Binnenland. Dit de Provincie. Kerknieuws. Op deze wijze meent het departement van. de schatkist het bedrag van 20 mil- lioen p.st. te kunnen ontvangen, dat voor de subsidie noodig zal zijn. Boosaardige critici zijn van oordeel dat Churchill op deze wijze het publiek alkeerig wil maken van alle mogelijke subsidies in de toekomst. Anderen daarentegen meenen, dat do oppositie uit arbeiderskringen wel niet zoo groot zal zijn, aangezien thans zonder mopperen 9 stuivers voor een pint bier wordt betaald tegen 2 stuivers voor den oorlog. De strijd tegen de misdaad. Een telegram uit Chicago vermeldt, dat aldaar door de autoriteiten bijzondere maatregelen getroffen worden om krach tig samen te werken ten einde de stad van misdadigers te bevrijden. Ue statistieken toonen aan, dat in Chi cago in 211 dagen 277 misdaden zijn bedreven. Zondagnacht heeft do politie een grooten raid ondernomen, Waarbij 75 van de „meest vooraanstaande" inbre kers, roovers en zakkenrollers werden gegTepen. Zooals bekend heeft president Coolidge onlangs voor een krachtiger toe passing der wet gepleit. Hij' vergeleek 'het misdadigersrecord der Vereenigde staten met dat van Engeland en verklaarde, dat in vergelijking van het bevolkings aantal in de Vereen. Staten achtmaal meer moorden worden bedreven San in Engeland. De oorlogsherdenking in Engeland. Gisteren is de elfde verjaardag van het uitbreken van den oorlog in Engeland herdacht. Sommige Londensche bladen geven naar aanleiding daarvan vrij zwartgallige beschouwingen. De aandacht wordt gevestigd op het feit, dat de nationale schuld thans 7680 millioen p.s. bedraagt tegen 656 millioen in 1923, dat de belastingen enorm zijn gestegen, en dat de vooruitzichten voor handel en industrie nog nooit zoo slecht zijn geweest als thans, vooral in verband met de kolencrisis. Er Wordt op gewezen dat de belastingen in Frankrijk lang zoo hoog niet zijn als in Engeland, en dat Frankrijk geen Werkloosheid kent, terwijl' in Engeland 1.300.000 werkloozen zijn. Korfe berichten. Het Engelsclie hoogerhuis heeft in derde lezing het wetsontw'erp op den zo mertijd afgehandeld. De wet is daarmede nu door beide huizen aangenomen. Het aantal werkloozen in Engeland bedroeg op 27 Juli 1.197,600, hetgeen een vermindering van 24,312 beteekent vergeleken bij de vorige Week, maar een vermeerdering van 149.333 vergeleken bij een jaar geleden. De vacantiedagen in Engeland heb ben tot dusver 24 gedooden en 66 gewon den bij motorongelukken opgeleverd, waaronder 12 personen een letsel hebben gekregen bij het omvallen van een mo torbus. Dr A. van de Perre, Vlaamsch voor man en gewezen katholiek Kamerlid, is gistermiddag te Wyneghem bij Antwerpen overleden. Gisteren deelde Loebe bijl de ope ning van de Tt'ijksdagzitting mede, dat dr David, socialistisch Rijksdaglid, tijdens 'n vergadering van zijn groep een bloeduit storting had gekregen. Die rechtbank te Dresden heeft een 'zekeren Heintze die zijn onecht kind met rattenkruid had vergiftigd, tot 10 jaar dwangarbeid veroordeeld. Volgens bericht uit Praag zijn twee communistische leiders in hechtenis ge nomen onder beschuldiging van ophitsing tot moord op president Masarijk. Te Ollerton in het Woud van Sher- .wood, in Nottinghamshire, is op 520 yards onder het maaiveld een steenkolen- laag aangeboord, waarvan de dikte loo- nende exploitatie mogelijk maakt. Men was op die plaats al een jaar of twee aan het boren. Op de plaats waar de ontgin ning zal geschieden komt een dorp van modelwoningen voor de mijnwerkers 'te staan. Hoewel de oogst in de sovjet-unie dit jaar in doorsnee gunstig is te noemen, zijn er toch eenige streken, waar de oogst mislukt is. Daartoe behooren de republiek Oezbekistan en Moldavië. Maatregelen zijn genomen om de bevolking van deze streken van het noodige te voorzien, terwijl alsnog nieuw koren zal worden gezaaid. De tentoonstelling te Wembley heeft op Bank Holiday 193.111 bezoekers ge had, de dierentuin in het Regent's Park 44.660, het Alexandra Palace 50.000. Die Londenaars zij'n dus niet thuis gebleven op den populairen vacantiedag. - Te Yperen is een comité tot stand gekomen met het doel zekere deelen van het slagveld in de omgeving der Btad zoo mogelijk ongeschonden te be waren. Ook stelt het comité zich voor al daar een oorlogsmuseum op te richten. Het nieuwe ministerie. Gistermiddag heeft de overdracht plaats gehad van de minister-portefeuilles aan het nieuwe Ministerie. De minister president, de heer Colijn, nam tevens ad interim over de portefeuille van Ko loniën. De nieuwe minister van Koloniën. Het Bat. Nieuwsblad Wenscht Indië geluk met de bereidverklaring van den heer Welter, om het ministerschap van koloniën te aanvaarden; 't noemt dezen bewindsman iemand, die doorkneed is in Regeerings- en bestuurszaken en een der meest gewaardeerde raadslieden van de Indische Regoering en die gelegenheid gehad heeft nauwkeurig na te gaan, Welke ministerieele leiding Indië noodig heeft. Het Nieuws van den Dag v. Ned. Indië noemt den lieer Weiter een hard wer ker, wiens persoonlijke bekendheid met op den voorgrond tredende figuren en figuranten van het Indische tooneel van groot gemak is bij het beoordeelen op een afstand, van hetgeen zich in Indië af speelt. Die ministerieele ruil is voor Indië stellig geen verlies; meer dan in den Raad van Indië zal de heer Weiter als Minister het land en het volle dezer ge westen van dienst zijn. Dr J. I. A. B. van Roy en. f Naar het „Utr. Dagblad" verneemt, is overleden dr J. I. A. B. van Royen, die te Utrecht geneesheer-directeur is geweest van het Homoeopatisch Ziekenhuis. Dr Van Royen werd in Veendam geboren, studeerde aan de Universiteit te Gronin gen en vestigde zich daarna als genees heer te Rotterdam. Teen te Utrecht het Homoeopatisch Ziekenhuis werd gesticht als onderdeel van hot Diaconessenhuis, werd dr Van Royen benoemd tot direc teur. Hij heeft die functie gedurende 5 jaar waargenomen. Nog anderhalf jaar heeft dr Van Royen aan het hoofd gestaan van het Ilomoeopathisch Ziekenhuis te Oudenrijn, waarna hij zich vestigde te Dordrecht, waar hij de practijk weder opnam. Te Oudenrijn werd hiji opgevolgd door dr Voorhoeve, den tegenwoordigen geneesheer-directeur. In Dordrecht heeft de overledene 10 jaar gepractiseerd. Een sociale Wetgeving voor de Kantoor- en Winkelbediend en. De hoofdbesturen van den Nederl. R. K. Bond van Handels-, Kantoor-, en Win kelbedienden „St. Franciscus van Assi- sië" en de Ned. Ver. van Chr. Han dels- en Kantoorbedienden hebben zich tot den Raad der Ministers gewend met het verzoek om in de nu komende Re- geeringsperiode spoedig een regeling te treffen voor de doorvoering van de Maat regelen van Bestuur, in zake de Arbeids wetgeving voor de kantoren en winkels en de invoering van een Rijkswet op de winkelsluiting ook des Zondags, wijl de huidige Zondagswetgeving practisch geen voldoende beperking oplegt voor de slui ting der winkels- Hiervan is tevens afschrift gezonden aan Zijne Excellentie, den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, met het verzoek om hun hiervoor een audiëntie toe te staan. Ook werd afschrift gezon den aan .de verschillende fracties der Tweede Kamer. Zuinig z ij n. Te Priok, Batavia's haven, is een nieuw groot station „sedert korten tijd in ge bruik genomen, dat in plaats van vlak bij de haven op ruim een kwartier loo- pens afstand daarvan is opgericht. Dit geschiedde met het oog op de defensie- belangen, duv.z. wegens de aanwezigheid van een kustfort, dat echter tijdens den bouw werd afgebroken! Nu moeten spe ciale maatregelen genomen worden om de reizigers van tie haven naar 't sta tion te .vervoeren. De kosten ran 't grootsche gebouw be droegen inclusief het opspuiten van den grond, de verwerkte materialen en be taalde arbcidsloonen, "doch exclusief de perronoverkapping ongeveer f 1.740.000. De kosten van de perronkap beloopen pl.m. f509.800, waarvan pl.m. f 10300 voor de montage. Eon bezoek van de Koningin. Te1 Bunschoten is in den watersnood nacht van 1916 een kind geboren, dat aangegeven is als Aartje Vedder, welke voornaam ©enige jaren later is veranderd in „Wilhelmina". D'it kind heeft de bij zondere aandacht va,n H.M- de Koningin en ontvangt dan ook nu en dan kleine geschenken van Hare Majesteit. Verle den week, aldus meldt het U. D'., kwam H.M. met de Prinses per auto van Soest- dijk naar Bunschoten tot den ingang van het dorp. Beiden bestegen daarna hun rijwiel en onderweg vroeg H.M. aan een kind waar de wed. Vedder woonde met haar dochtertje „Wilhelmina". O, dat is mijn moeder juffrouw, antwoordde het kind en zijl zeide meteen waar moeder woonde. H. M- bracht met Prinses Juliana een bezoek bij de wed. Vedder en infor meerde met veel belangstelling naar het gezin en naar Wilhelmina, die thans 9 jaar is. Eenige oogenblikken later kwam het kind thuis en H. M- gaf de kleine een hand, waarna het meisje voor H. M. een schoolversje op zeide en een psalm vers. H. M- was zeer met de kleine inge nomen en nam met een handdruk af scheid van moeder, dochters en Wilhel mina. Wilhelmina, ontving van IJ.M. een groo- tcïl kaatsbal in net, waarbij H.M. haar den raad gaf er in de vacantie maar prettig mede te spelen. Kleine kinderen op de fiets. Ir. W. F. Pot te Rijswijk schrijft aan „De Tel.": Wonende aan een weg waar herhaal delijk 4000 fietsers per uur geteld zijn, zie ik dagelijks hoeveel duizenden kin deren naar bosch en strand gaan achter of vóór op fietsen van ouderen en hoe die daar zullen genieten behoef ik niet te vertellen. Het zou m.i. blijken van onverstand en niet begrijpen van den tijd als men dat ging verbieden en wat men niet kee- revi kan moet men leiden. Als men de veel te lage stoeltjes van hooge breede ruggen in knipvorm voorziet met een dwarscn rand op de hoogte van het kinderhoofdje, zoodat dit hoofdje daar op .rusten kan als het in slaap valt, wat met 50 pCt. van de terug langsko mende kinderen gebeurt, dan zou een groot bezwaar ondervangen zijn. De been tjes zouden in diepe staande hokjes met bodem voor voetsteun moeten worden geborgen, opdat de voetjes niet tusschen de spaken kunnen komen en ongelukken veroorzaken- (Do lederen tasschen welke veel motorrijders naast de wielen hebben zullen m.i. bij doorslijten der draaglus- sen, tusschen de spaken komende, de grootste ongelukken veroorzaken). Man nen, die uit den aard der zaak achteruit van de fiets af moeten als ze in de klem raken, zou ik verboden willen zien het kind achter zich te hebben. Aan ongelukken door vallen, veroor zaakt door slippen als anderszins in los zand en tegen hooger liggende wegstro- ken aan, staan enkele fietsers bijna even veel bloot vooral door de schandelijke manier van veel chauffeurs om rakelings langs dé sturen der fietsers heen te rijden. De P. N. E. M. Waar het niet onmogelijk is, dat een deel onzer provincie straks de electriciteit van Noord-Brabant betrekt, ontleenen wij aan het jaarverslag over 1924 der Prov. Noordbvab. Elect.r. Mij het volgende: Hoewel nog niet gezegd kan worden, dat de malaisctijd met, 1924 weer tot het verleden behoort, was toch gelukkig in het algemeen een opleving merkbaar, wel ke in het bijzonder ook hij hst grootste gedeelte der nijverheid kon worden vast gesteld. Deze opleving kwam mede tot uit drukking in de verhoogde afneming door de grootverbruikers, wier fabrieken eri in stallaties rechtstreeks op het net der Mij. zijn aangesloten en waaraan de Mij. recht streeks levert. Ook bij de gemeenten met de door hen aangesloten industrie viel een toeneming zij het dan in geringe mate in het elëctriciteitsverbruik waar te nemen. De toeneming van de verkochte KAV.U. was in dit jaar grooter dan ooit en be droeg lOVz millioen K.W.U. Het aantal opgewekte K.W.U. is in 1924 geslegen tot ongeveer 53-1 millioen. In 1920, 1921, 1922 en 1923 werden resp. 16.9, 21, 32.5 en 41.5 millioen K.W.U- opgewekt. Afgeleverd werden in 1924 43.41 millioen K.W.U. tegen resp. 12.4, 16.5, 25.5 en 33 millioen K.W.U. in 1920, 1921, 1922 en 1923. Evenals in 1923 konden verdere bezui nigingen in het bedrijf worden bereikt, welke van Invloed waren op de renta biliteit van de onderneming. Ook trad een daling in der procentuale stroomver- liezen in den 10 K.V.- en 50 K. V.-aanleg. Zeer vele gemeenten konden in 1924 hunne plaatselijke tarieven voor electrici teit verlagen, mede tengevolge van de automatische daling van de stroomprijzen der Mij. De stijging van het debiet met ruim. IOV2 millioen K.W.U. weerspiegelt zich in de stroomontvangsten, welke met onge veer f.310.000 zijn toegenomen, niettegen staande de gemiddelde prijs per K.W.U., waartegen de gemeenten en de groote afnemers den stroom inkochten, aanmer kelijk lager is - dan yorige jaren. Over het afgeloopen jaar kon de Mij. aan haar verplichtingen tot terugbetaling van rente en aflossing van alle door de provincie voor de financiering van de instelling gesloten leeningen weer prompt voldoen. De over 1924 verschuldigde ren te werd geheel ten laste van de exploitatie gebracht. Ook de afschrijvingen, geba seerd op de grondslagen in de conces sievoorwaarden vastgelegd, konden geheel uit de exploitatie worden gedekt, terwijl voorts ten laste van de verlies- en winst rekening f123,184 voor diverse belangen werd gebracht. Verder konden de ver- liessaldi van vorige jaren worden af geschreven. De jeuk en ontsteking van alle je.u- kende huidaandoeningen als gordelroos, dauwworm, eczeem enz. moeten spoe dig zwichten voor de antiseptische en genezende eigenschappen van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat geneesmid del. Per tube f 1.(7) Benoemd tot hoofdingenieur voor het stoomwezen de ingenieur der le klas se Chr- Hovestad. De reserve-Ie luitenants H. F. D. Oxenaar, M- P. Heijboer, A. Loog, J. Schroder en J. de Bruine van het 14e regiment infanterie zijn 3 Sept. te Breda voor den tijd van drie weken onder de wapenen geroepen. Hongaarsche kinderen. Men meldt ons, dat op do algemeene vergade ring van liet Provinciaal Comité voor de Ilongaarsche kinderen in Zeeland de vraag is overwogen of de actie voor de Ilongaarsche kinderen zal worden voort gezet. Na uitvoerige besprekingen werd be sloten aan het dringend verzoek van het Centraal Comité te voldoen- Wijl de ge dachte gekoesterd werd, dat deze actie thans minder noodig was, heeft het zich tot het Centraal Comité .gewend om dien aangaande zekerheid te verkrijgen. Van het Centraal Comité ontving het daar over een uitvoerig schrijven, waarvan de conclusie deze wasdat wegens den groo ten nood in Hongarije het laten komen van een herfsttransport alleszins gerecht vaardigd was, en dat het, waar het thans over de noodige middelen beschikte, gaarne aan het dringende verzoek der Ilongaarsche Liga voldeed om voor dezen winter kinderen naar Holland te laten komen. Het Centraal Comité beschikt thans over .genoegzame middelen 0111 aan alle aanvragen zonder betaling van reiskos ten te kunnen voldoen behoudens die voor bepaalde met naam aangeduide kin deren, waarvoor als tot. dusver f 15. zal moeten worden gestort aan het Cen traal Comité. De reden, dat daarvoor f 15 gestort moet worden is, dat de Ilon gaarsche Liga geen vergoeding van reis kosten kan geven voor kinderen, die reeds in Holland zijn geweest, omdat het haar streven is zooveel mogelijk kinderen naar Holland te laten komen, die daartoe nog niet 111 de gelegenheid waren- Het Zeeuwsch Provinciaal Comité noo- digt daarom dringend uit, uw medewer king te willen verleenen tot liet plaat sen van kinderen in uwe gemeente- De Ilongaarsche trein wordt einde September in Nederland verwacht, en de kinderen, die met dit transport mede- komen, zullen in het voorjaar weder kun nen vertrekken. Aanvragen voor dit transport worden ingewacht tot uiterlijk 28 Augustus e k. Met dezen "trein kunnen de kinderen, die hier thans vertoeven, naar Honga rije terugkeeven. Opgaven voor het te- rugkeeronde transport worden eveneens ingewacht tot uiterlijk 28 Augustus e.k. aan het adres van den Secretaris: Ph. W ess els, Papegaaistraat 14, Goes. Zoo spoedig mogelijk zal wor den bekend gemaakt op welken datum de kinderen in Zeeland komen en op wel ken datum de terugkocrende kinderen kunnen vertrekken. Indien er 'pleegouders zijn, die een vroeger pleegkind terug wenschen to ont vangen, maar de reiskosten ad f 15. niet kunnen betalen, verzoekt het de plaatselijke Comité's zich daarvoor te wenden tot den Secretaris van het Prov- Comité (aan bovengenoemd adres). Het Prov. Comité is n.l. bereid om in dergelijke gevallen minstens de helft dezer reiskosten te vergoeden. Vreemdelingenverkeer. Voor de tóeristen die vanuit Knocke, Blankenberghe en Ostende, iederen Don derdag per auto via SluisBreskenft, Walcheren bezoeken is een belangrijke vereenvoudiging der douaneformaliteiten tot stand gekomen. Moesten zij' vroeger bij binnenkomst in ons land te Sluis een Triptiek overleggen of wel borgen stellen voor het invoerrecht, thans kun nen zij, voor zoover het toeristen zijn, die de auto's te Breskens laten staan en de reis per boot en tram voortzetten, zonder eenige formaliteit het douanekan toor te Sluis passeeren. Het spreekt van zelf dat door de douane tegen overtreding gewaakt wordt. (Zei.) Openluchtsamenkomst. De ringen Scrooskerke en Middelburg van Jongel. Vereen, op Geref. Grondslag heb ben Weer tegen Zaterdag a.s., den laatsten dag der Middelburgsche kermis, een open luchtsamenkomst belegd. Deze wordt ge houden op het bekende terrein van „Ko renbloem" hij Serooskerke, en vangt aan te kwart over twee. De heeren ds D'ou- ma uit Den Haag en C. Srneenk, lid der Tweede Kamer, zullen de aanwezigen, toespreken. Waar deze samenkomsten, die zulk een goed doel beoogen (de jeugd van de kermis af te houden), tel- kenjare goed worden bezocht, achten wijl oen woord van opwekking overbodig. Een kleine herinnering is wel voldoende. Op 31 Juli en 1 Augustus 1925 hield de Bijz. Vrijw. Landstorm „Zeeuwsch Ver band" zijn jaarlijkschcn Prov. Verbands- schietwerlsfrijd op het militair Schietter- rein te Souburg. De Majoor Mol, Commandant van het Zeeuwsch Verband opende dezen wed strijd met een toespraak en verzocht den heer Van der Beke Calienfels, President der Kon. Scherpschuttersvereen. „Vlissin- gen" het eerste schot te lossen. Het terrein was versierd met vlaggen. Niettegenstaande het den eersten dag geweldig regende, werd er toch druk ge schoten op beide dagen en was de geest voortreffelijk. De prijzen besionden uit medailles en kunstvoorwerpen. De hoofdprijs der kunstvoorwerpen was een rijwiel, merk Transvalia, model A; 'dat geschoten werd door den heer Kloet, van St.-Maartens- dijk op 200 M- Personeele baan met 50 punten, (maximum Schijf Loosduinen). Op beide dagen stond in de middag uren, dank zij de goede zorgen van den heer P. G. Laernoes, Secretaris Prov. Landstorm Comité, een koffietafel gereed, waaraan alle afgevaardigden zich in pret tige stemming vereenigden. Op den 2en dag werd van de aanwezi gen eene foto gemaakt. Na afloop van den wedstrijd werden de prijzen, door Majoor Mol, 'bijgestaan door den heer Laernoes en overige leden van Jiet Comité met toepasselijke woor den uitgereikt. Na afloop daarvan werd dank gebracht aan allen, die aan het welslagen en de voorbereiding van den wedstrijd hebben medegewerkt. Hiermele eindigde deze in alle opzichten ten volle geslaagde wed strijd. Uitslag: 1- Korpsbaan Scherp 100 M.: 1. P. Kloosterman, Nisse 49 p.; 2. A. de Jong, Neuze*i 48; B. J. Slabbekoorn, Ierseke 48; 4. A. W. Kloet, St.-Maartens- dijlc 47; 5. P. J. P. v. d. Peijl, Hansweert 47. De heer B. J. Slabbekoorn van Ier seke behaalde het kroontje voor 3 achtereenvolgende jaren korpsschutter. Korpsbaan Marga: 1. J. Martens, Ove- zand 48 p.; 2. A. Hosselaar, Aagtekerk3 473- J. Hoondert, 's-Heercnhoek 47 4. J. J. Tielemans, Rilland-Bath 47; 5. N. Moerman, Nieuwdorp 46. Eerebaan Scherp: 1. P. Kloosterman, Nisse 47 p.; .2. P. C. Drijgers, 's-Hcer Abtskerke 438. Eerebaan Marga: 1. Geluk, St.-Maar- tensdijk 54 p.; 2. C. J. Bos, Nisse53—8. Personeele baan 200 M. Scherp: 1. A. W. Kloet, St.-Maartensdijk 50 p.; 2. C. .1- Bos, Nisse 4841; 3. P. Kloosterman, Nisse 4640; 4i. C. J. van Vessem, Zaam- slag 46375. M. C. Eckhardt, Ierseke 4543; 6- P. C. Drijgers, 's-Heer Abts kerke 4443; 7. W. de Wolf, Grijpskerke 4440; 8. J. Bruinooge, Borssele 4438; 9. P. J. P. van der Peijl, Hansweert 4427; 10. M. Verstelle, Wolfaartsdijk 4342; 11. J. M. Drijgers, 's-Hcer Abts kerke 4333; 12. H. van Iwaarden, Wol faartsdijk 43—1.9; 13. Schenkel, Vlissin- gen 4230; 14. C. de Jager, Middelburg 4141; 15, Manu, Stoppeldijk 4'131. Revolverwedstrijd Officieren:!. Res. Ie Lt. J. /kippon, Breskens 63 p.; 2. Res. Ie Lt. W. Visser,-Goes 62 p. Vrije baan wordt later bekend gemaakt. Door den Commissaris der Konin gin is benoemd tot veldwachter in de gemeente Axel, Cornelis Griep te Rilland- Bath- Middelburg. Voor het door den Kooplie den- en Marktkramersbond „Eendracht maakt Macht" alhier op 20 Augustus te houden Marktfeest zijn reeds ontvangen een zilveren medaille van den Burge meester, een van de „Hanze" .een van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer, een van „Uit het VolkVoor het Volk" en een van den Autobusdienst „De Nieuwe Onderneming". Het bestuur mag zich dus ook dit jaar weer in veler belangstelling voor het feest verheugen. Dooi' de Politie is in verband met de Drankwet bij een ter stede wonende verlofhouder cene hoeveelheid sterken drank in beslag genomen en proces-ver baal opgemaakt. Ierseke. Bij het balkspringen (een lief hebberij van jongens in een boerenschuur) is het 6-jarig zoontje van den landbou wer P. de Koeijer uit Zoute, zoodanig gevallen, dat het zijn been heeft gebro ken. Dr Klinkenberg verleende heelkun dige pulp. Borssele. I11 de vergadering van. den Dijkraad der waterkeering van den Ca- lamiteuzen polder Borssele, Maandag ge houden, bleek uit de rekening van het dienstjaar 19241925 dat de ontvang sten hebben f 53471.54i/o en de uitga ven f 39630.731/2, batig "slot £13840.81. Toestemming werd verleend aan den heer E. W. Beth 'te 's Gravenhage om een gedeelte van den zeedijk te mogen pachten 0111 daarop uit te oefenen de teelt en vangst van schaaldieren, zee dahlia's en zeeanjelieren. (Eerst Dins dag avond ontvangen. Red.) N.- en St. Joosland. De raad dezer gemeente hield Maandagavond een bui tengewone vergadering. A.fw'ezig het. lid Nelisse. De voorz. deelde mede, naar aanleiding van het desbetreffende besluit in do vorige vergadering, dat I. Janse Sr. verklaard heeft geen eigen kapitaal te bezitten. D|e bedeeling van hem werd gehandhaafd. Verder werd liet voorstel van B. en W. behandeld om naast de gemaalde nieuwe brandput, bevattende 4 cement- ringen van 1 M. hoogte en 1,5 M. middel lijn nog 2 dergelijke ringen te plaatsen omdat men niet dieper kan graven dan 4 M. wegens het z.g. lcwelzand, en B. en W. meenen, dat men dan te weinig water zal hebben bij eventueelen brand van eenige beteekenis. De kosten zouden dan f 46 meer bedragen dan de aanne mingssom nu is. Na een onderzoek ter plaatse gedaan te hebben nam de raad met algemeene stemmen het voorstel aan. Ten slotte deelde de voorz. nog mede dat het lid N. 'J. Nelisse tegen 15 Aug. a.s. wegens vertrek uit de gemeente, ont slag neemt als raadslid en als lid der schattingscommissie voor de R. I. belas ting. Diaarna sluiting. (Eerst Dinsdag avond ontvangen. Red.) Ned. Herv. Kerk, Bedankt, voor Overschild, door Th. Adriani Hoen te Ommeren. Chr. Geref, Kerk. Bedankt voor Biezelinge, door L, H. Beekamp te Rozenburg. Algemeene Synode der Ned- IIerr. Kerk. XVI]i. Daarna komt in behandeling het rapport van den zelfden rapporteur over een verzoek van de Con- fessioneele Vereeniging, gesteund door verschillende classikale vergaderingen „om een commissie te benoemen, die nagaat op welke wijze tot reorganisatie onzer kerk moet worden overgegaan, overeenkomstig de beginselen, neergelegd in Schrift en Belijdenis, opdat de Ned- Herv. Kerk weer worde een kerk des woords, waarin 's Heeren Woord heer schappij heeft". Hierbij is gevoegd een motie van enkel pclassikale besturen, waarin zij uit ervaring do overtuiging uitspreken, dat het tegenwoordige be stuur der kerk te kort doet aan de amb ten in onze lccrk, weshalve zij een kerk- regeering wenschen in schriftuurlijken zin. De commissie van rapport, hij monde van Ds Buinink, benevens de drie prae- adviseerende hoogleeraren Aalders, Van Veldhuizen en Slotemaker de Bruine, en de president, vice-president en secreta ris adviscercn gunstig, voor het benoe men eener commissie-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2