ken en „Spaarhnis" No 281 Dinsdag 1 September 1925 39e Jaargang Blad dijke en Omstreken EERSTE BLAD. Buitenland. Binnenland. Pit te Provincie. lenwoordiger 'AARKAS EEUWSEN, uis gevraagd bekend staande jnte Smederij. it hnnr le in een Kalfvaars| ienstbode gevraag Sit nummer bestaat uit twee bladen Dit den Goeschen Raad. 'll igerland, 26 j. j,j Adriana ran (Ueu. trouwd: 20, JoUan- 27 j. jm. te Wis- latharina van der us, z. v. Jacob do lella Wilderom. ii13, Abraham, Lena Maria A bra il irva Cornelia Coo- ran Cor nel is Schip horen: 22, Pietor- Adriaan Wilderonn le Smit, (Adv. Bl.)' WEER1ERIGHT. in den morgen rcdeeld door het :tituut te Do Bildt. and 773.2 t© Brest, isfjord. ivond van 1 Sept.: Westelijke tot Zuid' est zwaarbewolkt, regen in het Noor- hnig' of geen regen. sen prachtige Japan-1 sn Schotel Cadeau gravenstraat, hoek Markt, Middelburg. [ingesteld tot van HAARLEM, lude Gracht 47, voor stdïjk B 201. lichtingen aan onzen tegenwoordiger. ïGELOOPEN Be Hond, luisterende I laam Max. Tegen bel ig te bezorgen: „Overr gevielesingel, Middelt I i voor 5 dagen per weekl rg. Adres brieven metl ander letter W., Boetó I, Middelburg. te huur aangeboden te bekomenNoordJ Middelburg. irraad verplicht doei e nemen. Brieven*e; Iw. No. 12 idelburg. half September. N. en St. Jooslani' En te Hilversum w°rl" Langvorststr. 41, 6°^ ber een Handkne«J|l!l ie melken kan, [AKER Mz., Kou®' [terstond dienstbode, [IJSSEN, We en prachtige JaP3" n Schotel Cadeau ravenstraat, hoek Mar i liddelburg. met 2 schoolga^' agt een Meid-H^ j lerefGodsd. Ad 167, Oost-Seub^ I Ir 's avonds. Drukker3-ExploItan!en 006TERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorstslraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3.— Losse nummers f0.05 Prijs der Advertentiën: 14 regels f 1.20,. elke regel meer 30 cL Bij abonnement belangrijke korting. Niet de Almachtige, maar „Wij". De heer Stenliuis durft het zeggen! Hij hield dezer dagen een rede, waarin hij ook behandelde den eisch der arbei ders in de metaal-nijverheid, dat zij zullen mee-beslissen, of er gebruik zal worden gemaakt van overwerkvergunningen ja of neen- Bij die gelegenheid sprak hij, naar luid ran 't verslag in de N- R. C. onder meer:' „Het gaat er in de kwestie der over werkvergunningen om, of de arbeider langer leven zal of niet. Arbeidstijd is voor heel wat arbeiders het tegen deel van levenstijd. Elk uur langer werk wordt ons ontstolen aan ons leven. De vraag, of wij zullen leven of dood zijn, hebben wij en wij alleen te beantwoorden." Lees 'dien laatsten zin eens over. Wat vermeet zich deze mensch niet, wiens adem in zijn neusgaten is! Wij zullen beslissen, of 't uur van on zen dood verschoven of ver vroegd worden zalwelk een taal! (Friesch Dagblad-) Tijds- en plaatsgebrek noodzaakte ons liet schrijven en plaatsen van een Raads- overzicht enkele dagen uit te stellen. Toch willen wij nog op enkele aan de orde geweest zijnde punten de aandacht ves tigen De woningnood of beter gezegd 'het gebrek aan woningen, die tegen oen voor arbeiders te betalen bedrag te huur zijn is in de eerste plaats ter sprake gekomen. Wie kennis heeft genomen van hetgeen in allerlei bladen en periodieken den laatsten tijd over noodzakelijke huur- verlaging van in crisistijd gebouwde wo ningen is geschreven, en van hetgeen hierover aan den minister door het Chr. Nat. Vakverbond is verzocht, moet wel toegeven, dat het hier een moeilijk vraag stuk betreft, maar waarvan de Overheid zich niet met een Jantje-van-Leiden mag afmaken. De loonen dalen, van een goed- kooper worden van levensmiddelen over "de geheele linie merken we nog o zoo weinig, zoodat voor tal van arbeiders gezinnen huurverlaging dringend noo dig is. Over hetgeen particulieren doen, heeft de Overheid, nu de liuurcommissies zijn opgeheven, niets meer te zeggen. Maar wel kan zij overwegen, of door conversie der voor dit doel gesloten leeningen, de huur voor woningen, die met rijks- en gemeentesteun gebouwd zijn, niet verlaagd kan worden, zonder dat het de publieke kas groote bedragen kost. Dit punt hoor den we echter Donderdagavond niet be spreken. Wel de andere mogelijkheid, dat er nu gebouwd zullen worden goedkoopere ■arbeiderswoningen, zooals b.v. even over de grens der gemeente in Kloetin- ■ge, geschiedt, waarin vooral te prijzen is het particulier initiatief. Wij zouden' het dan ook zeer bejammeren, als par ticulieren onvoldoende in den bouw der bedoelde woningen voorzagen, zoodat overheidsbemoeiing niet achterwege kon blijven. Werkelijk, de minimum-huren van de met overheidssteun gebouwde woningen zijn voor de vrijwel alom verlaagde loonen te zwaar- De theorie is, dat de loonen zóó moeten zijn, dat een normaal gezin m zijn behoeften daaruit kan voorzien, maar och arme de practijk, als van een weekloon van f 15 a f 20 reeds direct ongeveer f5 huur af moet. Dat daarom1 vereenigingen en bouw-ondernemers toch in de eerste plaats denken aan goedkoope woningen, die gelukkig nu weer, men zie naar het Kloetingsche voorbeeld e.a. te bouwen zijn. Over den stortings- en ophaal dienst bij de belastingen, dien we ge lukkig niet krijgen, kunnen we kort zijn- Dat er aan zulk een dienst een goed beginsel ten grondslag ligt, beamen we direct. En dus valt het in onze sociaal democratische Raadsleden allerminst te veroordeelen, dat ze over deze kwestie «en rapport van B. en W. vroegen. Maar dat ze na dit rapport en na de discussie^ m den Raad tóch nog voorstelden, zulk ®en dienst in te stellen, wierp op hun hou ding een ander licht. Toen kwam weer uit het streven der S. D. A. P.'ers om de gemeentelijke huishouding steeds uit te breiden. Voor de belasting had de ge meente zulk een dienst niet noodig, want tal Rijk int ze. Voor het gasbedrijf even min ,want de muntgasverbruikers koopen de penningen en voor 't gas over den meter wordt per maand beschikt Alleen voor 't schoolgeld zou zulk een dienst nog goed kunnen werken- Maar daar voor alleen zou hij natuurlijk te duur worden. En bovendien vernamen we, dat de gemeente-ontvanger in bijzondere ge vallen naar omstandigheden handelt. In dit verband spreken we de hoop uit, dat de Besturen onzer Chr. Scholen zelf het schoolgeld innen en daarbij ook de niet- bemiddelden zooveel mogelijk behulpzaam zijn, door hun het betalen iu kleine ter mijnen mogelijk te maken. Wat vroeger kon per week betalen aan den „mees ter" 'is nu toch niet onmogelijk ge worden? De wijziging der verordening betreffen de de standplaatsen, etc. der auto's op het Stationsplein, welke ook in de jongste Raadszitting tot stand kwam, geldt na tuurlijk nog niet voor het heden, maar voor de toekomst, als straks de werken' aan het stationscmplacement. alhier beëin digd zijn en voor de autobussen een af zonderlijke halte tot stand is ge komen op het plein vóór Tivoli. Dat hier bij door enkele Raadsleden op meer bil lijkheid is aangedrongen, is niet geheel overbodig, want de tegenwoordige toe stand laten we 't maar zachtjes zeg gen laat veel te wenschen over. Mocht deze toestand nog langer voortbestaan, dan voorzien we nog tal van onaange naamheden. We vertrouwen, dat ook nog eens een eind zal komen aan de opdringe righeid van enkele chauffeurs cn hun knechtjes, die in hooge mate de reizigers bij het verlaten van 't Goesche station hindert. Ten slotte nog iets over de verlio u- ding tusschen de water leiding maatschappij en de Goesche brandweer. We hadden reeds eenige geruchten opgevangen, dat deze verhou ding te wenschen overliet. En in dienj indruk zijn we helaas versterkt door de interpellatie-Eckhardt van Donderdag avond, al trachtten de Burgemeester en de Wethouder van den Bont met zachte woordjes een mogelijken ongunstigen in druk weg te nemen- Het ware wel ge- wenscht, indien over 'n dergelijk belangrijk onderwerp wordt geïnterpelleerd, dat den Burgemeester of R- en W. enkele scherp omlijnde vragen worden voorgelegd- Men praat dan wat minder langs elkaar heen dan nu Donderdag het geval was, al kregen we ook den indruk, dat men van de zijde van B. en W. liefst niet te veel 'in openbare zitting hierover zei. Nu valt het zeker te betreuren, dat hier blijkbaar sprake is van een minder hartelijke verhouding, want we zijn er van .overtuigd, dat in geval van nood èn het personeel van de Brandweer èn dat van de Waterleiding alle krachten inspan nen. Maar eensgezindheid is hier wel in de perste plaats noodig. Brandweer en waterleiding moeten elkaar niet beschou wen èjs dwarskijkers. Er moet vooral 'in geval van brand organisatie, cen trale leiding zijn- In laatste instantie moet één persoon de hevelen geven- Wie 'dat is moét zoowdl het personeel van: de brandweer als van de Waterleiding we ten, want tweehoofdige leiding brengt niets dan verwarring- Vandaar de perti nente vraag van de heeren Eckhardt en van Melle over de leiding, die op grond van allerlei ervaringen wel noodig was- Als de ons verstrekte inlichtingen juist zijn, dan maakt de Directeur der Water leiding (die in de Raadsvergadering cor rect handelde door te zwijgen, omdat hij daar niet als Directeur der Waterleiding, maar als Raadslid zat) bezwaar tegen het beproeven van een toestelletje ,dat dient om het afbreken der koppelingen te voor komen, maar ook en dat is van veel meer belang tegen het heproeveh der motorspuit, als daarbij aansluiting ge maakt zou .worden op het buizennet der waterleiding. Wat in andere plaatsen kan en mag zoo zei men ons zou hier in Goes niet mogen plaats hebben- De motorspuit zou dan alleen kunnen wer ken als er van 't water uit haven of vest gebruik kan worden gemaakt. 't Spijt ons, dat ook hieromtrent Don derdag geen zekerheid verkregen is- De interpellatie had trouwens volgens ons een onbevredigenden afloop, al hopen wij van harte, met den Burgemeester, dat zij geen ongunstigen invloed op de ver houding tusschen Brandweer en Water leiding moge hebben. Breede Watering bewesten lerseke. In behandeling kwam het Bestuursvoor stel om in principe te besluiten te Schore oen nieuwe sluis te bouwen. De voorzitter herinnert aan de bestrij ding, die een dergelijk voorstel 18 April 1923 ondervond. De meerderheid meende, dat de fout iu de leidingen en niet in de sluis zat. De watergangen zijn nu ver beterd. Maar in Januari stond het peil 25 dagen, in Februari 12, in Maart 12 en in Mei 14 dagen boven zomerpeil. Inder tijd bleek dus dhr de Looff het bij het rechte eind gehad te hebben. De iZeeuwsche Poldcrbond heeft op verzoek over deze zaak geadviseerd. De Ingenieur Ver hoeven ter vergadering aanwezig hoeft de zaak in studie genomen. Ook deze meent, dat de sluis niet aan de eischen beantwoordt. De toestand is vrij ernstig. Do Ingenieur is wel eenigszins ge schrokken van de waterstanden, zooals die soms in de Poel voorkomen. Nu schrikken do ingelanden natuurlijk van het bedrag. Maar Spr. herinnert aan een dergelijk geval te Kruiningon. Wel 10 maal is een dergelijk voorstel daar be handeld. En toen een der tegenstanders ziek was, is het aangenomen. En nu is er wel niemand, die er spijt van heeft. Op een vraag van don heer D'. Wisse Nijssen te Kapelle zegt de voorz., dat jaren lang de aandacht was gevestigd op de zeewering. Die moest eerst in orde zijn. Maar nu dit gelukkig het geval is, moet gedacht worden aan een zoe goed mogelijke suatie. Dhr Ganseman te Kapelle zegt, dat het stoomgemaal 43 jaar geleden werd ge noemd een hulp-stoomgemaal, d.w.z. het moest de sluizen behulpzaam zijn bij het sueoren, het moest deze ontlasten. Nu, onder dit Bestuur is dit an ders. Nu wordt alleen op de sluizen gelet. Kan het stoomgemaal niet wat meer werken en wat eerder malen als 'thoog water is? Wordt niet te veel water ge loosd? Zijn er niet Schorenaars, die hun wei moeten afbakenen, omdat 'anders het vee door de droge slooten loopt? Spr. vreest voor de hooge Icosten voor den polder. De voorz. antwoordt en verwijist naar een rapport van dhr Verwey in 1882, die ook reeds wees op de Schoorsche sluis. Toen besloten ingelanden de Wemelding- sche sluis te laten zakken en een stoom gemaal te laten bouwen. Er hapert thans iets. Er is te weinig uitloozing. En nu verklaart zich het Bestuur unaniem vóór het voorstel der deskundigen Verhoeven] en De Looff. En wat het stoomgemaal betreft, wordt dit nog meer belast, dan komen daarop meer kosten van exploita tie .en vernieuwing. Ret Bestuursvoorstel zal op den duur een goedkoopere afwatering brengen. Dhr J. Wiisse uit Kapelle is ook tegen het voorstel. Er is nu weer f30.000 uitgegeven voor delfwerk der watergan gen. Kunnen we den toestand niet een paar jaartjes aanzien, om te zien of dat delfwerk niet voldoende is. 'Ook deze spr. trekt den hoogen waterstand in Schore in twijfel. De voorz. acht de gere gelde opname van het waterpeil vanwege den polder betrouwbaar. Dhr. Wi. Kake beeke acht de vorige sprekers kortzichtig. Ze komen wel uit het Oosten, maar tot „de wijzen" lean hij ze niet rekenen. Ze kijken niet naar de Poel. Spr. was in 1923 voor het voorstel-Nijssen, om de leidingen uit te diepen, omdat anders er geen geld zou zijn voor de we- gehngen-verharding. Het was toch ook een goed werk de watergangen uit te diepen. De vorige dijkgraven waren ook voor verbetering van den toestand te Schore, maar er waren andere dingen, die Vóór gingen. Spr. heeft met groote belangstelling het rapport-Verhoeven ge lezen. Met cijfers wordt daar aangetoond de noodzakelijkheid van. het voorstel. La ten de tegenstanders die cijfers maar eens bestrijden. Spr. is voor een nieuwe sluis. Maar volgens Spr. moet opdracht gegeven worden aan het Bestuur in overleg met technici om den toestand in het ge heele waterschap te bestudeeren. Ir. Bongaerts wierp indertijd het denkbeeld op van tusschentijdsche bemaling met twee of meerdere hulpgemalen. Als 'n boer (te Schore om een droge wei eens een paar palen moet slaan, is het toch geen mo tief, om anderen te laten verzuipen. De voorz. zegt, dat het Bestuur het hiermede eens is. Maar het Bestuur wil de graag eerst deze sluis doen bouwen, om dan later in de richting, aangegeven door den heer Kakebeeke, voort te wer ken. Op1 een vraag van den heer H. A. Nijssen antwoordt de voorz., dat de tech nici geen heil zien in verlaging van de Schoorsche sluis. Dhr Kakebeeke zou wil len antwoordenbezint eer gif begint, en wijst in dit verband op de ervaringen bij de sluis te Hansweert. De voorz. zegt ook, dat men indertijd te Kruiningeh voor een dergelijk doel geld heeft weg gegooid. i Dhr de Looff herinnert aan een erva ring in 1864 opgedaan met verlaging van den sluisdrempel. Het Bestuursvoorstel, geamen deerd met bet voorstel-Kakebeeke, wordt met 113 st. tegen 78 st. aangenomen. Nu volgt het opmaken van een aanbe veling voor gezworene, ontstaan door het overlijden van den heer M. Vermue. De uitslag is, dat als no. 1 op de aanbeveling wordt geplaatst zulks na twee vrije stemmingen en herstemming dhr. F. Oele te Goes met 94 st. tegen 85 st. op dhr P. van 't Westende te 's II. Abtskerke. Na deze stemming verliet de grootste helft der aanwezigen de vergadering. Tweede Candida,at werd dhr P. v. 't Westende met 34 tegen 22 st. op dhr F. de Roo en 3 st. op dhr K. Bruin zeel en derde candidaat dhr F. de Roo met 44 van de 48 stemmen. De rondvraag leverde niets op. De onrust in Syrië. De Drusen-Ieider 01 Atrash heeft een manifest gepubliceerd, waarin hij' al de Syriërs oproept tot een gezamenlijken op stand. Volgons te Londen via Jeruzalem ont vangen berichten zou d© citadel van Soe- weida, welke reeds een 14-tal dagen door de Druson belegerd wordt, gisteren tegen den avond bestormd zijn. Het kleine gar nizoen kon wegens gebrek aan ammu nitie, dezen zwaren aanval niet langer weerstaan. Naar gemeld wordt, zou de geheele bezetting gevangen genomen zijn, terwijl al het aanwezige geschut on bruikbaar werd gemaakt. De Fransche troepen bewaken thans den spoorweg naar Damascus. Een hevige aanval der Dlrusen nabij Elghazalé werd door het tankcorps afgeslagen. Die re bellen leden hierbij ernstige verliezen. De staking in Australië. In verband met de spoorwegstaking in Australië is rantsqe-neering ingevoerd der voornaamste levensmiddelen. Ver scheidene suikerfabrieken zijin gesloten, de houtindustrie is nagenoeg geheel stil gelegd. Uit Melbourne wordt gemeld, dat 33 vaartuigen, gezamenlijk een lading ten bedrage van 600.000 pond sterling be vattende, tengevolge van de zeelieden staking in Australische havens worden op gehouden. Deze staking begint ook in Engeland zijn invloed te doen gelden. De zeelieden gaan daar, o.a. in Southampton, Hull, enz. in staking, zoodat verschillende groote zeeschepen niet kunnen vertrekken. Korte berichten. Maarschalk Lyautey, gouverneur van Marokko, die thans te Parijs is zal Don derdag den ministerraad bijwonen om een overzicht te geven van den toestand in Marokko. Hij weigert alle interview. Met de oplossing van de banksta- king te Parijs wil het nog niet vlotten; de conferenties duren nog voort. Gisteren beeft de gemeenteraad van Antwerpen besloten tot den bouw van drie nieuwe droogdokken op de West- kaai No. 45 van het Kattendijkdok. De kosten worden op 30 millioen franc ge schat. De hooge posttariev en. Het „Handelsblad* 'schrijft: Op 1 October zal eindelijk de eerste bres worden geschoten in onze tot on geoorloofde hoogte opgedreven posttarie- ven. Het is nog maar een klein gaatje,: dat er gemaakt wordt in de hinderlijke belemmering, die vooral ons zakenleven ondervindt van deze tarieven- De bui- tenlandsche briefkaart wordt in verhou ding tot andere poststukken weinig ge bruikt, maar het feit, dat een begin wordt gemaakt stemt hoopvol. Het bewijst immers, dat het eindelijk tot onze postautoriteiten is doorgedrongen, dat zij de diensten aan het publiek ge daan, met veel te hoogen prijs laten be talen. Het wordt tijd. Maar het is wel heel eigenaardig, dat de post nu begint met een tarief, dat in het bekende adres door het comité tot verlaging der posttarieven slechts zeer terloops werd vermeld. Het maakt den indruk, alsof men de op maar al te: goede gronden' berustende ontevredenheid over onzen postdienst op dit terrein heeft willen temperen, zonder werkelijk iets van beteekenis te doen. Veel meer dan het porto van' briefkaar ten naar het buitenland drukt ons het tarief voor de verzending van drukwerk naar het buitenland, dat tal van firma's deed besluiten hun drukwerk ten dezen in het 'buitenland te laten vervaardigen en vandaar te laten verzenden. Daaraan heeft men belemmeringen in den weg gelegd in' plaats van' de oorzaak wegf te nemen van het kwaad. Veel meer dan het porto der buiten1- landsche briefkaarten drukt dat der stads- briefkaarten en stads-brieven, dat voor de brieven naar liet buitenland, dat n.b'. ook betaald moet worden voor de brief wisseling met Nederlandsch-Indië, als men.' niet den langzamen zeeweg kiest, en hef tarief voor de verzending van drukwerk naar buiten-Europeesche deelen van hef Rijk is al evenzoo welhaast prohibitief. Althans kan men uit menig vreemd land voor lager tarieven naar Nederlandsch- Indië drukwerk verzenden dan uit het moederland. Wanneer de directeur-generaal ziefcf voorstelt de algemeene ontevredenheid over onze veel te hooge posttarieven1 t® kunnen temperen door een "dergelijke on beduidende concessie, dan vergist hij zicÜ- Veeleer zal men in' het feit, dat ein delijk een bresje in' deze verkeersbemoei- lijking is geschoten, zich aangespoord ge voelen om vol te houden' in den strijd) voor een post- en telegraaftarief, dat da moeilijkheden in het zakenleven verlicht tot indirect voordeel voor de schat kist! inplaats van' die zonder dwingen de noodzaak te verzwaren'. Een beslissing van min. Rutgers. Het comité voor de land- en tuinbouw- teesten te Purmerend had aan den mi nister van Onderwijs vergunning gevraagd om gebruik te maken van' het sportterrein der hoogere burgerschool, op Zondag 6 September, ten behoeve van sportdemon- straties- Minister De Visser was gewooö, aan dergelijke vergunningen de voorwaar de te verhinden, dat op Zondag eerst te 1 uur mocht worden aangevangen,- Minister Rutgers heeft echter de ver gunning geweigerd. (Jel.) Allerlei. Van overheidswege is bepaald, dat van af heden' geen enkele ongeschoolde ar beider (werkloozen) in' de Limburgsche ■mijnen te werk mag worden gesteld. De stakende werklieden aan de elec- triciteitswerkén te Druten zijn ontslagen'; in hun plaats zijn andere arbeiders in' dienst genomen- Het werk heeft nu weer: voortgang. Gecollecteerd voor de stormramp: te Bruinisse 873.40, Hoek f950.10, Kats f203,25, Nieuwerkerk f965, Aagtekerke f496.80, Hoedekenskerke f371.68, Schoon- dijlke f511.55, Retranchement f241.35, Zuidzande f407.95. Gevonden. Te Vlissingen zijn weer drie verstekelingen aan wal ge bracht: twee Polen en een Duitscher. Middelburg. Gistermiddag had een druk bezochte receptie plaats ten huize van den 'Commissaris der Koningin- Het ko men en gaan der vele bezoekers had meerdere belangstellenden naar de Abdü getrokken. Des avonds werd in de tent op' het Molenwater door het Middelburgsch' Mu ziekkorps een voor dezen avond goed gekozen programma uitgevoerd onder lei ding van den heer A. Calatz. Behalve verschillende nationale liederen werd o.a. de Trommelmarsch uitgevoerd, ook nu met medewerking van de padvinders. Precies 9 uur kon vanaf den Zuidsingel bij de Rijschool de fakkeloptocht aan vangen. Op den Dam werd halt gehouden. Hier liet het Muziekkorps, dat ook onder weg zeer dikwijls blies, een paar volks liederen hooren, terwijl ook een. deel der padvinders een Russische taptoe ten beste gaf. In de Abdij werd weer halt gehouden voor de woning van den Com missaris der Koningin. Terwijl ook hier zoowel het muziekkorps als de padvinders zich in tegenwoordigheid van een groote menschenmassa deden hooren, werden de bestuursleden binnengenoodigd en wer den zij daar ontvangen door den Commis saris der Koningin en mevrouw Quar- les van Ufford. De Commissaris sprak de Jieeren toe. De voorzitter vanUit het Volk —Voor het Volk, de heer W. de Graaf, dankte den Commissaris en mevrouw voor de vriendelijke ontvangst. Over de Balans en door Wagenaarstraat en Noordstraat ging het naar de Markt Hier werd nog eenmaal rond getrokken om' te eindigen voor het Stadhuis. Hier werden nog een paar volksliederen ge speeld, de padvinders gaven een taptoe op trommel, horen en fluit ten beste en de korte, doch door duizenden mede gemaakte viering van het Kroonjaar van onze Vorstin was afgeloopen. In de vestibule van het Stadhuis nam de heer de Graaf nogmaals het woord en bracht dank aan den commissaris van. politie, die met zijn debuut op dit ter rein, bewezen heeft een goede leiding; (I IU 1 -fctflfi 'f'fcl I l j i;S

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 1