizend gulden beliep. C. beheerde in zijn functie van tweede pen ningmeester verscheidene kassende •werkloozenkas, het bondsziekenfonds, het fonds voor uitkeering bij overlijden en het fonds voor steun aan uitgetrokken werkloozen. Bijl het voorloopig onderzoek is gebleken dat C. bijl herhaling bedragen opnam, die gestort waren op Utrechtsche banken, door middel van valsche hand- teekeningen. Hij zal dan ook niet alleen vervolgd worden wegens verduistering, maar ook wegens valschheid in ge schrifte. Et-ensrelletje. Dinsdag ont stond bij het '21e Beg. Inf., gelegerd in de Kazerne 1 te Amersfoort een etens- relletje. De soldaten waren ontevreden over de toebereiding van het eten, dat bestond uit de hoeveelheid voedsel uit de bussen, waardoor gehakt was gewerkt. De soldaten weigerden dit voedsel te gebruiken en dreigden 's nachts te 2 uur niet uit te rukken voor de groote ma noeuvre van Woensdag. Eerst toen een rij-stmaal om 9 uur 's avonds was beloofd teerde de rust weer. Noorderlicht. Maandagavond ton te Tiel zeer goed Noorderlicht wor den waargenomen. De geheele Noor delijke hemel was bij tusschenpoozen hel der stralend verlicht. Vliegtuig© n-b o t s i n g. Twee vliegtuigen zijn boven Bristol tegen el kaar gebotst en van een hoogte van vierhonderd voet neergestort. De heide vliegers zijn gedood. De brandstichtingen te Berlijn. Te Berlijn Wilmersdorff is Dinsdag alweer de bovenverdieping van een groot woonhuis door brand vernield. Ook Vlitmaal was brandstichtingin het spel. Van de daders ontbreekt elk spoor. Een nieuwe Landru. Te Praag heeft de politie een 32-jarige kerel aan gehouden, die bekend heeft drie weken geleden in 'liet Tatzagebergte eerst zijn bijzit vermoord en beroofd te hebben, den volgenden dag een ander meisje en ten slotte getracht te hebben een derde meisje te vermoorden door eerst twee revolverschoten op haar te lossen en haar vervolgens met benzine te overgieten en in brand te Steken. Dit meisje is deerlijk gewond naar het ziekenhuis gebracht. Het mislukken van dezen laatsten moord, is oorzaak geweest van 's mans aanhouding. Men vermoedt, dat hij nog meer moorden op zijn geweten heeft. In zijn koffer zijn ldeedingstukken en juweelen van ver moorden gevonden. i - Autodiefstallen. Een twin tigtal auto's, tijdelijk door hun eigenaar of bestuurder onbeheerd gelaten, waren te Brussel den laatsten tijd gestolen ge worden door behendige dieven, tot de speurpolitie het besluit nam er een ein de aan jte stellen. Na langdurige opspo ringen rvas het duidelijk, dat de dieven deel uitmaakten van eenzelfde goed inge richte bende, die de gestolen voertuigen wist aan den man te brengen. Reeds vier autobestuurders en een vrouw wer den door de speurpolitie opgesloten, we gens voornoemde feiten. Andere aan houdingen zijn op komst. Een half dozijn gestolen voertuigen werd reeds terugge vonden. Van het verdere onderzoek ver wacht men de beste uitslagen. Brand. Doordat een jongetje van 4 jaar met lucifers het hooi in de schuur had in brand gestoken, brandde de arbei dersbehuizing van 'den heer K. te Hel ium geheel uit. Twee varkens en twiae gei ten kwamen in de vlammen om. Niets werd van den inboedel gered. Met groote moeite werd nog een kind gered, dat te bed lag en waarvan de moeder op eeni- gen afstand aardappelen rooide. De móe der kon, door een raam in te duwen, het kind nog redden, waarbij zij eenige verwondingen opliep. Verzekering dekt de schade. OOSTBUBG. V.B. Omstreeks 12 uur vanmiddag is een groote brand uitge broken in een landbouwschuur, annex oude oliefabriek. Beide gebouwen, gevuld met landbouwproducten, staan in lichte laaie. De belendende gebouwen en een ■oude stal loopen tevens gevaar. AMSTEBDAM. V.D. Admissie-examen Vrije Universiteit. Er hadden zich aange meld 19 candidaten. Teruggetrokken 1, afgewezen 8. Geslaagd de heeren L. Bate laan te Bodegraven, J. E. Booy te Alphen, H. Hinloopen te Amsterdam, C. Jansen te Puttershoék, J. C. J. Kuyper te Utrecht, A. Quak te Amsterdam, J. Verleur te Amsterdam, H. Volken te Utrecht, D. J. de Vries te Winschoten en J. Wagenaar te Heer Ilugowaard. AMSTEBDAM. V.D. Tegen den koop man A. 0., beschuldigd van heling van een bedrag, afkomstig van de inbraak in het agentschap der Ned. Bank te Kam pen, is heden 1 jaar gevangenisstraf ge- ei scht. DEN HAAG. V.D. In de gisteren gehou den vergadering van de Centrale Oom. voor Georganiseerd Overleg in Ambte- na.arszaken werden de besprekingen voortgezet betreffende het voornemen der regeering ten aanzien van de salarissen. Na ruggespraak met bun besturen deelden de vertegenwoordigers der organisaties mede, dat het door de regeering beschik baar gesteld bedrag algemeen te laag wordt geacht en hun oordeel was, dat be neden een uitkeering van 4 a 5 pet. van het salaris, met een minimum van f 75 a f 100) niet mocht worden gegaan. De regeeringsvertegenwoordigers ver klaarden zich bereid deze voorstellen aan de regeering over te brengen. Welke ook de regeeringsbeslissing zij, zoo gaven de organisatievertegenwoordigers de voor keur aan een uitkeering in eens boven elke andere voorziening. LEIDEN. V.D. Bij den bloemist H. v. L. te Noordwijkerhout is voor duizenden gul dens aan 'bloembollen ontvreemd. LEIDEN. V.D. Bij de administratie der veiling Flora te Rijnsburg Is fraude ge pleegd tijdens de ziekte van een der bestuurders. ENSCHEDE. V,D. Wegens de typhus- gevallen in het Duitsche industrie-gebied: heeft de gezondheidscommissie in alle grensplaatsen waarschuwingen aange plakt. FEZ. V.D'. Het Fransche legerbestuur zal in den winter in Marokko op kleine schaal gevechten leveren, in de hoop, dat de Riffs gebrek aan levensmiddelen zullen krijgen. In bet voorjaar zal dan een snel en krachtig offensief worden onder nomen. In „Stemmen des Tijüs" van September opent prof. W. J- AaldeTS een jjpstellen- reieks over „de wereldconferentie 1e Stockholm"; behandelt ds Molenaar „Bus ken Huets Brieven aan potgieter", en dr Tazelaar „Bilderdijks invloed op Groen van Prinsterer". Djr W- Kramer begint een artikelenreeks over „Het natuurgevoel in de nieuwere Nederlandsche literatuur", beginnende met „het moderne natuur gevoel". Dirs Haantjes verzorgde de sage van den Zwaneridder. Tenslotte de Eco nomische Kroniek van prof. Diepenhorst. Een mooi nommer! Uitgever is G. J- A. Buys te Utrecht. In „Antirevolutionaire Staatkunde" (or gaan van de dr Abraham Kuyper-stichting. Septembernummer) komt o.a. een eerste artikel van minister Rutgers over het Belgisch-Nederlandsche verdrag en de be ginselen van den Volkenbond; vervolgt dr H. Dooyeweerd zijn „proeve van een fundeering der Calvinistische levens en wereldbeschouwing in hare wetsidee"; geeft dr Donner het slot zijner beschou wing over „de dageraadsquajestie"; en beantwoordt mr Notëboom 'een vraag wat te verstaan zij onder de begrippen Rechts- souvereiniteit en Rechtsstaat. Men bedenke dat dit tijdschrift dient ter bevordering der studie van de Anti revolutionaire beginselen, en derhalve een onmisbare gids is voor onze oudere en inzonderheid de jongere anti-revolu tionairen. Rijkshengstenkeuring. Bij de te Bergen op Zoom gehouden jaarlijkscbei rijkshengstenkeuring werden goedgekeurd: Constant, bles, eig. G- Koop- mans, Roosendaal; Major de BelrO', vos, eig. H. Koopmans, Steenbergen; Dollar d'Ossendrecht, vos, eig. Ant. C. Mattheus- sens, Ossendrecht, Brenner de Velsique. vos, eig. wed. C. Mattheussen Zn., Ossen drecht; Georges, roodvos, eig. J. A- Akker- mans, St. Annaland; Pallas, vos, eig. M. Goosen, Oud-Vossenieer; Homére de Din- tcloord, blauwschimmel, eig. Ed. Ver haart, Dlinteloord; Ferdinand van Dintel- ooid, bles, eig. P]. M- Sneep, Dlinteloord (cornage); Gustaaf de Dlinteloord, licht- vos, eig. F- M- Sneep, Dlntelo ordJJram, druiplcoJ, eig. A. J- Blom, Dintefoord; Amiral, vos, eig. 0- Moruws, Wouw; Teun Kladde, vasschimmeT, eig. A. C- M- de Wit, Steenbergen; Chambert in de Don, donkervos, eig. L. Verbeek, Steenbergen; Gaspari, donkerroodvos, ©ig. Leon Ver beek, Steenbergen, (cornage); Lion de Flandre, vos, ©ig. Leon Verbeek, Steen bergen; .Joubert II de Belle, bles, eig. J. Zandee, St. Annaland; Artist de Labou- reur, vos, eig. Vereeniging de Bendracht, Da Heen (cornage); Orange de Zuiddorpe;, vos, eig. Vereeniging de Eendracht, De Heen; Herman de Dlinteloord, vos, eig. Aug. de Schutter, Ddnteloord; Jalon de Laboureur, vos, eig. A. E- van der Slikke, St. Maartensdijk; Brin d'ör, vos, eig. O- M. Akkermans, Zegge; Frederik, vos, eig. C. Akkernians, Zegge; Ferdinand, vos, eig. Gebr. A. en P. Boudeling, Anna Jacoba- polder; Fils de Moustiquaire, vols, eig. E. J. Kosten, Tholen; Vital de Knocke, vos, eig. Hemgstenvereeniging Tholen (cor nage); Successeur, eig. Jac. F. Rrooymans, St. Annaland (cornage); Manus van Grap- pe, vos, eig. Jac. F- Brooymans, Sint Annaland; Bon Vivant, vos, eig. J. Wisse Anna Jacobapolder; Jan de Fiston, ©ig. O. Polderman, Tholen; Oourbet, eig. H- Vlamings, Dlinteloord. Twee paarden waren niet kanwezig, van drie paarden werd de keuring uit gesteld, terwijil vijf paarden afgekeurd werden. Wisselkoersen. Amsterdam, 24 Sept., 2 uur. Berlijn 59.24—Ö9-.26 Brussel 10.8710.89 Parijs 11.77—11.79 Londen 12.053412.05t/8 New-York 2.48342.487/s Goes. Woensdag werd door notaris Pilaar publiek verkocht: 1. weiland en wegeling in Hubelandshoek, groot 98 A. 62 cA-, aan 'L. Westveer te Goes voor f 3240 p. H.A. is voor het geheel f 3195,29; 2. weiland in 's-Heer-Abtskerke, groot 1 H.A. 59 A. 70 cA. aan het Alg. Armbe stuur aldaar voor f 3200 per H.A. is voor het geheel f5110,40; 3. bouwland in Kloetinge, nabij Zomerrust, groot 1 H.A. 59 A. aan Jan Tolhoek te 's-Heer Abts- kerke voor f3480 per H.A. is voor het geheel f5533,20. Samen f13.838,89. Krabbendijke, Door not. Schram is he den verkocht ten verzoeke van den heer 0. Lobbezoo Jbz.huis en erf aan den Noordweg met recht van erfpacht op dien grond, groot 4 A. 91 c.A. Hoogste inschrijl- ving f2337. Kooper J. Lobbezoo voor f2500. Verder 'nperc. bouwl. in den Oost polder, groot 51 A. 20 c.A. Hoogsta in schrijving f 2055,' kooper dhr Jb. Ver sprille voor f2415. Souburg. Door notaris .Ittman werd pu bliek verkocht een woonhuis met schil derswerkplaats, erf en tuin, aan de Pas poortstraat B 368, groot 2 A. 85 c.A. voor f 3015 aan den heer C. I. Serlé, alhier.. GOES. Huw.-aang.Pieter Kosten, jm. g0 j. te Kapelle en Jacoba Anthonia Le na Johanna Openneer, jd. 21 j.; Adriaan Traas, jm. 22 j. te Heinkenszand en Ca- tharirra Johanna van Hese, jd. 18 j. Van 21—24 Sept. VLISSINGEN. Getrouwd: J. D. Frege- res, 27 j. en D. M. Langendoen, 23 j.; M. G. M. L. Caron, 25 j. en L. J. v- Beers, 25 j.; P. Konings, 30 j. en W. Kuypers, 25 j. Bevallen: J. A. Verboom geb. v. d. Broek, d- Overleden: C- A. Janisse, 36 j., man v. W. Slabber; E. Traas, 75 j., vrouw van A. van Damme; P. C. Eekman, 25 j., ongeh. z. F. Debra, 15 j., on- geh. d. SOUBURG. Overleden: Jacoba Johanna Brombacher, 69 j., ongeh. Middelburg, 24 Sept. De aanvoer op de graanmarkt was ruim. Tarwe f12f 13.50, witte' boonen f24f30, Kroonerwten f 14f17, Maan zaad Y42f44. Boter fl.l7i/2, part. fl.271/2, kipeieren f9.50, part. f 10.50, eend-eieren f8.50, part. f 9.50. MIDDELBURG, 23 September. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Blau we druiven I 66, Idem II 39, Tomaten I 23, idem II 12, Witte Ribbing1 18, Nouveau Poiteau I 23, Idem II 16, Buré Clairgeau 17, Buré Durandeau 22, Transparant de Cron- cel 22, Keswick 11, Beurré Hardy 65, Reinet de Canada 13, Triumph de Viënne 74, Keizer Alexander 15, Maagdeperen I 2328, No tarisappel 13, Sterappels 13, Wijnperen 15, Jacq. Lebel 13, Soldat Laboureur 30, Blauwe eigenheimers 3, Spruiten 1920, Spinazie 15 —20, Perfict 20, Stoksnijboonen 1735, Prin- cesseboonen 1722, Stokprincessen 1718, Wagenaars 1015 ct., alles per K.G. Ram menas 23, Rapen 2, Peen 34, Karoten 13, Pieterselie 1, Prei 89, Uien 46, Kleine uien 1, Selderie 2 ct., alles per bos. Perziken 10, Meloenen 1629, Andijvie 1— 3, Roode kool 14, Savoye kool 1,55, Bloemkool I 512, Sla 13, Boerenkool 1, Bloemkool II 24 ct., alles per stuk. VLISSINGEN, 23 Sept. 1925. Transparant de Croncel 34, Cox Pomona 1620, Jacq Lebel 12, Warnersldng 17, Danziger Kant 18, Prin ce Noble 9, Oranje Reinet 13, Roode Cal ville 24, Blomzoet 8, Manks Codlin 1012, Cons, a la Cour 18, William Duchesse 31— 36, Bonne Louise 66, Beurré de Mérode 41, Beurré Hardy 57, Beurré d'Arenberg 19, Mar sepijen 2629, Seigneur d'Esperen 53, Car- bonkel 22, Blauwe Druiven 6570, Bramen 1925, Uien 45, Spinazie 13—14,5, Sprui ten 19—20, Postelein 1314, Princessen 16 33, Wagenaars 1819, Snijboonen 2031, Tomaten 11-22 ct. alles per K.G. Aard appelen 2844 ct. per 10 K.G. Roode kool 37,5, Savoye kool 69, Bloemkool 215 ct., alles per stuk. Selderie 46, Prei 7,5 8,5, Peeën 56, Kroten 35, Rapen 3,5 4 ct„ alles per bos. Andijvie 4986, Kervel 610, Pieterselie 812, Zuring 10, Sla 54 81 ct., alles per mand. Augurken 1523 ct. per 100 stuks. KAPELLE-BIEZELINGE, 23 Sept. 1925. Groote veiling: Kroet f4.70 per 100 K.G. Kleine veiling: Peren: Doyenné de Cornice 4060, Seigneur d'Esperen 37, Comtesse dé Paris 31, Beurré Hardy 4554, Nouveau Poi teau 2035, Maagdeperen 2027, Pondspe ren 2530, Anijs peren 16, Bergamotperen 25 Beurré Durandeau 2030, Bonne Louise 40 60, Knolperen 26 ..gulden, alles per 100 K.G. Appels: Cox Oranje Pipping 2527, Goud- reinetten 1018, Notarisappel 1015, Manks Codlin 2027, Ananas Reinetten 812, Zure Bellefleur 911, Gron. Kroon 912, Honds muil 811, Jacques Lebel 11—14, Gulder- lingen 9, Zomer Court pendu 14, Blanke Court Pendu 911, Lady Ilenniker 1014, Signe Tillish 1013, Pomme d'Orange 11 14, Campagnezoet 1113, Blomzoet 10 13, Benderzoet 912, Val- en Kroetappels 48, Blauwe Druiven 6372, Kippen 1 gul den, alles per 100 K.G. Kipeieren f 9.60, Eendeieren f 8, beiden per 100 stuks. OOSTBURG Tarwe, f 11.50—f 13.50, Gerst Chevalier f 12f 12.25, Rogge f 11f 11.25, Haver f 10.50f 11.25, Kroonerwten f 10 f 13.50, Bruine boonen f 20f 25. TELEGRAPHISCH WF.ER1EBH5HT Naax waarnemingen in den ochtend van 24 Sept., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te Die Bilt. Hoogste barometerstand 762,9 te Biar ritz, laagste 743,1 te Roest- Verwachting tot den avond van 25 Sept.: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, half tot zwaarbewolkt, weinig of geen neerslag, mogelijk nachtvorst, iets warmer overdag- Stormwaarschuwingsdienst- Hedenmorgen 9 u. 40 geseind aan alle posten: Attentiesein lieer- Arr.-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 23 September- Veroordeeld wegens het niet invullen van den dag van geboorte in 2 geboorte akten: A- de H., 55 jaar, ambtenaar van den Buig. Stand te Oostburg, tot 2 maal f 2.50 of 2 maal 1 d. h. Hech tenis voor maximum snelheid- Voor het Kantongerecht te Middelburg heeft terecht gestaan mr W- H. E. v. d. B. v. V., burgemeester der ge meente Gorssel. Beklaagde was ten laste gelegd, dat hij op 2 Juli 1925 te N. en St. Jooslandj met een auto had gereden met een snel heid van 46 K.M. per uur, terwijl de in acht te nemen maximumsnelheid daar ter plaatse 20 K.M. bedraagt. Beklaagde was niet verschenen- In deze zaak waren door het O- M. een 5-tal getuigen gedagvaard- Tijdens het onderzoek in deze zaak was door beklaagde een zeer bedenkelijk® houding aangenomen. Deze deed het voor komen alsof hij met de plaatselijke toe standen te N- en St. Joosland niet op de hoogte was, zelfs niet wist waar dat dorp lag, en dat het heel goed mogelijk was dat de chauffeur op bedoelden dag in N. en St. Joosland had gechauffeurd. Dit bleek echter geheel onwaar te zijn, want uit de getuigenverklaringen van den chauffeur zelf en van een gouvernante, die den be doelden autotocht meemaakte, bleek dat geen chauffeur op dien tocht was mede- gegaan. Door den verbalisant werd verder nog verklaard, dat door hem het num mer der auto benevens de overtreding zeer scherp was geconstateerd- De ambtenaar van het O. M., requisitoir nemende, zegt dat de maximumboete op deze overtreding gesteld slechts f 25 be draagt. Zou deze in een normaal geval, waar met 46 K.M. snelheid in een be bouwde kom zou zijn gereden wellicht ge vorderd zijn, in dit geval meende hij dat deze straf, gezien de wijze waarop be klaagde het onderzoek heeft belemmerd,, wat van hem als burgemeester niet kon worden verwacht in zijn positie, niet in juiste verhouding staat tot het gepleegde feit. De Staat heeft zich in deze meer dan gewone kosten moeten getroosten om deze zaak tot. klaarheid te brengen door de door beklaagde aangenomen houding. Waar een principieel© hechtenisstraf om genoemde redenen spreker voor beklaagde te zwaar voorkwam, meende hij dat een gevoelige waarschuwing in den vorm van een voorwaardelijke veroordeeling te meer waar niet bekend is dat bekl. zich meer aan dergelijke feiten heeft schul dig gemaakt hier op haar plaats was, weshalve hij requireerde tot veroordee ling van .een hechtenis van 1 dag voor waardelijk met proeftijd van een jaar. De kantonrechter, onmiddellijk uit spraak doende, veroordeelde den beklaag de volgens den eisch van het 0. M. tot 1 d- h. voorw. met 1 jaar proef. „Betrouwbaarheidsrit. De rechtbank te Arnhem heeft uitspraak ge daan in de zaak van 4 wielrijders, welke hadden deel genomen aan een betrouw baarheidsrit, uitgeschreven door den N- W. B. De kantonrechter te Nijmegen had beslist, dat het hier wel degelijk betrof een snelheid srit, waarvoor geen vergun ning was gevraagd en hij veroordeeld© deswege de beklaagden ieder tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis. De rechtbank te Arnhem heeft thans dit vonnis bevestigd- Het kind in de dakgoot. De rechtbank te Rotterdam veroordeelde de 27-jarige vrouw, die op 2 Februari haar kind in de dakgoot te vondeling heeft ge legd, tot een jaar gevangenisstraf voor waardelijk, met een proeftijd van drie jaar, mits beklaagde zich stelt onder toe zicht van het Genootschap tot Zedelijke verbetering van gevangenen. Veroorzakenvan dooddoor schuld- Voor de Utrechtsche rechtbank werd behandeld de zaak van den 21-jari- gen W., beklaagd van den dood door schuld veroorzaken van den 72-jarigen L. Beklaagde had in de Maliebaan te Utrecht den ouden man aangereden ten gevolge waarvan deze werd gedood- Be klaagde zeide voorzichtig gereden te heb ben. Het 0. M. eischte 3 maanden ge vangenisstraf- De moord aan den Overtoom. Gisteren werd het getuigenverhoor voortgezet in de geruchtmakende moord zaak tegen van Muylwijfc. Elvenals gis teren zullen wijl een kort verslag daarvan geven, ontdaan van alle sensatie en grie zeligheden. Vooraf nog eien kleine schets uit de Maasbodeif Die president der Rechtbank beschikt over de stugge hardvochtigheid, die de waarheid opdrijft als een aangeschoten hert, door het kreupelhout aller uitwei dingen. Hij schijnt in van Muylwijk, die heel den morgen wordt ondervraagd, een gemakkelijk sujet te hebben gevonden. Van Muylwijk schijnt een onbeduidend burgermannetje, die spreekt met opge blazen burgermans rhetoriek: hij heeft aan zijn slachtoffer „de ziel ontnomen"; hij' wil niet tegenover zijn kinderen „als moor denaar staan". Die neerhangende snor geeft hem iets suffigs; de sterke scheer ren echter .spreken van veel physieke kracht. Doch niet altoos beeft de ondervrager het gemakkelijk met hem: Van Muylwijk beschikt over een logge sluwheid, die alle moeilijkheden, niet lenig ontwijkt, doch er voorbij plonst, althalls dit tracht te doem. Hij denkt lang na, hij spreekt met een zware tong. Doch spoi&dig vervalt hiji in de fout van de dom-slnwen; hij wil te veel bewijizen, of liever te veel ont kennen. Oppervlakkig schijnt de constructie van het geval, zooals Lij die biedt, niet on mogelijk. Busch bad geld van Van Muyl wijk te vorderen. Busch was wreed; hiji perste tot een rijksdaalder af, de nood druft van Van Muylwijk's kinderen; hjj' kwam dien fatalen avond Vrijdag 22 Octo ber 1915, op den vervaldag, met het accept. Toen Muylwjjk niet betalen kon, wilde hij naar diens vrouw, opdat deze bij haar vader geld zou vragen; Muylwijk wilde dit beletten, greep hem bij de keel „Ellendeling, wil je mijn vrouw nog meer verdriet aandoen." Maarmaar hoe ongerijmd is toch dikwijls dit alles! Van Muylwijk wil alles verwringen, alles verkleinen, alles ver zwakken ten koste steeds van de geloof waardigheid. Busch is niet beroofd: het. geld van den verslagene is alleen van hem „verwijlderd". Hier wordt de verdediging van den beklaagde belachelijk. Waarom drong Busch zóó aan pp bo

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3