Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. Allerlei. Telegrammen. Laatste Berichten. Fisanëis Berichten. Posterijen en Telegrafie. Rechtszaken Burgerlijke Stand. Marktberichten. Openbare Verkoopingen en Ver pachtingen. Aanbestedingen. schonen zijn. In het eerste deel betwistte hij, dat in Genesis 9 de Overheid het recht ontving om den moordenaar aan het leven te straffen. In dit verband kan worden gewezen op de uitvoerige en scherpe critiek van den collega van den overledene, Prof. Pr H. H. Kuijper in de no's van „De Heraut" van 1923/24. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Herhalingsoefeningen in September. Deputaten van de Generale Synode der Geref. Kerken tot behartiging van de geestelijke belangen van onze militairen hebben besloten, om tijdens de herhalings oefeningen in September in de drukste garnizoenen een Dienaar des Woord s tot hulp en bijstand van de plaatselijke ker keraden te zenden, indien zulks begeerd werd, evenals verleden .jaar. Twee kerkeraden spraken hun wensch daartoe uit: die van Ede en Amersfoort, waar zeer veel troepen samenkomen, en voor wie, zooals men gevoelen zal, in de eerste plaats des Zondags extradiensten moeten worden ingesteld en in de tweede plaats ook in de weck voel buitengewone arbeid moet worden verricht. Ia Amersfoort hoopt namens den ker- keraad aldaar in dien tijd onder de mi litairen te gaan werken Ds N. Diemer vau Vijfhuizen; zijn adres is Militair Tehuis- In Ede Ds Jac. van Nes van Den Haag; adres "Mil. Tehuis. De Geref. Militairen, die in die garni zoenen onder de wapenen komen, kunnen zich aan die adressen vervoegen, indien ze steun en voorlichting noodig hebben. En ouders of kerkeraden kunnen zich, zoo noodig, eveneens tot die adressen wenden. Deputaten n., A. H. VAN MINNEN, Praeses. T. J. HAGEN, Secretaris. Mijnheer de Redacteur, Met verwondering las ik uw opmerking over het Raadsverslag onzer gemeente in „De Zeeuw" van 31 Augustus 1925- We wonen hier in Wolphaartsdijk, M- d- R.en we zijn vrijzinnig, 'k Begrijp uit uw onderschrift, dat u dit niet weet, anders had u zeker die opmerking niet gemaakt, over onze raadszitting in zake het niet benoemen van een commissie Jtot het inzamelen van gelden ter leniging van den nood door den jongsten storm ramp. Wij zijn hier nog van die ouderwetsche, waschechte vrijzinnigen, die maar niet kunnen en willen begrijpen, dat er ook menschen zijn met een andere overtui- 'ging. Wij zijn dan ook erg beleedigd, blij kens het antwoord van den heer Lm- denbergh op de vraag van den heer v. Strien, indien iemand onze edele vrijzin nige bedoelingen in twijfel durft te trek ken. Wij zijn vrijzinnig tot in merg en been. Nu kunnen we onze vrijzinnigheid wel niet óveral en altijd meer doordrijven; want er zijn ook hier al van die recht- sche lui, die ons den voet dwars zetten, maar indien we nog een kansje krijgen, toonen we nogeens ons oude meester schap. Het is dan ook daarom ,dat wij, nuts- mannen ,ons onmiddellijk hebben aan geboden, de zaak der genoemde inzame ling ter hand te nemen en onze vrij zinnige Burgervader heeft deze aanbieding dankbaar aanvaard. Nu zijn er, zooals ik reeds zeide, die niet tot de vrijzinnigheid behooren en dat ons kwalijk nemen. Zij hadden voor deze zaak een commissie verwacht uit den Raad ,met een paar burgers, waaronder Ook een arbeider, maar daar storen we Ons niet aan. We hadden nu weer eens een te mooie gelegenheid, om ons oud versleten haantje koning te laten kraai en, wat ons maar zelden meer gebeurt, Om öns dat te laten ontglippen- Niet vrijzinnig maar Rechtzinnig- Wolphaartsdijk, 1 Sept. 1925. Ongelukken. Te Voorschoten is een 83-jarige rentenier door een op hol geslagen paard omvergeloopen. Hij werd ernstig verwond. Zijn toestand is niet eender gevaar. Tusschen Neede en •Rietwole is zooals gemeld, de 23-jarige leerling machinist Collet van de loco motief gevallen. Hij werd met een schedel breuk naar het ziekenhuis overgebracht, hij thans aan de gevolgen is over leden. Een stoker, woonachtig te En schede, boog zien buiten zijn machine om te zien of de lantaarns goed brand den. Hij kwam daarbij met zijn hoofd tegen een „mistbord" en sloeg van de machine. Met een zware schedelbreuk werd de ongelukkige opgenomen, en naar net ziekenhuis te Enschede vervoerd. De 111 is nog bewusteloos. Te Amster- teed gisteren een motorrijder, vermoe- W doordat hij onwel wterd, tegen een jietsrijder. Beiden kwamen te vallen. De fietsrijder kwam er met eenige schram men af, de motorrijder werd in bew'uste- 2en toestand haar het ziekenhuis ver- oerd. Te VarsOVeld is een" postbode uoor den trein bij een overweg overreden en gedood. Bij Oosterbeek is gister nacht een fietsrijder uit Arnhem door ®en auto aangereden en bloedend ver- Y>nd. Hij werd in bewusteloozen toe stand in 't ziekenhuis opgenomen. De auto de(n) bandiet(en) reed door. Te Amsterdam zijn de kleederen van een 2- jarig kind in brand geraakt, doordat een 3-jarig broertje in de nabijheid met lu cifers had zitten spelen. Door een buur vrouw is het kind, daar de ouders afwezig waren, in een deken gewikkeld en naar 't gasthuis vervoerd, waar het met ernstige brandwonden is opgenomen. Te Soest had wederom een aanrijding plaats met een auto, waarbij een Bunschoter jonge tje beide beencn brak. De zoon van een landbouwer te Hagestein had het ongeluk, toen bij met een geladen geweer uitgegaan was, te struikelen. "Een schot ging af en trof hem in het bovendijbeen. Hij werd onmiddellijk naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Te de Meern reed een in volle vaart voortstui- vende auto een fietsende juffrouw zooda nig aan, dat zij van haar rijwiel wierd geslingerd en -een beenbreuk opliep. Zij werd naar het gasthuis te Utrecht ver voerd. De automobilist roed door, zich om niets bekommerende. Te Kerkrade is een '6-jarig meisje door eigen -onvoor zichtigheid onder -een vrachtauto ge raakt. Een der wielen ging het meisje over het 'hoofd, waardoor do schedel gespleten werd. Een dokter wias onmid dellijk ter plaatse maar kon slechts den dood constateeren. Maandag is te Ulestraten een ongeveer 50-jarige land bouwer bij 'het terugkeeren van het veld door een auto, bestuurd door een dok ter uit Gelderland, aangereden en werd li on meter ver meegesleurd. De aangcre- deno werd per auto naar het gasthuis to Meersen overgebracht. Bij aankomst al daar bleek hij reeds te zijn overleden. Een tachtigjarige vrouw van Pur- merend had Zondagmiddag het oageluk gegrepen te worden door een trein te Beemster. Ze is aan de gevolgen over leden. Te Etten bij Gendringen werd zekere ten Br. zoodanig door een koe aangevallen, dat hij 'érnstige inwendige kneuzingen opliep en zijn toestand mo mentcel niet zonder levensgevaar is. O n m e n s c h e 1 ij k. Voor de recht bank te Memel hebben een landeigenaar en een land jager uit een naburig dorp terecht gestaan, die zich in den winter van het vorige jaar aan buitengewone wreedheid hadden schuldig gemaakt. De landeigenaar had zijn portefeuille met een bedrag van 300 lit en andore papieren vermist. Een 15-jarige jongen had en kele dagen later een gedeelte van deze papieren gevonden en ze den eigenaar weer 'ter hand gesteld, die daardoor op het vemioeden kwam, dat de jongen de portefeuille gestolen had- Hij bracht hem daarom naar den land jager, die den knaap zoo lang sloeg, totdat hij uit angst een plaats opgaf, waar het geld verborgen zou zijn. Toen het geld daar niet werd gevonden, werd de knaap opnieuw mis handeld en p.a. 's nachts midden in den winter naakt in een kelder opgesloten, zoodat zijn beide beenen bevroren en afgezet moesten worden. De landjager is lot 4 jaar, de landeigenaar tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Door "kokende ^lie ver brand. In een fabriek van chemische producten te Is-sy-les-Moulineaux (Fr.), heeft zich een ernstig ongeluk voorge daan. Een arbeider was bezig, kokende olie in een ijzeren kuip te gieten, did boven een groot vuur geplaatst was. De olie vatte vlam en de arbeider, die du kuip vasthield, liet deze los, om geen brandwonden op te loopen. Het gevolg hiervan was, -dat de brandende olie op een groep werklieden 'terecht kwam, die naast hein stonden. Vreeselijke smart kreten weerklonken door de fabriek. Het personeel, dat van alle kanten kwam toe ijlen, vond drio werklieden, die over het geheele lichaam brandwonden bekomen hadden. Het drietal werd zoo snel mogelijk naar een naburig ziekenhuis vervoerd, waar twee der ongelukkigen onder ver schrikkelijke pijnen spoedig den laatsten adem uitbliezen. De toestand van het derde slachtoffer, dat in leven bleef, is zorgwekkend. Niet de eenige boom. Voor eenige dagen werd melding gemaakt van een bericht uit Borculo -over het inslaan van dfin bliksem „in den eenigen boom, die nog aan de Burg. Bloemerstraat is blijven staan." Naar man verneemt, is dit bericht vrijwel geheel bezijden de waarheid- In genoemde straat namelijk staan nog heel wat hoornen, zoodat van „den eenigen boom" geen sprake kan zijn- In de tweede plaats wordt, als de boom, die door het hemelvuur getroffen zou zijn, aangewezen een beuk in den tuin van den heer Van Dassen aan den Need- schen weg. Het is bekend-, dat de bliksem die boomsoort zelden of nooit treft; aan den boom is dan ook niets te zien. Alleen moeten er nabij den stam in den grond een paar gaten zijn ter grootte van -een vuist, welke door -den bliksem zouden zijn veroorzaakt. S1 ij m h o e s t Te Zoeterwoude heerscht onder de kinderen in ernstige mate d-e z.g. slijmhoest. Een kind is in een aanval gestikt. Kaasvergiftiging. Het onder zoek heeft uitgewezen, dat de vergifti gingsverschijnselen 'bij een groot aantal kinderen van de school te Woold (gem- Winterswijk) aan de genuttigde kaas te wijten waren. Deze bevatte schadelijke bacteriën. De kinderen zijn intusschen allen weer hersteld- Inbraken te Zeist. Terwijl de gemeentesecretaris van Zeist met zijn fa milie te Noordwijk vertoefde, werd een nachtelijk bezoek gebracht aan zijn wo ning, waarna uitsluitend eenig klein geld werd vermist, hoewel hel geheele huis doorzocht bleek. Nu weer is ingebroken in het kleedingmagazijn „De Dom" aan de Slotlaan, waar behalve eenige Meeding pl.m. f300 wordt vermist. Van een driftigen schoen- ma k e r. Ten huize van den schoenmaker J. te Dieren, ontstond gister een twist tusschen hem en een klant, den 40-ja- rigen arbeider J. uit Dieren, die zoo hoog liep, dat de schognmaker zijn klant eerst dreigde met een hamer en hem daarna een schoenmakersmes ter hoogte van het hart in het lichaam stak, waardoor het slachtoffer levensgevaarlijk werd gewond. De dader is door de politie aangehouden. T r e i n b os c h o t en. De D-trein no. 3 van Hamburg naar Berlijn is Zondag tusschen Friedrichsruh en Schwazzen- beclc in het Saksenwald beschoten. De kogels drongen door da vensters zonder iemand te raken. W-el zijn eenige passa giers door glasscherven gewond. Als da ders zijln vier Hamburgsche schooljon gens aangehouden. Max IIoeiz, de communist, die enkele jaren geleden tot levenslange ge vangenisstraf is veroordeeld, is van de gevangenis te Breslau naar die te Gross- Strehlitz overgebracht, omdat de commu- misten van Breslau voortdurend betoogin- gen te zijner eere voor de gevangonisi kwamen houden. Hoelz is enkele weken geleden in de gevangenis getrouwd. Waarom 't zoo langduurde. „Kelner, een half uur geleden heb ik schildpadsoep besteld, en nou heb ik die nog niet. Waarom duurt dat zoo lang?" Kelner: „Och mijnheer, u weet, schild padden zijn zoo vlug niet". Sept. 3 Middelburg, 4 pony's, enz., Struve. 3 's-Gravenpolder, appels, peren, no ten, Neervoort. 3 Middelburg, molen, Hioolen. 4 Waarde, huizen en schuur, Schram. 4 Goes, afbraak, De Wilde en Ileijboer. 7 Ovezand, huis, Beth. 9 Vlissingen, villa, huizen, enz. Paap. 9 Kapelle, dubbel woonhuis met tuin, Kram. 9 't Zand meubilair, d-e Neeling. 10 Oudelande, verpachting bouwland, Pi laar. 10 Middelburg, bouw- en weiland, Blau- pot ten Cate. 11 Wolphaartsdijk, huis, Pilaar. 11 Biggekerke, huis, enz., bouwland, Loeff. 11 Koudekerke, huis en tuin, v. d. Harst. 15 Goes, woon- en winkelhuis, Kram. 16 Vlake, boereninspan, Neervoort. 16 Goes, winkelinventaris en meubilair, Kram. 18 Kloetinge, huis, schuur, Pilaar. 22 Goes, huis, v. Dissel. 22 Goes, huis en schuur, Pilaar. 23 Goes, bouw- en weiland, Pilaar. Souburg, kap. landbouwinspan, Itt- mann. St. Laurens, inspan, v. d. Harst. Borssele, boereninspan, Neervoort. Sept. 5 Nieuwdorp, bouwen pastorie Geref. Kerk. Arch. Rothuizen. AMSTERDAM. In den D-trein Amster damBerlijn heeft gisterenavond een vreeselijke misdaad plaats gehad. In een der coupé's zat een dienstmeisje en drie dames. In de buurt van Stendal verliet het meisje 't appartement en toen zij een paar uur later nog niet terug was Werd de trein onderzocht. Het meisje is later dood gevonden langs de spoorlijn. Er zijn reeds zekere aanwijzingen omtrent den dader. Men heeft opgemerkt, dat een man van ineengedrongen gestalte met het meisje gesproken heeft. Deze man werd in Berlijln bij het verlaten van den trein echter niet gevonden. Het meisje was woonachtig in Amsterdam en afkomstig uit OosUPruisen. NIJMEGEN. Op den weg Berg en Dal Nijmegen is hedennacht een auto waarin 5 personen zaten, terwijl zekere II. uit Nijmegen op de treeplank had plaats ge nomen, tegen een paal gereden. Genoem de R. liep een schedelbreuk op en is aan do gevolgen overleden. Door de po litie is proces verbaal opgemaakt. LONDEN. Uit New-York wordt geseind, dat de Russische volkscommissaris voor buitenlandsche zaken ernstig ziek is. In politieke kringen beschouwt men deze ziekte als een aankondiging van zijn af treden. LONDEN. Uit Rome wordt gemeld, dat de Italiaansche onderzeeboot met 55 man aan boord als verloren wordt beschouwd. PARIJS. De bladen melden uit New- York, dat nabij de dokken een groote petroleumbrand is uitgebroken. Meer dan 100 brandweerlieden bestrijden het vuur- Ruim 190 personen die tengevolge van ven giftige 'dampen half gestikt waren, zijn naar het ziekenhuis vervoerd- GOES. Gisteren vierde de heer W- Hij- m.i zij-a '25-jarig jubil-eum als leeraar a;a,n de Ambachtsschool alhier. Hedenmiddag weid de jubilaris in ver band daannede gehuldigd in een bijeen komst in do Ambachtsschool. Aanwezig waren enkele Bestuursleden de leeraren en de leerlingen der School. Te half twee kwamen de heer en mevr. Hijma. het schoolgebouw binnen. D-e voorz. mr H- O- J- .Zaaijer nam daarna het woord. Spr. herinnerde er aan, dat de heer Hij-ma in Juni 1900 tot „on derwijzer in het schilderen" werd be noemd op een salaris van f625. Op 1 Sopt. 1900 trad dhr Hijma in functie. Zijn beste krachten heeft hij aan de school gegeven. Dlhr Hijma heeft aan zijn leerlingen oen dosis vakkennis mee gegeven, waarvan het Bestuur meermalen versteld stond. Spr. feliciteert den heer en mevr. Hijma met dezen dag en biedt namens het Bestuur een bureau-stoel 'aan. D-e directeur, dhr Engels, feliciteert den heer (Hijma met dit jubileum en biedt namens leeraren en oud-leerlingen een eiken schrijfbureau aan en twee fraaie bloemstukken, deze laatste namens do andere leerlingen dan die van de scliilder-afdeeling. Deze laatste hadden gistoi'en reeds een mo-oi bloemstuk doen bezorgen. Spr. dankt den heer Hijma voor al hetgeen hij voor do school gedaan heeft Naast oen bekwaam vakman, hoeft hij ook getoond te zijn -een goed paedagoog. Dhr Hijma brengt allen dank voor deze huldiging. Wis8elkoer«en. Amsterdam, 2 Sept. 121.30 u- Berlijn 59.07—59.10. Brussel 11.1011.15- (Parijis 11.63—11.67. I jonden 12.04V2—12.05. New-York 2-482.48 Vi- Goes. Lijist van onbestelbare brieven en Briefkaarten, vanwelke de afzenders on bekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft dei' maand Augustus 1925. Brievc-n (Binnenland: 1. Jonkheer Dl. Rademaker Schorer, Rijlsbargen. Brieven Buitenland: Jell, Brussel. Briefkaarten Binnenland: Mjcvrouw E. Hoek, Rotterdam. Briefkaarten Buitenland: Mjss Eva Sme- lais, New York Oity. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: Het zich na sluitingsuur bevinden in oen tapperij P. E., J. D'„ P. K., A. J. S., D| D v d M„ Kapelle, f3 of 1 w. t.sch., A. E., J. R., Kapelle f3 of 3 d.zonder ver gunning vee latenloopen over eens an ders weiland: P. C., Oudelande f5 of 5 d.overtreding alg. politieverordening Borssele, J. d. V., Borssele f 10 of 10 d.; zonder vergunning loopen over eens an dei's grond en opgeven van een valsche naam, G. K., Ossendrecht f5 en f20 of 5 en 20 dagen; hondenkar gebruiken zonder vergunningsbewijs G. N., Kloe tinge f3 of 3 d.te Goes rijiviel laten staan tegen gevel, stoep of hek W-. S., Goes, J. d. W., Ierseke f3 of 3 d. zonder vergunning openbare vermakelijk heid- geven G. B., Rotterdam f5 of 5 d.; z.v. schelpdieren rapen aan voet van zeedijk I. v. d. V., Ossendrecht f5 of 5 d.; te 'sHeerenhoek met motorrijtuig te snél rijdenJ. R., Ovezande, f7 of '7 d.met rijwiellantaarn rijden 's avonds met gekleurde lichten: J. M. d. K-, Goes f 2 of 2 d.'s avonds fietsen zonder licht D. K., 's Gravenpolder, W-. P. B., Kloetinge, Wi. K., 'sH. Hendrikskinderen J. v. E., Halsteren, If. G., Colijlnsplaat, D. K., 'sGravenpolder, I. WL, 'sHeeren hoek, M. B. L. P., Goes f5 of 5 d. dronkenschapbij herhaling A. V., Ierseke 3 w. en 14 d. hecht, en opzending naar rijkswerkinrichting voor den tijd van een jaar, N. O. d. P., Schare f 10 of 10 d. MIDDELBURG. Bevallen: 31 Aug., A. Midavaino geb. de Pree, z.; 1 Sept. J. J. Geldof, geb. de Rijke, z. Over de maand Augustus. 'sH. ARENDSKERKE. Geboren: 6, jMaatje Jozina d.v. Willem de Kok en Stoffelina Adriana Almekinders; 13, Jo hannes, z.v. Jan Koole en Maria de Jonge; 17, Wilhelmina d.v. Anthonie Imanse en Klazina Sandee; 25, Jacobus z.v. Jacob Cornelis Vermue en Jobje de Winter; 30. Dina Maria, d.v. Adriaan Leend-ert van Antwerpen en Willemina Heijligers. Overleden: 19, Adriaan de Jager, 1 mnd. z.v. Jacobus de Jager en Paulina Nijsse; 30, Willemina Dominicus, 46 j. ongeh. KLOETINGE. Getrouwd: 6, Nicolaas Everedijk, 24 j. te Kapelle en Anna Meul- polder, 26 j.; 13, Cornelis Kloet, 31 j. te Goes en Francina Johanna van Liere; 13, Jacob Zwartepoorte, 29 j. te Goes en Maria Sonke, 26 j.; 20, Anton Koert, 24 j. te Wolphaartsdijk en Adriana Bou- dewijna Krijger; 20, Pieter Cornelissen, 32 j. en Elizabeth Koeman, 24 j. te Drei- schor. Geboren: Willem, z. v. Jacob Moelker en 'Maria Fossen; 16, Jan Marinus, z. v. Martinus Korstanje en Leintje van de Plasse. Overleden: 5, Elizabeth Dingena, 9 j., d. v. Cornelis Zwartepoorte en Sophia Meijaard; 25, te Koudekerke, Marinus Ver burg, 54 j., ongeil. SCHORE. Geboren: 9, Neeltje, d. r. Johannis Zuijdweg en Tannetje Hoekman; 18, Catharina, d. v. Adriaan do Kunder en Janna Johanna van Bemden. Overleden: 8, Jan Houtman, 86 j., wednr. van Wilhelmina Stcvense; 23, Izalik van Maldegem, 73 j., echtgenoot van Pietemella Josina Elsman. BORSSELE. Getrouwd: 27, Andries Verburg, 28 j. jm. en Jacomina do Kun der, 25 j. jd. Geboren: 7, Johanna, d. v. Johannis Huijsen en Klazina Verheijke. BIGGEKERKE. Geboren: Jakobus Cor nelis, z. v. Leendert Alewijnse en Leuntje de Buck. - ZOUTELANDE. Geboren: 4, Adriana, d. v. Stoffel WijMiuijs en 'Maria Ver- straate; 6, Cornelia, d. v. Pieter Cijvat en Pieternella Wondergem; 11, ,Jan, z. v. Pieter Janse en Neeltje Janse; 21, Frans, z. v. Jakob van Sluijs en Willemina Ma ria de Witte. VLISSINGEN, 1 Sept. 1925. Transparant de Croncel 2430, Keswick 79, The Queen 1519, Cox Pomona 1821, Jac. Lebel 14, Williams Duch- 41, Tr. de Viënne 66, Beurré d'Amanlis 4959, S. d'Esperen 45, Clapp's 2965, Schar- lakcnpeer 2531, Bloedpeer 36, Blauwe Druiven 6369, Pruimen 6672, Bramen 2326, Uien 8—9, Spruiten 20, Princes- sen 823,5, Wagenaars 46, Snijboonen 8—25, Tomaten 1121 ct., alles per K.G. Aardappelen 3850 ct. per 10 K.G. Roode kool 57, Witte kool 5, Savoye kool 611,5, Bloemkool 2,528, Meloe nen .5870 ct., alles per stuk. Selderie 0,053, Prei 9,510,5, uien 44,5, peeën 25,5, Kroten 25. Jlammenas 2,53,5, Rapen 5,56 ct., alles per bos. Andijvie 2895, Postelein 2855 .Kervel 39. Pieterselie 18, Zuring 19, Sla 2834, Komkommers 125 ct., alles per mand. Augurken 5—10 ct. per 100. GOES, 1 Sept. 1925. Peren: Triumphe de Viënne 5480, Clapp's Favorite 42 70, Dr Jules Guyot 49, William Duchesse 2054, Majg. Marillat 3240, Maria Louisse 3442, Bon Chretien William's 2638, Beurré Hardy 5068, Beurré de Mérode 3856, Beurré d'Amanlis 41 63, Beurré Lebrun 42, Beurré Durandeau 3049, Beurré Napoleon 38, Jutteperen 73, Bonne Louisse d'Avranches 86, Ca- labasse Carafon 36, Belle Epin 27—36, Groentjesperen 38, Diamantperen 32, Duif jesperen 2840, Kipiidpcren 28—35, Ka- neelperen 32, Maatschappijperen 28, Lang- stelen 37, Suikerijen 30, Calleboutsperen 2733, Scharlakenperen 2127, Afval- en Kroetperen 614 gulden, alles per. 100 K.G. t- Appels: Transp. de Croncels 2150, Signe Tillish 1350, Manks Codlin 13 39, The Queen 1826, Lemoenappel 1220, Notarisappel 1215, Swedenappel 57, Cox Pomona "1021, Sterappels 11 16, Leven d'Alma 2125, Codlin Kes wick 8—18, Princesse Noble 712, Bis marck 816, Keizer 'Alexander 915, Zomer Courtpendu 1017, Lord Suffield 1215, Jacques Lebel 8—16, Reinette d'Automne 711, Constantijn de Groot 912, Hondsmuilen 814, Ganzebout 8 12, Bauman Reinetten 812, Present van Lunteren 811, Cilini 10—12, Ecklc ville Seedling 12, Praagsche Reinetten 7 10, Schuttersreinetten 610, Clasie- appels 413, Roode Calville 12, Warners- king 11, Holl. Guldorling 810, Zure Herfstappels 8, Zomer Paradijs 11, Grau we Reinetten 7—10, Poeselingen 6—10, Grofzuur 8—12, Koolappel 7—11, Koek- appels 12, Zoete Zomer Armgaarde 10 —14, Lindenappol 712, Blomzoet 10 13, Zoete Ribbeling 1115, Engelsche Pigeon 14sTuinzoet 915, Zoete Pippeling 1214, Afval- en Kroetappels 18 gul den, alles per 100 K.G. Pruimen: Abrikoospruimeh 2974, .Tef- fersonspruimen 64, Reine Victoria 22 65, Witte Eierpruimen 96, Roode Ei-er- pruimen 74 galden, alles per 100 K.G. Diversen: Moerbeien 40, Tomaten 7 16, Druiven 29, Snijboonen 1123, Prin- cesseboonen 13—24, Groene boonen 2 15, Zilveruien 7, Groote Uien 2'6, Kleine Uien 15 .gulden, Aardappelen (groote) f 1.90f 4.30, idem poters f 1.10, Vijgen f9, alles per 100 K.G. Perziken f5f 15, Snijboonen f0, 32, Meloenen 150 f 80, Pompoenen f 24, Komkommers f 1 f3, Augurken f0.06f0.15, Kropsla f2.20, Bloemkool f10, Roode kool f5, Witte kool f 5, Groentenplanten f 0,05, al les per 100 K.G. Wortelen f6 per 100 bos. Honing f0,56 per flacon, Patrijzen f0.52 per stuk. Eenden f0.53f0.56 per stuk. ROTTERDAM. 1 Sept. 1925- Op de door de R'damsche veiling, Warmoezier- stiaat 3739, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed: Kipeieren f5.80f9.75. Eendeieien f7-35f8- Aanvoer 180.000 stuks. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT Naar waarnemingen in den morgen van 2 Sept., medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te Die BLldt. Hoogste barometerstand 769.7 te Valentia. Laagste barometerstand 733.0 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 3 dezer: Krachtig© tot matige, later afnemende Westelijke tot Zuidwestelijke wind, afwis selend bewolkt, waarschijnlijk nog en kele regenbuien, later iets warmer.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3