Nieuws. Telegrammen Laatste BericMen. loop, Moopiip, 8esleÉp,enz. Burgerlijke Stand. nieuwe telling zal 0nj an de fruitteelt gaat n0a en dat ze in geen vlua ïdt komt door de nood ;rond in eigen bezit l i de grond is op Zuid ien duur, doch ook bij die grond die er in een iapelle te koop komt "uitteelt gekocht en ■eeds meer dan de helft gebruik voor de inten- uur kwamen de gasten ovincie per trein aan naai Was gebruikt in werd een bezoek ge. bertinahoevo aan den m straatweg, eigendom d. Have te Kapelle, en boomgaarden wterden 1 appels, peren, als- bessen- en fram- i, perziken, enz le van ibei en, aezoek aan de boom- wed. P. de Jongh oppervlakte als boom- is thans plm. 30 H.A ezelinge, 3 H.A. Zierikzee en 22 H.A -uur is: vruchtbóo- iltuur rozen, Woud- en boschplantsoen. gold „Zeeland's aangelegd op grond, door de Mijt do tuin, Waarvoor 1909 in totaal erleend, dient in de lonstratie van de teelt j teneinde aan de om- 1 te gfeven, hoe de gedreven moet wor- j proeven genomen van bessenselectie mooie appel-, pe. etc. Werden met rek deze met ld f er >d )ie nen excursies voor van- •d teruggekeerd naar izamenüjke maaltijd .olel „Centraal". :en maaltijd Trad de ng plaats, Waarvan hopen te geven. Zaterdagmiddag wilde irige jongen tusschen mtc-aulobus doorrijden, viel onder de bus, over het hoofd gin- niiddellijk in. Te r het ongeluk te val- 1 over een groenten- hoofd op de straat iwusteloozen toestand ontboden geneesheer constateeren. Een is in de Hobbema- reden door een tram- t ziekenhuis gebracht euk en een herseii- xouw is te Rotter- door een motorbus vaarvan zij van haar vrachtwagen terecht wiel over de beenen nsdeelen op verschil- a naar huis gebracht, nina te Terwinselen R. in een opbraak ongelukkige was ge en was 29 jaar oud) eerlen. jers. Het bericht, ieden der bemanning watervliegtuig, dat as, gered zijn, heeft groote vreugde ver- berichten kon het New-York worden, xsiasme hij het be en van den wapen- ten lang alleen van dat zfj in zeildoek ziekenhuis worden; irvoor zij zich inte- lere watervliegtuig,, maken, zijn doel moest echter 390 landen. N. 9 was noodza- ingevolge van den verbruikt. Merk- *a adlooze ontvang- dat de schipbreu- sven van de uit- departement van hetgeen hun veel :ij vliegtuigen, die slaagden er nief vestigen. Toen zij n gevonden wei- rlaten. Zij werden i brak de tros, it de talrijke ko- gevaar geraakten, ireukelingen aan lat de kust was iende stortregens ;e velde staande uit de Betuwe Waal, dat vooral akkers staat te ijden zeer onder de ratten. rijft de „Tel." meedoogenlooze reeds duizen den slachtoffers heeft gekost en door 't ge meentebestuur nog j ede ren dag met onver minderden ijver wordt voortgezet. We be doelen den oorlog tegende ratten. De Baad heeft onlangs een bedrag van circa 140.000 toegestaan en daarvoor gebruikt de gemeentelijke reinigings- en ontsmettings- dienst groote hoeveelheden van de bekende verdelgingsmiddelen Ratin en Ratinin, om te trachten hiermede Den Haag aan het rat ten gevaar te b v.ijd n. Want een gevaar vormen deze vraatzuch tige knaagdieren zeker. Niet alleen een gevaar voor de volksge zondheid, ook voor onze financiën. Het is ongelooflijk welk een schade deze dieren jaarlijks aanrichten. Alleen in Denemarken wordt deze begroot op 10 millioen kronen per jaar, in Engeland op anderhalf millioen pond sterling en in Amerika op eenige mil- lioenen dollars. Uit een door den Haagschen Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst in gesteld onderzoek, is gebleken, dat de schade en hinder, welke het ongedierte in Den Haag aanricht, van groote beteekenis is. Vandaar liet besluit tot een algemecne kos- telooze verdelging van gemeentewege. Reeds veel vroeger heeft men meermalen pogingen aangewend om van deze plaag be vrijd to worden. Doch de aangewende midde len bleken niet doeltreffend en werden ge- heel teniet gedaan door de enorme snelheid waarmede do rattepfamilies zich voort planten. Een rattenechtpaar kan in één jaar tyds tot een respectabele familie van 850 leden uitgebreid zijn. Een vermenigvuldiging waar geen verdelgingsmiddel tegen bestand scheen, zoodat men het kwaad dan ook meestal maar liet voortwoekeren. Tot voor eenige jaren het serum Ratin werd samengesteld, dat onder de ratten een besmettelijke ziekte veroorzaakt, waaraan zij .ten gronde gaan. De proeven die hiermede in verschillende landen wei-den genomen, lever den de schitterendste resultaten op. Van 1(5529 bebouwde eigendommen in 18 steden en dorpen van Denemarken met meel' dan 1G9.000 inwoners word, nadat het Ratin- systeem op het geheele stadsgebied was toe gepast, van 97 pCt. dier eigendommen een to tale verdelging der ratlen gemeld, terwijl op 3 pCt. der eigendommen nog slechts enkele rat ten werden bemerkt. Geen wonder, dat men dit middel waarvan 't laboratorium zich te Kopenhagen bevindt ook in ons land is gaan toepassen. Het heeft 't voordeel, dat menschcn en huisdieren er geen schade van ondervinden, zooals gebleken is uit een onderzoek door den directeur der Rolterdamsche diergaarde Dr K. Kuiper, ingesteld. Deze had slechts één bezwaar tegen „Ratili", namelijk: dat het zoo grondig werkte, dat hij genoodzaakt was, om muizen en rattente gaan kweeken om voldoende voedsel voor do slangen en roof vogels te krijgen I De Residentie is ook een dankbaar terrein. In do gemeente-plantsoenen, de Schevening- sche Boschjea, het Ilaagsche Bosch, in de binnenstad, langs de haven krioelde het van ratten. Zeer systematisch is de gemeentelijke rei- piging- en ontsmettingsdienst, onder leiding van den heer J. G. G. Basslé, hoofdvertegen woordiger van „Ratin" yoor Holland, te Den Haag de rattenverdelging begonnen. Door 't personeel van den dienst worden iederen morgen hondorden pakjes gemaakt van wittebrood gedrenkt in Ratin" dat paratyphusbacillen bevat omwikkeld door krantenpapier, en or> do daarvoor in aanmer- king komende plaatsen, neergelegd. Do rat ten vinden het zulk een lekkernij, dat ze de lekkerste bootjes er voor laten staan. Na een paar dagen beginnen de bacteriën te wer ken, de beesten worden ziek en vervolgens aangevallen door hun soortgenooten dat is zoo de rattengewoonte en het bloed uit gezogen. Zoo gaat de besmetting tot de vierde of zjelfs vijfde instantie door. De immuun gebleken ratten worden, dan nog onthaald op het laatste middel „Ratinin" een voor de ratten snelwerkend vergif, dat ze in 36 uren doodt, maar geen waarde als besmettingsmiddel heeft. Daarvoor zorgt al leen de „Ratin". De resultaten te Den Haag bevestigen den goeden naam van het Ratin-systeem. Op tal van plaatsen zijn ze uitgeroeid. Op het landgoed Clingendaal, van barones Van Brienen, op „Huis ten Bosch", op de ter reinen der Haagscho IJsclub, de gemeente terreinen, overal waar we zijn geweest, con stateerde men tot zijn groote opluchting: de ratten zijn weg of zoo goed als verdwenen. Den Haag is op weg van zijn rattenplaag bevrijd te worden. De stormramp. Uit Borculo meldt men: Vrijdag is men begonnen met den bouw van drie noodwinkels met woongelegenheid op het Marktplein alhier. Deze noodwinkels zijn noodzakelijk geworden omdat voor de oude perceelen voorloopig geen toestemming tot her bouw kon worden verleend. Twee dezer oude perceelen zullen waarschijnlijk eenige meters achteruit moeten worden geplaatst, ten einde ter plaatse wegverbreeding te krijgen. De her bouw wordt overigens nog steeds tegengehou den door het slechte weer. De kleine klok uit den toren der Ned. Herv. Kerk, die op 10 Augustus een luchtreis over de Markt maakte en ongeschonden op den zolder van het huis van den heer Bargman te recht kwam, zal nu geplaatst worden boven de gemeentewerkplaats, om daarmee bij; voor komende gelegenheden alarm te maken. De klok is blijkens het opschrift in 1685 te De venter gegoten door Gerhard Scimmel en is met een jachttafereel versierd. De brand stichtingen te Ber- lijn. Jn het Oosten van Berlijn is Zaterdag ochtend om 5 uur in een groot woonhuis brand gesticht. De politie, die met de brand- veer spoedig ter plaatse verscheen, ontdekte 10 een vertrek, dat nog niet door het vuuï Wa3 aangetast een met spiritus gedrenkte ma- 'taa- Deze matras behoorde echter niet tot inboedel van -het vertrek. Men had haar uit een andere kamer weggehaald en, na een deur te hebben opengebroken, in het vertrek geworpen. In verband met deze brand stichting zijn een paar verdachten gearresteerd. De heele verdieping van het huis brandde uit. Eenspannend gevecht. Een van de oppassers van den Londenschen dieren tuin heeft Vrijdag eén opwindend gevecht met een struisvogel geleverd. Dick, een pasaan- gekomen mannetjesstruis, had een oogje ge slagen op Sophie, het wijfje van Bert. De beide rivalen waren slaags geraakt en Bert zou het onderspit gedolven hebben als Blore, do oppasser, niet tusschcnboide gekomen was. Dat liet Dick niet op zich zitten en toen Blore den volgenden dag weer in het struissenperk was, viel Dick hem aan. Aan wegloopen viel niet te denken, want voor Blore het hek be reikt had, zou de snelvoetige vogel hem reeds hebben ingehaald. De oppasser riep zijn hulp om een bezem en vluchtte achter een boom. Door de bezems achtereenvolgens den verwoeden vogel naar den kop te wer pen, dekte hij zijn aftocht en bereikte zij veilig den uitgang. t Liefde op het eerste gezicht. Dc dienstbode van don agent der Ne- derlandsehe Bank te Middelburg heeft gediend als model voor het portret op 't nieuwe biljet van f 10. (Courantenbericht). Grietje, 't lieve Zeeuwsche meisje, Heeft men als model gezet Op het nieuwe nationale Nederlandsche bankbiljet. Wat een bof, dat die agent daar In die schoone Zeeuwsche stad Niet toevallig in zijn keuken Een bejaarde baboe hadl Nu reist deze Zeeuwsche Grietje, Schalks en schoon en bij de hand, Als reclame door de wereld Is het nietMooi Nederland Nu de mannen eenmaal weten: 't Is de beeltenis van Griet, Zal die Bank-Agent wel inzien: Grietje houden, doe ik niet. Huw'Hjks-aanzoek-brieven stroomen Naar haar Middelburgsch adr(js, Grietje heeft een reuzenkansje, Maakt een wereld-vrij-succes. Alle brieven staan vol liefde, En 't P. S„ er bpj gezet, Luidt, voortdurend, onveranderd GrietjeStuur me je portret. „Tel." CLINGE DOORENBOS. Door den sneltrein gedood. Vrij dagmorgen heeft, geljjk reeds met een enkel woord is gemeld, bij de spoorweghalle Kerk- laan, gelegen op het baanvak Amsterdam Woesp, een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen een personentrein naderde uit de richting Amsterdam, waren de afsluitboomen van den overweg aan de oud-Diemerlaan niet gesloten, terwijl het sein veilig stond. Even vóór de trein bij den overweg was gekomen, passeer de juist een tweewielige wagen met paard. De. voerman was de veehandelaar H. K. van der Roest, wonende te Nigtevegt. De machinist, die nog krachtig remde, kon geen botsing meer vermijden, met gevolg, dat paard en wagen ongeveer 20 M. verder van de baan werden geslingerd. De koopman R. werd van deri wagen geworpen en op slag gedood. De ongelukkige was gehuwd en laat een vrou.w 4net drie kinderen achter. Het paard lag ,dood rechts van den spoorweg, ter wijl de wagen geheel versplinterd aan de over zijde was beland. De oorzaak van 't ongeval is te wijten aan de nalatigheid van den spoorwegwachter, waarbij nog opgemerkt moet worden, dat de trein niet geseind was geworden. Terwijl de overwegwachter over het ontbreken van het sein telefoneerde, gebeurde het ongeluk. Burgemeester Jhr Bicker deelde nog nxede, dat de seinhuiswachter J. W., die 55 jaar oud is, 'gedurende de 32 jaar, dat hij aan het seinhuis bij de Kerklaan te Diemen zijn werk verrichtte, steeds tot volle tevredenheid zijner superieuren zijn 'taak heeft vervuld en bij laatstgenoemden zeer goed staat aangeschre ven. Feitelijk is W. scinhuiswachter en zijn vrouw overweg-wachteres. Dien ochtend nam W. het werk aan laatstgenoemde functie ver bonden, voor zijn vrouw waar. De trein, waarmede de noodlottige aanrijding gebeurde, was met eenige minuten vertraging, te 9,26 uit Amsterdam vertrokken, en had door het ongeluk een vertraging van ruim 20 minuten. De di efstal van een brand- kast te Haarlem. Men zal zich herinne ren, dat een paar weken geleden uit het kantoor van de American Petroleum Comp. te Haarlem een brandkast is gestolen, die eerst twee dagen later in een schuur van een land bouwer werd teruggevonden. De daders zijn na veel wederwaardigheden, gearresteerd en ook de landbouwer. Deze laatste is wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten gesteld. Wordt September de natste maand? In den Hortus Botanicus van de Universiteit te Amsterdam werd tot den mor gen van 11 September 102 m.M. regen afge tapt, tegenover een gemiddelde maandhoeveel- heid over 16 jaar van 75 m.M. Of Septembei 1925 de natste maand van deze serie zal worden, is nog niet te zeggen, in Septembei 1918 werd 192 m.M. afgetapt; do droogste Septembermaand kwam voor in 1913, toen slechts 14 m.M. werd opgevangen. (Tel.) Snelheidswedstrijd met zijn vriend. De rijwielhandelaar W. te Groningen, keerde per motorrijwiel huiswaarts en beproef de ter hoogte van Garrelsweer een snelheids wedstrijd met zijn vriend. Zijn pet woei af. Hij trachtte deze te grijpen, hetgeen mislukte, en raakte zijn stuur kwijt. Dientengevolge reed hij tegen een boom. Inwendig zwaar ge kneusd ,en met een bloedende hoofdwonde, werd hij per auto naar het ziekenhuis ver voerd. (Tel.) Het Vlaamse h Volkstooneel aan doodsgevaar ontsnapt. Men leesl in de (Brusselsche) Standaard „Aan den onbewaakten overweg pveii bui ten Hasselt, op de baan naar St. Truinen- Landen, had Zondag bijna een spoorwegonge luk plaats gehad, dat vreeselijk had kunnen zijn. „Het gezelschap van het „Vlaamsche Volks tooneel" was j.l. te Opoeteren-Dilsen, in Lim burg opgetreden, en daar de spoorwegverbin ding in de streek zeer moeilijk is, werden de spelers, na afloop der voorstelling, per auto bus naar Landen gevoerd, waar de spelers hun treinen konden halen voor Brussel, Ant werpen, Mechelen of Gent. Do au tovoerder reed tamelijk snel om tijdig te Landen toe te komen. Even-voorbij Hasselt moest een overweg van de spoorbaan worden overgereden. De over weg was bijna heelemaal verdoken achter dicht struikgewas en liet in ieder geval niets zien van de spoorweglijn. Plots, toen de auto bus de rails zou oversteken, sprong een fiets- i'ijder die enkele meters voor de autobus reed, en pas de rails voorbfj was, vau zijn rijwiel, liet een snijdenden kreet hooren en wierp wanhopig de armen in de lucht. Do autovoerdcr stopte korl. met één geweldigen ruk, en rakelings in bliksemsnelle vaart reed een trein uit de richting St. Truidon voorbij. De autobus had stilgehouden op niet meer dan enkele centimers van den voorbijrijden den trein, zoodat heel het voertuig dayerde, en de voorste ruiten van de autobus zelf door de hitte van de locomotief heelemaal bedampt geraakten. „Het gezelschap, dat voltallig in de auto bus zat, steeg uit om even van den schrik te bekomen, en de „i-eddendo" fietsrijder werd warm bedankt". Auto-ongelu k. Zaterdagavond werd door een tweetal personen bij de Haarlem- sche politie aangifte gedaan, dat op den Rijks straatweg van Haarlem naar Den Haag, een ernstig auto-ongelnk had plaats gehad. Do beide personen, die de aangifte deden, reden dien avond met hun auto langs den Rijks straatweg, toen van de tegenovergestelde rich ting een andere auto met verblindende lichten naderde. Zij probeerden, daar de chauffeux van den anderen wagen do lichten niet doof de, naar rechts uit te wijken. Dit geschieddo blijkbaar te ver, zoodat de auto op den berm van den weg terecht kwam en over den kc^p sloeg, met het gevolg, dat een der inzitten den een schouder brak en de andere ernstig aan het gelaat verwond werd. In het Acade misch Ziekenhuis te Leiden konden zij wor den verbonden. Een onderzoek wordt inge steld naar den eigenaar van de andere auto, die by het ongeval doorreed. Muur ingestort. Bij het ophouwen van oen boerderij onder Zeeland stortte de brandmuur, die na de stormramp nog was blijven staan, tengevolge van den sterken wind naar beneden. Do zes werklieden, die daai achter schuilden voor den regen, werden ondci het puin begraven. Ook het zoontje van de weduwe IJ. viel onder den neerstortenden muur. Daar spoedig hulp aanwezig was, kon den allen nog gered worden. Drie personen zijn naar het gasthuis overgebracht. Een zekero P. B. uit Nistelrode heeft een arm gebroken. De anderen zijn min of meer, doch niet ernstig gewond. Het .zoontje van de weduwe H. heeft een lichle hersenschudding. Een k e rm i s ge s cjie nk. Op de ker mis te Roosendaal hadden twee vreemdelingen, zeevarenden, een standplaats gehad met een groote, doodo visch, een tonijn, ruim 2 M. groot en eenige honderden kilo's zwaar, wel ke zij tentoonstelden. Na afloop van do kermis lieten zij het in staat van ontbinding verkee- rend dier als een presentje voor de gemeente achter. Vanwege de gemeente is het cadaver in een oven van de gasfabriek vernietigd. Petroleum in den Achterhoek. De Maatschappij tot het verrichten van Mijn- bouwkundige Werken te Heerlen heeft nabij Groenlo petroleum aangebooi'd in vriji .aan zienlijke hoeveelheid. Of de olie in ontgin- bare hoeveelheid aanwezig' is, zal nog nader moeten worden onderzocht. (Tel.) Ongeluk op een exeroitieter- r e i n. Op het exercitieterrein te Döberitz bij Berlijn, had bij oefeningen van de infanterie een ernstig ongeluk plaats. Een handgranaat ontplofte te vroeg, waardoor de soldaat, die deze granaat moest werpen, een hand en een arm verloor en de compagniescommandant, en zeven soldaten werden gewond. Allen moes ten naar het militair hospitaal worden getrans porteerd. Sneeuwval in Chili. Naar uit Buenos-Ayres wordt gemeld, heeft het in Chili zwaar gesneeuwd, waardoor het spoorwegver keer voor een groot gedeelte is stilgelegd. AMSTERDAM. Het '650-jarig bestaan van Amsterdam is heden door de burgerij met groote opgewektheid gevierd. Reeds om half negen vanmorgen is in het Von delpark en Oosterpark, alsmede op het Beursplein, het Frederiksplein, het Kat tenburgerplein en de Noordermarkt ko- raalmuziek ten gehoore gebracht. Overal in de stad Wappert uit tal van particuliere huizen en van alle openbare gebouwen en kerken de nationale vlag, terwijl van de heugels der trams kleine vlaggetjes w'aaien. Om 10.53 u. arriveerde de Koninklijke trein, waarmede II. M. de Koningin, Haar Gemaal en de Prinses naar Amsterdam zijn gekomen. De Koningin werd verwel komd door burgemeester W. de Vlugt, die vervolgens aan H. M. voorstelde de drie aanwezige wethouders, in ambtsge waad gekleed, de heeren J. ter Haar, Jhr Dr I. H. J. Vos en J. H. von Frijtag Drabbe. Hierna reed de Koninklijke Fa milie tusschen "een haag van wuivende menschen onmiddellijk naar het Rijksmu seum. Daar Jiebben de Ilooge Gasten de Historische Tentoonstelling bezichtigd. Na ongeveer drie kwartier in de Ten toonstellingszalen vertoefd te hebben, ver lieten de Koninklijke Rezoekers om twaalf uur het Museum, vanwaar naar het Paleis op den Dam gereden werd. Daarna had een bespeling van het carillon op hel Kon. Paleis plaats. De kinderen waren des morgens in de gelegenheid gesteld prettig feest te vieren. Wandeltochten met fïiuziek wterden ge houden en nadat de vroolijke kinderop tochten ongeveer alle wijken van de stad waren doorgetrokken, werden op 25 ver schillende plaatsen in speeltuinen sport- feesten en kinderfeesten gegeven. Te 2 uur 's middags verzamelden zich vele groepen kinderen voor de wedstrijden op het terrein van de Amsterdamsche IJsclub, De Vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak heeft door het doen opt voeren van een jubileumspel, gewijd aan Amsterdam's roemrijk verleden, het toch al mooie programma der feestelijkheden verrijkt met een nummer, dat in elk opt zicht geslaagd mag heoten. Het jubileum- spel werd in tegenwoordigheid van vele belangstellenden in het Stadion opge voerd. 'Om twee uur is de Koninklijke Familie van fxet Paleis uitgereden om allereerst het tweede gedeelte van cfo ffistorischo Tentoonstelling dat in het Stedelijk Mu seum is ondergebracht, in oogenschouwi te nemen. Aan het bezoek ging een rijt toer van ongeveer 5,5 K.M. vooraf. Te half drie was de Koninklijke Stoet hij -het Stedelijk Museum aangekomen, Waar Hare Majesteit door den Directeur, den heer Baard werd verwelkomd. Gedurende 25 minuten vertoefden de Koningin en Haar Gemaal en Dochter daarna temidden van de feestvierende kinderen. Daarna vertrok de Koninklijke Familie naar het Stadion tot bijwoning van een gedeelte van het Jubileumspel- Te kwart over vier vertrok het Ko ninklijk Gezin langs een omweg naar het station. De Prins bleef ook hedenavond nog in Amsterdam. PARIJS. V.D. Na de eerst© successen der Fransche troepen 'in Marokko gunde de bevelhebber, generaal Pètain, aan zijh manschappen eenige rust. De Staf organi seert intusschen verbindingen met de achterhoede en herstelt bruggen en we gen. Een poging der Riffs om de Fran sche troepen terug te dringen, mislukte. De Franschen hebben 9. mijl grondgebied gewonnen. De Spaansche troepen zijn twee mijl vooruitgérukt. Die Spanjaarden hebben Dargassi genomen, de Franschen Bibauc. AMSTERDAM. V.D. Mr P. J. Troelstra is .Zaterdag w'eer in ons land terugge* keerd. Hij gevoelt zich thans w'eer uit stékend. TIENTSIN. De gele rivier in de pro vincie Shangtoen is overstroomd- 1000 dorpen zijn onder water geloopen en 3000 personen verdronken. PARIJS. Caillaux zal aan Amerika 15 miljoen pond sterling per jaar aanbieden ter fundeering der Fransche schuld. GOES- Wij namen hedenmiddag een kijkje in het Centraal Kleeding Magazijn van F. Q. C. den Hollander in de Mag- dalenastraat- Een kijkje kunnen we het eigenlijk niet noemen, want zoo vlug is men nog niet klaar met het bezichtigen van de geheel gemoderniseerde zaak en van hetgeen er te koop is- Het Centraal Kleeding Magazijn is nu weer, evenals voorheen, in handen van den heer F. Q. C. den Hollander, die mor gen te 10 uur de zaak hoopt te openen- D© etalages doen al direct prettig aan. Er is een etalage van heeren- en van dameskleeding. Er zij'n nu gesloten, stof vrije etalagekasten aangebracht, van ho ven afgesloten met speciaal glas, waar boven zich, dus buiten de eigenlijke eta lagekast, de gaslampen bevinden, zoodat de belichting tip top is. Re bedoelde, kas ten zijn voorzien van parketvloeren. Dhr den Hollander zal niet streven naar propvolle étalage's, maar wel naar zulke, die gemakkelijk te overzien zijn en uit munten 4°or goeden smaak. Voor de noo- dige variatie zal worden gezorgd. Dhr den Hollander zal in de eerste plaats zorgen voor eerste klas kwaliteit der te leveren goederen. De kleedingstuk- ken, zoowel voor dames als heeren, die ons getoond werden, bewijzen dit ten volle. Hoofdzaak is echter de dames kleeding, waarvan 'de verkoop boven ge schiedt. Men legde er vooral den nadruk op, dat en dit is voor de dames vooral van belang van alles maar één exem plaar voorradig is. Er zijn dus geen twee gelijke mantels, japonnen, enz. in den winkel aanwezig- We zagen een rijke collectie mantels, japonnen, vesten, avondtoiletten, meisjes jurkjes, 'lioeden (speciaal Engelsche cha- pellene-dameshoeden), enz., waarbij ons vooral de prima-kwaliteit en fij'ne afwer king opvielen. De dames, die van 1519 September de speciale expositie bezoe ken, zullen dit zeker met ons eens zijn. Kousen en odeur worden tegen bijzondere reclameprijzen verkocht. Het interieur op de eerste étage is wel prettig. Alles lokt hier tot koopen uit. Voor enkele nette, .ruime paskamers is gezorgd. De aankleeding van den winkel valt dan ook zeer te prijzen. De stoffee- (gordijnen, loopers, enzi) is verzorgd door den lieer Boone, de étalagekasten zijn aangebracht door de firma v. d. Weert en Zonen, terwijl dhr P. den Hollander het schilderwerk heeft verricht- Goes is een zaak rijk geworden, waar over vooral de dames zich zullen ver blijden en waar zij ongetwijfeld gaarne de noodige inkoopen zullen doen. Men behoeft .om iets fijns en moderns te koo pen, nu niet meer naar een andere plaats te gaan. Dood door gasverstikking. Toen Zaterdagmiddag de zoon van v. d. S. te Hansweert de ouderlijke woning bin nenkwam, sloeg hem een sterke gaslucht tegemoet. De woonkamer binnenkomend, vond hij zijn moeder bewusteloos op den grond liggen- De gaskraan bleek open te staan. De vrouw overleed kort daarna. Faillissementen. Failliet ver klaard: J. Almekinders, koopman in ma nufacturen te Kapelle (Z.-B.); A. Klaasse, koopman te Nieuw- en St. Joosland, en K. de Dreu Mz., handelaar in zaden, peulvruchten en planten, 's-H. Hendriks- kinderendijk te Goes. Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Sept. 1925, 2.15 u. Berlijn 59.1859.21 Brussel 10.9511 Parijs 11.65—11.70 Londen 12.05y4—12.053/t New-York 2.4813/1G2.4815/1G Koudekerke. Door notaris Van der Harst is in het openbaar verkocht: Huis en erf en tuin aan den Vlissingschen straatweg A 121, groot 2 A. 20 c.A. Kooper de heer M. Speijer voor f2222. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 14 S<jpt., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te Die Bilt. Hoogste barometerstand 773,5 te Maas tricht, laagste 745,3 te Janmayon. Verwachting tot den avond van 15 Sept.: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid oostelijke wind, lichtbewolkt, droog weer, mogelijk nachtvorst, iets warmer overdag. MIDDELBURG. Huw.-aangifteJ. Poppe, 23 j. en M. Hoek, 22 j. Gehuwd: J. van Elsacker, 26 j. en L. L. Lindenberg, 23 j. Bevallen: M. E. A. Willemsen, geb. Prince, d. GOES. Huw.-afkondigingMarinis Jonckman, 26 j. jm. te Vlissingen en Jacoba Johanna Hoogstraten, jd. 20 j. te Goes. Geboren: Margaretha, d. r. Pieler Rijn en Johanna .Sophia Noels, Overleden: Josias, 11 j., van Kruiningexi. Rotterdam, 14 Sept. Tarwe met zeer ruim aanbod in de extra puike en zaai onveranderd verkocht, overige soorten lager. Rogge f 10f 10.50, Gerst (Chevallier) f 12—f 13, haver f 10 f 11.50, kleine groene erw'ten onveranderd f 12f 17, schokkers door klein aan bod prijshoudend verkocht, alles per TOO K.G. Rotterdam, 14 Sept. 1925. V e e <m a r k t. Aanvoer414 vette run deren, 205 vette kalveren, 1097 schapen en jammeren, 1003 varkens. Prijzen per K.G.: koeien 37,540, 5254, 60621/2) ossen 48, 54( 60, vette kalveren 67,5, 77,5. ,90, schapen binnenl. 3136, buitenl. 49, 52, 55. Jammeren f 34 f40 per stuk, varkens 46, 4i7, 48. Koeien en ossen aanvoer goed, handel langzaam, prijzen over 't geheel op de zelfde hoogte. Enkele puikbeste tot 21/2 cent boven noteering. Stieren geen notee ring wegens onbeduidenden aanvoer. Vette kalveren aanvoer flink, handel redelijk, prijzen bijna onveranderd. Voor enkele puikbeste 2i/25 cent hoven noteering. Schapen en Jammeren aanvoer iets min der, tengevolge daarvan handel iets vlug ger, alles prijshoudend. Varkens aanvoer goed, handel' tamelijk, prijzen iets vaster. Enkele puikbeste nog iets boven noteering. Zaden. Blauw Maanzaad f 46f 49, Karwijzaad f 24f 26, Lijnzaad (blauw) f 18f 21, Lijnzaad (wit) f 21f 23, Kana riezaad f 24f 25, Koolzaad f 27f 29- Vlas. 1000 K-G. Holl. geel fl.35— f 1.55, 5000 K.G. Groningsch f 1.20f 1.40- Aardappelen. Brielsche Eigenhei mers f 2.90f 3.25, Zeeuwsche Eigenhei mers f2.60f2.90, Blauwe Eigenheimers f 3f 3.25, Zeeuwsche Bonte f 3.30 f3.80, "Zeeuwsche Blauwe idem. Poters fl.25f2, Blauwpitten f3f3.75. Aan voer beperkt, vragg tamelijk. Eieren f 9f 10.25. GOES, 12 September 1925. Peren: Bonne Louisso d'Avranches 7682, Doyenne de Co rnice 7082, William's Duohesse 2259, Tri- umphe de Vicnne 6369, Soldat Laboureur 41, Ljnge Perzikperen 42, Calabasse Cara- fon 32, Maria Louisse 40, Maagdeperen 26 36, Beurré Hardy 4372, Beurré de Mérode 42, Beurré Clairgeon 2355, Alex. Lucas 3545, Beurré Diel 2535, Beurré Durandeau 28, Marsepijnperen 2532, Bergamotten 21 30, Nouveau Poiteau 23, Curó 23—27, Jo- denperen 21, Afval Peren 633 gulden, alles per 100 K.G. Appels: Sterappels 1525, Transp. de Cron- cels 21, Groninger Kroon 1013, Bismarck 912, Princesse Noble 812, Ribston Pip ping 16, Reinette Tulpa 15, Bauman's Rei- netten 610, Present van Lmiteren 10, No tarisappel 912, Peperappels 710, Honds muilen 911, Ganzebout 810, Reinette d'Au- tomno 79, Goudreinctten 812, Blenheim's T :,iil

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3