ff O 254 Vrijdag 31 Juli lfMNt 39e Jaargang feesten VRTIJEN. ACTOREN. Buitenland. Binnenland. Dit de Provincie. rs Frères, edkoope WIJNEN. eljuffrouw, s t b o d e. Dienstbode. arisluitingen. WAAROM? E. TH. VOORHOEVE Co., Jpoiiieker, Den Haag. rd. Kan hij het echt van stern wil niet door- geweld te hulp. e kans daartoe of verwondert niet onaangc- ,dat elke partij, ij is. Ons volk en het manifest soms mochten we praatjes der ;n verleiden dan begrijpen, hoe Zoo'n .socialis- in den meest volk to worden reeds een geval '25 reeds weer en .krachtig ka- neele „vrijheden n verdedigt, dat al de vrijheden k tegenover de gedurig op den Russische sla- Hommunist doet den' tot waak- lang stelt in zuivere drinkt dan liever nder, maar stelt iteit. Beter dan de en kunstwijnen) in den van oude handel en Likeur, 'irma lalburg. lwija uit Normandië per tl fl_ verkrijgbaar, wjju der Afri- onie, zeer aan fi.- f 1.25 f 1.50 f 1.50 istellawij'n frik. Wijn al. Wijn Wijn (z. fijn) f 1,50 f 1.50 vervanging brandewijn, inmaak van vruchten en en van Advo- bruiksaanwij- per Liter f2.30 ,t f2.50 en f2.75 rngens f 2.50 never per L. f8.70 vijn f3.60 mdewijn p. L. f3.80 lac per flesch f3.50 speciale korting, pruik Glaswerk, ng franco. KOOP: i E6de kalf, ig, en een best af AARD, bij Gebr. rmburg. rg wordt gevraagd vak. Eigenhandig even met opgave betrekking bij de Boekhandel, Mid- letters B IW. N DEN BERG te isterpark 6, vraagt er, wegens huwelijk ige, igmeisje aanwezig, lledige inlichtingen óór 5 Augustus. 2.09 3.51 3.51 3.18 5.00 5— 4.— 5.33 5.33 4.07 5.41 5A1 2.23 4.09 4.09 3.13 5.12 5.12 4.38 6.15 6.15 5.38 7.17 7.27 7.28 7.41 5.49 7.38 7.54 7.46 8.05 7 58 8.20 8.05 8.28 8.14 8.40 6.16 8.21 8.47 8.28 8.56 6.28 8.37 9.08 8.45 9.17 8.52 9.26 9.01 9.36 3.49 9.09 9.47 6.57 9.17 9.56 2 3 2 7.31 8.29 8.57 7.40 9.04 10.18 1034 10.52 11.15 11.35 11.43 Drukkers-Exploitanten flOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorstslraat 68—70, Goes je|.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 'DeZeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummersf O-05 Prijs der Advertentien: 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 oiL Bij abonnement belangrijke korting. HET CONFLICT IN DE S. D. A. P. •ffat al lang verwacht werd, is ge schied. Tussehen bot Eerste Kamerlid Stenhuis den man die indertijd de arbeiders op wekte een sfeer van onrust en zenuw achtigheid te. scheppen, en bet Tweede- Kamerlid Vliegen beeft zich een penrie- strijd ontsponnen, welke do schaar reeds 'deed zien, waarmee bet. tafellaken tus sehen de S.D'.A.P. en hot. N.V.V. straks zal worden doorgesneden. Ee heer Stenhuis, de leider van ge noemd Vakverbond, vordert voor dat Ver bond een groot deel van de politieke leiding op. Zeer tot ongenoegen van de politieke leiders in de S.DA.P. Vliegen heeft op het Oongres eerst schertsenderwijs getracht de betcekenis der actie van den „jongen" Stenhuis te verkleinen, gelijk eenmaal Alva met zijn No es nada! aanvankelijk de actie der Watergeuzen tot bagatel reduceerde. Maar nu komen Polalk en hij in strijd met zijn eerste houding, zeer kras tegen jbun partijgenoot op. Het moet met de politieke aspiraties van het Vakverbond maar eens uit zijn. Stenhuis gaat evenwel met zijn zaakjes door. Het tegen September a.s. uitge schreven congres tot het vaststellen van een progiam „van den arbeid" zal dit bewijzen. In dit program zullen de edschen voorkomen, die het Vakverbond aan de Regeering stellen zal. De S-D-A-P. zal aa.n deze actie niet meedoen. Niet omdat zij het met dit program allicht niet eens zou zijn, maar omdat de S.Di.A-P. zelf liaar programs vaststelt; ter wijl 'tin September bovendien te laat zal zijn, en het Regeeringsprogjram dan reeds is opgemaakt. .Ronduit schrijft de heer Vliegen, dat een program van het N. V. V- onaan vaardbaar is. En hij motiveert dit onder meier met de herinnering, dat meerdere hoofdbestuurders van bij, het N. V. V. aangesloten vakbonden op het program van de S.D.AP, gekozen zijn. Bovendien, zoo gaat hij voort: „Wij willen nu maar niet vragen welke waarde er te hechten zal zijn mui be sluiten over tien belangrijke vraagstuk ken genomen in goed twee dagen tijds dus ongeveer zonder gedachten wisseling. Het Kongresplan omvat een tijdsruimte van 16 uren, waarin 10 inleidingen moe ten worden gehouden, die als men zo stelt op 1 uur per stuk, 6 uur voor ge- dacbtenwisseling overlaten. Wij hebben het op onze partijbongressen noodt verder kunnen brengen dan tot de afhandeling van één of twee punten. Schriftelijke voor bereiding schijnt niet in bet plan te ligL gen, alleen stollingen of resolutie-ont werpen zullen worden gepubliceerd. Wij vreezen, dat oen „program van den ar beid", op die wijze tot stand gebracht, al werd het door de bevoegde macht opgesteld, niet bijster veel respekt zal afdwingen." Ten slotte waarschuwt de partijvoor zitter den vakverbondsvoorzitter, dat de S.Di.A.P, zich niet van het in dertig jaar tijlds veroverde terrein laat verdringen. In ©en volgend artikel heet het: „Wij gaan nu niet in op de behoefte van omvorming van dei arbeidersbewe- ffing, die Stenhuis sinds eenigen tijd schijnt te hebben. Hij „ontkent, dat de politieke en ekonomische organisatie der arbeiders geschikt is voor den strijd in de nieuwe periode. Noosdig is de combi natie van politieke en ekonomische machtsmiddelen van het proletariaat, die de bourgeoisie tot aanvaarding der evo lutie moeten dwingen." Als we nlLi nog wisten wat dat be- teekent, dan waren we misschien een SLTft- leveïl P. veronder stelling, dat de bourgeoisie op het iKe- bied van de evolutie al een en ander heeft moeten aanvaarden en dat, wan neer daarin nü een zekere stilstand is gekomen, dat niet anders is dan een af spiegeling van de machtsverhoudingen va.n het oogenblik. Maar dat eir een recept zou bestaan om door een andere groepeering van dia machtsorganen waarover het prole tariaat beschikt, die machtsverhoudingen te veranderen, clat is een waan." Hat kan derhalve een strijd worden. Een trekken aan het touw. Wie het lang ste eind beeft, wint het. E'e „jonge" Stenhuis moge volgens zijn gcliamasten opponent de man van de „onrijp© gedachten zijn", hij kan hem genoeg in den weg zitten. Hetgeen n'u geschied is bewijist opnieuw, dat het wel een klein .kunstje is om een Wij numeriek sterk te maken, doch. y1?1 heele toer om haar wat haar inner- Wo kracht aangaat op peil ta houden. bh laatste is met name aan. onze Anti- <lin ona're gelukt. Dioch a6 aan het deugdelijke Christelijk be- dio waar'n ZÜ gegrond is. Een partij wri dergelijk positief beginsel mist, kan gedurende korten tijd wel welig op bloeien, zij gaat toch haar verdorring tegemoet. Ook de liberale partij wist wel aan 'dit gevaar voor een tijd liet hoofd te bieden door aan den voorzitter van het A. N. W- V- Bi. en aan nu wijlen Piet Nolting eien Kamerzetel te schenken, doch zij zag zich ten slotte de politieke macht over de arbeiders ontgaan. De S.D AP., indertijd als partij der arbeiders opgericht, komt voor het- zeelfde geval te staan. Nu zal zij dit stootje voorloopig wel te hoven komen. Immers behalve arbei ders telt zij ook nog tal van geleerde heeren: advocaten, ingenieurs, dokters, predikanten, openbare onderwijzers en andere candidaat-Tweede-Kamerleden en „arbeiders" onder hare leden. Toch zal zij spoedig bemerken, dat al ken door het brengen van enkele voor zitters van vakvoreenigingen in de 2e Kamer, het gevaar voor verbrokkeling of voor conflict niet to omzeilen is. De Zondag in de Staten. Wij hebben 't bekende feit vastgesteld dat de Roomsch-Katholieken een andere Zondagsviering hebben dan het gros der Anti-Revolutionairen. Dit is ook weer uit gekomen in de jongste Slatenvergadering bij .het tentoonstellingsdebat. Nu herinnert „De N. Zeeuwsche Crt." er aan dat 'Calvijn, de overigens aan die zijde veelszins veel gesmade, veel vrijer stond op 't punt van den Zondag dan zijn geestverwanten der twintigste eeuw- Wel, dan stond Calvijn, wat dit aangaat, nog op het Roomsche standpunt- Maar wij zouden wel willen vragen: wat zegt dit? Toch zeker niet dat wij Calvijn, dien wij gaarne als den grootste der drie meest bekende groote Reformatoren eeren, in alles hebben na te volgen? Men beroept zich ook van' Antirevolu tionaire zijde wel op Calvijns standpunt- Doch wij hebben dit nooit goed kunnen begrijpen. Waarom zouden wij .onze Puriteinsche opvatting prijs geven en in den strijd tussehen Voetius-Coccejus ons aan de zijde van laatstgenoemde scharen, en ver werpen de aloude Schriftuurlijke opvat ting van Olevianus en Ursinus, welke in Zondag 38 van den Ileidelbergschen Ca techismus is neergelegd, o.a.„tot de ge meente Gods naarstiglijk kome, om Gods Woord te hooren" enz.; en... „alzoo den eeuwigen Sabbath in .dit leven aan- vange". Wij betreuren liet dan ook dat een ze vental Chr. protestanten voor 't voorstel- Adriaanse hebben gestemd pm de Ten toonstelling den heelen Zondag open te stellen; al begrijpen wij de motiveering zeer goed die bij enkelen zal hebben voorgezeten: als men de openstelling tole reert na een morgengodsdienstoefening, tolereer haar dan maar den ganseden dag. Nu gij de sluiting den heelen dag niet wilt, nu zult ge de openstelling den hee len dag hebben- Dit is ons standpunt niet. Wij hadden liever van twee kwaden liet minst kwade gekozen om het kwaadste te weren. Aan d'eenen kant maar goed dat 't zoo liep. Of het eerlijk was dat wij het Chr.- Historische zestal dit niet terstond voor de voeten wierpen? „De Nieuwe Zeeuwsche Courant" zal ons wél gelooven willen als wij haar zeg gen dat onze nalatigheid niet uit oneer lijkheid voortsproot, maar uit de overwe ging dat hun houding in tweede instantie voor ons niet de hoofdzaak was. Wat, de N. Z. Crt. ook nog verhaalt van woorden door een Chr. Historische ge sproken, woorden', die wij nu. pas ver namen, en ons aan een ontsproten wortel der bitterheid doen denken wij keu ren elke uitspraak af, die niet op goeden grond berust. Overigens hebben wij geen enkele reden om personen of partijen, welke ook, te ontzien. Wij hebben altijd den regel ge volgd, ook wat ons zelf betreft: wie waf verdient, moet wat hebben. Engeland en de Fransche schuld. onderhandelingen tussehen de finan- cieele vertegenwoordigers van ingeland en Frankrijk zijn voortgezet zonder dat evenwel vorderingen werden gemaakt. De Fransche gedelegeerden bleven aandrin gen op een belangrijke vermindering der Fransche schulden aan Engeland, blijk baar omdat, men te Parijs meent dat een dergelijke vermindering van nut kan zijn voor de verdere onderhandelingen met Amerika. Volgens de Daily Telegraph, zijn' de onderhandelingen niet alleen niet ver der gekomen, maar is de toestand fei telijk iets minder gunstig dan de vorige dagen, omdat thans gebleken is dat er geen kans bestaat dat men het over deze kwestie eens wordt- Straatnamen te Moscou. Tengevolge van de tallooze verande ringen der straatnamen te Moskou gedu rende de laatste jaren' is, naar de Izwes- tia .meldt, een hopelooze verwarring ont staan, waarvan vooral de post en de po litie de gevolgen ondervinden- De bevol king namelijk neemt niet steeds de nieuwe namen over, zoodat verschillende stra ten onder twee of meer namen bekend staan en het bijna ondoenlijk, wordt, in Moskou Uien weg te vinden. De Moskou- sche sowjet heeft thans besloten de ge- heele stratenlijst nog eens aan een nauw keurige revisie te onderwerpen, sommige straten hun vroegeren naam te hergeven, andere nogmaals te herdoopen en dan voorloopig den toestand zoo te laten! Een nieuwe samenzwering in Turkije. Een nieuwe belangrijke samenzwering, waarvan het centrum te Constantinopel is gelegen, Is aan 't licht gekomen- Ónder dé deelnemers zijn oud-parlementsleden, die met de verbannenen samenwerken. De onafhankelijkheid srechtbank zal deze zaak, waaraan men groot belang hecht, behan delen- De veemgerichten. De Mecklenburgscho correspondent van het „Berl. Tagebl." seint een complot op het spoor te zijn, waarvan het doel was de ter dood veroordeelde veemgeric.hts- moordenaars Scholier en Notze uit de gevangenis te bevrijden. Om de vrijheid van de twee medebeklaagden bekommert men zich niet, wijl zij zich bij het pro ces niet goect verdedigd hebben'. Het plan tot bevrijding zou in den aan vang van Augustus plaats hebben. Beier- scho oud-officieren, waaronder Voss, die bij de Münchensche Putsch van 1923 een rol speelde, zouden zich met de uitvoe ring belasten. De strijd tegen het communisme. Op een uit Parijs ontvangen hevel heeft het pa'fket van Staatsburg ta! van' huis zoekingen in communistische kringen al daar laten doen. De voornaamste invallen van de politie hadden hij de „Humanité" en verschillende militante personen uit de communistische jeugdorganisaties te Graffenstad in Lingolshciin plaats. Vier individuen, bestuursleden van de jeugd- oragnisaties, zijn in voorloopige hechte nis gezet en' zullen wegens het opruien van militairen tot ongehoorzaamheid wor den vervolgd. De politie heeft bij de huiszoekingen', die de laatste dagen in' de bureaux van verschillende vakvereenigingen hebben plaats gehad, een lijst met 125 namen van leden van het centrale comité van actie tegen den „oorlog in Marokko in handen gekregen. Rij een onderzoek bleek, dat 'een aantal hunner zich in de buurt van Parijs en in de provincie ophouden- Het conflict in de Britschc Mijnindustrie. Baldwin heeft definitief aan de mijn werkers medegedeeld, dat de regeering niet bereid is, subsidie te verleenen aan de industrie. Cook, de secretaris der mijnwerkersfederatie, verklaarde, dat deze mededeeling als een oorlogsverklaring wordt beschouwd. Cook verklaarde, dat de toestand don kerder is dan ooit. Hij had thans geen hoop meer, dat de stopzetting van den arbeid tegen hedenavond nog vermeden zou kunnen worden. Een buitengewone kabinetsraad is bij eengeroepen. Het .ministerie is op het oogenblik van afzending van 3it telegram' aan het beraadslagen over den toestand- Men is van overtuiging, dat de staking onvermijdelijk is. De vertegenwoordigers der vakvereeni gingen van spoorwegpersoneel en "trans portarbeiders hebben gisteren 2 uur ge confereerd met. de uitvoerende commissie van het vakvereenigingscongres. Met alg. stemmen is besloten, den mijnwerkers al len mogelijken steun te verleenen, ook geldelijk, waarvoor een extra bijdrage van' de leden zal worden gevraagd. De strijd in Marokko. Het schijnt, ondanks de overwinnings- berichten van Ilavas, met het Fransche commando in Marokko nog niet naar wensch te gaan. De „Paris-Soir" weet ten minste van bevoegde zijde mede te deelem, dat maarschalk Lyautey zijn post zal ver laten, naar het heet, om eenige rust te gaan nemen. Hij zou worden opgevolgd door generaal Sarraut, thans Fransch ge zant 'in Turkije. In dat geval zou het in de bedoeling der regeering liggen Sarraut bij het Turksche gouvernement te vervan gen door Franklin Bouillon- Ook woet het blad mede te deelen, dat het onder houd tussehen maarschalk Pétain en Pri mo de Rivera voorloopig geenerlei resul taat heeft gehad- Spoorwegongeluk in Frankrijk. Gisternacht is, zooals reeds gemeld, een' expresstrein van Le Mans naar Tours bij het binnenloopen van het station va.n Saint Antoine de Rocher toen hij den wissel passeerde, gederailleerd. Men vermoedt, dat de trein, die te laai was, veel te snel reed- De locomotief stortte in een vijver; «en goederenwagen kwam reclit overeind te staan. Vier pas sagierswagens, die in elkaar werden ge schoven, werden aan splinfers geslagen. Het aantal dooden bedraagt meer dan twaalf; onder hen bevindt zich de ma chinist. Een 12-tal gewonden weiden per auto naar Tours vervoerd, waar zij in liet ziekenhuis werden opgenomen. Later wordt geseind: Tot dusver zijn bij het spoorwegonge luk te St. Antoine de Rocher 18 dooden geborgen. Het aantal gewonden bedraagt 38.. De oorzaak der ramp moet zijn het veel te snel rijden, om verloren tijd in te halen. Korfe berichten. Het personeel van twee crediet- instellingen te Parijs, waartoe de stakings beweging zich nog niet had uitgebreid, heeft besloten, nu ook in staking te gaan. De bankbeambten le Lyon hebben be sloten vanmorgen in staking te gaan. Het AÜieensclie Telegraaf Agent schap meldt, dat Nikolaïdes, een Grieksch notabele van 72 jaar, den 25sten dezer te §tanimaka in Bulgarije door agenten van het Macedonisch comité die hem, onder bedreiging met den dood, 200.000 leva's hadden willen afpersen, vermoord is- De Grieksche legatie te Sofia heeft met kracht bij de Bulgaarsche regeering geprotesteerd. Volgens de Roel hecrscht te 'SE Pe tersburg een buitengewone hitte. De ther mometer is er tot 40 gr. C. gestegen. Te Verona hebben' fascisten het so cialistische Kamerlid Zaniboni aangeval len. Agenten, die hem te hulp waren ge sneld, zijn bij het relletje gewond. Uit Peking wordt gemeld, dat er een' brief is ontvangen van de bandieten, die zich, kort geleden, hadden meester ge maald van dr Howard, een geleerde van het Rockefeller-Instituut, waarin voor de zen dr Howaixl een losprijs werd geëischt en ook op toezending van een voorraad kogels werd aangedrongen. De hoeven zeiden er niet bij hoeveel geld zij voor de invrijheidstelling van dr Howard moe ten hebben. 1 - Het Rijksdaglid Neumann (centrum) uit Oost-Pruisen, werd gisteren ten gevol ge van den inspannenden parlementairen arbeid in den Rijksdag plotseling door een aanval van hartzwakte overvallen en moest naar een ziekenhuis worden over gebracht. laAigMAMiraM ♦VQR«809«£{S. Minister Col ij n aanvaardt de opdracht tot kabinetsformatie De Minister van Financiën, de heer Colijn, heeft gisteren te Soestdijk aaii H. M. de Koningin medegedeeld, dat hij! de opdracht, hem door B.M. verleend, tot vorming van een nieuw Kabinet, aan vaardt. De lijkt van ministers zal nu wel spoedig bekend worden gemaakt. Het departement van onderwijis gehandhaafd. Naar met zekerheid wordt vernomen, is het gerucht, dat het Departement van Onderwijh, K. en W- zijn zelfstandig be staan in het nieuw te vormen kabinet zou verliezen en zon worden onderge bracht bij een der overige departemen ten van (algemeen bestuur, niet juist. Briefkaarten voor 5 ct. Dieze briefkaarten zijn thans aan alle krantenkiosken en aan de spoorwegstations zij het in beperkte hoeveelheid, verkrijg baar. Dpor de advertentie, die op de is het van zulk een groot belang, dat gij Uw Homoeopathische middelen be trekt uit een speciale inrichting 7 Omdat alléén in zulk een inrichting deze middelen met alle voorzorgen kunnen bereid worden. Vertegenwoordiger W. F. DEN HERDER, Groote Kade, GOES voorzijde is gesteld, is het mogelijk, deze briefkaarten van 7Va voor 5 cent te verkoopen. Aan de kaak gesteld. Do „Barneveldsche Courant" deelt mee, dat de burgemeester van die plaats de vorige week een ongeteekenden brief ont ving, waarin werd medegedeeld, dat de arbeidswet daar ter plaatse nog al eens wordt overtreden. Er wordt in den brief een slager genoemd, di© zijln personeel 14 a 17 uren per dag zou laten werken. Mocht hierop niet nauwlettend worden toegezien, dan zou de briefschrijver het „hoogerop" zoeken. i Die burgemeester beeft dit schrijven daarop in het gemeentelijk aanplakkasije hij het gemeentehuis gehangen en de vol gende aanteekening daarbij gemaakt: „De burgemeester deelt mede, dat hij eiken dag ten gemeentehuize te spreken is, doch dat hij; nimmer let op ongeteekende brieven, afkomstig van menschen, die blijk geven te laf te zijln, om de zaak, waarvoor zij wenschen oip te komen, met liiun handteekening' te dekken." Hoe is 't mogelijk. w Door een accountantsbureau is aan B. en W. van Bergen op Ziooni rapport uit gebracht over de financieel© administratie der gemeente sedert 1921, zulks in ven band met de aan het Jicht gekomen fraude, tengevolge waarvan gemeente secretaris en -ontvanger zijn ontslagen en strafrechterlijk zijn of worden ver volgd. Het onderzoek over de jaren 1921. '24 schijnt een reuzenwerk geweest te zijn. En een onderzoek over de jaren vóór 1921 (de z.g.n. distributie-jaren) zou misschien ook niet overbodig! zijn, gezien hetgeen n|u reeds over '21'24 aan 't licht gekomen is. Maar zoo zeggen B. en W. die kosten zullen zooi hoog zijn (de accoUntantskosten bedragen nu reeds f 6500) ende' wanorde in de administratie is zoo groot, terwijl vele bescheiden ontbreken. Onwillekeurig rijst toch de vraag, wat' de geregelde controle door B. en W. en het nazien der gemeente-rekeningen door den Raad en Ged. Staten beteeken(jn als Zulke wanordelijkheden nimmer ont dekt zijn. i Het conflict uitgebarsten. De R.-K. Volkskrant schrijft o.a. otvër het optreden van Stenhuis onder boven staand opschrift (zie het hoofdartikel in. ons blad}! -J ;s i i.. Het feit, dat de Kamerfractie den heer Alharda en niet den heer gtenhuis tot opvolger van den heer Troelstraj heeft gekozen, bewijst dat de fractie, althans 'haar meerderheid, aan de zijde van den beer Vliegen staat. -f Maar de heer Stenhuis is er de main niet naar om' zich tot zwijgen te laten brengen, en zoo kan men, onmiddellijk hadat de lucht gedaverd heeft van de overwinningsklanken in verband met den stcmbusuitslag ,een geweldigen strijd in 'den boezem der partijl zelf tegemoet zien die niet zal bijdragen tot .verheuging van haar aanzien en versterking harer macht. Vermakelijkheidsbelasting voor Radiotoestellen. Naar aanleiding van de wijziging der Haagsche verordening op tooneelvertoo- ningen en andere vermakelijkheden, welke wijziging 1 Augustus a.s. in werking treedt, zijn houders van radiotoestellen, in voor het publiek toegankelijke loca- liteiten gehouden aangifte te doen tem kantore der gemeentebelastingen. Voor het houden dezer toestellen is een opper vlaktetarief per maand verschuldigd (mi nimum tarief f7.50 per maand voor loca- liteiten beneden de 50 vierk. M.). Dv i s sch er s en de P:r o v. Stoombootdienst. Bij de behande ling van een voorstel van Ged. Staten van Zeeland in de jongste vergadering dei- Provinciale Staten betreffende het voeren van een rechtsgeding met een visscher uit Breskens inzake diens eisch om schade vergoeding voor een aanvaring tussehen, zijn vaartuig en een der booten van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 1