foeekmsr^ Gemengd Nieuws. Kerknieuws. niet "ter uitoefening van hun kiesrecht hebben aangemeld en geen geldige reden van verhindering hebben aangevoerd. Sb-Philipsland. Donderdag is op ver zoek der ouders een 14-jarig meisje naar Zierikzee teruggebracht, dat do ouderlijke woning was ontvlucht en met een ca- rousselhouder herwaarts was gekomen. (Thoolsche Crt.) Koewacht. Toen dezer dagen eenige kommiezen onder deze gemeente de rijks grens besurveilleerden zagen zij een manspersoon, die zich een tweetal ge vulde zakken dragende in de richting van het Belgisch grondgebied begaf- Daar 's mans houding hun argwaan opwekte, sommeerden zij hem te blijven staan om een onderzoek jn te stellen- Hij wieip evenwel zijn vracht weg en ging op do vlucht. Toen de kommiezen de achter gelaten zakken onderzochten, bemerkten zij dat 'de inhoud bestond uit 13 jonge kippen, die vermoedelijk in de omgeving waren gestolen. Kaar de herkomst der dieren en naar den persoon van den ver dachte wordt door de marechaussee een onderzoek ingesteld- Zuiddorpe. Het was den ingezetenen reeds eenigen tijd opgevallen dat zij door de ter plaatse gevestigde petroleumvent- ster bij den koop van petroleum 'in de hoeveelheid van het geleverde vermoede lijk werden bedrogen. De politie werd met dit vermoeden in kennis gesteld en deze ging dezer dagen bij de aflevering tot een onverwachte controle over, waar bij het vermoeden inderdaad gegrond bleek te zijn. De vrouw verkocht blikken petroleum met een werkelijken inhoud van 4 Liter, terwijl de controle slechts een inhoud van 3 Liter uitwees, en zij hare klanten voor 4 Liter liet betalen- Ontkennen was nu niet mogelijk en zij zal zich nader over deze ergerlijke han delwijze hebben te verantwoorden- Borcuio voorheen, nu en in de toekomst. Ir Verèl, die tijdens de ramp daar met zijn vrienden kampeerde, schrijft aan „Het Vaderland" Wat Borcuio was voor hem, die be koord kon worden door eenvoud en ge moedelijke landelijkheid, die het mooie zag in den ouden, ouden watermolen,; en in de verweerde, karakteristieke kerk en bovenal de vriendelijkheid en hulp vaardigheid van de bewoners kende, was ieder verblijf er weer een nieuw genot. Borcuio was een hoekje, waar nog geen zomergasten in razende vaart met knet terende auto's en motoren doorstoven; het was de plaats, waar ik mijn familie met de huifkar van het station moest gaan halen, toen zij ons kamp wilde be zoeken. Hier geen mislukt mengsel van landelijkheid en modern comfort, zooals „erkend" pensionplaatsen bijna altijd bie den; hier was het oude in een rustig© traditie bewaard. Dit is voor mij de groole schade, Bor cuio aangedaan, die evenwel toch met officieelen steun zal moeten worden her steld, maar dan vooral de zekerheid dat de „ziel" van het stadje voor altijd zal zijn verpletterd- In den watermolen be hóórden potte planken; de muren van de kerk moésten verweerd zijn- Ik weet zeker, dat ik, als ik later Bor cuio weer zal terugzien, het niet meer zal zijn het Geldersche stadje, dat ik en velen met mij jaren heb loeren lief hebben, maar een hernieuwd, nuchter provinciaal stadje, met oen verschrikke lijk brok geschiedenis. Het plekje, waar wij kampeerden, lag aan de Lebbinkbeek, ongeveer twintig mi nuten ten westen van Borcuio. Den geheelen bewusten IVlaandag was het schitterend weer geweest, tot wij, bezig met het bereiden van ons middag maal, verontrust werden door een drei gende lucht in het Zuidwesten, die snel naderkwam. Terwijl bij ons het weer nog goed was, zagen wij boven Lochem een verschrikkelijk onweer woeden, waarbij het verwijderd gerommel geen oogenblik ophield- In haastig tempo werd het eten afgekookt om klaar te zijn vóór de regen zou komen. Om half zeven begon het te regenen, waarop de jongens in de tenten gingen, terwijl ik nog even op het eten bleef letten. Toen kwamen de verschrikkelijke oogen- blikken, die wel niemand onzer ooit zal vergeten. Ontelbare bliksemflitsen schoten in het westen neder, steeds nader rom melde de donder. Toen een verschrikke lijke ontlading vlak boven ons, een ver blindend licht en ook ik vluchtte in de tent. Het was toen nog windstil, maar zoo donker, dat wij kaarsen aan moes ten steken. Dat is ons behoud geweest, want daardoor moest ik naar een andere tent, pm ook een kaars te brengen- Ik haastte mij er door den plasregen heen, en nauwelijks was ik daar, of een ont zettend, nergens mee te vergelijken ge raas en gedonder naderde uit het westen. Ik vloog de tent uit- De geheele hemel had een vuilgele kleur, waarlangs dikke roetzwarte wolken zeilden; het regende nog steeds, maar de wind was nog niet sterk. t Ik ging naar mijn eigen tent terug, en toen ik daar was, begon het plolseling- Het vuur, waarop wij hadden gekookt, werd uit elkaar gewerveld; vonken en vlammende stukken hout vlogen in ra zende vaart het bosch in. Ik wilde er heen gaan, om te trachten het te doo- ven, toen een reuzengroote den, geen tien meter van onze tenten, werd ont worteld en met een verschrikkelijken smak op den grond plofte. De oogenblikken die hierop volgden, zijn niet te .beschrijven. Ik rende de ten ten langs, schreeuwend: „Er uit! Er uit!" Nauwelijks waren alle tenten ontvolkt, of een ervan werd door een vallenden po pulier, eenige passen van ons verwijderd, in elkaar gedrukt. Toen begon een vreeselijke jacht door het bosch, met regen, hagel, en den bul- kenden wind om qns. Wonder bovenwon der bereikten wij den landweg, die naar een bevrienden boer voerde, bij wien wij wilden gaan schuilen. Juist wilden wij deze plaats oprennen, toen vlak voor ons twee dennen over den weg vielen, en dien geheel versperden. We moesten nu rechts af, over prik keldraad, door braambosschen, door grep pels, waarbij wij zooveel mogelijk tracht ten de hooge boomen te vermijden. Toen weer een haastige jacht, de sloot door waad, en wij waren in den stal van „Baas Veldink", waar wij ons gered voelden- ■Hoe weinig dachten wij, toen wij ons veilig achtten in het stevige huis, ge droogd en voorzien van droge boezeroe nen en broeken van den vriendelijken boer, dat het naderhand een wonder zou blijken, dat juist déze boerderij werd ge spaard; dat overal ün den omtrek huis aan huis was platgeslagen, of van het dak beroofd! Hoe beklaagden wij den boer, toen na de bui bleek, dat zijn, schoorsteen was afgewaaid, en twee ap- pelboomen waren ontworteld! Nauwelijks waren wij in de woonkamer, of de bui was voorbij. Deur en blinden gingen open een zacht regentje drupte nog neer; de zon kwam even door, en een schitterende regenboog prijkte aan den hemel! O, dat wonder, dat wij „de Natuur" noemen! Om half acht gingen oen paar oude ren met mij naar het kampplekje, dat wij over en langs omgevallen boomen bereik ten, De plek, waaraan zooveel mooie en aardige herinneringen waren verbonden; waar zoo vaak het kampvuur had opge vlamd tusschen de. boomen, die nu ge knakt neerlagen, was een ruïne. Kris en kras lagen de boomen dooreen, en daar ondc-r, als door een wonder, alle tenten, nog geheel intact, ons goed droog, de kaarsen nog brandende! Wijl verkleed den ons gauw, om naar de stad te ga,an, waai- ik me voorstelde, nog te gaan eten! Dan volgt 't verslag van de ontzettende ontdekking. De schrijver bewondert de Natuur- Zou hij geen oog gehad hebben voor de Ge nade? Immers Natuur en Genade gaan steeds samen. Hij kon het zoo duidelijk zien aan die wonderlijke bewaring van de woning van zijn vriend en van de, immers licht gebouwde, tenten van hem en zijne vrienden. Red. Zeeuw. Nog een indruk. We lezen in het „Vaderland": Nog zenuwachtig van den doorgesta- ntn schrik en ellende deed een vriendelijk abonné, die toevallig in Borcuio lo geerde, toen de cycloon het stadje' ver woestte, het volgende verhaal: Het huis waar ik logeerde, had aan den ©enen zijkant en den voorkant ramen. Dit- cycloon heeft het aan den zijkant aangegrepen. Wij waren juist aan den maaltijd. Die zware donderbank bracht een unheimische duisternis mede. Die blik sem was niet van de lucht. We trokken ons terug in een kleine achterkamer, deden de gordijnen dicht en staken de lamp op. Plotseling floepte het licht uit. Ei' kwam iets geweldigs in huis. Do mittn knapten, wij1 werden opgenomen on in een gang geduwd. Tegen elkaar gedrongen bleven wij daar angstig staan, denkend dat dit het einde zou zijn. Zeker was de bliksem in ons huis geslagen. We hoorden hoe het op den zolder kraatue. Hoe het glas rinkelde. Hoe de muren bezweken. Na al dat lawaai werd het plotseling angstig stil. We trokken dei deuren open, renden naar buiten, keken verbaasd om ons heen, want het huis naast ons en het huis daarnaast en alle huizen, ja dei heel© straat: Borcuio was verwoest. Het drong niet tot ons door hoe verschrikkelijk het eigenlijk was, we waren verwonderd nog te leven. Maar toon wo tot onszelven kwamen, toen we op onderzoek uitgingen naar het weinige dat over was en het vele dat er niet meer was, toen realiseerde zich ieder, dat het een ramp was. De cycloon had ons huis aan de ach terzijde aangegrepen. De achtermuur was in den tuin gevallen. Op de eerst© ver dieping waren de ledikanten opgenomen en weggesmakt. D© deur was gekraakt, de een© helft lag op de zoldertrap, de andere helft in het benedenhuis. Niet alleen de schilderijen, ook het behangsel was van den muur gerukt. Een brand kast was van haar plaats gelild. Opvallend was het, hoeveel vuil en stof de cycloon meegevoerd heeft. Een opengerukte linnenkast was met nioddc-r bespoten. Do wind moet een wervelende kracht gehad hebben. Op een tafel lagen wat gereedschappen. Daar had do wind het tafelkleed omgeslagen en het merkwaardige was, dat kleed en gereed schappen onder een zware kachel te recht gekomen waren. D© kachel moet dus opgetild zijn. We vonden in ons huis quitanties van een winkelier in de buurt. Op hot closet lag een keurig opgevouwen kussensloop, dat uit een kast van een onzer buren gewaaid moet zijn. Een tus- schendcur lag een eind verder op straat. Bij een zilversmid was de étalage weg gewaaid. Enkele stukken zilver heeft men teruggevonden in een beek. Merkwaardig is, dat de wind het ecne heeft mede- genomen ,maar het andore heeft laten staan. Een schilderij werd afgerukt, maar de spiegel er naast bloei hangen. In de kamer, waar de brandkast verscho ven was, is een mantel aan den kap stok op haar plaats gebleven. Onderwijl gutstöi de regen naar binnen En toch was ons huis niet erg bescha digd. Er zijn huizen, waar niets meer van over is. Dien avond hebben we rust moeten zoeken in drijfnatte ledikanten onder verregende dekens, samenhokkend in de kamer, die het minst geleden had. Maar er waren menschen, die heelemaal geen onderdak hadden. Het ergste "heeft wel de vrouw van den kweeker van de plaats Tubantia geleden. De tuin ligt even buiten Borcuio- over de spoorbaan. Die tuinder heeft niet zoig en moeite zijn tuin opgewerkt tel de grootste van Borcuio. Hij kweekte vrijwel alles onder glas. De familie, van vader, moeder en een kleine jongen va.n Vier jaar, woonden tijdelijk in een schuur, omdat aan den weg een nieuw huis ge bouwd werd. De cycloon hield danig huis in den tuin. Geen kas bleef gespaard. Maai- ook de schuur ging ondersteboven. De muren schoven over elkaar en hef dak stortte in. De man was voor zaken van huis. De moeder in haar angst, greep haar lieve ling en stortte zich in den cycloon. De blik sem was haar het eenige licht. Maar links c-n rechts vlogen do glasscherven, boo men knapten af. de vruchten vlogen door de lucht. Optornend tegen de natuur kracht, de kleine aan haar borst gekneld, liep zij naar de spoorbaan, hulpi ver wachtend van den baanwachter. Maai de boomen waren gesloten. De telegraaf palen knapten naast haar af. De draden wonden zich om haar voeten. Toch is de vrouw onder de barrière doorgewors teld. Het kind huilde, was angstig. Wat die vrouw in die enkele minuten heeft uitgestaan, is niet te beschrijven. En nog zijn de menschen wanhopig, ais ze hun tuin aanzien. Al hun bedrijfskapitaal zat in de kassen en die zijn verwoest. Al leen het kleine kind is (gelukkig) nog optimistisch en zegt: „.Pappie, ik :«al alle peertjes wol oprapen." Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Roswinkel Th. Kramer te D rogeham. Geref- Gemeenten. Beroepen te Ridderkerk D. C. Overduin te Giessendam. De pastorie te Borcuio. Het hoofdbestuur van den Bond van Neder landsche Predikanten zal een beroep doen op de predikanten om te zamen de kos ten te dragen voor den herbouw der pas torie en de yergoeding van de schade geleden door hun ambtgenoot te Borcuio- Het Hoofdbestuur zal tevens aan het be stuur van de Vereeniging van Kerkvoog dijen en aan de Federatie van Diaconieën in overweging geveii om op dezelfde wijze te trachten uit eigen kring de gelden bij een te brengen voor het herstel van de schade, door kerk en diaconie te Borcuio geleden, opdat 'te midden van den groo- ten nood, de schade door de kerk ge leden door de kerken worde gedragen. Van een en ander zal officieel kennis gegeven worden aan de Algemeene Sy node der Nederlandsche Hervormde Kerk en aan het Provinciaal Kerkbestuur van Gelderland. Geslaagd te Dien Haag voor het Duitsch l.o. de heer J. P. Paul'usse te Renesse; en voor het Diuitsch m.o. de heer A. J. Engering te Vlissingen. Te Utrecht voor het Fransch L. O. de heeren B. Leijnse en C. E. Lindhout, bei den te Amsterdam. Zondag 16 Augustus. ,Ned- Herv. Kerk. Goes, vm. 91/2 u. ds de Vries, nom. 2 u. ds Homburg, av. Makkelie, Zendeling Zeemanszending. (Gisteren meldden wij abusievelijk dat ds Netelenbos zou preeken, maar dit is pas op 30 Aug. a.s.) Wilhelminadorp, vm. ds Homburg, nm. geen dienst. Ongelukken. De motorrijder K. uit Utrecht werd onder Hoevelaken van zijn mo torfiets geslingerd toen hij, uitwijkende voor een paard, dat plotseling uit een zijweg vair den hoofdweg verscheen, uit alle macht tracht te te remmen. De motorfiets kantelde. De vader van den motorrijder, de politie-agant ,K. uit Utrecht, die op de duo zat en de moeder, die oen plaatsje in den zijspan had, werden oveneens over de straat geslingerd. De motorrijder K. word ernstig en de politie agent K. licht gekwetst.. De moedor kwam met den schrik vrij. De 12-jarige D. Kok is te Warns veld bij het pootje baden in diep water geraakt en verdronken. Te Ilorn wilde een voerman van een met kisteren eieren volgeladen kar springen, llij geraakte daarbij in de leidsels van liet paard ver ward en viel van do hooge kar op den har den grintweg .Hevig bloedend en urel een gebroken been werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. Donderdagavond hadden drie heeren uit Roer mond, die per auto ecu bezoek hadden ge bracht aan do geteisterde gebieden, het on geluk, dat achter lleeze, waar op den weg oen groote steen lag, waarover een der wielen uitgleed, de bestuurder het stuur van den wagen niet meer meester was, en do auto in vliegende vaart tegen een boom te recht kwam. De inzittenden werden uit den wagen geslingerd door de voorruiten heen en bekwamen verwondingen aan hoofd en handen. Een hunner de heer A. Zeegers, reiziger te Roermond, die don wagen be stuurde, was ernstig gewond en de auto bleek totaal vernield te zijn. Gisterochtend reed een landbouwer Ie Oud-Leuzen met een lange stortkar naar de markt te Zwolle, Op den Meppelerstraatwog, dicht bij de Borkummer- sluis, schrok liet paard van de Dedemvaart- sche stoomtram en sprong dwars de rails over. Het achterstuk van denc wagen werd door de tram gegrepen en geheel verbrijzeld. Twee kinderen, die achter op den wagen zaten, kregen ernstige verwondingen aan hoofd en beenen. De ramp te Borcuio. Gister morgen heeft de begrafenis plaats gehad van een der slachtoffers bij de ramp, den 64-jarigen Cutshoven, op het R.-K. kerkhof. In den stoet, die zich vanaf het gemeentehuis door de bouwvallen naar het kerkhof bewoog, liep mede de burge meester jhr. de Muralt en de gemeente secretaris, de heer Poulie. Nadat het stof felijk overschot aan den schoot der aarde was toevertrouwd, sprak pastoor Kroot een enkel woord en de burgemees ter legde namens de gemeente een krans op het graf. 1 Eennachtelijke aanval. Zon dagavond passeerde een landbouwer van Britswerd met. paard en wagen het dorpje Uien. Toen de bestuurder hel paard naar het oordeel van D. Mulder aldaar mis handelde, maakte deze den voerman een aanmerking. Op hetzelfde oogenblik kwam een knecht van den boer uit een herberg, en deze meende, dat Mulder- het tegen hem had. Na eenig geharrewar ging ïpen uiteen. Dioch Woensdagavond wilden twee knechts van den landbouwer blijkbaar de herrie voortzetten. Zij gin gen Mulder te Rein, die reeds ter ruste was, een bezoek brengen. Kom er af! werd er geroepen. Doch Mulder bleef op bed. Toen gingen heiden een ladder op om de verblijfplaats van Mulder te bereiken. D|eze stond nu op en ging naar beneden. Nauwelijks onder zes oogen, of Mulder werd toegevoegd: „Als je aan m'n broer komt, kom je ook aan mij!" waarop een hunner onmid dellijk daarop een revolvertje te voor schijn haalde en Mulder in den hals schoot. Beiden verlieten na deze wandaad zoo gauw mogelijk do woning en kozen het hazenpad. De getroffene waarschuw de de politie en fietste vervolgens naai den dokter te Oosterend, die het ko geltje uit de wonde verwijderde. Inmid dels had do politie beide personen aan gehouden, en ter beschikking 'gesteld. Bij het spoorwegongeluk te Amiens zijn veertien personen gedood, terwijl het aantal zeer zwaar gewonden 71 bedraagt. Het reddingswerk is den geheelen nacht voortgezet. De plaats van het onheil biedt een verschrikkelijk beeld, daar de trein bijna uitsluitend vacantiereizigers ver voerde, die allen lichte zomcrklceren droe gen, waarop het bloed nog duidelijker dan anders zichtbaar is! De machinist en de stoker zijn krankzinnig geworden en onder het spoorwegpersoneel was de opwinding aanvankelijk zoo groot, 'dat van een nauwkeurig onderzoek naar de oor zaak van de ramp aanvankelijk geen sprake kon zijn. Een brutale aanranding. Te "Winnepeg hebben op klaarlichten dag vijf ban dieten den kassier van de Winnipegsclie elec- triciteitsbedrijven in een van de drukste stra ten van de stad aangehouden. Zij ontstalen hem de loonen van het personeel, die tusschen de 87 en de 88000 dollar, bedroegen. De kassier werd eerst bewusteloos geslagen met een revolvér. Do bandieten ontkwamen. Te Anklam in Voor-Pommcren hebben zich tot dusver 260 typhusgevallen voorge daan, 28 zieken zijn overleden. De straten van de stad zijn met chloorkalk en saprol ontsmet. AUe inwoners zijn ingeënt. Danspar tijen en andere festiviteiten zijn verboden. De sneltrein van Johannesburg naar Kaapstad heeft Donderdag op Vrijdag het ge heele traject van bijna 1600 K.M. voor de eerste maal afgelegd zonder van locomotief te wisselen, met een locomotief van nieuw model, die drie weken geleden uit de werk plaatsen van de Baldwin locomotive works was gearriveerd. Over dien zelfden afstand moest tot dusver viermaal van locomotief ver wisseld worden. De duur van de reis be draagt nu 29 in plaats van 31 Va uur. Mevrouw J. Pierpont Morgan, de echtge- noote ran den bekenden financier, is gister middag te New-York aan hartverlamming over leden. Het gerechtshof te Los Angelos hoeft hel schuldig uitgesproken over twee mannen, die een plannetje beraamd hadden om de beroem- de filmspeelster Mary Pickford te ontroeren en dan een losprijs te eischen van 200.000 dollar. .Hetzelfde spelletje hadden zjj ook willen spelen met Jackie Coogan on P0la Negri. Te Frankfort a. d. M. is de 32-jarige echtgenoote van den directeur-generaal der Deutsche Hiindleigesellschaft Hof in haar wo ning door vijf revolverschoten gedood. Raar man was sedert eenige dagen naar Rhön ver trokken cn zijn vrouw zouv hem daarheen den volgenden dag volgen. Van den dader is geen spoor gevonden; weliswaar is het slachtoffer, nadat de politie haar gevonden had, nog eenige oogenblikken bjj koimis ge weest, doch zij Jieeft over den moordenaar geen uitsluitsel kunnen geven. Daar er niets uit de woning gestolen is, denkt de politie aan wraakneming. Mevr. Hof, die gescheiden was van haar eersten man, den automobielfabrikant Otto, was nog slechts drie maanden voor de tweede maal getrouwd. Het noodweer, dut den laatslcn lijd bji P aas nu heeft gewoed, heeft, groote verwoes tingen aangericht. I11 verscheidene dorpen is door den storm, die voel van een cycloon weghad, belangrijke, schade aan de huizen toegebracht. Do electrische geleidingen en de telefoonlijnen zijn grootendeels vernieid. Van een groot magazijn werd het dak door den storm geheel afgeslagen. Ook in het Beiersche woud zijn belangrijke verwoestingen aangericht. Aanzienlijke §.cha de werd ook toegebracht aan do fabrieken van de aan den staat toebehoorende „Huet- tenwerke" tc Bodenmais. De bliksem is op verschillende plaatsen ingeslagen, waardoor in talrijke hofsteden brand ontstond. Zeer groo te schade is door de overstroomingon, veroor zaakt door den buitengewonen regenval, te- Zvviesel aangericht. Uit Tokio wordt gemeld, dat de vulkaan Chirane hij het Tsjoezenji-meer waar de Kngelsche en andere gezanten _hun vacantie doorberngen, lava uitwerpt. De keizer en kei zerin van Japan bevinden zich te Nikko, dat in de buurt van do.n vulkaan ligt. Vol gons de berichten bestaat er echter geei>. onmiddellijk gevaar. In een strkstoffabriek te Luik heeft een ontploffing plaats gehad. Een arbeider werd gedood, terwijl er verscheidene gewon den zijn. Aar dbeving-.herdenking. Op 1 September a.s., des middags 12 uur, zal Tokic (hoofdstad van Japan) door een stilte van 2 minutenn de aardbeving van 2 jaar geleden herdenken. Later zal bij het depót der leger- kleeding, waar 38400 personen bij den aard- bevingsbrand omkwamen, c en plechtigheid plaats hebben. Met godsdienstige ceremoniën, zullen de namen van de 6700 inwoners van Tokio, die bij de ramp het leven verloren, in 'n schijn van een bronzen altaar worden, bijgezet. De namen zijn op een groote rol geschreven. Een doopfeest in zee. Donder dagavond had le IJmuiden aan het strand een bijzondere plechtigheid plaats. Vanwege een particuliere evangelisatie te Vclseroord werden zes menschen in zee door onderdom peling gedoopt. Men trok in plechtigen op tocht naar het strand, waar de doopplechtig •heid geleid werd door den voorganger der evangelisatie, een eenvoudigen, ongeletterde!»- arbeider. Het ongewone schouwspel trok na tuurlijk veel bekijks. Thierry, de voornaamste secretaris va» Briand, heeft Woensdag kort na het verlaten van het ministerie van buitenlandscho zaken te Londen, een portefeuille met 500 pd.st. aan bankpapier en een aantal belangrijke documenten verloren. Van deze vermissing, is aangifte bij de politie gedaan. -Nader wordt gemeld, dat het Belgisch vorstenpaar de reis naar Britsch-Indië over een veertiental dagen zal ondernemen en niet voor einde October zal teruggekeerd zijn. In de Constructie-werkplaatsen der spoorwegen te Condamine nabij Clermont- Ferrand zijn 18 wagons verbrand. De schade wordt berekend op 2 millioen frs. In verband met het aantal gevallen, van hondsdolheid alleen te Bazel zijn 18 personen gebeten hebben de federale autoriteiten besloten om den invoer van hon den te verbieden. Gisternacht is er brand uitgebroken in het groote Parijsche warenhuis Reaumer. Een nachtwaker wordt vermist en is waarschijn lijk in de vlammen omgekomen. Een brand weerman werd bij' het blusschingswerk ern stig gewond. De schade bedraagt ruim 2 millioen francs. Te Salem, in den Staa.t Oregon,, Vereen. Staten, hebben eenig© boeven in de staatsgevangenis wapenen weten te bemachtigen waarmee zij de be wakers van de poort neerschoten. D'rie misdadigers wisten te ontsnappen; de vierde ©en zeer berucht inbreker werd doodgeschoten. Den 24cn Augustus zal ds weduwe Gaillard te Rrioude haar honderd-en-zes- den verjaardag vieren. Het oudje is een wonder van krasheid. Haar gezondheid is uitstekend en haar dokter zegt, dat haar hart klopt alsof het twintig jaar oud is. Van d© goede dingen des levens is me vrouw Gaillard nog volstrekt niet af- keerig. Zij do-et een goede tafel eer aan en versmaadt een glaasje wijn niet. Bij de botsingen tusschen de communis tische befoogers en de politie van eergister avond to Berlijn zijn een arbeider gedood en een twaalftal betoogers gewond. Vijftien ajjenten liepen eveneens verwondingen op. 20 lieden zijn gearresteerd. Elf hunner zijn nadat hun identiteit was vastgesteld, uit do hech tenis ontslagen. Tot de gearresteerden be-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2