tuisorgebl I I ine koopen? Tweede blad. Fst-, Winter-, lantelstoffenj ibd Fluweel] ering, iano3s ER, Goes 5, enz. enzj over Eige#'5' egenwoordi; IIE ZEEUW Uit de Provincie. EEN DOORNIG PAD. Een pot Kloosterbalsem in huis is een groot gemak Onderwijs. Rechtszaken. Gemanpii Nieuws. OUDERS .DENGELOPRUftf IORDIJEUGD EPRUZEN I [RUGBAAR EN de Alles voorradig] Ir Wollen REN. Gekleurd. Sjaals. KOUSEN. vangt, hebben ïagazijnen een lijk instrument 3t voor U van 3, doch uit een 3zen, wat U het laag. ^t, 13 registers, f 275.- taar- „325.- 500.- tie. )ES, en vraagt ig- en Utrecht. enstr. 57 MIDDELBURG IRBEID. A FEUILLETON. Het is zoo prettig goed te kunnen helpen als iemand zich verwondt. Akker's Kloosterbalsem zal de pijn stillen en U snel genezen. 00» OB wij] II direct uit ilgens ons huur- PRIJZEN. 3te levert wat er op fabriceerd wordt. IS: Veritas, abrieken. ngdurige garantie* VAN ZATERDAG 12 SEPT. 1925. No. 291. Rekkeliiken en preciesen. Ten aanzien van verschillende be sluiten, welke de gemeenteraden hebben to nemen naar aanleiding van adressen Vait Schoolbesturen, heeft de Lager On- denvijswet een termijn bepaald, binnen welke hol, betreffende besluit^ moet zijn genomen, Dit doet sommige gemeentebesturen do gelegenheid waarnemen om na nauwge zette becijfering en pijnlijk juiste telling een der laatste dagen van den termijn af te w'achten. We verstaan, hoe daarbij teedere lief- do voor bet Christelijk onderwijs een rol kan spelen en elke dag weer nieuwe gezichtspunten opent, om de Lager On derwijswet zoo loyaal mogelijk uit te voe- yen. Toch zijn er nog wel andere overwe gingen ook. Dlie in aanmerking nemende, kan men den wiskundigen aanleg der communale rekenmeesters bew'onderen en daarbij toch van oordeel wezen, dat er nog an- doro gaven zijn, die een Raadslid sieren. [let lijntrekken, naar men zegt in de kazerne soms in eere, behoorde tot, he den niet tot de hoofddeugden die bij de verantwoordelijke personen der ge meente worden Verondersteld. Ten aanzien jjen de tiitvpering der La ger O n der wijs v. ffschij nt het hier en daar ook te komen tot een strijld tusschen rekkelijke» en preciesen. Rekkelij'ken dat zijn dan degenen die hun heil zoeken in rekken en de zaken uitstellen zoolang bet kan. Pyeciesen bet zijn zij, die eene even notte en prompte bediening eischen als den voorstanders van openbaar onder wijs ten deel valt. In den kamp tusschen rekkelijken en preciesen kiezen wij onvoorwaardelijk voor de laatston. Arbeid onder de i n tel loc- tueele jeu gd in Zeeland. Men schrijft ons Het.-is misschien niet ondienstig thans een en ander mede te' doelen omtrent ten actie in ons gewest, welke nu enkele maanden teil, en waarin zich nu lijn be gint af te teekenen. Bedoeld wordt de be weging, welke lol doel heeft zich het lot aan te trekken van de meer „intellec tueel®" jeugd in Zeeland, jonge mannen en meisjes, welke om allerlei redenen, O.a. het op studie zij'n buiten eigen woon plaats, nog builen het Chr. Vereenigings- leven staan. Op 7 April 1925 heeft te Goes, op ini tiatief van den beer G. Wessel, de eerste bijeenkomst plaats gehad om daarover te beraadslagen. Met hem Waren daar tegen woordig de predikanten ds ,T. J. Homburg, .1. B. Netelenbos, J. H. C. Kamsteeg, F. den Beeft en A. G. 13. ten Kate en de heeren J. J. Preuniger, H. M. Markusse, C. G. D;alebout en B. C:. Sliggiers. Waar de meesten dezer mannen niet toevallig oud-leden der N.C.S.V. zijn, lag bet voor de hand, dat men voor het verkrijgen van de nooclige Werkkrachten, allereerst het oog sloeg op de oud-leden der Ned. Chr. Studenten-Veveeniging en zoo werd besloten een reünie te beleggen van allo oud-leden dier Vereeniging in onze provincie, ten einde niet alleen de oude banden tusschen die leden te versterken, maar de nadere ontmoeting ook dienstbaar te maken aan den arbeid onder de intellectueele jeugd. Want, dit stond aanstonds al op den voorgrond, de N.C.S.V.-w'erkwijze zou ten voorbeeld moeten dienen, uitgangspunt moeten zij'n, voornamelijk cte .arbeid voor zoover die bestaat in kampeeren, réunieeren, organi- soeren van Bijbellezingen, enz. De eerste Réunie ligt al wfeer lang achter ons. Ze had plaats op 3 Juni ]'.l. te Goes en was belegd door ds en mevrouwi WaardenburgLindeijer, D|s G. (Uit het Engelsch.) 24). -o- ,,Dotl" fluisterde bij bijna onhoorbaar, «stil! hier is Don." „Don?" antwoordde het schepseltje, dat in het donker half bang voor hem was- „Ja, ga maar mee met Don", zeide hij- „Lekkers koopen. Ik heb geld in mijn zak." Zacht sloeg hij zijn arm om baar heen, en zonder een kik te geven liet zij zich opnemen en wegdragen. Dotje was wel gewoon aan zacht spreken en stil zijn, want haar blinde grootvader werd altijd ongeduldig, als men onnoodig leven maakte; en Don was zoo lief tegen haar, herhaaldelijk kuste hij haar roode wan getjes en drukte haar teeder tegen zich' aan. Het hart zonk hem in de schoenen, toen hij de gesloten deur van Juffrouw Hack voorbijging, maar hij wist, dat hij geen tijd te verliezen had. Voorzichtig sloop "hij voort langs de donkere zijde van de steeg, waar de lantaarn niet was aangestoken wegens het gebroken glas; en ook in de volgende straten bleef hij Zooveel mogelijk in de schaduw, totdat B. Wurth, D|r J. J. Preuniger em Dir J. J. J Wallien. Op deze bijeenkomst werd besloten den bedoelden weg in te slaan en op elke doelmatige wijze te trachten iets te doen voor de godsdienstige en zedelijke ont wikkeling van het jonge volk, dat de 11. B. S., de vakscholen, enz. bezoekt, een Werk, dat zeker den steun van een on derling verband behoeft, ook al beoogt het niet den arbeid van welke andere Jeugdvereeniging ook te schaden. Het presidium werd opgedragen aan Dis J. J. Homburg, lret secretariaat aan dhr B. C. Sliggers; er werd een sub commissie benoemd om het eerste kamp in Zeeland voor te bereiden; er is gerefe reerd en gediscussiëerd en, wteer een stap verder, besloot men in den nazomer ver dere stekken te steken. Donderdag 3 September had weder een bijeenkomst van oudleden der N.C.S.V. e.a. plaats en de Zeeuwsche leden-stu denten ditmaal ook uitgenoodigd Yvaren eveneens vriji goed vertegenwoor digd. In de ochtend-vergadering heeft D!s M. van Empel vair Middelburg gesproken over: Wat Paulus in den Romeinenbrief zegt over „Verzoening", terwijl in den namiddag Dis J. II. C. Kamsteeg van 'sH. Hendrikskinderen zijn gehoor bepaalde bij den stand der na-oorlogsche poëzie. De restende uren, vóór en na de ge meenschappelijke lunch, waren gewijd aan de bespreking van de meergenoemde plannen. Voor het organiseeren van een kamp bleek men wat te laat in de weer geweest, te zijn, doch dit belette de sub-commis- sio niet de plannen voor het volgend jaar vast te houden. Er zijn vele bezwa ren te overwinnen ook financieele doch er bestaat goede hoop, dat in 1926 een kampwfeek kan worden gehouden die om herhaling doet vragen. Djoch dai. moet nu reeds de voorbereidende arbeid een aanvang nemen. Getracht zal Worden de medewerking van 'de N.C.S.V. te ver krijgen. Ook de verdere mogelijk© arbeidsme- thoden Werden lang en breed besproken. Do actie van een Prov. college voo- de Inwendige Zending, reeds eenigen tijd merkbaar, gaf aanleiding af te wachten, hoe do verdere ontwikkeling daarvan is, en om te zien of men elkander ook van dienst kan zij'n. Ruiten de gemeenschappelijke actie zal nu reeds ieder in eigen kring den be doelden arbeid trachten te bevorderen en, zoo werd besloten: de Réunie's moeten blijven. D.V. zal het volgend jaar in April "weder een bijeenkomst 'Worden belegd, te Goes of te Middelburg. Middelburg. Donderdag werd op een der weilanden aan de „Griffioen" een politiehonden-demonstratie gehouden, uit gaande van de Zeeuwsche Poliliehonden- dresseervereeniging „Algemeen Belang". Tengevolge van het minder gunstige weer genoot deze demonstratie niet die belangstelling waarop ze anders wellicht had kunnen rekenen, en was de weers gesteldheid misschien ook oorzaak dat enkele nummers van de spring- en ge hoorzaamheidsoefeningen, die van 10 tot 12 werden gehouden, tegenvielen. Van 12 tot 1 werd gepauzeerd. De na do pauze uitgevoerde nummers, die speciaal ge wijd waren aan den op- eri nasporings- dienst, het z-g. „stellen", kunnen alles zins als geslaagd heeten en gaven vaak verbluffende staaltjes van de schrander heid der dieren te zien. Als extra-nummer werd gedemonstreerd de berooving van <jen bankgebouw 'door individuen, die daarbij gebruik maakten van een auto. Als aan het slot de individuen, wier auto onklaar is gemaakt door het stuk schieten der banden door de hen achter volgende politie en nadat zij zelf, na hun amunitie te hebben verschoten, de vlucht nemen, worden de gewaande bank- roovers „gesteld" door de twee honden, die bij deze demonstratie de meeste pun ten verwierven. Bij deze demonstratie werden de na volgende prijzen toegekend: 1ste prijs C- van Loon, Rijksveldw.-brig.-tit. te ITein- kenszand, met „ITetty"83 punten; 2de prijs M. .Janse, jachtopziener te 'Seroos- kerke (W.) met „Max", 80V2 puntten; 3de prijs P. Slager, gem.-veldwachter te Co- lijnsplaat, met „Rex", 791/2 punten; 4de prijs C- Eversdijk, Rijksveldwachicr-brig.- hij een goed eind Yveg was, waar hij Dotje in veiligheid eens kon aankijketn. Hij ging op het trottoir zitten voor een schitterend verlichte herberg, waar het heldere schijnsel vol op Dotje's lief ge zichtje viel- Het was vuil en scheen' in lang niet gewasschen te zijn, «n haar krullend haar was zoo verward, dat hij er de vingers bijna niet kon doorhalen- De tranen hadden strepen over haar wangetjes geteekend en het roode man teltje, waarop zij zoo trotsch was geweest, zat vol modderspatten. Maar nu lachte zij vroolijk, terwijl zij hem in het be droefde gelaat keek en haar armpjes weer om zijn hals sloeg. „Don", zeide zij, „lieve Dennetje." „Ja, 't is Don, Dotje", antwoordde hij „en nu ben je heelemaal van mij. Wees maar niet hang; ik zal wel voor je zor gen. Zij zeggen, dat Jezus Christus veel van kindertjes houdt, en Hij zou het ook niet goedvinden, dat men ze sloeg en in werkhuizen stopte- Daar zal je niet heengaan, al is juffrouw Clack dood." Bij het uitspreken dezer laatstie woor den beefde zijn stem, en de tranen glin sterden in zijn oogen, terwijl Dot met haar kleine handjes zijn wangen streelde. „Zij komt weerom," zei Diotje. „Neen, nooit!" riep/Dton, in. tramen uitbarstend, terwijl hij zijn gjelaat in tit. te 's-H. Arendskerke, met „Koran", 78V2 punten; 5de prijs J- A. Hamers, wachtmeester Kon. Marechaussee, te Vlis- singen, met „Tom", 77 punten; 6de prijs A. janse, Rijksveldwachter te Souburg, met „Leo", 73 punten; 7de prjjs M. van Schaik, Rijksveldwachter-brig-tit. te Ar- nemuiden, met „Max"., 72 punten; 8ste prijs D- van de Vreugde, gem.-veldwachter te Kamperland, met „Lyda", 59V2 punten; 9de prijs A. de Bel, jachtopziener te Wol- phaartsdijk, met „Max", 471/2 punten. Eenige extraprijzen werden bovendien nog toegekend, o.a. een aan den hond van den Rijksveldwachter C- van Loon. Bovendien werden nog extraprijzen be haald door de eerst genoemde vijf hon den, waaronder een geldprijs, geschonken door den burgemeester van Koudekerke- Akker's Kloosterbalsem Is door zijn bijzondere eigenschappen onover troffen bij ontvellingen, schrammen, brandbla ren, puisten, wonden, zweren, inscctenbeten. wintervoeten. Ook bij spierverrekkingen, spit, spierpijnen, rheumatiek. Per groote pot von 20 gram 50 cent. Potten van 50 gr. f 1. 100 gr. f 1.75. Hoe grooter hoe voordeellger. Alom verkrijgbaar Het feest ter herdenking van het zestig jarig bestaan der Rijks Hoogere Burger school te Middelburg. H. T n de Concertzaal- Tijdens de reeds uitvoerig vermelde rode van den directeur, den heer Zimmerman», werd een groot,e ovatie gebracht aan den oud opperbevelhebber van land- en zeemacht, terwijl na den directeur het eerst het. Yvoord voerde de inspecteur van het M. O. dr Coops, die sprak namens den minis ter van Onderwijs, oin de gelukwenschen aan te bieden -mót het feit, dat allen bij een bracht- fn do eerste plaats wenscht spr. de gemeente Middelburg geluk met het bezit van een H. B. S. Geluk wenscht spr. ook allen, die werken iu de school, nl. directeur, leeraren, concierge en ama nuensis. Spr. wijst er dan nóg op, dat het. leeraarsvak niet zoo makkelijk is als buitenstaanders denken. Tot de leerlin gen zegt spr. hen toe te wenschen, dat zij bij een later te vieren jubileum der school ook zullen kunnen feesten als de oud-leerlingen vari lieden. Daarvoor is echter noodig goede toewijding en ijver, wat men zal moeten kennen, hoe men ook denkt over den zegen van den Aller hoogste. Spr. hoopt, dat de school nog rijke vruchten zal afwerpen en tot in lengte van dagen een zegen zal zijn voor de stad Middelburg. Vervolgens nam de Commissaris der Koningin, jhr. mr J. W. Quarles van Ufford, liet woord en sprak als eere voorzitter van de feestcommissie zijn ge lukwenschen uit. Deze school is met Goes jaren lang de eenige school van dezen aard in Zeeland geweest en uit alle deé- leti van de provincie heeft zij leerlingen gehad- Tot de schoolgaanden zegt spr., dat hij hoop't, dat zij door ijverige studie zullen opgroeien tot krachtige staatsburgers. Tot goede staatsburgers en burgeressen, goede aanhangers van Vaderland en Vorstin- Voor de bereikte resultaten brengt spir groote hulde aan de oud-directeuren en oud-leeraren en niet minder aan den te- genwoordiger directeur en leeraren- Spr. hoopt, dat de school nog tal van' jaren Dotje's krullebol verborg. „Niemand komt ooit weerom van de plaats waar zij is heengegaan", snikte hij- „Maar 01 zii wist wel van God en Jezus Christus, en dus zal zij' het niet zoo vreeselijk heb ben gevonden, heen te gaan, Dot. Als ik alles van God Weet, zal ik liet jou ook vertellen, en ook aan alle andere menschen, en dan zal niemand meer bang zijn om te sterven." „Zij komt morgen terug," hield Diotje vol. „Zij kuste mij en zeiDag Dotje. En toen ging ze Weg, heel heel ver. En daar zijn bloemen en van alles. En zij zei, dat zij Weeromzou komen en dat zij mij ook eens mee zou nemen. Het is daar heel mooi, Don, en de menschen zijn heel lief tegen haar. En jij mag er ook eens komen, Dlon." „Ja, ja; ééns gaan wij ook," zeide hij met een diepen zucht, „maar o, dat kan nog zoo lang duren, en ik heb nog heel wat te leeren, voordat ik geschikt ben om naar zoo'n mooie plaats te gaan. Ilc weet nog bijna niets, 'en dus mag ik wel mijin best doen om te leeren, al is juffrouw Clack nu dood." Het was nu 'tijd 0111 een schuilplaats voor den nacht te gaan zoeken, maar dat had nog geen moeilijkheid in, daar Don een daalder op zak had, dien hij van een zijner nieuwe vrienden aan 't onder de leiding van den heer Zimmer- mann zal staan. Zich richtende tot de oud-leerlingen, brengt spr. speciaal hulde aan generaal Snijders voor wat hij voor ons land heeft gedaan. De burgemeester van Middelburg, de heer P. Dumon Tak, zeide reeds op het stadhuis de oud-leerlingen le hebben toe gesproken, maar hier in breeder kring nog eens te willen verzekeren, dat het gemeentebestuur geheel met dit jubileum medeleeft. Spr. brengt hulde aan de re geering van destijds, die hier de school vestigde. Tijdens de gisteren reeds vermelde toe spraak van den heer van Woelderen, voor zitter der reünisten, had de heer Herman Snijders een ovatie van de aanwezigen in ontvangst te nemen. Het was de heer Herman Snijders, die hierop het Yvoord nam en wel als oud-leeraar. Spr. is hier in twee kwaliteiten en in beide voelt hij een groote liefde en dankbaarheid voor de Middelburgscho H. B. S. Spr. hoopt, dat de bloei der school mag blij ven als in de eerste 60 jaar van haar bestaan. Namens de commissie van toezicht op liet M. 0. sprak de heer Ir H. C. Ghijsen'. Namens de leerlingen de heer Alb- Wes tenburger en ten slotte de heer J. C. Ny- land, oud-leerling en ontwerper van het album. Nadat spr. de opdracht ontving 0111 een dergelijk album te ontwerpen en te versieren, heeft hij gaarne dezen arbeid aanvaard, nadat hij zich verze kerd had van de medewerking van den kunstboekbinder, den heer F. P. D'huij, een oud-Middelburger, Ihans wonende te Amersfoort, zoodat hij zeker was van goed bindwerk. Spr. gaf een duidelijke toelichting van het werkelijk bijzonder goed afgewerkte album. De directeur sloot daarna de of- ficieele herdenkingsbijeenkomst. Velen gingen nu een bezoek brengen aan de keurig versierde burgerschool. De meeste reünisten brachten ook een bezoek aan de sociëteit St. Joris, waar sommige te Middelburg of omgeving wonende vrouwelijke collega's thee aanboden en Yvaar een gezellige geest heerschte. Die geest was niet minder .aanwezig bij het officieele reunistendiner. Dit ving in de keurig versierde groote zaal van het Schuttershof: te ruim 7 uur aan en w'erd opgeluisterd door de versterkte kapel HöfeleinPakker. Nadat de muziek het Wilhelmus had gespeeld, dat staande werd medegezongen, bracht, de voorz. van de tafel, de heer Van Woelderen, een driewerf hoera op H. M. de Koningin uit, Waarna begonnen werd met nuttigen van het met groote zorg toebereide menu, dat zich dan ook bij allen uitstekend deed smaken. Zooals gebruikelijk geraakten tegen het dessert de sluizen der welsprekendheid open. Verschillende personen wórden ge huldigd. De heer C. J. Snijders bracht dank voor de hem een paar maal gebrachte hulde, doch moet zeggen iets dergelijks niet te hebben verwachl, omdat hijl gekomen is met het doel als gewoon reünist de kennismaking met oude schoolvrienden te hernieuwen. Spr. heeft behoefte ge voeld aan een bedevaart naar de plaats Yvaar hij gereed is gemaakt om door do poorten van het leven te gaan. Spr. brengt hulde aan de directeuren en leer aren uit den tijd dat hij school ging en is overtuigd dat de tegenwoordige goede opvolgers van bedoelde docenten zijn. De heer W, de Graaf deelde nog mede, dat, waar Pluvius blijkbaar geen reünist is, hij de oorzaak wordt, dat het Vrijdag morgen te houden sporlfeest tot later moet worden uitgesteld, en noodigde dan vooral hen, die in de omgeving Wonen tol een bezoek uit. Wij willen nog wijzen op de serie aar dige lichtbeelden, die foto's van verschil lende groepen der leerlingen en portretten van directeuren en leeraren, hetzij van vroeger of van thans te zien gaven. De secr.-penn.ingmee.ster, de heer v. d. Harst, die voor deze verrassing had ge zorgd, had daarvoor een Welverdiende hulde in ontvangst te nemen. Als U ^bd( HOEST bonbons Doo5 60 90tt.BijAp4th.ehufoiJisteri strand had gekregen. Don was maar één uit de velen, die een paar dagen in' het heistellingsoord doorbrachten en dan weer uit het oog verloren werden onder de menigte, die zich in de Londensche stiaten verdringt. Als hij zuinig was met dezen daalder, kon hij ten minste voor de twee volgende dagen en nachten voedsel en een onderkomen voor zich en Dotje verkrijgen: en op Maandagmorgen moest hij dan ergens iets te doen zien to vinden. Hij kocht een paar kleine broodjes voor zijn avondeten, en in 't rustigste hoekje van een overvolle slaapstee viel hiji uit geput van droefheid en vermoeienis met Diotje in zijtn. arm spoedig in slaap. En terwijl Dion sliep, had hij 'n droom, een duidelijiken leveiuligen droom. Bet scheen hem toe, alsof hij een broeder had, ouder Tlan hij, en zoo verstandig, dat al juffrouw' Clack's verstand er niets bij was. Hij woonde ver in een mooi land, maar 'Don droomde, dat er een brief van hem kwam, met gouden letters ge schreven. Hij Was zoo kort, dat hij zich elk woord kon herinneren en luidde als volgt „Lieve Don, hier wdiar ik woon, is overvloed van plaats voor u, en zoo dra 'Dotje in veiligheid is, zal ik u ko men halen. Wiees maar niet ongerust, ik zal voor u beiden zorgen." Een broedsprakerige be klaagde.' Voor de Rechtbank te Rotter dam had zich te verantwoorden de 32-jarige P. M. C. de K., ter zake diefstal van een reclamecontract. Bekl. zeide op do aan hem te stellen vragen niet te zullen antwoorden, uit protest tegen de z.i. tegen hem ingestelde, ongemotiveerde vervolging. Hü ontkende. Hierop deelde hij mede, dat door hem eenige getuigen a décharge waren opgezocht en hij achtte het gewenscht, dat de zaak zou geschorst worden, \Yrant de hoofdgetuige wa3 niet verschenen. De president merkte op, dat do rechtbank niet zou schorsen, maar indion noodig, zou overwegen, of de zaak moest wor den uitgesteld. Na verhoor van den eersten getuige, vraagt rochter Canis: Is hot u bekend, dat. get. S. toen hij om het contract kwam, een emmer water over zijn hoofd heeft ge kregen? Is het uw gewoonte, om visite zoo te ontvangen? Bekl.Ik weiger elk antwoord. Ik verzoek meneer den rechter, zich tot de zaak to bepalen. Bekl. staat in den breede te oreeren, tot de Officier van Justitie aan den presi dent verzoekt, hem het zwijgen op te leggen. Anders zitten we hier om zes uur nog, aldus het O. M. De president tot bekl.Hefó u nog iets te zeggen Bekl.Ja zeker, ik ben bezig. Get. Schouten vertelt, dat hfj zeker weet en het ook bemerkt heeft, dat hij bij held. het contract, verloren heeft. Bokt.Hij staat te liegen. De Officier van Justitie: Ik wensch niet, dat getuigen van mij hier beleedigd worden. Bekl.Meneer de president, get. pleegt mein eed. 11c zou u willen verzoeken, een bevel van aanhouding togen hem uit te vaardigen. Do president: Dat is mijn zaak. Hierna legde do agent v,an politie A. A. Schneider verklaringen af. Zijn verklaringen bevielen bekl. niet en hü wendde zich weder tot den president, zeggend dat do agent een meineed aflegde en verzoekend rechtsvervol ging tegen get., het gelasten van zün aan houding en het verleenen van rechtsingang. De presidentDat. is onze zaak. Bekl.U weigert De president: Dat gaat u niets aan. Bold.; Maar het is mgn recht. Ik \rerzoek acte van deze weigering. Mr Gombault, de ambtenaar O. M. deelde mode, dat. hü als Officier van Justitie ge constateerd heeft, dat ter terechtzitting door bekl, verschillende strafbare feiten zün ge pleegd. Spr. zou overwegen wat hem te doen stond, nl. een vervolging wegens beleediging on smaad hü geschrifte. De wyze van optreden van bekl. in aanmerking nemend, zün be leediging van getuigen, eischte het 0. M. hel; feit bewezen, vier maanden gevangenis straf. Bekl. voerde nog lang het woord. Hot. was half zes geworden. „Ten gebruike inneming" van de openbare straat. De kantonrechter te Delft heeft Woensdag ontslagen van rechts vervolging L. B. te Delft, wion ton laste was gelegd, dat hij op 13 Juli te Delft een voor het publiek tocgankelüken, voor het verkeer openstaande» weg, ten gebruike had ingeno men, door alstoen aldaar een wagen met groen ten en aardappelen te Aebhen, zonder ver gunning van B. en W. dier gemeente. Do kantonrechter overwoog, dat art. 78 dor alge- meene politieverordening voor Delft verbin dende kracht mi3t Volge.ns dit artikel zou hot verboden zü'n, hetzü, to voet, hetzü met een voertuig zich op den weg te bevinden, zonder daartoe van B. en W. vergunning te hebben; dat men toch in dit geval den weg gebruikt, of ten gebruike .neemt en dat de gemeenteraad niet bevoegd is een dergelüko bepaling te maken. De burgemeester van Lie 11 den. Voor het Gerechtshof te Arnhem heeft terecht gestaan de burgemeester van Lienden, wien aanranding van een vrouw was ten laste ge legd. Beklaagde was door de rechtbank te Tiel vrijgesproken. De zaak werd met ge sloten deuren behandeld. De advocaat-generaal eischte met vernietiging van het vrüsprekend vonnis een maand gevangenisstraf. Do verde diger vroeg bevestiging van het vrüsprekend vonnis. Uitspraak 24 September. Om een kostelooze plaats. Te Bussum zijn twee 18-jarige jongens aangehouden, die de electrische licht- Maar den naam aan het eind van den brief kon Don niet lezen. HOOFDSTUK XII. De thuiskomst. Wij verlieten juffrouw Clack en Ab< bott onder het raam van vrouw Wat son. Toen zij Peggy hoorde zeggen, dat Dotje weg was, gevoelde zij den schok der teleurstelling het meest om Ilagar'e wil. Abboth kende het kind in 't geheel niet, en juffrouw Clack was geheel ver vuld van de droefheid der moeder, die hij haar beschreven had.. Herhaalde malen vraagde zij Peggy, hoe en wanneer het kind weggeraakt was, totdat zij eindelijk boos werd. „Ik ben net zoo vriendelijk tegen haar geweest als ik maar kon. Ik heb haar gedurig balletjes en pepermuntjes gege ven, en het Was heel ondeugend van haar, zoover Weg te loopen dat zij ver dwaald is. En nu weet jullie er net zoo veel van als ik, en ik kan er niets meer van vertellen. Vader heeft mij gisteren avond een pak slaag gegeven, en hij zegt, dat hij dit eiken avond zal doen totdat zij terecht is. En zij hoort niet een® iemand toe. Ik begrijp niet, Waarom jullie er dan zoo'n lawaai over maakt." rai (Wordt vervolgdj r M

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 5