Openbare Verknopingen en Ver' pachtingen. actie voor den spoorwegaanleg, en straks 00fc van het verkeer. Die verbindingsweg tusschem steiger en het (toekomstig) sta-1 tjon is reeds aangelegd. fe Oudelando aan den Waldijk heeft j,icn den heelen weg moeten aanleggen, duizenden kubieke meters aijin daarbij ver kerkt; aan den eersten binnendijk is 'een sluisbcwoging aangebracht. pc Ruigedijk onder Ovcza.nd is ge deeltelijk afgegraven. Daar is een slap cc-deelto een veenput en daar naast toch weer best zand gevonden, gen "Stukje van veertig meter, waaraan bijzondere zorg tc besteden noodlg is. Over Borssele en 's-Heeremhoek g'ing de toiht naar Heinkenszand. Te Heinkenszand, waar de trein over 'tdorp zal loopen, is in plaats van het bestaandc duikertje, voor den wateraf voer een arco buis gelegd- De baan 's-H. jtreiidskerke'sHoerenhoek komt hier langs. Op den weg naar station 's Heer Arcndskerke is een brug in aanbouw. Bij wachtpost 47 komt hot Station voor de lijn GoesWolf aartsdijk. De. lijn Goos- Hoinkcnszand loopt langs de hoofdlijin. Dezo lijn loopt dus door naar de hoofd lijn te Goes. Door de verschillende polders -van Wol- fertsdijk en den Wilhclminapolder over Rattendijke ging het naar Wemeldingo. Het toekomstige emplacement Wemel dingo staat er goed voor. Het grondwerk voor de lijn GoesWemeldingo is vrij wel gereed. Men gaat er binnenkort rails loggen. Hen put zal worden gedempt, daar ter plaatse zal het station verrijzen. Ook do toegangsplaats naar de los- en laadplaats 'komt gereed.. In den Ouden Polderweg te Wemeldingo is een klein steenen bruggetje gelegd over de waterloop, en een greotere brug over de groote watergang. Van daar ging tie tocht naar den Postweg, waar Vrijdag en Zater dag, in slechts twee dagen tijlds een ge deelte weg tot een lengte van ongeveer 150 meter werd opgehoogd, bestraat en ingewalst. Over Kloetinge, waar eveneens groote bedrijvigheid heerscht, werd de tocht be sloten met een bezoek aan het emplace ment Goes met zijn flinke loods, enz. enz. Wij waren benieuwd naar het resul taat van zes maanden arbeids, en hébben ons verwonderd over hetgeen reeds is 'bereikt; aan de aannemers en opzichters, en aan de arbeiders komt groote lof toe voor hunne prestaties ten dezenwijl 'heb ben omtrent den verderen gang van hun ■móóie werk goede verwachting. Ned- Herv. Kerk. Beroepen te Scherpenisse D. Los :4e Mijnsheerenland. Bedankt voor Bleiswijk door :G. S. Se- vcrijn te Schelluinen. Geref. Kerken. Tweetal te Oud-Vossemeer J. TIettinga (te WyCkel en K. Veen te Oude en Nieuwe iildtdijk. Beroepen te Alteveer C. (Stam, cand. te IJselstein; te Hemelum J. Maaskant,'] cand- te Bijsoord. Aangenomen naar Batavia ■(vac.-Aal- ders) J. A. C. Rulimann, tol nu toe werk zaam onder de verstrooiden. Bedankt voor Westmaas door Ring- nalda te Leimuiden. Geref- Gemeenten. Bedankt voor Ridderkerk door C. Overduin te Giessendam. Ten bewijze hoezeer kerkelijke aange legenheden liggen kunnen buiten de alge- meene sfeer van kennis en belangstelling (in de ambtenaarswereld? Z.j diene het volgende. Mogelijk, dat 'het bij wijze van augurkje deze en gene ia den vaeantie- (tijd verfrischt. Als questor van de Weduwenbeurs Clas sis X heb ik op desbetreffend verzoek do halfjaarlijkseho uitkeering aan een we duwe, die tijdelijk in Indië verblijft, te doen op haar conto bij een onzer groot- ste bankinstellingen. Ik d.eed dat onlangs veer, liet mijn remise vergezeld gaan van een duidelijk gestelde kwitantie, sloot een en ander in een couvert, dat in den Imkerbovenhoek den -naam der 'betrokken beurs gedrukt vermeldde en ontving daar- ?P yan de bewuste (of onbewuste?) bank- mstelling de kwitantie geteekend terug jmder bijvoeging van het jiavolgendbrief- 1®. voorzien van twee handteekeningen ^Hiermede -erkennen wij de ontvangst van uwe remise per postehècrue, groot welk bedrag wij hebben aange wend ten gunste van mevrouwvoor rekening van mevrouw de Wed. Beurs- Uassis, te uwent." Het is mij tot op he- den nog niet mogen gelukken mevrouw de wed. Beurs-CIassis te mijnent te ont ken. (N. R. C.) Wijlen Ds C. B. Oorthuys. Bi ran Gheel Gildemeester herdenkt in de s-Gravenhaagsche Kerkbode" wijlen 0- B. Oorthuys, die ook enkele jaren lr' kjen Haag de Ned. Herv, Gemeente als predikant diende. Mijne eerste gedachte, aldus de Haag- scho predikant, was: „nu, die zal daar V6n wel goéd aangekomen zijn". En toen ik hot aan mijn vrouw vertelde, was naar indruk de zelfde en zij sprak dien lu' nrot dezelfde woorden. fin al die dagen waren onze gedachten nfl dien ontslapen vriend; we hadden nem zeer lief. We leven zoo snel; 'tis al ruim 32 jaar geleden, dat Ds Oorthuys hier in Bon Haag predikant was, het jonge ge dacht heeft hem niet gekend, het oudere ls bjjna verdwenen, ft heb Dis Oorthuys gekend van Juli 1878 af, toen ik den 7den dier maand in Wilholminadcrp, in den ring Goes, waar toe ook 's-H. Abts- en Sinoutskerke be hoorde, waar toen Ds Oorthuys op zijn 2e standplaats stond, intrede deed. Hij heette toen nog modern, maar hij maakte op mij don indruk van een stil, gezalfd, geeste lijk man. Br weet nog dat ik hem eens gevraagd heb om voor mjji een beurt waar to nemen, en hij met zijn zachte, vriendelijke stem antwoordde: „dat moet je niet doen, mij je preekstoel afstaan. Ik vind het heel vriendelijk van je, maar ik wil het niet aannemen van je, want dan ben je heel gauw je crediet in onze kerk kwijt." En hij heeft het niet gedaan? Uit bezorgdheid om mjjn kerkelijke repu tatie! Trouwe, goede vriend 1 Ik deel deze bijzonderheid mee, nek omdat zij een bewijs is van de vergis sing, die O. maakt, wanneer hjj zegt, dat zijn bekeering datecri van rit; intree- prcek van Dis Huet in Goes, in het voor jaar van 1878- Ik meen, dat bjj) zich hier een klein jaar vergist. Hier wordt gedoeld op een intiem boekje, dat Dn O., toen hij 75 jaar geworden was, aan een inticmen kring van vrienden cadeau heeft gedaan: „Aanteekeningen uil mijn leven" ('Op verzoek van mijln -zoon Li. Aalders). Casparus Bernard us Oorthuys is ge boren den 2den Mei 1848. Zijn „aantee- keningen" beginnen: „reeds vanaf 2 Mei 1848 was mjjn leven op gang, vóór het, bestaan <er van tol. mij doordrong". Bit was een geliefd gezegde in zjln latere piediking, wanrteer hij; wilde aantoonen, dat- een menseh ook wel wedergeboren kon zijn, aar hij 'tweet. Oorthuys' vader was Rijksontvanger in de .beide Kat wijken, Wassenaar en Valkenburg, een begaafd man, zyn moeder een lieve vrome vrouw met aanlog tot mystiek. Hij zelf. een begaafde jongen, in zijn eigen familie en bij zjjn vrienden zeer geliefd. .„Oas ligt in ons aller hart begraven" zeide mij eens een zijner zwagers. Zijn eerste oriderwps was maar zoo zoo. Hjjj wist gauw al wal do dorpsschoolmeester in Katwijk ,hena kon loeren; en heeft toen naar het schjjint een paar jaren hoopt gezond in do duinen gespeeld. Wel .to we ten, .zegt .hij, na do klas! Vermakelijk wat hij vertelt van de vadcrlandsche ge schiedenislessen. Die meester 'maakte het zich nog al gemakkelijk. In plaats van de geschiedenis .te vertellen, .moesten do jongens ieder een stuk hard op voor lezen. „Op een vasten datum kregen -wij het gedeelte, waarin vermeld stond de heldendaad van Kapitein G-'Oorthuys,biji kaap St. Mario op '30 Mei 1781- Altijd vroeg de .meester dan: Gaspar, 'ken je dien kapitein Oorthuys? Ik antwoordde met hooge kleur: ja, moester, hij! was mijn grootvader. Hoor je 't wel, kinderen, zoo'n grootvader 'heeft Gaspar Oorthuys gehad. Hij zei dit zoo, alsof ik het kon 'helpen; en legde zjjjn hand op mijn hoofd. Gaspar vond dit .niets pleizierig, want buiten kreeg hjji van de grootere jongens daarvoor geregeld een pak slaag, „wat hij zich toch wel verheeldde?" Gelukkig is die ongenoemde onderwijzer ontslagen en vervangen door een zeer uitnemend man, meester van Viissingen. Dio heeft hem mathesis geleerd, die heeft hem tot ontwikkeling gebracht en goed gezien, wat er i'n hom stak. Ds A. W- L- Talma, toentertijd in Katwijk aan Zee, ont dekte in den jongen Oorthuys den toekom- stigen predikant en baande voor hem den •,weg naar do academie. Nadat de lieer Van Viissingen hom zoover gebracht had als hem mogelijk was, gaf Dis Talma die een goed literator was hem deugde lijke lessen in Latjjn en Grieksch. O werkte geweldig, dikwijls itot des nachts drie uur. En dan zat hij drie morgens in de week van 68 bij Ds Talma op de studeerkamer. Zoo deed hij na, ruim e en jaar ad missie-examen in Leiden. Weuter van Lingcn, de zoon van don hoofdonderwijzer uit Zetten, was daar een zijner itrouwu vrienden, .die evenals Oort huys .orthodox aan de universiteit ge komen vsvas, en evenals hij onder den invloed wan Scholten en Kuenen modern is gewerden. Oorthuys zelf vertelt met zelfbeschuldiging, dat hij in die dagen het gebed „schandelijk verwaarloosde". De Leidsche school tornde daar heel .-zoetjes aan de grondslagen van hun ge- 'leof. En „hoe konden daar de jongelui staande blijven tegen de raeesleepende ■welsprekendheid van een Schotten en Kuenen?" Tegenwoordig blijven vele jon gelui daar "in Lenden wel „staan", of misschien zijn zij' van den aanvang af zittende en besloten te blijven zitten. Mo gelijk is ook de invloed der Leidsche hoogleeraren niet meer zoo overweldigend als in de dagen van Kuenen en Schollen. En zoo ging onze Bis Oorthuys in 1873 als "„modern" predikant naar Zeeland. Naar Waarde, op Zuid-Reveland. Hij was in Januari '73 getrouwd met Johanna Wilhelmiha Sohoorel, de dochter van den doctor in Katwijk, die hem meer dan ■vijftig jaren ®en trouwe levensgezellin geweest is. Zij was niet „modern". Maar zij was een liefhebbende, verstandige, bid dende echtgcnoote, en toen Oorthuys on der bezielenden invloed va,n Dis Huet in Gods tot besliste overgave aan Christus kwam, toen heeft in haar hart een lof- en dankpsalm weerklonken. Volgende weck vertelt DB Gildemeester verder. „Bij de vereeniging van de Ned. Geref- Kerken en de Chr. Geref. Kerk in 1892." aldus schrijft ds J. H. L(andwehr) in de Geref. Kerkbode, weed besloten ho tStatuut van 1869 te vervangen door de Dlordtsche Kerkenorde. Toen dit beslo ten was, riepen velen ach en wiee. Men oordeelde, dat dit geschied was met de bedoeling, om de Chr. Geref. Kerk van voorbeen in duigen te laten vallen. En niet weinigen vonden in het wiegnemen van dal statuut oorzaak ,om een nieuwe Chr. Geref. Kerk te stichten. En ziet, wat is er geschied op do Synode der Chr. Geref. Kerk in Gronin gen? Nu men wat tot bezinning geko men is, en men de zaak eens rustig over dacht hoeft, is men tot de conclusie gekomen, dat hot. statuut toch eigenlijk weg moet, en het is weggenomen met al- gemeene stemmen. Wij kunnen ons niet anders dan ver heugen, dat thans door de Synode der Chr. Geref. Kerk dit besluit is genomen. Wij komen zoo weer nader tot elkaar. De kerkinrichting en de beginselen der kerk- regeering zijtra. nu bij heil en ons dezelf de. Op dat punt is er dus geen verschil meer. Door dit besluit is ook een der redenen van afscheiding vervaïlfen. Als wien nu ook eens de zoogenaamde lcer- verschillen gaat overwegen, om tenslotte 'tot de overtuiging te komen, dat wij in den grond der zaak niets verschillen, clan komen wij eindelek zoo dicht bij elkaar, dat er van hcroeniging sprake kan zijn. Mocht men de z.g.n. leerverschillen eens precies zoo kalm nagaan, als men dat. mot het ptatuut gedaan heeft. Dan is er hqpe." Van de (Rijksnormaallessen te Goes, wélke met ingang van 1 Sept. wordt*op geheven, zijn 37 leerlingen aan de Rijks kweekschool te Zierikzee geplaatst- (Z. NA Volgens beschikking van den Minis ter wan Onderwijs, Kunsten en Weten schappen zijn tot kweekelingen aan de Rijkskweekschool te (Zierikzee toegelaten tót eerste klasse: Nicolaas Bolijn te Ouwerkerk, 'Christiaan Boot, te Burgli. Adriaan Ileule te Ouwerkerk, Willemijntje Lette te Brouwershaven, Abraham Priem te St. Maartensdijk, 'Trientje Pik "te Zie rikzee, Maxinus de 'Rijke te Sirjansland en Aletta Vogelaar te Zierikzee1 tot de tweede'klasse: Pré ter van As te Scher penisse, Mina Bilius te Zierikzee, Pie ter Knuist 'te St. Maartensdijk, Pieter- nella van der Valk te Zierikzee, Johanna Vijverberg te Noonlgouwe en Johannis Zwagemaker te Tholen; tot de derde klasse: Pieter Coumou te.AxèJ. (Z. Nb.) Ongelukken. Te Rotterdam is een negenjarig .uaeisje, toen zij «aan boord van een in de Maashaven aldaar liggend lichtschip een emmer water wilde scheppen, over boord gevallen en verdronken. 'Een 62-jarige werkster te Rot.ton!urn is gisteren in een woning aan de Anjerstraat op dc trap door een duizeling bevangen. Ze viel en bekwam een schedelbreuk, waaraan ze in liet groote ziekenhuis is overleden. Tus- schen Rorculo en Loc.hem istengevolge van het enorm drukke verlceer een per soon uit Kampen onder ecii wagen van de Geldersch-Overijiselsche stoomtram ge raakt. Hij: bekwam ernstige kwetsuren „aan beide .beeaen. üFe Roosteren sloeg een auto; over den kop; de bestuurder was onmiddellijk dood en dereiziger weid doodelijlk gekwetst. Te Groningen geraakte een man in het £Jemskanaal te water en verdronk. Te Helpman, is een tweejarig knaapje dat onder toezicht van een ietwait ouder .broertje speelde, In, een sloot geraakt en verdronken. Woekeraars i'n ,goio. Er .be reikten het blad Mataram van alleszins betrouwbare zijde bijna ongelooflijke voor beelden van wockerpractijken, welke door ambtenaren, in dienst van het gouver nement, in Solo. moeten worden bedreven en waarvan da ecrljjke armen, de mini maal gepensionneerde militairen het slachtoffer- worden. Wij hebben hier tc doen met niet één enkel, doch met tientallen gevallen, waai' in gepensionneerde militairen, die om de één of andere, doch .altijd begrijpelijke raden contanten noodig hebben bun pen sioen-acte afstaan aan den woekeraar, om deze itn vele gevallen waarschijnlijk nooit meer terug ,te zien. Zoo is het bij voorbeeld prolstrekt geen zeldzaamheid, dat gepensionneerdten op hun acte twee maanden pensioen ineens uitbetaald krij gen; als borgstelling, staan zijl dan hun pensioonbewijB af en .daarop toucheert de woekeraar dan voor de volgende viier maanden hot bedrag waarvoor dc arme drommel zijn beste jaren voor Koningin en land geofferd, heeft. Door medelijdende peisonen werd zeer onlangs nog een gewezen iniandsch fuse lier, die op straat bedelend werd aange troffen en zich moeilijk voortbewegen kon een plaats bezorgd in do Solosche Zieken zorg. Die man heet Partodikromo, heeft een pensioen van nog geen f30, maar heeft de acte beleend aan een woekeraar. En wie oefent een dergelijk schandelijk bedrijf uit? Onder de eigen ambtenaren van 's lands ka<s schuilt iemand, die teert op de armoede van zijn mede-menschen daarin troupv bijgestaan door zijn broer en moeder en die bovendien connecties onderhoudt met een paar Europeanen uit Sragcn, die hem geld geven om dat op deze voordeelige manier uit te zetten. Ben gesprongen band. Te 's-Gravenhage, trachtte op de Stadhou derslaan de chauffeur van een taxi voor een hond uit te wijken, maar vermoedelijk door het te snel draaien, sprong de rech tervoorband, tengevolge, waarvan de taxi tegen een paal gereden is. Die hond' werd doodgereden. Do chauffeur werd met een groote hoofdwond aan de Centrale Post verbonden. Die passagier liep een ern stige snijwond aan het gezicht en een slagadeivrond aan den linkerpots op. De taxi is zwaar beschadigd. K e t c 1 o n t p 1 o f f i n g op een pleizierboot. Uit New port (Rhodes Island) wordt gemeld, dat op het s.s. „Mackinac", dat een plelziertocht maakte en 675 passagiers aan boord had, een kotelontploffing hoeft, plaats gehad, waar door het middelste gedeelte van het schip vernield werd en onder de passagiers' een paniek uitbrak. 27 personen werden gedood, terwijl 75 andere passagiers min der ernstige verwondingen opliepen. Ge lukkig bevond het schip zich in de buurt van een oefeningsterrein der marine', zoo dat spoedig voldoende schepen aanwezig waicn, om het schip naar den oever te sleepen. Het slagschip „,Wyoming" en een aantal torpedojagers, die draadloos bericht van het ongeluk hadden gekregen, waren spoedig ter plaatse en konden nog ver schillende passagiers, die te water waren geraakt, redden. Bij vliegongelukken in de buurt van Dubtmlorf zijn twee militaire vliegtuigen tegen elkaar gebotst.^ Die beide vliegers werden gedood. Automobiel-ongelukken in Engeland. Het toenemend aantal on gelukken, gevolg van het snel zich uit breidend automobielverkeer, heeft ern stige bezorgdheid gewekt. In de eerste 17 dagen van Augustus zijn bij; automo- biolongalukkcn 105 personen gedood en 216 gewond. Veertien vrouwelijke passagiers en de chauffeur worden gewond, doordat de autobus, die hen vervoerde van Man chester naar Birkenhead pabijl Chester tegen een telegraafpaal reed. Toeristen verongelukt. Vol gens bericht uit Zermatt zijn bij' de be stijging van don Breithorn drie toeristen uit Frankfort in een lawine geraakt. Een dame werd gedood, terwijl een der bee- ren een dubbele djjb'reuk opliep. De derde toerist bleef ongedeerd en kon hulp gaan halen. Te Azil leefden twee boerenfamilies reeds een halve eeuw in vijandschap. Eer gisteren is do lang smeulende veete uit gebarsten in doodslag. Er was twist ont staan over- het recht, dat do eene familie zou hebben om over den grond van de andere den weg ite bereiken. Diol vajn drift heeft toen do boer van do eene hoeve met een bijll de boerin van de alndere hoeve den schedel gekliefd. Die- moordenaar is zich vervolgens bij de politie gaan. aan geven. Maandag is het laatste stuk van het wrak van do Vindictive het woog circa 50 ton door do drijlvende kraan Beta van de Rotterdanischc bergingson derneming Van der Tack uit de haven va.n Oostende opgehaald. Vijï jaar geleden werd het heele wrak, dat de scheepvaart zeer sterk belemmerde, door do Salvage section van de Britsche marine verplaatst waarna de toenmalige minister van open bare werken het bergingswerk in aanbe steding liet leggen. Het werd toegewezen, voor 767.000 frank, aan een Gentsch aan nemer, met dien verstande, dat al het materiaal, voortkomend, van de slooping, tevens zijn eigendom werd. De Gentsche aannemer droeg op zijln beurt in 1922 het werk over aan do firma Van der Tack, welk het thans tot een goed einde heeft gebracht. Dezer dagen heeft in de Fransche pers het bericht de ronde gedaan dat hertog Philippe d'Orléa.ns, door het heim wee naar zijln vaderhand overwonnen, van zins zou zijn van zijn aanspraken op de Fransche kroon af te' zien en zijn laatste levensjaren in Frankrijk te gaan door brengen. Maar in. de onmiddellijke om geving van den Franschen pretendent is van ©en dergelijk voornemen niets hekend Dty hertog, die thans; 55 jaar oud is, ver blijft in het kasteel Putdael in de Brus- seische voorstad St. Pieters-Woluwe. Hij is vaak afwezig en ondernam onlangs nog een reis van zes maanden naar Egypte. Hij denkt er niet aan naar Frank rijk terug te keeren. Die typhus-epidemie in Diuitschland. Ondanks alle voorzorgs maatregelen heeft de typhus-epidemie zich Thans ook naar Westfalen uitge breid. In Rheine zijln tot gisterenavond Zfc<sitieai gevallen van typhus vastgesteld. Diriei personen zijln reeds aan de ziekte overleden. De o.ntsnap te luip aard. De luipaard, die eenige dagen geleden ont snapte, is gisterenmorgen in het Bois de Boulogne doodgeschoten. Vliegen beven de wolken. Kapitein Bernard vloog Dinsdag van Pa lijs naar Londen boven de wolken zon der aarde te zien. Toen hij op het vliegt terrein was aangekomen, vroegen de pas sagiers, hoe hijl den weg had gevonden. Hij deelde mede, dat hij met korte tas- schenpoozen in verbinding stond met de radio-telegrafisten op Oroydon, die hem mededeelden, wanneer hij boven het vliegterrein kwam. Wisselkoersen. Amsterdam, 20 Aug., 2 uur. Berlijn 59.09—59.11 Brussel 11.2811.33 Parijs 11.6411.66 Londen 12.0612.06t/2 New-York 2.48Vr—2.48V2 Gisteren is een genie-soldaat bij het ver richten van herstcllingswerkzaamheden v<in een dak gevallen- Hij bekwam bloe dende hoofdwonden. LONDEN. V. D. Een hevige aardbeving is geregistreerd. SWANSEA. V. D. Een hevig onweer, gepaard met stortregens, heeft hier ge woed- Een gedeelte van de stad staat onder water. •BRUSSEL. V. D. Ofschoon minister Janson zich tevreden en optimistisch uit liet over de met Amerika gesloten over eenkomst inzake de schulden, "moet wor den opgemerkt, dat deze een groote last zal leggen op de schouders der belasting betalers. De aanneming door het Belgische parlement zal niet vïot gaan. WEENEN. V. D. De demonstraties te gen het Zionistisch congres herhaalden zich ook gisteravond- In de omgeving van het concertgebouw werd geschoten!. Er hadden 70 arrestaties plaats. Het congres kon echter ongestoord worden voortgezet. Later wordt .gemeld, dat tusschen de regeering en de vertegenwoordigers der fascisten een compromis is gesloten. Het congres kan nu ongestoord voortgang hebben. Zaterdag houden de fascisten een „üuitschen dag". BERLIJN. „V. D. Stresemann heeft zijn verlof onderbreken in verband met de aanbieding der Fransche antwoord-nota. GRENOBLE. V. D. De bliksem is inge slagen in het industrie-paleis, waarin een' tentoonstelling van sport en tourisme ge houden wordt. Het gebouw is geheel ver brand. De schade bedraagt 10 miljoen fr. NEW YORK. V. D. Het aantal doodeil bij .de kotelontploffing te New Port be draagt 37, terwijl 23 personen in. ernsti- gen toestand verkeeren. Aug. 21 Brigdamme, weiland, Struve. 25 Goes, oppervruchten, v. Dissel. 25 Goes, melk- en kalfvee, de Wilde eiï Heijboer. 26 Kruiningen, verp. bouwl., v. Dissel. 27 (Middelburg, huis, winkelhuis, Itt- •mann. Heinkenszand, boereninspaan, vaa Dissel. Ellewoutsdijk, bouwland, Beth- 's-H. Arendskerke, bouwland, Pilaar. lerseke, afbraak van gebouwen, De Wilde en Heijboer. Hoedekenskerke, afbraak van gebou wen,De Wilde en Heijboer. Z.-Kraaijert, afbraak van gebouwen, De Wilde en Heijboer. Ellewoutsdijk, afbraak van gebouweü, De Wilde en Heijboer. Wolphaartsdijk, afbraak van gebou wen, De Wilde en Heijboer. Goes, winkelhuis, Kram. Sept. 2 Borssele, boereninspan, Neervoort. 2 's-Heer Abtskerke, boereninspan, van Dissel. 3 's-Gravenpolder, appels, peren, no ten, Neervoort. 10 Oudelande, verpachting bouwland, Pi laar. 11 Wolphaartsdijk, huis, Pilaar. 16 Vlake, boereninspan, Neervoort. 30 Souburg, inspan, Ittmann. Souburg, kap. landbouwinspan, Itt mann. St. Laurens, inspan, v. d. Harst. Borssele, boereninspan, Neervoort. BORCULO. V. D. De voedselvoorzie ning van Borculo is nu tamelijk geregeld- De bakkers bakken weer. MIDDELBURG. Jammer is het, dat in tegenstelling met vorige jaren het Markt- feest heden begonnen is onder een fik- sche regenbui en wij; moeten dan ook onze bewondering uitspreken voor den moed en de volharding van de keoplie-i den, die ondanks den hevigen regen in den vroegen morgen reeds bezig waren hun veelal zeer nette en pakkende feest- etalages te maken en hun kramen te versieren. Op het oogenblik dat wij dit schrijven, 12 uur, is de regen opge houden en doet de zon alle pogingeiï door de wolken te breken. Morgen ho pen wij op het verder verloop van bet feest en speciaal op de uitspraak der jury terug te komen. Thans willen wij nog melden, dat het t.b.c.-fonds een goed gedachte reclame maakte voor zijn doel', en vriendelijke verkoopsters bloempjes verkochten, terwijl aan verschillende kra men .busjes hingen voor het geven van gitten voor jiit doel. Intusschen heeft de regen een niet te grooten nadeeligen invloed uitgeoefend1 op het vreemdelingenbezoek, want reeds hedenmorgen werd het weer vrij druk op de Markt en in de omliggende stratenl en toen (H>k de booten van Breskens te Viissingen waren aangekomen, en de passagiers naar Middelburg waren doorge reisd, werd het weer zeer druk in de stad. Gisterenavond is het 7-jarig zoontje van de familie A., wonende aan den Mo lenberg, niet thuis gekomen. Daar het kind veel op 'de balken in de gracht speelde en ook gisterenavond nog, is zeker het vermoeden gegrond, dat de kleine verdronken is. Vannacht en heden morgen is gedregd, maar het lijkje is nog niet gevonden. CAD'ZAND. Woensdagavond vergaderde da gemeenteraad. Aiwezig de heer I. de Bruijmvvan Meilö. Medegedeeld werd, dat de heer J. F. 'tdkkenberg te Zuidzande zijn benoeming tot gemeentegeneesheer had aangenomen. De begrooting voor het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3