i Kerknieuws. Bit de Pers. Allerlei Nq 391 HET <jit nummer bestaat ui A. W6L licht eener aankomende auto niet onder scheiden welko jongens het waren. Zij liepen na hun laffe daad hard weg. Het vermoeden is niet uitgesloten, dat om wonende jongens daar niet vreemd van zijn. De politie stelde een onderzoek in naar- die laffe daders. (Eerst Donderdag avond ontvangen. Red.) Zoutelande. Dinsdagmiddag vergaderde de Raad. De voorzitter opent met gebed. Aan het bekende adios van Zoeterwoude omtrent afschaffing van den zomertijd werd adhaesie betuigd- Naar aanleiding van een verzoek van B. en Wi. van Rit- them om de gemeenschappelijke veror dening van den keuringsdienst te wijzi gen, stellen B. en W. voor, hier niet op in te gaan. Aangenomen. Op ©en verzoek van mej. Baart alhier om 300 M. grond in erfpacht te krijgen tot het vergroo- ten van haai- pension, stellen B. en W. voor, om gunstig te beschikken. Dhr Stroo vraagt of er dan wel voldoende uitweg blijft voor het armenbosch dat daaraan grenzende is, terwijl dhr Koppe- jan opmerkt dat die uitweg vrij van ver goeding moet blijven. De voorzitter zegt dat dit alles in de voorwaarden kan be schreven worden. Dhr de Visser zou het liever nog even aanhouden- Ten slotte wordt het voorstel van B. en W, met alg. st- aangenomen. Een verzoek van den gemeenteveldwachter pm een' vergoeding van 10 cent per dag voor onderhoud van zijn rijwiel. De voorzitter zegt, dat hij in het college van B. en W. geert meerderheid kon vinden, maar dat hij er persoonlijk vóór is- Weth. de Witte verklaart er tegen te zijn, omdat het traotement voldoende is om een rijwiel te onderhouden. Zonder hoofd, stem ming wordt op het verzoek afwijzend be schikt. Vervolgens zegt de voorzitter dat de lantaarnopsteker heeft bedankt en B. en W. voorstellen om voor deze betrek king sollicitanten op te roepen voor het zelfde tractement- De voorzitter deelt me de, dat hij van den gemeentewerkman heeft vernomen dat deze niet ongene gen zou zijn om dit werk op zich te ne men tegen een billijke vergoeding voor de uren die hij in zijn eigen tijd er aan besteedt, b.v. de helft van het tegenwoor dige tractement- Dhr Koppejan zegt dat andere sollicitanten zouden zeggen: die kan licht solliciteeren, hij doet het meeste werk in 'den gemeentetijd. De heeren Adriaanse en Stroo zijn van meening dat, als de 'gemeentewerker het gegund kon worden, geen sollicitanten op te roe pen- Na eenige discussie wordt besloten om sollicitanten op te roepen. Daarna wordt in behandeling genomen de ge- meentebegrooting '26. Dhr de Visser zegt dat hij wel even op de teleurstelling van vorige begrootingen wil wijzen. Het blijkt, dat verschillende posten zonder medeweten van den Raad worden over schreden, o.a. het leggen van den Boude- wijnskerkschen weg, de veranderingen aan de school, waardoor de belasting zal ver hoogd worden en meer zal gaan drukken- Spr. kan op deze wijze weinig vertrou wen meer stellen in het werk van B. en W'. Ook dhr Stroo is opgevallen het verschil van den H. 0. van nu met het vorige jaar. Dhr Adriaanse is het met de Visser eens. Voor den Sintjanskerk-» schen weg was besloten deze te verhar den met steen van f 17 per 1000 en ten slotte bleek dat deze f 22 had gekost- De voorzitter zegt, dat de Visser niet erg duidelijk is in zijn uitdrukkingen. Spr. ziet er niet in dat de belasting zwaarder zal drukken; wel is waar dat de steen voor de verharding van den Sint.jans- 'kerkschen weg zooveel hooger was, doch spr. merkt op, dat de raad de wijzi gingen in de begrooting had goedge keurd- Dhr Koppejan zegt, dat het col lege van B. en W. onnoodig wordt be schuldigd- Als de Visser B. en W. er in tijds op had gewezen was het wat an ders, maar dat heeft hij niet gedaan. Dhr de Witte zegt, als lid van het college van B. en W., het niet overbodig te vin den dat de Visser dit zegt- De voorzitter zegt, in 't vervolg met de wenschen van den raad rekening te houden. Wat be treft den post onderhoud gemeentegebou wen, begrooting '26, zegt dhr de Visser, dat hij het werk aan den "toren liever in één jaar zou laten doen dan 'in drie. jaar; ik geloof, dat dit voordeel op zou leveren; het maken van stellingen enz. is dan dubbel werk. Dhr Maljaars betreurt het, dat het ar restantenlokaal er is tusschen gebouwd- De voorzitter zegt, dat dit hem ook is opgevallen, maar spr.'zou het voorloopig zoo maar laten- A.s. Zaterdag komt de directeur van Rijksmonumentenzorg en dan kunnen wij zien wat deze er van zegt. Wat 'betreft den post wegen en voet paden, zegt dhr de Visser, dat deze aan merkelijk hooger is geraamd- Spr. is niet tegen deze verhooging, vooral met het oog op den grintweg, omdat deze in een slechten toestand verkeert en stelt voor om den geheelen post hiervoor te gebruiken. Dit voorstel wordt aangeno men. De voorzitter stelt nog voor een schrijfmachine aan te schaffen. Dhr de Witte vraagt, waarom dit niet op de agenda is gezet. De voorzitler zegt: ik ben toch gerechtigd om voorstellen te doen. Dhr Stroo is niet tegen een schrijfma chine, maar zou dit liever aanhouden, want wij weten de begrooting nu al niet sluitend te krijgen. Dhr Adriaanse zegt: ik kan in geen geval mijn stem er aam geven, want de secretaris doet zijn werk te Biggekerke en de „machine staat dan hier voor niets- Ook dhr Koppejan ver klaart er zich tegen, omdat hij er geen bezuiniging in ziet. De secretaris geeft nog een overzicht van de voordeelen die men te Biggekerke heeft op het drukwerk, hetwelk hij met cijfers kan aantoonen- Met alg. stemmen wordt het voorstel verwor pen. Vervolgens wordt de begrooting vastgesteld tot een bedrag aan inkom sten ,en uitgaven van f 10.782,74!/2 met een bedrag aan gemeentebelasting van f5500. De begrooting van het Burg. Armbe stuur wordt aan inkomsten en uitgaven vastgesteld tot een bedrag van f7711,81. Hierna brengt de voorzitter rapport uit omtrent de verbouwing van een gebouw voor noodslachtingon en deelt mede dat B- en W. een bespreking hebben gehad met den heer de Waard, hoofd vftn den keuringsdienst. Deze durfde geen verkla ring geven om het gemaakte plan goed te keuren; hij gaf in overweging om dit bij een particulier onder dak te brengen. De voorzitter merkt op: nu zijn wij niets opgeschoten. Dhr de Witte zou het op de lange baan willen schuiven.. De voor zitter schort deze zaak op tot een betere gelegenheid- Ten slotte wijst de voorz. nog op het plan dat aanhangig is tot het leggen van een rijwielpad van Zoute lande naar Vlissingen, dat misschien wel een verzoek aan de gemeente zal worden gedaan om hieraan medewerking te ver teenen Bij de rondvraag wijst dhr de Visser op den overvollen vuilnisput en vraagt of het niet te voorkomen is, dat daar; mapr niet alles ingegooid wordt. B. en W. zullen dit overwegen. Hiema sluiting met dankzegging. ten opzichte van lidmaten bij onchriste- lijken wandel. De kerkeraad kan den doop uitstellen, totdat de doopouders door han del en wandel toonen in het kerkelijk leven der gemeente, in het bijzonder in de samenkomsten op den Zondag, mede te leven". Dit besluit is indertijd door het clas sicaal bestuur van Dordrecht goedge keurd. De kwestie-Geelkerken. In de zaak van dr Geelkerken heeft de clas sis Amsterdam der Geref. Kerken in haar vergadering te Amsterdam nog geen beslissing genomen. De commissie, die voor deze zaak door en uit de classis is gevormd, was met haar arbeid niet klaar gekomen. Dr Geelkerken had het ant woord in den loop der vorige week in gezonden; de commissie had zich daar omtrent nog geen Voldoende oordeel kun nen vormen om het aan de classis mede te deelen. Op 23 September zal de ver gadering worden voortgezet. Dit is dan de 14e zitting der classis aan deze zaak gewijd. Wel is op de classisvergadering de vraag gesteld, om welke reden dr Geel kerken niet aanwezig was. Hierop werd door de afgevaardigden der Kerk van Amsterdam-Zuid geantwoord, dat de ker keraad het niet wenschelijk vond, dr Geelkerken daar te laten komen, doch dat hij (de kerkeraad) in deze zaak op de classisvergadering voor den predikant wenschte op te treden. Aan het antwoord van dr Geelkerken is het volgende ontleend: De Kerk te Amsterdam-Zuid verheugt zich in het bezit van een Kerkeraad, die, in de eerste plaats geroepen om zelf toezicht te houden op de leer en den wandel van haar Dienaren des Woords, zich deze goddelijke roeping ten volle bewust en daarin getrouw is, en geens zins dit werk zich uit de handen behoeft te zien genomen door uwe vergadering. Noch bij dien Kerkeraad, noch in de ge meente van Amsterdam-Zuid met uit zondering wellicht van slechts zeer en kelen uit haar midden, die haar zoeken onrustig te maken bestaat ook maar de geringste onzekerheid, of ik wel vol komen instem met onze belijdenis. De rust dier gemeente behoeft, niet hersteld te worden, orn de eenvoudige reden, dat deze volstrekt niet is verstoord. Dit alles is aan uwe vergadering heel wel be kend Ook de kerken in ons vaderland be hoeven omtrent mij waarlijk geen uit spraak uwer vergadering. Veeleer is het noodig, dat een krachtig „halt!" worde toegeroepen aan lieden, wier nu reeds jaren lang in practijk gebrachte methode van stelselmatige verdachtmaking nog on langs zelfs weerklank heeft gevonden in het officieele orgaan van de grootste kerk binnen uw ressort. En wat mijzelven aangaat, ik heb er volstrekt geen behoefte aan, dat uwe ver gadering mij een testimonium orthodoxiae uitreike. Integendeel, ik tart haar en een ieder het worde nogmaals gezegd om ook maar eenige uitlating van mij bij te brengen, hetzij uit, hetzij buiten de döor uwe vergadering zoo onder de loupe genomen coupure mijner preek, waarin ook maar de geringste afwijking te be speuren valt van de Gereformeerde Con fessie. Wat. ik thans want er moet nu toch eindelijk eens een beslissing vallen van uwe vergadering verlang is, dat zij want een tusschenweg is er niet óf mij ten volle rechtvaardige, óf den euvelen moed hebbe om mijn gevoelen als kettersch te ireroordeelen. Doop en tucht. De Ned. Herv. predikant te Schelluinen ds C- C. Seve- rijn, heeft soms aan doopvaders het ver zoek, om een kind voor den doop te hou den, geweigerd, op grond van „onkerke lijk leven". Dit gold gewoonlijk doop leden. Thans heeft hij dit verzoek ook aan een lidmaat geweigerd. De predikant grondt deze weigering op een besluit van den kerkeraad, hetwelk op voorstel van den predikant in 1923 genomen is, na dat een afgewezen doopvader zich met een klacht tot het classicaal bestuur van Dordrecht had gewend- Dit besluit houdt het volgende in: „De kerkeraad kan bij de bediening van den H. Doop getuigen, lidmaten der gemeente, weigeren: lo- ten opzichte van niet-lidma ten, als beide ouders geen kerkelijk leven leiden, inzonderheid door het verzuimen van de samenkomsten der gemeente; 2o- De fout van 1901. Dat het een fout was in 1901 holder- de-bolder een ongevallenverzekering tot stand te brengen zonder daaraan een ziekteverzekering te doen voorafgaan of daarmee te vereenigen is in de praktijk terdege gevoeld. Het thans in Amsterdam gehouden in ternationaal congres voor ongevallen-ge neeskunst doet eveneens die fout uit komen. Dit feit is te ernstiger, omdat wij eigenzinnig den weg verlieten, door an dere landen reeds betreden. Dr Kuyper vooral kwam als Kamerlid in verzet tegen de regeling „zonder plan, zonder raadpleging, zonder raming en zander aansluiting aan het bestaande". „Al kan men niet zoo zeide hij! op eens ©en heele straat vol bouwen, toch behoort men vóór dat men het eerste huis in de straat gaat zetten, de rooilijn vast te stellen." Die waarschuwing hielpniet en zonder rooilijn hoeft men den bouw aangevangen. Toen onze Ongevallenwet tot stand ge bracht werd bestond nog maar in drie landen eene ongevallenverzekering: in Duitschland, Oostenrijk en Noorwegen. In al die drie landen waren ongevallen en ziekteverzekering met elkaar in nauw contact. In Duitschland kwam 15 Juni 1883 do wettelijke ziekteverzekering, 6 Juli '1884 de ongevallen assurantie. In Oosten rijk werd wel het eerst de ongevallen verzekering geregeld op 23 December 1887, en daarna, 30 Maart 1888, de ziekte verzekering, maar de eerste wet trad pas 1 December 1889 in werking, nadat de Ziektewet al vier maanden gold. Ten spijt van dit buitenlandsche voor beeld, ten spijt van. de ernstige waar schuwingen in Holland zette Minister Lely toch de prioriteit van de Ongevallenwet door. Met geen ander resultaat dan dat de werking der ongevallenverzekering er door werd bemoeilijkt en na 25 jaar nog naar de ziekteverzekering smachtend wordt uitgezien. Terwijl in ander© wetgevingen aan stonds de band met de ziekteverzekering gelegd werd, wordt ten onzent die aan sluiting gemist. Ook bij de Invaliditeitsverzekering hokte het meermalen. Begrijpelijkerwijs kwam zoo het stre ven naar eenheid van systeem in de sóciale verzekering op. Dlat streven ver dient waardeering en ongetwijfeld zal het tot reorganisatie van de sociale verze kering moeten komen. Echter thans niet. Gewenscht is het, dat het reorganisa tieplan nu blijve rusten en dat alle krach ten worden saamgespannen op de tot standbrenging der ziekteverzekering. Uit voering der ziekteverzekering is thans nummer één op het sociale program. Het groote werk van de reorganisatie worde daarna rustig voorbereid. (Rotterdammer.j II ij wilde z ij n k i n de r e n zien. Voor de Rechtbank te 'sGraven- hage stond terecht F. DL, schilder van beroep. Het huwelijk van bekl. was niet gelukkig en daarom w'as hij bet huis uitgeloopen. In den middag van 10 Mei j.l. was hij naar zijn woning gegaan, en zeide zijn kinderen te willen zien. Een schoonzuster van beklaagde, G. R., zou hem hebben toegevoegd: „Zoolang ik in huis ben, krijg je nooit je kinderen te zien." Bekl. werd driftig, trok een mes, sneed een ruit stuk, en sloeg naar zijn schoon zuster. Bekl.'s vrouw verklaarde, dat haar man permanent dronken was, en nooit zijn geld afgaf. Den bewusten avond was hij alweer dronken en wilde hij door de gebroken ruit naar zijn schoonzuster ste ken, hetgeen get. wist te voorkomen. D|e man zou vreeselijko bedreigingen heb ben geuit. Die schoonzuster legde een dergelijke verklaring af. Tegen bekl. werd 4 maanden gevangenisstraf geëischt. Uit spraak 22 Sept. Anderhalf ja ar w'as niet ge noeg. Voor de rechtbank te Roermond stond terecht de zw'erver A. K., thans gedetineerd. Bekl. was ten laste gelegd ■dat hij te Venlo ten nadeele van een apotheek aldaar een fiets had verduisterd. Pres.Beklaagde, hoe kwam je er biil om daar een fiets weg te halen, die daar voor een deur stond en zoo maar eenige straten verder deze fiets naar ©en pand jeshuis te brengen. Bekl.Ja ziet u, ik had geldgebrek. Het O.M. eischte tegen bekl., gezien het feit, dat deze reeds meerdere veroor deelingen achter den rug heeft, een ge vangenisstraf van één jaar en zes maan den. Pres.Beid. hoor je wat de officier daar tegen je eischt, wat zeg je daarvan? Bekl.Dat is niet te veel. Pres.De Rechtbank zou je nog wiel wat er bij kunnen geven, als je zoo praat. Bekl.Och, ik heb toch niemand Waar ik voor te zorgen heb. Pres.; Zoo praten jullie allemaal, maar als je er zoo'n maand of drie in hebt gezeten, dan begin je toch weer zoo'n beetje naar wat meer vrijheid te ver langen, zou ik zeggen. Bekl.: Ik heb er anders al verschillens de jaartjes opzitten hoor en 'tgaat best. Pres.Dius je bent tevreden Bekl.Ja, wat mij! betreft en als ik het mag zeggen, mijnheer de president, zoudt u mij een groot plezier doen als u er me nog 'drie jaar Veenhuizen bij! gaf. Pres.We zullen zien. En met een glim lach op de lippen werd de man, wien 't leven achter de Witte muren blijkbaar scheen aan te trekken, naar zijn cel terug gebracht. Uitspraak over 14 dagen. (Tel.) Veroordeelde directeur overleden. Die heer J. G. J., directeur der Maas- en Waalsche Bank te Nijmegen, gedetineerd in het Huis van Bewaring te Arnhem, die op 23 Juni 1.1. door de Arnhemsche rechtbank wegens valschheid in geschrifte met gebruikmaking daar van, was veroordeeld tot één jaar ge vangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis, is in het gasthuis, waar hij was opgenomen voor het ondergaan van èen operatie, in den ouderdom van 57 jaar overleden. Een hardrijder. Voor het kan tongerecht te Haarlem stond terecht Jhr T. de M. uit Vogelenzang, wtegens het rijden met zijn auto met een snelheid van 50 K.M. in Haarlem. In zijd requisitor deed de ambtenaar van het O.M. een boekje over dezen hardrijder open. Hij vertelde dat T. de M. meermalen gewaar schuwd was wegens zijin hard rijden en deelde mede dat een zijner gewoonten was des morgens vóór den spoorover weg te Vogelenzang te wachten totdat de sneltrein uit den Haag naar Haarlem, voorbijlging. Zioodra de trein gepasseerd was snorde de auto zoo hard naar Haar lem dat niet alleen de sneltrein Werd voorbij gereden, maar dat de man nog tijd had in Haarlem zijin auto te stallen en den sneltrein nog te halen- Om de mate van snelheid nog meer te apprecieeren moet men weten dat men, komende van Vogelenzang, de stad Haarlem over een groote lengte door moet om aan het station te komen. Het O. M. eischte f.100 boete sub. 10 dagen hechtenis met ontneming van het rijbewijs voor den tijd van 4 jaar. De kantonrechter veroordeelde den bekl. tot f50 boete sub. 10 d. h. Stille kroegen t e R ij! s s e n. In den gemeenteraad van Rijlssen is reeds meermalen gewezen op het geweldige aantal „stille kroegen" in dit stadje. Vol gens een der raadsleden is er in Rijlssen een ontelbaar aantal particuliere wonin gen, waarin, liefst na het sluitingsuur der café's drank geschonken wórdt. D|e Almelosche rechtbank behandelde Diinsdag eenige Rijlssensche drankwetover tredingen. De kantonrechter te Goor had wegens het houden van stille kroegen ver oordeeld: J. N., 54-jarig winkelier, G. N., '60 jaar, idem en E. S., 45 jaar, idem, de eerste en de laatste tot f 10 boete subs, 10 d. hechtenis, de andere tot f5 of 5 dagen. Bij de behandeling dezer zaak bleek, dat er in Rijlssen 34 vergunningen be staan, alsmede een aantal stille kroegen, die hun debiet voornamelijk vinden onder de Rijlssensche vrouwen. De mannen de zer vrouwen hebben geklaagd over het drankmisbruik van hun echtgenoot-en, dat zoo sterk is gewiorden, dat vele vrou wen haar aardappelvoorraad inruilen voor jenever. Dikwijls is het voorgeko men, dat vrouwen op klaarlichten dag door haar man in beschonken toestand in de Woningen worden aangetroffen. De eisch hij de rechtbank luidde: f60 b. s. 60 d. h. Het drama te Rotterdam. De twee vrouwen beklaagd van berooving van een sleepbootkapitein van f2200, in een slop aan den Schiedarnschen Singel, welko berooving aanleiding werd tot het drama in de Schiestraat, Werden ieder tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De vrouwen verlieten gillend de rechts zaal, scheldend naar een persoon op de publieke tribune, die bij het beroovers- gild© bekend staal als „Lange Tinus". Ze schreeuwden hem toe, dat hij' mee moest naar Den Haag. Toen de man van neen. schudde, schenen de vrouwen er uit te begrijipen, dat voor hen geen hooger be roep zou worden aangeteekend en ze begonnen te razen en te tieren, wilden naar de tribune dringen, doch Werden door do veldwachters weggeduwd. Die jongste, die bet ergste te keer ging, moest liet trapje Worden afgesleept, dat naar het Huis van Bew'aring voert. Vuurtoren en vogelbe scherming. Nadat het licht van den vuurtoren op Ameland enkele jaren ge- leden versterkt werd, bleek het, dat er tijdens den trek een groot aantal vogels aldaar den dood vond. Thans is op dezen vuurtoren, met toestemming wan den mi nister van marine en met medewerking van de Nederland sche Vereeniging tot Bescherming van Vogels een installatie aangebracht ter verlichting van het bo vendeel van den toren. De lampen bran den alleen, wanneeer er vogels bij den vuurtoren aanwezig zijn. Verleden jaar werd een soortgelijke proef genomen op den Brandaris te Ter schelling, welke reeds jaren geleden van "z.g. rekken werd voorzien, eveneens het beschermen van vogels ten doel hebbende. De proef op Terschelling slaagde zoo goed, dat de vereeniging besloot nu ook lampen te laten aanbrengen op Ameland, ten einde te kunnen nagaan, of een ver lichtingsinstallatie, zonder, dat rekken aan wezig zijn, ook goede resultaten afwerpt. Het was bekend, dat de vuurtorens geen slachtoffers eischten bij maan- of zelfs bij sterrenlicht. Het nieuwe systeem berust eigenlijk op een nabootsing van dit licht, voor wat betreft het bovendeel van den vuurtoren. Weer de Wabash. De vorige week arriveerden te Venlo twee Ilaag- sclie kooplieden, Hagenaars, die in oen hotel logeerden. Toen do afrekening kwam waren zij niet in bezit van het noodi-ge geld. Wel hadden zij een certificaat van 1000 dollar in pref. aandoelen en divi dend-bons van de Wabash-Spoorweg-Mij, Deze werden op een bank ter verzilvering aangeboden, maar aangezien le waarde loos zijn werd er geen geld op gegeven. De beide Hagenaars wisten daarna den hotelhouder te bewegen hun f 17 te lee- nen, om aan bet station een pakje dat onder rembours zou zijn aangekomen te kunnen afhalen. Met de hotelrekening van f 18 zou het bedrag worden terugbetaald zoodra hun coupons aan de bank zouden verzilverd zijn. Het tweetal vertrok even wel per vacantiekaart naar Rotterdam, later naar Den Haag en liet den hotelhouder op zijn geld wachten. De oplichters wer den kort daarna door de recherche aange houden en zijn Zaterdag naar Venlo over gebracht. Na verhoor werden zij ter be schikking van de Justitie gesteld en Maan dag naar de gevangenis te Roermond ge bracht. Het zijn goede beleenden van do politie. Terug per fiets uit Rome. Te Delft zijn gisteren teruggekeerd de heeren Tersmette en van den Akker, die per fiets een pelgrimstocht naar Rome hebben gemaakt. Zij vertrokken 1 Juli en zijn derhalve 71 dagen onderweg geweest. De jacht in België. Verleden Zaterdag is de jacht in België geopend. Er is veel meer wild dan vorige jaren. Op de Brusselsche hallen waren reeds groote hoeveelheden aangevoerd. Een eend kost 10 tot 12 francs, een kwartel eveneens, egjii patrijs 9 tot 13 francs en zeer jonge patrijzen tot 18 francs. De prijzen zijn aanzienlijk hooger dan andere jaren. Gramofoons t -er vervan ging van bioscoopmuzikanten. De bioscoopmuzikanten te Weonen had den kort geleden eischen gesteld, die door de directies te hoog: geacht werden en er waven besprekingen hangende over een schikking. Die muzikanten hadden ech ter gemeend, dat, vooral met bet oog op do opening Maandag van do Ween- sche Jaarbeurs en het verhioogdo bezoek van vreemdelingen en provincialen te W-oenen, de directies wel toe zouden ge ven. Deze wilden echter niet alle eischen der muzikanten inwilligen, waarop de on derhandelingen Zaterdag afgebroken wer den. Die bioscoopdirecties hadden ech- ,ter maatregelen genomen om niet zon der muziek te zijn en Maandag hebben in alle bioscopen van Weenen de ver tooningen plaats gehad onder begeleiding van gra-mofoonmuziek. Het nieuwe tientje. In 'het land van gave guldens, Guldens elk a honderd cent, Waar de schoone gouden standaard Ons sc-hier dag aan dag verwent, Is het huisgezin van Mammon, Zooals nu zeer plots'ling' blijkt, Met een nieuwen wereldburger, 't Nieuwe tientje dan, verrijkt! 't M oet een leelijk kindje wezen, Hoewel, 't staat braaf in do gunst, 't Is flink vierkant in de schouders Maar 't is geen product van -kunst! 't Moet wel levenskracht bezitten, Daar werd ook niet voor gevreesd, Maar geen mensch kan ons vertellen, Wie z'n vader is geweest! 't Staat behoorlijk ingeschreven Leuke naam met besten klank En do burgerlijke stand was Onze Nederlandsche Bank! Twee zeer deeg'bj-ke getuigen Boden hun bemiddeling, Niemand minder dan de heeren Delprat zelfs en Vissering! 't Is, ontijdig dan, geboren Met een breede Zeeuwsohe kap Dat is uit natuurlijk oogpunt Een wat ongepaste grap I Denk toch aan de kraamvisite, 't Buitenland -komt op bezoek, Laat zoo'n wicht ter wereld komen In een wijde Markerbroek!! Kindje, laat de -kunst'naars schelden, Jij bent baas op jouw gebied, De critiek is onrechtvaardig, Want do -kunst'naar kent je niet!! JÜ roert later in de wereld Toch de allerzwaarste trom En artisten, tientje, larie, Daar ga jij toch nooit mee oml! Nee, ik vind je heusch een schatje, Kom maar vaak bij me in buis, Jij hoeft geen belet te vragen, Altjjd is er iemand thuis Kom eens met m'n spaarpot spelen, Werk'bjk 'k heb voor jou oen zwak, Duizend van die lieve -kindjes Vinden bij mij onderdak Als je nu, misschien vandaag al, Voor bet eerst naar buiten mag-, Wuif ze in 't verwoeste stadje Dan eens vriendlij k goedendag II (N. Apeld. Courant) Drukkers-Exploit; QOSTERBAAN LE COU Bureaux: Lange Vorststra> Tel.; Redactie no. 11Adm Postrekening No. Bijkantoor te Mid firma F. P- DHUIJ, L. Bu Muiterij op de 'Belgische Eernstige incidenten li< hel Volk meldt, voorgeda; bezit aan een oorlogsvl bestaat uit een ouden kri daan door Frankrijk, en achtergelaten door de Dl geankerd in het kanaal Zeebrugge- Er worden opgeleid iet matroos -do< voor het grootste deel zeereis hebben gedaan. De oorzaak van de het feit dat de keuken onvoldoende is in deze pen, wat tot. gevolg had van dc manschappen toereikend was, doch 1 onbeschrijfelijke omstan dikwijls was er gëklaa daten en aan liet min zocht een nieuwe keukei wen. De beslissing lie wachten, en Dinsdag •schappen aan den onhc een voorloopig einde g eten te weigeren. Deze h één dag geduurd en ein de kommandant een a uitgedeeld- Alles is nu v komt er geen verbek nieuwe onlusten niet ui Naar het einde van controle over C In de vergadering van raad, waarin de besliss leidelijk einde vap de trole over Oostenrijk verklaarde mr Z immer met de voorstellen v: ■oommissie volkomen v had daarna woorden waardeering voor het 'hem verrichte werk in men van Chamberlain Oostenrijkschen bonds Mr Zimmerman zal n Weenen blijven wonen nent toezicht, zij het zachten vorm, terwijl bewegingsvrijheid zal zijn taak geheel hoop leggen. voor Manufacture Dames- en K Tapijten - G Bedden - Le aanverwant GOES Korte be Gisteren kwam het instellen van et de prijzen der leven land bijeen. De bladon leiding daarvan op, 'loofd had, dat de pri zouden dalen, deze door gestegen zijn ei verder zullen stijgen. Volgens de „D sovjet-regeering Franl regeling van de schu zen grondslag, dat Ri zal betalen op een bi oen pond sterling, mi digc credieten ter 1 de Wrangelvloot uitle verneemt, dat er v; voorwaarden geen sp Volgens een be de directeur en uitg bouwblad, waarin ar' wc leening waren ge; van 800 en 1000 fr De „Gazet van van officieele zijde, kringen van een loodswezen van Ant' ge niets bekend is- i ri-eel onderzoek in -g besloten zal worden te voorzien. De Berlijnscht met 79 tegen 78 s sociaal-d emocraten gediende voorstel c vordeeling tusschen xollerns er voor eigendommen van V

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 6