Pit ile Provincie. Geneigt) Nieuws. met Manders, die bij de ramp zijn doch ter verloor en wiens zoon ernstig ge wond werd. H. M. klauterde tot boven op de ruïne en sprak ten slotte ook dezen inan moed in. Verder werden nog een paar noodwo ningen bezichtigd. Na nog bij eenige vernielde boerde rijen Haar belangstelling te hebben ge toond, reed H. M. weer per auto naar het ziekenhuis te Zeeland, waar de ge wonden worden verpleegd en een aantal kinderen gehuisvest zijn. Onderweg kwam H. M. een groepje jonge boeren tegen en gprak die vrien delijk toe. H. M. zeide, dat zij het mooi vond, dat zulke flinke, sterke jongens •kwamen helpen om den oogst nog te redden. Onder luide toejuichingen der bevol king, vertrok H. M. daarna naar Oss, om per Koninklijken trein de reis naar 't I,oo voort te zetten. Men meldt uit Oss: Toen gistermiddag zich de mare had verspreid, dat H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins na het bezoek aart het verwoeste gebied te Zeeland en Lan- genboom van uit Oss per extra trein zouden vertrekken, werden langs den weg dien de stoet zou nemen, de vlaggen uitgestoken. Duizenden brachten H. M. een stille hulde. Van de gedetineerden in de gevangenis te Zutphen. De waarnemend directeur van de straf gevangenis te Zutphen heeft aan den bur gemeester van Borculo geschreven: De gedetineerden in het gesticht onder mijn directie, diep getroffen door mijne mededeeling van het vreeselijk gebeuren van 10 dezer, waardoor uwe stad zoo ontzettend zwaar getroffen is, wenschen allen iets Idj te dragen als blijk van! hun meegevoelen. Het bedrag ad f 17.05, dat ik u hierbij por postwissel toezend, moge niet groot zijn, wanneer echter "daar bij in aanmerking wordt 'genomen, dat vele gaven, waaruit het bedrag is ge vormd, het loon van één en meer dagen arbeid vertegenwoordigen, dan geloof ik wel, dat de bedoeling van de gift op de juiste waarde zal worden geschat- Benoemd tot directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Bergen op Zoom, de heer Rakhorst, thans directeur van het post- en telegraafkantoor te Hulst. Met ingang van 3 October a.s. wordt de oud-leerling van de Indische Postschool P. Versteeg ontheven van zijn detacheering aan het Post- en telegraaf kantoor te Zierikzee. Met de Staatscrt. van 17 Aug. zijd verzonden afdrukken van de akten be treffende: de Handel Maatschappij wed. J. C. Massee en Zoon, en Hotel „De Zoutkeet", heide te G-oes. Be galgen van Middelburg. N. a. v. do berichten betreffende het vinden van pienschenbeenderen enz- in den Arnedijk, schrijft de heer F. P. Pol derdijk in de Middelb. Crt. U schrijft aan het slot van het laatst© bericht, dat het vermoeden voor de hand ligt, dat men hier te doen heeft met een galgenveld van vóór 1601. Dit vermoeden wordt haast zekerheid, wanneer men de kaart beziet van het Arnetorrein, door Jacob van Deventer, omstreeks 1550 vervaardigd en waarop de plaats van do galg duidelijk is aan- geteekend. Rijksarchief in Zeeland, In ventaris, Kaarten en Teekeningen door C. de Waard, blz. 35 nos. '295297. De galg stond binnen den dijk op het schor in de toen reeds geheel verlande Arne, welke na het openen der nieuwe haven in 1535, nog in hetzelfde jaar bij de monding, ter plaatse waar thans nog het veer over het Arnekanaal ge vonden wordt, werd afgesloten. Wat het verplaatsen van de galg betreft naar het eind van de nieuwe haven, beoosten den havendijk aan den tegenwoordigen Zaagmolendijk, daarover vindt men ver schillende bizonderheden in de Notulen van Wet en Raad van Arnemuiden d.d. 8 Mei, 3 Juni. 4 Juli, 15 Juli 1601 en 6 Januari JL603- De galg werd toen opgericht op de zelfde plaats, waar thans het hofsteedje van de familie Klap wordt gevonden. Het voor de tweede maal verplaatsen van het gerecht in 1738 bezuiden de nieuwe haven was een gevolg van het stichten der Zaagmolens in de eerste helft der 18e eeuw; van af 1722 tot 1750 werden er acht zaagmolens gebouwd. Ook op de plaats waar de galg stond werd er een gebouwd, „de Fortuin" geheeten. De galg werd verplaatst bezuiden de haven op het schor dicht bijl den Welzin- gepolder. De laatstgenoemde zaagmolen werd in 1871 afgebroken en in do plaats de stoomzagerij „de Snelheid" gebouwd, welke fabriek in 1902 voor afbraak werd verkocht. Eenige jaren later werd er, zoo als reeds gezegd, het hofsteedje van de familie Klap gesticht. Men verbelde, dat het in de zaagmolen „de Fortuin" spookte; misschien dat de booze geesten van de daar gehangen boeven nog rondspookten? Wat nu de juiste plaats betreft, waar de laatste galg van Middelburg heeft ge staan, deze was, zooals reeds gezegd, bezuiden de haven op het schor bij den Welzingepolder. Het perceel grond waar ze stond, is nog als het galgenveld bekend. Bij het graven van een kavel- sloot na de bedijking dor schorren, thans als Mortierepolder bekend, door dit gal genveld, kwamen nog eenige schedels en andere menschenbeenderen voor den dag. Do galg schijnt te hebben bestaan uit twee op eenigen afstand van elkander opgetrokken muurtjes, waarover een dwarsbalk werd gelegd en Waar dan de te Middelburg op een schavot voor het stadhuis opgehangenen werden overge bracht en met een ketting om den hals werden opgehangen. Brokstukken van die muurtjes waren omstreeks 1830 nog zicht baar. Dat de galg grootendeels van steen werd opgetrokken, blijkt ook nog uit het volgende Don 20 Sept. 1802 werden te Middel burg twee beruchte inbrekers en roovers, Francis Mortens en Jan Catoen, opgehan gen en hunne lijken naar het galgenveld overgebracht. Het doodvonnis van Jan Catoen luidde: „Condemneeren den gevangenen en ge- presenteerden, omme dadelijk na de pro- nuntiatie zoo van deze als de verdere op heden gearresteerde Sententien te wor den gebracht op een Schavot, opgericht voor de Puye van dezen stadhuize, ter plaatse alwaar men gewoon is Crimineele en Capitaale exsecutie te doen en aldaar, na te hebben aanschouwd de Capitale exsecutie van den gevangenen en gepre- senteerden Fransis Mortens, te worden overgeleverd in handen van dryi Scherp rechter, omine door denzelven, anderen ten afschrik, met een Koorde om den hals, aan eene Galg te worden opge hangen en gestraft, dat er de Dood na volgt. Dat wijders zijn dood Ligchaam, na dat het zelve, als naar gewoonte eeni gen tijd aan de gemelde Galg zal heb ben ten toon gehangen, zal worden ge transporteerd naar het einde van den ha vendijk buiten deze stad, en aldaar met een IJzeren Keten aan den hals ten exempele van anderen aan de Steene Galg zal worden opgehangen, omme al daar door de injurien der Lucht en het gevogelte des Hemels te worden ver teerd." Dal de herinnering aan de bende van Jan Catoen, welke vooral op Zuid-Be veland onder de plattelandsbevolking door hare nachtelijke strooptochten groo- ten schrik teweeg bracht, nog lang is blijven voortleven, blijkt wel uit het vol gende In het Tijdschrift voor de jeugd „Voor 't jonge volkje", redacteur P. Louwerse, 22o jaargang, le afl. Mz. 37, komt het volgende voor: „Zes patriotten in een trekschuit." „In zijn oog was er geen enkele Pa triot die vroom, braaf, verstandig kon genoemd worden, ze waren allemaal, geene uitgezonderd, leden van de bende van Jan Katoen." En dan vervolgt de schrijver „Die Jan Katoen was in dien tijd het onbekende hoofd van eene beruchte die venbende op het eiland Zuid-Beveland. Toen eenigen van die bende gesnapt en opgehangen waren, schreef onze Jan Ka toen zoo brutaal mogelijk aan de Hee- ren van het Gerecht: „Heeren heb je nog stroppen? Wij! hebben nog koppen 1 't Is uit de bende van Jan Katoen, Nog om een veertig man te doen," Uit bovenstaande is reeds gebleken, dat „de Heeren" nog stroppen hadden, ook één voor Jan Katoen; zij rekenden voor goed met hem af. Nu blijft echter nog de vraag onbe antwoord, waarom bij de geraamten aan de Arne gevonden, ook de kettingen bei- graven zijn. Zou men bij liet verhuizen van do Arne naar den Zaagmolendijk, bij het afbreken der galg, de oude kettingen met de brokstukken der geraamten heb ben opgeruimd en zich bijl de nieuwe galg ook van nieuwe kettingen hebben voorzien? Hoogstwaarschijnlijk is er voor den belangstellenden onderzoeker in het Middelburgsch Archief nog wel een en ander over die galgenvelden te vinden. Waterleiding op Schouwen en Duiveland- Er hebben zich thans van de 18 gemeenten op Schouwen en Duiveland 14, omvattende ongeveer 87 pet. van de bevolking van het eiland,, bereid verklaard, op de door het Rijk gestelde voorwaarden toe te treden tot de naamlooze vennootschap, die Zich ten doel stelt dit eiland van een drinkwater leiding te voorzien- Dit resultaat is be reikt 'door samenwerking van den raad van beheer, het Rijksbureau voor drink watervoorziening en het bestuur der pro vincie, vooral den Commissaris der Ko ningin. Men wacht nu nog op een beslis sing van de gemeenten Burgh, Haam stede, Kerkwerve en "Renesse- Middelburg. Gisterenmiddag had op het terrein van de Ijzergieterij der firma Boddaert en Co. alhier een droevig onge luk plaats. Men heeft daar een nieuwe loopgang gemaakt, welk werk uitgevoerd werd door de N.V. Hollandsche Construc tiewerkplaats te Leiden. Bij'dit werk, dat zoo goed als ten einde was, werkte ook de 24-jarige ongehuwde M. van Zweden. Deze was gisterenmiddag bezig op een hoogte van 7.63 M. met het goed leggen van asphaltplaten, toen hij waarschijnlijk in plaats van op een der ijzeren binten op een der platen trapte. Hoe ook, de jongeman stortte naar beneden, kwam eerst op een onderstaande kraan terecht, en toen op den grond. De ongelukkige gaf geen teeken van leven meer en de te hulp geroepen dokter kon dan ook slechts den dood constateeren. Door de politie werd het lijk van den verongelukte naar de ouderlijke woning aan den Kin derdijk overgebracht. Vlisslngen. Die Minister van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen, bij den inspecteur der directe belastingen, enz., te Vlis singen, onder de letters N.N., f 198.62 wegens te weinig betaalde Rijksinkom sten belasting, Verdedigingsbelasting II en gemeentelijke inkomstenbelasting over de belastingjaren 1923'24 en 1924'25. Goe«. Hot bestuur van het Comité tot inzameling van gelden ten bate van de door de stormramp getroffenen kwam gisterenavond bijeen met de jonge dainos, die hadden medegewerkt aan den ver koop van de Goesche vlaggetjes. Precies 40 dames hadden zich voor dien moeiza- men arbeid gegeven. Het resultaat was bovenmate verrassend. Het bedrag toch, dat op deze wijze bij elkander kwam, was niet minder dan f 850. Be voorzitter van het Comité, de heer Labrijn, vertolkte do gevoelens van dankbaarheid van het Comité voor den geboden steun en merkte terecht op, dat do grootste voldoening van dezen arbeid voor de dames is ge legen in het buitengewoon gunstig re sultaat, dat ze mochten behalen. Ook van de collecte langs de huizen der ingezetenen, vernemen we goede be richten. Donderdagavond a.s. hoopt het Comité in pleno bijeen te komen, teneinde het resultaat van deze inzameling op te maken. We verwijzen onze lezeressen naai de annonce der Mode-Vakschool te Vlis singen, waarin do directrice, mej. E, Francke, de opening eener cursus te Goes aankondigt. Dat aan deze school een goe do opleiding wordt gegeven, bewees ook vorige week weer de uitslag der gehou den examens in Den Haag. Degenen die zich dus zouden willen voorbereiden voor het examen van costumaire, coupeuse of leerares, wordt thans de gelegenheid .aan geboden. Voor verdere bizonderheden raadplege men de advertentie in dit no. Rilland-Bath. Voor de ramp te Borculo is alhier gecollecteerd f 900-55. lerseke. Bij de heden gehouden ver pachting van 24 perceelen, te samen '25 gem. 3 roeden bouwgrond van het Dia conie-Armbestuur der Ned. Herv. ge meente alhier is de hoogste pacht f 107, de laagste f47 per gemet. Hoogste pacht was f121, laagste f55, gemiddelde pacht is nu f68.25, was f79.31, dus oen da ling. Slechts ..enkele (4) perceelen zijn nog niet gegund. Driewegen. De raad vergaderde Maan dagavond. Present alle leden. De ge meenterekening over 1924 werd voorloo- pig vastgesteld met f24289.05i/2 ontvang sten en f 19688.73 uitgaven, alzoo met f 4600.3'2i/2 goed slot. In 3e begrooting voor 1925 hadden enkele wijzigingen plaats. Een aanvullingskohier hondenbe lasting werd vastgesteld op f 2, zijnde 1 hond le kl. voor een half jaar. De begroo ting voor 1926 werd aangeboden met f 22076.66 i n ontvang en uitgaaf. Westkapelle. Alhier is op initiatief van den burgemeester mr W. J. Woldringh van der IIoop een comité samengesteld om gelden in te zamelen voor "de door den wervelstorm geleden schade in Ne derland. Deze week zullen lijsten wor den gepresenteerd, waardoor een ieder in de gelegenheid wordt gesteld iets te kun nen bijdragen. Souburg. Dinsdagavond is op het ge meentehuis een comité opgericht om steun te verleenen aan de door de ramp getrof fen gemeente Borculo en andere. Voorz. is de heer W. N. Jobse; secret.-penningm. dhr. Gabriëlse. Zaterdag a.s. zal het co mité een collecte langs de huizen houden- 7-0utelani!e. Zaterdag j.l. was het voor de Zoutelandsche jeugd een heerlijke dag. Door de talrijke alhier vertoevende bad gasten was n.l. een strandfeestje geor ganiseerd, waaraan door ongeveer 100 kinderen, van "7 tot 15 jaar, werd deel genomen. Op het programma kwamen o.a. voor: zakloopen, wedloop met hinder nissen en nog vele andere kinderspelen- Dat deze bijzondere vriendelijkheid ook door de ouderen hoog werd gewaardeerd, bleek wel uit het groot aantal belang stellenden. Na afloop der wedstrijden, die onder groote vroolijkheid verliepen, wer den verschillende prijzen uitgereikt. Des avonds kwamen allen o-p het strand nog maals bijeen en werd een rondgang met lampions door het dorp gehouden, opge luisterd door de plaatselijke muziek. Met een driewerf „hoera!", uitgebracht op de leden van het sympathieke comité, werd deze onvergetelijke dag besloten. Gapinge. We verwijzen naar de adver tentie in dit nummer betreffende de le zing van Brof. H. H. Kuyper in de Geref. kerk alhier op Zondag 23 Aug. a.s., over het onderwerp: „Calvijn's persoon en be- teekenis". Het behoeft geen betoog, dat dit 'onderwerp bij dezen Calvijnkenner in bijzonder goede handen is. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Oterdum door O. J. Staal te Noord-Scharwoude. Geref. Kerken. Beroepen te Rottevalle en te Kollumer- pomp W. E. Gerritsma, cand. te Enuma- til; te Overschild S. Oegema, cand. te Grafhorst; te Waardhuizen A. H. Piers- ma, cand- te Leeuwarden; te Aals meer C. Stam, cand. te IJsselstein; te Zweeloo G. Ubbink, cand. te Dieren; te Strijen H. Brinkman te Harmeien. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Broek op Langendijk A, Zwiep te Hillegom. Vrije Ev. Gem. Beroepen te Oudebiltzijl J. J. v. Pete- gem te Hilversum. Alg. D'oopsgez. Sociëteit. i Aangenomen naar Akkrum door A. Keu ter te Twisk. Het bericht, dat ds P. Zandt to Delft de benoeming tot voorganger in de Ilcrv. (Geref.) Evangelisatie te Zwolle heeft aangenomen is onjuist. Djs Zandt heeft nog geen beslissing genomen. In den ouderdom van ruim 75 jaar is overleden ds Joh. Horn, predikant bij de gemeente van Gedoopte Christenen (Baptisten) te Hengelo (0.). - Intrede en bevestiging van don heer Vossers cand. tot den Heiligen Dienst in de Ned. Herv. gemeente Serooskerke (W.) is voor onbepaalden tijd uitgesteld we gens ongesteldheid. Dis W. J. Keiler werd Zondag door dr J. P. de Bie, van Dien Haag, in de Ned. Herv. kerk te Nieuwkoop ingeleid en deed des namiddags intrede met een leerrede uit Matth. 14: 16. Ds K. Tichelman, Ned. Herv. pred. te Scheveningen, heeft Zondag in zijn eerste gemeente to Well en Ammerzoden een gedachtenisrede uitgesproken n.a. v. zijln 25-jarig ambtsjubilé naar 1 Cor. 1313. Aan het einde dankte hij de ge meente voor het zilveren theeblad met inscriptie dat zij hem schonk, 's Middags •werd ds T. ontvangen door een commissie uit de gemeente van Well, die een elec- trische lichtkroon aanbood. Daarna sprak do jubilaris een predikatie uit over Ps 432 a. Geslaagd te 's Gravenliage voor het notarieel staatsexamen 2e gedeelte, de heer L. Jonk, te Middelburg. Voor het Hoogduitsch L.O. de heer II. Blok te Rotterdam. Naar we vernemen, hoopt „Barti- meus", de vereen, tot bevord. van Chris telijke opvoeding en onderwijs aan blinde kinderen en jonge lieden, wier school en internaat ten vorigen jare door brand verwoest werd, op Woensdag 2 Septem ber haar nieuwe school en internaat „Beeklust" in gebruik te nemen. Ds Mi nister van Onderwijs, Mr Rutgers, hoopt' alsdan in de Ned. Herv. Kerk te Zeist do openingsrede te houden. Des middags is er in dezelfde kerk jaarvergadering, en daarna bazar in de nieuwe school. Ongelukken. Door een schipper is nabij Gorsse! uit don IJssel opgehaald het lijk van den 12-jarigen K. uit Does burg, die de vorige week bij het baden is verdronken. Het 2-jarig zoentje van den heer H. te Bovenkerk is bij het spelen in de sloot voor de ouderlijke woning geraakt en verdronken. Zon dagnacht heeft te Bergen op Zoom bij een twist een milicien paardenoppiasser ©en schippersknecht zoodanig met een mes in den buik gestoken, dat men voor diens leven vreest. Een minder aangename ge waarwording. Mej. de wed. K- ped delde per fiets over den straatweg Mep- pel-Ruinerwold. Even vóór ze de kom van laatstgenoemde gemeente binnenreed kreeg ze ©en gevoel, alsof er van achte ren heftig aan haar haar werd getrokken. Teen ze echter een van haar handen snel in de richting van het achterhoofd bracht, bleek haar tot haar ontzetting, dat er ©en andere oorzaak was, die haar dat onaangename gevoel bracht. Wat toch was ©r gebeurd? Een groote zwerm wes pen had zich op haar achterhoofd neder gezet. De insecten met haar kwade an gels begonnen haar leelijlk te bewerken. Zo vluchtte het huis binnen van den heer Dl, waar men haar van de lastige „neder zetting" bevrijdde. Intusschen hadden de wespen haar zoo gestoken, dat ze zich direct onder dokters handen moest gaan stellen. Dl© drievoudige moord in de Wormerveerstraat. Naar wij vernemen is thans de instructie gesloten tegen den moordenaar van Di., die, zoo als bekend is, in zijn woning in de Wor- merveerstraat te Amsterdam zijn vrouw en twee kinderen vermoordde. De zaak zal waarschijnlijk 22 Sept. a.s. door een buitengewone kamer der rechtbank aldaar behandeld worden. Uitsluiting van alle bouw vakarbeiders? Die staking der bouw vakarbeiders te Berlijn dreigt een alge meen© uitsluiting van alle bouwvakar beiders in geheel Dluitschland tengevolge te zullen hebben, indien de arbeiders na de verbindendverklaring van de uitspraak van het scheidsgerecht door den minister van arbeid, do staking niet opheffen. Het groote munitiedepot te Livorno nabij Bergamo, is in de lucht gevlogen Er wordt geen verlies aan menschenle- vems gemeld. Twee tachtigjarige oudjes uit hun woning gezet. Dl© familie S. te Rott-Vijlen bestaande uit twee meer dan tachtigjarig© oudjes, die voor ette lijke jaren onder veel belangstelling hun gouden huwelijksfeest vierden, en twee reeds bejaarde zoons, waarvan een idioot is, werden einde der vorige week om bij zondere reden op„ last van den eigenaar door den sterken arm uit hun schamele woning op straat gezet. Geen andere uitkomst ziende heeft do beklagenswaar dige familio haar woonstée in het Rotter- bosch opgeslagen, in afwachting wat <je toekomst zal brengen. Denkelijk zal bp, de gemeente wol ingrijpen om de beide stokoude echtgenooten en hun idioten zoon een onderdak te bezorgen. (L. Koer) De stakende mijnwerkers te Amman, ford in Wales, die onlangs in botsing zijn geweest mei de politie, hebben een begin gemaakt met de vorming van (.(ïn verdedigingskorps. Zij dringen er op aan dat in andere centra van het anthracieb' gebied hetzelfde zal geschieden. Do lej. ders der mijnwerkers verklaren, dat deze stappen niet gericht zijn tegen de politie doch het gevolg zijln van bedreigingen door fascisten geuit tegen don leider der stakers, Cook. (Hel zal wol togen lieiden gaan!) Bij een brand te Long Branch, jn den staat New-Jersey (V. St.), zijn twee brandweerlieden en een meisje van 1<J jaar omgekomen, terwijl twee andere brandweerlieden en twee vrouwen ge. wond werden. Dp brand w'oedde in bet New Atlantic llotét, en de 60.') gasten moesten overhaast uit hun kamers vluch- ten. Binnenkort zal een Amerikaanscb marine-luchteskader van het lichtcrdan- de-lucht-systeem worden .gevormd. De kern van het eskader zal bestaan uit de luchtschepen Shenandoah en Los An gelos, waaromheen zich een aantal lucht ballons c.d. zullen groepoeren. liet ge. heel© luchteskader komt onder één cen trale leiding, en wordt uitgerust met draadlooze telegrafie en -telefonie. De dreiging eener staking in het anthracietgebied in het Oosten van de Ver. Staten is nog niet verminderd. Zoo wel de werkgevers als de werknemers zijn huiverig om voorstellen tot het be houd van den vrede te doen. De .datum waarop naar men vreest de staking zal uitbreken is 1 September. In do. mijn Konstantin bij Essen is een ophaalkooi, waarin zich een bedrijfs leider en een opzichter bevonden, door hot breken van den kabel naar beneden gestort. Beide mannen werden levens gevaarlijk gewond. De bedrijfsleider is kort na zijn overbrenging naar het zie kenhuis bezweken. -Te Wiesbaden is overleden gravin van Merenborg, dochter van tsaar Alexan der II en prinses Yoerieffsky. Zij was gehuwd met graal' George Nocpmas van Merenborg, wiens vader de laatste prins was uit het huis Oranje-Nassau, die over Nassau regeerde tot 1866 toen 'het her togdom door den koning van Pruisen bij zijn gebied werd ingelijfd. D© gemeenteraad van Mannheim heeft een bedrag van 2.560.01)0 mark beschikbaar gesteld voor den bouw van een brug over den Neckar, die naar Friedrjch Ebert /.al worden genoemd. Een wolkenkrabber v a n 63 verdiepingen. Er zijn plannen voor den bouw te New York van een wolken krabber van 63 verdiepingen, die zal worden opgericht in de omgeving van het Grand Centraal Station. De kosten wor den geraamd op vijftien millioen dollar. Tot nu toe had de hoogste wolkenkrabber 55 verdiepingen. In een tram te Marseille zochten een aantal Italianen ruzie met de andere passagiers. De conducteur kwam tus- schenbeide ;en poogde beide partijen te kaJmeeren. Toen hij hierin niet slaagde, deed de conducteur de tram voor een politiepost stoppen. Drie der meest opge wonden Italianen werden door agenten uit den wagen verwijderd. Toen de tram echter weer in beweging: Was, poogden do achtergeblevenen de daad van den conducteur te wreken, vielen hem aan en sloegen hem. De conducteur, zijn le ven in gevaar achtend, trok een revolver en gaf vuur. Twee Italianen vielen neer, beiden doodelijk getroffen. De conducteur is ter beschikking van cle justitie gesteld. Een verteederd inbreker. Vrijdagavond drong een inbreker te Bris tol door jn het huis van twee oude dames, die zich in hun huiskamer bevon den. Toen do inbreker plotseling voor hen kwam te staan, verloren zij haar be zinning niet, doch verzochten den vrij postig© om in zijln eigen belang te gaan zitten en te luisteren. De man gaf aan deze uitnoodiging gehoor, en hoorde zeer aandachtig do terechtwijzing dor dames, die goed van den tongriem gesneden bleken, aan. Diep bewogen verklaarde de inbreker dat hij nooit weer zou in breken en gaf hij bijl zijn vertrek der dames den goeden raad, er een hond op na te houden tegen andere inbrekers, die minder gemakkelijk voor rede vat baar waren. Dl» man gaf als verontschul diging voor zijn daad op, dat hij werkloos en dakloos was. Aangehouden. Om ter beschik king van de justitie te worden gesteld zijn te Ter Apel gearresteerd J. W- ©n W. W., arbeiders, de eerste aldaar, do laatste onlangs te Almelo, beschuldigd van de inbraak op 25 Juli j.l. ten huize van den heer H. Stoker, gemeente-ont vanger te Vlagtwedde. J. W- heeft et® volledige bekentenis afgelegd. Smokkelaarslist. In de be kende strook langs de grens bij Bourtange, werd, naar men meende, het cadaver van een doodgeschoten hond gevonden. Dezer dagen werd het op een andere plaats teruggevonden en nu nader geïnspecteerd Een blikken bus, die in de huid, want meer was het omhulsel niet, werd aan getroffen, bleek ruim drie liter spriet te bevatten. Een typhoon woedde gisteren over Osaka en Kioto en omgeving. Bijzonder-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2