RHEÜMATÏEK Probeer mijn bebideliojj gratis. I Binnenland. Dit de Provincie. NA 20-JARIG LIJDEN Weder een Wondere Genezing. door mij in vier weken genezen. Vier Miinchenaars, die Zondag den Totenhirchl in den Wilder Kaiser hadden beklommen, zijn op den terugweg door een sneeuwstorm overvallen en doodge vroren. De mécanicien Robert JVlJiiller uit Es sen, die het vorig jaar twee maal ter dood veroordeeld is wegens vergiftiging van zijn oudere (hij had hun geld willen heb ben om te kunnen trouwen), welke straf, -omdat hij bleef ontkennen, in levenslange gevangenisstraf was veranderd, heeft thans zijn misdaad bekend. Salarissen Rijkspersoneel. Krachtens het Bezoldigingsbesluit 1925 wordt de toeslag voor de Rijksambtenaren die door de bezuiniging meer dan 10 pCt in inkomen zouden dalen, alleen over 1925 uitgekeerd. Naar het „Hbld" ver neemt, is op de door de Departementen ontworpen Begrooting voor 1926 op het behoud van dien toeslag gerekend. De nieuwe ministers. Ter aanvulling van ons bericht in het no van Zaterdag diene nog het onder staande omtrent den nieuwen a.s. minis ter van koloniën: Charles Joseph Ignace Marie Welter is 6 April 1880 in Dien Haag geboren. Na de H.B.S.-jaren volgde de studie voor ■ingenieur te Dielft en toen ook deze vol bracht was, begaf de heer Wel ter zich naar Ned. Indië, waar hij in dienst trad van het gouvernement als 3e commies aan het departement van binnenlandsch bestuur. In 1905 benoemd tot adsp.-con troleur B.B., in de residentie Pekalongan, in 1906 bevorderd tot controleur. In 1908 tijdelijk geplaatst aan de algemeene se cretarie, gevolgd door zijn benoeming tot hoofdcommies en in 1911 adjunct-inspec teur voor agrarische zaken. In 1912 tijde lijk te werk gesteld aan het departement van koloniën hier te lande. In 1915 weer naai' Java en ter beschikking gesteld. Na verschillende functies in gouverne mentsdienst vervuld te hebben, o.a. als hoofdambtenaar belast met de voorbe reiding der reorganisatie van het Insti tuut der Reigentschapsraden, ontving hij bij Kon. besluit van '27 October 1924 Ida benoeming tot lid van den Raad van Ned.-Indië. Eigenaardige vergissing. D|e Raad der Gemeente Ermelo- had op 30 April j.l. behandeld een verzoek van da Stichting Veldwijk om een H.A. grond in koop. Na breedvoerige discussie werd op bet verzoek gunstig beschikt en de prijs bepaald op f750, zulks in afwijking van het advies van B. en W. die f 1000 normaal achtten. Thans is echter geble ken, dat bedoelde grond reeds van 1913 af het eigendom der gtichting was. Mr Schokking hersteld. Na een langdurige ziekte, waarvan het verloop overal in den lande en vooral in Chr. Hist, kringen met groote belang stelling is gevolgd, kon gisteren do heer mr dr J. Schokking, zijne ambtsbezigheden als lid van Ged. Staten van Zuid-Hol land hervatten. Zaterdag werden den heer Sohokkjng door -een deel van het person neiel der Prov. Griffie, te Soesterberg, waar hij tijdelijk vertoefde bloemen aan geboden, als gelukwensch met zijn her stel. (Ned.) Allerlei. Die heer Oh. J. I. M- Weitor, lid van den Raad van Ned.-Indië heeft zich be- i>eid verklaard, bij koninklijke benoeming, zitting te nemen in het ministerie-Colijtn als minister van koloniën, en zal zoodra omstandigheden van particulieren aard het veroorloven naar het vaderland terugkee- ren (repa.trieeren). Naar aanleiding van tegenovergestelde geruchten, deelt de Standaard mee, dat haar met stelligheid bekend is, da,t voor hUitenlandsche zaken niemand andere is aangezocht geworden dan degene die ten Plotte benoemd werd (jhr mr van Karne- heiek). De Directie der N.V- van Melle's Confectionery Works te Breskens schrijft ons: „Uw bericht betreffende onze zaak in de Zeeuw van Vrijdag 31 Juli j.l. is slechts ten deele waar. Immers een deel van ons bedrijf hebben wij naar Sluis overgebracht, omdat daar gas aanwezig is, maar waarom? We trachten "zelf zuig- gas te produceeren, doch daarvoor heb ben wij dagelijks noodig circa 30 a 50 fcub. Meter water en dat hebben wijl hier niet. Omdat er dus geen voldoende water is, kunnen we zelf geen goed gas produ ceeren en moeten we naar Sluis. Dit probleem trachten wij nu nog op te los sen, doch 'kunnen met de uitbreiding niet daarop wachten, "daar het in de wafel bakkerij, waar we het gas noodig hebben, 'enorm druk is. In Sluis was direct goed gas voorhanden en zijn ook goede Nor- lonwelleri aanwezig, die goed water geven. Mochten wij het waterprobleem, om dat zoo maar eens te noemen, niet kun nen oplossen, zullen wij wel degelijk met heel onze wafelfabricatie naar Sluis of «lders moeten verbuizen." Die afdeeling Axel der Z. L. M- be- «loot Zaterdag om de in 1926 te houden kringtentoonstelling te doen uitgaan van de Z. L. M-, en samenwerking te vragen aan den. Kath. Boerenbond en den Ghr. Boeren- en Tuinders bond, onder nader te «tellen voorwaarden. Het 3e en het 14e regiment infante- ma atollen 17 dezer uit Bergen op Zoom. naar Breda marclieeren om tot 29 Augus tus aldaar te worden gelegerd voor het houden van de eindoefeningen der zomer- ploeg lichting 1925 met de aldaar in garnizoen zijnde troepen der Vie infan teriebrigade. Politiehonden. Zaterdag hield da Zeeuwsche Politiehonden Dresseer- Vereeniging „Algemeen Belang" gevestigd te Goes te 'sHeer Arendskerke haar jaar- lijksche keuring. Voor dit doel hadden zich 16 deelnemers opgegeven, terwijl van dit aantal 3 wegens bijzondere omstandig heden afwezig bleven en alzoo nog 13 geleiders met hun viervoeters kwamen opdagenVan dit aantal slaagden er 9 waarvan 7 het certificaat met. lof be haalden. Als no. 1 slaagde de hond van den Brigadier der Rijksveldwacht Evers- dijk te 's Heer Arendskerke met een to taal aantal punten van 203Va, terwijl het minimum aantal punten, ingevolge het keuringsreglement, is gesteld op 143. Als nummer 2 de hond van den Brigadier der Rijksveldwacht Van Schalk te Arne- rnuiden met 192. Als nummer 3 de „hond van den jachtopziener M. Janse te Se- rooskerke met een aantal van I86V2. Als nummer 4 dei hond van den wachtm. der Kon. Marechaussee J. A- Hamers te Vlissingen met een aantal van 186. Als nummer 5 de hond van den rijksveldwach ter A Janse te Oost en West Souburg, 186 punten. Nummer 6 de hond van den gemeenteveldwachter P. Slager te Goljjjnsplaat, met I82V2 punt. Als nummer 7 de hond van O. van Loon, Brigadier der Rijksveldwacht te Heinkenszand met 182 punten. Als nummer 8 de hond van den gemeenteveldwachter Di. de Vreugde te Kamperland met een aantal van 177. Als n'ummer 9 do hond van den jacht opziener A. de Bel te Wolphaartsdijk met 165. Als keurmeesters traden op dhrn: J. Basliaanse, Brigade-Commandant der Rijksveldwacht te Middelburg, J. J. Gel dof, Dierenarts te öostkapelle en Van Opdorp, Banketbakker te Goes. De keuring, die om half negen voor middag een aanvang! nam, verliep, vlot en was om zeven uur namiddag' afgeloo- pen. Die honden werkten over het alge meien genomen zeer goed hetgeen'ook ten volle bleek uit; dat alle deelnemers hun honden slaagden voor de spel- en waier- werkocfemngen. Voor het zoogenaamde manwerk (stellen) faalden ©enige honden uit den aard te goedig'. Er mag hier wel een woord van dank gebracht worden aan de keurmeesters voor hun moeilijke taak. Het viel op dat de keurmeesters, die onafhankelijk van elkaar werkten, een bijna gelijk aantal punten toekenden, zoodat wel mag wor den aangenomen dat genoemde personen een juisten kijk op de zaak hadden. Als bijzonderheid kan worden aange merkt dat van de dressoerclub Ritthem en Omstreken alle deelnemers o.a. 3 het certificaat met lof behaalden. Het ligt in de bedoeling van bovenge noemde vereeniigjng qm vermoedelijk eind Augustus of begin September van dit jaar to Vlissingen een demonstratie te houden. Goes. Toen onze vroegere stadgenoot®, mej. S., thans hier logeerende, gisteren een wandeling naar ICloetinge. maakte, had zij het ongeluk nabij den Tol over een boomwortel te struikelen en haar arm te breken. Dr Wouda verleende heel kundige hulp en liet haar in het zieken huis alhier opnemen. Bevolking gedurende de 2e helft der maand Juli 1925. Ingekomen; J. p. PostRecter, z. beroep van Rhenen, Wilhelminastr. 2-5; L. Duvekot, tuinder, van Den Haag, Opril Weistwal 3; H. Lammere, schildersknecht van 'sH. Arendskerke, Oostwal 75; H. KCuwenberg, boerenknecht, van Muiden, Bocht van Guinea 7; A. L. va.n den Herik, winkelbediende, van Sliedrecht, Lange Kerkstraat 6; G. van Es, fotograaf van Rijswijk, Wilhelminastraat 40; Th. M- van Hoorn, boerenknecht, van Weesp, Bocht van Guinea 7; B. Spaapen—Siebrands, zonder beroep van Dien Haag, Emmastr. 10; G. W- Diogge, hoofd R..K- school van Wag-eningen, Westsingel 81a; P. A. Hoots- mans, schildersknecht yan Middelburg, Rommerwalestraat 3; p. Zandee, reiziger, van Amsterdam, Westerstraat 42; H- G. Roos, notariskleak van Hulst 'sH. Hen- drikskinderenstraat 63. Vertrokken: F. K. Westerling, leer- aar naar Hoogezand, Noorderstraat B 57: D|. AUaartvan Maldegem, zonder beroep, naar Koudekerk©, Biggekerkschestraatweg B 11; B. Kalsbeek, leerares naar Schie dam; K. Helder, reiziger, naai' Kloetinge, Willem Zelleweg; J. Poortvliet, veldar- beider, naai' Arnemuiden, Koestraat; I. Jansen, brievenbesteller, naar Nisse. EHewoutadijk. Bij Kon. Besluit van 18 Juli is "benoemd tot dijkgraaf van het waterschap EUewoutsdijk (vacature wijlen J. NieUwenhuise) de heer M- Meulen- berg Cz.; alhier. Serooskerke. (W.) Gisteren vergaderde de gemeenteraad. De burgemeester opent met gebed. De voorzitter doet verslag van kasopname bij den gemeente-ontvan ger, ontvangen was f 48925.051/2, uitge geven f 47437.391/2, aanwezig f 387.76. Nu brengt hij ter tafel de begrooting van den vleeschkeuringsdienst 1926, die bedraagt in ontvangst en uitgaaf f5633. De ge meenterekening 1924 sluit met een batig saldo van f5371.02, uitgegeven was f 25068.831/2, ontvangen f 30429.851/2. Tot commissie voor nazien worden benoemd weth. Allaart, P. de Visser en Joh. Won- dergem. Op een schrijven van den Chr. Landarbeiderebond om bijdrage in den steun bij werkloosheid wordt gunstig be schikt. Een schrijven van dhr Van der Kreke om aansluiting aan de Middelbur- sche waterleiding stellen B. en W. voor in te willigen, aangezien 't een gemeeente- woning is en dat er dan zorg gedragen moet worden voor goed drinkwater. Dhr P. de Visser vraagt of de goten wel goed schoon gehouden worden en de bak gelucht. Dhr A. Melis zegt niet te kunnen begrijpen, dat dit water zoo slecht is geworden. In den tijd van Rozemond heb ik er menigmaal water uit gehad, omdat het mijne bruin van kleur is, toen was 't best en nu in eens zoo slecht 1 Na verdere bespreking stellen B. en W. voor de zaak aan te houden om een onderzoek in te stellen. Aldus besloten, nadat weth. Allaart nog meedeelde, dat hij 't water gezien had en dat 't er erg vies uitzag. Weth. Goedbloed liad dhr v. d. Kreeke aangeraden "t water te fil- treeren. Als 't noodig is kan hij tijde lijk water aan de leiding aan het ge meentehuis kosteloos halen. Een schrijven van S. Simonse en A. Abrahamse, beiden te St.-Laurens, met verzoek het voetpad loopende van den Eendekotsweg naar den Noordstraatweg van den ligger af te voe ren. Na overweging stellen 13. en W. voor het aan te houden tot de nieuwe ligger gemaakt wordt als de grensscheiding ge regeld is, zooals het voetpad in 't vieren deel. Aldus besloten. Bij schrijven van Ged. Staten wordt 't verlangen to kennen gegeven de rooilijn vast te stellen op 12 "Meter uit de as van den weg en 16 Meter in de bochten uit do bebouwde kom. Dhr P. de Visser juicht dit toe met 't oog op 't drukke verkeer. Hij zou ook den Vrouwenpolderechen weg en den Wilgenhoekweg daarin opgenomen wil len zien. Besloten werd voorloopig dit voorstel aan te nemen. Rondvraag. Dhr P. de Visser zou, gezien 't batig saldo- der vleeschkeurings- rekening, willen aanschaffen een ijskast. Gebleken is, dat die bij noodslachtingen goede diensten doet, b.v. als de Zondag er tusschen valt eer het gekeurd kan worden. B. en W. worden in overweging gegeven een onderzoek in te stellen naar een ijskast. Dhr Joh. Wondergem vraagt inlichting over den toestand van den zand- put. Weth. Goedbloed geeft hierover in lichting en zegt, dat de waterafvoer zal geleid worden naar de Lepelstraat. Dhr P. de Visser heeft een reclame bij zich voor een schrijfmachine, die in overwe ging gegeven wordt. Weth. Goedbloed zou gaarne een schrijfmachine zien gebruiken en meent, dat 't voordeel niet gering zou zijn. Als dhr P. de Visser in de volgende vergadering niet met een voorstel komt zal hij 't doen. Dhr Joh. Wondergem zegt, dat er veel me© bespaard zou kun nen worden op den post drukwerk. Dhr A. [Melis is er niet voor. Sluiting met dankgebed. toeren "verstaan en nu nepmt hij den herderstaf in Amsterdam weer op, zulks echter met de bede: „Heer, houd Gij mijn beide handen, mot kracht omvat". Wat de gemeente van haren nieuwen leer aar te wachten heeft? Opstellen over litte- rarischo of sociale onderwerpen, zooals dat de mode is geworden, ook wel onder de Christenen? Neen. Dis van Vliet wil niets andere, dan de gemeente gemeen schap doen oefenen met Jezus en daarom heeft hij als tekst voor zijn intrede ge kozen, het „En Jezus bracht hen op een hoogen berg bijzijden alleen", wolk tekst woord hij in zijn predicatie ontwikkelde. Eb van Vliet besloot zijn predicatie met toespraken tot den Kerkeraad, tot de vercenigingen van Binnen- en Buitenland- sche Zending, tot de jeugd, tot den or ganist en den koorleider, tot zijn beves tiger, Eb Lindhont, en tot do gemeente. Hierna werd Du van Vliet toegesproken door den heer Nonnek-ens namens den Kerkeraad, den heer Kliek, den heer Schipper namens de Binncnlandsche Zen ding en den heer Abrahams namens de Bnitenlandscho Zending; voorls nog na- mans het zangkoor en namens de Evan gelische gemeente te Hilversum. Benoemd tot hoofd der O. L. school te Kijkduin dhr G. A. van Overbeeke, hoofd eener O. L. school te Tholen. Tot leeraar in de lichamelijke oefe ning aan de Handelsschool met 5-j. cur sus te Middelburg is benoemd de heer IC. Smidt te Leeuwarden. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het examen handtoekenen L.O- de heer J. Hulleman te Vlissingen en W. Gaakeer te Amsterdam; voor bet notariëel exa men le gedeelte de heer H. Willemsen te Middelburg. Te Utrecht voor het Fransch L.O- de hoeren T- Bakker te Vlissingen en J. Bol to Ierseke. En voor het En- gelsch L.O. mej. A- G. M- Busscher te Aardenburg. En voor het examen M-O- Fransch acto A de heer C. Riemen» te Utrecht. Te Haarlem voor de hoofdact© de heer A. van Graaf eiland te Amsterdam; te Rotterdam voor de nuttige handwerken mej. M. J. van Splunter aldaar. De gemeenteraad van Den Haag' be noemde tot leeraar aan de visschersschool te Scheveniugen in de scheepswerktuig- kunde F. P. Rustraan, aldaar. Chr. Gered. Kerk. Aangenomen naar Raarn door K. Groen te Zwijn drecht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen to Blauwkapel O. J- van Rcot- selaar te Bergscherihoek. Bedankt voor Joure door W. J. de Wilde te Koudum. Geref. Kerken. Beroepen te Zwolle J. Ubels te Varsse- veld; -te Dioetinchem M. A- van Pernis to Schoonrewoerd; te Westmaas Di. Ringnalda te Leimuiden; te Nieuw- lande W. E- Getrritsma, cand. te Enu- matil; te Wons, C. J. Sikkel, cand. te Oegstgeest. Aangenomen naar Stadskanaal door J. At.tema, cand. te Ijlst. Bedankt voor Bedum dooi' J. H. A- Bosch te Nijverdal; voor Tz'ummarum, Schoonoord, Zweeloo, Dlwingelóó, Onder- dend.am en Anna Jacobapolder door J. Attema, cand. te Ijlst. Middelburg. Men schrijft ons: Voor de afdeeling Middelburg van den Geref. Bond hoopt D.V. Zondag 9 Augustus a-s. des avonds 6 'uur in de Nieuwe Kerk alhier voor te gaan Dis G. Alers, 'Ned. Herv. Predikant te Nieuw Lekkerland. Deze beurt is wederom welwillend afgestaan door Dr J. P. Gannegieter, Ned. Herv. Predikant alhier, waarvoor het bestuur der afdeeling langs dezen weg hem harte lijk dankt. Die classis Klundert heeft voorbe reidend onderzocht en toegestaan om in de geref. kerken te staan naar den dienst des Woords den candidaat H. Versluys te Klundert. Oand. A. Koning te Nieuwerbrug aan den Rijn neemt eind Augustus gaarne een -eventueel beroep bij1 de Geref. Ker ken in overweging. Evangelische Gemeente. Ds P. van Vliet, uit Wemeldinge, dio het beroep heeft aangenomen naar de Evangelische Gemeente te Amsterdam, heeft zich Zondag aan zrjln nieuwe ge meente verbonden. In de morgeiigodsdienstoefening werd hij bevestigd door Ds W. D- Lindhont van Dordrecht, die een prédichtie hield over Goiossemzen 1:24, eerste gedeelte. In de avondgodsdienstoefening deed DlS van Vliet zijn intrede met een predicatie over Mare. 9:2, In zijn voorwoord zei do Dis van Vliet, dat hij met veel moeite en weemoed zijn vorige gemeente We meldinge heeft verlaten, omdat God daar zooveel zegen heeft geschonken. Toen het beroep van Amsterdam tot hem kwam, heeft hij zeer lang moeten wachten, eer hij het antwoord zond, omdat hijzelf eigen lijk niet wilde gaan, doch moest leeren, wat God's wil was. Dat heeft veel gees- tesstrijd gekost, maar hij heeft Gods wü Ongelukken. Te Den Haag moest een tweejarig kind naar het Ziekenhuis wor den vervoerd, daar hij in een onbewaakt oogenblik uit een flescli gedronken had, die zoutzuur bevatte. JJet kind werd vrij* ernstig gewond. Toen een stoomtrawler uit IJmui- den op zee was, weigerde een oogenblik de voedingspomp, waardoor het kokend water uitstroomde en het lichaam van den tweeden machinist overdekte. De ongelukkige werd deer lijk verbrand IJmuiden binnengebracht. Te Druten is zekere K. uit Tiet door een auto aangereden en zwaar gewond. Zaterdag is te Hillegersberg een 5-jarig jongetje spe lenderwijze in een bak met spoeling geraakt en daarin jammerlijk verdronken. Een 64- jarige sjouwerman te Rotterdam is in een machinefabriek toen hij een wagen voortduwde, plotseling in elkaar gezakt en overleden. Toen een 31-jarige vrouw in haar woning te Rotterdam gistermorgen een brandend pe troleumstel wilde bijvullen, sloèg de vlam in haar kleeren, die in brand vlogen. Do vrouw bekwam ernstige brandwonden over het geheele lichaam. Ze werd naar het zieken huis overgebracht. Daar is ze aan de gevol gen overleden. Te Den Haag is gister nacht de 31-jarige v. S., met z'n rijwiel gevallen. Hjj bekwam een hersenschudding en werd naar het ziekenhuis vervoerd. Onder Geldrop is iemand uit Eindhoven, toen hij zijn motor stond te repareeren, vanwege het verblindende licht van elkaar passeerende auto's, aangereden door een autobus. Hij be kwam ernstige verwondingen aan hoofd en beenen. Zijn toestand is ernstig. De motor is geheel vernield. Zaterdagmiddag speelde een 10-jarig jongetje, dat bij' familie P. te Uffelte met vacantie was, met een oude sol- datenkepi ter zijde van den weg. Op een gegeven oogenblik woei hem 't hoofddeksel af en rolde over den weg. De knaap op een holletje er achter aan. Op hetzelfde mo ment passeerde een auto. Een ongeluk kon niet meer voorkomen worden. De vader, die vlak bij te visschen zat, kon slechts 't ont zielde lichaam in huis dragen. Te Alphen a.d. Rijn is het driejarig zoontje van den arbeider B. in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. Gistermorgen is een 9-jarige jongen uit Rotterdam, Ln de haven te Hoek van Holland gevallen en ver dronken. Zaterdagnamiddag geraakten de kleeren van een vijfjarig jongetje te Heer len door het in aanraking komen met het Tuur van een geyser in brand. De arme kleine bekwam zulke ernstige brandwonden, dat het Zondagmiddag aan de gevolgen daarvan over leden is. De landbouwer S. te Budel, die j.l Donder .dag bij het binnendoea van koren van den zolder op den deel viel en daarbij hevig inwendig geknêusd wërd opgenomen, is overleden. S. was weduwnaar, J32 jaar oud en laat 5 kinderen na. De begrafenis van het kleine Uientje. De begrafenis van het meisje, dat te Rotterdam door mishandeling gestorven is, heeft tienduizenden belangstellenden ge trokken, zooals wj' reeds kort meldden. Het „Rott. Nieuwsblad" vertelt: Het begon al vroeg. Reeds vóór negenen kwamen de eerste belangstellenden zich ver zamelen bij do door politie zorgvuldig be waakte poort van het Coolsingel-ziekenhuis sua do Crispjnlaan. Immers uit deze poort Weinig lijders kunnen zeggen groot® slachtoffer der Rlieumatiek en Jicht te zijn geweest dan Vrouw LAMBERTUS VAN OVERDAM, Maasdijk B 136, Kerk- driel, Gelderland, was gedurende, twintig jaar. De rechterarm tot den elleboog, en de spieren aan de rechterzijde van den hals stijf en gezwollen; verder Rheiuma- tiek in knie en lenden, en Ischias in linkerdij en heup. Wat de arme vrouw gedurende ai deze jaren moet geleden hebben is schier niet te beschrijven. Na 4 weken behandeling met mijn ,,Duo For mula" schrijft zij: Mijn oprechten dank voor uw behan deling Vooreerst mijn kniedaar voelde ik den derden dag reeds veel beterschap in, den vijfden dag was alle pijn daaruit geweken en zoo geleidelijk beter Nu, bij het eind der behandeling is de knie geheel normaal, de arm is geheel beter alles kan ik er weder mee doen, en mijn hals is ook lieeleniaal geslonken Ik kan nu weder goed loopen, wel een uur ver. Uw „Duo Formula" behandeling heeft kraclilig gewerkt, en behoort overal te ivorden aanbevolen" MIJN GRATIS AANBOD Laat ieder lijder, die dit leest, om een gratis 10 dagen voorraad dezer merk waardige behandeling schrijven. Het geval van Vrouw 0verdam bewijst, dat er geen te ernstig is 0111 door deze behandeling genezen te worden. De heer Arthur Ri chards, in wiens privé laboratorium zij gevonden werd, zegt: Ik zal niet rusten, alvorens ik ieder lijder aan Rlieumatiek, Ischias, Jicht, Knobbeljicht of eenige an dere Urinezuurziekte de gelegenheid ge geven heb mijne Behandeling gedurende 10 dagen op mijn kosten te beproeven. HOE DIT AANBOD AAN TE NEMEN Zend noch geld noch postzegels. Zend eenvoudig uw naam en adres met de woorden: „Gratis Voorraad", per 121/2 ets. briefkaart, waarna de 10 dagen Gratis Behandeling tezamen met verklarende Brochure en de beschrijving van meer dere wonderlijke genezingen, U per kee- rende post franco zal bereiken. Adresseer: Mr. Arthur Richards (Room 997), 14/15 Fulwood Place, High Holborn, Londen, W. C. 1, Engeland. Porto naar Engeland: Briefkaarten 121/j cent, brieven 20 cent. der dooden zou ook de kleine worden uitge dragen. En naarmate het later werd, groeide do menigte, tot ze met duizenden dromde in do van Oldenbarneveldtstraat en tegenover die straat op den Coolsingel. Tegelijkertijd gebeurde hetzelfde op de openbare begraaf plaats in Crooswij'k. Ook daar begon het om 9 uur al te loopen en dat bleef tot de rouw stoet in het zicht kwam. Do directeur van de begraafplaats schatte toen het aantal aanwezigen op zes a zeven duizend menschen. En tusschen deze beide polen, langs den weg, welken de lijkstoet volgen zou, stonden de belangstellenden hier in kleine groepjes daar bij honderden. Stel lig een vijf-en-twintig duizend menschen heb ben de kleine martelares de laatste eer be wezen. Overal, waar de stoet passeerde, Werden tientallen mannenhoofden eerbiedig ontbloot, kwamen tranen in honderden moederoogen. In het volgrijtuig zaten de grootvader, een oom en een tante van vaderszijde van het doode kind. Men had de moeder van dezen laatsten gang willen uitsluiten, doch deze was ook met een rijtuig gekomen en volgde daarin den stoet, die den weg naar de begraaf plaats insloeg, gevolgd door honderdon be langstellenden. Overal waren politiemaatregelen getroffen, zoowel in de stad als op de begraafplaats. Inmiddels wachtten in stilte de duizenden op het kerkhof de komende dingen af en zelfs daar buiten stonden nog honderden, deels op auto's en andere wagens geklommen. De kleine stoet reed- tot in de nabijheid van het vak, waarin het grafje was gedol ven. Een honderdtal meters slechts behoefde de baar te worden gedragen, toen zonk het kistje in het graf. Zwijgend bleef des vaders gansche familie, bij wat gebeurdeslechts de moeder kreet, haar leed uit, en spoedig was het voorbij. Een heer, die namens de buurt had willen spreken, kreeg daarvoor geen ge legenheid. Maar toen brak de spanning der beleedigde oudergevoelens een oogenblik Jos in, de menig te zè sprong èeil wijle uit den band en golfde over de grafheuvels en door da paden als een natuurverschijnsel, onhoudbaar. Het ge tukte evenwel, incidenten te voorkomen, et} in de ruimte van de stad vervloeide de op gewondenheid van het Vfilk, al kan men in elke aamenscholing langs den weg het tiooren. hoe deze tragische gebeurtenis de Rotter dammers in het hart heeft gegrepen, hoe fel hun haat is jegens allen, die het kind maken tot martelares van hun eigen kuwe- tijksellende. Ëen geheel leger van wielrijders achter volgde het rijtuig met de familie van den man. Op 4c linker Rottekade wisten eenige heetgebakerderi een portier open to trekken, doch de escorteefende politie wist. verdere handtastelijkheden te vóórkomen. Bij do Nieu we Zaagmolenbrug werd een vrachtauto, op order van de 'politie, dwara over den weg gezet, om zoo een afzetting mogelijk le maken. Ondanks dit alles wist men toch- weder het rijtuig in te halen en nel aan den .Stationssingcl 0 dwars over den weg gezet gelukte het, zij het dan som l)|U van steenen, de Corv j;0n, waar voor een voldoer door d0 politie was zorg get jijd bleef het evenwel zee omgeving van de woning ^00 steeds wordt 't hui ouders en een bejaarde tan wonen, avond aam. avond legerd. Do politiebewaking i fn omgeving is versterkt. |iardo klappen worden uitgt tot doorloopen te mag 's avonds in die st-r staan of do ramen geopen meii zonder noodzaak de str Ook op andere wijze wor van liet beruchte huis het gemaakt. De winkeliers uit eenparig him levensmiddelc zoodat de politie het gezin moet vporzien. Duinbrand. Gistel brandweer assistentie verlet sohen van een duinbrand aa «ciien weg bij de spoorbar Het blusschingswerk werd 1 hulp van een 100-tal militai to Waalsdorp, die onder eieren met hun pionierscl op de brandende gedeelten v de ruim D/a uur, voordat d was, doordat de brandweer moeite water tot haar best gen, en de brand zich ovei oppervlakte uitstrekte. Onge helling verbrandden, benevt gers van 'de spoorbaan. Foto's verloren, van Nawannagur heeft Zat in de drukte een portefeuil on de portretten zijner oude ren heeft hij 6ekend gemaa van de portretten, de een: van zijn ouders bezit er op mag rekenen, dat t gesteld zouden worden om van de som gelds Auto te water. Boulogne verneemt, is een de verbinding met de voors in do rivier gestort. Er z Het stroopersdre jachtveld onder Aalst (N.-B schoten (gelost door een j troffen v. d. L. uit Eindhov ten gevaar. De hagelkorrels zi verwijderd. Verduistering. D< litie beeft een reiziger in diei firma aangehouden, verdacht van f 500 ten nadeele dier Zigeuners. In een blik wist Zondag nabij Elm geuners, gehuisvest in acht w te passeeren. Door de mare ze weer spöedig over de D bracht. Een nachtelijk a iorisch). De getrouwde doch en kinderen de stad uit, mei en moeder komen in do over de sleutels en daardoor sparen hotelkosten uit, kon Ze liggen rustig, een eind in het groote echtelijke bed. Gestommel. Vliegen het bed goede zestigers 't uitvliegen verleerd. „Is daar iemand Maar deze vraag klinkt v: .Want inderdaad, er was iem; klinkt het, indrukwekkend Niettegenstaande het bedaa aachtkostuum moet de deur Bestraald door de politioneel* taarns staan daar de logees de politie, die nu al wel de revolvers kunnen worden en uitleg in ontvangst. De benedenburen, lichte! menschen, hebben op de leegt gestommel gehoord en zijn haar de politie geloopen. bezet op strategische wijze ten slotte in door badkamei is nu in staat de „inbreker: Deze loozen nu de dienar had zoo spoedig mogelijk de de openingen waardoor de p ken, weer dicht, en haasten broken nachtrust te .gaan voi 'Op de trap wordt nog lang Bühen de zenuwachtigo bene lichtelijk onnoodig gealarmet afloop van het debat is ons Relletjes. Te Bran Zondag ongeveer 600 volkse vrachtauto's uit Potsdam, S Rjn waren gekomen relletjes g hunner verschenen in het tischo volkshuis en bestelden flit werd geweigerd sloegen zi qn ruiten stuk en ranselden •den waard af. Weldra ontston vechtpartij. Verscheidene vol ïntusschen binnen in het lo flerscoöperatie. De politie mo pens gebruik maken om de b< te houden en dwong hen ten vrachtauto's uit de stad te Mheidene personen zijn gewo te wonde volkschen worden ii verpleegd. Treinroof. Volgens .Genève ia mevr. C. Tandert van Praag naar Marienbad 1 fuwoelenkistje, waarin zich e tenoorringen, ter waarde va bevonden. - Mpprdaanslag 0} "e* aanvulling van een 4< -Ahet&telegram over den moe

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2