Hoiip.MBpiSiisii. IteleÉp.Mi. Bnrgerliïke Stam). MarRtterichten, Rechtszaken. Laatste Berichten. Allerlei. ffcrd met ecu hersenschudding: naar het zie kenhuis 'overgebracht. Te Delfzijl is het ]jk gevonden van den 34-jarigen G., die sinds Donderdagavond werd vermist. Do werk man M. uit Medemblik, die Woensdagmiddag to Lutjebroek met beide beenen in een ^alk- molen bekneld raakte, is aan de gevolgen overleden in het ziekenhuis te Medemblik. Zaterdagmorgen is oen 5-jarig jongetje to Oosterzee bij' de ouderlijke woning in een sloot geraakt en verdronken. Het djrarna te Rotterdam. De inspecteur, die het onderzoek leidt inzake het drama in het Hang, heeft den gewonden man J. S. wederom in het ziekenhuis ge hoord, doch het verhoor heeft geen nader licht op de zaak geworpen. Do man schijnt zich niets van het drama te kunnen her inneren en meent, dat do vrouw nog leeft. Men heeft niet den indruk, dat hij simuleert cn de medici zijn de overtuiging toegedaan, dat het wetenschappelijk zeer goed mogelijk kan zün. dat de man op dit punt z'n geheu gen kwijt is. Verduistering? Bij de politie te Amsterdam is door een tiental filiaalhouders een klacht ingediend tegen een der direc teuren van een stoomververij, die volgens beweren van de aanklagers een bedrag van circa f 13000 zou he.bbon verduisterd. Toen de filiaalhouders een contract sloten met don aangeklaagden directeur, moesteu zij' een waarborgsom storten, welko varieerde van f500 tot f2000. De gestorte bedragen zou den nu, naar zü aan de politie mededeelden, verdwenen zijn. Do filiaalhouders drongen er bij de politio op aan den aangeklaagden direo- teur to doen arresteeren, jnanr de politio achtte daartoe geen termen aanwezig. Wel heeft zij de klacht, nadat zij beide partijen aan een verhoor heeft onderworpen, naar do justitie doorgezonden. Valse he muntersbende gear resteerd. Te Neurenberg heeft do poli tio een uit zeven personen bestaande valsoho muntersbendo gearresteerd, die er haai' werk van maakte, valsohe biljetten van honderd rentemark te vervaardigen. Men wilde voor verscheidene honderdduizenden marken in omloop brengen Ze. zouden uitgegeven worden te Berlijn, Tsjecho-Slowakic en de bezetto gebieden. Een vreemde patiënt. Donder dagmiddag werd te Amersfoort oen mans persoon aangetroffen, die aangereden was door een auto. Aangezien de man piet loopen kon, is hij per brancard naar diet politiebureau vervoerd. Een daar ontboden geneesheer be vond, dat de man een lichte kwetsuur aan, zijn voet had opgoloopen. Verder mankeerde hij niets en was volkomen nuchter. Overbren ging naar een ziekenhuis werd echter wen- aoheljjk geoordeeld. Derwaarts met de bran card overgebracht, bleek de man bij1 aan komst aldaar in absoluut kennelijken staat van dronkenschap te verkeeren, terwijl op hem een flesch spiritus bevonden word. Tijdens zijn vervoer van het politiebureau naar het ziekenhuis, een afstand van een kwartier gaans, 'had de man zich blijkbaar volkomen bedronken. Een loting' gedeeltelik ver nietigd. Te'Eindhoven was door bijzondere omstandigheden voor den loteling Jan van der Ven diens lot uit de bus getrokken eenige oogenblikken vóór het tijdstip, waarop deze opgeroepen was ter loting te verschijnen. Toon hij eenige minuten later zelf verscheen, precies op zijn opröepingstijd, werd hem het even to voren voor hem getrokken nummer overge reikt. Dit nummer was 157, precies op het kantjo af van er in of er uit J En dus reclameerde hiji. De Commissaris der Koningin heeft, de reclame geldig verklaard, omdat van der Ven d9or den loop dor gebeurtenis „verkort is in zijn recht om zelf te mogen loten". Mits dien is de loting ongeldig verklaard. Niet eohtor de heele loting, want op de nummers dergenen, die vóór van der Ven getrokken hebben,, kan de verdere loting van geen invloed geweest zijn. Do lotelingen, wier na men in alfabetische volgorde komen na van der Ven, zullen nu met dezen opnieuw moe ten loten Di.t zijn er in totaal 57. Dan zullen dezelfde nummers in do bus jedaan wor den, als er nog inzaten op het oogenblik, toen vorige maal van der Ven aan de beurt, Tan loten was. Rjk geweest. In het werkhuis te Lnton is dezer dagen op 77-jarigen leeftijd armlastig overleden Walter William Butler, vroeger een rijk scheepsbouwer uit Liver pool, die met koning Eduard VII bevriend was geweest en zijn algeheele verarming aan rijn edelmoedigheid jegens vrienden, „die hem nooit terugbetaalden wat zij' hem schuldig Jaren" toeschreef. Blusschingsgevaren. Een Lon- densch brandweerman viel, terwijl hij .een straalpijp op een brandend gebouw richtte, buiten kennis neer. Het bleek dat hij met de waterstraal de bloot gekomen electrische geraakt had en dat de stroom door het water haar de straalpijp geleid was en hem geëlec- Jrocuteerd had. In het ziekenhuis is hij over leden. Een oplichter aangehouden, ■te® familie te Rotterdam, heeft een zoon, 10 in een Rijksopvoedingsgesticht te Leiden ■verblijft. Dezer dagen vervoegde zich bij haar jongmensch, dat zeide reclasseringsamb- *®aar te zijn en in staat, er voor te zorgen, de jongen thuis kwam. Voor do noodige ®Waliteiten had hij echter f 75 noodig. De die bezat het niet, doch nam een bloed laat uit Amsterdam in den arm. Inmiddels g'3 aaa een rechercheur van het Centraal au het geval ter oöre gekomen. Dezen a®i het verdacht voor ©n hij wist te be- °n, dat hij tegenwoordig kon zijn bij onderhoud, dat de bloedverwant met den ^«ifgsambtenaar hebben zou. Deze ac- bM-htt e en zeventig gulden. Toen "ohA '^6 Techercheur bet gewenscht, tus- m te komen en hij onderwierp den ^loringsambtenaar aan een verhoor. Het jongmensch bleek ten slotte te zijn de 20- jarigo instrumentmaker P. Hij is in verzekerdo bewaring gesteld. Typhoon in Z. - W. - J a p a n. Een typhoon heeft Zuid-West-Japan van Shikoku tot Kyushu geteisterd. De verbindingen in do buurt van Osaka zijn gedeeltelijk verbro ken. Er zijn eenige slachtoffers. Do rivieren zjn op verschillende punten buiten haar oevers getreden. Ongeluk in oen circus. Gedu rende een voorstelling in het circus Busch te Berlijn zijn twee artisten, die per fiets een hellend vlak afreden, naar omlaag ge vallen. Beiden zijn zwaar gewond in het gasthuis opgenomen. Een goede vangst. Door de politie to Castricum is aangehouden zekere O., die zich te Beverwijk had schuldig gemaakt aan verduistering van een rijwiel ten nadeele van V. en wegens oplichting van een bedrag yan f 10. Door den commissaris van politie te Wor- merveer was zijn aanhouding verzocht als verdacht van verduisteringen aldaar gepleegd.' Van G. word eerst op transport gestold naar Wormerveer en vandaar naar Beverwijk. Bij nader onderzoek bleek, dat de gearresteer de in 1919 door de Utreohtsche rechtbank wegens verduistering tot 9 maanden- gevan genisstraf was veroordeeld, welke straf hij nog moest ondergaan. Bovendien had hij' nog 10 dagen hechtenis te goed. Zijn aanhouding was ook nog verzocht door de commissaris sen van politie te Apeldoorn, Zwolle, Velp en Harderwijk, als verdacht van het plegen van verduisteringen. Chineezen-moorden te New- York. Reuter seint uit New-York, dat de moorden op Chineezen daar voortduren. Waar schijnlijk vloeien zij' voort uit partijveeten. Meer dan 500 Chineezen zijn gearresteerd. Honderd en zes Chineezen, die geen bewijzen bezitten, dat zij gerechtigd zijn in Amerika te wonen, zullen gedeporteerd worden. Drievoudige botsing. Zestien 'personen werden gewond bij: oen botsing tus- schen een omnibus, een auto e'n een tram wagen op de Lea-brug in Oost-Londen. De omnibus werd bijna in twee gedeelten ge splitst. Do auto kwam eerst in botsing met de tram. Deze maakte een zwenkend» be weging en trof de omnibus. Groo te brand te Parijs. Een he vige brand heeft Zaterdagmorgen twee be langrijke fabrieken in het Parijsche -kwartier RouiUy in asch gelegd. Persoonlijk© ongeluk ken zijn niet te betreuren, doch de schade wordt geschat op een millioen francs. Do geheimzinnige moord op 'het Oosterhoutsch meisje. Op een Zondag in April 1925 te ongeveer kwart vooi vier uur zijn ten huize van Mina Bosgoed to Oosterhout welk ineisjo op 9 Augustus j.l. haar woning verliet en 16 Augustus d.a.v. in een greppel by de leemputten onder Oos: terhout dood werd gevonden twee jongo mannen geweest, terwijl Mina alleen thuis was. Zij' kwamen miet de fiets uit de richting van het Wilhelminakanaal en .hadden, een pet op. Zij waren vrij lang van postuur en in het donker gekleed. Mina zou verder op Zondag 19 Juli 1925 bij do Oostcrhoutscho processie aan do Meerselsche Droef kennis gemaakt hebben met een jongen, die zich, zooals bij onderzoek is gebleken ten on rechte ntoemde „Jacobs, koperslager Ginne- ken". Bovendien heeft Mina Bosgoed op 2 Augustus 1925 des avonds pl.m. 7 uur t« Oosterhout op den openharen weg' tusschen haar woning: en de boerderij' van den land bouwer Evers gesproken met een jongen, die een rijwiel bij zich had en gekleed was in donker colbert costuum met een liggend boordje, een pet op. De rechtercommissaris te Breda, belast inel de instructie van strafzaken, verzoekt een ieder, die eenige nadere inlichtingen kan geven over voormelde personen, deze mede dcelingen schriftelijk of mondeling bij hem te doen in het gerechtshof te Breda. De moord op Prof. Rosen. Men zal zich herinneren ,dat een tweetal maanden geleden Prof. Roson,hoogleeraar aan do universiteit te Breslau, in zijn villa ver moord is. De ,huishoudster, haar dochter, een kind van den vermoorde, en de man van de dochter werden in verband met deze zaak in hechtenis genomen, zonder dat echter 'huii schuld voldoende was kunnen worden be wezen. Nu heeft de politie van Breslau enkele dagen geleden een bekend inbreker, Fleischer genaamd, gearresteerd en deze beeft bekend met een medeplichtige, die eveneens reeds achter slot en grendel zit, Prof. Rosen en den portier van diens villa te hebben om gebracht. Een ander medeplichtige stond bui ten op wacht,. Het zonderlinge in de zaak is, dat Fleischer weigert te antwoorden op alle vragen aangaande de huishoudster van Prof. Rosen. De autoriteiten twijfelen dien tengevolge aan de juistheid van Fleirscher's bekentenissen, vooral omdat Fleischer ook nog geweigerd heeft zijn verklaringen te onder tekenen. Fleischer werd sinds langen tijd door de politie gezocht. Hij had zich in do provincie Silezië aan een 100-tal inbraken schuldig gemaakt. Tram en auto. Te Duisburg is een volle tram op ©en stilstaande vrachtauto go- reden. De tram wérd zwaar beschadigd en vier mensehen werden zwaar en 15 licht ge wond. Verscheidene kinderen werden uit de tram op straat geslingerd. Die auto werd ge heel vernield. Brandstichting. Zaterdagnacht ont dekten omwonenden brand in de nieuwge bouwde dubbele behuizing aan de Stations straat te Krommenie, bewoond door den eige naar den timmerman W. en den heer B. De brand woedde in de bovenverdieping .van eerstgenoemde, die met zijn vrouw afwezig bleek te zijn. De brandweer wist den brand tot deze bovenverdieping te beperken. Be neden en bij den beer B. ontstond veel wa terschade. Naar aanleiding van geruchten en bevinding van de brandweer werd de eigenaar toen deze Zaterdagmorgen terugkeerde, door de politie in verhoor genomen, waarbij hij bekende, den brand zelf te hebben gesticht. Nog denzelfden morgen is W. door do politio gevankelijk naar h$t buis van bewaring te Haarlem overgebracht. Verdachte personages. Twee mannen zijn aangehouden, die volgens .ver klaring van een tolgaarder te Diemen bij het passeeren van den tol geweigerd padden, tolgeld te betalen en zich doorgang hadden verschaft door met een flobertpistool eenige schoten op hem te lossen. Zij zijn in be waring gesteld, zij worden tevens verdacht van diefstal mot braak, gepleegd te Fijnaart. W Q_e s t e vechtpartij te Roer mond. Een ernstige vechtpartij, waarhij koopman F. Strooij levensgevaarlijk is ver wond, heeft te Roermond plaats gehad. Gis terenavond circa halftien werd ten huize van den smid P. op de puiten geklopt. Het wa ren de koopman S. on de arbeider D'. Bei den waren reeds in den vooravond in het cafó van den heer K. geweest, waar de smid P. met de dochter van den kastelein vorkeering heeft en hadden aldaar den ver loofde van P. te kennen gegeven, nog een appeltje met P. te schillen te hebben. Ten teeken, dat P. moest sterven, was op do deur van het huis zijner moeder (waar P. inwoont) een kruis op do deur gekrast. P., die met de voornemens van S.^en D. door zijn verloofde op de hoogte was ge bracht, deed op het ruitengetik niet open, daar hij vermoedde wie er voor hem waren. De mannen zyn hierop volgens P.'s verkla ringen, de woning zijner moeder binnenge drongen, waar P. ze met. een klinkhamer hoeft ontvangen. S. kreeg een slag met den hamer tegen het hoofd, waarop beiden hot raadzaam oordeelden, om maai- te vertrek ken. S. ging naar zijn woning, waar hem een hechtpleister op de wonde word gedaan cn kwam vergezeld van zijn vrouw en zijn schoonzoon terug. P. had intusschen zijn broer gewaarschuwd. Omstreeks elf uur hebben beide partijen elkaar nabij de woning, van P. ontmoet, waarna een ernstige vechtpartij is ontstaan. De vrouw van S. „bewerkte" de ruiten van de woning1 van P.'s moeder met bierglazen, zoodat de glasscherven in de woonkamer van P, terecht kwamen. S., die met do Gebrs P. in een gevecht werd ge wikkeld, had hot hard te verantwoorden. Hij bekwam op vier plaatsen een schedelfractuur en werd in zoodanigen toestand naar het hospitaal vervoerd, dat voor zijn leven wordt gevreesd. De Gebrs P., welko door de politie werden gearresteerd, hebben eone gedeeltelijke bekentenis afgelegd. Zij voeren tot hun ver dediging aan, uit lijfsbehoud gehandeld te hebben. (Cr.) 0,p he©terdaad betrapt. In den nacht van Zaterdag op Zondag zagen twee agenten te Amsterdam, die por rijwiel in de Concertgebouwwijk surveilleerden, twee ver dachte personen, die schijnbaar geen haast 'haddon en de huizen opnamen. Ze sloegen het tweetal op een afstand gade en bemerkten plotseling, dat een der mannen verdwenen was. Daar ze ontraad vermoedden nam een hunner den verdachte voor alle zekerheid mee naar het posthuis in de Van Barlestraat. De andere beambte had inmiddels van een benedenhuis in de Frans van Mierisstraat een raasn zien openstaan. Hij belde aan en de bewoner, die van zyn slaapkamer op weg was naar de voordeur liep eensklaps tegen nummer twee aan. Hij pakte hem beet en gaf hem over aan den agent, die had aangebeld. Later bleek, dat het raam op een kier stond, de insluiper schoof het verder open en klom naar binnen. In de voorkamer had hyi reeds 'het buffet opengemaakt en was juist van plan zilver eetgerei te stelen, toen de politie-agent aanbelde. Het tweetal is overgebracht naar het bureau Leïdscheplein. Do politie heeft mot deze arrestatie een goede vangst gedaan. (Crt.) Bij liet binnenkomen van de ha ven is in de sleepboot ,,/Vnja" brand ont staan door het omslaan van de kachel. Hoor spoedig toegeschoten hulp "kon de brand, die zich ernsïig "liet aanzien, met emmers water gebluscht worden. Loonregeling voor spoorweg personeel. Naar do „Tel." verneemt van de zijde van een der personeelorganisaties heeft do directie dor Ned. Spoorwegen aan de organisaties liet voorstel betreffende de loonregeling'toegezonden. Voor een enkele groep van beambten zit daarin, eenige verbetering van het loonadvies, doch voor de overige beambten blijft het ongewij zigd, terwijl voor alle groepen van amb tenaren de loonbedragen belangrijk ver laagd zijn, hetgeen zelfs neerkomt op een bepaalde loonsverlaging bij de regeling, welko thans geldt. De voorgestelde herzie ning van de standplaats aftrek vervalt. Voor alle groepen van het Spoorwegper soneel beteekenen dus, vergeleken bij de geldende regeling, deze voorstellen over 't 'algemeen een loonsverlaging, ingaande 1 Januari 1926. Brand. WALSOORDEN. Zaterdagavond sloeg te ongeveer half 9 tijdens een hevig on weer de bliksem in de landbouwschuur van den heer A. Staellaerfc in Kruisdorp (een half uur van Walsoorden). Spoedig stond de groote schuur in lichte laaie, zoodat alleen het huis mede door de gunstige windrichting door de brand weer kon behouden worden. Alles wat in de schuur was, werd een prooi der vlammen. Zeven paarden en de geheele oogst verbrandden. Rotterdam, 21 Sept. 1925. Graanmarkt. Tarwe wederom ruim ter markt, vooral in de niet-puike kw'a- liteit lager verkocht, extra puike uitge zochte partijtjes f 14.25f 14.75, overi gons naar kwaliteit van f12.75f 13.25, voer f 1.1f 12rogge f 10f 10.50, gerst (chevallier) f 12f 13, haver f 10 i 11.50, kleine groene erwlten flauw ge stemd f12f 16, schokkers in de puike kwaliteit prijshoudend verkocht, overigens onveranderd. Bruine boenen met tamelijk aanbod en zeer uiteenloopend van kwali teit, door hooge betaalde prijzen op het jand moeilijk te verkoopen en niet,,geheel geruimd; alles per 100 K.G. Magnetische storing- Het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te Die Bilt deelt mede, dat hedenmorgen 2 u. 16 GreenWich-tijd een bijzonder sterke magnetische storing begon, zooals sedert vele jaren niet Werd waargenomen. Het is mogelijk, dat deze magnetische sto ring met een storing' pp de telegraaflij nen en met Noorderlicht in den vojgctidcti nacht gepaard zal gaan. PARIJS. V.D'. De Matin meldt, dat de Fransche scbuldfundeeringscommissie Za terdag na een bespreking een program heeft opgesteld, w'aarin Frankrijk de hoofdschuld erkent en concrete voorstel len doet, doch niet kan ingaan op' een voorstel, volgens hetwelk meer betaald moet Worden dan van de vroegere vij anden. wordt ontvangen. BAARN. V.D'. Een groote ballon uit Antwerpen, waarin zich drie luchtvaar- ders bevonden, daalde Zaterdagavond in den polder alhier. Bij de daling liepen de luchtvaarders een nat pak op, daar de mand 'in het Water terecht kwam. De ballon werd ingepakt en de terugreisl per trein aanvaard. Ja, meneer. Ik ben gisteren voor deu eersten keer in de Diergaarde geweest ©u heb zoo'n beest gezien. Alcohol uit brooddampen. Een Buitsche maatschappij heeft aangenomen de uitvinding van een ltaliaanseh ingenieur int de practijk oei te zetten. Het gaat om het winnen van alcohol uit de dampen, dia by het bakken van brood onlstaan. Dat in deze waterdampen alcohol zat, was roeds lang bekend. Do Italiaan heeft echter thans een toestel uitgevonden, waarmede bij proefnemingen te Berlijn por 100 K.G. ver bakken graan, een liter alcohol van 65 pet. tot 85 pet. wordt gewonnen. De uitvinding is nog niet geheel gepcrfectionueerd, doch in elk geval zal na zeer korten tijd een groote menigte van graan en aardappelen, die thans worden gebruikt om er alcohol van te stoken, voor volksvoeding vrijkomen. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Sept., 2 uur. Berlijn 59.18-59.21 Brussel 10.9911.01 Darijs 11.80—11.83 Londen 12.053/j12.06 Now-York 2.4813/16—2.4815/JI; Ritthem. Door de kerkvoogden der Ned- Ilerv. Kerk werd aanbesteed het restaureeren van het kerkgebouw. De in schrijvers voor het timmer- en metsel werk waren: Gebr- Janse, Nisse f7795; P. Verheul, Oost- en West-Souburg f7770; C. Joziasse, Middelburg en A. Poelman en Co. te Ritthem f 7580. Loodgietèrswerk: C. Reijerse, Goes, f3150; D. Joziasse, Middelburg f2980; J. de Klerk, Middelburg f 2592,50; G. van Nederveen Zn-, Middelburg f2478. Schilderswerk: Wed- B. Ruitenbeek, Goes f2640; G- van den Bergen, Vlis- singen f 2310; I. Bril, .Oost- jen West- Souburg f 2225; A'. Ileijboer, Middelburg, f 2130; W Buitendijk, Goes f 1795. Behoudens nadere goedkeuring is het werk voorloopig aan de laagste inschrij vers gegund. MIDDELBURG. Bevallen: J. Mesu geb. Koster, d-; A. P. Walraven geb. Stier-1 man, z. Overleden: M. E. Duivewaardt, 52 j., ongeh- d. GOES. Huw.-afk.Jan Duvekot, jm. 26 jaar en Cornelia Dirkje van Aartsen, jd- 23 jaar ie Amsterdam; Jan Jacobus iStrijd, jm. 23 jaar en Janna van Gilst, jd- 19 jaren te Colijnsplaat. Geboren: Adriana, d. v. Johannes Schrijver en Maatje Scherp; Cornelia, ,d- v. Abraham Corstanje en Dina Duvekot; Adriaan, z- v. Andreas Lockefeir en Ja- coba de Rubber; Johannes Abraham, z- v. Marinus de Wilde en Cornelia Wilhel- niiila de Vrieze; Jacobus Johannes Fran- ciscus, z- v. Jaoobus Martinus Bookelaar en Hendrika Johanna Jozephina van Riet- Overleden: Geertrui Zuidweg, 85 jaar, weduwe van Martinus Ilubertus vanLiere; Leendert Ruijssenaars, 59 jaar, gehuwd met Maria Sara Jozina Sturm. L 'L.I.M Rotterdam, 21 September. Veemarkt. Aanvoer520 vette run deren, 217 vette kalveren, 1201 schapen en lammeren, 1066 varkens. Prijzen per halve K.G.koeien 37,5 40, 52—54, 60—62,5; ossen 47,5, 52,5, 58, vette kalveren 65, 75, 8587,5; scha pen binnenl. 31, 36, buitenl. 45, 47, 49 50; Lammeren f34f38 p. st.; varkens 46, 47, 48. Koeien en ossen aanvoer ruim, handel' traag, prijzen niet hooger. Er waren wei nig puik-besto beesten. Stieren geen no teering vanwege onbeduidende aanvoer. Vette kalveren aanvoer ruim, dientenge volge handel minder goed, prijzen iets flauwer. Enkele puik beste 2,5 cent bo ven noteering. Schapen en lammeren aan voer flink, handel zeer traag, prijzen over 't geheel iets minder. Enkele puik- beste lammeren f 1f 2 boven noteering. Varkens aanvoer iets beter, handel lang zaam, prijzen ongeveer als vorige week. Enkele puik-beste 'iets boven noteering Het buitenland kocht "weinig. Zaden. Blauw maanz. £44f 46, karwij- zaad Ï25f 26, Lijnzaad blauw1 f 19f20, lijnzaad wit 21f22, koolzaad f26 f27. Vlas. 3500 k.g. Holl. geel fl.20 f 1.50, 4000 k.g. Groningsch f 1.15f 1.35. Aardappelen. Brielsche eigenhei mers f2.60f 3, Zeeuwsche eigenh.- f 2.20 f 2.60, blauwe eigenh. f 2.50f 3, Zeeuwsche bonte f 3f 3.70, Zeeuwsche blauwe id., poters fl.25f2. Eieren f 9.50—f 10.50. GOES, 19 September 1925. Peren: Triumphs de Viënne 5461, Maria Louisse 34, Cala- basse Tirlemont 28, Blanke Jutteperen 48, Maagdeperen 1630, Beurré Hardy 4761, Beurré de Mérode 3545, Beurré Clairgeau 43, Beurré van den Ham 42, Curé 28, Berga motten 2025, Gieser Wildeman 23, St.- Remey 23, Afval- en Kroetperen 520 gulden, alles per 100 K.G. AppelsSterappels 1320, Dubbele Zure Bellefleur 16, Zure Bellefleur 915, Fran- sche Bellefleur 7—8, Westlandsche Bellefleur 7, Goudreinetten 1113„ Warnersking 16, Bauman's Reinetten 811, Groninger Kroon 812 Jacques Le.bel 814, Zomer Court- Pendu 16, Princesse Noble 810, Bismarck 813, The King 9, Ganzebout 12, Honds muilen 911, Ribston Pipping 810, Eng.- Verwezen naar de openbare terecht zitting met bevel tot gevangenhouding van verdachte, de strafzaak tegen D'. J. S., '28 jaar, landbouwersknecht wonende te Graauw, thans gedetineerd, verdacht van mishandeling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende, gepleegd te Graauw op 13 September 1.1., en 'tegen E. L., 40 jaar, commissionair, te Stoppeldijk, even eens gedetineerd, verdacht van valsch- heid In geschrifte en oplichting, gepleegd te "Neuzen op 4 Maart 1925. In vrijheid gesteld C. D. F. S., 20 jaar, kok, wonende te Rotterdam, gedetineerd, 'verdacht van diefstal met braak te Dom burg op 10 September 1.1. Vrijgesproken. Het gerechtshof te Arnhem heeft den burgemeester van Lienden, die was beschuldigd van aan randing der eerbaarheid, vrijgesproken] daar het ten laste gelegde niet bewezen was. Ook de rechtbank te Tiel bad bekl. vrijgesproken. GOES. Door mej. M.. S. van den Bosch is jnet ingang van i October a.s. eer- vdl ontslag aangevraagd als onderwijzeres aan de openbare school voor U.L.O. al hier. Tot voorzitter van de Commissie tot Wering van schoolverzuim in deze gemeente is benoemd de heer G. E. F. M. Geijisen alhier. HANSWEERT. De uitgaande Duitsche zeeboot „Deister" is Zaterdagmorgen tij dens dikke mist op de Westerschelde nabij de Kruisschans omhoog gevaren en blijven zitten. Zaterdagavond met hoog water is de boot ©ogenschijnlijk onbescha digd vlot gekomen, en heeft de reis naar zee voortgezet. BAARN. V.D. Zondagmorgen vroeg is de onderofficier P. Willemse met zijn motorrijwiel to Soesterberg tegen een paal gereden. Hij jjekwam vermoedelijk een hersenschudding. AMSTERDAM. V.D. Hedennacht zijn door de politie drie mannen gearresteerd verdacht van den moordaanslag op' een 68-jarigen man in den Amsterdamschen polder. LONDEN. V. D. Uit Bombay wordt ge meld, dat de toestand aldaar ernstig wordt. 100.000 arbeiders (d. i. ongeveer 1/3 van alle fabrieksarbeiders) zijn in sta king gegaan- TOKIO. V.D. Gisteren is ook het paleis van den minister-president in de asch gelegd, eveneens het slot van den prins Tokugawa. Kwaadwilligheid is wel in 't spel. De politie heeft drie communis ten gearresteerd, verdacht van brand stichting. TOKIO. V.D. Volgens betrouwbare be richten uit China kan de burgeroorlog ieder oogenblik uitbreken- Het Japansche kabinet besloot met alg. stemmen een strikte neutraliteit in acht te nemen. PARIJS- V.D. Uit Fez wordt gemeld, dat de vliegeniers verschillende punten van het front in Marokko hebben gebombar deerd. Tetoean is "door de Riffs ont ruimd- Te Parijs bestaat ernstige vrees voor de Spaansche troepen, die geland zijn in de baai van Alhucemas- Zij ma ken geen vorderingen en worden belem merd door ruw weer- Als geen verdere landingen kunnen plaats hebben, zal ont ruiming moeten volgen- Eindelijk begrepen! Advocaat (tot een cliënt)Dus een jaar, nadat uw buurman u rhinoceros heeft genoemd, klaagt u hem aan wegens beleediging f

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3