[Inderwj is. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Telegrammen. Allerlei. Marktberichten. -tie intrede van ds F. Bruinsma in de geref- kerk te Meerkerk is bepaald 0p 4 Oct. a.s. Hiermede krijgt Z.Eerw. zijn twaalfde gemeente te bearbeiden se- dert 20 Dcc. 1896. Cand- H. C. J. Hoogendijk ,te Laren (N-H-), hoopt Zondag 6 Sept. a.s. zijn intrede te doen in de N- H. Kerk te Kats, na bevestigd te zijn door zijn zwager, j, L. G. Gregory, te Loencn op de Veluwe. „Er ruischt langs de wol- ten". Van Mejuffrouw M. Lantslieer te Oostkapelle (wij dachten in de eerste plaats aan haar toen wij aan de lezers 0ni inlichtingen vroegen) ontvingen wij onderstaande toelichting op het ontstaan van dit kostelijke lied- E. Gerdes, schrijver van het prachtige verhaal „De zoon van den Schulprijder" Amsterdam Höveker 1855 (helaas uitver kocht) en van de meer bekende reeks jn de duinen" enz., was teruggekeerd van een reis in Duitschland; daar was hij machtig getroffen door woorden en melodie van het lied „Waar vindt toch de ïiel eens haar Vaderland weer?" en nu rustte hij niet voor hij op dio melodie woorden had gevonden voor zijn geliefde Zondagsschool- Na slapelooze uren sprong In] in een nacht vol blijdschap op, met de woorden „ik heb het, ik heb het" en zoo verscheen „Er ruischt langs de wol ken", of, zoo men liever wil, „Van God is gegeven een lieflijke Naam", zooals de Brusselsche gemeente vah wijlen Ds de Jonge het zingt. Het Zondagsschoollied hij uitnemendheid aangeheven door groot ouders en kleinkinderen. Nog schrijft M. L. te O. K. ons: „Hemel en aarde vereenigd". Zien wij hier niet reeds de schaduw van in de Ladder Jacobs, in het woord Immanuel (God met ons) en de vervulling 'in Hand- 4 vers 12? De opmerking is volkomen juist. Trou wens niet. tegen den tweeden regel ging het bezwaar, maar tegen den eersten- Wij zien best kans ook dien eersten regel te verdedigen, doch vermijden liefst elke discussie, .te meer omdat de geachte exe geet, die 't eerst het bezwaar er tegen' bloot lei, niet meer in leven is. Ds Wiersinga, Geref- predikant te Medan, heeft zijn gemeente meegedeeld, bedankt te hebben voor de benoeming tot Indisch legerpredikant- De Vereen, van Kosters bij de Pro- testantsche kerkgenootschappen in Ne derland hield haar alg. vergadering te Utrecht. Aan het verslag van den secre taris is ontleend: Het is thans 25 jaar geleden dat te Haarlem door den koster van de Bavokerk liet initiatief werd ge nomen tot oprichting van een fonds, dat ten doel had, bij overlijden van een lid van het fonds, aan zijn weduwe een uit- keering ineens te kunnen doen- De uit- keering werd verkregen door het bijdragen van fl,door olk lid. Nadat door een 12-tal kosters liet fonds was opgericht, werden ©en 300 tal kosters aangeschre ven, met het verzoek lid te worden. Het resultaat was niet schitterend, maar toch hebben zij! doorgezet en thans is het fondsje van toen, een „fonds" geworden, waarop we trotscli mogen zijn. Aan 62 weduwen toch kon in de afgeloopen 25 jaar een bedrag van f 13.945.worden uitgekeerd. Dit fonds werd in 1923 een onderdeel onzer Vereeniging. Thans is het ten doodo opgeschreven, omdat de wet op het Levensverzekeringsbedrijf derge lijk© filantropische instellingen, waaraan Tolstrekt geen risico verbonden is, niet toelaat te blijven voortbestaan. Önz© me deleden te blijven steunen in moeilijke omstandigheden zal echter ons streven 'blijven. De rekening van den penningmeester ®luit in ontvangsten en uitgaven met 1019.24. Op de spaarbank is geplaatst f1600.— terwijl do rekening van het reservefonds sluit met een bedrag van f 132.01 en op de Spaarbank f 674.71 aanwezig is. Beide rekeningen worden goedgekeurd. Besloten werd het fonds uitkeering bij overlijden" op te ^heffen en aan het bestuur opgedragen middelen te beramen om de leden in moeilijke tijden toch eenigen steun te kunnen verleénen. Op de voordracht voor leeraar in de wiskunde aan het stedelijk gymnasium W Groningen is geplaatst door B. en W. 4© heer E. M. Noordhoek aldaar. Ongelukken. Te Varsseveld liep meJsie met haar broertje plotseling OChtor -een kar vandaan en werd toen door ean juist passeerende auto if® k0t broertje een paar meter verder ®*gen den grond werd gesmakt en daar Quaking kwain met een uit de tegen- ?r^Se.8^lde richting komende auto-. Heit 'iwam er wbnder boven wonder lochts met een paar ontvellingen af, doch ©t meisje had een been gebroken en *®der e kneuzingen opgjeloopera en moest P® aufo vervoerd worden. Te Papen- lecht is op een slooperrj een 17-jarige yJS®1 door ©en. zaagmachine doodeljjk getroffen. De ontboden geneesheer kon «wits den dood oomstateeren. Dfims- Uagavond is de 12-jarige M. te Delfzijl bij Jpt stoeien in een roeibootje overboord B^allein en verdronken. Je Weert had skucadoor het ongeluk, mis te stap pen op jien steiger en van een hoogte 3,11 pf®. 8 meter to vallen. Hij kwam op zijn hoofd terecht en zonder tot be wustzijn te zijn gekomen overleed hij binnen een half uur. Hij laat een weduwe mot drie kinderen achter. v Onweer. Tijdens een kort, maar hevig onweer sloeg .Dinsdagavond de bliksem in dei woning van den land bouwer Puts te Horn (L.). Die cchtgenoote van P. werd in den hals getroffen, waar door zij een lichte brandwonde opliep, doch overigens ongedeerd bleef. In de keukenkast werd het onderste van oen zevental op elkaar gestapelde porceleinen borden st.uk geslagen, bot kastpapier vat te vlam. Die poes, die onder het fornuis lag, moest het leven laten, pverigens kwamen de bewoners met don schrik vrij. Te Mijdrecht sloeg Dinsdagmiddag tijdens een hevig onweer, gepaard gaande met zwaron regenval, de bliksem op ver schillende plaatsen in. 0en huis, bewoond door twee gezinnen brandde af. Ook sloeg do bliksem in do Ghr. school, zonder ech ter ongelukken te veroorzaken. Mislukt vliegtuigconcert,. Mevrouw Brown die in New-York zingt, had zich Zaterdag met haar piano aan boord van een 'vliegtuig laten inschepen, teneinde aldaar, tci-wijl zij zichzelf op de piano begeleidde, een zanguitvoering te geven voor de menigte toehoorders, die in de straten van New-York stond opge hoopt om haar te hoioren. De luistergrage New-Yorkers werden evenwel teleurge steld. Weliswaar konden zij gemakkelijk het reuzenvlicgtuig waarnemen, dat op een hoogte van 1500 Meter boven bunno hoofden zweefde, maar van het gezang van mevr. Brown kregen zij g;een syl labe te hooren. De draadlooize installatie aan boord van bet vliegtuig en de ge luidversterkers, die in' de cabine waren aangebracht, waren blijkbaar van te ge^ ringe capaciteit. Een kostbaar maal. Tijdens een behandeling va,n een'huidziekte met' radium in oen Weensche kliniek, wist een daar aanwezige: hond den radiumvoorraad ter waarde van ruim 7 millioen gulden, te bemachtigen en op te slokken. Teneinde de kostbare stof terug te krijgen zat er niets anders op dan het beest te slachten. Hetgeen ook gebeurde. V ij f person ©ndoor den blik sem gedood. Een telegram uit Genua meldt, dat acht personen, die van een bedevaart terugkeerden, door een onweer weiden verrast en in een hut vluchtten. De bliksem sloeg in do hut in, doodde een vader, zijn kind, zij'n schoonmoeder en een jong meisje, dat zich in hun gezel schap bevond. Zijn vrouw en zijn schoon broeder werden gewond. Nabij Genua weid een boer, die op bet land werkte, eveneens door den bliksem gedood. Noodweer in Hongarijle. Een telegram uit Boedapest meldt, dat bij een noodweer ,dat Dinsdag j.l. boven Szabad- ka woedde, verscheiden personen gedood zijn. Ben onwettige loting. Men schrijft uit Gorinchem aan de N. R. G-: de loting voor de nationale militie die op 10 Aug. aldaar ten raadhuizo plaats had, bleek zooals reeds gemeld is voor den laatsten Ioteling geen lot meer in de kom aanwezig te zijn. Later is dezen Ioteling no. 16 ter hand gesteld en op dat nummer werd hij ingeschreven. Die Ioteling protesteerde en 41 lotelingen met hem. Het zeldzaam voorkomende ge val heeft het gevolg dat de commissaris der Koningin uitspraak gedaan heeft tot vernietiging van deze loting. Br zal dus opnieuw geloot moeten worden, tot er gernis van hen die hooge nummers had den getrokken. Aangehouden. In verband met den onlangs te Ziaandam gepleegden dief stal aan de oliefabrick Het Hart van 300 balen iijlnzaadschilfers heeft de politie aldaar nJs vermoedelijke daders aange houden twee werklieden dier fabriek, een te Zaandam wonende expediteur en de schipper van dei motorboot, waarmede het gestolen© is vervoerd, wonende te Lo©- nen. Allen zijn naai' Haarlem overgebracht om ter beschikking van de justitie te worden gesteld.. Waarschuwing. Die commissa ris van Politie te Apeldoorn bericht, dat reeds verschillende klachten bij hem zijn ingekomen omtrent het in gebreke blijven ran betaling van op advertentiën ge kochte kippen door Jacob Jansen, houder van leen hoenderpark Odiegdos te Uche- len, zoodat in overweging wordt gegeven, aan Jansen geen kippen te zenden zonder vooraf gaande betaling. Het spoorwegongeluk in Frankrijk. Een nader bericht omtrent het reeds gemelde spoorwegongeluk bjj Sens zegt, dat het ongeluk te wijlten is aan da nalatigheid van een wisselwachter, die een tweeden trein op veilig signaal liet doorrijden, De eerste was wel is waar reeds 20 minuten vroeger gepas seerd, maai' werd in het station door een gebrek aan een rem opgehouden. Door den zwaren regen is het ongeluk boven dien nog verergerd. De machinist van den tweeden trein zag den stilstaanden trein te laat era. toen hij ten slotte remde, gleed zijn trein nog een goede honderd meter verder dan met droogweer het geval zou zijn geweest. De aanrijding was niet meer te voorkomen. Auto-ongeluk. Betreffende het auto-ongeluk bij Kampen (zie „Telegram men" in ons nr van gisteren) vernemen wij nader: Gistermorgen is onder do gemeente Kamperveen een auto-ongeluk gebeurd, dat dh.ri een der inzittenden het leven kostte. Een auto van de familie van Hasselt te Kamperveen, waarin gezeten waren de heer Wiegerts Wjersma en me vr. Pahud de Mortangeis uit Arnhem, ter wijl do heer Pahud achterin had plaats genomen, reed in een sloot, waardoor do wagen over den kop sloeg. Die heer pahud do Mortanges raakte onder de auto. Een half uur was noodig om deze te lichten cn toen bleek, dat de heer Pahud in de modder gestikt was. Als tragische bijzon derheid kan worden gemeld, dat de heer en mevrouw Pahud de Mortanges uit Arnhem naar Kamperveen waren over gekomen om het huwelijk tusschen een broer.van den heer Pahud en een dochter van rlen beer van Hasselt bij te wonen. Het lijk is naar het ziekenhuis te Zwolle overgebracht. .Vier personen vergiftigd. To Bougie (Algiers) heeft zich een tragi sche gebeurtenis afgespeeld. Ben daar gevestigd apotheker had bij zijn afwezig heid de bediening zijner cliënten overge laten aan zijn assistent. D|eze laatste ver kocht aan een viertal personen een pur geermiddel, dat hijzelf bereid had. Die vier klanten stierven onmiddellijk na het gebruik er va». Die lijken der slachtoffers werden in beslag genomen on zullen ge rechtelijk geschouwd worden. Die assis tent, die vermoedelijk een noodlottige ver gissing begaan heeft bij hot bereiden van het medicament, is gearresteerd. Do in grediënten bij het klaarmaken va,n bet purgeermiddel gebezigd, zijn in beslag genomen. Die rijwiel bel as ting. Naai' de Tel. verneemt, wordt in verschillende kleine gemeenten waar des Zondags g(e- heele drommen wielrijders doortrekken, deze dag door de politie, en de belasting ambtenaren bij: voorkeur gebruikt om te controleeren of do rijwielen wel van het vereischte bclastingplaatje zijn. voorzien. Dio brigadier-majoor der rijksveldwac'ht te Weesp heeft op die wijze des Zondags, al heel wat rijwielen iiï beslag genomen, wanneer hij door de fietsers niet opge merkt, op het bankje van den brugwach ter aan do V©chtbrugi, een voor hem gun stige» waarnemingspost had uitgekozen. Dia rede overtredingen, welke bij de door Woesp pasiseerende wielrijders ge constateerd werden, schijnen de aandacht van den inspecteur der belastingen ook op bet landelijke Muiden gevestigd te hebben, waar de stroom van doortrekkende fiet sers ongetwijfeld nog gjrooter is' dan te Weesp. Een gevolg hiervan was1, dat men j.l. Zondag niet minder dan 6 ambte naren in Muiden aan don controle-arbeid druk bezig zag. Die oogst was echter niet groot. Slechts vier wielrijders werden er op betrapt, dat zij niet aan den belas tingplicht hadden voldaan. Maar voor één hunner zal bet muisje nog een staartje hebben, .aangezien hij een belastingplaatje 1924 aan zijn fiets bevestigd had. Toen hij hierover onderhanden genomen werd, verklaarde hij, niet te weten, dat hij met een waardeloos bclastingplaatje reed. Hij had het gekocht van een „onbekende" op het Waterlooplein te Amsterdam. Maar do politie geloofdo er niet veel van en maakte proces-verbaal op. Inbraken in scholen. Als de daders van inbraken in enkele Christelijke scholen te Rotterdam zijn aangehouden de glazenwasscbers Dl. en V., twee zwa gers. Zij hebben er de glazen gtewasschen. Behalve de als vermeld gestolen school- bahoeften, zij!n uit het huis van het hoofd van een der scholen gestolen gouden en zilveren voorwerpen, boven- en onderklee- ding en huishoudelijke voorwerpen. Een aanmerkelijke hoeveelheid va,n de gesto len goederen is in de woningen van die verdachten en in hun pakhuis in beslag genomen, terwijl rechercheurs uit den schoorsteen van het door hun schoon ouders bewoonde huis nog een pak goe deren van dezo diefstallen afkomstig heb ben gehaald. Inbraak. Bij dei politie te Haar lem is aangifte gedaan, dat is in gebroken in een perceel Schotelsingel. Diaar woont dokter Eeftinck Schattenkerk, die eenigen tijid met vacantie is. Van deze gelegen heid hebben inbrekers gebruik gemaakt !bm het huis binnen te dringen. Aan de achterzijde van de woning hebben ze een ruil; uitgesneden en zijn zoo binnenge komen. Zo zijiti bet geheel© huis doorge gaan om te zoeken of er iets van hun gading was. Verschillende laden waren opengetrokken; aan een buffet was het te zien, dat de inbrekers gepoogd hadden dit open to breken. Dit gelukte echter niet, waaruit men kan opmaken, dat hier geen beroepsinbrekers aan het Werk zijn geweest. Het is nog niet te zeggen wat precies gestolen is, maar veel kan bet in geen geval zijn. W©1 wordt een hoeveel heid sigaren vermist. De politie stelt een onderzoek in. Terwijl de bewoners buitenslandsl vertoefden ,is ingebroken in een perceel aan den Amsterdamschen weg te Arnhem. Do dader heeft zich tot de woning toe gang verschaft door het openbreken van de achterdeur. Op zijn gemak heeft hij een der vertrekken van hot perceel onder zocht en daar alle® overhoop gehaald. Da dief is vertrokken met medeneming van een belangrijke buit aan gouden en zilveren sieraden, tafelzilver, een twee persoons matras on twee wollen dekens. Het blijkt dus, dat hij al den tijd heeft gehad. Den dag na den inbraak bemerkte een knecht, die geregeld het huis inspec teerde, de inbraak. Ook den vorigen dag was hij nog komen zien of alios in ord% was en had toen niets bijzonders ont dekt. De inbraak is dus in den nacht ge pleegd. Bij onderzoek is do politie geble ken, dat de inbraak gepleegd is door een zekeren Pieter S-, een Arnhemmer, die een goede bekende van da politie is. S- is echter voortvluchtig. Het is tot dusver nog niet gelukt, hem op te sporen. Kippen met visitekaartjes. A. P. B. to Oegstgoest loeft niet in goede har monie met zijn buurman W. Warnaar. Om W. onaangenaam te zijn, liet hij zijn kippen in diens tuin loopen en daar W. kuikens had in een ren, gingen deze kippen de ren ondergraven, teneinde aldus bij de kuikens to komen. W. heeft toen eens een steen naar do kippen geworpen en er een getroffen, tengevolgo waarvan deze gestorven is. Do politio is er toen bij te pas gekomen, met het gevolg, dat B. zijn kippen heeft vast gehouden. Dit duurde echter maar kort, want eenigo dagen later heeft hij de kippen weer in den tuin van W. gestuurd en een dezer een visitekaartje om den hals gehangen, waar op geschreven stond: Ik word belasterd door een idioot. Het O. M. bij het kantongerecht te Leiden heeft tegen B. voor het laten loopen van zijn kippen in den tuin van W. f 5 boete of dagen hechtenis geëischt. Oplichting'. Voor de .Rechtbank te Almelo stonden terecht een zevental koop lieden, woonachtig te Arnhem en Dieren, dio in de maand Mei te Hengelo (O.) en te Goor zich zouden hebben schuldig gemaakt aan oplichting. Beklaagden boden eerst aan het publiek hand- en theedoeken van zeer gocdo kwaliteit te koop aan voor een dubbeltje per stuk. Ging het publiek op die aanbie ding' in, dan werd er overeengekomen, dat die den volgenden dag zouden geleverd worden en dat ze eenigo dagen later zelf wol kwa men, om 'het gold te halen. Daarna kwamen zij voor den dag met een lap stof, dat volgens hen zuiver linnen was, gemaakt in een kloos ter voor gevallen meisjes en vrouwen in België en dat zij die stof daarom zoo goed koop konden vorkoopen. Het goed moest wel f 3.75 per el koslon, maar zij konden het leveren voor f 1.25 en f 1.10. Ziji spraken met een Vlaamsch dialect om het te doen voorkomen, dat zij uit België kwamen. Som migen van hen vertelden er nog eenige kleine onwaarheden bij' en het publiek, dat eenig vertrouwen in de kooplieden kreeg; kocht van die stof. Enkele personen kochten zelfs voor ruim f 60. Later bleek, dat het geen linnen maar 'katoen was, terwijl de hand- en theedoeken niet geleverd werden. De eisch tegen elk der bekl. luidde G maanden ge vangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. krijgt om een tipje op te lichten van het geheimzinnige gordijn, waarachter de misdaad zich gemeenlijk verbergt, wèèt dat dieven en moordenaars hechten aan alle mogelijke cn vaak ook onmogelijke voorteekenon, dat zij van bijgeloof waar lijk niet zijn vrij te pleiten. Dat geldt voor wie de gevangenissen en de huizen van bewaring in Nederland bevolken, dat schijnt echter in nog veel hoogcre mate van toepassing te zijn op de buitenland- scho leden van het boevengilde. In Rome komt het schier dagelijks vcor, dat tegen het vallen van den avond geheimzinnige gieslalten den Sint. Pieter binnen sluipen om voor de misdaad, den diefstal, dio zij! van zijn te begaan, dei hulp der heiligen in te roepen. Ook in Piarijfeche Notre Dame worden dergelijke schietgebedjes dikwijls uitgesproken. En heel vaak branden er op de altaren kaar sen, die door den een of anderen apache „uit. dankbaarheid" geofferd werden. Maar niet alleen in de kerk zoekt do Parijsche misdadiger hulp en steun. Ook een rattekop, de mascotte bij' uitnemend heid voor1 deze categorie, onder da mcnschheid, is zijn stut, zijn toeverlaat. En die grootste vechtpartijen ontstaan, als blijkt, dat de ©ene „vriend" den an deren zoo'n fetisch afhandig heeft ge maakt. Onder de dieven en inbrekers in Enge land bestaat een eerbiedige' vrees voor alles wa;t zich in de nabijheid van kerk of politiebureau bevindt. Er zijn da,n ook héél wat brave Britten, die voor een woning in do schaduw van een dier beide gebouwen staande, graag Aon aantal pondon méér betalen, dan overigens te doen gebruikelijk is. Een van de meest beluchte Engelsche misdadigers maakte van dit verschijnsel gebruik om1 zich, terwijl het heele land naar hem1 zocht, wekenlang schuil te honden in een, boven een politiebureau gelegen, kamer. Toen door oen toevallige omstandigheid die verblijfplaats werd ontdekt, konden do omwonenden hun ooren nauwelijks ge- looven'. Mishandeling met doodelijken afloop. Op den middag van Zondag 21 December 1924 kregen te Holtershoek (gem. Eibergen) twee- zwervers een man en een vrouw, die beiden onder den invloed van sterken drank verkeerden ruzie met elkander. Do twist liep zoo hoog, dat „de man een knuppel greep en zijn vrouw daarmede dood sloeg. Terzake van zware mishandeling van zijn vrouw, den dood tengevolge hebbende, stond gisteren voor de rechtbank te Zutphen terecht de 55-jarige grondwerker II. B. ge boren te Odoorn, thans gedetineerd in het huis van bewaring te Zutphen. Tegen be klaagde, die bekende werd 3 jaar gevan genisstraf geëischt met aftrek van de pre ventieve hechtenis. DEN HAAG. V. D. Naar wij vernemen heeft de Koningin gunstig beschikt op het ver zoek van het fonds tot behartiging van de Indologische studiën aan de Universiteit te Utrecht, om bijzondere leerstoelen aan deze Universiteit te mogen vestigen voor opleiding van Indische ambtenaren. BORCULO. V. D. Tijdens een hevig on weer, dat gisteren boven Boroulo woedde, sloeg de bliksem in den eenigen boom, die in de Burgemeester Bloemenstraat nog was blijven staan. HOEK VAN HOLLAND. V. D. De auto H 13272 reed op den 's-Gravenzandschen weg in een sloot en sloeg om. De inzittenden werden er uit geslingerd, waarbij dhr P. C. Sievaart uit Den Haag ©en been brak. TANGER. V. D. De Riffs ontwikkelen groo- te activiteit aan het Spaansche front. De Spaansche troepen treffen maatregelen om de aanvallen af te slaan. Hun front is in het Oosten versterkt. MILAAN. V. D. In Noord- en Zuid-Italië heeft het twee dagen lang gestormd, waar bij verschillende personen omkwamen. Vele daken werden afgeslagen eri groote streken liepen onder. De oogst heeft veel geleden. Het treinverkeer ondervond veel vertraging. PARIJS. V. D. De troepen van het 19e legercorps hebben belangrijke successen in Marokko behaald. De Riffs trekken in wan orde terug. Abd JE1 Krim zou zijn oorlogsraad bijeengeroepen hebben. Anecdotes vaö Beroemd heden. Marie Corelli, de bekende Engel sche schrijfster, wier boeken' voor een deel reeds werden verfilmd, had den tiaam van grenzenloos ïjdel te zijn. Aan een officieel diner kreeg zij haar plaats naast den politicus Withmore en tusschen de beide „beroemdheden" werd het volgende besprek gevoerd: „Kunt u mij niet eens een goeden raad geven, mijnheer Withmore? Eiken mor gen vind ik bij mijn ontbijt wel vijftig brieven van' mij totaal vreemde lieden, die mij om raad vragen voor alle mogelijke dingen." „Zeker mevrouw, dat kan ik- Telkens als gij die vijftig brieven ziet, moet gij denken aan de tien millioen Engelschen die nog nooit van u gehoord hebben." Of de schrijfster dezen raad heeft op gevolgd, 4staat niet vermeld. (Hand.) Moord, doodslag en hijgei- laof. Wie ambtshalve in de boeven- wereld iis geïntroduceerd, wie als advo caat, als gewangieniisdokter, als recht bankverslaggever nu en da» gelegenheid t VLISSINGEN. Ondertrouwd: G. K. de Waardt en G- Vlielandor. Getrouwd: J- F. Crucq, 37 j. en J. C. Feitsma, 34 j. N. G. Kamerman, 28 j. en E. C. de Veij, 26 j. Bevallen: D. M. Groesser geb. Pieterse, zoon. Overleden: Tineke Portegies, 4 j. Gerard de Smit, 3 j. C. E. de Kruijter, 76 j., weduwe van A. Notebaart. SOUBURG. Overleden: S. Sinke, 39 j„ vrouw van P- Suurmond. Middelburg, 27 Aug. 1925. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim Tarwei 1214.50, Kroomierwten 1519, Maanzaad 50—52. Boter f 1.20, part. fl.30, Kip eieren 7 part. 8, Bemdeieren 7, part. 8- MIDDELBURG. Groote veiling Van 27 Aug. 1925. Groote veiling. Augurken Ie soort 'f 27.30, II© f 21.20, Met f5.50, IV© f2 era Spikkel 20 cent. MIDDELBURG, 26 Aug. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Cox Pomona „68, Keswick" I 710, idem II 35, Transparante de Croncel I 1725', Lord .Suffield 7,. Roode wijnappel 7, Grof- zuur 5, Zomer Courtpendu 7, Blomzoet 18, Dantziger Kapelappel I 11, idem II 4, Zomerpresent 3, Beurré de Merode I' 28, idem II 6, Astrakan 5, Jacques Lebel I 17, Glasappels 12, Sterappels 5, Zoete St- Jan 6, Warnersking 7, Vlaamsche schijven 4. Clapps Favorite 40—60, Suikerij 20 25, Scharlaken I 20—25, idem II 14—17, Victoriapruimen 5075, Blauwe pruimen 4045, Tomaten I 1525, idem II 10 12. Blauwe druiven 125130, Vroege blauwe 34, Late blauwe 56, Witte aardappelen 23V Poters 2, Stoksnijboo- nen I 1526, idem II 1015, Stamsnij- boonen 58, Stokprinses 1016, Stam- princes 48, Spinazie 610, Postelein 612 cent, alles per K.G.; Roode kool 34, Savoije kool 510, Bloemkool IS 20, Andijvie 13, Meloenen 3570, Perziken 18 cent, alles per stuk; Rame- nas 24, Radijs 1, Rapen 35, Peeën 26, Karoten 24, Ajuin 48, Selderij 25 cent, alles per bos. VLISSINGEN, 26 Aug. Transparante de Croncels 1418, Roode bessen 54, Kes wick 813, The Queen 1823, Honds- muil 58, Lord Suffield 20, Cox Pomona 810, Zilveruien 2528, Beurré de Me rode 24—28, Witte ribben 26, Dikstaart 24, Pree. de Trevoux 6466, Clapps 37 63, Scharlaken 2627, Beurré d'Aman- lis 43, Blauwe druiven 6372, Witte drui ven 444<8, Pruimen 61105, Prinsessen 1118, Wagenaars 27, Snijboonen 14,S 28, Tomaten 18—22 cent, alles per K.G.; Aardappelen '2544 cent per 10 K.G.; Roode kool 58, Savoije kool 16 17, Bloemkool 825, Meloenen 4368 cent, alles per stuk; Selderie 26,5, Prei 7,511, Uien 4,56,5, Peeën 3,510.5 rhabarber 12, Kroten 66,5, Rapen 5 6 cent, alles per bos; Andijvie 16115* Posteleijn 2359, Kervel 1012, Spina zie 1629, Peterselie 25, Zuring 5—13, Sla 1137, Bloemkool 1974 cent, aües per mand; Augurken' 1015 cent pee mand; Komkommers 121 cent p. mand. KAPELLE-BIEZELINGE, 26 Aug, Groo te y.eiling. Kroet f2.30 per 100 K.G. Kleine veiling. Jutten 100, Br. Duran- deau 3540, Clapps Favorite 4563, D« Jules Guyot 3545, Dr Cornelis 40, Br. de Merode 3545, Br. d'Amanlis 40—45, Scharlakenperen 32, Duifjesperen 3037*

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3