Burgerlijke Stand. Telegrammen. Laatste Berichten. Fïnancieële Berichten. Uit de Pers. Allerlei. Leestafel. Posterijen en Telegrafie. Marktberichten. Advertentiën. Blijkens berichten uit Kongo heeft, in eon deel van 'dit- gebied, een wer- Tejstorm gewoed, die verscheidene dor pen heeft geteisterd. Te Kikwit is de j^erk van de Jezuïeten-missie totaal ver- noest. Ook elders blijkt heel wat schade te zijn. Be #*d-kapitein Sadoul, die in 1920 bij verstek ter dood veroordeeld was, wegens desertie, verstandhouding met den vijand en aansporing tot desertie, en die sindsdien wat de eerste aanklacht betreft, reeds was vrijgesproken, is thans ook vrijgesproken van de heide overige be schuldigden, aangezien ten tijde, dat hij de gewraakte misdrijven gepleegd zou hebben, Frankrijk niet met Rusland in oorlog was. Brandstichting. Te Doode- waard brak Donderdag een brand uit in een arbeiderswoning. Het vuur werd ech ter spoedig gebluscht en toen bleek, dat het op twee plaatsen tegelijk was uitge broken- In verband hiermede werd de bewoner, onder verdenking van brand stichting gearresteerd. Na eerst ontkend te hebben, heeft hij na langdurige ver- hooren tenslotte een bekentenis afgelegd- Volgens bericht uit Riga zullen eer lang 2500 Canadeezen, die in 1922 naar Rusland kwamen, teneinde er zich te vestigen, na drie jaar vruchtelooze proef nemingen naar Canada terugkeeren. Volgens bericht uit Moskou is aan een groep van 4000 sovjet-propagandis ten opdracht gegeven, de communistische leer te verspreiden onder de boerenbe volking. Tegelijkertijd zijn 2000 propa gandisten der communistische jeugd op verschillende dorpen losgelaten. De uitgravingen te Athene. De Grieksche pers heeft vernomen, dat in Amerika voor het Grieksche uitgra- vingsfonds reeds 90 inillioen dollar bij een is- Van Grjpksche zijde bestaan geen beletselen, mits de benoodigde gelden bij elkaar zijn- Het terrein, dat moet afge graven worden, wordt momenteel door 100.000 menschen bewoond, die scha deloos gesteld moeten worden. In een kelder nabij het meer van Galilea is een skelet gevonden, dat be schouwd wordt als een type van een1 Neanderthal-man. Deze uiterst primitieve- type van inensch is naar Engeland over gebracht en aldaar aan een onderzoek van Rritsche archeologen onderworpen, die de vondst van buitengewoon belang ach- (en, vooral wijl een geraamte van een der-gelijk type nog niet huiten Europa gevonden werd. De rivieren van Noord-Britsch In- dië zijn tengevolge van de hevige regens buiten haar oevers getreden. De Noor delijke buitenwijken van Lahore staan onder water. Het treinverkeer is in som mige districten stopgezet. ~jj De bevolking alsmede de bezoekers van Ventnor op het eiland Wight hebben Vrijdag eenige sensationeele uren beleefd- Millioenen vliegende mieren deden een inval in deze plaats. Groote zwermenj vlogen over het strand cn vulden de straten, zoodat talrijke vacantiehouders overhaast naar hun kamers moesten te rugkeeren. De menschen waren yan het hoofd tot de voeten met mieren „be zet". Chauffeurs en koetsiers ondervon den al heel erg last van deze insecten-. Het pak van een surveilleerende politie agent, die een politiepost kwam binnen gerend, had vanwege de mieren meer een donkerbruine dan een donkerblauwe kleur. Die trieste nalatenschap. Eenigen tijd geleden berichtten de Rus sische bladen, dat voorwerpen, die het eigendom waren geweest van den jo-ng- sten tsaar en zijn gezin; dat de dingen, die do vorstelijke familie dagelijks had gebruikt, in het openbaar zouden worden verkocht. Dut is intusischen geschied. EJn op de veiling van Leningrad kwamen kunsthandelaren en verzamelaars uit de Skandinavische landen zoo .goed als uit Duitschland, uit Engeland, uit Amerika.. Waarschijnlijk dachten zij héél bijzondere dingen te zullen vinden; schatten, welker weerga to vergeefs gezocht zou worden in heel de wereld. Maarde particuliere vertrekken van den tsaar alles Russen deden, wat hun inrichting, hun decoratie betreft, denken aan de kamers van een welgesteld burgerman, die er geen per soonlijken smaak op nahoudt en zich dientengevolge omringt met conventio neel© dingen. W-el stonden op kasten ou lambrizeeringen kostbare vporwerpen, raaur hun materieel© waarde was meestal veel grootcr dan de artistieke. Eon Boeddhabeeldje van nephriet met groote brillante oogen en oorbellen van diepblauwe saffieren kost ontzettend vèèl hik ,maai' m°oi, in de waarlijk artis tieke betcekenis, behoeft het daarom nog niet te zijn. Zoo waren er hoepen dingen. ©en_ van de kamers bijvoorbeeld hing oen kristallen kroonluchter, pp zich zelf niet onaardig. Aan die lamp bengelden Wbo koorden. Wie er aan trok, wond ,0?T "ie manipulatie een uurwerk op, dan begon te spelen: Puppehen dn ist mein Augenstern of een ander m-elo ictje van ongeveer gelijke klassieke be tekenis. \an blijvende waard©jvaren eigenlijk -®611 de kostbare tapijten, gedeeltelijk oor den tsaar zelf op zijn Aziatische zen gekocht, en voor ©en deel hem 11 geschenke geboden door vorsten uit pL ^"^^Aziatische vazallen-staten. p c. a 'en Ohiwa, door den Sjah van z}° 011 de Russische grand-seigneurs uitdei grensgebieden. v ocht werden o.a. ook de rijk ge stuurde kimono's, die de Mikado van Japan bij verschillende gelegenheden de tsarin ten geschenke bood, alsmede de fluweelen toiletten, gemaakt van de zeld zaam mooie weefsels, door Engelsche fa brikanten als „proeve van bekwaam heid" naar het Hof gezonden. Het was toch een. respectabele vrouw, vertelt „De Figaro", die zoozeer de aan dacht getrokken heeft op den Boulevard des Capucines. Respectabel, om te beginnen reeds wegens haar leeftijd en verder door haar rustig-waardige gedrag. Maar waarom dan ko ken allo voorbijgangers haar na, bleven er zooveel stilstaan waar zjj langs kwam? Een voudig daarom, omdat deze dame was aan gekleed. Zij was inderdaad gekleed van hoofd tot voeten en van voeten tot hoofd. Men kon de kleur van haar kousen niet zien en zelfs niet alles van haar schoeisel: zij riep een tijd in het geheugen terug, waarin de vrou wen, die haar beenen wilden laten zien, haar rokken moesten optillen. De voorbijgan gers, die dezen .tijd niet gekend hebben, von den de oude dame heel dwaas en van de anderen, die hem wel hebben gekend, was het, zegt do Figaro, wel een beetje laf, maar zij glimlachten om de dame in de lange kleeren. G i f t g as tegen inbrekers. Do brutale bankdiefstallen in de Verecnigde Sta ten nemen met den dag toe. De door de banken uitgeloofde hoogo premies voor het vinden .der daders hebben geen succes, daal de roovers telkens weer nieuwe middelen verzinnen, om de brandkasten te plunderen en zij in de meeste gevallen aan do banden der politie weten te ontkomen. Sommige groo te banken hebben nu een nieuwe poging aangewend om haar gelden tegen de roof zucht te beschermen. In het gebouw der Eitisen Saving Bank te Indianopolis werd gepoogd in te breken. De inbrekers, met de meest moderne werk tuigen uitgerust, moesten echter zonder buit aftrekken. Met achterlating van een doode moesten zij: in wilde vlucht het bankgebouw verlaten, daar uit de groote brandkast, die de dieven trachtten te forceeren, een hoeveel heid giftgas stroomde, waardoor een inbre ker gedood werd. Dit soort giftgas, dat hier voor den eersten keer tegen inbrekers ge bruikt werd,, behoort tot de gevaarlijkste, die tijdens den oorlog werden uitgevonden en heet naar den uitvinder Levis. Daar het echter tegen het einde van den oorlog pas uitgevonden was, is het tot een toepassing daarvan niet meer gekomen. De voorraad werd in zee tot zinken gebracht. Een kleine hoeveelheid „Lovisiet" was evenwel in den handel gekomen, daar was gebleken, dat dit gas bij een uiterst geringe hoeveelheid de genezing van de malaria bevorderde. Een groote chemische fabriek te Chicago haxl door een vernuftig meclianisme de brandkast der Eitisen Saving- Bank zoodanig met genoemd g-as verzekerd, dat -het bij de minste knoeie rijen aan de deur vrij: uit stroomde. Ook andere banken van New-York en Chi cago wenschen de brandkasten met het gift gas veilig te stellen. Daar echter geringe hoeveelheden voldoende zijn om veel menschen te dooden, is het niet goed aan te nemen, dat de Amerikaansohe autoriteiten het gebruik van dit gas zullen toelaten. MIDDELBURG. Gehuwd: ,T. de Vries-, 29 j. en L. A. C. Seidel, 28 j. Bevallen.1, Verflage, geb. Geldof, d.J. Adriaanse, geb. Bassie, d. Overleden: F. J. Witte, 62 j., gek. met E. Kerssen. GOES- Huwelijks-afk.Cornells Pieter Kaufman, jm. 26 j. te Middelburg en Janna de Wee, jd. 25 j., te Ierseke, on langs te Goes; Pieter van Anrooij, jm. |25 j. te Ierseke, onlangs te Goes en Hen- drika Johanna van Reenen, jd. 25 j. te Rotterdam. Gehuwd: Alphonsus Josephus Caroles Nordlohne, 34 j. jm. en Jacoba Johanna de Looze, 20 j. jd. Rotterdam, 17 Aug. 1925. Tarwe zeer ruim aangeboden, moest lager worden afgegeven, naar kwaliteit van f 13f 13.75, uitgezochte kwaliteit f 14.50, Rogge lager f 12,25f 1275, Gerst Che-v-aïlier f 13f 13.25, W-inter- gerst f 12.25f 12.75, Erwten kleine gr. in de prima kwaliteit onveranderd. Ove rigens lager f 14f 18. Alles per 100 Kg. T1EL. V. D. Vermoedelijk door een defectie aan een auto is de garage van v. d. Berg te Leeuwen geheel afgebrand. Ook het aan grenzende woonhuis met inboedel en nog 2 auto's gingen verloren. BORCULO. Door de groote drukte, welke gisteren te Borculo en omgeving heerschte, had het treinverkeer belangrijke vertraging. Tot nu toe is voor Borculo door straat collecte meer dan f 100.000 bijeengebracht, straatverlichting van Borculo is gedeeltelijk hersteld, zoodat de voornaamste wegen des avonds weer verlicht zijn. Een 10-tal nood woningen zjjn gereed. Zaterdag hoopt men in staat te zijn een 40-tal huisgezinnen in noodwoningen onderdak te kunnen brengen. TOKIO. V. D. Een telegram uit Marseille meldt, dat tengevolge der overstroomingen 10 millioen Yen schade is berokkend. Gemeld wordt, dat er vele slachtoffers zijn. PARIJS. V. D-. De bladen melden uit Madrid, dat volgens ontvangen berichten vele deser teurs de troepen van Abd el Krrm hebben verlaten. Do troepen hebben veel geleden van de bombardementen dor Fransche vliege niers Naar .verluidt, hebben de opstandige troepen hun officieren gedood en zijn naar "net gebergte gevlucht, achtervolgd door do trouw gebleven Drus-troepen. LONDEN. V. D. De bladen melden uit Je ruzalem, dat de vrede tusschen de Fran- schen en de Drusen is hersteld. LONDEN. V. D. Uit Parijs wordt geseind, dat de Fransche minister van Financiën, Cail- laux, aan het einde dezer week naar Lon den zal komen ter bespreking van de kwestie der Fransche schuld aan Groot-Brittannië. BERLIJN. V. D. De vredesonderhandelingen met Abd el Krim werden volgons een tele gram uit Madrid afgebroken. Er wordt een Franscli oflensief tegen de Kabilen voor bereid. WASHINGTON. V, D. President Coolidge heelt, de rapporten inzake onderhandelingen met België bestudeerd. Verwacht wordt, dat Coolidge het eens zal zijn met den AinerL ■kaanschen onderhandelaar. MIDDELBURG. Nu de dag van het jaarlijksch Marktf-eest, uitgaande va.n den Kooplieden en Marktkramersbond alhier met rasse schreden nadert, willen wij er nog met een enkele woord aan her inneren, dat dit feest a.s. Donderdag plaats heeft en dat de deelnemers aan don wedstrijd in -etaleeren en versieren van 'hunne kramen weer evenals vorige jaren hun beiste beentje zullen voorzetten om aan do Markt een feestelijk aanzien to geven. De omwonenden op de Markt en aangrenzende straten zullen aan het geheel een nog vroolijker aanzien kun nen geven door het uitstoken der vlaggen. Hierdoor zullen zij mede toonen te be grijpen, dat het voor een zeer groot deel de Markt is, die- het hier Donderdags zoo gezellig druk maakt, wat ook voor de winkeliers in dat stadsdeel geen wind eieren legt. Trouwens, dat velen dit be grijpen, blijkt reeds uit de medailles, die beschikbaar zijn gesteld. Verguld zilveren medailles zijn aange boden door den heer H. Castel, eigenaar van den autobusdienst Middelburg Veere, door de Vereen. „Handelslelang" en door de Vereeniging tot bevordering van hfet Vreemdelingenverkeer; zilveren medaille door den burgemeester, den lieer P. D-umon Tak, de vereen. „De Hanze", en den heer Gabriëlse; bronzen medail les door de vereenigingen „Uit het Volk Voor het Volk", door de autobusonder nemers, de heeren Pagter on Sturm, Kraak Steeman, Rlankert, van Liere en door den heer Chr. Holthuijizen. Die ver eeniging E. M. M. zelve stelde een zil veren Kruis ter beschikking. Voorts zijn nog ten geschenke ontvangen of aange kocht acht luxe voorwerpen, bestemd om als prijs te dienen. MIDDELBURG. Vrijdagmiddag had in do St. Pieterstraat alhier ©en aanrijding plaats tusschen een melkslijiter en een wielrijdster en een eveneens op een rij wiel gezeten meisje- Laatstgenoemde be- bezeerde zich nog al en moest per auto huiswaarts worden gebracht- De com missaris van politie verzoekt de wielrijd ster zich aan zijn bureau aan te melden. VLTSSINGEN. Zaterdagmiddag had al hier het examen van de Ned. Ver. tot redding van Drenkelingen plaats. Het me disch gedeelte werd afgenomen door de artsen D. N. van Gelderen en L. Weijl uit Middelburg en den officier van ge zondheid der marine Buskop- Van de Middelburgsche deelnemers "be haalde het diploma B de heer J. F. van der Klauw, en het diploma A de heeren A. Heijstek en J. Kik, beiden agent van politie, N. Vriesman, J. Julianus, D. Her- togs, J- Pieters en H. Jongepier. Twee candidaten voor B voldeden niet aan de medische eischen en moeten her-examen doen. Van de Vlissingsche deelnemers slaag de voor B de heer II. Bode en voor A de heer P. J. Wolf, L. Feij, H. A. Brasser Sr. H. A. Brasser Jr., C. Castel, G- La-. porte, H. UIrich, D. Luitwieler, J. J. Koo- man en A. Goedhart. Voor het voorloopig diploma slaagde de heer A. Sauer en mej. Marie Biesser, beiden te Vlissingen. De voorzitter der jury, de heer Van. Gemer uit Amsterdam, reikte de diplo ma's uit, terwijl de heer dr A. Staverman, voorzitter der Vlissingsche reddingsbri gade, dank bracht aan de juryleden. Wisselkoersen. Amsterdam, 17 Aug. 2^/4 u. Berlijn 59.07V2-59.12V2 Londen 12.0614—12.0634 Parijs 11.5511.574/2 Brussel 11.0911.12 New-York 2.48Vs—2.48V2 Het land van belofte. Wij lezen in „De Rotterdammer": Onde-r dit opschrift geeft „Voorwaarts" ■een mededeeling over Rusland, waaruit blijkt, hoe ontzettend de toestand daar voor de arbeidersklasse nog steeds is. Men heeft hier niet te doen met een bericht, dat straks door de communisten verloochend kan worden als afkomstig van de vijanden der Sovjet-republiek. Niemand minder dan de Volkscommis saris van den Arbeid zelf rapporteert de feiten aan den Raad van Volkscommis sarissen. Het zijn dus officieel© gegevens uit de zuiverste sovjet-bron. In de Sovjet-republiek zoo leert het ons bedraagt het gemiddeld ar beidsloon thans 76 pet van het gemid delde loon voor den oorlog. Het kan ons een indruk geven van het welvaartspeil der arbeidersklasse in ver hand met de sterk gestegen levensstan daard. In de mijn-industrie bedragen de loo- nen zelfs nog niet de helft van het vóór- oorfogsche peil. Met het wegjagen van den particulieren ondernemer en het naasten, van de mijnen alleen is de zaak dus nog niet gezond. Dit kan „Het Volk" nog eens in welwillende overweging ne men, waar het vorige week als eenig afdoend middel voor de moeilijkheden in het Engelsche mijnwezen aangaf: natio- naliseering der mijnitn en onttrekking aan den particulieren ondernemer. Het is opmerkelijk, hoe ons roode zus- ti-.rorgaan in verband met deze rrrede- cleeüngen „Die Tribune" durft hoonen om haar opmerking, dat de weg, dien de arbeiders hier hebben te gaan, zoo lang is. Blijkbaar geeft „Voorwaarts" aan den langoren weg de voorkeur boven de kor tere van revolutie en geweld. Er behoort echter moed toe om aan de communisten hiervan eenig verwijt te maken. v Irr eigen kring zijn het niet weinigien, die (Mr Troelstra voorop) zuchten, dat de weg zoolang, zoo heel lang i-s. En wie van de polemiek tusschen partij! en vak beweging van den laatsten tijd kennis neemt, beseft maar al te goed, hoe in velen de begeerte brandt zoo spoedig mogelijk den korten weg te betreden. Is „Voorwaarts" de vermaning yan Mi' Troelstra vergeten, om van Rusland geen kwaad te spreken, omdat het wer ken en streven der bolsjewieken toch eigenlijk geschiedt in dienst van het socia lisme? Strindberg alchimist. Die schrijver Strindberg wordt ook in ons land gelezen en bewonderd, maar weini gen van zijn vereerders weten, dat hij behalve schrijven nog oen andere lief hebberij had die van goudzoeken. Dat was in dein tijd, toien hij in Parijs vertoefde in 1879, ©n daar leefde in gioote ai-moed© en ellende. Als menschen dom armoede en honger gekweld worden gebeurt het wel eens, dat ze geniale in vallen krijgen,, om. uit dien toestand te raken. Ben van de meest voorkomende invallen in den ouden tijd was te pro- beeretn o-m goud te maken. Ba Strindberg, hoewel in moderner tijd levend, kreeg dien oiudeiwetscben inval, in ©enigszins gemoderniseerden vorm. Hij trachtte niet, zooals de oud© alchi misten, ctoor de- een of andere chemische samenstelling, korreltjes goud te fnaken, maar probeerde op een andere manier aan goud te komen, en wel door van aarde brood.tc maken. Hij ging daarbij uit van de redenee ring, dat de- mensch oorspronkelijk ont staan is uit aarde. Eb dat het dus moge lijk moet zijn om het mensche-lijk lichaam ook met di-o stof te voeden. In een ar tikel, „Het brood der toekomst" gehee- ten, ontvouwde hij deze stelling, en be sloot met de volgende opmerking: „Er bestaan reeds aarde-eters -men - schein, die kleisoorten eten en talk, waar onder ook. de Laplanders gerekend moe ten worden, 'die in hun brood een soort klei, het z.g. „rotsmeel" mengen. Die aarde-eters zijn al op weg naar de voed- selvereenvoudi'ging, ze hebben de tus- sche-nkcmst der planten niet meer noodig om hun voedsel uit de aarde te halen.", Als men Strindberg antwoordde, dat aarde en klei toch niet verteerbaar zijn voor het menschelijjk lichaam, vond hij dat in het minst geien bezwaar: dan moes ten ze maar verteerbaar gemaakt wor den, z-eide hij, door het een of andere chemische procédé, zooals toch ook met ijzer gebeurd is niemand vindt er iets bijzonders in tegenwoordig, dat een zwak mensch „staal" te slikken krijgt. Strindberg, met al zijn theorieën daar over, en al zijn proeven in die richting, is het niet gelukt dat procédé te vinden n-och is hot hem gelukt den mensch het aarde-brood te verschaffen, noch zichzelf uit de armoede te helpen op deze wijze. Maar wie weet, misschien zit 'er tóch nog toekomst in zijn denkbeeld. Ingekomen boeken lo. Elf predikatiën op Avondmaalstijden, door Andrew Gray, vertaald door C. B. van Woerden. 2o. Gedencschrift van Sukey Harley uit de kerkelijke gemeente van Pulverback (door de dochter van wijlen den rector). Vertaald door C. B. van Woerden. 3o. .Verhandeling over de gelijkenis van den onbarmhartigen dienstknecht, door Wil liam Huntington. Vertaald door C. B. van Woerden. Alle drie uit bet Engelsch. Uitgevers Buur man de Kier, Leiden. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen aan het postkantoor te Goes, in de le helft der maand Augustus 1925. Brieven, binnenland Burgemeester, Wychen; J. Waverijn, Koe wacht; R. 8e Vries esq, Haarlem; Heer en Mevr. v. Leeuwen, Leiden. Briefkaarten, binnenland Mej. C. Block, Den Haag; J. v. Hove, Den Haag. Briefkaarten, buitenland J. J. de Bruijne, Dunkerque. MIDDELBURG, 17 Aug. Op d<J groote vei ling werden de volgende prijzen besteed; Kes wick I f9.30; II f4.50; III f2.10; Zomer- aagt I f9.30; 11 f3.70; Suikerij I f21.10; II f 11.70; Gele aardappelen f2.30; wagenaars f 1.80; Augurken 1 f 18.70; II f9,50; III f4.70 en IV fl.10, alles per 100 K.G. GOES, 15 Aug. 1925. Peren: Clapp's Fa vorite 4077, Précose de Trevoux 7679, Dr Jules Guyot 53, Beurré d'Aremberg 31, Dirkjesperen 1632, Duitjesperen 1723, Bruine Heereperen 41, Diamantperen 2932, Mario Louisse 22, N.-H. Suikerperen 28 35, Witte broodsperen 1624, Scharlakenperen 2126, Goudblalen 22, Spekperen 26, Roode OSuikerjjen 2230, Afval peren 614 gulden, alles per 100 K.G, Appels: The Queen 2138, Cox Pomona 32, Manks Codlin 2535, Roode Astrakan 27, Signes Tillsh 20, Perzik Roode Zomerappel 24, Duch. d'Oldenburg 1520, Peasgood Non- suok 17, Transp. de Croncels 1625, Zomer- aagl 1523, Madaleinen 2332, Jacques Le- bel 1416, Grofzuur 1216, Codlin Kes wick 8—23, Constanten de Groot 15, Zomor- Court Pendu 1216, Tarvveappels 13, Ganze- bout 812, Zoete St.-Jansappel 2126, Tuin- zoet 19, Blomzoet 18, Honingzoet 14, Diverse zoete appels 1316, Afval appels f0.50 9 gulden, alles per 100 K.G. Pruimen: Reine Claudes 85, Reine Victoria 3055, Washingtonpruimen 2885, Witte wjjn- pruimen 6085, Belle de Louvain 3862, Tonneboers 55, Abrikoospruimen 54, Prince Pruimen 47, Diverse pruimen 1569 gulden, alles per 100 K.G. Diversen: Groene boonen 212, Snijboonen 414, Zilveruien 35, Sjalotten 2, Aard appelen 24, Kleine Uien 3, Roode bessen 36 gulden, alles per 100 K.G. Roode kool f 2—f 6, Meloenen f 54f 62, Komkommers f 1 f 7, Augurkjes f 0.08f 0.25, Kropsla f 1.50 fl.90, alles per 100 stuks. Wortelen f5, Kroten f 7, beide per 100 bos. KAPELLE-BIEZELINGE, 14 Aug. 1925. Klei ne veiling: Précose de Trevoux 6272, Clapps Favorite 6682, N.-H. Suikerij 25—35, Roo de Suikerij 26—38, Kaneolperen 1525, Dirk jesperen 1830, Groninger Bergamot 15 25, Blanke Suikerij 1620,t Wittebroodsperen 2428, Madelaines 35, Zomeraagt 1522, The Queen 25—35, Eacleville Seedling 20 26, Nelsons Glorie 18—22, Manks Codlin 15, Ceswick 916, Tarweappel 816, Zoe te Ribbeling, 1522, Goesche Marktappel 20 —22, Reinette d'Automne 1217, Belle Lou vain 6173, Dubbele Roode Eierpruimen 64 71, Reine Victoria 6274, Witte Wijnprui men 60—70, Washingtonpruimen 65—87, Roo de kool 68, Witte kool 68, Savoye kool 69, Princesse Boonen 411, Aardappels 3 gulden, alles per 100 K.G. Augurken f 0.12f 0.41, Komkommers f 1 f 3, Snjjboonen f 0.25f 0.35, alles por 100 stuks. KRABBENDIJKE' 15 Aug. 1925. Codlin Kes wick 10, Zomerbellefleur 1*2, Rembour Mor tier 512, Wittebroodsperen 3e soort 8, Sui- kerijperen 18, Afval appels 25 gulden, alles per 100 K.G. Rotterdam, 17 Aug. 1925. V e e m ar kt. Aanvoer358 vette Runde ren; 192 vette Kalveren; 6 Schapen en Lammeren. Prijzen per 1/2 K.G.Koeien 37i/2, b2xH 55 ,6062V2, Ossen 50, 55, 60, Vette Kalve ren 65, 771/2, 871/290, Schapen v. h. bin nenland 31, 36, v. h. buitenland 47, 52, 55, Lammeren f 3f 38 p. st. Varkens 46,2 47. Koeien en ossen aanvoer matig, handel redelijk, prijzen bijna onveranderd, enkele puit- beste 2(4 et. en enkele puik-beste ossen 2 ct. boven noteering. Stieren aanvoer gering, daarom geen noteering. Vette kalveren aan voer minder ruim, 'handel iets levendiger, prijzen hooger, enkele puik-beste van 2!/a 5 ct. boven noteering. Schapen en lam meren aanvoer tamelijk, handel stroef, prij zen iets stijver, enkele partijen beste lam meren werden tot f 40 per stuk verkocht. Varkens aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, prijzen ongeveer op dezelfde hoogte, enkele puikbeste 21/2 ct. boven noteering. Voor het buitenland bestond menig kooplust. Zaden: Karwijzaad f 28f 28.50, Kool zaad f 27—f 29. Vlas: 1.500 K.G. blauw f 1.30—f 1.65, 6400 K.G. Holl. geel f 1.25—f 1.65, 3000 K.G. Gro- ningseh f 1.30f 1.60. Aardappelen: Brielsehe Eigenheimers f 2.50f 3.10, Zeeuwsche Eigenheimers f 2.20 f 2.70, Blauwe Eigenheimers f 2.50f 3, Po ters f 1.25—f 2, Blauwpitten f 2.5013.50. Eieren f 8f 9.25 per 100. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend ran 17 Aug., medegedeeld door bet Kon. Meteor. In stituut. Hoogste barometerstand 767.5 te Maastricht, laagste 750.6 je Haparanda. Verwachting tot den avond van 18 Aug.: Zwakke veranderlijke wind, licht- tot half- bewolkt, droog weer /ets warmer. Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden, onze geliefde Zoon en Broeder GORNELIS HOEBEKE, in den ouderdom van 84 jaar en 3 maandendiep betreurd door mij en mijne kinderen. Wed. A. HOEBEKE en Kinderen. Driewegen, 17 Augustus 1925.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3