I Laatste Berichten. Rechtszaken Marktberichten. Burgerlijke Stand. Advertentiën. MiHei Ér M Kerk 51 en 94 ad f250.—, Particulier Geld gevraagd, 1^3 doodelijk zijn verloopen. 13e oorzaak tol ziektegevallen is daar te zoeken in |lCt slechte drinkwater. Twee Kenau's. In een der la nen bij het Hof te Boekclo onder Lonne- j.erplukten twee meisjes bramen, toen ccn fietser een praatje trachtte te begin- |ien, wat echter niet gelukte. Schijn baar verwijderde hij zich, doch even later trachtte hij een der meisjes, die zich 0j, wat verwijderden afstand van haar vriendin bevond, te grijpen. Het meisje „ai den kerel echter katoen en tracteerde hem o.a. op een bloedneus. D'e' andere juffrouw kw'am ook te hulp en de beide Kcnau's takelden den kerel zóó toe, dat hij piet wonden overdekt op de vlucht sloeg. De politie stelt een onderzoek in. P dg i ng tot vergiftiging van haar'man. Vrouw' R. te Breda heeft getracht, haar man van lrbt leven te berooven door bijtende stof vermoe delijk zuringzout in zijn drinken te doen. De man scheen echter lont to ruiken en bekeek, alvorens naar zijd werk je gaan, zijn drank. Plotseling rulste de vrouw toen het kruikje uit 's man's han den en zij trachttd 'hem den inhoud ju het gezicht te werpen. Dit mislukte, maar een gedeelte kwam op de jas van den man terecht en onmiddellijk beet zich daarin een groote vlek uit. Do man heeft do zaak gesteld in handen van de politie. Vermoedt wordt dat de vrouw! krankzin nig is; zij is in observatie genomen. De Tel. meldt nog: Herhaaldelijk konden de buren consta- teeren, dat de huwelijksverhouding verre van voorbeeldig was. Meermalen was de vrouw al weggeloopen. doch telkens keer de zij weer in de woning terug, Waarna de ruzie opnieuw begon.' Eenigen tijd geleden jvas de vrouw1 weer weg .geweest en de geheele vorigo week was do ruzie, naar wij van de buren vernemen, weder zeer hevig ge weest, zoodat de politie er aan te pas moest komen. Ten laatste werd de vrouw1 dit leven blijkbaar moede. Een woesteling. Te Hoogkerk heeft II. een zekere A. die in een café ruzie kregen, zoodanig mishandeld, dat do aanwezigen ter hulp moesten komen. A. is per draagbaar naar huis moeten worden vervoerd. II. zelf moest zich ook onder geneeskundige behandeling stellen. Do toestand van A. is ernstig. Do politie heeft de zaak in onderzoek. Aardbeving geregistreerd. Een telegram uit Faenza meldtDie seis- mografen van het observatorium van Ben- dandi hebben een uiterst hevige aard beving geregistreerd, waarvan de afstand ongeveer 9500 K.M. moet zijn. De naal den der instrumenten zijn tengevolge van de hevigheid der trillingen gebroken. H u i s e 1 iji k e t w i s t. In een woon wagen te Hom ontstond hooggaande ruzie tusschen do echtgenooten F. D|e vrouw, die twee revolverschoten op haar man loste zonder hem evenwel te treffen, werd door cle marechaussee in arrest gesteld. In den wagen wterd door de rechtenden alles kort en klein geslagen. Inbraak. Gisternacht is door in braak ten huize van een bewoner van den Rotterdamschen weg te Delft ontvreemd een blank ijzeren geldkistje, inhoudende een certificaat 5 pet. N.W.S. 1918 van f 1000 no. 7643 en oen no. 314376, verder drie 5 pet. certificaten van f 100 nos. 413138, 413139 en 428842, een brandver zekeringspolis, een bedrag van f90 aan geld en ^enkele sieraden. Een belooning van f500 is uitgeloofd voor inlichtingen welke leiden tot aanhouding van de da ders. Brand artillerie-inrichtin gen. Gisterenavond halfacht werd de di rectie der artillerie-inrichtingen aan de Itembrug te Zaandam gewaarschuwd dat in de gebouwen op. het uitgestrekte ter rein brand was uitgebroken. Spoedig bleek dat het vuur woedde in een der gevaarlijke gebouwen en wel' in een sas- gebouw, gevuld met ontplofbare stoffen van de nieuwere vindingen. Zoodra men't gevaar gewaar werd werden alle toegangs hekken door de militaire politie bezet en aanstonds zes brandkranen in werking gesteld. Aanvankelijk liet de brand zich erristig aanzien en zag men witte rook zuilen optrekken en de vlammen .hoog slaan. Dank zij het krachtdadig optre den van het personeel, dat de bediening der brandkranen op zich genomen had, bleef de brand tot het aangetaste gebouw beperkt. Dit brandde echter geheel uit zoodat alleen de vier muren zijin blijven staan. Gelukkig was er weinig wind, zoo dat geen gevaar voor belendende gebou wen bestond, vooral daar het sasgebouw geheel afzonderlijk staat. Omtrent de oor zaak tast men in het duister wijil reeds om halfvijf de werklieden de fabriek hadden verlaten. Als vermoedelijke oor zaak wordt zelfontbranding aangenomen. Bekers van ondoordring baar papier. De restaurateur van het spoorwegstation te Amersfoort laat te genwoordig de consumptie's langs de cou pé s aanbieden in bekers, welke het mid den houden tusschen celluloid en papier. Het groote voordeel hiervan is, dat de reizigers niet direct de bestelde consump tie behoeven te nuttigen, omdat de pi- colo niet op gl'as of kop wacht, w!ant de beker mag worden medegenomen en kan zelfs thuis nog vete malen dienst doen. En ook het twaalfuurtje Wordt thans op ondoordringbaar papier verkocht en kan in den trein genuttigd worden,, want er wordt een vork bij toegegeveni,, he reizigers stelten deze nieuwtjes blijk baar op prijs. i Een vreemde geschi edenis Een agent met een nachtwaker hebben te Amsterdam een dame naar de Va- 'eriuskliniek gebracht, die hevig gillend en uit den mond bloedend, voor haar wo ning was aangetroffen. Zij verklaarde te zijn vergiftigd door een persoon, die vermoedelijk geneesheer is en die met be hulp van een ladder door middel van in klimming baar woning was binnengedron gen. Het onderzoek der politie heeft tot nu toe nog weinig li.cht in deze zaak gebracht. Wel is echter komen vast te staan, dat inderdaad een man de woning der betrokken dame met behulp van een ladder is binnengedrongen, waarlangs hij! ook wederom de vlucht heeft genomen, nadat de dame zich gillend tegen hem had verzet. Een door de bewoonster met name genoemde geneesheer dr S. is even wel niet bekend en de politie is er ook nog niet in geslaagd bedoelden persoon aan te houden. Bijna oen ongeluk. Koningin Mary is evenals koning George enkele dagen geleden nauwelijks aan een auto mobiel-ongeluk ontkomen. Koningin Mary kwam van Goldsborough Hall, Waar zij een bezoek had gebracht aan prinses Marv en arriveerde juist te Knaresbo- rough toen van een zijweg een door een 'da.mc bestuurde auto kwam aanrijden. Door op het laatste oogenblik snel het stuur om te werpen wist de chauffeur van den koninklijken wagen nog een botsing te vermijden. Terwijl de inzittenden zich verschrikt tot den chauffeur wendden met de vraag naar de oorzaak van do snelle draai reed de dame van de andere auto rustig door. Zij scheen van het dreigende ongeluk geen vermoeden te hebben gehad. MIDDELBURG, Zooals reeds gisteren werd gemeld, is het 7-jarig zoontje vsx) A. in de gracht verdronken. Hedenmorgen is het lijkje opgehaald en naar de ouder lijke woning overgebracht. Jf. AMSTERDAM. V. D- Betreffende het geheimzinnig geval met een dokter, ver nemen wij: Eon geneesheer stond in be trekking tot een -gescheiden vrouw in de Lassusstraat. Dit kwam do vrouw van den doktor ter oorc. Deze laatste beeft toen een poging gedaan zich door vergiftiging van hot leven te berooven, wat mislukte. Hij hoeft zich toon Woens dagnacht door inklimming toegang ver schaft bij de vrouw in de Lassusstraat en heeft getracht haar door een injectie in den 'mond van het leven to berooven. De vrou w sloeg van zich af en liep gillend het huis uit. Ben agent bracht haar naar do Valerius-kliniek. De geneesheer is spoorloos verdwenen. DEN HAAG. V.D. Met ingang van 15 Sept. is onder dankbetuiging aan mr H. Bijleveld eervol ontslag verleend als hof raad, raad-adviseur van H. M.'s Huis en als lid en secretaris van den Raad van Beroep van het personeel der Koninklijke Hofhouding en als lid van de comptabele commissie der Koninklijke Hofhouding. DELFT. V.D. De directie der Kabel- fabrieken hoeft de loonen met 5 pet. verhoogd. Daardoor is 'de dreigende sta king voorkomen. LEERDAM. V.D1. In het station alhier is ingebroken. Een bedrag aan geld wordt vermist. AMERSFOORT. V.Ri. Een ingezetene dezer gemeente kreeg een dreigbrief uit Den llaag. Hij moest een flink bedrag per aangeteekende jenden. D|e schrijver, de zwerver J. A. S. is echter te Djen Haag aangehouden. OOSTERHOUT. Gisterenavond is de 63 jarige Mook door den 50-jarigen Visschér bij een twist doodgestoken. Die beide mannen, waarvan oen met een kermistent en de ander met een kraam op de kermis stonden, kregen gisterenavond half elf tengevolge van een familieveete een he vige woordenwisseling met het gemelde droeve gevolg. V. is door de politie! gearresteerd. PARIJS. V.Dl Die Fransche antwoord nota op 3e D|uitsche nota van 20 Juli zal Maandag worden overhandigd en Vrij! dag a.s. worden gepubliceerd. WASHINGTON. V.D. President Coo- lidgo 'heeft de Amerika.ansch-Bclgische overeenkomst inzake de fundeering der Belgische schulden geteelcend. Het Con gres moet ze nu nog bekrachtigen. LONDEN. V.D. Chamberlain heeft zijn vacantie onderbroken in verband met den ernstigen toestand in China. Vermoede lijk heeft men met Bolsjewistische in triges 'te doen, teneinde Groot-Brittannië en Japan in vervvikkelingen te brengen. BERLIJN. V. Dl. Volgens een telegram uit New-York hebben Frankrijk en Italië van de Amerikaansche regeering bericht ontvangen, dat het verkrijgen van verdere leeningen zal afhangen van de regeling der schulden. Frankrijk zou tot deze rege ling gedwongen worden door een stop zetting der credieten. NEW PORT. V. D- Een ernstig onder zoek wordt ingesteld naar de verant woordelijkheid van do ontploffing in de haven, waardoor 37 personen werden ge dood en 12 in levensgevaar verkeeren. Middelburg. Door notaris Struve is gis teren publiek verkocht Heerenhuis met erf en tuin, Rouaan- sche Kade G 128, groot 5 A. 79 c.A. Opgehouden op f 10.750.; woonhuis met erf en tuin, Veersche Singel S 65, groot 2 A. 21 c.A, aan den heer J. S. Hoek 'voor f4218; winkelhuis met erf en tuin. Spanjaardstraat E 89, groot 1 A. 90 c.A., opgehouden op f3805; bouwland nabij den Sciswcg, groot 7 A. 12 c.A., aan den heer J. Boogaard voor f600; pakhuis met afz. bovenwoning, Spanjaard straat F 60, groot 65 p.A., aan den heer J. Jacobse voer f2385; woonhuis mei erf en tuin aan het Zand D 45, groot 1 A. 59 c.A., aan den heer E. Izeboud voor f3887. Alle koopers wonen te Middelburg. Middelburg. Door den heer A. M. Bal- jeu, architect alhier, is aanbesteed het verbouwen van perceel B 114115 aan de Langedelft. Inschrijvers waren de hee- ren: ,T. Jansen f12.625; F. Hollebrandse f12.560; D. Dekker f 11.480; M. Walraven f 11.200; J. Beckers f 11.142; C. Joziasse f 10.797. De inschrijvers wonen allen te Middelburg. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: varkens houden op verboden plaats: P. T. O., Ellewoutsdijk, f0.50 b. s. 1 d. li.; In validiteitswet: J. K., Krabbendijke, 18 maal 13 b. s. 18 maal 3 d. h.; J. B., Krabbendijke, 13 maal f2 b. s. 13 maal 2 d. h., B. T., Krabbendijke, 12 maal f 3 b. s. 12 maal 3 d. h., A. L., Krabben dijke, 8 maal f2 b. s. 8 maal 2 d. h.; vei ligheid in gevaar brengen D'. G., Kapellc, f25 b. s. 25 d. h.; te Goes rijwiel laten staan tegen gevel, stoep of hek: A. J. d. S., Wemeldingo, F. v» G„ 'sH. Arendskerke, A. B., Goes, J. W., Baarland, J. W., Ka pellc, H. E. Kapelle, G. B., 'sH. Abts- kerke, J. W., Kloetinge, M. N,. Driewe gen, I. F., Wolphaartsdijk, W. L. II., II. C. J. N„ W. d. V., 's Gravenpolder, f 3 b. s. 3 cl. h.; stropperiji; J. S., J. S., Goes, P. G„ C. G., Kloetinge', 1 maand tuchtschool proeftijd 1 jaar, J. C. L„ Goes, terug ouders; zonder vergunning loopen over grond niet verboden toegang: A. A. M. D1., Middelburg, f3 b. s. 1 w. luchtsch.; zonder vergunning loopen over grond die bezaaid is: A. J. v. D., Nisse, f 5 b. s. 5 d. li.rijden met auto over Oostwal: A. D., Goes, f5 b. s. 5 d. h. met motor in verboden richting in Lom- bartstraat rijden: W. H. J. v. d. H., Goes, ontslagen rechtsvervolging; zonder ver gunning visschen in eens anders visch- water: J. v. H„ M. v. d. M., Goes, vrij gesproken; Schelde bevisschen zonder consent: J. D'. V., Ierseke, terug ouders; 's avonds fietsen zonder licht: M. R., J. K. D„ Ierseke, R. K., B. IC, C. R., J. A. B„ Goes, I. S., W. d. R., Kapelle, J. P., A. A., 's Gravenpolder, f 3 b. s. 3 d. h., C. F., Kwadendamme, D1. G., C. M., C. B., Oudelande, terug ouders, J. V., Colijnsplaat, f5 b. s. 5 d. li.dron kenschap 2o herh.S. J. B., Tilburg, J. W., Baarland, 14 d. h. De Zond ag in Zoutela-nde. De Raad van Zoutelande heeft indertijd een verordening vastgesteld, dal: op Zon dag geen café's open mogen zijln en dal. ook in. de aanhoorighoid van de café's geen andere personen dan zij;, die be- hooren tot het gezin van den caféhouder aanwezig mogen zijn. De rechtsgeldig heid van de verordening voor wat be treft het gesloten zijn der café's is reeds eerder vastgesteld. Thans werden de beide caféhouders verbaliseerd omdat in een schuur of stal personen, die daar hun rijwiel in bewaring hadden gegeven, op Zondag waren aangetroffen. Woensdag hadden zij zich deswege voor den kan tonrechter te Middelburg te verantwoor den. D'e ambtenaar van het O'. M- achtto het feit van geringe beteekenis, doch do verordening rechtsgeldig ook op dit ge bied en vroeg schuldigverklaring van de beklaagden, maar zulks zonder toepas sing van straf. Die verdediger, mr p. C- Adiiaanse, bestreed do meening, dat de stal of schuur, die los' staat van het café, een aanhoorigheid van het café zou zijn en bepleitte ontslag van rechtsvervolging voor beide beklaagden. Uitspraak 26 Aug. Moordaanslag. Voor do Haar- lc-msche rechtbank heeft terecht gestaan W. S-, 19 jaar, verblijf houdende in een woonwagen, thans ged. te Haarlem, die op Zondag 28 Juni tijdens de hard draverijen te Heemstede K. Warmerdam, die met het toezicht op de gestationn eerde auto's aldaar belast was, een steek in de hartstreek gegeven heeft, waardoor deze 7 weken verpleegd is moeten worden en eenigen tijd in ernstig levensgevaar heeft verkeerd. Deze aanslag was geschied om dat W. twee jongere broettjes van g. van het terrein had weggejaagd. Beklaag de toondo veel berouw. De officier van justitie hield er rekening mee dat de beklaagde nóg iteer jong is en nog nim mer met de justitie in aanraking is ge weest. Hij' eischte 9 maanden gevangenis straf, met aftrek van de voorloopigc hech tenis. tte. verdediger pleitte 'Clementie. Valsclie rijwielbelasting- p laatjes. Te Haarlem heeft terecht gestaan do 27-jarigo havenarbeider J. A. de B., gedetineerd, beklaagd van het ver vaardigen van valsche rijWiclbelasting- plaatjes in 1924 en van het verkoopon subs, ten verkoop in voorraad hebben, meer subs, het vervoeren uit winstbejag en verborgen houden van valsche rijlwiel- belastingplaatjes. Beklaagde ontkende de vervaardiging! der plaatjes; hij had de -plaatjes, waar voor hij zelf 75 cent per stuk had be taald, niet als echt en onvcrvalscht ver kocht, maar er bij gezegd, dat zo valsch waren. Getuige B. had de plaatjes van beklaag de gekocht voor fl. Hij had gehoord, dat beklaagde een plaatje verkocht, en er bij zei, dat het valsch was en dus van de fiets moest worden afgenomen, als deze werd weggezet. Het O. M- noemde beklaagdes houding zeer eigenaardig; hij geeft nu voor, dat hij do plaatjes niet heeft verkocht om ze als echt en onvervalscht te gebruiken. Maar de prijs dan? Waarom gaf hij' dan 75 cent voor een ding, dat 'ten hoogste enkele centen waard was? Eisc.h 2 jaar gevangenisstraf. Die verdediger meende, dat zij, die van beklaagde kochten, nooit door hem in den waan zijn gebracht, dat de plaatjes echt en onvervalscht waren. Ook de andere subsidiair ton laste leg- gingen acht pleiter niet bewezen. Zijn conclusie is dus, dat vrijspraak zal moe ten volgen. Dp onmiddellijke invrijheid stelling werd geweigerd. Niet berekend voor z ij'n taak. Hot O- M- bij de rechtbank te Groningen, eischte Donderdag eene voor waardelijke gevangenisstraf van 9 maan den met een proeftijd van drie jaren tegen den 58-jarigen H. B. te Westeremden, koopman en penningmeester van het On derlinge Ziekenfonds, die de heelo ad ministratie in do war liet sturen, waar door genoemd fonds een schade opliep van f325. B. staat gunstig hekend, maar was niet berekend voor zijn taak. MIDDELBURG, 20 Aug. Op de groote veiling werden do volgende "prijzen be steed: gespikkelde wagenaars f 0.30; augurken te soort f22.70, 2e soort, f 14.20, 3e soort f 7.80, 4e soort f 4.60. GOES, 20 Aug. Peren: Clapp's Favo rite 4568, Precose de Trevoux 4350, Beurré d'Amanlis 3652, Beurró de Me- rodc 30—36, Beurré d'Aremberg 2934. Beurré Durandeau 28, 'Maria Louisse 16 21, Dulfjesporen 2526, W. B. peren' 2224, Afval peren 815. Appels:Manks Codlin 17—36, Signe Tillish 15—18, Swo- denappel 2735, The Queen 2434, Eck- teville Seedling 18, Cilini 1215, Transp. de-Croncels 1323, Duch. d'Oldenburgh 1619, Cox Pomona 1317, Nelson's Glorie 17, Lord Suffield 14, Jacques'Le- 'hel 814, Codlin Keswick 820, Zomer Court Pendu 11.14, Notarisappel 15, Ganzebout 712, Constantijn de Groot 710, Zomer Princes 22, Reinette d'Au- tomne 7—10, Clasieappel 6, Zoete Ribbc- ling 15, Blomzoot 15, Eng. Pigeon 21, Zoete appels 10—16, Afval; en Kroet- appels 18. Pruimen: Dubb. Boerewitte 108, Reine jQlaude 80, Tonneboers 53, Belle de Louvain 4161, Abrikoosprui- men 57—65, Reine Victoriapruimen 33 58, de Montfortpruinicn 34, Marbclanen 3337 gulden, alles per 100 K.G.; Bnr- bankpruimen f 3.80 per 100 stuks. Diver sen: Roode bessen 54, Snijboonen 616, Groene boonen 312, Sjalotten 4, Zil veruien 37, Kleine Uien 3, Aardappelen 23 gulden, alles ,per 100 K.G.; Roode kool 510, Komkommers 0.506, Augur ken 0.090.25, Meloenen 3363 gulden, alles ,per 100 stuks; Pootuien 133 glfl. per 100 bos; Kippen 'f0.70 per stuk. KAPELLE-BIEZELINGE, 19 Aug. Kleine veiling. Clapps Favorite 5678, Roode Suikerij 25-35, N.-H. Suikerij 32—38, 'Dr Jules Guyot 3548, Dr Cornelis 32 40, Bel Epin 4560, Wittebroodsperen' 2840, Scharlakenperen 2035, .lullen 77, The Queen 2340, Mancks Codlin 2038, Sweedenappel 2335, Warners- king ,1618, Nelsons Glorie 1416, Lord Suffield 1418, Keswick 1220, Zomer- princes 14, Wijnappel 1216, Tarwe- appel 1114, Gocsche Marktappel 14 18, Zoete Ribbeling 12—16, Blomzoet 12, Princepruimen 35, Reine Victoria 45 60, Dubbele roode Eierprnimen 4562, Moerbeziën 53, Princesseboonen 1120 gulden, alles per 100 K.G.; Augurken 0.100.25, Komkommers 13, Savoije kool 57, Snijboonen 0.240.37 gld., al les per 100 stuks. Groote veiling. Kroet f 1.30 per 100 Kilogram- Kipeieren 'f8.20 per 100 stuks. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Aug. 2 u. Berlijn 59.05—59.15 Brussel 11.27i/2—11.321/2 Parijs 11.65—11.70 Londen 12.053/4—12.061/4 New York 2.48Vi— 2.48Vz MIDDELBURG. Iluw.-aang.L. Dinge- manse, 70 j. en P. Broerse, 65 j.; G. A. J. Albregts, 44 j. en II. G. Switink, 42 j.DL Davidse, 22 j. en L. de Rijke 22 j.; A. Mudde, 23 j. en C. E. de Mari, 22 j. Gehuwd: J. Scheenloop 28 j. en L. D. M. Karei 26 j.; P. J. de Jonge '24 j. en 0. K. Kosters, 27 j. Bevallen: J. J. Stekotoe-Ossewaarde, z. Overleden: M. van Zweeden, 24 j. 011- geh. z.; G. de Jonge, 82 j. geh. met L. H. Kamhoot. GOES. Geboren: Cornelis, z.v. Cornelis Bruggeman en Elizabeth van Boven. Van 1319 Augustus. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. Keste- loo, 21 j. en C. W. Labruijere, 19 j.J. Minneboo, 22 j. en J. II. Kaemper, 26 j.; G. J. Ilorsting, 40 j. en 11. J. Hart man, 24 j.; J. S. Rerendsen, 23 j. en E. Meulmeester, 22 j.; C. J. H. Vermeij', 30 j. en II. Houthuij'sen, 18 j.T. J. Swannen, 29 j. en C. S. Kouwijizer, 24 j. Getrouwd: J. L. de Bel, 24 j. en J. v. d. Kreke, 21 j.; C. Everaars, 22 j. en M. L. Verburgh, 19 j.; J. K. Klein, 21 j. en J. O. Helm, 21 j. Bevallen: J. Mommaas, geb. Andeweg, d. ;T. Kurjt, geb. de Ridder, z.F. v. d. Hoeven, geb. Houtzager, z.; E. M. r. Noorden, geb. v. d. Kop, d.A. M. Renders, geb. Lippens, d.; E. Wever, geb. Willeboordse, d.J. T. van Akkeren, geb. Woltering, z.A. C. Snoek, geb. de Lege, d.D. "Kervink, geb. Hoogerheijde, z. C. Heijeriks, geb. Ruben, z.M. v. d. Linde, geb. Remijnse, z.T. de Visser, geb. de Buck, d. Overleden: IV. Brizee, man v. M. M. Timmerman, 54 j. VI. Crt. Van 1320 Augustus. SOUBURG. Ondertrouwd: Pieter Lan- gendijk, 24 j. en Anna Charlotte Demoor, 23 j.; Pieter Meliefste, 24 j. en Corne lia Koppejan, 24 j.Jacobus Joziasse, 26 j. en Francina Suzanna Vader, 26 j. Geboren: Marinus, z.v. Jacob Nieuw- dorp en Christina Flipso; Maria Louisa, d.v. Antonius Josephus Bevers en Maria Francisca do Mulder; Pieter, z.v. Anthonie Antheunisse en Neeltje Scheffers; Corne lia, d.v. Johannes van Keuten en Maria Suzanna Nij'sse. (VI. Crt.) Van 1421 Augustus. IERSEKE. Ondertrouwd: Marinus den Herder 22 j. jm. en Jacoba Johanna van Overbeeke, 23 j. jd.; Pieter Paulus Sonke, 29 j. jm. to Kodiri (N. O.I.) en Sara, Jacoba Bakker, 22 j. jd.Hendrik Houtekamcr 22 j. jm. te Wemeldingo en Jacoba Nouse, 21 j. jd. I OverledenPieter van der Endt, 64 j. echtgen. van Janna Koster; Christiaan Sonke, 67 j. echtgen. van Johanna Scheele. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen iu den ochteMd van 21 Aug. Medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 764.9 te Var- doo, laagste 747,0 te Val'entia. Verwachting tot den avond van 22 Augustus Matige zuidoostelijke tot zuidwestelijke wind, zwaarbewolkt of betrokken met tijdelijke opklaring., waarschijnlijk regen buien met kans op onweer, zelfde tem peratuur. Getrouwdi J. A. SCHIPPERS en A. C. VAN DER WEELE, die mede namens wederzijdsche Familie dank zeggen voor de be langstelling, voor en bij hun huwe lijk ontvangen. Kamperland, 21 Augustus 1925. Hartelijk dank voor de betoonde belangstelling bij ons 25-jarig jubilé op 15 Augustus j.l. A. MELIS. J. MELIS Matthijsse. Souburg, 21 Augustus 1925. TE SOES. ZONDAG 23 AUGUSTUS. Voorm. half 10: Ds. H. v. d. Veen, Em. Pred. te Amersfoort. Avond 6 uur: Idem. Vereensging tot Stichting en Instandhouding eener Christ. Kweekschool voor Zeeland te Middelburg. Van de 4 °/0 Oaldleening, groot f 40000 zijn uitgeloot de nummers welke betaalbaar zijn ten kantore van de Firma H0ND1US ZOOM, vanaf I Augustus 1925. op rente, voor nieuwe woning bouw. Adres Bureau van dit blad te Goes, onder no. 5. j', 'i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3