DOCTOR TUINZ1NG een Xapitalsn Boereninspan Uit de Pers. Wetenschap en Knnst Marktberichten. Telegrammen. AiiertentiSn. hervat 17 Aug. te practyk Kapitale Afhraakveiling DE AFBRAAK 6 Paarden 25stuksHo0rnvee Openbare Verkoopingen en Ver pachtingen. a a®aaaasaa®aa®®®aaa®iiiaa®a Homoeopatbisch Geneesheer Haringvliet 26 - Rotterdam 2e Toelatingsexamen. van het Gasthuis te Goes. Woensdag 19 Augustus 1925, DE APPELS, Woensdag 19 Augustus 1925, den Boereninspan, Dinsdag 25 Augustus 1925, de Oppervruchten, ngelos lle)eft hel oe mannen, dje om de boroem- 1 te ontroeren iï v-an 200.000 adden zij' 0ok ooean en p0ia de 32-jarige ur-generaal der [of in haar vvo- 8®dood. Haar naar hem Van haar 'bjj on Rhön rer- daarheen den dader diswaar is het gevonden kennis ge- moordenaar Daar er niets t de politie aan c was van haar [fabrikant Otto„ voor de tweede laatsten Ijjd bjj ;roote verwoes- (Jene dorpen is n een cycloon tan de huizen eidingen en de vernield. Van dak door den zijn belangrijker ïzienljjke scha de fabrieken oorende „Huet- bhksem is op >n, waardoor in md. Zeer groo- mingen, veroor- n regenval, te- dat de vulkaan eer waar de- „hun vacantie keizer en kei- ;ich te Nikko, kaan ligt. Vol- echter geen-, e Luik heeft Een arbeider leidene gewon- nking. Op L uur, zal Tokio een stilte van 2 jaar geleden epöt der leger- bü den aard- plechtigheid ige ceremoniën, inwoners van even verloren, altaar worden ■en groofe rol zee. Donder- an het strand aats. Vanwege te Velseroord. [oor onderdom- plechtigen op- doopplechtig- roorganger der ongeletterden- ivspel trok na- secretaris vare a het verlaten, andsche zaken-, iet 500 pd.st. al belangrijke ize vermissing: in. het Belgisch. sch-Indië over nemen en niet [ekeerd zijn. 'kplaatsen der lij- Clermont id. De schade frs. intal gevallen- te Bazel zijn n de federale voer van hon- uitgebroken in Reaumer. Een is waaxschijn- Een brand- ingswerk ern- ■aagt ruim .aal Oregon,, lig© boeyen ■enen weten zij de be boten. D'rie mappen; de inbreker de weduwe- ïderd-en-zes- mdje is een izondheid is gt, dat haar jaar oud is. yens is me- kt niet af- iiel eer aan wijn niet. ie commums- van eergister- eider gedood rond. Vijftien Lingen op. 20 ier zijn. nadat uit de hech- ssteerden be hoorde o.a. ook de heer Scholeni, commu nistifich lid van den Rijksdag, die, nadat hij handgemeen met een paar agenten was geworden, eerst nog flink afgeranseld werd. Toen hij zich op het bureau van politie legitimeerde, werd hij onmiddellijk in vrij heid gesteld. De textielfabrikanten in Saksen en Thu- ringen hebben te Chemmitz besloten hun ar beiders, ongeveer 200.000 man, tegen 5 Sep tember uit te sluiten. De arbeiders hadden een loonsverhooging van 25 a 30 pet. geëischt. De rijksminister van arbeid heeft met toe stemming van de Saksische regeering zijn bemiddeling in het conflict aangeboden. Maan dag zullen vertegenwoordigers van de arbei ders en patroons een eerste bespreking heb ben op het rijksdepartement van arbeid te Berlijn. Tusschen patroons en arbeiders is in Juni een regeling getroffen, die tot einde Maart 1926 zou gelden. Nu echter de huren gestegen rijn en de prijzen der levensmiddelen ten gevolge van het aanvaarden van de tarief- novelle onvermijdelijk zullen stijgen, hebben de vakvereenigingen verklaard de gesloten overeenkomst niet langer te kunnen eerbiedigen en hebben zij nieuwe eischen gesteld. De stakingen, die reeds in verschillende steden o.a. te Leipzig en te Zwickau, dreigden uit te breken, zijn, dank zij de tusschenkomst der vakvereenigingen vermeden. De koopman Schnapp, die te Berlijn door een troep volkschen werd aangevallen en daarop een zijner aanvallers doodschoot, is thans in vrijheid gesteld, nadat voldoende was gebleken, dat hij uit zelfverdediging had gehandeld. Te Alsbach stierf de vrouw van een arbeider aan een zonnesteek. Haar man poog de daarop met zijn drie kinderen zelfmoord to plegen door de gaskraan open te zetten. Toen de dokter kwam om den dood van de vrouw vast te stellen, vond hij het viertal be dwelmd. Ondanks de pogingen lot opwekken der levensgeesten zijn do man en twee dor kinderen overleden. Ef5n kind is .jp leven gebleven. Uit het voorloopig onderzoek naar de oorzaken van de ramp te Amiens is gebleken, dat de machinist het station naderde met een vaart van ruim 120 K.M., zoodat hij- zelfs niet in staat geweest, zou zijn om te stoppen, zooals zijn voorschrift was. De trein telde 18 wagons, waarvan de eerste 14 met dus danige snelheid op elkaar gcloopen zijn, dat de afstand tusschen den eersten en vijftien den wagen, die normaal 165 M. moest bedra gen, nog slechts 115 M. bedroeg. De machi nist is gistermorgen verhoord, maar kon slechts onsamenhangende antwoorden geven. De me- dedeeling dat hij zou vervolgd worden wegens eht veroorzaken van dood door schuld, drong zelfs niet tot hem door. Het waarschijnlijkst is, dat hij1 een sein niet gezien heeft en zich nog ■kilometers voor Amiens dacht te bevin den. Een Fransche kolenboot, die van Car diff kwam, is in den omtrek van Ouessant vergaan. Elf leden van de bemanning worden vermist. De algemeene staking van de visschers te La Roehelle, die reeds drie maanden duur de, is geëindigd. De Repulse met den prins van Wales aan boord is gisterochtend 15 mijl buiten Montevideo ten anker gegaan, waar de prins overroeido naar de Uragueesche kruiser Mon tevideo, welk schip hem met zijn gevolg, on der ,een escorte van vliegtuigen, naar de hoofdstad bracht. Daar is de prins hartelijk door de bevolking ontvangen en heeft hij al dadelijk 's middags o.a. een landbouwtentoon- stolling mogen openen. Met 30 dagen verlengd de gevangen houding van E. L., 40 j., commissionair te Stoppeldijk, thans gedetineerd terzake valschheid in geschrifte. Anti-militaristisch gephraseer. Onder dit kopje vonden wij in „De Neder lander" dit belangrijk stukje polemiek: Over ontwapening en dienstweigering en zoo voort is al zooveel geschreven en wij denken, dat er nog heel wat over geschreven zal worden in de toekomst. Op het oogenblik zul len wij er niet veel van zeggen, maar toch wel een kleinigheid. Mant vóór ons ligt het boekje, dat „de Handelingen" bevat van het Algemeen Con- OTs voor Dienstweigering, dat op 18 en 19 April te Utrecht gehouden is. En daarin zijn tal van redevoeringen, toespraken en getuige nissen bijeengebracht, die alle vóór dienste weigering een goed woord doen hooren. Maar wat ons nu zoo treft? Dit: dat er gBen tenheid in deze uitspraken is. Een con gres, waar een ds Padt de leiding voert, doch ook een Lansink spreekt, om maar enkele namen to noemen kan geen eenheid ver- ooncn. Dat is een agglomeraat, gee nhomo- geniteit. Komt het daardoor, dat wij na do lectuur ■jog eigenlijk niet weten uit welken bodem 6 tHensfweigeringsidée opbloeit? Ja zeker, we welen het wel: de liefde, liefst met een k> of de menschenliefde, of de Gods- Jfe maar wij hebben nu eenmaal goed- de bepalingen noodig en wij weten maar ie goed, dat dergelijke omschrijvingen verre beljjnd zijn. Zoodoende redeneert ieder van jn eigen standpuntje en daardoor krijgt men een mi.sschien frissche uiting van leven, 3lr is de frissche uiting van een levens- jon'e<! s°k°°Hhas, waar de meester teveel de 3411 bet woord laat en zelf geen "*8 geeft. Dat door w iets hapert aan die algemeene ver lang «en spraakverwarring krijgen kan als bij rog der weerloosheid, dat men daar- den bouw van den toren van Babel, blijkt ons uit wat Mr S. K. de Waard zeide: „Het kan de zaak van het anti-militairisme niet ten goede komen, wanneer het telkens als onderdeel of uitvloeisel van een speciale levensbeschouwing wordt voorgesteld. Hier door zou die levensbeschouwing hoofdzaak en het anti-militairisme bijzaak kunnen schijnen. De een is socialist on ziet iix leger en vloot de machtsmiddelen van het kapitalisme, de ander belijdt het christendom en beschouwt oorlogvoeren als inbreuk op een goddelijk gebod, een derde is vegetariër en wil zoo min menschen als dieren slachten, weer een ander geheelonthouder, die zoowel den roes van geestrijke dranken als die van quasi-geest- qrijk patriotisme schuwt. Toch kunnen zü alien samenwerken voor het anti-militairisme. Maar dan moeten zij ook allen strijden met argumenten', geschikt om bij hen, die voor het overige niet, hun geestverwanten zijn, ia- gang te vinden. Als ieder telkens weer de speciale beginselen, die hem persoonlijk tot het anti-militairisme hebben gebracht, op den voorgrond plaatst, dan schrikt de socialist den niet-socialist, de christen den mot-chris ten, de vegetariër den vleesoheter en de geheelonthouder den wijndrinker af en verliest men medestanders in den strijd voor het gemeenschappelijk doel. Als degene, die wer ken wil voor het anti-militairisme, tevens roeping gevoelt om een andere overtuiging to propageeren, laat hij dan toezien, dat hij beide gescheiden houdt, en niet den strjjd tegen het militairisme voert met wapenen, aan die andere overtuiging ontleend. Alleen op die manier komt men tot een krachtig en eendrachtig samengaan van alle anti-mili- tairisten." 1 Aldus mr S. K. de Waard. Die ons in zijn eigen rede al dadelijk materiaal verschaft, om aan tó loonen, dat hij- zelf óók al die fouten maakt. Want de heer De Waard bedoelt natuur lijk: als ge socialist zijt, spreek dan voor de dienstweigering niet, op een wijze, dat ge een christelijk medestander er door stoot. Haal er geen socialistische argumenten bij te pas, die niet door den christen beamd worden. Maar zelf begint de heer De Waard op déze manier „Een traditie, die ontzag: eischt voor het vorstenhuis, heeft hier te lande al vrij ge- ruimen tijd bestaan. Diep wortelt zij niet, maai- toch lijkt zij, oppervlakkig beschouwd, een ding van eenig belang in het leven van het Nederlandsche volk. Dat komt door dat deze traditie, deze zoogenaamde verknocht heid van vorst en volk, zich door veel uiter- jjk vlertoon, veel geroep en gezang pleegt te openbaren. Nu is de bevolking van Ne derland over het algemeen vrij kalm en nuch ter van aard. Vergeleken met andere volkeren schikt zij haar kleeding weinig met bonte kleuren op, heft zij zelden juikreten aan, stemt zij zelden jubelzangen in. Dat het huis van Oranje oranjestukken op overigens slechts zwart omkleede borsten te voorschijn loovert, dat de telgen van dien stam, onder het voorbijrijden gelijkende op mechanisch bewo gen wassen beelden, aan de menigte een ge luid ontlokken zooals een schelp geeft, die men aan zijn oor houdt, wordt beschouwd als een bevvijk van de gehechtheid van het Nederlandsche volk aan zijn koningen. Nietwaar, na déze woorden, nog wel de inleiding van het betoog, behoeft men niet meer te ttwijfelen, wie do heer De Waard is Maar. als hij1 danzelfs later zegt, wat wij hierboven reeds citeerden, dan vraagt men zich toch af, hoe men het nu heeft, want deze minachtende beschouwing over de hulde aan het koningschap, moét toch velen der in dit gezelschap verdwaalden een trek van ongenoegen om den man hebben gebracht." Nog altijd 'klinkt in ons oor de uitroep van grooten zieleangst, die wij indertijd op vingen in de Dierentuin-zaal bij1 het debat v. EmbdenSnijders. „Ik wil niet dood", ■krijschte op een zeker oogenblik een der hoorders op de galerij1, en wij' dachten toen zoo: er zijn menschen, die alles wegcijferen uit hun leven: vaderlandsliefde, eer, zelf respect, als ze maarniet dood moe ten. Ja, we leven we in een grooten tijd. Aan dit woord moeten we denken, als; we lezen hóe mr De Waard den staat ^waar deert". _,,De staat is niet heilig .Het is een toevallig gevormd geheel en er zijn verschillende dee- len, waarvan de bevolking in karakter grooter overeenkomst vertoont met een naburig bui- tenlandsch volk dan met de zoogenaamde landgenooten uit een andere streek der na tie. Maar al is de staat niet heilig, ik voor mij wil toegeven, dat ik liever niet het Nederlandsche gezag in dit land door het een of andere buitenlandsche gezag zou zien vervangen. Schrik niet, ik zou er zelfs wel een persoonlijjk, lichamelijk offer yoor over hebben om dat te voorkomen. Wanneer ik zeker was, dat ik daarmee de blijvende on afhankelijkheid van den Nederlandschen staat kon loopen, dan zou ik er voor willen geven de pink van mijn linkerhand, die toch eenigs- zins rfeoumatisch is. Niets minder, maar ook niets meer. En ik zou er niet aan denken een even zwaar offer van een ander te eischen." De heer De Waard wil dus voor Nederland'a onafhankelijkheid de pink van zijn linker hand geven. Veel is het niet een pink en wij denken zoo, dat met de overigens uiterst belangrijke pink van den heer De Waard, Nederland's onafhankelijkheid wel niet ver zekerd zal zijn. Maar typisch is deze rede neering zeker wel en zij, die in deze zeer gemengde vergadering hun eigen leven er nog wel voor over zouden hebben, doch uit verkeerd begrepen naastenliefde niet dat van hun broeders mede er voor zouden durven eischen, moeten toch wel even geprikkeld zijn geweest door deze minachtende beschou wing over het begrip „vaderlandsliefde", waar het toch ten slotte om ging. Dit anti-militairisme ie wel van de goed koopste en voor ons weerzinwekkendste soort. Wjj hoorden hot al jaren uit de monden van zeker soort passagiers, die lange boemel treintrajecten ongenietbaar maakten door hun radicale gephraseer-zonder-inhoud. Met ditzelfde radicale gephraseer hebben Lenin's agenten in 1917 liet Russische leger besmet tot liet in volledige ontbinding ge raakte. Ze wilden nu wel eens van dat eeu wige bloedvergieten af zijnen inderdaad, anderen namen het van hen c^erin de duistere holen van de Tsjeka. De ontdekkingen te Kish. De as tonomische tafel is hersteld. Astronomen en archeologie ten hechten zeer veel waarde aan de taféis, welke het vorige jaar te Kish, de stad waarvan vermoed wordt, dat zij onmiddellijk na don zondvloed go- sticht is, gevonden zijn. De geleerden hopen nu nauwkeurig de chronologie der eerste dynastie van Babylon te kunnen vaststellen. Dr S. Langdon, professor in de Assyriologie aan de universiteit te Oxford, heeft meege deeld, dat een tafeltje de groote astrono mische tafel, welke zich in het Britsche Mu seum bevind, „herstelt". Blijkbaar is dus nu het ontbrekende stuk der tafel terecht. Een ambtenaar van liet departement voor Egyptische en Assyrische oudheden verklaarde omtrent het belang .der vondst: De tafel in het Britsche Museum behandelt enkele astronomische feiten ten aanzien van het rijzen en dalen van planeet Venus gedu rende den lijd van de eerste dynastie van Babyion. De lafel is van jroot belang, omdat de astronomen gelooven, dat zij uit de thans volledig gegeven data nauwkeurig het astro nomische jaar kunnen vaststellen, waarover de tafel spreekt en wat een middel is om de juiste chronologie der eerste dynastie vast to stellen. Assyriologen zijn van mcening, dat uit de nieuwe tafels de tijd der regeering van Ham murabi, den Babylonischen 'koning, die het beroemde wetboek uitgaf, kan opgemaakt wor den. (Dit wetboek werd gevonden op een zuil, die nu in het Louvre-museum berust). Hammurabi, aldus het blad, wordt door sommige deskundigen gehouden voor Amra- phel, den koning, die, zooals in het 14de hoofdstuk der Genesis gezegd wordt met an dere koningen tegen Sodom en Gomorra op trok en Lot, Abraham's neef, gevangen nam. Kish in het land van Ur, ligt 8 mijlen ten Oosten van Babylon. Urnen van 1200 jaar vóór Christus. Te Freswater West na by Pembroke (in Zuid- Wales) zijn urnen met asch jjevonden, welke met een steen waren afgesloten, waarop een ruw gevormd kruis van ongewone teekening was gegrift. Professor Keith, conservator van het mu seum van het Koninklijke college der chirur gen te Londen,, ajin wie de menseheljjfce beenderen werden voorgelegd verklaarde, dat zij de overblijfselen zijn van een jongen van een jaar of twaalf. Het eenige vreemde voor werp is de tand van een varken, welke echter met de menschelijke overblijfselen kan vermengd zijn, toen deze verzameld en in de urn geplaatst werden. Volgens de meening van professor Keith dateeren de urnen van 1200 jaar voor Chr. BERLIJN. V. D. Den afgeloopen nacht is de sneltrein naar Amsterdam op een stil- staanden treüi geloopen. Drie dooden en 30 gewonden, waarvan een zeer ernstig. Wij ge looven, dat geen der slachtoffers Nederlan ders zijn. De stilstaande trein was bestemd voor Rijssel. Aug. 17 Kapelle, oppervruchten, v. Dissel. 17 Wemeldinge, oppervruchten, Kram. 18 Vlissingen, fabrieksgebouw en direc teurswoning, Paap- 18 Goes, veldvruchten, Pilaar. 18 Middelburg, Notarishuis, motorrijwiel met duozitting, volledige uitrusting voor zeeofficier, gramofoon, goud en zilver, enz. Hioolen. 19 Goes, appels, Hollmann. 19 Kleverskerke, inspan, Blaupot ten Cate. 19 Heinkenszand, kap. boereninspan, v. Dissel. 19 Goes, afbraak van gebouwen', De Wilde en Heijboer. 20 Middelburg, heerenhuis, huizen, bouwland, enz., Struve. 20 's-Heer Abtskerke, verpachting land, Pilaar. 21 Brigdamme, weiland, Struve- 25 Goes, oppervruchten, v- Dissel. 25 Goes, melk- en kalfvee, de Wilde en Heijboer. 27 Middelburg, huis, winkelhuis, Itt- mann. Heinkenszand, boereninspaan, van Dissel. Ellewoutsdijk, bouwland, Beth- 's-H. Arendskerke, bouwland, Pilaar. Ierseke, afbraak van gebouwen, De Wilde en Heijboer. Hoedekenskerke, afbraak van gebou wen, De Wilde en Heijboer. Z.-Kraaijert, afbraak van gebouwen, De Wilde en Heijboer. Ellewoutsdijk, afbraak van gebouwen', De Wilde en Heijboer. Wolphaartsdijk, afbraak van gebou wen, De Wilde en Heijboer- Goes, winkelhuis, Kram. Sept. 2 's-Heer Abtskerke, boereninspan, ran Dissel. MIDDELBURG. 14 Aug. Op de veiling werden de volgende prijlzen besteed: Pe ren, Suikerij Je srt 1823, Suikerij 2e sit 10, Hondsmuil 11, Precose de Tre voux 61, Clapp's Favorite lo 59—61, 2e 35, Kaneelperen 24, Dirkjes le 12, 2e 13, Noord Hollandsche Suikcriji 23, 2e 5. Appels: Keswick le 11, 2e 5, The Queen le 20, 2e 6, Diuch. d'Oldenburgh 9, St. Jan le 22, 2e 14, Tomaten le 25 2e 16, Roode Bessen 58, Washingtonprui- men 75, Poters 2, Witte Aardappels 3 4, Blauwe Aardappelen 46, StoksniJ- boonen le 1020, Stamsnijboonen 15, Stokprinces 712, Stamprinces 26, Wagenaars 1, Postelein 12, Spinazie 15, alles per K.G. Bloemkool 918, Savoije Kool 67, Roode Kool 58, Komkom mers le 25, Sla 14, Andijvie 0.5—2, Meloenen 5697, alles per sluk; ka- roten 13, Peeën 67, Rapen 1.5, Ra men as 3* Selderie 38, Pieterselie 5, Ajuin 24, alles per bos. VLISSINGEN, 14 Aug. Astrakan 22, Roode bessen 4850, Witte bessen 46 50, St. Jan 2030, Keswick 916, Honds muil 1620, Swedenappel 40, Manks Cod lin 17, Precose de Trevoux 7493, Sui kerij 1926, Clapps 68, Lord. Suffield 16, Blauwe druif 102, Witte druif 5562, Pruimen 6373, Aardappelen 3,54,5, Princessen 9—15, Wagenaars 13, Snij- boonen 1023, Tomaten 1120 cent, al les per K.G.; Kipeieren 75 cent per 10 stuks; Roode kool 15, Savoije kool 1 7, Bloemkool 114, Komkommers 0,56, Meloenen 6482 cent, alles per stuk; Selderie 0,54, Uien 25, Kroten 33,5, Peeën 2,55 cent alles per bos; Andij vie 20—86, Postelerjn 20—53, Kervel 10— 21, Peterselie 68, Zuring 12, Sla 24 —59, Bloemkool 1053 cent, alles per mand; Augurken 1020 cent per 100 ®®®®®S®®®0S®®®(3Mï]®HB®!S[ï S In plaats van kaarten. Verloofd) J. SMALLEGANGE en a A. W. VAN DE PLASSCHE. g Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij de ziekte en het overlijden van onzen gelief den Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den heer F. CASTEL, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, F. J. CASTEL. Veere, 14 Augustus 1925. Hartelijk dank aan allen, die hebben meegewerkt tot het wel slagen der ringrijderij en balgooien op 8 Augustus j.l. De Biggekerksche Ringrijders en Balgooiers. te GOES. Aangifte van leerlingen voor den nieuwen cursus kan schriftelijk ge schieden vóór 18 Augustus. De Directeur C. A. DE LOOZE, DE WILDE HEIJBOER, Deurw., zullen ten verzoeke van den heer F HOORNICK, to Goes, op des voorm. 10 uur (N.T.) verkoopen) van bovenbedoeld Gasthuis, alles zeer solide gebouwd onder Archi tectuur van dhr. De Koning en be staande o.a. uit: partij Metselsteen, 10000 roode en blauwe Dakpannen, arduinen Tegels, Stoepen en Goot- steenen,500 Balken, w.o. 12 M. lang, eiken Kinderbalkjes en Dampalen, 1000 diverse Dak Vloer en Zolder- delen, w.o l'/4 dM. dik, 100 prach tige Paneeldeuren, w.o. 10 stel portebrisée, ook met glas, geschikt voor waranda, 200 diverse Ramen, w.o. zeer groote, gesch. voor kippen hokken, voorts Latten, Tengels, Schrooten, 100 zware Ankers, 3 Fornuisketels, 50 zinken Afvoer buizen, 5 marmeren en 10 houten Schoorsteenmantels, 6 geheel com plete porceleinen Closets, 20 Jaloe zieën, 50 Schotten, 10 Trappen, partij Brandhout, enz. enz. Openbare Verkooping» J. C. H. HOLLMANN te Goes, zal Woensdag 19 Augustus 1925, des namiddags om 2 uur (N.T.), in de Melksalon „Flora" te Goes, ten verzoeke van den heer v. d. VELDE, opzichter te Biezelinge qq, veilen en verkoopen groeiende in den Boomgaard gele gen in den Biezelingschen polder, in 1 perceel Betaaldag 1 December 1925. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des voormiddags om 10 uur (N.T.) te Heinkenszand, op de hofstede be- woond door den heer MATTHIJS ZUIDWEG en te zijnen verzoeke, om contant geld, publiek verkoopen bestaande uit ais: Bruin bles Merrie, oud 18 jaar; Zwarte Merrie, oud 4 jaar, veulendr liiere Merrie, oud 2 jaar Bruine Ruin, oud 1 jaar Bruine Merrie, oud 1 jaar Zwart Merrieveulen. als 9 Melk- en Kalfkoeien, waaronder 3 tegen de rekening, 1 twee-en- halfjarige Vaars, 5 anderhalf jarige Vaarzen en Ossen, 2 een jarige Runders en 8 Kalveren, 1 Zeug met Biggen, 2 Varkens, 2 drachtige Zeugen, 4 Loopertjes, Kippen, Ha nen en Eenden 2 Menwagens op ijzeren assen en rongen, met toebehooren, (èén met breed beslag). Boomkar, 4 Ploegen, 4 Eggen, Sleepbord, 2 Slepers, Rol- blok, Hooihark, Wiedmachine, Stroomolen, Bietenmolen, Wanmo len, Geeselsteen met paard, Lamoen, Zwingen, Reepen en Katrollen, Vorken, Griepen, Schoppen, Zeef- ten, Maten en Gewiehten, Bascule, Vleeschblok, Klaverruiters, Muts aard, Boonstokken, Harnassement, Mest in den mestput en wat verder geveild zal worden. Met den verkoop van het beestiaal wordt om 1 uur (N.T.) begonnen. Geen stalling, geen muziek, wel bergplaats voor fietsen. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes zal op Woensdag 2 September 1925, des namiddags om 2 uur N.T. te 's-Heer Abtskerke ten verzoeke eri op het hofsteedje van den heer C. GOEMAN, a contant publiek verkoopen i bestaande uit: 2 Melkkoeien, 4 tweejarige Ossen, 1 anderhalfjarige Os, eeu dito Vaars, 6 eenjarige Os sen, 7 Varkens van 7 weken, Pee molen, Schoppen, Rijven, Vorken, 3 Graanzeeften, Geeselsteen met Paard, Hooizaag, Hooitrekker, Mest- haak, 7 Koekettingen, stel Pleien met Reep, stel Leidsels, Spekkist, Bascule, ÓeureD, Ramen, Stallan taarns, Varkensren, Kuikenhok, partij Vloerleien, steenen Tegels, Dakpaanen, blauwsteenen Dorpel, houten Goot, 2 Ladders, Zoldertrap, Fornuisketel, 2 Rattenwoningen verder eenig Melkgerief als: Melk- ontroomer Melotte, Victoria Karn, 2 Botergelten, 4 Melkbussen, Juk en Emmers en voorts eenig Huis raad, w.o. Kabinet, houten Ledi kant, Kastklok, Tafels, Buis kachel met nikkel, ijzeren Wieg, Ketels enz. Geen muziek, geen stalling, wel bergplaats voor fietsen. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal ojs des nam. 3 uur (N. T.), te Goes, bij den heer L. Rijk, in de 's-Heer Hendrikskinderenstraat (Souters- tuin), a contant publiek verkoopen wassende in verschillende boom gaarden te Goes, 's Heer Arends kerke, Kloetinge, Ellewoutsdijk, Oudelande, Ni-se, voor de heeren I. D. Fransen van de Putte, Burg. Armbestuur van Goes, Bast. Boon man, P. OeleJr., Jb. Zandee, Johs. Nieuwenhuijse Azn. en Mej. M. Kole Cd. Het „Molentje" is te bezichtigen Zaterdag en Maandag vóór de ver kooping van 13 uur (N. T.). Breeder bij biljetten, die op aan vraag verkrijgbaar zijn. L 11 fe! i-t! 3' i Mil li li 'i i I- a

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3