H. I. fi LUWS JUpitto- DOCTOR TUINZING Laatste Berichten, Posterijen e» Teleirafie. sledi Burgerlijke Stand. Marktbericht». LET WEL 15 Afleveringen a 20 cenis De SmMsgezel, De Bijlhouwer, De Hopmansvronw, Antobnsdienst DE PAGTEB STURM. Een Huis en Erf Een perceel Bouwland Openbare Verkoop* en Ver pachtingen. EXAMEN LANDMACHINIST. HERVAT Maandag 14 September de Praktijk. Dokter SIMONS, Middelburg, Openbare Samenkomsten ZENUWZWAKTE. VOLLEDIGE S MEESTERWERKEN S ZESDE PRACHTUITGAVE JOHANNA BREEVOORT, De beste tijdmeter. ALLEEN VERKRIJGBAAR BIJ: T. FABERIJ DE JONGE GOES Donderdag 24 September 1925, Meubelen en Huisraad. 8000 kleine Straatklinkertjes. Een Kalfvaars, Wilhefmina Zaaitarwe en Eigenheimer Pootaardappelen, Een net Dagmeisje, Dienstbode twee tantes, één. van vijftig' en een van tachtig, pie van tachtig nu loeft in deheerlijke ver onderstelling, dat haar man, die intusschon al vjjf en twintig jaar dood -is, nog eens zal teriigkeeren. Nu moet de jongen naar do tante van vijftig zijn gegaan cn haar verteld hebben, te weten, waar de man van zijn an dere tante uithing. Maar er moesten verschil lende papieren in orde worden gemaakt, eer kon hij niet terugkonion. En hiervoor was vijf gulden noodig. I>e tante van vijftig schijnt 300 onverstandig te zijn geweest om aan het verhaal geloof je hechten en is naar do tante van tachtig toegestapt, die ziolsverheugd de vijf gulden voor haar neefje beschikbaar stelde. Maar de man kwam niet terug, en toen werd van de geschiedenis aangifte gedaan bij' do politie. Do jongen ontkent echter, dat er iets van de geschiedenis waar is. Enfin, op liet bureau aan dén Bergsingel is men er gelukkig mede. De petroleum brand in Roeme nië. Uit Boekarest wordt gemeld: Do petro- leumbrand in het gebied van Moreni duurt nog steeds onafgebroken voor.t Do brand woedt thans reeds twee maanden. Alle pogingen tot blussehing zijn zonder succes gebleken. Amerikaanse'h vliegtuig ge vonden. Het Amcrikaansche vliegtuig P. N, 91, dat sedert 1 September vermist werd, is door een duikboot op pen afstand van 15 mjjlen der Iiawai-eilandon gevonden. Ook de bemanning, kapitein Rogers on vier andoro manschappen, zijn in goeden welstand op 'n eenzaam eiland ontdekt. Dysenterie. Men meldt aan de „N. R. Crt." uit Nieuwleusen: Wegens het heerschen van dysenterie in deze gemeente is de O'. L. school-A gesloten. De gemeente heeft tijdelijk een tweede ver pleegster in dienst gesteld. De herhalingsoefe ningen voor de dienstplichtigen uit deze ge meente zijn door den minister van Oorlog telegrafisch afgelast. De burgemeester heeft, in overleg' met den inspecteur voor do volks gezondheid en den plaatselijken geneesheer, alle maatregelen genomen om uitbreiding van do ziekte te voorkomen. Gelukkig komen er tot nu toe weinig sterfgevallen voor. Brandstichting. Gisternacht werden te Soest do bewoners van den Ouden Utreoht- schen weg cn den omtrek daarvan in hun slaap opgeschrikt door een hevigen knal. Het bleek, dat deze had plaats gehad in de wo ning van zekeren V., aldaar. Waarschijnlijk doorhet springen van ©en bus benzine of andere ontplofbare stoffen was een gat in den „muur-geslagen. Ook was een begin van brand ontstaan. Toen deze met vereende, krach ten der buren gobluscht was, vond de politie verschillende voorwerpen, couranten enz., in petroleum gedrenkt, in de vertrekken verspreid, zoodat 'hier vermoedelijk brandstichting in het spel is. De man ligt in het ziekenhuis, ter wijl de vrouw met de kinderen zich buiten de woning' bevonden, toen de buren op den knal kwamen aangeloopen. De vrouw is in verzekerde bewaring genomen alp verdacht van brandstichting'. De beroovingt© Rotterdam. De pobtie heeft gearresteerd M. D. en J. B„ twee souteneurs, die indertijd door de politie achtervolgd zjjn en er van verdacht werden het geld, gestolen door de twee vrouwen, die door de rechtbank veroordeeld zijn tot 2 jaar gevangenisstraf te hebben ontvangen. De vrouwen, die vreesden door do mannen in den steek gelaten te worden, zoodat er geen geld beschikbaar zou worden gesteld voor hun verdediging in hooger beroep, moeten in het buis van bewaring de geheele toedracht vart de zaak verteld 'hebben. O.a. moeten zij hebben meegedeeld, aan elk van deze twee mannen een bankbiljet van f 1000, gestolen van den schipper H., di© in een slop> op den Sehiedamschensingel was beroofd, ter hand te hebben gesteld. Men weet, dat do molenaar Ambrosius als onschuldig slachtoffer bil dit drama den dood 'heeft gevonden. Een familiedrama. De 75-jarige weduwe N., die in hot gehucht Oud-IIasselt in België met vier kinderen, twee zonen en twee dochters woont, voedde daarbij' nog op het zoontje van een derde dochter, gehuwd met B. te Looz. Dit kind is nu 13 jaar oud en de grootmoeder was zoo aan het knaapjo leheckt, dat zij bet niet meer wilde afstaan. Zijn ouders wilden hun kind terug hebben, doch niet alleen do grootmoeder, maar ook do 'tantes en ooms verzetten er zich zoo hard nekkig tegen, dat men procedeerde. Het vonnis luidde, dat de grootmoeder het kind aan zijn ouders moest afstaan. Maar het gezin stoorde zich niet aan het vonnis en wei gerde den knaap af te staan. Een nieuwe klacht werd door B. ingediend en twee agenten der rechterlijke brigade van Tongeren, vergezeld van twee gendarmen, be gaven zich naar het huis vau de grootmoeder om het knaapje te gaan halen. De familie was vast besloten geweld aan te wenden om de kleine te behouden. Nauwelijks waren de agenten binnen of zij werden door «dl© wijf leden der familie, die met gereedschap pen waren gewapend, gegrepen en zoo ge slagen, dat zij de hulp der gendarmen moesten inroepen. Deze kwamen toegesneld, doch nu ontstond een algemeene en verwoede vecht partij. Een gendarme trok zijn revolver, doch werd vastgegrepen door een der zonen, die hem wilde ontwapenen. In de worsteling ging een schot af. De 33-jarige dochter werd door kogel in den buik getroffen en bleef sohier op slag dood. Het gevecht duurde ver woed voort, en de agenten en de gendarmen Kingen het onderspit delven. Om verdere on trukken te vermijden, verlieten zij het huis. grootmoeder brakin het gevecht een arm bekwam kneuzingen over gansch het li- parketvergezeld door talrijke gendar- kwam terug naar het huipi. Dezen keer eet de overhand aan de openbare macht. Al leden van het gezin N„ behalve do groot- ir> zijn aangehouden, hoging tot doodslag te En- o.-j Hi een café te Enschedé heeft Za- lavond tijdens feesten een hevige vecht- j partij plaats gehad. De beruchte BI. loste daarbij op een kontroleur een schot uit een revolver. Hij zag echter kansc het schietwapen weg te vsrerpen, dat later door do politie is gevonflcn. BI. hield echter stok en stijf vol, dat hij xniet geschoten had en dat de revolver, waarin nog een scherpe patroon zat, niet van hem was. Hij heeft echter na langdurig verhooren ten slotte een volledige bekentenis afgelegd. Hij is thans naar het Huis van Bewaring te Almelo overgebracht en ter beschikking van de Justitie aldaar ge steld. Hij werd aan het station door zijn kornuiten uitgeleide gedaan. Oplichting. Naar aanleiding van het feit, dat onbevoegden voor hot blindeninsti tuut Wolfhpze collecteerden is do Rijsvvijkscho politie op onderzoek uitgegaan en heeft te Delft in verband hiermede aangehouden W. R. Hij was. in het bezit van een aktotasch, inhoudende eenige honderden intcokenbiljetten waarop voor het blindeninstituut voor ver schillende bedragen was geteekend. Als mede plichtige werd aangehouden zijn broer J. R. in den Haag;. De politie heeft met de arrestatie van deze twee een goede vangst gedaan, daar op hen bovendien nog een groot aantal in gevulde into,ekenbiljetten ter waarde van dui zend gulden voor inschrijvingen van de wel dadigheidsinstellingen De Metropool en do Haagscho Spijskokerij aan den Burgwal te Den Haag werden aangetroffen. Deze biljetten, allo reeds voldaan, .haddon ze indertijd achterge houden, tijdens do uitoefening van hun vroe gere betrekking als colporteurs bij deze in stellingen. Uit het onderzoek bleek tevens, dat zij 'hun' praktijken uitoefenden in verschil lende gemeenten van Noord- en Zuid-Holland. Beiden zijn ter beschikking van do jusffie gesteld. (Vad.) Oplichting op 1 o t e r j g e b i ed De Hamburgsche politie is een groote oplich terij op loterijgebied op het spoor gekomen. Verschillende arrestaties hebben reeds plaats gehad. De oplichtersbende maakte er haar' werk van, valsche bewjzen voor origineelo loten te verkpopen, waarvan zij per nummer ruim 100 stuks lieten drukken. Waren do be wjzen ooinmaal verkocht, dan lieten do op- 'lichtors niets moer van zich hooren. Zj werk ten in de meeste gevallen door handlangers of per postbus. Eerst nadat eenige handlan gers in hechtenis waren genomen, kon men de geheele organisatie op het spoor komen. Naar gebleken is, werkte men ook met ad vertenties in' 'het buitenland, waarin soms loten van in het geheel niet bestaande loterijen werden aangeboden. Een lid der bende is te Praag' gearresteerd. Vliegongeluk. Op het vliegter rein te .Celle is gisteren een vliegtuig van geringe hoogte omlaag gestort- De be stuurder en de waarnemer werden op slag gedood. Spoorwegongeluk voorko- ïn e n- Een ernstig ongeluk is gisteren door 'de tegenwoordigheid van geest van een seinwachter op den London- and North Eastorn Railway voorkomen. Klaar blijkelijk tengevolge van het weigeren der remmen verminderde de vaart van een passagiers-trein die Van Southend kwam en 500 passagiers vervoerde niet bij het kruispunt te Shenfield- De seinwachter, die begreep wat er gaande was, wist den trein over een draaispoor op een zijlijn te brengen, waar 'hij tegen leegstaande goederenwagens opliep en zoo tot stil* stand kwam. flad de seinwachter niet met zooveel tegenwoordigheid van geest gehandeld, dan zou de trein gebotst zijn tegen een volgeladen buurttrein te Shen field,. Thans werd niemand gekwetst. Te Amsterdam slaagde voor het politiediploma met aanteekeningen dhr M. G. J. Contant, agent van politie te Goes. Sept. 15 Goes, woon- en winkelhuis, Kram- 16 Domburg, kleine inspan en meubilair, Blaupot ten Cate. 16 Vlake, boereninspan, Neervoort. 16 Goes, winkelinventaris en meubilair, Kram. 16 Domburg, huis, Blaupot ten Cate- 17 Kattendijke, verpachting bouw- en weiland, Pilaar. 17 Middelburg, winkel- en woonhuizen, Blaupot ten Cate. 18 Kloetinge, huis, schuur, Pilaar. 18 Seroosberke, meubilair, Blaupot ten Cate. 19 Nis se, mangels en klavers, Pilaar. 21 Heinkenszand, huis en ^meubilair, Verbist. 22 Goes, huis, r- Dissel. 22 Goes, huis en schuur, Pilaar. 23 Goes, bouw- en weiland, Pilaar. den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 41.226,32 en terugbetaald £41.485,31. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 258,99. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 40. Middelburg. Door notaris Blaupot ten Cate werd Donderdagmiddag in het Schut tershof alhier publiek verkocht: 7.6520 II.A. bouw- en weiland te Arnemuiden, aan E. Aleulcnberg te Ivoudekerke, voor 16.800; pl.m. 1.5340 II.A. weiland bij Arnemuiden, aan A. Pluijmcrs alhier voor f3390; pl.m. 1.6070 H.A. weiland aldaar, aan M. Meulenberg, aldaar, voor f3520; pl.m. 1.2980 H.A. bouwland alsvoren, aan W. Duvekot, Vrouwepolder, voor f 2833; 1.2630 H.A. weiland alsvoren aan J. Janse D'z., St.-Laurens, voor f 2250; en 1.1580 H.A. weiland to St. Laurens, aan Jan Louwers© Jz., aldaar, voor f2135. (M. Ct.) Wolfaartsdijk. Gisteren werd alhier door Notaris Pilaar- publiek verkocht een woonhuis en erf aan de Oude Kaai, groot 2 A. 40 c.A. aan Corn. Tramper Az. voor f 1600. Biggekerke. Ten verzoeke van L. Ver- hage Izn. alhier, werd Vrijdagmiddag ten overstaan van notaris Mr Jan Loeff ver kocht: Huis, schuur, erf en tuin, wijk B no. 43, groot 10 A- 26 c.A. en bouwland, groot 12 A. 19 c.A. Kooper van beid© perc. P. Janse Azn„ alhier, voor f 6750. Van 3—9 Sept. VLISSINGEN. OndertrouwdM. G. M. L. Caron, 25 j. en L. J. v. Beers, 25 j.P. Konings, 30 j. en W. Kuypers, 25 j,G. II. G. Lammers, 27 j. en A. Polderman, 27 j. P. A. Leeuwenburg, 25 j. en E. J. Schou, 22 j.J. II. Kejzer, 29 j. en T. M. Moerland, 20 jaar. Getrouwd: J. Minneboo, 212 j. en J. II. Kaem- pcr, "26 j.II. Kesteloo, 22 j. en C. W. Labrujere, 19 j.J. G. v. Zweeden, 23 j. en M. ICole, 18 j. BevallenP. Stroo, geb. Lous, d.J. Meul- meester, geb. Vogel, d.; F. II. Wolf, geb. v. Beusichem, d.A. Weug, geb. Kuipers, d. C. J. v. d. Klippe, géb. Abrahams©, d.M. van Iloejdónck, geb. van Hoek, z. (levenl.) OverledenC. M. Kervinck, d. 3 w.A. W. Labots, wed. v. W. Wemer, 72 j. (VI. C.) Van 3—10 Sept. SOUBURG. Ondertrouwd: Willem Goedhart, 24 j. en Jacomina Bassie, 23 j.Willem Ovaa, 25 j. en Bertha Mario ICotvis, 21 j. Getrouwd: Pi eter Schot, jm. 25 j. en Martina va nSchaik, jd. 27 j.; Pieter Meliefste, jm. 24 j. en Cornelia Koppejan, jd. 24 j. Geboren: Johanna Elisabeth, d. r. Pieter Hubreg't Bos en Noeltje^ van LeeuwenCor- nelis, z. v. Jan Janse en Cornelia de Rjcke. (VI. C.) WISSENKERKE. Geboren: 6, Francois Ge rard, z. v. Pieter Hendrik Israel on Pieter- nella van Hoorn. Van 3—10 Sept. KRUININGEN. Geboren: M.rjdalena Maria, d. v. Norbertus Rijk en 'Jozina Goense. Rijkspostspaarbank. Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Middelburg en zijne bij- en hulp postkantoren gedurende de maand Augus tus 1925. j Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 73.042,67 en terugbetaald f55.778,68. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 17.263,99. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 48. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsscbuldboekjes ingeschreven nominaal f 1600. Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Goes en zijne bij- en hulppostkan- toren gedurende de maand Augustus 1925. Aan bovengenoemde kantoren werd, in KAPELLE-BIEZELINGE, Kleine veiling van 11 Sept. Triumph de Vienne 5572, Dioyenni de Gomice '6582, Br. Duran- deau 4055, Br de Merode 4555, Br Clairgeau 3545, Seigneur d'Esperen 45, *Ab. Perzikperen 35, Maagdeperen 3135, SoMat- Laboureur 4050, Duchesse William 5560, Beurré Napoléon 4050, Diulfjesperen 35, rietperen 3040, kroet- peren 1020 gld., alles per IOO K.G. 'Appels: Transparente de Cronsels 15 20; Manks Codlin 1220; Keizer Alexan der 1215, Guldeilingen 912, Jacq. Lebel .916, Ganzebout 912, Striepe- lingen 610, Oranje Reinette 812, Pre sent Reinefte 610, Schuttersreinette 4 8, Ananas Reinette 610, Bismarck 812, Blenheims Pippin 814, Orange Pippin 48, Gold Permain 710., Pomme d'Orange 1213, Sterappel 1619, zoete Ribbeling 1216, Engelsche Pigeon 12 18, Kandij'zoet 1014, Blomzoet 10— 14, Schuttersreinette 4'6, Kroetappels 36, Noten 1822 gld., alles .per 100 K.G. Noten 0.-60, kippen 110, Jonge ha nen 50 gld. alles per IOO stuks VLISSINGEN. Veiling van 11 Sept. Court Pendu 7, .Keswick 8, tjie .Queen 25 26, Lord Suffield 1921, Cox Pomona 915, Jacq.Lebel 816, Warnerking 25, Blomzoet 14, Bismarck 7—18, Leeu wenappel 11, Keizer Alexander - 20, Car- bonkel 31, Manks Codlin .14, Gravenstei- ner 16, Perzikappel 21, Maagdepeer 26 30, N. Poiteau 2238, Glapp's 737-6, Scharlaken 35, Bonne Louise 55, Be. Clairgeau 1828, Be. Merode 4653, W. Diuchesse 4448, Be. Hardy 81, Tr. de Vienne 8285, Marsepijen 39, zilver uien 2526, blauwe druiven 5360, witte druiven 55, uien 58, spinazie 4 14, Princessen 10-34, Wagenaars 1 9, snijboonen 431, Tomaten 1118 ct., alles per k.g.. aardappelen 3042 cf. p. 10 K.G., eieren 7577 ct. per 10 stuks, Boerekool 11,5, roode kool 4,55,5, witte kool 15,5, savoije kool 813,5, bloemkool 4—28, komkommers 0,5,1,5, meloenen 4276 ct., alles per stuk; selderie 24, prein 79, uien 3 4, peen 4,56, kroten 46, rapen 46 ct., alles per bos, Veldsla 29, andiji- vi© 774, kervel 1215, zuring <5'6, sla 20-79 ct., alles p. mand. Opleiding hiervoor geeft de Vereeniging voor Voortgezet Nijverheids-Onderwijs. Inlichtingen en inschrijving adres den heer G. WAGENVOORDE, Bellinkstraat, heek Bierkaai, Middelburg, Homoeopathiscli Geneesheer Haringvliet 26 Rotterdam Voor inwendige ziekten, zal van Maandag 14 Sept. tot en met Zaterdag 26 Sept. wegens dienstplicht afwezig zijn. met het Zanggezelschap van Neer bosch, waarbij Ds. J. G. Steenbeek Jr. mededeelingen zal doen van den arbeid voor de Weezen te Neerbosch. te K0UDEKERKE, Ned. Herv. Kerk, Dinsdag 22 Sept., 8 uur; te MIDDELBURG, Nieuwe Kerk, Woensdag 23 Sept., 8 uur te VLISSINGEN, Nieuwe Kerk, Donderdag 24 Sept., 8 uur. Toegangsbewijzen (Tekstboekjes) a 50 cent, zijn 's avonds aan de Herv. Kerk verkrijgbaar, in den plaatselijken Boekhandel en zullen bij voorverkoop aan de huizen aan geboden worden. Zenuwzwakte is de kwaal van de twintigste eeuw. Door zenuwzwakte, overspanning en uitputting leiden honder den en duizenden een ver drietig en ongelukkig leven. Wanneer gij lijdt aan zenuw zwakte en gij wilt er stellig en spoedig van verlost wezen, probeer dan de Sanguinose; eiken dag twee eetlepels Sanguinose zullen U zéér spoedig beginnen te helpen, en wanneer gij volhoudt, dan wordt Uw lijden geheel over wonnen. Neemt er de proef vanl Sanguinose is voorhanden bij alle eerste apothekers en drogisten. SANGUINOSE kost per flesch f 2.6 fi. f 11.12 {21.—. WACHT U VOOR NAMAAK 1 VAN DAM Co, De Riemerstr. 2c/4. Den Haag. in den nieuwen horlogewinkel, kunt U zeker zijn, dat Uw Goud, Zilver en Uurwerken prima gerepareerd worden, tegen lage prijzen. Aanbevelend, 1. C. DEN BESTEN - MIDDELBURG. Gravenstraat 275. welke met recht „De meest geliefde vrienden van elk christelijk gezin" genoemd worden, liggen wederom ter perse. De welke geheel herzien werd door zal verschijnen in per stuk, hetgeen zeldzaam goedkoop genoemd mag wor den. vormende H.J.VAN LUMMEL'S volledige meesterwerken, be- hooren in handen van een ieder, die den godsdienst en de liefde voor waarlijk goede en onberispelijke uitgegeven boeken niet uit huis en hart gebannen heeft. Prospectus en proefafleve- ring zijn gratis verkrijgbaar in Boekhandel H0PSTER, L. Kerkstraat 39, GOES. 0 e 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Vanaf Maandag 14 Sept. a.s. vervalt de dienst, vertrek Domburg n.ni. 6 uur. De andere diensten blijven onveranderd. De Notaris M. C. SCHRAM te Kruiningen, zal op des voorm. 11 uur (N.T.), in de herberg van den heer 011 e te Krabbendijke, ten verzoeke van den heer Cs LOBBEZOO Jacobsz. en Kinderen, publiek VEILEN EN VERK00PEN: te Krabbendijke, aan den Noord- weg, met recht van erfpacht op den grond, groot 4 Are 91 Centiaren. Te aanvaarden 1 Mei 1926. in den Oostpolder, onder Krabben dijke, groot 51 Aren 20 Centiaren (1 G. 91 R.). Te aanvaarden rooven oogst 1925. Des nam. 2 uur (N.T.), aan voor melde woning, verkoop om con tant geld, van Ter overname aangeboden te Rotter dam, wegens omstandigheden, pracht- zaak in Koloniale Waren, Vleesch- waren, Koek en Chocolaterie. Snij machine met patentschaal van Berkel, annex Waterstokerij, verkoop van Waschartikelen en Brandstoffen, ver koop van Aardappelen, Groenten en Fruit. Mooie woning; omzet f350 per week, nog voor uitbreiding vat baar. Overnemingssom met voorradige goederen f3350. Brieven letter A aan BROUWER'S Adv. Bur., Oppert 5, Rotterdam. TE KOOR: Te bevragen Bree E 137, Mid delburg. TE KOOR: rekening 20 Sept., bij H. BRASSER, Koudekerke. TE KOOR: Speenvarkens (zeugen ge sneden) en te velde goedge keurde blauwe Pootaardappe- len, nabouw van Friesche. A. P. KOSTER, Grijpskerke. TE KOOR: 1 Rechtstroodorschmachine met rolzeeft, 1 Baters Wan molen, 2 Tweeschaarploegen op wielen, verschillende Ros molens. Voorts enkele ge bruikte Wielploegen, alles aan spotprijzen, bij J. KUZEE, Smid, Nieuw- en St. Joosland. TE KOOR: beiden goedgekeurd door de Z. L. M. J. W. W1LLEMSE Jz., Vrouwe polder. Met October een Knecht of aan komende Knecht gevraagd, bij J, MARINISSEN, Noordweg, Middelburg. Gevraagd: als hulp in den winkel en in de huishouding. Dienstbode aanwezig. Adres: J. OSSEWAARDE, Bierkade, Goes. gevraagd voor 1 of 15 Ootober, bij dokter op Goeree. Zelfstandig kun nende werken, hoog loon. Zich aan te melden tusschen 11 en 4 uur: Groote Kade 26, Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3