Uit te Provincie. Onderwijs. Semengi! Nieuws. De meeste huizen iu het stadje zijn te herstellen, maai' de vraag doet zich voor of het met het oog op den tookomstigen, welstand van Rorcul'o niet beter ware ook ten behoeve der stratenverbreeding som mige huizen, die nog wel te reparceren zijn, af te breken en meer achteruit op nieuw op te bouwen. Zoo is het ook met tal van slecht ingerichte woningen, die, naar men hoopt, maar niet zonder meer zullen worden opgelapt. Er is in den heetten Oosthoek van het land bijna geen auto of autobus meer te krijgen. Alles wat ap wielen staat is, zoo het schijnt, aan 't rijden naai- Borculo. In vrachtauto's maakte men de vreemdsoor- tigste betimmeringen om ze toch maar voor passagiersvervoer te kunnen bezi gen. Jammer, dat het reisgeld, nu besteed om Rorculo en omgeving te bezoeken, niet zonder meer aan de Comité wordt afgedragen. Wat heeft men tenslotte nog aan den troosteloozen aanblik van deze stad? Baar bij do kostelooze uitreiking van schoeisel een kleine onregelmatigheid heeft plaats gehad, hoeft de burgemeester de schoenen onmiddellijk door de politie in beslag laten nemen en de volgende proclamatie uitgevaardigd „Een kleine onregelmatigheid in de kos telooze uitreiking van schoeisel' aan eeni ge burgers, heeft mij voorloopig doen be sluiten nu in den vervolge den naam van eiken burger van mijn gemeente, die opzettelijk dergelijke onregelmatigheden, op welke wijze ook, in de hand wérkt, op het schandbord, dat voor het stadhuis is opgericht, in het openbaar aan te teekenen." Het gevolg van een en ander is geweest', dat alle schoenen, ongeveer 120 paar, die overigens te goeder trouw waren uitgereikt, op het gemeentehuis werden teruggebracht. De burgemeester van Rorculo deelt mede, dat hij, met het oog op den nade renden winter, gaarne steenkolen voor huisbrand in ontvangst zal nemen, be stemd voor nooddruftigen. i Nog schrijft men aan de 'N. R. Crt. 's Ochtends om zeven uur kwamen al drommen fietsers, die dan nog een der tig kilometers voor den boeg hadden, langs den straatweg van Huminel'o, een paar uur later begonnen de auto's te rij den. Tegen tienen was het een waar Strawinsky-concert van autotoeters bijl den viersprong. Van alle kanten kwamen ze opzetten. Even half elf arriveerde een gezelschap uit Hoek van Holland, dat om 5 uur op stap was gegaan. Een uur later kwam een autobus uit Helder, gezel schapswagens uit Utrecht en Venlo, uit Dordrecht, om kort te gaan uit allo doelen, van ons land. Er waren in een richting 1650 auto's en motorfietsen gepasseerd. Met 48 ma rechaussees, 20 man politietroepen en ■6 rijksveldwachters is de orde prachtig gehandhaafd. Meer dan 100.000 perso nen zijin er geweest, er stond op een oogenblik een file van auto's die een lengte had van 7200 meter, dat is een rij van anderhalf uur lang! Die brigade-commandant Van der Krol uit Ruurlo heeft zich ook uitnemend gedragen. Twee uur, nadat hét stadje ver woest was, kwamen twee Borculosch© jon gens geheel ontdaan te Ruurlo hulp halen. Onmiddellijk ging v. d. Krol, die zijn handen te Ruurlo vol had, op weg. Ruim anderhalf uur had hij noodig met de fiets om over al de omgewaaide boomen, stapels dakpannen, palen, enz. heen te komen. Des nachts keerde hij naar zijn standplaats terug en kon uit Ruurlo toen naar de pmliggende plaatsen om hulp seinen, met het gevolg, dat reeds Dins dagochtend van alle kanten redders kwa men opdagen. Er is nu te Borculo een schandbord geplaatst. Dlat werkt uitstekend, zegt de burgemeester, beter dan proces-verbaal en cachot. Alle menschen, die wat op de kerfstok hebben, komen op hooge beenen aanzetten om zichzelf aan te geven ten einde aan de schande van het bord te ontkomen. Want iedereen weet: wie daar met zijn naam opkomt, is voor goed onmogelijk geworden. Zondagochtend heeft ds Ort een kerk dienst geleid in een van de minst ver woeste café's, de gemeenteleden zaten op planken en tonnen. In deze verwoesting was het de ontroerendste, plechtigste godsdienstoefening, die men zich den ken kan. De burgemeester heeft gepubliceerd, dat wijl hij vernam, dat particulieren zeer hooge prijzen vragen voor materialen, de leveranciers 'tegen dergelijke abnormale prijzen voor het vervolg van eiken steun zullen worden uitgesloten. Hij houdt zich aanbevolen van de zijde der burgerij tot de ontvangst van inlichtingen- Naar aanleiding van verschillende aan biedingen van steun bij den wederop bouw der stad deelt de burgemeester mede, dat de bedoeling is voor den bouw van arbeiderswoningen een gouden me daille beschikbaar te stellen voor het beste model; terwijl ook geldprijzen, en wel uil de gemeentekas, zullen worden uitgeloofd. De inschrijving voor 't toezicht op den bouw zal geschieden door voor aanstaande architecten. Door de grooto drukte, welke te Ror culo en omgeving beerschte, had het treinenverkeer Zondagavond belangrijke vertraging. Tot nu toe is te Rorculo door straat collectes meer dan een ton bijeengebracht Do straatverlichting te Borculo is ge deeltelijk hersteld, zoodat de voornaamste wegen 's avonds weer verlicht zijn. Ben tiental noodwoningen zijn in geraamten al gereed. Zaterdag hoopt men 40 huisge zinnen in de noodwoningen onder dak te kunnen brengen. Bezoek van H. M- de Koningin. H. M. de Koningin arriveert, naar Vaz Dias meldt, heden om 11 uur te Cuyck voor een bezoek aan Langenboom en Zeeland. 11. M. de Koningin-Moeder heeft f2500 gegeven voor de Ramp, R u i t e n 1 a n d s c h deelncmin g! Ook de Italiaanscbo gezant hoeft nog bij' het Departement van Ruitenlandsche Zaken namens zijn Regeering deelneming betuigd met de stormramp van 10 Aug. Steunacties. Praktische geschenken. Uit Rorculo meldt men, dat eenige ge meenten het gemeentebestuur van Rorcu lo hebben aangeboden het bouwen van eenige huizen. Een gemeente bood drie woningen aan. De woningen, samen ge raamd op 24000 gulden, worden ontwor pen en aanbesteed in en door de ge meente, die 't geschenk geeft- Ook de uitvoering in Rorculo zal geschieden door werklieden en onder toezicht van per soneel uit dej gemeente, die de huizen aanbiedt. Zoo kunnen gemeenten goed werk doen en tevens haar eigen werk- loozen onder dak brengen. Een navol genswaardig voorbeeld! De Comité's te Apeldoorn en Hilver sum overwegen ookiets dergelijks te doen. sum overwegen ook iets dergelijks to doen. Die heer Ros te "Egmond schrijft ons: Dr A. Schuckink Kool, voorzitter van het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies, verge zeld van den administrateur, heeft na mens het Restuur den Burgemeester van Rorculo aangeboden om vanaf 20 Augus tus in Huis Heelsum tot een maximum van 50 kinderen gratis te verplegen. De burgemeester was zeer gereserveerd te genover de vele spontane aanbiedingen voor kinder-opneming, omdat in het be lang van de ouders en van de volks gezondheid persoonlijk onderzoek ter plaatse aan de uitzending zou moeten voorafgaan. Een aanbod echter van een gezaghebbend lichaam op gebied van kin- derzorg, ter plaatse vertegenwoordigd door een van de gemeente gesubsidi eerde afdeeling, meende hij in dank te mogen en moeten aanvaarden. De bur gemeester hoeft de uitvoering van het aanbod staande hot bezoek, overgedra gen aan Dr Ros, voorzitter van afdee ling Rorculo, die onmiddellijk aan het werk is gegaan. Do ouders hebben een instinctief ge voel om de als door een wonder ge spaarde gezinnen, bijeen .te houden- Als het weder omslaat en de huizen- resten onder den drang van noodzaak en van overheid ontruimd zullen worden, zal kinderopneming veel meer dan in de eerste dagen, worden gewaardeerd, al dus oordeelden burgemeester De Muralt en Dr Bos. Het blijkt wederom, dat een goed ge organiseerd lichaam met een aantal des kundig bestuurde kinderhuizen een bezit is van nationale waarde. Ook het Leger des Heils te Goes heeft zich niet onbetuigd gelaten. Immers een Zondag gehouden collecte in de open- luchtmeeting alhier bracht op f14 41, ter wijl een collecte in de zaal in de avond- meeting f21.75 opbracht en nog aan na- giften f2.25, zoodat de totale opbrengst voor de geteisterde streken bijeengebracht, was f38.41. Maandag is op verzoek van R. en W. van Kapell'e een comité gevormfl tot steunverleening voor de ramp van de gemeente Rorculo en a. D|e gemeente Kapelle met Biezelinge is verdeeld in 13 wijken, waarvoor 26 personen zijn be noemd. Huis aau huis zat gecirculeerd worden met een lijst. Do burgemeester van Wemeldinge heeft 't reeds jaren bestaande comité tot steun verleening voor de door rampen geteis- terden, en bestaande uit de heer en P. Lindenbergh Azn, J. A. Dlominicus, M- Hoogesteger Fzn, Ghr. Glorum, P. A- Lin- denbergh Ezn en F. B-urger, bijeenge roepen, teneinde een regeling te ontwer pen voor hulpverleening voor de door de weivelstoimramp zwaar getroffen land- gcnoot'cn. Een comité van jonge mannen is opgericht die een collecte door de gemeente zullen houden. (Belangeloos be richt.) Reserve 2o luitenants G. Gall, G- J- Schreuder, P. E. Winkhoff, L- G- Witte, A. K. Zweede en S- J- van Dijko van het 14e regiment infanterie zijn tegen 3 Sep tember tot en met 26 d.a.v. te Breda voor herhalingsoefeningen onder de wa penen geroepen. Kapitein der artillerie van het Oost- Indische leger J. Dormaar, met verlof in Nederland, is op non-activiteit gesteld. Nisse. Uitslag van den schietwedstrijd gehouden alhier door den kring van bur gerwachten in Zuid-Reveland. PersoneeJe baan, scherp. AJstand 100 M. Ie prijs M. Ros Nisse met 46 p.; 2e J. Fierloos met 45; 3e C. J. Bos, Nisse met 45; 4e L. Feeters 'sHcerenhoek met 44; 5o D- Veihage, 's Gravenpolder met 44; 6e J. Luteijn, 'sHeer Abtskerke met 44; 7e J. Tolhoek, 'sHeer Abtskerke met 43; 8o E. van Sluis, 'sHeerenhoek met 43; 9e P. Kloosterman, Nisse met 43; 10e L. v. Dalen, 'sHeerenhoek, met 43; lie, J. Pietersc, Heinkenszand met 42; 12e A. van Steenbergen, Ovezand 42; 13e M. Koopman, Heinkenszand met 42; 14e J. C. Kievit, 's Gravenpolder met 41; 15o M. Sonmeijer, Ovezand met 41; 16e J. Hoondert, 's-Heerehhoek met 41. Korps Marga. Klasse A. Nisse 268 punten 120 seconden. Klasse B. Nisse 260 p. in 176 sec. Ovezand 241 p. in 164 sec. Heinkenszand 238 p. in 161 sec. Klasse G. Nisse 262 p. in 221 sec Ovezand 214 in 180 sec., Driewegen 155 p. in 223 sec. Vrije baan. Afstand 100 M- le L- Peo- ters, 'sHeerenhoek met 87, 2e B. van Sluis, te 'sHeerenhoek met 86, 3e C. J. Ros, Nisse met 86, 4e J. Pïeterse, Hein kenszand met 80, 5e J. Luteijn, 'sHeer Abtskerke met 80, 6o M. Bos, Nisse met 77, 7e J. Stokx, 's-Hcerenhook met 77, 8o P. Kloosteiman, Nisse met 77 p. Vee re. Gisterenmorgen is onder deze gemeente nabij de sluiken een groote koperen bel, toebehoorendo aan den R. Waterstaat ontvreemd. Het is de Rijks politie gelukt, den dader op te sporen en hem gisterenavond onder de gem. Arnemuiden, waar hij zich aan den dijk bevond, nog in het bezit zijnde van do gestolen bol, te arresteeren. Hot bleek een Amsterdammer te zijn, die don laat- sten tijd zwervende was. Hij had de bel op verschillende plaatsen te koop aangeboden voor f40. Hij is ter beschik king van de Justitie gesteld. Hansweert. Het Nederlandsche zeil schip „Stella", schipper Teuben, geladen met steen van België naar Utrecht, is op do Westeischclde nabij L'dlo door de sleepbooten „Suzanna" en „Bastiana" op gepikt en hier behouden binnengebracht. Hot schip dreef daar hulpeloos fond met een defect roer. Het zal hier eerst repa rceren "alvorens de reis voort te zetten. Wemeldinge. In de Maandag door alle loden bijgewoonde gehouden raadsverga dering, werden de notulen na ©enige aan vulling goedgekeurd. Ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter deelt mede, dat hem ©en verlof is toegestaan van 2 weken. Aan de Oranjevereeni'gïng wordt eeno bijldrage verleend van f 50.voor te houden schoolfeest op 31 Augustus a.s. Die reke ning en verantwoording van het Burger lijk Armbestuur, dienst 1924 wordt goed gekeurd, overeenkomstig het advies der commissie van onderzoek. Die gemeente- rekening 1924, eveneens ter voorloopig© vaststelling voorgedrag en door de Com missie van onderzoek, en de rekening van het gasbedrijlf, die ter wijziging naar de gascommissie zal worden gerenvoy- eerd (waartoe met 4 tegen 3 stemmen, die der heieren P. Lindenbergh Azn„ J. A- Dominicus, en P. A- Lindenbergh Ezn werd besloten) zullen in ©en volgend© vergadering opnieuw aan de orde worden gesteld. Aangeboden Wordt de gemeente-begroo ting, dienst 1926, op een totaal in ont vang en uitgaaf op den gewonen dienst van f 63446.8OV2, benevens do begroo ting voor bet gasbedrijf voor dat jaar. Vastgesteld wordt een verordening hou dende verbod om het gedeelte Wilhel- minastraat de zgn. Baan in Oostelijke richting te berijden mot motorrijtuigen. Bij' het punt „voorkomende zaken" wijst dhr Karei se op een boom' aan de al ge meen 0 begraafplaats, di© verschijnselen van iepziekte vertoont, en geeft in over weging een proef te nemen tot bestrij ding. Voorts wijst spr. op de afwatering van de peroeelen aan het Brouwerijpad en verzoekt B. en W. maatregelen ter verbetering te nemen. De voorzitter merkt op, dat dit punt een onderwerp van behandeling in de vergaderingen van R. en Wuitmaakt. Dhr P. A. Lindenbergh, zegt, dat de overhangende boomtakken over ©en ge deelte van den Zuidelijken achterweg het veikeer ter plaats© met rij- en voer tuigen belommeren. D|e voorzitter zegt toe ©en onderzoek te zullen instellen. Na dank betuigd te hebben aan de Oom missies voor bet het nazien der rekenin gen, sluit de voorzitter do vergadering. Koutfekerke. Zaterdag hield de Bij/,. Vrijwillige Landstorm alhior een plaatse- lijken schietwedstrijd. Er waren 3 pr. gegeven door het Prov. Comité, 7 pr. doó'r het plaatselijk comité, daar enkele herren ©en gift daartoe hadden gegeven. Prijswinnaars zijn L. Brasser Pz. 43 p-, J. de Witte 41, J. de Kroo Cz. 40, J- Kool© 40, W. v. d. Heijden 36, J- Vos 35, O. Geljon 33, J. Corheijn 32, H- Schipper 32, A. Brasser 31- Max. 50 punten. Ned. Herv. Kerk. Reroepen te Bennekom J. J. v. d. Poll te Oud-Alblas; te Werkhoven 0. J. van Rootselaar te Bergschenhoek. Geref. Kerken. Beroepen te Velseroord H. Knoop te Kooten. Bedankt voor Groningen door J. L. v. d. Wolf te Kralingen; voor De Lier door T. Petersen te Wolvega. Geslaagd te Den Haag voor het exa men Hoogduitsch L.O. de heer C. J. A. v. Koppen te Terneuzen. Te Utrecht voor Engelsch L.O. de heer C. G. van Liere te Amsterdam. Te 's Gravenhage voor het examen Nijverheidsonderwijs, acte Nb, de heer J. G. Geluk te Oost-Souburg. Te Haarlem voor de hoofdact© de heer A. r. d. Berge. Het honiggewin. Met honiggewin der bijlen is het ge- durend© de warmteperiode minder goed gegaan, dan menig iemker dacht, als gevolg van het feit, dat cr thans betrek kelijk weinig honigrijko bloemen en bloe soms zijn. Die vooruitzichten op een be hoorlijken honigoogst zijn toch nog vrij gunstig: de heidestruikjes beloven nage noeg overal een rijken bloei. Ongelukken. Zondag zijn op den Kostverlorcnstraatweg te Zandvoort twee automobielen met elkaar in - botsing ge komen. Uit den wngen van rlen lieer II., .een makelaar, honende te Amster dam, weid door don schok een dame geslingerd- Zij bekwam verscheidene won den en werd in een nabijgelegen villa gedragen. Haar toestand was van dien aard, dat zij niét vervoerd mocht wor den. Op den straatweg Amcrsfoort- Hoevelaken heeft Zondag een motoron geluk plaats gehad, dat aan een per soon hot leven heeft gekost- Bij het ne men van een rechten hoek schoot een motorrijwiel, dat. op weg was naar Bor culo, in het rond. De duo-rijder, de heel1 .T. v. d. Heyden, wonende Ceintuurbaan Amsterdam, die vreesde, dat het voer tuig zou omkantelen, sprong er af en kwam met - het hoofd tegen een boom terecht. Zijn schedel werd verbrijzeld. Des avonds te zes uur is het slachtoffer in het St. Elizabethsgasthuis te Amersfoort overleden. Zondag is het 5-jarig doch tertje van dhr S. te Maassluis in do Geer geraakt en verdronken. Zater dag werd uit de ouderlijke woning aan de Oude Vest to Leiden de 5-jarige H. vermist. Het lijk van den knaap werd des avonds in de nabijheid van het ouder lijk huis uit het watc-r opgehaald. Een nachtwaker te Amsterdam, die Za terdagnacht. dienst had gedaan op de Stadhouderskade ter bewaking van ma terialen van bestraf ingswerken, word Zon dagmorgen vermist. Daar men vermoedde, dat hij te water zou zjjn geraakt, begon men te dreggen- Zijn lijk word later op den dag opgehaald. Een 26-jarige juf frouw te Oosterhout, die sedert een week werd vermist, is Zondag dood terugge vonden in een greppel, bedekt met hei destruiken. Zij bleek met een touw van het leven beroofd- Te Rotterdam is een elfjarig meisje door een autobus over reden. Met een inged ruklen schedel en ernstig verminkt, naar het Ziekenhuis ge bracht, was zij hij aankomst reeds over leden. Te Vierhouten reed een auto in vliegende vaart togen een rustig rij dende motorfiets. Do motorrijder werd doodelijk gekwetst on overleed 111 de Ziekeninrichting to Apeldoorn, waarheen men hem vervoerd had. Zijn vrouw, die op de duo zat, kwam er met, eenige' kneuzingen af. Tusschen Santpoort en Haarlem hoeft, een autobus een mo torfietser aangereden, die ernstig werd gewond. Een 3-jarig jongetje van den land bouwer H. te Diever, wist bij een scho teltje met rattenkruid te komen, dat on der een bed was geplaatst en at er van- Gelukkig ontdekten de ouders het di rect. Dadelijk werd naar den arts ge reden. De maag werd leeggepompt en tegengif ingegeven. Het knaapje is thans buiten gevaar. (Stand.) Te Leveroy, gemeente Nederweert, ontstond Zaterdag een formeele vecht partij tusschen den 34-jarigen landbou wer W. en de familie G. Terwijl genoemde W. gemoedelijk stond te keuvelen met de dienstmeid van zijn buurman, kwam de huisvrouw van de familie G. naar hem toe met het verwijt, dat hij haar dochter had uitgescholden. W., die het reeds meermalen met vrouw G. aan den stok had gehad, en haar dus kende,; achtte het raadzaam zich spoedig van een wapen, ditmaal in den vorm van een riek te voorzien. Aldra verscheen ook de zoon van vrouw G- op het to-o- neel, zoodat G. 'tmaar het verstandigst vond, zich op zijn erf terug te trekken* Doch ook hier was hij niet veilig. Moe der en zoon volgden hem en zoonlief bewerkte zijn tegenstander zoodanig met een hamer op het hoofd, dat het bloedj uit meerdere wonden liep. En toen W. dreigde met zijn riek te zullen slaan, kwa men nog een zoon van vrouw G., alsmede haar dochter, die hem eveneens te lijf gingen. En weer begon de zoon met zijd hamer te timmeren, terwijl de dochter 'n klomp als wapen gebruikte. Ten slotte ge lukte 't den aangevallene uit de handen van de overmacht to geraken en z'n huis binnen te vluchten. En toen hij op het bombardement op deuren en vensters niet reageerde, trokken de aanvallers af. Aangenaam kinderspel. Men schrijft uit de mijnstreek: Het is gebeurd in een der groote gemeenten van ons kolengebied- Daar woonde een heer, die als ieder ordentelijk mensch vóór zijn huwelijk van zijn aanstaande brieven had ontvangen. Nogal veel blijkbaar. Als ieder normaal mensch had hij die ietwat ver geten en ie opgeborgen en wel op een zolder. De heer krijgt een paar kleine kinderen te logeeren, kinderen, die blijk baar nog geen schriftgeleerden waren- Ze vonden de brieven waarvan ze den inhoud niet beseften en besloten, in het bezit van zooveel materiaal zijnde, nu ook maar postbode te spelen. Ze gingen er mee de buurt af en deponeerden in iedere brievenbus er een. Het restant moet ter complcteering va» boren mi een raam op den hoed van een voor bijganger zijn geworpen. Toen kort'eron slag op slag werd aangebeld door ds buren, die de open brieven natuurlijk ongelezen terug brachten, besefte de ge troffene pSs Hen omvang van de ratnn en kon hij met de huilende bengeltjes als gidsen, het restant der amoureuze correspondentie van zoolang al her, sa. mendreggen. Belangrijke diefstal Tan naalden. Voor de rechtbank te Aken stonden terecht een naaldenmaker uit Bocholtz (L.) gedetineerd, een meester knecht uit de fabriek der firma L. te Aken en een fabrieksarbeider uit Rohl- schen, beschuldigd van diefstallen van naalden. De diefstallen duurden van 19ig 1923 en de gestolen naalden werden gekocht door een man te Maastricht. D« opbrengst werd gezamenlijk gedeeld. De meesterknecht was 38 jaren in de fabriek werkzaam. De twee arbeiders vorklaar- den uit nood gehandeld te hebben. De Maastrichtscho koopman had 2500 gros naalden ter waarde van 12000 gulden gekocht. Doordat er voel half-gereed- zijnde naalden in den handel (in Holland) zijn gebracht, heeft de goede naam der firma zeer geleden. Het afzetgebied der firma is daardoor belangrijk verminderd. Een klant te Heerlen kon de Akenscbe naalden goedkooper in Maastricht dan in Aken koopen ,doch de klachten bleven ook niet uit. Dit was een spoor vooo de Maastrichtscho recherche die met veel tact klaarheid in de zaak had weten te brengen. De Maastrichtscho koopman wees na lang aarzelen den arbeider uil Bocholtz als den leverancier aan. Deze beklaagde werd tot H/2 jaar gevange nisstraf veroordeeld. De beide overigen werden vrijgesproken. De moord te Oosterhout. Omtrent dezen moord (Zie onze rubriek „Ongelukken") meldt het „D. v. N.-Br." nog hel volgende: Zondag 9 Augustus j.l. vertrok de 25- jarige dochter van een tuinman te Oos terhout ter gelegenheid van de Dongen- sche kermis per fiets naar Dongen met het doel daar aan haar familie een be zoek te brengen. 'Het meisje is daar ech ter niet geweest- Spoedig was haar ver missing bekend en de politie en de fa milie togen in den omtrek onmiddellijk op onderzoek uit, zonder het verlangde resultaat. Zaterdag 15 Augustus vonden haar broeders, die het zoeken' niet op gaven, het rij'wiel hunner zuster in de bosschcn langs den Rijenschen weg. Het rijwielplaatje was verdwenen- Door deze vondst waren de broeders zoo ontdaan, dat zij dien dag niet verder durfden zoeken. Zondagmorgen werd het onder zoek voortgezet en inderdaad vonden de mannen het lijk hunner zuster in een greppel, bedekt met heide. Om den hals van het slachtoffer was een touw ge snoerd- Het 'lijk werd op een kwartier afstands van de plaats waar den vori- gen dag de fiets was ontdekt, gevonden op een eenzame plaats in de bosschen, Welke als de Honderd Bundei- worden aangeduid. Haar taschje was geheel ge ledigd. Onmiddellijk werd de politie met de vondst in konnis gesteld. Liet parket uit Breda, Dr Houben uit Breda en Jhr Trip, kapitein der marechaussoe's, wa ren weldra ter plaatse om een onder zoek in te stellen. Van den dader is geen spoor te bekennen. Een Zuid-Afrikaan, die juist van- Oost-Afrika te Johannesburg is terugge keerd, verzekert, dat te Mwamza in het Tanganyikagebied door Zuid-Afrikanen een diamantveld is ontdekt. De diaman ten zijn van buitengewone zuiverheid en zijn r.peds voor bijna 100 gulden per karaat verkocht. Te Rock Ferry nabij Birkenhead heeft Zaterdag 'n moeder waarschijnlijk tengevolge van verstandsverbijstering in verband met ziekte van twee kinderen en een aanklacht wegens diefstal' ge poogd zich zelf en -haar zes kinderen te verdrinken. Toeschouwers, die in de verte de vrouw met haar kinderen langs het modderige strand zagen 100 pen, en haar later haar kinderen in het water zagen werpen, kwamen te laat toegesneld om nog allen te redden. Twee meisjes van resp. 11 en 5 jaar oud en een jon gen van 9 jaar wisten den dood te ont komen. De vrouw zolf is met drie kin deren, een baby van 6 maanden en twee meisjes van 3 en 5 jaar, verdronken. Volgens do verklaringen van den man een spoorwegwerker, Was zijn 35-jarige echtgenoote altijd een zorgzame vrouw voor haar huishouden en de kinderen ge weest. Gedurende de laatste dagen was zij echter een weinig vreemd. Waarschijn lijk heeft zij de kinderen reeds 's avonds te voren aangekleed en Zaterdagmorgen vroeg zonder dat haar man iets wist, het huis verlaten. De vier lijken rijn- reeds aangespoeld. Zaterdagnacht is uit een der kooien van een dierentuin te Parijs een lu>' paard ontsnapt. Het dier was pas drie 'jpaanden geleden in Abessynië gevangen en met 400 andere wilde beesten naar Europa gezonden. Het bevond zich ter nauwernood vier dagen in den tuin- Het was er in .geslaagd zich onder de deur van zijn hok 'door 'te wringen, die nog wel te zijner eer extra met ijzerdraad ver sperd was. Zoo kwam het in een binnen- galerij, waar het geruimen tijd moet heb ben heen en weer geloopen om toen rne één sprong door een glazen deur heen in den tuin 'fe komen. Vervolgens is de luipaard over het "twee meter hooge he van den tuin gesprongen en zoo i» ne L pa ni kin dat lad 1 bosch gekomen. Daar is on jacht gegaan. Een Mal oppasser had de leiding Deenschc doggen moesten pen opsporen en men ma val met een levend scha luipaard liet zich echter kerl. Eindelijk, 's middags sloegen de honden aan r hadden een konijn te invallen van de duister mot stallantaarns ter verli Menig jager, aan de duis wend, kwam in een gre terecht- Enkele malen k1" doch steeds bleek men hebben en te middernach fi02 niet in geslaagd den sporen. Het beest, d~ hecl volwassen is, mee en is 2 M. lang. Een geheime b politie te Petersburg h mededeeling ontvangen, gere paleis van He pnnse burg-Strelitz een geheime 1 zijn- Na lang zoeken voni Je derde étage een dichtg< De kluis werd opengebro litic vond er veel brievei ses, een dagboek, geschr vrouvv, een collectie mini; verschillende kostbaarhed veronderstelt ,dat er in h< nog <»n geheime bergpl staan en er wordt ijveri; Het zoeken naar geheim naar verborgen schatten i geworden- Op vele plaat boeren de overblijfselen len af in de hoop. ver te vinden. Ook autoriteite zoeken van schatten ine volg is, dat vele heerenl wijls een historische of cu' befeckenis hebben, word< Zondag zijn te Br aantal zelfmoorden geple rige kerkhofarbeider maal derlinge wijze een einde Hij. stak in een plantso- patroon aan- Toen deze hij zoo erg verwond, dal transport naar het zieke In een der ondergrondstat 28-jarige kaartjesverkoopr nelspoov zich te dooden zetten van de gaskraan de tunnelspoor konden werd naar het ziekonhu het westen van Berlijn een weduwe door het nsr ne- Uit minnesmart maak dienstbode een einde aan de gaskraan open te ze looze en een huisbewaa zelfde. Ook een gehuwde met haar man had gehad wijze zelfmoord. Al de> konden niet meer wore slotte hebben een 26-ji haar 51-jarige scho.onrn openzetten van de gask aan hun leven gemaakt van de jonge vrouw tl zijn moeder reeds dood, leed weinige oogenblikkc zaak van dezen dubbel onbekend-' Voorts weid Berlijn Zondagochtend o een stervende vrouw ge nige 0 ogenblikken late vrouw had talrijke worn heele lichaam. Vlak bij h t.e hond wiens ruggegra: Het dier dat veel pijn een agent met een rei maakt. Het staat nog misdaad in liet spel is vrouw het slachtoffer i een automobiel-ongeluk. Vlaarasch Fro grooten volkstoeloop 1 Aalst de betooging plaats de partij der Vlaamsche ïouw gezet was als hulc vertegenwoordiger Piet bosch, die eenige wek de regeering afgezet wi der stad Aalst, omdat de Belgische vlag aan het stadhuis door de wenvlag had doen ver 's Ochtends is door e eenigingen op het graf v en diens broeder Pieter leggers van de christen-cl tij, welke thans tezame sche frontpartij, de par nationalisten is geword hulde gebracht. In den optocht van 150 veree telbare leeuwenvaandels ziekkorpsen door de st legaties uit alle hoeker sche land marcheerden op werd een spandoek °P stond, dat alle beto ren met wethouder var wtll andere spandoeken gen als „Vlaanderen a en „Vlamingen, eischt n maar neemt 'het". Da duizenden betoogers zie van Van Opdenbosch •n triomf onder voortc het lied der Vlaamsch» kringlokaal der Vlaams waar verscheidene spre ten aan kamerlid Var f-'jn trouw aan het V beginsel. In de stad, lr) den avond zeer ZIch nergens incident! Z'n oude lief neeft zich gevestigd oekhuys, die meded meent© Borculo het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2