Kerknieuws. Ooderwgs. Land- en. Tuinbouw. Uit ie Pers. Iipzoita Stikte. Rechtszaken QeienyÉ Emm. Kiespijn Sanapirin Gees. Met ingang van 1 Oct. a.s. is be- noonid tot rijksklerk mej. E. Hijman, thans part, klerk alhier en is bevorderd, even eens met 1 Oct., tot adj.-commies to IJs- selmonde M. C. D'reve, rijksklerk bij de in spectie alhier. EHevvoutsdijk. Voor de Wijkverpleging ontvangen f2.50 uit Ovezande en f3 uit Oudelande. tandpijn en aangezichtspijn verdrijft men het beste met Buisje 75 ct. (Mijnhardt) Ned. Ilerv. Kerk. Viertal te Groningen, H. P. Fortgens, Voor schoten; F. G. Ilospers, Gouda; G. Tichelaar, Leiderdorp; 1. Vermeulen, Noordwijk a;ui Zee. Aangenomen naar Hoogeveen (vac.-R. Steen beek) door J. Kat te Vlaardingennaar Vaassen door A. F. P. Pop te Nijkerk. Geref. Kerken. Beroepen te Abcoude M. Post te Bunschoten. Bedankt voor Raard en Strijen dooi H. Brinkman te Harmeien; voor Oud-Vosse- meer door J. Hettinga te Wjjckel. Door het provinciaal kerkbestuur van Zeeland is na gehouden examen toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk, de heer P. van cler Staaij, pand. te Leiden. Meer dan een vader. Onder dit opschrift deelt Dr C. Bouma in het „Geref. Kerkblad voor Drenthe en Overijsel" de vol gende reiservaring mede „Bijzondere omstandigheden riepen me voor een paar weken uit mijn gewonen arbeid, om op reis te gaan. Mot een gezelschap van enkele broeders reisden we per auto naai- het Zuiden des lands De terugreis ging dwars over de Veluwo. Jn de verte over de zandhoogten naderde een groots groep kinderen. Jongens en meisjes. Tenminste, dat geleken zij. Juichend en zin, gend. Een tafreel van enkel blijheid. Maar toen zij vlak bij waren, bleek het anders. Geestelijk misdeelden waren het. Op aller aangezicht stond het overduidelijk te lezen. Arme idioten, ergens in een christe lijke inrichting verpleegd. Kinderen geleken ze allen in hun lichaam en in hun ziel. Maar naar een der geleidsters ons mededeelde, waren er mannen en vrou wen bij van om de vijftig jaar. Maar onnoo- zel en klein gebleven als een kind. Ze hadden een uitgaansdag gehad. Hier en daar waren ze geweest. Een bezoek aan het Uddelormeer was het laatste nummet op het program. En daarna in de groote wachtende autobussen terug naar huis. De dag van ge nieten was nu voorbij. Maar eer ze instapten, groepten ze allen om den leider heen. Er zou nog iets gebeu ren. En in den heerlijken avond, bij1 het licht der ondergaande zon, klonken onzeker en soms onzuiver, maar ten laatste vaster, (Je tonen van den bekenden Avondzang: 'k Wil U, o God, mijn dank betalen, U prijzen in mijn avondlied; Het zonlicht moge nederdalen, Maar .Gij, mijn Licht, begeeft mij niet. Gij woudt mij piet uw gunst omringen, Meer dan een Vader zörgdet Gij. Gij, milde Bron van zegeningen! Zulk een Ontfermer waart.Gij- mij. Gebrekkig en zwak klonk het lied. Abso luut zonder oenig schoons. Maar toch vol hemelsche schoonheid klonk het in den plech- tigen stillen avond op. Verstorven vlakbij, maar gehoord voor Gods troon het dank lied der ellendigen: Meer dan een Vader zorgdet Gijl Is het niet een beschamende les? Er zijn vele Christenen, die door deze ongelukkigen worden beschaamd. Als de avond over hen valt, zitten ze midden in de zegeningen. Geen brood heeft hun ontbroken. Hun kin deren zijn sterk en gezond. Recht van lijf en leden. Helder van verstand, Knoppen vol belofte. Als de Ileere tot (hen kwam met die vraag', die Hij eens aan de discipelen deed: „Heeft ui ook iets ontbroken?", zouden ze niet anders kunnen dan antwoorden „Niets Heere". En als dan de avond zinkt en alles met gouden licht overstroomd is zingen ze dan evenals die armen in dien zomeravond aan het meer hun danklied in de zwijgende schepping en voor de luisterende Engelen? Zondag 13 Sept. Ned. Herv. Kerk. Goes, rm. ds Homburg, nm. geen dienst, av. ds Steinz (collecte Rusthuisfonds). Wilhelminadorp, vm. ds de Vries, nm. ds Homburg. 's-Heer Arendskerke, vpi. dhr Dekker, cand. k, d .H. D. te Middelburg, nam. ds de Voogd. Aagtekerke, vm. cand. H. de Zwart, van Scheveningen, nm. ds Ossewaarde. Geslaagd voor eerste stuurman groote stoomvaart de heeren H. H. C. Couzy en N. W. Hielkema; voor 2e stuur man groots stoomvaart C. M. van de Velde, L. Kortewag en C. G. J. van den Berge. Benoemd tot hoofd der O- L. school te E Heme et dhr H. Frlso te Peize (Dr.) Onze tuinbouw bedreigd. In het 11. K. „Huisgezin" lezen wij: Het tarief is in ons land van 5 op 8 percent verhoogd, maar het percentage is nog belachelijk laag, als men het met die in het buitenland: 30 pet. en meer, vergelijkt. Het Diuitsche tarief, dat met 1 October zal Worden ingevoerd, is voor land- en tuinbouw eenvoudig moordend. Onze groenten- en fruitproducten zul len met 30 tot 100 pet. van de Waarde Worden belast. Geen wonder, dat de tuin bouwveilingen een noodkreet slaken on de tussehenkomst der regeering inroepen. Wat moet er met onzen tuinbouw ge beuren ,dio in 1924 voor ruim 63 mil- lioen uitvoerde, voor verreweg het groot ste gedeelte naar Buitschland, indien het hooge recht aan onzen exporthandel een doodolijfcen slag toebrengt'? Dan zullen de Nederlanders misschien •een keer goedkoop© groenten en fruit kunnen hebben, maar het Nederlandsche verbruik kan die ontzaglijke hoeveelheid niet aan, er zal overproductie ontslaan, waarvoor geen debiet te vinden is, de productie zal moeten worden ingekrom pen en met deze inkrimping zal de werk loosheid in den tuinbouw' haar intrede doen. Wat vermogen wij tegen deze gevoelige bedreiging van onzen tuinbouw door Diuitschland? Op liet oogenblik niets. Men kan w'el zeggen, dat het Diuitschland, tot welks herstel wij ook door onze financieele credieten hebben bijgedragen, niet fraai staat, een van onze belangrijkste export- takken te fnuiken. Maar met dergelijke, min of meer sentimenteel© overwegingen bereikt men niets. We hadden iets kunnen vermogen, in dien we gewapend waren geweest, indien we retorsie-maatregelen tot onze beschik king hadden. Doch deze zijn indertijd ten einde de tariefsverhooging niet in ge vaar te brengen, uit de ontwerp-tariefs- herziening gelicht. Nu zijln we weerloos. Onze Ministers van Landbouw, van Buitenlandsche Zaken en van Financiën mogen, en zullen, probeeren wat ze kun nen om den grooten slag af te wenden^ maar wij durven hun geen succes waar borgen. Wel moge het exorbitante Diuitsche recht een spoorslag voor onze Regeering zijn om onverwijld maatregelen voor te stellen, die ons tegen het buitenland Wa penen. Het is fraai, bijl de verdediging der vrij- handelsheginselen te sneven, maar wij zien liever noch onze nijverheid, noch onzen tuinbouw door het buitenland af geslacht. De melkrijkste koe Ier wereld. Volgens de „Landbouwcourant" het of ficieel orgaan van den Veenkolonialcn Boerenbond stond eenigen tijd geleden in het Zw'itserscho „Zentralblatt für die Milchwirtschaft" een afbeeldig van de koe Melba, Welke in Nieuw-Zuid-Wales (Autralië) gehouden wordt en tot het „Shorthorn"-ras behoort. Deze koe heeft in 1923 niet minder dan 14.732 k.g. melk gegeven met een ge middeld vetgehalte van 4.97 pet. In één jaar leverde dit dier dus 731.1 k.g. boter- vet of w'el 850 k.g. boter. De grootsta daggift bedroeg 53.5 k.g., terwijl zij in do 8ste maand van haar Iactatie-perioda meer dan 83 k.g. boter gaf. Haar voederrantsoen bestond uit 16 lc.g. graan. Daarbij liep zij in de Weide; 's nachts op stal ontving zij lucernehooi naar believen. De koe is eigendom van de Schotsch- Auslralische maatschappij in Nieuw-Zuid- Wales. Het „Hbl." brengt in herinnering!, dat do gemiddelde melkgift van ons beroemd© zwartbonte melkras ongeveer 3000 titer bedraagt met een vetgehalte van 3.2 a 3.3 pet. Koeien die in een lactatie-periode 10,00011.000 liter melk geven met een vetpercentage van circa 4, behooren tot de .zeldzaamheden. Diergelijke zéér pro ductieve dieren heeft men hier te lande voor reclame-doeleinden wel gefokt, maar in den laatsten tijd komt men daar meer en meer van terug, daar zulke „extreme" melkkoeien bijna steeds zwakke dieren zijn met aanleg voor tuberculose. Dte Coöperatieve Suikerfabriek „Ze venbergen" vergaderde Dlonderdag. Bar lans en exploitatierekening word goedge keurd. Tot bestuurslid voor den kring Tholen Werd gekozen de heer C. M. Elen- baas uit Stavenisse, tot lid van de finan cieele commissie de heer J. A. Koert, uit Wolf aartsdijk. Verder werd het be stuur gemachtigd over te gaan tot con versie van de 7 procents leening, terwijl het te leveren kwantum bieten per aan deel bepaald Werd op 30.000 K.G. (Gwt.) Zondagsrust. Naar aanleiding van bet ook door ons overgenomen stukje over de Zondags rust bij de Post schrijft een oud-gepensio neerde aan de „Rotterdammer": Tot 1889 kenden wij bijna geen Zondags rust. Als brievenbestellers waren wij te Vlissingen. Als er niets in den weg kwam waren we om de 8 weken 's Zondags vrij. Op den Zondag werd de gewone dienst verricht. De eerste bestellingen waren op Zondag nog zwaarder dan op werkdagen. Verlof werd er toen niet gegeven. En toen schrijver dezes 8 Aug. 1877 te Middel burg in het huwelijk wenschte te tre den, hebben zijn collega's vrijwillig zijn dienst onder elkander voor hem verricht. Daar bij in 1878 hulpconducteur werd, heeft hij in de jaren 1878 en '79 vier maanden dienst moeten verrichten op do treinen zonder één vrijen dag. 'tWas 's morgens 5 uur van buis en 's nachts 12 uur weer terug; 's namiddags van 3 tot 5 uur k,ön hij thuis zijn om le gaan eten. t Waren toen lange dagen met een loon van f8 en f9 per week. De beleefde verzoeken om meer Zon dagsrust werden door do Regeeringen, die toen liberaal waren, van de band gewezen, ook toen Tak van Poortvliet Minister was, een geestverwant van i\lar ch ant, die thans zooveel beloofd beeft vóór de verkiezingen. Waarom hebben zij de belangen van bet Rijkspersoneel niet beter behartigd toen zij de macht en de meerderheid in de le en 2e Kamer er voor hadden? En naar de Christelijke par tijen, die voor Zondagsrust voor hen op kwamen werd niet gehoord. Ook de beleefde verzoeken van het Rijkspersoneel, om een weduwen- on wee- zenfonds weiden door hen van de hand gewezen. Eerst toen het Christelijk Ka binet, na een lange worsteling bij do verkiezingen, kon optreden, het Kabinct- Mackay in 1879, met Ministers als Ilave- laar (Waterstaat) en Godin de Beau fort (Financiën) kon er Zondagsrust inge voerd worden. Vooral het personeel der posterijen, do postbodes, waren vóór dien tijd des Zondags nooit vrij, en onder de latere Crhistelijko regeeringen is de Zondagsarbeid langzamerhand bijna ge heel afgeschaft. Het was Minister Godin de Beaufort van Financiën, die het voor ons zoo lang begeerde pensioenfonds voor onze wedu wen en weezen invoerde- En al moesten wij er voor storten, dat hadden wij er wel voor over. Daarbij werden de trak tementen van al het poslpersoneel ver hoogd, zoodat zijn traktement (hij was toen conducteur der posterijen! vanaf 1 April 1891 met f 100 's jaars werd ver hoogd- Mijnheer de Redacteur, toen schrijver dezes vóór de verkiezingen de aanbeve lingen voor de linksche' partijen las en al die schoone beloften, dacht hij: wat beloven die. nu toch veel wat gemakke lijk kan gedaan worden om onnoozele kiezers te winnen; maar waarom hebben zij het niet gedaan, toen zij de macht er toe hadden om het te kunnen uitvoeren? Daarom onze wensch zij en blijve, dat de Christelijke partijen vereend met elkan der blijven strijden. Zij beloven weinig, maar zij trachten in Gods kracht dat, te kunnen uitvoeren voor Land en Volk, wat in hun vermogen is. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) 25-jarig bestaan Chr. Mil. Tehuis te Middelburg. Mijnheer de Redacteur, Zooals reeds voor eenigen tijd, ook in do Zeeuw', vermeld werd, is een Comité gevormd uit verschillende vereenigingen, om het 25-jarig bestaan van bovenge noemd Tehuis niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Het Comité heeft zooveel mogelijk aan alle Jongel.- en Meisjesver- eenigingon, aan afdeeiingen van Burger Pro Rege, Patrimonium en Chr. Nat. Werkmansbond circulaires gezonden, .om gelden to verzamelen in hunne gemeen ten, opdat uit heel Zeeland van de zeer vela vrienden en vriendinnen van ons Tehuis een blijk van sympathie en be langstelling in dit zilveren feest aan het bestuur' van het Mil. Tehuis kan worden aangeboden. Dioor de zomermaanden en de "daarin voorkomende vacanties, en niet het minst door de groote ramp op 10 Aug., zijn allicht die circulaires wat pp den achtergrond geschoven en kon alsnog niet voor ons Comité worden gewerkt. Of ook, er heerscht misverstand, zoo als ons ter oore kwam, alsof van het ingekomen geld zou worden feestgevierd. En dat te weerspreken is mede het doel van dit schrijven. Noch ons comité, noch het bestuur van het Tehuis, zullen in luidruchtig feest hun gelden besteden. Het ingekomen geld krijgt een waardige bestemming, in verband mét de groote beteekenis van de geestelijke bearbeiding van onze weermacht. En daaraan geden kende, mogen wij verwachten en opwek ken, dat van nu af tot einde October krachtig zal worden geijverd door alle vereenigingen in heel Zeeland. En ieder, die een lijst ter inteekening zal worden aangeboden, Weigere niet, maar geve met een mild en blijmoedig hart ten bate van onze Christelijke landszonen in den Mi- lit, stand. Onder vriendelijken dank voor de verleende plaatsruimte, teekenen wijl, namens het Comité, C, W. r. d. Kuip, Voorz. G. de Wolff, Secretaris J. Lorier J z., Penningm. Beenhouwerssingel 70. Arr.-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 11 September. Do volgende personen waren gedag vaard: A. J. M., 23 jaar, arbeider, Oostburg, gedetineerd, wegens diefstal van een rij wiellantaarn. Eisch 6 m. gev. Diefstal van een visschers- vaartuig. Toen de eigenaar van het visschersvaartuig „Breskens 14" in den vroegen morgen van 7 Aug. j.l. zich naar de haven te Breskens begaf om met dat vaartuig de garnalcnvangst te gaan uit oefenen, kwam hij tot de minder aange name ontdekking, dat het vaartuig van den steiger verdwenen was, waaraan hij het den vorigen avond had gemeerd- Een onderzoek instellende waar het scheepje kon zijn gebleven, ontdekte hij het, lig gende op de slijkplaat onder Hoofdplaat. De machinekamer van den motor blcèk opengebroken en uit den stand van den motor kon worden opgemaakt dat onbe voegden gepoogd hadden dezen op gang ■te brengen, hetgeen blijkbaar niet was gelukt. Verschillende schcepsbenoodigd- heden bleken ontvreemd. Als verdacht van diefstal van dat vaar tuig met inventaris hadden zich gisteren voor dc Rechtbank alhier te verantwoor den H. S., 26 jaar, electro-monteur, en K. M.v 21 jaar, verblijvende te Groede en gedetineerd- Uit de ondervraging tor tércchtzitting bleek, dat beklaagden Oostenrijkers zijn en zij, aangezien zij binnenkort naar dat land zouden zijn uitgeleid, beslolen hadden zich van een vaartuig meester te maken om te trachten daarmede Amerika te be reiken. Beklaagde S. is met het vaartuig de Schelde opgevaren, doch is weldra op zijn plan teruggekomen, omdat hij den motor niet op gang kon krijgen en heeft het vaartuig aan den grond gezel ter plaat se waar het door den eigenaar werd ge vonden. De eigenaar van het vaartuig, de Pagter, te Breskens, als getuige gehoord, verklaarde aan niemand vergunning te hebben gegeven het vaartuig met inven taris weg te nemen. De Officier van Justitie, requisitoir ne mende, merkt daarbij op, dat deze dief stal toevallig is uitgekomen én eischt tegen den eersten beklaagde 6 maanden en tegen den tweede 6 weken gevangenis straf met aftrek voorarrest- De' verdediger van beklaagden, mr Zaayer te Goes, meen de zich aan het oordeel der Rechtbank te moeten referee.en. Berooving met geweldple ging. Toen in den nacht van 7 Aug. j.l. een zekere de K. zich op den Tram singel te M'burg bevond, werd hij aldaar aangesproken door een 2-tal personen, die hem vroegen of hij met hen in een na burige schuur ging slagen- Toen hij dit weigerde grepen zij hem vast en slceplen hem de schuur binnen, die zij daarop sloten, waarna zij hem vroegen het geld dat hij bij zich had aan hen af te geven- Toen hij daartoe niet overging, hebben zij ,hem mishandeld en hem een porte- monnaie met geld gewelddadig ontnomen, waarna zij hem hebben laten gaan. Als verdacht van deze feiten te hebben ge pleegd stonden voor de Rechtbank giste ren terecht E. F., 32 jaar on H. L., 19 •jaar, veedrijvers te Middelburg én gede tineerd- Do bestolene als getuige gehoord zegt, dat F. alles gedaan heeft en L. niets'; ook ik was dronken, zegt de bestolene. Beklaagde F. zegt den bestolene geen bloedneus te hebben geslagen en dat L. den buit mee heeft helpen opmaken. De Officier van Justitie zegt in zijn requisitoir, dat F. ongunstig bekend staat, terwijl L. gunstig bekend staat. Hij vordert tegen F. 8 maanden gov.-straf en tegen L. 5 maanden gev.straf voorwaardelijk. De verdediger mr Zaayer pleit voor F. cle mentie en voor L. vrijspraak. Rechtbank te Middelburg. Politierecht er. Zitting van 11 September- Ter terechtzitting werden gisterenmor gen dc navolgende zaken behandeld: C. H., 34 jaar, koemelker te Kloetinge, beklaagd van diefstal van een partij stee- nen ten nadeele van den Staat op 1 Aug. j.l. te Kloetinge. Vrijspraak; M. B. L. P., 20 jaar, timmerman te Goes, beklaagd van mishandeling van P- v. Baaien te Kloe tinge op 3 Aug. j.l. f 10 of 10 d. It.,; A. Q., huisvr. A. F., 42 jaar, te Schore, be klaagd van beleediging van M. Krorobcen tq Kruiningen op 5 Aug. j.l. Eisch f5 of 5 d. Uitspraak f3 of 3 d. h.; L. X, vracht rijder, 40 jaar, te Kruiningen, beklaagd van beleediging van P. Kolijn te Vlake op 5 Aug. j.l. f 10 of 10 d. h.; B. B., werkman, 26 jaar, zwervend, gedeti neerd, beklaagd van landlooperij te Vlis singen op 12 Aug. j.l. 12 dagen h.; H. W-, koopman, 57 jaar, te Kattendijke, be klaagd van beleediging van de rijkspolitie te Kattendijke op 8 Aug. j.l. f 5 of 15 d. h.; J. d. L., zonder beroep, 72 jaar, te Vlissingen, beklaagd van landlooperij te Vlissingen op 10 Aug. j.l. 3 dagen h. en 3 iaar opzending Rijkswerkinrichting'; J. R., 22 jaar, werkman en A. R., zonder beroep, 18 jaar, beiden te Boschkapelle, beklaagd van beleediging van P. Adri- aansc.n op 17 Juli j.l., ieder tot f 10 of 10 d. h.; F. B. B., landbouwer, 31 jaar, te Sluis, Ch. J., landbouwersknecht, 22 jaar, te Westkapelle, en P- de P., koop man, 37 jaar, tc Koudekerke, beklaagd vnn het berijden van een rijwiel dat niet is voorzien van een belastingplaatje, ieder tot f5 of 5 d. h.; A. F. P., 26 jaar, en1 P. A. P., 18 jaar, beiden werkman te Clinge, wegens mishandeling- Eisch en uitspraak f 10 of 10 d- h.; J. M. R., 29 jaar, werkman te Zierikzee, wegens mis handeling van Laurens van Popering te Bruinisse op 18 Juli 1925. Eisch en uit spraak f 15 of 15 d. h. Hooger ber oep- Door A. C. J- G., bedrijfsleider bij de Stoomvaartmaatschap pij Zeeland te Vlissingen, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den kantonrechter te Middelburg, del. 26 Aug. 1925, waarbij hij werd veroordeeld tot 3 maal f 10 boete subs- 3 m. 10 d. h.y wegens overtreding der Arbeidswet. Even eens is hooger beroep aangeteekend door J. A, W. M., procuratiehouder van bo vengenoemde Stoomvaartmaatschappij, 'gen liet vonnis van den kantonrechter d.d. 26 Aug. 1925, waarbij hij wegens overtreding der Arbeidswet werd veroor. deeld tot f0.50 b. subs. 1 d. h. Y;il) laatstgenoemd vonnis ging ook de ambt,,, naar van het O. M. in appèl. Onwillige kiezers v r ij o e sproken- De kantonrechter te Eininej heeft 90 onwillige kiezers, die op 1 juj; j.l. niet gingen stemmen, vrij gesproken'op grond, dat de oproeping niet geschiedde door den bui-gemeester van dc woon plaats der beklaagden. Oneerlijk b r ie v e n b e stel ler. Voor de Groningsche rechtbank is tegen den 45-jarigen brievenbesteller W. W. uit 't Zandt, die beschuldigd werd op het postkantoor te Loppersum een ver zegeld pakket met geldswaarden te heb ben gestolen, een gevangenisstraf van 2 jaar geëischt. Kindermoord. Voor 'het Ge rechtshof te Leeuwarden werd in hooger beroep behandeld de zaak tegen J. de W, die door de arr.-rechtbank te Groningen tot 5 jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis is veroordeeld, we gens het feit, dat hij den 5en Mei j.l. rijn kind van enkele maanden door verstik king van het leven beroofde. Voor het Hof te Leeuwarden werd gisteren beves tiging van het vonnis geëischt- Op z n moeder geschoten. Gistermiddag stond voor den kinderrech ter te Haarlem terecht de 15-jarige J. A. R. uit. Amsterdam voor het feit, dat hij op 28 Mei j.l. zijn moeder, in haar woning aan de Kleverlaan to Haarlem met een revolverschot van het leven heeft willen berooven- Hij trof haar in de kaak. Dc kinderrechter eischte vrijspraak. Over eenkomstig dezen eisch werd belcl. vrij gesproken. Ongelukken. Te Dordrecht is re- dronken oen 3-jarig jongetje. Pogingen om do lovensgeestcn weer op te wekken, waren tevergeefsoh. - To Rotterdam is een 19- jarig meisje van de train gevallen. Ze werd met een gebroken bekken naar het ziekenhuis vervoerd. Aldaar is een 21-jarigo werk- man bij het sloopen van oen loods van een hoogte van zes moter gevallen. Hij kwam met liet hoofd op een ijzeren buis terecht en werd met een schedelbreuk en een hersen schudding naar het ziekenhuis overgebracht. Aan boord van een in de Rijnhaven al- daar liggend Engelsch stoomschip is een 30- jarige bankwerker uit Schiedam in do ma chinekamer van een rooster gevallen. Hij kwam op een hoekijzer terecht en bekwam inwendige kneuzingen. Opname in het ziekenhuis was noodzakelijk. Een 27-jarigo arbeider uit uit Pernis is to Rotterdam plotseling in elkaar gezakt cn aan oen hartverlamming overleden, Het meisje te Middelstum (Gr.), dat Woens dag onder een kar was geraakt, is in het ziekenhuis te Groningen overleden. Een ar bqider te IJmuidcn, is gistermorgen van een tegen een ketel staanden ladder gevallen. In bedenkelijken toestand werd de man opge nomen en naar het Diaconossenhuis te Haar lem vervoerd. Een 5Ljarigo arbeider, die enkele dagen geledon op een bouwwerk te Capelle a. d. IJssel van een hoogte Tan 5 M. is gevallen, is thans in het ziekenhuis tc Rotterdam aan do gevolgen overleden. Een vloedgolf. De kust van Pem brokeshire in Wales (Eng.) is gisteren geteis terd door een waterhoos, die zeven minuten aanhield en op enkele lager gelegen doelen der kust tot 800 moter diep in het binnenland doordrong. Do schade is aanzienlijk. Aardbevingen. Te Boedapest zij'1 gisterochtend aardbevingen in de onmiddel lijke nabijheid geregistreerd. Uit Rome wordt gemeld, dat er lichte aardschokkon rijn waar genomen te Fiume, Faenza en Triest, dio geen ernstige gevolgen hebben gehad. Het drama in de Schiestraat. Naar men verneemt, zal do inspecteur van politic, die do leiding 'had in den nacht van 13 op 14 Juli bij de achtervolging van de souteneurs M. J. D. en J. R., die verdacht werden betrokken ,te zijn bij de berooving aan den Schiedamschcn Singel te Rotterdam, bij welke achtervolging door een noodlottigen samenloop van omstandigheden dc molenaar Ambrosius werd gedood, niet worden vervolgd. Wel zal een der agenten le klasse, dio den inspecteur toen vergezelden, moeten torchl- staan beklaagd van het veroorzaken van dood door schuld. Hoteldie ren aangehouden. Woensdagochtend werd door den eigenaar van een hotel te Den Haag bij de politie aangifte gedaan, dat ten nadeele van een der gasten een koffer met camera's en foto- artikelen was gestolen. De waarde van hel gostolene bedroeg, volgens opgave ongeveer f 500. De politie kreeg kort daarna de mede deeling, dat door ©enige personen een «amera te koop was aangeboden. De koop was niel doorgegaan, maar men zou nog eens terug komen. De politie stelde een onderzoek in met bel gevolg, dat toen eenigen tijd later iemand weer een camera te koop aanbood, hij door eenige in de nabijheid zijnde rechercheurs werd gegrepen. Twee metgezellen werden kor' daarop gearresteerd. Het bleek, dat de 3 aangehouden personen inderdaad de hotel- dieven waren, want in het logement werd d" gestolen koffer met de camera's teruggevondei De man, die niet terugkwa De politie te Rotterdam heeft dezer dage1 aangehouden 'n 15-jarigen leerling van Ambachtsschool, die een tante van hem rooi f 5 zou opgelicht hebben. Een on ander moe' als volgt in elkaar zitten. De jongen heet'

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2